PDA

View Full Version : Medibank International - Sydney, Australia



luma
6th January 2008, 20:56
06-12.01.2008, Sydney
Suprafata: hard

Finalisti in 2007:
Kim Clijsters - Jelena Jankovic 4-6 7-6(1) 6-4
Groenefeld/Shaughnessy - Bartoli/Tu 6-3 3-6 7-6(2)

J Blake - C Moya 63 5-7 6-1
Hanley/Ullyett - Knowles/Nestor 6-4 6-7(3) 10-6 (MT)

Meciurile de calificari:
https://www.clubsonline.com.au/console/customitem/attachments/QS.pdf
Victor a trecut in primul tur al calificarilor de australianul Samuel Groth, cu 6-7(6) 6-2 6-3. :cheer:
Tablourile principale:
https://www.clubsonline.com.au/console/customitem/attachments/MainWomenSing.pdf
https://www.clubsonline.com.au/console/customitem/attachments/MainWomensDBL.pdf

https://www.clubsonline.com.au/console/customitem/attachments/MDS1.pdf
https://www.clubsonline.com.au/console/customitem/attachments/MDD1.pdf

luma
6th January 2008, 21:04
Ivo Minar - Victor Hanescu 6-4 6-2 in al 2-lea tur al calificarilor...

Rezultate de azi:
Sybille Bammer - Nadia Petrova 7-5 6-3
Lucie Safarova - Alicia Molik 7-6(2) 7-6(10)
Virginie Razzano - Nicole Pratt 6-2 6-1
Srebotnik/Sugiyama - Errani/Garbin 6-2 6-4
Granville/Uhlirova - Peschke/Stubbs 6-4 3-6 10-5

Gabri3l
6th January 2008, 23:48
No.1 mondial, JUSTINE HENIN, va debuta in turneul de la Sidney direct in turul 2, marti, impotriva lui Lucie Safarova.
Henin a castigat la Sidney in 2004 si 2006. Va urma 2008.:)

o veste buna: toate meciurile lui HENIN de la acest turneu vor putea fi urmarite in Europa pe canalul de sport Eurosport. :P

Allez Justine!

luma
7th January 2008, 07:46
T Berdych -F Volandri 6-1 6-3
F Verdasco - F Lopez 6-3 4-6 6-2
S Grosjean - P Luczak 6-4 4-6 6-0

M Damm/P Vizner - P Hanley/L Paes 76(5) -64

luma
9th January 2008, 07:05
T Berdych - G Simon 7-6(3) 6-2
S Grosjean - F Verdasco 6-4 6-4
E Korolev - I Minar 6-2 6-3
R Stepanek - A Seppi 7-5 2-6 6-4
F Santoro -S Darcis 6-1 6-3

dumy84
9th January 2008, 13:31
Sydney, feminin, rezultate sferturi de finala:

(1) Justine Henin (BEL) d. (Q) Kaia Kanepi (EST) 62 60
(2) Svetlana Kuznetsova (RUS) d. Francesca Schiavone (ITA) 64 60
Nicole Vaidisova (CZE) d. (3) Jelena Jankovic (SRB) 64 46 64
(4) Ana Ivanovic (SRB) d. Katarina Srebotnik (SLO) 63 36 62

In semifinale se vor intalni: Henin vs Ivanovic si Kuznetsova vs Vaidisova.

TenisFan
9th January 2008, 15:42
Hai Ivanovic... Rupe-i mufa... :( :shocked: :D :evil: :yes:
Daca le ia Henin din nou la bani marunti si castiga numai ea chiar ca tenisul feminin n-are nicio treaba... :(

luma
9th January 2008, 20:37
Imi pare rau pentru Ana...:P

DJ Klaus
9th January 2008, 21:31
Hai Ivanovic... Rupe-i mufa... :( :shocked: :D :evil: :yes:
Daca le ia Henin din nou la bani marunti si castiga numai ea chiar ca tenisul feminin n-are nicio treaba... :(

Cam cum face Fedex in ATP vrei sa zici? :cool:
Acum intelegi poate ce inseamna o dominare atat de clara.

Gabri3l
9th January 2008, 22:02
Hai Ivanovic... Rupe-i mufa... :( :shocked: :D :evil: :yes:
Daca le ia Henin din nou la bani marunti si castiga numai ea chiar ca tenisul feminin n-are nicio treaba... :(

ioioioioiooooi.......Henin rulzZ...

