PDA

View Full Version : Dorin,in tara asta pana si spiritul jocului asta va fi alterat



catalincatalin
2nd January 2008, 17:01
Am vazut ca nu mai ai motivatie sa scrii.Eu am intrat pe acest forum acum un an si mi-am pierdut motivatia instantaneu.Asa cum doua herghelii nu au cai de aceiasi calitate,nici doua tari nu au popoare cu aceleasi calitati.Am anuntat pe www.selas.ro si in presa doua proiecte dintre care unul la Snagov este aproape finalizat si altul pe autostrada Buc-Pit de 27 cupe ce este in executie avansata (am terminat de plantat 30 000 pomi,lacurile si accesul).Cu greu ma abtin sa nu bag plugul in toate cele 100 ha pe care le folosesc pentru acest scop.Din momentul in care cei din federatie si asa zisii jucatori autohtoni au aflat de aceste proiecte a inceput un proces cretin de denigrare a lui.Tot felul de idioti se perindau pe acolo si spuneu ba ca este prea mare ,ba prea mic,ba terenul de tenis si piscina erau gresit amplasate .Pentru ca nu mai pot sa pierd timpul cu indivizii astia si nu stau toata ziua sa le zambesc si sa le ascult opiniile (neargumentate cat timp au vazut doua terenuri toata viata lor si nici nu se numesc Ionel sau Marieta Woods)si pentru ca federatia asta ciudata are ca unic scop favorizarea proiectelor celor din Breaza si incurcarea altor proiecte,acestia au trecut la planul de trecere sub tacere a initiativelor de care povesteam.Prin urmare te voi informa din nou ca in Romania nu exista doar maretul proiect Segarceanu ci si alte doua proiecte.Sper sa fie cat mai multe.Eu voi finaliza primul teren de noua gauri in Mai-August 2008.Este un teren de 9 cupe(Snagov)pentru ca nu m-a lasat inima sa aloc inca 20ha pentru golf acolo.Este 35 eur mp si nu am chef sa risipesc averea copiilor mei pentru o astfel de comunitate.La Visina este altceva.Acolo terenul a fost de zece ori mai ieftin.Spun *risipesc*deoarece nu sunt interesat de profit ci de aducerea unui numar foarte mare de pustani care sa joace gratuit.Fac treaba asta pentru ca nu poti scoate lideri educati dintr-o tara in care toata lumea joaca table si tenis cu piciorul.Fetele mele vor creste in tata asta ori acum si marii sefi de astfel de federatii sunt niste mitocani.Poti doar sa pui presiune pe ei cu multi jucatori de calitate si foarte bine educati.De asta ma voi ocupa si eu.Bineinteles ca voi avea mari probleme cu acceptarea cluburilor de catre federatie .Asta este tara si asta este motivul pentru care si tie-ti dispare motivatia.Vezi ca voi juca in primul meci de polo organizat in Romania.Caii sunt adevarata mea pasiune. Daca vrei gasesti adresa mea pe site.Multi ani !

Dorin
3rd January 2008, 11:07
Salutare frate si noroc!!!
Ce descarcare de sentimente.Si eu sint frustrat de atitudinea " romaneasca" referitor la tot ce este innoire, evolutie, gandire realista etc. Proiectele de lux sint depasite ,ca sa nu folosesc alte adjective, din start. Lumea, mai ales tinerii , trebuie sa descopere si sa paractice sportul. Terenurile sa fie usoare fara prea multa apa etc. Proiectul Segarceanu e cu pretentie de tour european.Dar cand lumea trebuie sa joace si nu pricepe inca cum se face, cum or sa parcurga traseul fara sa innece 20 de mingi?
Sint impresionat de munca ta. Tine-o si nu te lasa . Opinii au toti , mai ales cand nu stiu nimic. Sper sa te intalnesc un pic anul acesta.Vin prin aprilie in Romania.Un suflet care arde pentru sport este ceea ce e cel mai important.Eu cunosc ceva investitori cu terenuri la Sibiu si Oradea dar care nu au chiar cunostinte despre golf. Unul l-am dus aici cateva ore la un teren suedez si e deja muscat de microb. Eu m-as putea angaja sa gasesc designer suedez, constructor chiar.E important sa se descopere sportul. Am sa vorbesc zilele astea cu un ziar de golf suedez si am sa incerc sa preiau ceva articole ce le-as scrie pe prima pagina aici sau la pe inca un site diferit.
Succes.Mai revin cu informatii.
D:yeah: