PDA

View Full Version : Marian Iancu vinde Poli Timisoara!



gheorghe
1st January 2008, 10:52
Marian Iancu a decis sa se retraga de la Poli in aceasta iarna, cosiderand ca propiectul BkP la Timisoara a fost un esec. Totodata el a acuzat autoritatile locala de lipsa de implicare in sustinerea echipei. (sursa GSP)
Cum comentati aceasta situatie?

Moldovan Aurel
1st January 2008, 11:22
nu are fatza de conducator de club sa ne amintim cum a ajuns la poli

six
1st January 2008, 11:32
io nu cred.....dar cred ca "barbacot" are de dat unele explicatii....:mda:...si jabba la fel :mda:

gheorghe
1st January 2008, 15:42
Dl. Iancu ar trebui sa admita ca din punct de vedere al managementului sportiv este o nulitate! Faptul ca si-a asumat o functie executiva in cadrul clubului iar acesta nu reuseste sa se ridice din mediocritate ar trebui sa il puna pe ganduri. :rosu:

Pe de alta parte, NU ai cum sa emiti pretentii la castigarea unei competitii interne (campionat sau cupa) cand tu te declari suporter al unei echipe rivale celei la care se presupune ca activezi. Da, poate ca viitorul lui normal ar trebui sa fie la Rapid, daca tot individul se simte apropiat sufleteste de aceasta echipa.:(

Cea ce reiese din ce s-a vehiculat prin presa in ultimele cinci luni este ideea ca IANCU A INCERCAT UN TUN IMOBILIAR LA TIMISOARA PRIN CONSTRUCTIA CARTIERULUI "VIOLA", AFACERE IN CARE PRIMARIA SI CONSILIUL JUDETEAN TREBUIA SA PARTICIPE PRIN PUNEREA IN POSESIE MOCA A LUI IANCU CU UN TEREN DE CATEVA SUTE DE HECTARE!TERENUL ESTE EVALUAT LA 120 MILIOANE EURO! Sa fim seriosi, cine ar fi acceptat asa ceva? Poate doar Ministerul Apararii acum 9 ani...dar era vorba de Fekali si Babiuc nu de Ciuhandu, Ostaficiuc si Iancu!:rosu:

Echipele adevarate de fotbal nu mai au demult nevoie de sustinerea Statului. Asta daca se respecta! Iancu ameninta din doua in doua luni ca pleaca. Climatul de lucru nu este foarte placut in aceste conditii. Nici portarul de la stadion nu se simte sigur de locul sau de munca!:no:

Cappone
1st January 2008, 19:34
nu cred ca pleaca.vrea doar sa-i sperie pe cei de la cjt.totusi urmareste el ceva,din moment ce tot ameninta ca pleaca

YoYoyOi
2nd January 2008, 21:56
si pana la urma pleaca sau e doar abureala presei? :o:

malexoid
2nd January 2008, 23:03
si pana la urma pleaca sau e doar abureala presei? :o:

stai cuminte YoYoyOi, e doar un soi de santaj al tziganului...el are pretentzii imense, e vorba de cteva sute de mil...chiar nu ne trebe" un beklo-iancu latifundiar in zona timisoarei!
DP (stadionul nostru) e superok, nu ne trebe altul! iancu mai are de dovedit una si alta, ori marrsch!

corello
2nd January 2008, 23:12
da?
cui?
ai bagat 30 milioane de euro(conform gazetarilor)si vinzi cu cat?...cu 30...lol
deci sa asteptam concluziile care vor fi cam asa:amenintari si doar atat
sper ca nu pleaca Iancu ca Timisoara o devenit totusi o forta in fotbalul nostru de 2 karate
si mai sper ca(cum spunea cineva mai sus) Iancu sa bage banii mai cu cap ca din cate vad se straduieste degeaba

edd
2nd January 2008, 23:21
da?

si mai sper ca(cum spunea cineva mai sus) Iancu sa bage banii mai cu cap ca din cate vad se straduieste degeaba

daca mai are ce sa bage....ca daca avea nu cred ca statea el sa cerseasca 5 milioane de euro de la consiliul judetean si consiliul local...eu m-am cam saturat de amenintarile lui iancu

malexoid
2nd January 2008, 23:23
corello, rectifica pls (redefineshte) "2 carate" :)
BTW, daca treaba se concretizeaza, devine clar ca iancu@bkp au dorit doar sa scoata bani din timisoara!

corello
2nd January 2008, 23:36
malexoid
hai sa redefinesc...4 turturele
e de rasul curcilor ca un investitor privat, repet, un investitor privat, sa ceara ajutor si in cazul in care nu este ajutat de ...deedee...sa ameninte
adica te inhamazi la o treaba si dupa 3-4 ani te plangi ca nu esti ajutat(ca investitor privat)...poate gresesc

malexoid
2nd January 2008, 23:54
treaba cu turturelele suna (mai) ok :)
poate sunt invechit, ar eu visez la Poli "a mea", cea de tip ABBA...egal cine o sponsoreshte, vreau sa vad lume pe DP, vreau sa nu mai simt frustrarea ideii ca un mitic de culoare baga/scoate bani in timisoara, imi vreau Poli a mea!
tu ca U-ist, potzi intzelege

prefer deplasari de resita, cluj, motru, arad, salonta ... decat o Poli falsa!
mult mai tare ma shtiam bucura de un 4:1 intr-un meci cu clujul ("U" of course) din seria 3 decat de ultima noastra reusita...

corello
3rd January 2008, 00:07
treaba cu turturelele suna (mai) ok :)
poate sunt invechit, ar eu visez la Poli "a mea", cea de tip ABBA...egal cine o sponsoreshte, vreau sa vad lume pe DP, vreau sa nu mai simt frustrarea ideii ca un mitic de culoare baga/scoate bani in timisoara, imi vreau Poli a mea!
tu ca U-ist, potzi intzelege

prefer deplasari de resita, cluj, motru, arad, salonta ... decat o Poli falsa!

frumos...ei eu eram mare fan adevarate-i poli ( nu pot sa uit acea finala pierduta cu steaua cand Gherasim para aproape orice penalty sau nu pot uita reactia lui Cuc la golul marcat lui Real la 1-1, dar asta ii alta poveste

Ferko
3rd January 2008, 18:10
Iancu - mitic de Ferentari cu sufletul alaturi de Rapid, Chivorchian - adus la Timisoara de Iancu. Astia conduc la Timisoara o echipa de fotbal si se supara ca nu-i ajuta judetul. De ce i-ar ajuta ? Mai sunt si alte echipe in judetul Timis - ele nu trebuie ajutate ? Pe Iancu il intereseaza numai un imens tun imobiliar - asa zisul cartir viola - pe la Covaci. Dar utilitatile -apa, canal, curent electric, gaze, eventual incalzire,drumuri, scoli, gradinite, etc - cine le trage pana acolo ? Iancu vrea numai terenul si apoi sa construiasca si sa vanda apartamente. Stadion nou ? Sigur ca da, dar si acolo trebuie utilitati. Si am inteles ca viitorul cartier Viola ar avea cam 10000-20000 de apartamente. E ceva. E destept Iancu, daca-si gaseste si prostii care sa-i acorde ceea ce cere, atunci...

Radu
3rd January 2008, 18:33
sa se duca cu Domnu' spre lumina...si dak se poate sa il ia dupa el si pe berbecali...:cya:

Hard
3rd January 2008, 19:00
Poate o vinde primarului din Bragadiru.

Dani3l
3rd January 2008, 19:35
Foarte!Sa vanda!Asa,poate revine ADEVARATA POLI TIMISOARA,si nu roca bucuresti!:D

Universal
3rd January 2008, 19:38
Si uite asa mai scapam de inca un ''patron''

Sa speram ca si ''patronul'' Stelei se va gandi al fel..ne-ar face un mare bine ;)

six
3rd January 2008, 20:53
Si uite asa mai scapam de inca un ''patron''

ati vrea voi :P........parerea mea este ca jabba are intentii bune dar"factorii"locali se misca prea incet sa nu zic prost........:headbang:

ducus
3rd January 2008, 21:42
ati vrea voi :P........parerea mea este ca jabba are intentii bune dar"factorii"locali se misca prea incet sa nu zic prost........:headbang:
Pai si ce, crezi ca daca vinde Iancu nu are alta oferta decat de la primarie? Nu se gasesc destui investitori in Romania? Doar el a preluat echipa de la Bucuresti, de ce n-ar face-o si alt no-name sau barosan din provincie?

paul30
4th January 2008, 08:39
Sper sa plece, dar sper sa nu plece si asta cu palmaresul. Adevarul e ca Iancu nu are fata de reprezentant al echipei orasului nostru. Si eu as fi mai linistit sa redevenim Poli Timisoara curata nu condusa de un mitic rapidist.

Oricum cred ca e un farol, a facut toate aceste declaratii ca sa faca presiune. Nu scapam noi asa usor de el.

Dani3l
4th January 2008, 11:35
Care palmares?Palmaresul lui Aek?!Adica si acel 1-8 cu Steaua?!:happy Adevarata Poli e la Zambon..asta,e doar o echipa adusa de Dobos la timisoara,de la Bucuresti!:D

Hard
4th January 2008, 12:18
Sa se desfiinteze si gata ... eu unul nu ma supar :D

2stupiddogs
4th January 2008, 13:05
Care palmares?Palmaresul lui Aek?!Adica si acel 1-8 cu Steaua?!:happy Adevarata Poli e la Zambon..asta,e doar o echipa adusa de Dobos la timisoara,de la Bucuresti!:D

Danut-ule,in primul rand An Nou fericit....si tie!Acu' am si yo cateva intrebari pentru tine.Cum o fo' palinca anul asta?Dupa comentariile tale tind sa cred ca o fo' foarte buna,din moment ce nu te poti despartii de ea.....BTW,te bucuri degeaba,to' venim si va batem si in retur,ca doar ne-am obisnuit deja!Acu' pe bune,ai vazut vreun meci LIVE,la buc. al s.???NU CRED,e mai fain la teleu cu paharelu langa tine...

Dani3l
4th January 2008, 13:14
banatene:nu stiu,ca nu beau palinca!:DDa,oricum,in romania exista doar o PALINCA ORIGINALA: PALINCA DE MARAMURES!:yeah: Pe bune,am vazut meciuri pe care,tu,n-ai sa le vezi cu poli aek decat pe football manager...:D E bine totusi,amandoi suntem abonati unei echipe din Bucuresti!:sneaky:

2stupiddogs
4th January 2008, 13:19
F.C.-ul e din buc.????:shocked:.....nu stiam!

Dani3l
4th January 2008, 13:25
Da...e din Bucuresti!:D Ex-Autobuzul Bucuresti,Rocar Bucuresti,Fulgerul Brigadiru!:D

2stupiddogs
4th January 2008, 13:38
Atunci cum naiba o ajuns in Maramu ?:thinkso: Afirmi ca noi suntem "Brigadiru"?! Buuun,atunci cum te simti ca "suporter" s.(,) s-o iei pe coaja,de 2 (DOUA) ori CONSECUTIV fara a marca vreun gol, de la "Brigadiru"???

six
4th January 2008, 17:48
Pai si ce, crezi ca daca vinde Iancu nu are alta oferta decat de la primarie? Nu se gasesc destui investitori in Romania? Doar el a preluat echipa de la Bucuresti, de ce n-ar face-o si alt no-name sau barosan din provincie? stai relax ca nu vinde nimeni nimic,nu ca as fii de partea lui Iancu dar asta chiar vrea sa faca ceva dar fraierii de politicieni locali se misca foarte greu.......parerea mea :mda:

Nightwish
4th January 2008, 18:56
Sunt convins ca nu va vinde nimic, e doar un mic santaj la adresa politicienilor din Tm :).

gheorghe
4th January 2008, 20:27
Se pare ca musiu Iancu lasa asa, de amorul conversatiei, o usita pentru "negocieri" cu autoritatile locale.:( Deja pute toata treaba asta!:rosu: Nu stiu daca eu am o problema in cea ce priveste raportarea la acest nou scandal initiat de Iancu sau chiar individul incepe deja sa ne enerveze tot mai mult. Daca pana in primavara anului trecut vedeam in Iancu un "neprihanit " si "neajutorat" sef de club din Romania care lupta cu inertia autoritatilor locale acum personajul imi pare de-a dreptul hidos.:mda:

Nu poti sa impui tu, persoana privata, investitor s.a.m.d. autoritatilor locale sa iti faca o infuzie de 5 milioane de euro in bussinesul tau! Este aberant! Aaa, ca tu ai fost obisnuit pana acum sa profiti la maxim de pe urma faptului ca Statul este cel mai prost administrator de fonduri si ai tras si tu un tun pe vremuri este altceva! Dar nu te astepta la perpetuarea modului acesta de a face "afaceri"! Nu!:rosu:

Ferdininho
5th January 2008, 01:51
Problema este ca nu prea are unde sa plece. Se cauta imaginea si impactul la public, la echipele din Bucuresti locurile sunt ocupate deja de altii, din tara singura alternativa ca si public si imagine sa-l satisfaca ramane numai Timisoara.

Dani3l
5th January 2008, 02:04
Pana la urma ce solicita idolul vostru?Am inteles ca ar cere 6 mil euro participare din partea autoritatilor locale...:happy 6 x 35 miliarde=210 de miliarde doar pt o echipa adusa de la Buc?!:happy Cu banii astia,in 3 ani,o aduci pe POLI Timisoara in prima liga.
Ce santaj...sa vedem cine va ceda:) Daca vor primi si alte asociatii sportive din tim,vor cere fonduri pe masura.

THE HUN
5th January 2008, 02:11
Pana la urma ce solicita idolul vostru?
ai primit liber de la idolul tau si ai apucat sa scrii fara sa gandesti

Ferdininho
5th January 2008, 20:17
Pana la urma ce solicita idolul vostru?Am inteles ca ar cere 6 mil euro participare din partea autoritatilor locale...:happy 6 x 35 miliarde=210 de miliarde doar pt o echipa adusa de la Buc?!:happy Cu banii astia,in 3 ani,o aduci pe POLI Timisoara in prima liga.
Ce santaj...sa vedem cine va ceda:) Daca vor primi si alte asociatii sportive din tim,vor cere fonduri pe masura.

Este aceeasi inginerie financiara pe care a facuto Stapanul pe veci meritat al Stelei cu Rebenciuc nimic spectaculos.

Elphax
5th January 2008, 23:58
s-a vandut, gata, miticii sa fie fericiti ca nu mai au motive de suparare

Ferdininho
6th January 2008, 01:32
Totul se va decide pe data de 29 ianuarie cand va avea loc sedinta de plen a CJT si se va supune la vot.

Dani3l
6th January 2008, 01:36
s-a vandut, gata, miticii sa fie fericiti ca nu mai au motive de suparare
Tot miticii v-au dat echipa de prima liga ,asa,vreo 3 ani...:D

Ramirez
6th January 2008, 03:17
danitreil vorbesti ca sa nu taci, ca deh, e trandy, in alta ordine de idei, sa plece frate, nu reprezinta Timisoara!!!

Ianus
6th January 2008, 10:03
Maramuresene, las-o balta, canta la alta masa deja ne plictisesti!:sleep:Lasa-ne cu departamentalele tale, canta-ti dragostea pentru ele si ura fata de POLI in muntii vostrii, stiu ca aveti acolo asa ceve. I-ati fluierul si oile si canta a paguba!:yes:Nu te mai baga in seama, esti penibil!:rosu:

six
6th January 2008, 10:30
I-ati fluierul si oile si canta a paguba!:yes:Nu te mai baga in seama, esti penibil!:rosu: :happy:happy:happy corect ;)

Ferdininho
6th January 2008, 12:18
Tot miticii v-au dat echipa de prima liga ,asa,vreo 3 ani...:D

In "patria palincii" toti sunt intr-o betie profunda...nu ai avut si tu mila de bietul ficat de sarbatori..ai grija.......ALCOOLUL DAUNEAZA GRAV SANATATII .
Tot preocupat de echipa de langa cimitirul Ghencea ai mai uitat sa treci pe la Baia Mare la stadion, vezi ca pe vrermuri mai era o echipa si pe acolo, nu de alta dar ii mai aproape, ca pe Ghena sigur nu ai fost niciodata.

ionut_cluj
6th January 2008, 12:35
oare dupa ce va dispare aek-policlinica bragadiru o sa va infiintati alta echipa pe care o sa o iubiti?

Dani3l
6th January 2008, 12:56
Maramuresene, las-o balta, canta la alta masa deja ne plictisesti!:sleep:Lasa-ne cu departamentalele tale, canta-ti dragostea pentru ele si ura fata de POLI in muntii vostrii, stiu ca aveti acolo asa ceve. I-ati fluierul si oile si canta a paguba!:yes:Nu te mai baga in seama, esti penibil!:rosu:

Spuse ianus,suporterul unei echipe din Capitala...:happy adevaru-i ca ai moralitatea sa dai lectii altora...:happy Un fost jucator al Stelei,v-a adus prima liga la timisoara....fruncea ajunse la mila Capitalei :evil: ofticati-va!:evil:

Elphax
6th January 2008, 13:19
inchid threadul, n-am chef sa mai dau cartonase aiurea, redeschidem daca mai apar noi informatii legate de subiect