PDA

View Full Version : Dinamo * campionatul 2006-2007



Ayrton
4th July 2006, 12:49
In prima etapa jucam in Cotroceni, cu National, pe 29 iulie.

Bafta Dinamo si sa redevenim campioni!!! /hello

Aurel.D
4th July 2006, 14:25
Trebuie sa ne luam revansa fata de National si sa dea Dumnezeu sa incepem cu dreptul si sa avem un campionat in care Dinamo sa joace constant bine si sa ne aduca numai bucurii!!!:ok:

Ayrton
4th July 2006, 15:30
Cam asta ar fi programul din iulie pana in decembrie:

Calificari 1 UEFA, 13 iulie, Hibernians - Dinamo
Calificari 1 UEFA, 27 iulie, Dinamo - Hibernians

Etapa 1, 29 iulie, FC National - Dinamo
Etapa a 2-a, 5 august, Dinamo - Sportul

Calificari 2 UEFA, 10 august, tur

Etapa a 3-a, 12 august, Jiul - Dinamo
Etapa a 4-a, 19 august, Dinamo - Poli Bragadiru

Calificari 2 UEFA, 24 august, retur

Etapa a 5-a, 26 august, Univ. Craiova - Dinamo
Etapa a 6-a, 9 septembrie, Dinamo - UTA

Turul 1 UEFA, 14 septembrie, tur

Etapa a 7-a, 16 septembrie, FC Vaslui - Dinamo
Etapa a 8-a, 20 septembrie, Dinamo - Steaua
Etapa a 9-a, 23 septembrie, FC Arges - Dinamo

Turul 1 UEFA, 28 septembrie, retur

Etapa a 10-a, 30 septembrie, Dinamo - Rapid
Etapa a 11-a, 14 octombrie, Dinamo - Farul

Grupe UEFA, 19 octombrie, meciul 1

Etapa a 12-a, 21 octombrie, Gloria - Dinamo
Etapa a 13-a, 28 octombrie, Dinamo - Poli Iasi

Grupe UEFA, 2 noiembrie, meciul 2

Etapa a 14-a, 4 noiembrie, CFR Cluj - Dinamo
Etapa a 15-a, 11 noiembrie, Dinamo - Otelul
Etapa a 16-a, 18 noiembrie, Un. Urziceni - Dinamo
Etapa a 17-a, 25 noiembrie, Dinamo - Ceahlaul

Grupe UEFA, 30 noiembrie, meciul 3

Etapa a 18-a, 2 decembrie, Dinamo - National
Etapa a 19-a, 9 decembrie, Sportul - Dinamo

Grupe UEFA, 14 decembrie, meciul 4

Mario Di Lazi
7th July 2006, 17:22
25 PENTRU LISTA UEFA 5 Iulie 2006
Clubul din Soseaua Stefan cel Mare a comunicat in aceasta dimineata, la UEFA, lista jucatorilor cu care Dinamo va ataca meciurile cu Hibernians (Malta), din primul tur preliminar al Cupei UEFA. Pe lista "cainilor" se regasesc 25 de jucatori, dupa cum urmeaza:

Portari:
Florin Matache
Glen Moss

Fundasi:
Dorin Mihut
Cosmin Moti
Cosmin Pascovici
Lucian Goian
George Blay
Cristian Pulhac
Radu Stefan *
Andrei Nitu *

Mijlocasi:
Andrei Margaritescu
Catalin Munteanu
Sreten Stanici
Alexandru Pacurar
Razvan Paduretu
Adrian Cristea
Iulian Tames
Cornel Predescu *
Adrian Ropotan *

Atacanti:
Ionel Danciulescu
Dan Codreanu
Ionel Ganea
Claudiu Niculescu
Liviu Ganea *
Mihai Damaschin *
* Cei mentionati mai sus au fost trecuti pe lista B, a jucatorilor nascuti dupa 1 Ianuarie 1985, formati in Stefan cel Mare, astfel ca Dinamo mai are 6 locuri libere in cazul in care ar mai putea aparea vreun transfer.
Sursa - fcdinamo.ro

Aurel.D
13th July 2006, 11:13
Abia astept sa inceapa campionatul, dar pana atunci vreau sa merg la prezentarea de pe 19 Iulie si meciul cu Hibern. de pe 27!!!
Dati mai multe informatii despre prezentare, daca aveti noutati!

sun
13th July 2006, 12:01
V-ati luat revansa fata de National in penultima etapa din sezonul trecut :ok:

Mario Di Lazi
13th July 2006, 12:37
Astazi debuteaza pentru noi sezonul 2006-07. Sper intr-un sezon bun. HAI DINAMO

Aurel.D
13th July 2006, 14:37
Sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun!

gicu
16th July 2006, 15:52
am debutat bine in noul sezon :)
Dupa ultimele meciuri s-au remarcat cativa jucatori, printre care si Radu Stefan. De fapt este mai mult o confirmare caci anul trecut, la debut, a fost pt. prima data "descoperit" de jurnalisti. Sper sa nu avem vreo supriza neplacuta ca si in anii trecuti, sa descoperim ca este jucatorul lui X, sau contractul expira curand..etc

Mario Di Lazi
17th July 2006, 13:29
Joi va fi prezentarea oficială
Elevii lui Mircea Rednic se vor afla astăzi şi mâine în cantonament la baza Săftica, după care joi va avea loc prezentarea lotului de la ora 20:00, urmată de o partidă amicală care va începe la ora 21:30, cel mai probabil în compania celor de la FC Vaslui. Vineri, dinamoviştii vor pleca la Braşov, iar sâmbătă vor disputa un joc amical cu echipa locală, Forex. Jucătorii vor petrece ziua de duminică împreună cu familiile, la munte.
Sursa - prosport.ro

Aurel.D
17th July 2006, 13:44
1. Pana la urma este joi prezentarea?
Eu citisem de Miercuri, 19 Iulie.

2. Ce parere aveti de noile tricouri? Mie nu imi plac absolut deloc!!!:headbang:
Sunt mai urate si decat alea cu care jucau in anii '80, pe cuvantul meu!

Ayrton
17th July 2006, 14:10
1. Prezentarea s-a amanat pt joi... nu stiu de ce, probabil n-au mai venit zamalecii aia in Romania.

2. Tricourile sunt model clasic Nike... Sunt o combinatie intre simplu si retro... Asta e moda la Nike in 2006... si Brazilia, si Portugalia la Mondiale tot asa au folosit modelul...
Pana una-alta, macar sa avem noi echipa adevarata, si apoi sa ne plangem de tricouri... :)

Paul
17th July 2006, 14:15
ayrtoane , la voi tricourile sunt urate ca sunt incarcate cu 20.000 de sponsori
cele mai tari tricouri din colectia nike sunt cele de la barca , ca aia nu au sponsor

nu ar ca conta , ziceam ca si chestie

Ayrton
17th July 2006, 14:25
Nu e adevarat!
In Malta n-au jucat decat cu Omniasig pe piept si atat.

In plus, eu chiar imi doresc sa fie cati mai multi sponsori pe tricouri. Tin minte acum vreo 10-11 ani, cand a fost o perioada cand nu aveam niciun sponsor pe tricouri, ma ofticam la culme si mi se parea jenant.
Am acasa tricoul original cu care s-a jucat in primavara lui 2005, si chiar daca e cel alb, sponsorii (Omniasig pe fata, Emporiki Bank si Romconstruct pe spate, Pepsi pe maneca) il fac mai real si mai frumos... Poate e doar parerea mea...
Revenind la Barca, la fel mi se pare jenanta si atitudinea lor referitoare la sponsor pe tricouri: motivul ca nu vor "sa pateze" imaginea echipei intrucat e mandria Catalunyei e de doi lei... Atunci ar trebui sa interzica si reclamele de prin oras... Am fost in toamna la Barcelona, si cladirile din cea mai importanta piata a orasului (Plaza Catalunya) erau pline de panouri si panze de cate 4-5 etaje cu sponsori, inclusiv Xavi cu o reclama la Adidas... Se cam contrazic singuri...
Iar daca tot zici ca cele mai tari tricouri ti se par alea, mie cele mai "tari" mi se par cele facute de Adidas. Ale Milanului in special! :)

SILVIU99
17th July 2006, 16:00
ayrtoane , la voi tricourile sunt urate ca sunt incarcate cu 20.000 de sponsori
cele mai tari tricouri din colectia nike sunt cele de la barca , ca aia nu au sponsor

nu ar ca conta , ziceam ca si chestie

in noul sezon barca va avea pe piept sigla unicef fara sa primeasca vrun ban in schimb:ok:

Ayrton
17th July 2006, 16:35
Televizarile meciurilor lui Dinamo in primele 5 etape:

Etapa 1 - FC National - DINAMO, duminica, 30 iulie 2006, 20:30, TVR 1

Etapa a 2a - DINAMO - Sportul Studentesc, duminica, 6 august 2006, 20:30, TVR 1

Etapa a 3a - Jiul Petrosani - DINAMO, duminica, 13 august 2006, 18:00, National TV

Etapa a 4a - DINAMO - Poli Timisoara, duminica, 20 august 2006, 20:30, TVR 1

Etapa a 5a - Universitatea Craiova - DINAMO, 27 august 2006, 20:30, TVR 1

SILVIU99
17th July 2006, 23:23
Televizarile meciurilor lui Dinamo in primele 5 etape:

Etapa 1 - FC National - DINAMO, duminica, 30 iulie 2006, 20:30, TVR 1

Etapa a 2a - DINAMO - Sportul Studentesc, duminica, 6 august 2006, 20:30, TVR 1

Etapa a 3a - Jiul Petrosani - DINAMO, duminica, 13 august 2006, 18:00, National TV

Etapa a 4a - DINAMO - Poli Timisoara, duminica, 20 august 2006, 20:30, TVR 1

Etapa a 5a - Universitatea Craiova - DINAMO, 27 august 2006, 20:30, TVR 1


sa indragostit tvr de noi ne transmit 4 din 5 stie ca o sa facem spectacol :happy :happy :happy :happy

Rossi
19th July 2006, 02:25
DACA E DUMINICA, E DINAMO !

Liga Profesionista de Fotbal (LPF) a anuntat programul meciurilor televizate din primele 5 etape ale editiei de campionat 2005-2006.
Echipa lui Mircea Rednic va evolua numai duminica, in ultima zi a etapei, tinand cont si de parcursul in tururile preliminare ale Cupei UEFA, dar si de optiunea posturilor de televiziune.

Aurel.D
19th July 2006, 14:40
Numai Duminica?:mda: Nu prea imi convine, pentru ca se termina numai pe la ora 23, dar asta este!
Ce nu face omul pt. o cauza dreapta!:D

Abia astept prezentarea de Joi!!!!/hello /hello /hello

Aurel.D
21st July 2006, 11:19
A fost misto spectacolul de aseara.
La inceput nu venise prea multa lume si ma temeam ca asa va fi pana la final dar pana la prezentare s-au umplut ochi Tribunele I si 0 si pe jumatate peluzele.:ok:
Prezentatorii Mihai Dedu si Ana Maria Paraschivescu (cine o fi si asta?) si-au dat de nenumarate ori cu stangul in dreptul, fiind dea dreptul penibili, mai ales prin vorbaria inutila de la inceput cat si prin perlele pe care le scoteau.:rosu:

Recitalul trupei Vama Veche a fost dragut dar nu a fost primit prea bine de public, decat cand s-a pomenit de numele "Dinamo".
Dar baietii din trupa s-au comportat bine cu Tudor Chirila tembel ca de obicei!

Si a venit prezentarea: fiecare jucator a fost primit foarte bine de public, in special Moti, Danciulescu si Niculescu ale caror nume au fost scandate.
Foarte bine a fost primit si Ganea dar mai ales Mircea Rednic care inainte de a urca pe scena a tinut neaparat sa salute publicul de aproape, facand cate o reverenta in fata fiecarei tribune.
Frumos din partea lui!:rolleyes:

Spectacolul de lumini si sunet a fost foarte misto, mai ales focurile de artificii de la sfarsit combinate cu luminile laser, creind o atmosfera fantastica!!:ok:

Una peste alta, a fost un spectacol reusit si sper ca jocul echipei si rezultatele din acest campionat sa onoreze o prezentare atat de fastuoasa!

Mario Di Lazi
30th July 2006, 20:29
Hai cu victoria ... in afara de CFR Cluj, toate celelalte echipe care "trag" la titlu au facut egal ...
Dinamo ... hai cu victoria ...

gicu
31st July 2006, 00:58
primul meci (cu National)...primele trei puncte. Un meci frumos, in care ne-am facut singuri finalul mai greu prin ratari + eliminarea lui Pulhac.

Hai Dinamo

Rossi
31st July 2006, 09:08
Dintre favoritele la titlu, Dinamo a aratat cel mai consistent fotbal

Noul Dinamo cu pretentii la fel de mari, National cu un unsprezece dupa multa vreme format exclusiv din jucatori autohtoni si aflat īntr-o permanenta opozitie fata de sistem datorita sau din cauza unui presedinte rebel ori teribilist.

Un derby de duminica dornic sa iasa din umbra mult mediatizatului Poli - Steaua pentru a domina īnceputul unui alt sezon al rebotezatei Divizii A. Doi antrenori cu statute si carti de vizita diametral opuse. Bobocul Duna versus “Puriul” revenit īn top.

N-a fost timp de tatonari īntr-un joc ce a saltat fara doar si poate media primei etape. Inspirat asezati pe teren si foarte determinati, dinamovistii au aratat din start ca ei fac legea. Artagosul Ganea si insistentul Danciulescu au trimis defensiva “bancara” pe o pista gresita. Pericolul a venit din a doua linie ofensiva, acolo unde Andrei Cristea si Catalin Munteanu s-au miscat īn permanenta, fiind cānd servanti, cānd finalizatori, asa cum s-a īntāmplat īn minutele 17, īn cazul primului, si īn 24, īn contul celui de-al doilea. Blay si Pulhac au asigurat si ei cursivitatea pe benzi, astfel ca superioritatea “cāinilor” nu a putut fi pusa la īndoiala, ritmul si spectaculozitatea jocului fiind date de elevii lui Rednic de la startul meciului si pāna īnainte cu un sfert de ora de final. Hentul copilaresc al lui Pulhac n-a adus decāt golul de onoare al “bancarilor” īn minutul 75: 1-2.


prosport

Ayrton
31st July 2006, 09:53
Meci frumos, rezultat si mai frumos, desi obtinut dupa niste emotii nemeritate... In loc sa avem 3-4 goluri dupa o ora de joc am ajuns sa tremuram pe final...

Remarcati: Cristea si Munteanu pentru goluri si joc, Ganea pt putere de lupta si ambitie.
Dezamagiri: Moss, Blay, Pulhac pt prostie si Cristea pt ratari.

Una peste alta, inceput cu dreptul de campionat. Si datator de sperante pe termen lung. :ok:

ceausu_vlad
13th August 2006, 20:55
Dinamo ia 3 puncte dar castiga la limita. Pana la urma cred k va pierde. Rednic este un antrenor bun, autoritar dar care ia acordat prea multa ingaduinta lui Claudiu Niculescu. Inainte imi placea de Niculescu dar acum mi se pare un nimeni. Imnul lui Dinamo spune asa: "Luptam pentru onoare/ luptam pentru glorie". El nu lupta si chiar dak ar face-o ar f pentru bani. Dak acum Timisoara ii spune de 200.000 de euro iar fuge. Ar trebui sa invete de la Ganea si sa nu prea are ce cauta la Dianamo. In schimb acum imi place cum joaca Danciulescu, si Catalin Munteanu, desi sunt fosti stelisti.

canerosso
14th August 2006, 11:16
Claudiu e un atacant de clasa si printre putinii din tara care au sut bun si cu stingul si cu dreptul si are si o lovitura de cap foarte buna.nu se omoara el pe teren dar isi face treaba:da goluri.

Ayrton
14th August 2006, 17:14
Pana acum 3 meciuri si 3 victorii... Echipa joaca din ce in ce mai bine, si vorba celor de la SIMPLU: "Oficial ne merge bine!".
Insa mi-as dori sa nu mai ratam cu atata seninatate ocazii monumentale de gol, ca se va intampla sa luam un gol amarat si sa ajungem sa ne para rau...

odin_bm
16th August 2006, 12:23
Pina La Moarte!!!

forzaviola
17th August 2006, 00:08
Etapa a 4-a, 19 august, Dinamo - Poli Bragadiru

......
:D daca au reusit pescarii din Islanda poate are noroc si "Bragadiru"
......hai ca se poate :ok:

:ok: :ok: multumim anticipat designerilor forumului pentru culoarea iconitei

Aurel.D
19th August 2006, 23:46
Il apreciez pe Ganea pt. efortul si devotamentul aratat pe teren, dar il astept sa si marcheze. Doar este atacant, nu?

gicu
21st August 2006, 00:36
na c-a facut-o!

ps. si-a revenit Niculescu :D toata agitatia din jurul lui in urma cu 2 sapt. se pare ca i-a priit

bob
21st August 2006, 00:38
apropo de golul lui ganea :tipic. a sarit printre aia ca un rotweiler.

gicu
21st August 2006, 00:42
exact:)

Mario Di Lazi
21st August 2006, 12:35
Nu putem sa nu salutam golul 3 marcat de Dinamo, care este un gol dintr-o super actiune.

Rossi
21st August 2006, 17:39
DINAMO a jucat senzational ... toate golurile au fost frumoase ... ma bucur ca nu am castigat cu un penalty controversat - asa cum au facut altii

odin_bm
21st August 2006, 18:54
acum ne-a demonstrat Ganezu ca merita sa joace la Dinamo!!!
PS:mia parut rau dupa iuda de Zicu dar dupa cum a evoluat pt rapid am inceput sa ma bucur ca IL LUCE ne-a scapat de el./OLE/

NASCUT SI CRESCUT CIINE!!!/hello /hello /hello

Mario Di Lazi
24th August 2006, 18:22
Ayrton ... mie mi se pare amuzanta aceasta stire, daca tu consideri ca poate aduce "taraboi" intre dinamovisti si stelisti poti sa o stergi :

Cum au trait fanii dinamovisti meciul Stelei


Suporterii dinamovisti care au urmarit la televizor meciul Stelei cu Standard Liege si au postat mesaje pe site-ul dinamomania.net au trecut de la extaz la agonie pe parcursul partidei care a adus calificarea marii rivale în grupele Ligii Campionilor, dupa zece ani.

Începutul meciului a fost unul plin de sperante pentru sustinatorii echipei Dinamo, transformati pentru o seara în suporteri ai formatiei belgiene Standard Liege. "Hai Standard! Nu lasati spurcaciunile sa-mi distruga restul de concediu. Am încredere în axul Lovin-Baciu-Carlos", este îndemnul unui fan al echipei din Soseaua Stefan cel Mare. Acesta a fost urmat de exclamatiile de bucurie, dupa golul marcat de Jovanovici, în minutul 3 al meciului de pe Stadionul National. Încurajarile adresate oaspetilor au continuat: "Hai baieti, tot asa!", "Hai ba, belgienilor, cu momite. Îi dominati de la început, nu va aparati acum cu autobaza".

Unii dintre dinamovisti au apelat la superstitii, doar, doar "dusmanii" vor repeta esecurile din meciurile cu Rosenborg si Middlesbrough: "Io stau acasa în aceeasi pozitie...pe acelasi scaun ca si cu Rosenborg si Midllesbrough".

Dubla ratare Jovanovici-Sa Pinto i-a dus la exasperare pe "câini", care tot sperau la înca un gol al "favoritilor de ocazie": "Cât de prost poti sa fii sa ratezi în halul asta???????", "Mamaaaa ce era sa fie 0-2", "Hai ca nu e rau .... le mai da Standard un gol înainte de pauza si i-au taiat", "Avanti, Avanti, Avanti Bianco-rossi (în cazul de fata, Standard)".

Golul egalizator al Stelei, marcat de Valentin Badea, în minutul 36, a adus multa dezamagire în tabara dinamovistilor, îndoiala ca Standard ar mai putea obtine calificarea amestecându-se cu speranta ca belgienii vor avea resurse sa mai înscrie: "S-a terminat......", "Nu se poaaaaaaateeeeeeeeee..... Eu nici nu ma mai uit! Dar stau într-un cartier numai si numai de spurcaciuni. Acum bubuie petarde si zbiara pe la balcoane. Mor!", postau pesimistii. "Nu s-a terminat, rabdare", "Sa ramâna asa pâna la pauza, ca vad ca s-au cam taiat astia.... dupa aia poate o baga", îndemnau optimistii.

Dorinta de a pune bete-n roate rivalilor era atât de mare, încât unii dintre fanii dinamovisti ar fi preferat ca echipa lor favorita sa rateze calificarea, joi, cu Beitar Ierusalim, numai ca Steaua sa nu ajunga în grupele Ligii Campionilor: "Daca pierd gunoierii în seara asta, nu ma supar daca nu ne calificam noi mâine", considera un dinamovist, care a fost contrat imediat de un coleg de suferinta: "Musca-ti limba, ai luat-o razna??? În primul rând sa ajungem noi departe, iar pe plan secund sa piarda oile".

Al doilea gol marcat de Valentin Badea în repriza secunda a amplificat suferinta în tabara "alb-rosie", dar fanii lui Dinamo înca mai sperau într-un gol belgian: "Din pacate vad ca sunt varza belgienii", "Am încredere în Standard în continuare!", asa sunau mesajele pe site-ul citat.

Dinamovistii au început, apoi, sa ofere solutii tactice antrenorului echipei oaspete: "Scoate mijlocasul defensiv si baga un vârf..... Ori la bal, ori la spital. Ce mai conteaza 2-1 sau 3-1??? Cu tupeu ba, belgienilor".

Sfârsitul meciului i-a gasit nervosi pe "câini", mai ales pe cei care au sperat pâna în ultima clipa într-un gol miraculos al celor de la Standard. Sustinatorii dinamovisti si-au varsat naduful înjurând echipa din Bulevardul Ghencea si au ajuns la concluzia ca, pentru ei, Liga Campionilor va începe abia la primavara, iar daca Steaua va trece de grupe, atunci la anul, când spera ca favoritii lor sa participe direct în grupe. De asemenea, toti au fost de acord ca Standard e o echipa slaba, de locurile 4-5 în Liga I, dupa unii, sau de "Divizia C", dupa altii.

Banii pe care Steaua îi va obtine din participarea în grupele Ligii Campionilor îi sperie cel mai tare pe dinamovisti, care considera ca "dusmanii" lor vor avea suficente resurse sa-si tina o echipa puternica: "Mi-e frica ca de acum Steaua cu banii pe care îi câstiga în liga........ offffffffff........ nici nu vreaua sa ma gândesc", "Fratioare, cum sa nu-mi pese? Cum sa nu ma urc pe pereti de draci? Tu nu pricepi ca astia au pus labele pe 8 mil de euroi? Tu întelegi ce înseamna asta sau vrei sa-ti fac un desen?"

Oricum, pentru "câinii din Stefan cel Mare" viitorul arata sumbru: "Ca sa nu mai aud nimic, sa nu-i mai vad, tre' sa-mi iau concediu, sa ma decuplez de la cablu o perioada si nici macar sa nu ma uit spre tonetele de ziare. Începe nebunia cretina, începe festivalul glorificarii oilor. Becaliada de toamna. Of, ce seara trista!", "Nu-mi place sa înjur, dar e prea mult, am suportat destul dupa prazaria din 83, când spargeam televizorul, dupa mai 86, cand n-am mai iesit din casa mult timp, dupa serile de joi de anul trecut, când adormeam cu pernele pe urechi".

Ce ar putea sa le mai descreteasca putin fruntile acestor fani dupa marea dezamagire suferita miercuri? O calificare a echipei favorite în meciul de joi, o grupa foarte grea pentru Steaua, în care sa nu ia nicun punct si, bineînteles, o victorie în meciul direct, care se va disputa în etapa a VIII-a a Ligii I.
Sursa - prosport.ro

Ayrton
25th August 2006, 13:36
Revenind la campionatul nostru cel de toate zilele, ne pregatim de meciul cu echipa fostului chelnerul, viitor puscarias, mititelu.

http://adimititelu.googlepages.com/

Mario Di Lazi
27th August 2006, 23:02
Victoria cu Craiova nu este surprinzatoare avand in vedere ca am jucat cu o echipa care se lupta pentru salvarea de la retrogradare, surprinzatoare este proportia scorului.
In al 2lea rand, nu inteleg gestul lui Stanga atunci cand l-a calcat pe cap pe Margaritescu, ca doar si Stanga ( ca si BALACI si CAMATARU ) a jucat la DINAMO ... Si chiar a iesit campion cu Dinamo in acel an.

Rossi
27th August 2006, 23:16
One Love , One Life , One Team !!!
Allways DINAMO !!!
/hello /hello /hello

Rossi
28th August 2006, 06:33
Ganezul ca o Religie!

Da mah al naibii, coboara in linia mediana ... recupereaza ... lupta pentru balon ... paseaza ... centreaza ... da pase de gol ! Bun! Dar atunci cand scoate un gol ca si facut din postura de fundas ... vorbim despre ceva mult mai complex ... un jucator complet ... si maturizat ... aflat la apusul unei cariere prestigioase ... nu a fost el vre-un Hagi, dar a fost acolo ... sau dat multe goluri din pasele lui la Echipa Nationala ... a fost mult timp om de baza!

Ganezul ramane o Religie pentru Romania ! Va deveni una si pentru Dinamo ?

http://img201.imageshack.us/img201/1760/dinamo33lq1.gif


Una peste alta, Dinamo a facut un meci care ii da dreptul sa spere la cel de-al 18-lea titlu, alaturi de o calificare in primavara europeana...Ceea ce e sigur e faptul ca, daca am juca mereu ca acum, nu am avea adversari in liga lu' mitica si a lu' jiji.
Hai Dinamo!

Ayrton
28th August 2006, 10:06
Gest reprobabil al lui stanga, insa cred ca l-a luat valul... am vazut ca a regretat aproape instantaneu ceea ce a facut...
Una peste alta, 5 meciuri -> 5 victorii pt trupa lui Rednic, pe care eu il consider prinicpalul "vinovat" pt acest start perfect!
Bravo Mircea! :ok:

Mario Di Lazi
28th August 2006, 10:18
Ayrton ... eu cred ca principalul "vinovat", adica "vinovati" sunt cei din conducere ca asigura linistea la echipa, se duc cu echipa la meciurile importante in deplasare si apoi vine Rednic.

Ayrton
28th August 2006, 14:28
Sa contabilizam si pasele de gol din campionat, ca sunt importante si ele:

Et1 (National - Dinamo 1-2)
pasa C.Munteanu la golul lui Cristea
la cel de-al doilea gol, al lui C.Munteanu nu avem pasator, ca fundasul Nationalului nu se pune! :P

Et2 (Dinamo - Pandurii 1-0)
pasa C.Munteanu - gol Niculescu

Et3 (Jiul - Dinamo 0-1)
pasa C.Munteanu - gol Danciulescu

Et4 (Dinamo - Poli 3-1)
pasa ZeKalanga - gol Niculescu
pasa Niculescu - gol Ganea
pasa Ganea - gol Danciulescu

Et5 (Craiova - Dinamo 0-4)
pasa Niculescu - gol Ganea
pasa Niculescu - gol Ganea
pasa Blay - gol Ganea
pasa Danciulescu - gol Ganea

Total pase de gol:
3 - C.Munteanu
3 - Cl.Niculescu
1 - I.Danciulescu
1 - Ze Kalanga
1 - I.Ganea
1 - G.Blay

Total goluri:
5 - I.Ganea
2 - Cl.Niculescu
2 - I.Danciulescu
1 - Ad.Cristea
1 - C.Munteanu

Red-Castorryy
29th August 2006, 05:54
:ok: :ok: :ok: /hello /hello /hello :yeah: :yeah: :yeah:

Aurel.D
29th August 2006, 13:34
Mi-a placut de Blay si in meciul de la Craiova: practic golurile 2 si 3 i se datoreaza in mare masura. La golul 2 a pasat pt Niculescu care apoi i-a pasat lui Ganea, iar la golul 3 i-a pasat direct Ganezului.
In rest, ce sa zic...echipa merge din ce in ce mai bine, ma bucur ca merge mai ales apararea, ma bucur ca mi-am luat in sfarsit abonament si am primit un tricou cu Dinamo, care sta pe mine gata sa se rupa.:D .....

Claugol
30th August 2006, 11:12
Avem echipa!

Rossi
4th September 2006, 02:29
http://i71.photobucket.com/albums/i144/DinamoBucuresti/Craiova-Dinamo/Craiova-Dinamo_1.jpg

http://i71.photobucket.com/albums/i144/DinamoBucuresti/Craiova-Dinamo/Craiova-Dinamo_2.jpg

http://i71.photobucket.com/albums/i144/DinamoBucuresti/Craiova-Dinamo/Craiova-Dinamo.jpg

http://i71.photobucket.com/albums/i144/DinamoBucuresti/Craiova-Dinamo/Craiova-Ganea.jpg

http://i71.photobucket.com/albums/i144/DinamoBucuresti/Craiova-Dinamo/Craiova-Dinamo_3.jpg

http://i71.photobucket.com/albums/i144/DinamoBucuresti/Craiova-Dinamo/Craiova-Dinamo_4.jpg

Aurel.D
4th September 2006, 10:12
Nu stiu de ce, am o presimtire ca acest campionat Dinamo va merge foarte bine si daca conducatorii nu isi vor mai da cu stangul in dreptul, echipa poate castiga campionatul fara probleme!!
Si mai ales daca ii va bate pe Steaua in meci direct, voi avea o toamna fericita.

Ayrton
11th September 2006, 09:23
Am castigat si cu UTA. Valoarea din teren a fost pana la urma reflectata si pe tabela de marcaj, 2-0 si Dinamo a urcat acolo unde ii este locul, si unde merita sa fie: pe primul loc!
Lideri!

vlad1607
11th September 2006, 10:37
Asa Da !

Ayrton
11th September 2006, 14:57
Et6 (Dinamo - UTA 2-0)
pasa D.Serban - gol Danciulescu
pasa C.Munteanu - gol Danciulescu

Total pase de gol:
4 - C.Munteanu
3 - Cl.Niculescu
1 - I.Danciulescu
1 - Ze Kalanga
1 - I.Ganea
1 - G.Blay
1 - D.Serban

Total goluri:
5 - I.Ganea
4 - I.Danciulescu
2 - Cl.Niculescu
1 - Ad.Cristea
1 - C.Munteanu

Mario Di Lazi
11th September 2006, 14:59
Ma bucur ca nu am inscris la hentul lui Ze Kalanga (asa am gandit si atunci) pentru ca ar fi zis lumea ca noi castigam meciurile precum steaua ...

cip_81
11th September 2006, 17:48
Nu, dar sunt unii (probabil ca n-au vazut meciul) care au cerut 11m pentru UTA la faza aia, ca de alt hent nu-mi mai amintesc.

Mario Di Lazi
14th September 2006, 14:25
In meci important astazi pentru evolutia viitoare a echipei. Nu trebuie sa riscam pentru ca si un egal este bun. Calificarea o putem obtine foarte usor in meciul de acasa ... FORZA DINAMO

Mario Di Lazi
15th September 2006, 10:30
Victoria este foarte importanta pentru calificarea in grupe, dar ... ce nu inteleg eu, de ce echipa s-a retras busc la 2-3, si de ce Rednic s-a aparat cand in toate meciurile el baga jucatori de atac in a 2 repriza ... ?

Mario Di Lazi
17th September 2006, 19:52
O victorie frumoasa cu satelitul Stelei :
FC steaua 2 Vaslui - FC DINAMO BUCURESTI 1-2
Au marcat Danciulescu si Ganea.

Mario Di Lazi
18th September 2006, 13:43
Steaua - Rapid 1-1
Un egal bun pentru Dinamo ... Chiar daca pierdem cu Steaua, tot noi ramanem pe LOCUL 1.
FORZA DINAMO ...

Aurel.D
18th September 2006, 17:37
Pt. mine meciul cu Steaua este cel mai important din intreg sezonul!! As da orice pt. o victorie miercuri!!/hello

Aurel.D
18th September 2006, 17:38
Pt. mine meciul cu Steaua este cel mai important din intreg sezonul!! As da orice pt. o victorie miercuri!!/hello

Rossi
19th September 2006, 17:26
Pt. mine meciul cu Steaua este cel mai important din intreg sezonul!! As da orice pt. o victorie miercuri!!/hello

trebuie sa-i tavalim

anul trecut au avut noroc ...ne-au egalat in ultimile minute

sper sa-i batem la 2-3 goluri diferenta :ok:

Hai Dinamo !

Mario Di Lazi
20th September 2006, 11:14
Si pentru mine este importanta o victorie cu steaua, dar si un egal este bun.
FORZA DINAMO ...
Macar pentru CATALIN HALDAN ...

Aurel.D
20th September 2006, 13:30
Mai sunt cateva ore...nu mai am rabdare.:)
Si sunt coleg de serviciu cu un stelist care vrea sa vina si el la meci...la Tribuna I:D O sa plecam impreuna dar la un moment dat va trebui sa ne despartim.... nu stiu cum o sa reuseasca sa se abtina la Tribuna I, in timpulo meciului, ca daca il dibuiesc aia....:D !!

Apropo, or mai fi bilete?

bluesky
20th September 2006, 14:31
cel mai bun sa cistige in seara asta,si sper ca steaua sa fie aia

Travis Daye
20th September 2006, 18:42
HAI DINAMO.... stim ca se poate, in seara asta nimic altceva in afara de victorie nu este acceptabil.... sa le inchidem gura ingamfatilor de gigi si mm

johny bravo
20th September 2006, 19:45
Azi TREBUIE sa castigam in fata Stelei. Asa o sa astupam gura tuturor celor care zic ca Dinamo castiga cu arbitrii sau pentru ca joaca doar contra unor echipe slabe!

Daca tot se cred stelistii cei mai buni ar fi o ocazie sa le aratam care este adevarata lor valoare: sub Dinamo!

Unde mai pui ca am cam transa si campionatul. Parca ii vad apoi pe stelisti cum or sa gafaie ca sa ne ajunga din urma :)

HAI CAINII!!!

giada
21st September 2006, 11:47
Azi TREBUIE sa castigam in fata Stelei. Asa o sa astupam gura tuturor celor care zic ca Dinamo castiga cu arbitrii sau pentru ca joaca doar contra unor echipe slabe!

Daca tot se cred stelistii cei mai buni ar fi o ocazie sa le aratam care este adevarata lor valoare: sub Dinamo!

Unde mai pui ca am cam transa si campionatul. Parca ii vad apoi pe stelisti cum or sa gafaie ca sa ne ajunga din urma :)

HAI CAINII!!!
Sunt dinamovista de cand ma stiu,cu toate ca la arad nu prea sunt dinamovisti .Cu ocazia asta vreau sa le transmit stelistilor din Arad ca sunt niste nesimtiti.Aseara am fost sa vad meciul intr-un bar impreuna cu fiul meu de 4 ani si au inceput sa vorbeasca in modul cel mai josnic cu mine .
Adevarul e ca stelistii nu stiu sa piarda pun totul in circa arbitrilor.
Multumesc echipei pt ca m-au facut sa traiesc unul din cele mai frumoase momente din viata!(dupa nasterea fiului meu.


Caine pina la moarte!

starsteel
21st September 2006, 17:08
Mai sunt cateva ore...nu mai am rabdare.:)
Si sunt coleg de serviciu cu un stelist care vrea sa vina si el la meci...la Tribuna I:D O sa plecam impreuna dar la un moment dat va trebui sa ne despartim.... nu stiu cum o sa reuseasca sa se abtina la Tribuna I, in timpulo meciului, ca daca il dibuiesc aia....:D !!

Apropo, or mai fi bilete?
Fii serios eu am stat la trib.O (zero cred ca provine de la conditiile oferite) la ultimul meci vizionat in groapa (mai bine ii spuneti farfurie intinsa) si in momentul in care a dat gol Steaua m-am ridicat in picioare mimand supararea dar cu mainile in jurul capului radeam cu gura pana la urechi. Asta va spun acum ca oricum nu mai vin niciodata pe stadionul ala e jenant de urat, e ceea ce mi-a spus si dinamovistul cu care am fost la meci. Acum fara nicio vrajeala dinamovistul a devenit stelist am o poza cu el de la meciul cu Standard atunci cand si-a cumparat un steag.....cu Steaua bineinteles.

Aurel.D
21st September 2006, 17:11
Sa fie sanatos....ala numai dinamovist nu era....

Aurel.D
21st September 2006, 17:13
Sunt dinamovista de cand ma stiu,cu toate ca la arad nu prea sunt dinamovisti .Cu ocazia asta vreau sa le transmit stelistilor din Arad ca sunt niste nesimtiti.Aseara am fost sa vad meciul intr-un bar impreuna cu fiul meu de 4 ani si au inceput sa vorbeasca in modul cel mai josnic cu mine .
Adevarul e ca stelistii nu stiu sa piarda pun totul in circa arbitrilor.
Multumesc echipei pt ca m-au facut sa traiesc unul din cele mai frumoase momente din viata!(dupa nasterea fiului meu.


Caine pina la moarte!

Bine ai venit giada!
La ce poti sa te astepti de la stelisti? Au stiut ei vreodata sa piarda? Nu. Asa nu stiu nici acum si nu vor sti vreodata.
Te mai asteptam pe aici!:ok:

Mario Di Lazi
21st September 2006, 19:48
LINISTE ...
DINAMO bate pe steaua ... :D :D :D
restul cuvintelor sunt de prisos ...

Ayrton
22nd September 2006, 19:34
N-am timp decat sa scriu asta: i-am batuuuuuuuuuuuuuuuuut!!! :happy !
Si ei sunt morti de oftica!!!! :D:D:D

starsteel
22nd September 2006, 19:39
Sa o crezi tu luptam in continuare ca doar suntem STEAUA!

Sa fie sanatos....ala numai dinamovist nu era....
Asta cam asa e, dar cand plecam la meci ma sicana cu latraturile lui.:D

resita
22nd September 2006, 19:43
N-am timp decat sa scriu asta: i-am batuuuuuuuuuuuuuuuuut!!! :happy !
Si ei sunt morti de oftica!!!! :D:D:D



:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

v-am tras-o

vlad1607
22nd September 2006, 21:46
Am Tuns Ooooooooo.............pasunatul Interzis :D

Mario Di Lazi
24th September 2006, 17:22
Abia în minutul 12 al partidei au intrat şi fanii dinamovişti pe stadion. Aceştia nu au intrat de la început, protestând astfel faţă de incidentele dintre fanii stelişti şi jandarmi, în semn de solidaritate cu marii rivali.
FCArges - Dinamo ...

Aurel.D
25th September 2006, 18:09
Nu-mi vine sa cred: 9 victorii din 9, la meciuri de mare lupta (fara sa exagerez), pana si cei mai ai rautaciosi si acri ziaristi (Geambasu, Terzian, Chiotea, etc.) apreciaza ca asta s-a intamplat fara vreo suspiciune de blat sau ajutor de la arbitri, singura problema minora,:D fiind la meciul cu Steaua.
Asta i se datoreaza in mare masura lui Rednic dar si caracterului jucatorilor!!/hello

vlad1607
26th September 2006, 10:11
speram sa schimbam prefixul la meciul urmator un 10 mare frumos si rotund :D

DINAMO _ rapid :2 - 0

matei_viola
1st October 2006, 12:29
Unde o sa jucati meciurile din UCL ???

Rossi
2nd October 2006, 17:58
Steaua si mass-media
de Florin CARAMAVROV

Steaua nu se mai poate plânge de arbitraje. Dupa penalty-ul primit gratuit în partida cu Bistrita, din care a rezultat si golul victoriei, la Iasi ros-albastrii au fost iertati de o lovitura de la 11 metri la 0-0, la faza în care a fost eliminat Goian. Nu cred ca e ceva întâmplator în arbitrajele astea pro Steaua. Galagia spumoasa facuta de conducerea din Ghencea dupa partida cu Dinamo a dat roade. “Fluierasii” par ca au primit ordin sa protejeze echipa lui Olaroiu sau, în cel mai bun caz, sunt speriati de scandalul mediatic în care ar putea fi târâti daca vor interpreta defavorabil Stelei o faza controversata.

Cu tot respectul pentru performantele din cupele europene, trebuie sa spunem ca Steaua a ajuns sa manipuleze opinia publica prin mass-media. Cel mai clar exemplu a fost la eliminarea lui Thereau, din meciul cu Dinamo, când ziare importante si ziaristi asa-zis obiectivi au catalogat drept o mare greseala decizia asistentului Nagy si a centralului Corpodean.

Se vorbeste de mult timp ca Steaua are ziaristi de casa, pe care-i manevreaza cum vrea, care pun numai întrebari linistite, fara sa supere conducerea din Ghencea, si care de multe ori trunchiaza adevarul. Pe lânga acesti “memelusi”, mai e si politica de trust a diverselor ziare si televiziuni, care nu vor sa deranjeze Steaua din diverse motive: pentru a nu sta apoi într-un silenzio stampa prelungit sau pentru ca sunt finantate de Gigi Becali.

Ma astept ca acum, dupa partida de la Iasi, multi sa spuna ca faultul lui Goian a început în afara careului si s-a continuat în interior, dar si ca golul egalizator al Iasiului a fost marcat dintr-o flagranta pozitie de ofsaid!

Mario Di Lazi
2nd October 2006, 20:12
Unde o sa jucati meciurile din UCL ???

Te intreaba acasa mai "acesta" ... ?

Universal
2nd October 2006, 22:24
Borcicäääääääää, vreau sä väd cum va fi echipa in UCl, are ea sanse in acest sezon sä zicem sä prindä mäcar Primävara Europeanä....mey,dacä nu reuseste Dinamo avansarea in Europa, degeaba cästigati campionatul, trebuie sä fiti constanti din toate punctele de vedere,mult succes si felicitäri pentru 10 pe linie.Borcicääääääää, bravo tata( asa zicea un coleg romän de-al meu )

Rossi
3rd October 2006, 18:21
La inceputul sezonului ... cu o echipa in formare , cu un antrenor nou si cu atatia jucatori plecati/veniti ..nu speram la un asa inceput de exceptie !

E meritul tuturor ...Conducatori,Antrenori,Jucatori,Suporteri :ok:

Sper sa o tinem tot asa ! Forza Dinamo ! /hello

apercele
4th October 2006, 21:08
nici eu nu ma asteptam sa iesim in primele 3 locuri....doar pt ca jumate din lot e nou, antrenor nou, etc etc

mergem surprinzator de bine!!

Rossi
8th October 2006, 23:50
Rednic il ataca pe Piturca: "Sunt nemultumit de cum au fost tratati jucatorii de la Dinamo!"


Invitat la Realitatea Sportiva, Mircea Rednic a izbucnit, nervos fiind ca jucatorii lui Dinamo sunt tratati in batjocura de Victor Piturca. "Am fost nemultumit de felul cum au fost tratati jucatorii mei! Asa s-a intamplat cu Ganea la meciul cu Bulgaria, asa s-a intamplat si cu Claudiu Niculescu. Daca era vorba de Radu Stefan, chiar si daca intra 30 de secunde, pentrul el ar fi reprezentat ceva. Asa, eu nu cred ca Niculescu mai avea nevoie sa intre un minut pe final."

Aurel.D
10th October 2006, 14:24
Nu rezolva nimic Rednic cu contestatiile astea. Mai bine lasa, sa joace echipa bine in UEFA si campionat si sa lase nationala altora.

Ayrton
10th October 2006, 17:25
Actionarii dinamovisti s-au intalnit pentru a analiza situatia stadionului Dinamo, in perspectiva unei posibile evolutii in Liga Campionilor. La intalnire au luat parte Nicolae Badea, presedintele C.A. al F.C Dinamo 1948 S.A., Cristi Borcea, director executiv, Cornel Dinu, administrator delegat, actionarii Vasile Turcu, Florin Busca, Dragos Savulescu si Bagher Karimzadeh. De asemenea a fost prezent si chestorul Marcel Popescu, presedintele Clubului Sportiv Dinamo.
In urma discutiilor din aceasta seara s-a hotarat reconstructia stadionului Dinamo pe baza unui proiect mai vechi, din 1999. Lucrarile de modernizare vor incepe in curand , urmand ca proprietarul stadionului, Ministerul Administratiei si Internelor sa aloce o suma cuprinsa intre 12 si 14 mil de euro.
Vasile Turcu a declarat, la finalul intalnirii, ca sunt sanse mari ca Dinamo sa joace in Stefan cel Mare.
"Daca exista sprijin juridic, vom ajuta si noi financiar. La final, stadionul va avea o capacitate de 16.000 de locuri. Pentru noi exista doar varianta stadionului Dinamo”, a adaugat oficialul dinamovist.

Schimbari ce vor avea loc la stadion in prima faza a proiectului:
-o noua tabela de marcaj
-acoperirea tribunei a I-a
-modernizarea si mutarea vestiarelor sub Peluza Catalin Hildan
-construirea unui tunel subteran
-schimbarea gazonului si a drenajului.
Partea a doua a proiectului are in vedere ridicarea tribunei a II-a, capacitatea stadionului ajungand la 24.000 de locuri.

vlad1607
21st October 2006, 20:21
oleeee oleeeeee oleeeeee oleeee DOISHPEEE DOISHPEEEEEE :P :happy

Mario Di Lazi
21st October 2006, 22:54
Hegemonia ep. 13 ? :D
La inceputul campionatului, cei de la Steaua spuneau ca principalii lor adversari sunt cei de la Rapid ... :D CORECT
Nu au mentionat ca in lupta pentru locul 2 ... :D
FORZA DINAMO ... :)

Sunchase
23rd October 2006, 10:50
Intrebare : Exista vreun lider de brigada care intra aici pe forum ? Poate dinamovistii obisnuiti nu cunosc insa un membru al galeriei trebuie sa stie asta.Intrebarea e .. cum va simtiti cand stiti ca, copiati C-asa sunt eu rapidist ( cantec de peste 40 de ani in Giulesti ) Nu e un repros doar vreau o opinie asupra faptului..

