PDA

View Full Version : Ce mai fac fostii piloti ?



Lordul
3rd January 2008, 19:39
Aici vom discuta despre fostii piloti din Moto GP ,de exemplu acum Biaggi e in SuperBike si s-a descurcat excelent , dar eu vreau sa va intreb de Tohru Ukawa , ce se mai aude ? stiti doar ca a fost coechipier cu Rossi la Honda Repsol si chiar a castigat cateva curse atunci , fiind si principalul rival a lui Rossi la titlu ,asta daca sa putu numi rival ...


Daca doriti orice ce alta intrebare despre un fost pilot MotoGp nu ezitati ,intrebati si vi se va raspunde...

dumy84
3rd January 2008, 21:32
Pe Alex Criville l-am vazut in anturajul lui Toni Elias la un moment dat, dar si alaturi de Jorge Lorenzo la 250 cc. Tadayuki Okada stiu ca este pilot de teste pentru Suzuki sau Honda. Spre exemplu ar fi interesant de aflat cu ce se mai ocupa un Luca Cadalora, John Kocinsky, Jurgen Van Den Goorbergh. :)

Iulya
3rd January 2008, 21:52
In 2006si 2007 van den Goorbergh nu facut parte din nici o echipa d motogp, dar a testat cauciucuri pt Michelin. A concurat in European Enduro Championships, Dutch trial Championships si in competitii de Supermoto.Doreste sa participe la raliul Dakar in 2008.

dumy84
3rd January 2008, 22:29
In 2006si 2007 van den Goorbergh nu facut parte din nici o echipa d motogp, dar a testat cauciucuri pt Michelin. A concurat in European Enduro Championships, Dutch trial Championships si in competitii de Supermoto.Doreste sa participe la raliul Dakar in 2008.

Si chiar va concura potrivit listei oficiale de start. VD Goorbergh va pilota un model Honda 450 si va arbora numarul 140 de concurs :ok: