PDA

View Full Version : Am primit ban doar ptr ca sunt un taran.RUSINE



The_Mask
28th December 2007, 02:41
Deci am primit ban doar ptr ca am deschis 2 threaduri in care am vorbit depre viata la sat si despre tarani in general si nu stiu de la ce mare orasean am primit ban.

Deci chiar nu aveti putin respect fata de taranii din Romania.

SUNT MANDRU CA SUNT TARAN

Poporul meu a fost ca oile cele pierdute; păstorii lor le-au abătut din cale și le-au împrăștiat prin munți; rătăcit-au ele din deal în munte și și-au uitat staulul lor.” (Ieremia 50, 6)

Niciodata taranul roman nu a fost copilul favorit al istoriei.

The_Mask
28th December 2007, 02:52
Ptr marele orasean care mi-a dat ban vreau sa-l intreb daca stie ce grea e viata de la tara si daca stie cat trebuie sa lucram doar ptr o bucatica de paine ?

Deci sunt sigur ca nu stie nimic despre acest lucru dar nici nu vrea sa faca nimic ptr ca el sta bine mersi la oras langa parintii lui care-i platesc facultatea si tot ce vrea el.

Agricultutra taranului roman hraneste poporul roman, pe tine ma orasene.

The_Mask
28th December 2007, 02:54
Sa nu crezi ca daca o mica parte din po****tia Romaniei, printre care si tu probabil, isi face cumparaturile din hypermarket, iar alimentele sunt numai din import, nu inseamna ca agricultura romaneasa nu deserveste Romania, iar pe noi ne-ar hrani Grecia cu masline, Turcia cu portocale, Olanda cu cartofisi Brazilia cu pui sau mai stiu eu cine cu ce.

The_Mask
28th December 2007, 03:03
O invatatoare in 3 sate care avea lecții la toate clasele gimnaziale – de la a V-ea și până la a IX-a si statea pana la unu noaptea și scria proiecte didactice si care avea o singura zi libera pe saptamana, duminica, stii cat castiga ma orasene ?
Hai ca iti spun eu, 700 de lei, crezi ca merita ?
Are de platit facturi la energie electrică și telefon si o familie de intretinut.
La voi la oras cum o duc doamnele invatatoare ?
Adica nu-i nevoie sa-mi spui ptr ca urmaresc in fiecare seara stirile pe TVR 1 alaturi de bunicul meu si vad ce faceti pe la scoala, doar droguri, femei, lupte cu profesorii.

SUNT MANDRU CA M-AM NASCUT TARAN.

TaciAcolo
28th December 2007, 03:18
ai net la stana?

The_Mask
28th December 2007, 03:25
Deci te rog, sa mai lasi acest aer de superioritate si sa incetezi sa mai privesti lumea de sus.
Esti si tu smecher ca ai net care iti merge mai rapid decat mie, noi am fost cei mai fericiti oameni din sat cand au venit baietii sa ne bage netu, satele vecine nu aveau si noi eram mandri ca eram niste tarani cu net.

TaciAcolo
28th December 2007, 03:27
inca o discriminare la tarani netu merge mai prost decat la oraseni:(:(

tchibos
28th December 2007, 12:41
O invatatoare in 3 sate care avea lecții la toate clasele gimnaziale – de la a V-ea și până la a IX-a si statea pana la unu noaptea și scria proiecte didactice si care avea o singura zi libera pe saptamana, duminica, stii cat castiga ma orasene ?
Hai ca iti spun eu, 700 de lei, crezi ca merita ?
Are de platit facturi la energie electrică și telefon si o familie de intretinut.
La voi la oras cum o duc doamnele invatatoare ?
Adica nu-i nevoie sa-mi spui ptr ca urmaresc in fiecare seara stirile pe TVR 1 alaturi de bunicul meu si vad ce faceti pe la scoala, doar droguri, femei, lupte cu profesorii.

SUNT MANDRU CA M-AM NASCUT TARAN.

bravo mai mandrule, dar de ce nu faci analiza completa si spune-ne daca doamna invatatoare e tot oraseanca sau nu. Si cati pui/gaini primeste, cata branza, oua, lapte, vin s.a.m.d.