TenisFan
9th January 2008, 23:00
Cam cum face Fedex in ATP vrei sa zici? :cool:
Acum intelegi poate ce inseamna o dominare atat de clara.Pai stai putin ca Fedex ii bate mai greu si oricum meciul dintre Fedex si adversarii sai e mega competitiv... La femei nimeni nu-i pune probleme lu' Henin pentru ca pur si simplu sunt varza toate... :( Nici macar nu e spectaculos... Fedex ii bate spectaculos... Henin le bate pentru ca sunt prea varza celelalte...Adica nu opun rezistenta... Pe undeva e mega patetic sa te uiti la asa ceva... Mie-mi place Henin... Are cel mai bun rever din tenisul feminin ever cred... :shocked: Si-n plus e urata... :( Deci daca o sa castige toate titlurile de acum incolo sa fie... Pen' ca-i cea mai buna... Dar in meciul cu Ivanovic tin cu sarboaica pentru ca are ceva ce-mi place mie... ;)

lucian_iasi
10th January 2008, 09:04
A castigat Henin cu 6-2,2-6,6-4.In celalalt meci Kuznetsova a invins-o pe Vaidisova cu 7-5,7-6

Gabri3l
10th January 2008, 10:08
Justine Henin - Ana Ivanovic 2 - 1 (6-2;2-6;6-4)

a fost o semifinala echilibrata impotriva Anei Ivanovic, insa experienta si-a spus cuvantul in setul decisiv cand Henin a facut mai putine greseli personale...

Henin va juca in finala de la Sydney impotriva no.2 mondial, rusoaica Svetlana Kuznetsova...

dumy84
10th January 2008, 13:03
Henin si Kuznetsova se vor intalni pentru a 17-a oara in cariera, belgianca impunandu-se in 15 dintre dispute, ultima data in finala de la US Open 2007, cand a transat meciul cu 6-3, 6-1.

Val
10th January 2008, 13:06
Henin si Kuznetsova se vor intalni pentru a 17-a oara in cariera, belgianca impunandu-se in 15 dintre dispute, ultima data in finala de la US Open 2007, cand a transat meciul cu 6-3, 6-1.

Cred ca ai citit prost, e a 18-a oara cand vor juca. Daca ai pus chestia asta in articol, ti-ai facut rost de ceva "aprecieri":D.

Val
10th January 2008, 13:12
Pai stai putin ca Fedex ii bate mai greu si oricum meciul dintre Fedex si adversarii sai e mega competitiv... La femei nimeni nu-i pune probleme lu' Henin pentru ca pur si simplu sunt varza toate... :( Nici macar nu e spectaculos... Fedex ii bate spectaculos... Henin le bate pentru ca sunt prea varza celelalte...Adica nu opun rezistenta... Pe undeva e mega patetic sa te uiti la asa ceva... Mie-mi place Henin... Are cel mai bun rever din tenisul feminin ever cred... :shocked: Si-n plus e urata... :( Deci daca o sa castige toate titlurile de acum incolo sa fie... Pen' ca-i cea mai buna... Dar in meciul cu Ivanovic tin cu sarboaica pentru ca are ceva ce-mi place mie... ;)

Daca taceai, filozof ramaneai. Explicatie mai penibila nu cred ca putea da cineva.

dumy84
10th January 2008, 14:18
Cred ca ai citit prost, e a 18-a oara cand vor juca. Daca ai pus chestia asta in articol, ti-ai facut rost de ceva "aprecieri":D.

De data asta ai dreptate. Merci oricum pentru atentionare. :ok: Cat despre 'aprecieri' eu spun sa le pastrezi pentru tine si pseudo site-ul la care lucrezi, 'domnu' Valentin Sorescu.

Val
10th January 2008, 15:05
De data asta ai dreptate. Merci oricum pentru atentionare. :ok: Cat despre 'aprecieri' eu spun sa le pastrezi pentru tine si pseudo site-ul la care lucrezi, 'domnu' Valentin Sorescu.

Pseudo:happy. Daca dau replica, ne luam la cearta si nu am timp si nici chef. Asa ca, o las moarta.
PS: Munca mea e apreciata de cine trebuie:D.

dumy84
10th January 2008, 15:45
Pseudo:happy. Daca dau replica, ne luam la cearta si nu am timp si nici chef. Asa ca, o las moarta.
PS: Munca mea e apreciata de cine trebuie:D.

Nici eu nu vreau sa ma cert cu tine si nici nu-mi face placere, dar observ un lucru in comportamentul tau. Niciodata nu scrii ceva constructiv pe acest forum, ci doar stai sa vanezi greselile altora, esti pus pe harta si asa mai departe. Sa stii ca nu faci asa cinste sportului despre care scrii si pe care spui ca-l stapanesti asa bine. Imi lasi impresia ca esti doar un 'cal troian' infiltrat sa creezi agitatie. Se poate sa ma insel sau nu, dar din atitudinea ta asta lasi sa se inteleaga. Apreciere placuta pe mai departe!

TenisFan
10th January 2008, 16:23
Daca taceai, filozof ramaneai. Explicatie mai penibila nu cred ca putea da cineva."Explicatia" e pe masura jocului adversarelor lui Henin... :(

Val
10th January 2008, 16:37
Nici eu nu vreau sa ma cert cu tine si nici nu-mi face placere, dar observ un lucru in comportamentul tau. Niciodata nu scrii ceva constructiv pe acest forum, ci doar stai sa vanezi greselile altora, esti pus pe harta si asa mai departe. Sa stii ca nu faci asa cinste sportului despre care scrii si pe care spui ca-l stapanesti asa bine. Imi lasi impresia ca esti doar un 'cal troian' infiltrat sa creezi agitatie. Se poate sa ma insel sau nu, dar din atitudinea ta asta lasi sa se inteleaga. Apreciere placuta pe mai departe!

1.Am vrut sa fac ceva constructiv, insa nu am fost lasat:(. Nu are rost sa dezvoltam problema.
2.Dupa cum vezi, scriu din joi in pasti pe forum, si nu cred ca sunt pus pe harta sau sa creez agitatie.
3.In momentul cand am semnalat greseala din articol, nu stiam de cine e scris, pentru ca voi nu prea va semnati.
4.Nu scriu ceva constructiv? Daca ai sta mai mult pe forumul de tenis si te-ai uita pe mai multe thread-uri, ai vedea ca am pus cateva informatii exclusive:ok:, lucru care voi nu-l faceti nici pt site:(.

Val
10th January 2008, 16:40
"Explicatia" e pe masura jocului adversarelor lui Henin... :(

Intre Fededer si adversarii sai e o diferenta mai mare decat intre Henin si adversarele sale.

TenisFan
10th January 2008, 18:55
Si totusi meciurile sunt mult mai echilibrate mult mai competitive si mai spectaculoase... Henin bate 6-1 6-1 sau 6-1 6-2 sau 6-2 6-2... Sau dublu 6-0... Nu ai ce sa vezi deoarece adversarele sunt prea varza... Deh tenis feminin... :(

Kooler
10th January 2008, 19:09
Si totusi meciurile sunt mult mai echilibrate mult mai competitive si mai spectaculoase... Henin bate 6-1 6-1 sau 6-1 6-2 sau 6-2 6-2... Sau dublu 6-0... Nu ai ce sa vezi deoarece adversarele sunt prea varza... Deh tenis feminin... :(

Pai si noi de unde sa le aducem pe Stefi Graf, Monica Seles, Martina Navratilova sa iasa meniuri interesante?

TenisFan
10th January 2008, 19:46
Eu vreau sa iasa ceva meciuri epice gen Fedex - Safin cand si-a furat-o elvetianul sau Fedex - Nalbandian cand si-a furat-o elvetianul sau Fedex - Nadal la Roma cand si-a furat-o elvetianul sau Fedex - Agassi finala US Open 2006 care a fost un meci de-o calitate fantastica... :( Ceva de genul asta... :( Dar la feminin nu se poate asa ceva... Si totusi poti gasi si asa ceva dar le poti numara pe degetele de la o mana...

Gabri3l
11th January 2008, 12:08
Henin a pierdut primul set cu 4-6.... dar va reveni in joc

Gabri3l
11th January 2008, 12:50
3-3... in setul decisiv

allez Justine!

Gabri3l
11th January 2008, 13:22
primul turneu, primul trofeu... in 2008

Justine Henin - S. Kuznetsova 2 -1(4-6;6-2;6-4)

Bravo JUSTINE!

dumy84
11th January 2008, 13:30
Al 40-lea titlu pentru Justine. Frumoasa performanta :ok: