PDA

View Full Version : Teixeira A Semnat Cu Pandurii!



TaciAcolo
5th January 2008, 21:18
TEIXEIRA A SEMNAT CU PANDURII


PANDURII / Noul antrenor de la Pandurii, Joaquim Teixeira a semnat sâmbătă contractul cu Pandurii Târgu Jiu. Tehnicianul care va antrena Pandurii în următorii doi ani și jumătate s-a întâlnit la Lisabona cu președintele Marin Condescu cu care a purtat discuții pe tema jucătorilor care vor fi aduși la Pandurii din Portugalia, acesta precizând însă că nu e vorba doar de jucători portughezi: „Am semnat contractul cu Pandurii și voi prelua echipa. Am discutat mult cu președintele Condescu și despre jucătorii pe care eu i-am recomandat și în care am încredere că pot să joace bine acolo. Cred că vom putea salva Pandurii de la retrogradare. Unii dintre ei sunt portughezi dar nu toți pentru că sunt și alții care nu sunt de aici dar joacă la echipe din Portugalia. În orice caz, înainte de a definitiva lotul avem destul timp să-i vedem pe toți la lucru în perioada de pregătire de trei săptămâni.” Noul antrenor a precizat că este bucuros că poate aduce la echipă jucătorii pe care îi dorește din Portugalia și că așteaptă să-i cunoască și pe cei care vor veni din România săptămâna viitoare.

Președintele Marin Condescu a discutat cu antrenorul Teixeira și despre o posibilă schimbare a locului de cantonament ales inițial, stațiunea Campo Major fiind la mare distanță de orașele în care se pot juca meciurile amicale, acum studiind posibilitatea de a pregăti echipa la Leiria, oraș care este mult mai aproape de Lisabona și e situat într-o zonă unde sunt mai multe echipe de fotbal cu care Pandurii ar putea disputa jocuri amicale în acest cantonament. Pandurii se reunesc luni la Târgu Jiu și pe data de 10 ianuarie vor pleca spre Lisabona pentru cantonamentul de iarnă.