PDA

View Full Version : Trei noi terenuri romanesti



catalincatalin
7th January 2008, 10:27
Multumesc mult Dorin.Am incercat sa achizitionez inainte de toate cele mai bune locatii .Am reusit astfel sa asez un teren pe DN 1 la Snagov(9 cupe,cochet in zona Ciolpani-Potigrafu)si alte doua pe autostrada Buc-Pitesti la 35 minute de Bucuresti.Cum spuneam ,la Snagov terenul este gata.Trebuie doar sa finisez hotelul(structura a fost terminata in dec 2007) si sa aranjez vreo cinci greenuri cu care am probleme.Am utilaje ,grajduri(pentru ca am cai si aici),teren tenis pe zgura si piscina gata.Pe terenul asta oamenii joaca de anul trecut ,desi, din lipsa unor green-uri bune au parcurs doar terenurile fara cupe .Terenul este pentru amatori si are un grad de dificultate mic.Pe www.selas.ro poti vedea cum este la GOLF1. La GOLF 2 poti vedea cele doua terenuri plasate pe autostrada.Dificultatea va fi medie la cel de 9 cupe si mare la cel de 18.Acolo am plantat anul acesta 30 000 de pomi.Tot acolo voi avea si terenul de polo si am alocat 10ha de padure unui parcurs hipic pentru proba completa.Cred ca acolo mai am de lucru trei sau patru ani deoarece nu am parteneri si lucrez doar din fonduri proprii obtinute din profiturile mele.Nu apelez la banci sau alte mijloace de finantare.Din fericire nu sunt probleme de finantare si nici nu cred ca vor aparea,doar ca vreau sa fac totul personal pentru a demonta si mitul cu falimentul primului proprietar al unui teren de golf .Te tin la curent cu ce se mai intampla

Dorin
8th January 2008, 15:36
Sint foarte impresionat de puterea de actiune si de realizarile actuale. Nu-ti fie frica de "falimentul primului".Baza de recoltare a jucatorilor este imensa iar curiozitatea la fel. Sigur , guri rele si atotstiutoare sint destule dar nu te pot speria pe tine.Ai tu alte afaceri unde deja te-ai antrenat.Si aici este la urma urmei un joc. Neobligatoriu. Cui ii place vine , si cui nu-i place sta acasa!
Sint foarte curios sa vad la fata locului si prin aprilie se va realiza asta. Succes! D:yeah: