PDA

View Full Version : HILDAN nu Haldan



DinamoBoy
31st December 2007, 11:52
Referitor la stirea de mai jos...



Marius Niculae: "Moartea lui O'Donnell mi-a reamintit de Haldan"


Jucatorul echipei Inverness, Marius Niculae, a declarat, pentru Radio InfoPro, ca a fost afectat de moartea capitanului echipei Motherwell, Phill O'Donnell, care i-a adus aminte de cea a fostului sau prieten, Catalin Haldan.


"M-a rascolit ceea ce s-a intamplat cu O'Donnell. Imediat mi-am adus aminte de prietenul meu, de Catalin Haldan. E o adevarata tragedie ce s-a intamplat. Presa, suporterii, toti oamenii de fotbal de aici raman insa cu amintirea unui adevarat profesionist", a spus Niculae la InfoPro.

Marius Niculae a fost integralist si a marcat doua goluri in meciul castigat de Inverness, scor 3-1, cu Kilmarnock.

Capitanul echipei Motherwell, Phil O'Donnell, in varsta de 35 de ani, a murit, sambata, dupa ce s-a prabusit pe teren la meciul cu Dundee United (scor 5-3) in timp ce se pregatea sa fie inlocuit, cu cateva minute inainte de fluierul final. El a fost evacuat pe o targa si era constient insa si-a pierdut cunostinta in ambulanta, nemaiputand fi reanimat. Moartea sa a fost oficializata, sambata, la 17.18 GMT, la spitalul Wishaw.

Scotia este in doliu de sambata seara. Imediat dupa anuntul mortii lui O'Donnel, sute de suporteri au venit la stadionul Fir Park, aducand numeroase jerbe de flori. O'Donnell isi incepuse ultimul sezon la Motherwell, clubul vietii sale, unde a debutat in 1990, la doar 17 ani.

O'Donnel era casatorit si avea patru copi




Va rogfrumos NU-i mai mutilati numele!!! se scrie Catalin HÎLDAN