PDA

View Full Version : Etapa 16: FC BRASOV - STEAUA



Vadim
24th February 2004, 13:04
duminica 14 martie, FC Brasov - Steaua - ora 15:00 (Romania 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

PedrO
25th February 2004, 00:21
sunt curios daca iarasi vom vii 3000-4000 de suporteri in brasov la ora meciului ca anu trecut

Petrut
25th February 2004, 03:46
steaua va castiga fara probleme
pronostic 0-2

vasile314tzurka
25th February 2004, 11:26
0-1

uti2102
25th February 2004, 11:28
Io zic ca-i batem. Nu chiar mar, da-i batem.

ady_azzuro
25th February 2004, 11:50
Ardelenii o sa scoata un egal cu steloaia, 1-1 :)

gigel_bucur
25th February 2004, 11:53
bate Steaua (nu ca mi-as dori) gol Oprita ca sa faca si el 3 goluri in A

Drakoness
25th February 2004, 13:59
Fiecare etapa tb sa aiba o surpriza...asa ca eu am ales meciul de la brasov 3-2

Red Heat
25th February 2004, 15:55
Eu am mers pe un egal. Brasovul este greu de batut acasa, iar Steaua nu joaca cine stie ce mai ales ca au venit si cativa jucatori noi si lotul nu este foarte omogen

Adrian
25th February 2004, 16:28
0-0

Pustoai-k
25th February 2004, 17:28
sper ca steaua sa nu plece cu nici un punct din Brasov!deci Brasov trebuie sa castige acest meci cu orice pretz! :ciocan:

FatFrumos
26th February 2004, 04:22
Steaua va juca ofensiv ca are cu ce dar totusi un 2-2 cred ca scoate cu chiu cu vai daca nu chiar si pierde sint buni la surprize stelisti :P

maryuss_mau
26th February 2004, 10:40
steaua va castiga la doua goluri diferenta. de vazut cum evolueaza dorinel dupa 10 de de absenta din divizia a, si cum s-a acomodat dica la steaua.

apparte
26th February 2004, 19:25
Vasile,eu merg pe un 0-0.Nu cred ca stilul de joc al echipei s-a schimbat!Din pacate....

uti2102
26th February 2004, 19:31
Asta-i culmea. Cik voi tzinetzi cu Steaua dar mai avetzi un pic shi punetzi pariu ca n-o sa-i batem. :headbang: E drept, tre' sa fii realist, dar chiar shi inaintea unui meci cu Real tot tre' sa speri in victorie. Nu?!

apparte
26th February 2004, 21:08
Alpopa,zi-mi vre-un meci al Stelei in deplasare(exceptandu-l pe cel din etapa a doua)care sa-ti fi placut(si atunci pt daruirea cu care am jucat mai bine de o repriza in 10).Mai avem vreo victorie externa in afara de meciul cu Nationalul?Tu crezi ca brasovenii vor gafa ca in meciul cu Dinamo?
Inainte de a arunca cu vorbe mari,gandeste-te bine de ce nu putem fi (unii) atat de optimisti.Asta nu inseamna ca nu-mi doresc victoria Stelei,mai ales pt a-i arata lui Nicolae ca a gresit renuntand la Lacatus!

Totti
26th February 2004, 21:18
0-4 !!!
Dinita, Oprita, Munteanu, Dica ! ;)

Mariusmadmax
26th February 2004, 21:27
0-4 !!!
Dinita, Oprita, Munteanu, Dica ! ;)

0-5
cei care i-ai spus tu + DUMITRU
CAMPIONII SUNTEM NOI !
FORZA STEAUA !

Mariusmadmax
26th February 2004, 21:38
Steaua Bucuresti
Tudor

Dumitru
Radoi
Rachita
Stoica

Dica
Munteanu
Falemi
Bostina

Oprita
Dinita

FC Brasov - Steaua 0-1 ( 0-0 ) Dinita min 76

Mariusmadmax
26th February 2004, 21:42
TVR 1 sau TVR International - se poate receptiona prin internet ?
Exista aceasta posibilitate ?
Protv se poate prin www.jumptv.com
Daca nu sper pina in 2004 03 06 sa-mi introduc prin satelit acest post ( TVR ).

Totti
26th February 2004, 22:00
6-0 !

aia care i-ai spus tu...doar ca da dinita 2 :P

Petrut
26th February 2004, 23:23
0-9 pentru noi
3 Dinita
2 Munteanu
2 Dica
2 Oprita
1 Dumitru

uti2102
27th February 2004, 00:46
:happy LOOOOOOL Voi deja atzi cazut in extrema cealalta. Apparte, intr-adevar, cu exceptzia meciurilor cu Southampton shi Liverpool nu prea am fost multzumit de prestatziile din deplasare. Dar asta nu inseamna ca lucrurile nu se pot schimba :D

Mariusmadmax
27th February 2004, 03:52
0-9 pentru noi
3 Dinita
2 Munteanu
2 Dica
2 Oprita
1 Dumitru
M-am razgindit , am aflat ca din min 68 intra Neaga ( acesta este intr-o forma de zile mari ) care va da 6 goluri => 0-15 ... ca la tenis :D

Mariusmadmax
27th February 2004, 04:09
Batem
:yeah:

FatFrumos
27th February 2004, 04:38
Sa vezi ce ma rid daca o furati asa de retur :P Marius antena satelit te costa cu pus cu tot vreo 450$ dar TVRI e gratis e free channel deci nu ai nevoie sa iti faci abonament ca la www.jumptv.com (http://www.jumptv.com) sa vezi, doar daca vrei PRO TV te costa la fel ca pe web.

iulian
27th February 2004, 10:47
2-0 cel putin pentru Steaua !!

Mariusmadmax
27th February 2004, 15:24
Sa vezi ce ma rid daca o furati asa de retur :P Marius antena satelit te costa cu pus cu tot vreo 450$ dar TVRI e gratis e free channel deci nu ai nevoie sa iti faci abonament ca la www.jumptv.com (http://www.jumptv.com) sa vezi, doar daca vrei PRO TV te costa la fel ca pe web.
Musca-ti limba !
TVR - 200 $ , si stiu ca este gratis TVRi
vroiam pe net ...
PROTVint - il am pe net , dar il vroiam si pe TVRi pe net .

Mariusmadmax
27th February 2004, 20:30
A revenit si Aliuta
Echipa probabila :
Tudor

Dumitru
Radoi
Rachita
Stoica

Dica
Munteanu
Aliuta
Bostina

Oprita
Dinita

blue scorpio
27th February 2004, 22:45
Fc Brasov-Steaua=1-1!!

Mariusmadmax
27th February 2004, 23:28
0-1 Dinita :yeah:

Petrut
27th February 2004, 23:53
o-10000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000

deep purple
28th February 2004, 02:28
0-4 !!!
Dinita, Oprita, Munteanu, Dica ! ;)

Poate vroiai sa spui: Radoi, Dica, Munteanu si Dumitru. :drak:

Mariusmadmax
28th February 2004, 04:31
Da pot fi cei patru ca sa moara sandu si fecali ... :drak:

Mariusmadmax
28th February 2004, 04:41
Poate vroiai sa spui: Radoi, Dica, Munteanu si Dumitru. :drak:
Cred ca insinuezi ceva de cei patru , te rog uita-te aici:
http://www.gazetasporturilor.ro/images/edition/edition.pdf
partea cu fragmentele corespondentei frf - FIFA

N0_NaM3
28th February 2004, 20:23
1 solist ...la cum au jucat oaspetii cu noi azi .. nu ma ashtept la multe de la ei .

Mariusmadmax
29th February 2004, 07:27
1 solist ...la cum au jucat oaspetii cu noi azi .. nu ma ashtept la multe de la ei .
da ai dreptate , or fi jucat f prost , da au invins !!!!!!!!!!!
2-1 , acasa :D

Mariusmadmax
29th February 2004, 07:29
Steaua - Petrolul 2-1 ( Ploiesti )
http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=7017

Mariusmadmax
29th February 2004, 07:59
Voi vroiati un 7-0 , ca sa nu fiti suparati ( singurul scor care nu va deranjeaza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

PedrO
1st March 2004, 00:46
brasov 0 - 3 STEAUA

dinita
munteanu
radoi

PedrO
1st March 2004, 00:50
abia astept sa ma duc la meci :yeah: :yeah:
sper sa fie marfa vremea

gigel_bucur
1st March 2004, 01:07
steaua va castiga la doua goluri diferenta. de vazut cum evolueaza dorinel dupa 10 de de absenta din divizia a, si cum s-a acomodat dica la steaua.

dorinel nu poate evolua prost, n-a facut-o (aproape) niciodata.
cu dica sunt si eu curios, om vedea daca-i foc de paie sau nu :)

Mariusmadmax
1st March 2004, 03:19
Steaua este cea mai completa grupare :D

marcello
1st March 2004, 03:28
Brasov-Steaua
1 - 0 Lucescu jr. TREBUIE sa inceapa cu o victorie :yeah:

Mariusmadmax
1st March 2004, 04:06
Brasov-Steaua
1 - 0 Lucescu jr. TREBUIE sa inceapa cu o victorie :yeah:
Trebuie sa inceapa ...
dar cred ca doar din etapa aIII-a v-a incepe... :D

the_big
1st March 2004, 09:14
1-1 ASTA VA FI SCORUL ,steaua NU A CASTIGAT IN NICI O DEPLASARE CAMPIONATUL ASTA .

Polichampion
1st March 2004, 18:30
sa nu uitam ca Lucescu Jr este antrenor la Brasov, cel care prin educatia de la taica-sau si trairea sa este anti-Steaua. El a aparat steagul Rapidului impotriva galeriei steliste. Cum acesta este primul sau meci ca antrenor principal si se face sa fie impotriva Stelei, iar Rapidul are etapa urmatoare in Ghencea , Lucescu va insufla multa ambitie echipei, in conditiile unui teren greu nu vad cum Steaua poate castiga.... Mai degraba merg pe o victoria a stegarilor.

uti2102
1st March 2004, 18:49
1-1 ASTA VA FI SCORUL ,steaua NU A CASTIGAT IN NICI O DEPLASARE CAMPIONATUL ASTA .

"Anti-stelistule", nu prea eshti informat in legatura cu echipa ta de suflet! :evil: Steaua chiar a cashtigat o deplasare! Iar daca imi aduc aminte bine a pierdut doar una!

ady_azzuro
1st March 2004, 19:03
TVR 1 sau TVR International - se poate receptiona prin internet ?
Exista aceasta posibilitate ?
Protv se poate prin www.jumptv.com
Daca nu sper pina in 2004 03 06 sa-mi introduc prin satelit acest post ( TVR ).
Da, da' tre' sa platesti :p

ieppy
1st March 2004, 19:06
"Anti-stelistule", nu prea eshti informat in legatura cu echipa ta de suflet! :evil: Steaua chiar a cashtigat o deplasare! Iar daca imi aduc aminte bine a pierdut doar una!
Si inca ce deplasare. La National. Si inca ce meci. Gol in minutul 95 din penalti. Bravo, mah sunteti mari.

Ravelly
1st March 2004, 19:06
Mizez pe un succes al stegarilor.

Mariusmadmax
2nd March 2004, 03:37
Si inca ce deplasare. La National. Si inca ce meci. Gol in minutul 95 din penalti. Bravo, mah sunteti mari.

daca te uiti la linia de clasament ... suntem egali .
Golaverajul l-ati facut in doua -trei meciuri
7-0 cu prietenii din P-N
7-3 cu Bacaul
scade aceste doua rezultate , atunci golaverajul ar fi :
24 - 16 - misto nu ? :D

Ca sa nu mai vb ca Steaua este cea mai tare din Bucuresti :
Steaua - Dinamo 1-0
Dinamo - Rapid 3-4
Rapid - Steaua 1-1
iar Dinamo "ciuca batailor" , le cam incasati cu demnitate ... :D

Mariusmadmax
2nd March 2004, 04:10
Cred ca va fi "doar" 1-0 pentru Steaua , desi cred ca Steaua va avea un retur in forta . Vor fi meciuri in care adversarele vor fi "macelarite" .

AleXXapz
2nd March 2004, 08:12
Bate Steaua lejer
0-2 parerea mea :D

the_big
2nd March 2004, 10:24
"Anti-stelistule", nu prea eshti informat in legatura cu echipa ta de suflet! :evil: Steaua chiar a cashtigat o deplasare! Iar daca imi aduc aminte bine a pierdut doar una!
ati batut cu japca in Cotroceni ,daca ai o consideri deplasare inseamna ca noi am jucat vreo 10 meciuri in deplasare(Lia Manoliu) in tur !

uti2102
2nd March 2004, 12:58
Bine The Big, vad ca eshti mai dashtept decat noi totzi. Altadata poate precizezi ce inseamna pentru tine deplasare, penalti.......shi poate chiar fotbal. :drak:

the_big
2nd March 2004, 14:54
stelistule destept poate nu sint ,dar nu sint sigur prost (stelist) ,daca nu stii sa citesti printre randuri e numai treaba ta !cat despre fotbal ce sa zic am jucat vreo noua ani in Div A ,vreo 200 de meciuri si am si vreo 48 de goluri marcate !

ps: si inca ceva........nu te baga in aceiasi oala cu ceilalti ca ...........tu esti stelist si stii bine ce fel de oameni tin cu aceasta echipa de trista amintire !

uti2102
2nd March 2004, 17:30
Daca n-ai fost suficient de bun sa ajungi la Steaua nu e vina noastra, a stelishtilor. Asta a fost destinul tau. Asha ca ura ta pentru Steaua este de-a dreptul gratuita, ca sa nu zic prosteasca. Cat despre oamenii care tzin cu Steaua nu prea cred k potzi sa faci o generalizare (e imposibil sa faci! poate doar la National, unde celor 300 de oameni potzi sa le gaseshti puncte comune).......tocmai asta e : STELISHTI sunt multzi, prea multzi pentru tine! Iar partea cea mai importanta e ca vin din toate paturile shi categoriile sociale! Asta ca sa te lamureshti de ce e cea mai iubita echipa! :drak: "Trista amintire" LOOOOOL Pai tocmai asta e! Noi nu traim din amintiri, spre deosebire de voi! Tocmai de-aia vom arata ca suntem cei mai buni!

Polichampion
2nd March 2004, 23:15
Castiga brasovenii. Au mai tras-o la stelisti si-n trecut o s-o faca si acum.....
Bucatarii, sa vina bucatarii.... /hello :yeah:

Mariusmadmax
3rd March 2004, 03:04
Castiga brasovenii. Au mai tras-o la stelisti si-n trecut o s-o faca si acum.....
Bucatarii, sa vina bucatarii.... /hello :yeah:
Si Milan i-a batut pe Steaua in trecut ... :D
Bicampionule culca-te ! :D

oaspetele
3rd March 2004, 04:54
dorinel nu poate evolua prost, n-a facut-o (aproape) niciodata.
:)
danemarca-romania

the_big
3rd March 2004, 11:45
Daca n-ai fost suficient de bun sa ajungi la Steaua nu e vina noastra, a stelishtilor. Asta a fost destinul tau. Asha ca ura ta pentru Steaua este de-a dreptul gratuita, ca sa nu zic prosteasca. Cat despre oamenii care tzin cu Steaua nu prea cred k potzi sa faci o generalizare (e imposibil sa faci! poate doar la National, unde celor 300 de oameni potzi sa le gaseshti puncte comune).......tocmai asta e : STELISHTI sunt multzi, prea multzi pentru tine! Iar partea cea mai importanta e ca vin din toate paturile shi categoriile sociale! Asta ca sa te lamureshti de ce e cea mai iubita echipa! :drak: "Trista amintire" LOOOOOL Pai tocmai asta e! Noi nu traim din amintiri, spre deosebire de voi! Tocmai de-aia vom arata ca suntem cei mai buni!

"STELISHTI sunt multzi" asa e sunt foarte multi ,de fapt multimea cu cine sa tina decat cu steaua si in multime de obicei gasesti cei mai multi prosti ! intr-o fabrica sunt 10 sclavi si doar vreo doi trei directori !

Eu urasc comunismul deci implicit si pe fostele relicve,clone staliniste adica stiaua ! de fapt cred ca printre cei care il plang pe ceausescu la cimitirul ghencea(ca sa vezi coincidenta) cred ca te afli si tu !

kraka
3rd March 2004, 14:58
Eu cred ca bate Steaua, desi e cam greu la Brasov.
Sper ca noii veniti sa faca o figura frumoasa.
Pronostic 0-2 sec /hello

Mariusmadmax
4th March 2004, 04:10
danemarca-romania
In meciul acela a jucat fara greseala .
Te legi de executia cornerului !!!!!!!!!!!!????????????
Daca iesea gol , la acea faza !
Pai de la poarta lor si pina la a noastra nu trebuia sa fie toata Nationala Romaniei , cu oameni la marcaj , etc ?????
sau Mutu , Cernat si Bratu sunt absolviti de orice vina ( singuri cu portarul de 5(cinci ) ori ) ????????????
Oaspete ... :(

Mariusmadmax
4th March 2004, 04:13
"STELISHTI sunt multzi" asa e sunt foarte multi ,de fapt multimea cu cine sa tina decat cu steaua si in multime de obicei gasesti cei mai multi prosti ! intr-o fabrica sunt 10 sclavi si doar vreo doi trei directori !

Eu urasc comunismul deci implicit si pe fostele relicve,clone staliniste adica stiaua ! de fapt cred ca printre cei care il plang pe ceausescu la cimitirul ghencea(ca sa vezi coincidenta) cred ca te afli si tu !
Nu ma deranjeaza ce-ti trece tie prin cap , ma deranjeaza ca specimene ca tine ajung sa jigneasca suporterii unei grupari fara ca MODERATORII acestui forum sa ia ATITUDINE !!!!!!!!!!!!! :rosu:

the_big
4th March 2004, 08:50
Nu ma deranjeaza ce-ti trece tie prin cap , ma deranjeaza ca specimene ca tine ajung sa jigneasca suporterii unei grupari fara ca MODERATORII acestui forum sa ia ATITUDINE !!!!!!!!!!!!! :rosu:

E normal sa ai o asemenea atitudine atata timp cat toata istoria voastra se confunda cu cenzura,minciuna si alte treburi din astea murdare ! sper sa va linistiti dupa primele trei etape si voi si taranul ala care va conduce ! o rusine care mai vrea sa ajunga si in senat ,de fapt acolo are loc langa,mitica stelisto-dinamovisto-comunistul ala !

uti2102
4th March 2004, 12:29
"STELISHTI sunt multzi" asa e sunt foarte multi ,de fapt multimea cu cine sa tina decat cu steaua si in multime de obicei gasesti cei mai multi prosti ! intr-o fabrica sunt 10 sclavi si doar vreo doi trei directori !

Eu urasc comunismul deci implicit si pe fostele relicve,clone staliniste adica stiaua ! de fapt cred ca printre cei care il plang pe ceausescu la cimitirul ghencea(ca sa vezi coincidenta) cred ca te afli si tu !

Ash putea sa-i parafrazez pe suporterii lui Inter (care au spus ceva asemanator conducerii clubului) shi sa-tzi spun: "Nu mai shtiu cum sa te insult!". Culmea e ca nici macar nu e nevoie sa o fac. Te insultzi singur prin ceea ce postezi. Daca vrei sa aflii raspunsul meu la aceasta postare mai cutreiera forumul, e imposibil sa nu aflii. "Relicve" comuniste, "clone staliniste" shi altele sunt armele frustratzilor shi incompetentzilor care ishi dau seama ca nu fac fatza prezentului. Sper ca nu eshti nici frustrat shi nici incompetent, asha ca itzi dau un sfat : lasa visele shi amintirile (fie ele placute sau neplacute) shi deschide mari ochii! Prezentul e ACUM! Shi daca vrei sa faci ceva cu tine ACUM e singura ta shansa!

the_big
4th March 2004, 13:23
Ash putea sa-i parafrazez pe suporterii lui Inter (care au spus ceva asemanator conducerii clubului) shi sa-tzi spun: "Nu mai shtiu cum sa te insult!". Culmea e ca nici macar nu e nevoie sa o fac. Te insultzi singur prin ceea ce postezi. Daca vrei sa aflii raspunsul meu la aceasta postare mai cutreiera forumul, e imposibil sa nu aflii. "Relicve" comuniste, "clone staliniste" shi altele sunt armele frustratzilor shi incompetentzilor care ishi dau seama ca nu fac fatza prezentului. Sper ca nu eshti nici frustrat shi nici incompetent, asha ca itzi dau un sfat : lasa visele shi amintirile (fie ele placute sau neplacute) shi deschide mari ochii! Prezentul e ACUM! Shi daca vrei sa faci ceva cu tine ACUM e singura ta shansa!

cum sa parafrazati voi cu suporterii lui Inter cand a venit jiji cu trei bodyguarzi si ati fugit toti in trifoiul din spatele stadionului ,poate sa va comparati cu suporterii lui InterGaz,dar nic cu aia nu puteti !
daca te crezi ultras-oita ai grija cu ciobanul sa nu te tunda !

Ps
; chiar asa e cu cine votati ,ai grija sa votezi cu partidu oierului ,ca iar vine cu bodyguarzi si va alearga prin trifoi si o sa va umflati de atata iarba !!!!

Mariusmadmax
4th March 2004, 15:43
E normal sa ai o asemenea atitudine atata timp cat toata istoria voastra se confunda cu cenzura,minciuna si alte treburi din astea murdare ! sper sa va linistiti dupa primele trei etape si voi si taranul ala care va conduce ! o rusine care mai vrea sa ajunga si in senat ,de fapt acolo are loc langa,mitica stelisto-dinamovisto-comunistul ala !
Omule ,
racoreste-te in alta parte !
Nimeni nu ne conduce , nici pe mine , nici pe alti fani stelisti !
Esti confuz !
Cel pe care il tot pomenesti este patronul clubului .
Nu crezi ca esti ... pe linga !
Oricum astept sa vad daca vreun moderator ia pozitie vis-a-vis de postarile tale !

Polichampion
4th March 2004, 20:32
mariusica, stai linistit tovarase.... :rosu: mereu cand ma uita la jocurile stelei din ultima vreme m0a apuca somnul. jucati urat si-n plus sunteti ajutati si de arbitrii si corleone. sunteti cea mai urata echipa din Romania.
sper sa va bata Brasovul, Rapidul si Dinamo ca sa va linistiti....


Steaua & Dinamo desfiintarea!!!!

uti2102
4th March 2004, 23:28
Fii serios Poli! Faza cu jucatul urat o imbratzishez dar restul.......voi mai mult vorbitzi din inima (daca se poate spune ca ura provine de-acolo.......)decat din cunoshtintza de cauza! Linishtitzi-va!
Pentru The_Big : te agitzi aiurea! Se vede ca nu potzi sa distingi mai multe culori; tu vezi doar alb sau negru.....Am zis noi, stelishtii de pe forum, ca votam cu GIGI?! Io nu cred. Simplul fapt ca tzinem cu Steaua nu e indeajuns pentru a-l vota pe "oier"! Nici pe departe! Asha ca stai in banca ta shi nu o mai da in alte subiecte! Aici vorbim de fotbal! Sau macar incercam..........

PedrO
5th March 2004, 02:45
o lasam pe sam bata viitoare cel mai bine
asa zice si federatia :)

Mariusmadmax
5th March 2004, 03:39
mariusica, stai linistit tovarase.... :rosu: mereu cand ma uita la jocurile stelei din ultima vreme m0a apuca somnul. jucati urat si-n plus sunteti ajutati si de arbitrii si corleone. sunteti cea mai urata echipa din Romania.
sper sa va bata Brasovul, Rapidul si Dinamo ca sa va linistiti....


Steaua & Dinamo desfiintarea!!!!
Tovarase !!!!!!!!!!!!!
crezi ca esti ironic cu astfel de apelative ?
Poate Steaua nu-ti place tie cum joaca , dar cred ca nu esti " pedepsit " sa vizionezi jocuri cu ei ... :D
Cred ca si cind scrii te apuca somnul ( sau foamea de litere ) , ca ceea ce-i faci tu limbii romane se cheama "bataie de joc" !

Ultimul amical :
FC Arges - Steaua 0-4
poli...etc , citeste aici
http://www.steauafc.com/main.php?limba=ro :D

FatFrumos
5th March 2004, 03:49
Sory marius dar the_big are cam multa dreptate poate nu in a face stelistii prosti dar faptul ca tara e dezastru e adevarul ceace vezi tu la ProTV sint balarii....

Mariusmadmax
5th March 2004, 05:31
Sory marius dar the_big are cam multa dreptate poate nu in a face stelistii prosti dar faptul ca tara e dezastru e adevarul ceace vezi tu la ProTV sint balarii....
sory :headbang:
are dreptate cam multa :headbang:
poate nu in a face stelistii prosti :headbang:
dar faptul ca tara e dezastru e adevarul :headbang:
ceace :headbang:

sorry ... ceea ce scrii tu sunt balarii ... fata frumoasa :D

ieppy
5th March 2004, 09:49
Fat lasa-l pe Marius in pace. Opinia lui despre ce se intampla in Romania si-o face numai prin ce scriu ziarele si ce vede la ProTV intl. Nu i se poate cere mai mult.

be_real
5th March 2004, 14:54
3-1 goluri Buga,Baicu 2

RedBaron
5th March 2004, 20:03
2-1. P:1

Mariusmadmax
6th March 2004, 05:32
Fat lasa-l pe Marius in pace. Opinia lui despre ce se intampla in Romania si-o face numai prin ce scriu ziarele si ce vede la ProTV intl. Nu i se poate cere mai mult.
Minca-te-ar tata de "intelijent" , tu mergi la cluburi ( in consiliile de administratie , pe holuri etc ) (?) , sau cum d-zeu esti chiar asa de informat de iti permiti sa "etichetezi" ?
Cit despre avatarul tau ( aluzie la faptul ca in trecut "aminteai" ceva despre al meu ) este ceva confuz ... cum esti si tu de multe ori .

Mariusmadmax
6th March 2004, 05:34
FC Arges - Steaua 0-7 Neaga de trei ori , Dinita , Oprita , D Munteanu , Dica
:D

ieppy
6th March 2004, 11:31
Minca-te-ar tata de "intelijent" , tu mergi la cluburi ( in consiliile de administratie , pe holuri etc ) (?) , sau cum d-zeu esti chiar asa de informat de iti permiti sa "etichetezi" ?
Cit despre avatarul tau ( aluzie la faptul ca in trecut "aminteai" ceva despre al meu ) este ceva confuz ... cum esti si tu de multe ori .
Bun, in primul rand Fat nu vorbea exclusiv despre cluburi insa daca tu asta consideri este OK. Poate tu aveai o perioada cand pierdeai timpul pe holurile unui club, eu nu. Informat sunt pentru ca spre diferenta de tine mai am si cateva cunostiinte in Romania care sunt mai aproape de subiect decat tine.

Nu imi aduc aminte sa ma fi luat de avatarul tau din simplul motiv ca este stema stelei si nu prea exista multe de discutat pe aceasta (s)tema. Cat despre avatarul meu nu vad ce ar fi confuz, daca nu stii ce este intreaba, nu fi timid ca sunt sigur ca cineva iti va raspunde.

M|tea
6th March 2004, 11:47
:rolleyes: eu cred ca STEAUA bate la poalele Tampei.Greu dar va gastiga.Risc si un scor 2-1.Totul depinde de forma lui Dorinel cred.Daca face un meci excelent e posibil sa vedem un rezultat lejer in favoarea Stelei. :cool:

Mariusmadmax
6th March 2004, 14:54
Bun, in primul rand Fat nu vorbea exclusiv despre cluburi insa daca tu asta consideri este OK. Poate tu aveai o perioada cand pierdeai timpul pe holurile unui club, eu nu. Informat sunt pentru ca spre diferenta de tine mai am si cateva cunostiinte in Romania care sunt mai aproape de subiect decat tine.

Nu imi aduc aminte sa ma fi luat de avatarul tau din simplul motiv ca este stema stelei si nu prea exista multe de discutat pe aceasta (s)tema. Cat despre avatarul meu nu vad ce ar fi confuz, daca nu stii ce este intreaba, nu fi timid ca sunt sigur ca cineva iti va raspunde.
Antonio Banderas ( chitaristul plin de pistoale ) pe stema clubului Bayern Leverkusen ?
Ce sa fie , ce sa fie ?
Cit despre "spionii" tai , numai de bine !

ieppy
6th March 2004, 15:27
stii care e faza. Am un monitor unde nu apare stema lui bayer. si pana la urma nu conteaza deoarece este singura echipa din germania care imi place. Nu am gasit cu Dinamo. A si apropo i se spune fie, EL, Desperado sau El Mariachi.

Mariusmadmax
6th March 2004, 15:48
stii care e faza. Am un monitor unde nu apare stema lui bayer. si pana la urma nu conteaza deoarece este singura echipa din germania care imi place. Nu am gasit cu Dinamo. A si apropo i se spune fie, EL, Desperado sau El Mariachi.
l-am vazut , inclusiv in noul film ...

Mariusmadmax
6th March 2004, 16:27
Neaga in mare forma !
Sigur ca un rezultat cu o divizionara C nu spune nimic , dar remarcati ca Neaga a renascut ( mamaaaaa ! multi o sa crape ! )
Toti se asteptau ca Steaua sa mai achizitioneze un virf , dar iata ca talentu' este in curte ! /hello
Bravi Piti ! Sah mat !
http://www.steauafc.com/main.php?limba=ro&categorie=detaliu&id=2423

tudoor
6th March 2004, 23:58
meci greu! sunt si eu curios sa vad dak e ceva de capu' lui Luce asta... oricum nu cred ca o sa pierdem. dupa mine un 2-0, Surdu si Baicu, dar nu cred ca o sa fie asa frumos meciul ca ala cu dinamo!
FORZA STEAGU'!!!
"Fight with honour... and never quit!"

Mariusmadmax
7th March 2004, 16:18
batem lejer , suntem in mare forma ...
copilu' lu' luce ...
e muce !
:D

maryuss_mau
8th March 2004, 16:35
sper ca neaga va juca in acest retur cum a facut-o in amicale;

Mariusmadmax
8th March 2004, 17:39
sper ca neaga va juca in acest retur cum a facut-o in amicale;
Sa dea D-zeu , ca talentul sau este urias !

lucirvr
8th March 2004, 18:37
duminica 14 martie, FC Brasov - Steaua - ora 15:00 (Romania 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
:rosu: Va rupem urechile ca intotdeauna
FC Brasov - Steaua 2-1

Mariusmadmax
8th March 2004, 18:57
:rosu: Va rupem urechile ca intotdeauna
FC Brasov - Steaua 2-1
alooooooooo
cum stai cu memoria ?
in Ghencea am trecut ... ca la parada 4-0
si noi nu ne retragem de pe teren !

maryuss_mau
8th March 2004, 19:18
ar fi timpul sa confirme increderea de care s-a bucurat cand a fost adus la steaua;

Mariusmadmax
8th March 2004, 21:04
Se pare ca omu a vb cu Ad Mutu , Rednic , Piturca si stie care-i este drumul !

ady_azzuro
8th March 2004, 21:23
:rosu: Va rupem urechile ca intotdeauna
FC Brasov - Steaua 2-1
Asa sa le faceti frate, dar sa nu le faceti mai mult, de restul ne ocupam noi si o sa-i finish them off :happy

Mariusmadmax
8th March 2004, 23:30
Steaua in mare forma !
FCM Bv - Steaua 0-4 ca la teatru ! :D

JJ
9th March 2004, 08:46
Marius, ai scris mesajul asta in vis???

king
9th March 2004, 10:12
Osa fie un meci interesant.Nu stiu de ce dar presimt ca Steaua o sa ia un :rosu: pe la inceputul reprizei a 2-a si o sa-i batuceasca pe brasoveni in 10 oameni,ca doar asha e mai frumos :yeah: .1-3(un gol dupa min 89)

maryuss_mau
9th March 2004, 14:21
va fi un meci cu multe goluri, din care castigatoare va iesi steaua.

Ravelly
9th March 2004, 17:44
steaua multe goluri in deplasare? glumiti poate...

Mariusmadmax
10th March 2004, 01:47
Vom fi iarasi ce am fost si mai mult decit atit !
Vise , nu d-le REALITATEA ! /hello

Mariusmadmax
10th March 2004, 06:35
Muce' copilu' lu' Luce suplimenteaza prima jucatorilor de la Bv !!!!!!!!!!
In viata auzi multe .... :headbang:

maryuss_mau
10th March 2004, 16:00
steaua are destui jucatori ofensivi, care vor inscrie; munteanu va oferi limpezimea de la mijlocul terenului in timp ce neaga, dinita si dica vor marca; pitu va intra in repriza a doua si va da gol;

iulian
10th March 2004, 16:16
in timp ce neaga, dinita si dica vor marca; pitu va intra in repriza a doua si va da gol;

Hehehehe ...deci tu zici ca cel putin 4 le dam...dupa cum te-ai exprimat :ok:

Petrut
10th March 2004, 22:56
eu ram cu achea parere 0-9

Sabin
11th March 2004, 00:18
Va spun eu scorul exact, ca tot am pariat pe 1-0 la Real cu Bayern... Va bate Brasovul cu 2-1, va fi un meci pe un gazon greu pe care Steaua se va descurca destul de greu si va pierde desi va domina steril, ca de obicei.

Mariusmadmax
11th March 2004, 02:14
Va spun eu scorul exact, ca tot am pariat pe 1-0 la Real cu Bayern... Va bate Brasovul cu 2-1, va fi un meci pe un gazon greu pe care Steaua se va descurca destul de greu si va pierde desi va domina steril, ca de obicei.
1-0 am pariat si eu ! cu cota de 1,10 pe victoria lui Real
si ...
la FC Brasov - Steaua 0-4 , nu am nici un dubiu !
/hello

Sabin
11th March 2004, 02:25
Da' tu crezi ca se joaca in Ghencea sa se dea vreo doua goluri din offside si un 11 metri imaginar? Aia a fost in tur... Acum incepe returul.

Mariusmadmax
11th March 2004, 02:44
Da' tu crezi ca se joaca in Ghencea sa se dea vreo doua goluri din offside si un 11 metri imaginar? Aia a fost in tur... Acum incepe returul.
Sabine,
esti confuz , spui de metodele pe care Dinamo le foloseste cu Altmaier , Corpodeni si Balaji la centru !
Steaua este echipa !
Radoi , D Munteanu , Dumitru , Dica , Bostina , Hamutovscki , Ogararu , Aliuta , Dinita , Neaga , Stoica
Ordinea este aleatorie , desi cam valoric i-am insirat !
Restul echipelor nu au in componenta jucatori peste acestia !

Sabin
11th March 2004, 02:55
Despre metodele alea mi-ar fi jena sa vorbesc daca as fi in locul tau. V-au ajutat arbitrii in tur cel mai mult dintre cele 3 echipe de pe podium si sunt o gramada de meciuri cu faze judecate pe dos, asa ca nu ma apuc sa tzi le amintesc. Ca sa nu mai vorbim de comisiile care sunt la picioarele lui JJ si judeca dupa cum le taie capul. Dinamo a avut un arbitraj penibil la meciul ala de cupa si probabil c-o sa-l bagi pe tzaranul de Altmaier la inaintare vreo 20 de ani de acum in colo.
Eu tzi-am amintit doar de un meci in care Steaua "a zdrobit" pe Brasov de o maniera pe care o visezi repetata si in retur, dar nu cred sa se mai repete seria aia de greseli de arbitraj. Oricum, mi se pare penibila ingrijorarea oficialilor de la Steaua, cat si a suporterilor, in legatura cu arbitrajul si ipoteticele comploturi, cand Steaua a avut un tur plin de astfel de avantaje. Daca ii avantajeaza arbitrajul li se pare ceva normal, daca se intampla invers, amenintza cu bataia... tipic ciobanesc. Nu mi se pare totusi normal ca si suporterii sa ia aceeasi atitudine, ei ar trebui sa aiba putzina personalitate si sa judece dupa creierasul lor. Asta daca nu fac partea din "mare stana"...

Mariusmadmax
11th March 2004, 03:23
Despre metodele alea mi-ar fi jena sa vorbesc daca as fi in locul tau. V-au ajutat arbitrii in tur cel mai mult dintre cele 3 echipe de pe podium si sunt o gramada de meciuri cu faze judecate pe dos, asa ca nu ma apuc sa tzi le amintesc. Ca sa nu mai vorbim de comisiile care sunt la picioarele lui JJ si judeca dupa cum le taie capul. Dinamo a avut un arbitraj penibil la meciul ala de cupa si probabil c-o sa-l bagi pe tzaranul de Altmaier la inaintare vreo 20 de ani de acum in colo.
Eu tzi-am amintit doar de un meci in care Steaua "a zdrobit" pe Brasov de o maniera pe care o visezi repetata si in retur, dar nu cred sa se mai repete seria aia de greseli de arbitraj. Oricum, mi se pare penibila ingrijorarea oficialilor de la Steaua, cat si a suporterilor, in legatura cu arbitrajul si ipoteticele comploturi, cand Steaua a avut un tur plin de astfel de avantaje. Daca ii avantajeaza arbitrajul li se pare ceva normal, daca se intampla invers, amenintza cu bataia... tipic ciobanesc. Nu mi se pare totusi normal ca si suporterii sa ia aceeasi atitudine, ei ar trebui sa aiba putzina personalitate si sa judece dupa creierasul lor. Asta daca nu fac partea din "mare stana"...
Concret , ca ...
time is money !

Sabin
11th March 2004, 03:45
N-am scris nimic prea codificat. Time is money nu numai pentru tine...

Mariusmadmax
11th March 2004, 03:48
N-am scris nimic prea codificat. Time is money nu numai pentru tine...
NU vb de codificare ... ci sa fii mai scurt si mai la obiect ( concret ) .

Sabin
11th March 2004, 03:51
Daca vrei sa dialogam in fraze, mai bine alegem un ym... Asa-i pe forum, scrii ceva si mai consistent, desi, in cazul de mai sus ideea e simpla si cat se poate de concreta.

JJ
11th March 2004, 08:53
Sabine, nu-i mai zice lui gigi JJ.... Sa nu apara vreo confuzie. :mad: :mad: :mad:

be_real
11th March 2004, 11:24
11-0! Goluri Baicu 5,Buga 2
Autogoluri Vivi 3,radoi 1

uti2102
11th March 2004, 12:55
Daca ii avantajeaza arbitrajul li se pare ceva normal, daca se intampla invers, amenintza cu bataia... tipic ciobanesc.

:happy Sabine! N-o mai da intoarsa! A mai avut loc discutzia asta pe forum shi s-a ajuns la alta concluzie. De fapt e chiar invers de cum zici tu! Cand Steaua e arbitrata corect totzi o considera avantajata. Cu alte cuvinte toata lumea ar fi multzumita daca Steaua ar fi furata ca la Constantza! Recunoashte!

Mariusmadmax
11th March 2004, 15:34
FC Bv - Steaua Bucuresti 0-4
de cite ori sa va repet scorul ca sa intelegeti ca n-avem timp de " balade "?
Balade cu autogoluri si goluri date de Baicu ( care probabil n-o sa joace ) cautati pe Cartoon Network :D

methos
11th March 2004, 19:17
haide bah....poate pierde steaua!

Mariusmadmax
12th March 2004, 01:44
haide bah....poate pierde steaua!
Daca nu esti prea " dinamovist " ( = ochelari de cal ) ai vedea ca Bv incepe cu sansa a II-a .
Daca meciul nu va fi cistigat de Steaua , atunci asta inseamna surpriza !
Steaua la maturitatea jucatorilor pe care -i are , nu face surprize !
Bv - Steaua 0-4 :ok:

Sabin
12th March 2004, 01:53
Sa nu care cumva sa fie prea maturi...

Mariusmadmax
12th March 2004, 02:29
Sa nu care cumva sa fie prea maturi...
Don't worry ! :D

Sabin
12th March 2004, 02:33
Asa-s eu mai grijuliu... :D

Mariusmadmax
12th March 2004, 02:35
Asa-s eu mai grijuliu... :D
Sabine ... :ok:
prieteni ?

Sabin
12th March 2004, 02:37
Da bineintzeles, nu-s rasist si nu ma intereseaza unde locuieste omul... :D

Mariusmadmax
12th March 2004, 02:43
Da bineintzeles, nu-s rasist si nu ma intereseaza unde locuieste omul... :D
tu unde esti ?
Eu locuiesc ... de nevoie !
Muncesc pe $ :cool:

Sabin
12th March 2004, 02:45
Stai, ca ma intzelegi gresit. Vroiam sa spun ca nu-mi pasa ce fel de usa are omul la intrare, poa' sa fie si capac de canal, sau un gard de stana... :D :D
Glumesc, nu mi-o lua in nume de rau, am tot respectul pentru $$ tai... :D :D :D

Sabin
12th March 2004, 03:00
Gata, am terminat cu amabilitatzile de rigoare. Acu' mi-am amintit ca am mai avut o discutzie mai veche... Respectele mele, nu numai pentru $ tai. Prieteni o sa fim dupa ce bate Dinamo in etapa a 3-a, echipa de pe locul 3...

Mariusmadmax
12th March 2004, 03:01
Stai, ca ma intzelegi gresit. Vroiam sa spun ca nu-mi pasa ce fel de usa are omul la intrare, poa' sa fie si capac de canal, sau un gard de stana... :D :D
Glumesc, nu mi-o lua in nume de rau, am tot respectul pentru $$ tai... :D :D :D
hahahahahahahahahaha
e buna !
vazind ora la care esti aici am crezut ca esti si tu plecat ...

Mariusmadmax
12th March 2004, 03:03
Gata, am terminat cu amabilitatzile de rigoare. Acu' mi-am amintit ca am mai avut o discutzie mai veche... Respectele mele, nu numai pentru $ tai. Prieteni o sa fim dupa ce bate Dinamo in etapa a 3-a, echipa de pe locul 3...
In etapa a III-a Dinamo ( locul 3 ) intilneste Steaua ( locul 1 )
crede-ma ! :D

Sabin
12th March 2004, 03:09
Pai tu vrei sa ma pacalesti pe fatza, amice?
Zi-mi si mie prin ce calcule matematice tzi-a dat tzie ca Dinamo e pe locul 3 in etapa a 3-a, ca n-o lua 2 batai consecutive, nici chiar asa... La Steaua se poate, chiar lejer...

Sabin
12th March 2004, 03:21
Facem pariu pe o bere ca Steaua va fi pe locul 3 inaintea etapei a 3-a?
Care pierde da o bere la el acasa. Deci o sa astept chemarea din partea ta, si platesti si transportul, evident... :d :D :D

Mariusmadmax
12th March 2004, 04:52
Facem pariu pe o bere ca Steaua va fi pe locul 3 inaintea etapei a 3-a?
Care pierde da o bere la el acasa. Deci o sa astept chemarea din partea ta, si platesti si transportul, evident... :d :D :D
Sabine , eu sunt prieten cu multi dinamovisti , suntem la fel ( oameni ) dar...
De regula cind joaca Steaua sau Dinamo , noi suntem diferiti ( unu se bucura celalalt este trist )!
Cu chemarea este usor cu viza este ceva mai greu ...
Eu stiu ca acasa inca nu vin ...
Tine berea la rece !

be_real
12th March 2004, 09:56
Daca nu esti prea " dinamovist " ( = ochelari de cal ) ai vedea ca Bv incepe cu sansa a II-a .
Daca meciul nu va fi cistigat de Steaua , atunci asta inseamna surpriza !
Steaua la maturitatea jucatorilor pe care -i are , nu face surprize !
Bv - Steaua 0-4 :ok:

crezi asa mult in steaua !? pune o mie de $ pe scorul asta iti dau cota 50 ! ia zi te bagi !? :rolleyes:

lucirvr
12th March 2004, 14:12
Fc Brasov - Steaua 2 - 1
Sa nu uitam meciurile de la Brasov

Darkslowstar
12th March 2004, 17:39
Cred ca ati uitat istoria meciurilor din ultimii 10 ani aprox de la Brasov. Cu o exceptie, Steaua a avut constant nevoie de ajutorul arbitrilor ca sa scoata un egal.
3000-4000 de suporteri anul trecut? :D Cred ca ai pus un 0 in plus. In Ghencea se starng atatia, afara mai mult de o mie rar vezi. La Brasov am vazut maximum 500-600 de stelisti.
Steaua va fi fericita daca va obtine un punct, brasovenii se mobilizeaza foarte bine la meciurile cu echipele bucurestene, nu aveti decat sa va uitati pe rezultatele din sezoanele precedente.

uti2102
12th March 2004, 22:34
Pana una alta am auzit ca terenul e acoperit cu zapada shi e posibil sa fie "impracticabil" la ora meciului. Sincer, in situatzia data, nu vad cum ar putea Steaua sa-shi faca jocul. Dar cred k va reushi in final sa cashtige; dariurea jucatorilor le va aduce victoria! Mai ales acum, cand Rapidul "ne-a bagat sula-n coaste". Dar nu pentru mult timp..... :D (vezi etapa a II-a)

apparte
12th March 2004, 23:09
Vom avea meci greu cu brasovenii care daca pierd intra serios in hora retrogradarii.

Mariusmadmax
13th March 2004, 03:52
10.000 $ - 100.000 $ , cam usor spui cote de 50
Eu lucrez pe $ , si nu sunt asa usurel la propuneri din acestea !
Da , sunt foarte optimist pentru ca Steaua are intr-adevar cea mai buna echipa ( jucatori seriosi ) .
Imi place Brasovul ( ardeleni de-ai mei ) , dar Steaua este iubirea mea !
Istoria rezultatelor directe , nu se pune ... nici un meci nu seamana cu altul !

iulian
13th March 2004, 16:07
Suprafaţa de joc a stadionului Tineretului este acoperită cu un strat de zăpadă de 10 centimetri!!!! La Braşov a continuat să ningă şi ieri, īnsă administratorii arenei susţin că gazonul nu va fi impracticabil la ora meciului cu Steaua

iulian
13th March 2004, 17:41
Ultima ora: Meciul FC Brasov - Steaua a fost amanat
Intrucat Guvernul Romaniei a declarat ziua de 14 martie zi de doliu national in memoria romanilor morti in atentatele din Spania, partida FC Brasov – Steaua a fost amanata pentru luni 15 martie ora 15:00. In aceste conditii lotul stelist va face deplasarea la Brasov duminica.

iulian
13th March 2004, 18:06
Bilete: 40.000 de lei - intrarea generală, gratis - copiii pīnă la 16 ani

N0_NaM3
14th March 2004, 01:57
De parca spaniolii nu au jucat ..da` totushi suntem in rom ..tara tuturor posibilitatilor...:D

uti2102
14th March 2004, 13:50
Pai trebuie shi ashtia de la noi sa se remarce prin ceva. Prin exces de zel.

Mariusmadmax
14th March 2004, 15:51
In Spania s-a jucat ?
La Bv prima etapa lunea de la ora 15 , pai cred ca tribunele vor fi cam goale !
Sunt nebuni ! :(

NEAGA
14th March 2004, 17:18
2-0 pentru steaua. neaga si radoi

ady_azzuro
14th March 2004, 21:52
2-0 pentru steaua. neaga si radoi
Ce nume de arab ti-ai tras, gabilove :happy

Mariusmadmax
14th March 2004, 22:43
Ce vb ?
Care gabilove ?

FatFrumos
15th March 2004, 05:26
Il ghicesti cit de mascat e Adi? :D

Red Heat
15th March 2004, 08:51
Cica Steaua nu a jucat duminica pentru ca nu se putea tine de doua ori doliu national in aceeasi zi :p Glumeam (fara rautate)

iulian
15th March 2004, 15:33
Dica inscrie primul gol pentru Steaua :) min 28

Ultras
15th March 2004, 15:39
Faza creata de Dinita. /hello

Ultras
15th March 2004, 15:43
Faza superba realizata de Dinita finalizata cu un sut care a trecut milimetric pe langa bara.

iulian
15th March 2004, 15:56
Pauza ... Dica a inceput cu dreptul la Steaua si a reusit primul lui gol in min 28 in urma unei faze create de Dinita (sut respins de Marc ) care este in forma de zile mari cel putin pina acum Bravo baieti !!!!

min 45 Brasov -Steaua 0- 1

vasile314tzurka
15th March 2004, 16:30
nu reusesc sa intru pe live. cit e scorul acum?

iulian
15th March 2004, 16:35
tot 0- 1

iulian
15th March 2004, 16:38
http://dn.ines.ro:8000/ live on internet in winamp

jay
15th March 2004, 16:47
Dar ce spuneti de arbitraj? Doua lovituri de la 11 m clare refuzate brasovenilor!...

ieppy
15th March 2004, 17:00
2 lovituri de la 11m, neeliminarea lui curt pentru fault ca ultim aparator, 2 offsideuri sanctionate eronat in care brasovenii puteau ramane singur cu portarul. Slab Constantin asta. Steaua poate imputa ca nu la eliminat pe Miclaus cand la faultat dupa ce se fluierase offside pe Dinita. Ma intreb daca va arbitra si meciul cu Rapid. Trebuie sa adaug insa ca Brasovul nu ar fi meritat nici macar un punct, jocul lor fiind demn de divizia C.

iulian
15th March 2004, 17:10
lol ..iete ieppy ce fin observator a devenit la meciul Stelei...la dinamo vad ca nu ai zis nimic cind si-a dat cu vaselina pe manusi coman ala la golu vostru..........

ieppy
15th March 2004, 17:14
Pardon, ala cu vaselina este Rotaru de la rapid. La noi a fost Marincau cel Rau. Vezi daca nu esti un fin observator ca mine.

iulian
15th March 2004, 17:20
da chiar...ai dreptate

ieppy
15th March 2004, 17:22
Si acuma spune tu daca alea 2 nu au fost penaltiuri. Stai linistit ca nu pun la indoiala victoria voastra ca ati fost clar peste ei insa daca nici alea nu au fost atunci nu a fost offside la Claudiu Niculescu in meciul cu arges.

iulian
15th March 2004, 17:26
nu am vazut meciul la TV ..l-am ascultat doar la radio ...asa ca nu pot sa-mi dau seama din transmisia radio.. plus ca l-am ascultat la radioul Stelei....tipa comentatorul ala de ziceai ca joaca cu Real (si acum vroiam sa scriu de offsideul ala...da vad ca ai scris tu :) )

ieppy
15th March 2004, 17:31
OK atunci, nu ai de unde sa stii. Nici o problema probabil o sa vezi la Stiri diseara. Ti-am luat-o inainte cu offsideul, ce sa-i faci.

uti2102
15th March 2004, 19:26
2 lovituri de la 11m, neeliminarea lui curt pentru fault ca ultim aparator, 2 offsideuri sanctionate eronat in care brasovenii puteau ramane singur cu portarul. Slab Constantin asta. Steaua poate imputa ca nu la eliminat pe Miclaus cand la faultat dupa ce se fluierase offside pe Dinita. Ma intreb daca va arbitra si meciul cu Rapid. Trebuie sa adaug insa ca Brasovul nu ar fi meritat nici macar un punct, jocul lor fiind demn de divizia C.

LOL!!!!! :happy Eram sigur! De ce potzi sa te iei IEPPY!!!! Lasa-te! Care 2 11-metriuri clare?! Care eliminare?! Eshti culmea!

Sa dezvolt :
*primul 11 metri SIMULARE CLARA LA STERE;
*al doilea 11 metri CONTRA A LUI RADOI -> BAICU (care atzi vazut ce dita mai omul e!!!) CADE SECERAT!!!;
*eliminare la Curt - nu se impunea, cel mult fault poate, daca se considera ca Tibi Curt a obtzinut un avantaj - ambii jucatori au sarit la cap, s-au dezechilibrat reciproc;
*offside-uri - majoritatea au cam fost - sa nu uitam ca atat Steaua cat shi Brashovul au fost oprite uneori la limita;

Daca de-aici reiese ca Steaua a fost avantajata eu ma las de microbul asta! Pe bune!

PS : Cine face cronicile meciurilor pe Onlinesport? Sunt varza! Citez :

" Va e frica de astia! strigase Baicu mai devreme spre arbitrul asistent, dupa ce a fost faultat de Dorinel Munteanu, fara sa se acorde nimic. "

FALS! Cel care strigase spre asistent a fost Stere, in urma unei deposedari (energice intr-adevar) dar perfect regulamentare a lui Dorinel! (s-a intamplat in prima repriza pe partea dreapta a atacului brashovean)

"Vehementa sa a fost intr-adevar indreptatita, fiindca faultul din repriza a doua a fost mai mult decat evident, iar arbitrul s-a facut ca nu vede. "

Asta-i culmea. Nu-mi spunetzi! Au fost 2 faulturi evidente! Primul - simularie notorie a lui Stere - iar al doilea o contra a lui Radoi la care Baicu s-a prabushit ca secerat! Sa fim serioshi. Brashovul n-au aratat nimic, doar un amarat de shut pe poarta shi un cap moale al lui Coman. Macar daca aveau bunul simtz sa se tzina pe picioare cand intrau in careu. Au cershit penaltiul tot meciul.

Darkslowstar
15th March 2004, 21:35
Steaua iar a venit la Brasov cu 2-3 oameni (in negru in plus). Radoi era cu mana pe Baicu, asa ca penalty clar. Daca era in careul celalalt dadea imediat. Si se pare ca a mai fost si un hent la Curt si cateva off-side pt. stegari.
Cate mii de stelisti au fost, ca eu nu i-am numarat?



LOL!!!!! :happy Eram sigur! De ce potzi sa te iei IEPPY!!!! Lasa-te! Care 2 11-metriuri clare?! Care eliminare?! Eshti culmea!

Sa dezvolt :
*primul 11 metri SIMULARE CLARA LA STERE;
*al doilea 11 metri CONTRA A LUI RADOI -> BAICU (care atzi vazut ce dita mai omul e!!!) CADE SECERAT!!!;
*eliminare la Curt - nu se impunea, cel mult fault poate, daca se considera ca Tibi Curt a obtzinut un avantaj - ambii jucatori au sarit la cap, s-au dezechilibrat reciproc;
*offside-uri - majoritatea au cam fost - sa nu uitam ca atat Steaua cat shi Brashovul au fost oprite uneori la limita;

Daca de-aici reiese ca Steaua a fost avantajata eu ma las de microbul asta! Pe bune!

PS : Cine face cronicile meciurilor pe Onlinesport? Sunt varza! Citez :

" Va e frica de astia! strigase Baicu mai devreme spre arbitrul asistent, dupa ce a fost faultat de Dorinel Munteanu, fara sa se acorde nimic. "

FALS! Cel care strigase spre asistent a fost Stere, in urma unei deposedari (energice intr-adevar) dar perfect regulamentare a lui Dorinel! (s-a intamplat in prima repriza pe partea dreapta a atacului brashovean)

"Vehementa sa a fost intr-adevar indreptatita, fiindca faultul din repriza a doua a fost mai mult decat evident, iar arbitrul s-a facut ca nu vede. "

Asta-i culmea. Nu-mi spunetzi! Au fost 2 faulturi evidente! Primul - simularie notorie a lui Stere - iar al doilea o contra a lui Radoi la care Baicu s-a prabushit ca secerat! Sa fim serioshi. Brashovul n-au aratat nimic, doar un amarat de shut pe poarta shi un cap moale al lui Coman. Macar daca aveau bunul simtz sa se tzina pe picioare cand intrau in careu. Au cershit penaltiul tot meciul.

jay
15th March 2004, 23:47
Ziua:

In privinta arbitrajului, Augustus Constantin a aratat ca este strain de aceasta ocupatie, acesta luand des decizii haotice si neacordand cel putin un penalty in favoarea "Steagului", cea mai clara astfel de situatie consemnandu-se in minutul 55, cand Radoi l-a faultat la sase metri de poarta, din pozitie de ultim aparator, pe Mihai Baicu. In mod straniu, valceanul a apreciat ca atacantul a simulat, facandu-l pe fotbalist sa se inchine dupa terminarea partidei: "Nici un fotbalist din lume nu simuleaza la cativa metri de poarta si cand are mingea la picior!"

Evenimentul Zilei:

Arbitrul a inchis ochii

Gazdele au solicitat trei lovituri de la 11 metri. In minutul 21, brasovenii au reclamat un hent in careu al fundasului stelist Tibi Curt. La inceputul reprizei secunde, Mihai Stere si Mihai Baicu au solicitat cite un penalty. Baicu a fost impiedicat de Mirel Radoi sa joace balonul, insa, la fel ca si-n celelalte doua situatii, centralul Augustus Constantin s-a facut ca ploua.

Si mai pot continua...

Sabin
16th March 2004, 00:30
Va fi greu ca un arbitru sa ia o decizie, corecta sau nu impotriva Stelei. Gigi a amenintzat si cred ca dupa scandalul cu Balaj nimeni nu se risca sa aiba de-a face cu patronul. Din pacate o echipa tre' sa dea gol clar, alte solutzii pentru a marca sunt excluse. Va facem chisalitza apararea aia beton, peste numai 2 etape...

ieppy
16th March 2004, 08:39
alpopa vezi daca nu te uiti la meci. Primul penalti a fost cand Curt a pus mana pe minge in careu. Al doilea este cand Baicu a fost secerat de Radoi in careu iar eliminarea zic eu ca e clara pentru ca este clar ca daca Curt nu il dezechilibra pe ala atunci scapa singur spre poarta pentru ca el atinsese primul mingea. Insa nu ma asteptam la mai multe de la tine. In loc sa recunosti ce e pe fata o tii pe a ta. Nici o problema daca ai fi citit mai atent am spus ca ati meritat victoria pentru ca aia nu joaca nimic. Dar asta-i viata tu nu vezi decat ca Steaua a fost atacata, insa nu este niciodata de arbitrii.

Red Heat
16th March 2004, 09:22
Recunosc ca nu am vazut meciul, insa din ce scrie presa si din rezumatul dat la stiri se pare ca Steaua chiar a beneficiat de greseli (intentionate sau nu chiar nu conteaza) de arbitraj sau de ... clementa. In rest cred ca s-a miscat destul de bine, si dupa ratarile imense pe care le-a avut Brasovul trebuie sa spuna multumesc ca a scapat doar cu un gol. Dar cu toate ca acesta a fost marcat de Dica raman la parerea ca nu e cine stie ce jucator, mai ales daca ma gandesc la ratarea aceea singur cu portarul.

Daca ne luam dupa jocul echipelor lupta pt titlu se va duce in 2 (Dinamo si Steaua) nu in 3, pt ca Rapidul nu joaca mare lucru. Daca ne luam insa dupa ce se intampla in culise Steaua, dintr-o pozitie avantajoasa in care se afla, acum este exact la polul opus, iar lupta pt. titlu se va duce intre Dinamo si Rapid.

gigel_bucur
16th March 2004, 10:06
danemarca-romania

am zis APROAPE niciodata:)

uti2102
16th March 2004, 13:04
Baietzi eu nu mai am ce comenta. Daca fazele alea sunt atat de clare, de limpezi, cum sustzine Ieppy, inseamna ca eu unul am vazut alt meci. Sau poate (cum zice Ieppy) nici macar nu m-am uitat la el........... :ciocan:

ieppy
16th March 2004, 17:46
Se prea poate. Vez ce urat e cand nu vrei sa recunosti un lucru clar?

Mariusmadmax
17th March 2004, 05:18
Se prea poate. Vez ce urat e cand nu vrei sa recunosti un lucru clar?
ionut , daca de astfel de meciuri te legi ... !!!!!!!!!!
atunci raul marincau si Niculescu sunt maici de la manastirea Putna ...
hahahahahahahahahahaha :D
Leaga-te de jocul lui Dinamo , ca ai de ce ! :D

Mariusmadmax
17th March 2004, 05:23
Recunosc ca nu am vazut meciul, insa din ce scrie presa si din rezumatul dat la stiri se pare ca Steaua chiar a beneficiat de greseli (intentionate sau nu chiar nu conteaza) de arbitraj sau de ... clementa. In rest cred ca s-a miscat destul de bine, si dupa ratarile imense pe care le-a avut Brasovul trebuie sa spuna multumesc ca a scapat doar cu un gol. Dar cu toate ca acesta a fost marcat de Dica raman la parerea ca nu e cine stie ce jucator, mai ales daca ma gandesc la ratarea aceea singur cu portarul.

Daca ne luam dupa jocul echipelor lupta pt titlu se va duce in 2 (Dinamo si Steaua) nu in 3, pt ca Rapidul nu joaca mare lucru. Daca ne luam insa dupa ce se intampla in culise Steaua, dintr-o pozitie avantajoasa in care se afla, acum este exact la polul opus, iar lupta pt. titlu se va duce intre Dinamo si Rapid.
Rezulta ca Dinamo va lua titlul !
Ce logica !
Dinamo a marcat dintr-un off-side mare cit CHINA, a inceput sa miste dupa ce dinamovistul raul marincau si-a facut datoria , si asta in conditiile in care "Comisarul" Moldovan isi acuza citiva jucatori de non - combat !!!!!!!!!!!!
:jerk:

Red Heat
17th March 2004, 09:46
Daca tie asta iti spune logica dupa ceea ce am scris eu inseamna ca rationamentul tau este destul de ....... ilogic.
Ar rezulta mai repede ca oricum ai intoarce-o Dinamo se lupta pentru titlu, nicidecum ca o sa castige campionatul.

ieppy
17th March 2004, 13:35
Mariuse, las-o moarta. Ai vazut unul din cele 2 meciuri? Ma refer la cele ale lui Dinamo si Steaua? daca nu atunci ciocu' mic ca ti-am mai spus cum e cand iti dai cu parerea dupa ce vezi 30 de secunde dintr-un meci. Golul 2 a fost din off-side insa celalate au fost pe bune. Restul din ce spui sunt din povestile de adormit stelisti. Noapte buna.

brandushik
17th March 2004, 20:38
am si eu o intrebare, si chiar nu stiu pe cine sa intreb:(
vreau doar sa stiu si eu cand se pun in vanzare biletele de la meciul steaua-fcm.brasov astept un replay plss!
merci mult,
brandusa

uti2102
17th March 2004, 22:09
Brandushiko........Steaua joaca cu Rapidu. Cu Brashovu a jucat deja........in deplasare. :D

Sabin
18th March 2004, 00:51
Asa-s stelistii, am mai spus-o, habar n-au de echipa Steaua, dar sunt stelisti pana la moarte. De acord, nu totzi, dar majoritatea... M-am suparat pe Rapid si Poli ca ne-au lasat singuri in cupa. Iar o sa jucam finala cupei pe un stadion numai cu dinamovisti. :headbang:

Mariusmadmax
19th March 2004, 04:22
Asa-s stelistii, am mai spus-o, habar n-au de echipa Steaua, dar sunt stelisti pana la moarte. De acord, nu totzi, dar majoritatea... M-am suparat pe Rapid si Poli ca ne-au lasat singuri in cupa. Iar o sa jucam finala cupei pe un stadion numai cu dinamovisti. :headbang:
Sabine , Ieppy - nu- i frumos sa te exprimi de cioc , ca pasari nu suntem !
De habar , Ionut ti-am mai explicat si alta data , am avut impresia ca ai priceput .
Singurul meci intreg pe care l-am vazut a fost : Rapid - FC Oradea 2-1
dar...
Off-side-ul la Niculescu - a fost cam mare ... Idioteniile comise de Marincau -fara rost si inexplicabile logic ( pentru echipa sa ) ... Jocul lui Dinamo subtire rau de tot pina la eliminarea boului ... iar despre non-combatul a trei jucatori vorbeste Moldovan - mare dinamovist !
Q.E.D

ieppy
19th March 2004, 10:34
Tu esti obsedat. Da a fost off-side la Niculescu. Da Marincau a luat rosu, dar din cate stiu se mai iau “cartonase in meciuri de fotbal, despre jocul lui Dinamo nu iti da cu parerea ca nu ai vazut meciul si nu ma intereseaza ce ziare citesti, iar despre non-combatul celor 3 afla ca Moldovan a spus in direct la proces sau recurs ca nu a spus niciodata asa ceva. Tu intelegi sau esti pasare?

Sabin
19th March 2004, 11:18
Off-side-ul la Niculescu - a fost cam mare ... Idioteniile comise de Marincau -fara rost si inexplicabile logic ( pentru echipa sa ) ... Jocul lui Dinamo subtire rau de tot pina la eliminarea boului ... iar despre non-combatul a trei jucatori vorbeste Moldovan - mare dinamovist !
Q.E.D

NOAPTE BUNA...