Red-Castorryy
24th October 2006, 00:39
Agentul 07 care se va transforma in Agentul 077

Rossi
27th October 2006, 02:05
http://img180.imageshack.us/img180/827/netoiu3240vz2cm8.jpg

Cum poate acest specimen, care a scos milioane de pe urma functiilor pe care le-a detinut la Dinamo,
sa mai aiba tupeul sa revina in Stefan cel Mare? Unul din principalii vinovati pentru colapsul in care
intrase anul trecut Dinamo, dovedeste un tupeu de neimaginat.
Omul asta chiar e simbolul distrugerii echipei Dinamo ! Omul acesta este o MIZERIE !

Red-Castorryy
27th October 2006, 02:40
"Nu vă mai prezentaţi!"

Acţionarii "cīinilor" le transmit celor din Ghencea şi din Giuleşti să folosească doar juniorii dacă sīnt atīt de siguri că Dinamo e deja campioană. "Dinamo este deja campioană, noi vom īncerca să obţinem locul 2 care ne va duce īn preliminariile Champions League. Şi vrem şi Cupa Romāniei". Cuvintele au fost rostite des īn ultima vreme de stelişti, de la Gigi Becali pīnă la jucători, aflaţi la 12 puncte distanţă īn spatele roş-albilor. "Ne axăm pe cīştigarea Cupei Romāniei, care ne va duce īn cupele europene, şi poate pe locul 2 īn campionat". Afirmaţia aparţine rapidiştilor, situaţi la 16 puncte īn urma liderului Dinamo.
"Cīinii" spun că se enervează cīnd aud astfel de declaraţii. "Īşi fac autocritica, nu e vina lui Dinamo că a īnvins de 12 ori consecutiv. Despre rapidişti, eu cred că domnul Dumitru Dragomir are dreptate, vor veni tare pe turnantă. Despre stelişti, nimic. Mi se pare ciudat faptul că pīnă deunăzi strigau: . Acum īi interesează, au schimbat macazul, nu mai e o competiţie de loseri", s-a amuzat Nicolae Badea.


"Acceptăm titlul de campioni"
Preşedintele roş-albilor e completat, pe un ton dur, de Vasile Turcu. "Astea sīnt bancuri de stradă, de Giuleşti, de Ghencea. Lucrurile sīnt simple: stelişti, rapidişti, polişti şi care mai sīnteţi, nu vă mai prezentaţi la meciuri! Băgaţi juniorii şi copiii, iar cu echipa mare pregătiţi-vă de campionatul următor, dacă acesta e terminat. Īn 22 de etape ce au rămas de disputat, se pot antrena temeinic pentru viitor", a spus acţionarul. Şi a redevenit ironic: "Dacă sīnt de acord adversarii noştri că lupta s-a īncheiat, să ne dea titlul sīmbătă, īnainte sau după meciul cu Poli Iaşi! Noi mulţumim frumos, nu-l refuzăm, doar am muncit pentru el. Redevenind serioşi, un lucru e clar: invidia roade şi nu te lasă să gīndeşti limpede!".



"Dacă steliştii şi rapidiştii se prefac că nu mai sīnt interesaţi de lupta pentru titlu, putem īncepe alt campionat de luni. Le dăm şi avans. Sau īl continuăm pe ăsta şi acceptăm să ne depuncteze!"
Vasile Turcu

Aurel.D
27th October 2006, 12:11
Daca se intoarece Netoiu, se alege praful....iar incep scandalurile...sper sa nu mai avem returul de rahat de sezonul trecut!

Red-Castorryy
27th October 2006, 13:19
http://www.portalfutebol.net/ranking/default.asp

cine e pe primu' loc?

Red-Castorryy
28th October 2006, 12:55
Toti sa fie "moca"!


Politica de transferuri a dinamovistilor a fost ca in acest sezon sa aduca jucatori buni, cu certe calitati, dar care nu s-au afirmat si care pot fi adusi gratis. Conducatorii au cheltuit doar 1.000.000 de dolari in aceasta vara, aducand 9 jucatori: Moss, Blay, Pascovici, Ze Kalanga, Stanici, Tames, Leo Lerinc, Codreanu, Ganea. Intre timp, a mai sosit si Dino Eze, insa Dinamo trebuie sa plateasca 15.000 lui Lokomotiv Plovdiv, suma reprezentand o datorie contractuala pe care echipa o are fata de jucator. Si Romanovs si Smirnovs, desi au fost doriti in vara, vor ajunge in Stefan cel Mare in iarna, pentru ca atunci vor fi liber de contract.

Red-Castorryy
28th October 2006, 12:55
Adio, Moss!

Neo-zeelandezul nu a confirmat si va pleca in vara, avand o oferta de la o echipa din liga a doua britanica. Glen Moss a intrat in dizgratia lui Mircea Rednic. "Nu a fost ideea mea aducerea lui", a spus Rednic in revista Campionii. Moss a inceput ca titular la Dinamo, dar a sfarsit prin a gafa cu Hibernians si FC National. A fost trecut pe linie moarta si nu a mai aparat poarta ros-albilor decat la antrenamente.

Red-Castorryy
28th October 2006, 12:56
Ieftini, dar buni!

"Inainte de startul sezonului, toti spuneam ca vom fi o echipa de pluton. Acum, i-am speriat pe toti!" Asa se mandresc acum dinamovistii cand privesc clasamentul. In vara, nimeni nu dadea multe sanse lui Dinamo, tinand cont ca au plecat o serie de jucatori importanti si au fost adusi jucatori care nu s-au afirmat sau care pareau ca ar fi fost la capatul carierei. "Blay, Ze Kalanga si Ganea au confirmat. Il astept si pe Codreanu si pe ceilalti", a spus Rednic in revista Campionii.

Red-Castorryy
28th October 2006, 12:56
"Doar prieteni"

După ce s-a speculat că acţionarul Vasile Turcu ar face lobby pentru revenirea lui Gigi Neţoiu ca acţionar la Dinamo, acesta a reacţionat ieri. "Nu sīnt intermediarul nimănui şi nu am calitatea necesară să aduc oameni la club. N-a fost făcută nici o solicitare ca el să revină. Este vicepreşedinte la AFC Dinamo, ne salutăm cīnd ne vedem, ne mai sunăm, sīntem doar prieteni, n-am propus niciodată celorlalţi acţionari ca Gigi Neţoiu să revină īn Ştefan cel Mare", a spus Turcu.

remy
28th October 2006, 16:17
Daca Dinamo bate si in urmatoarele 3 meciuri, cred ca abia atunci va fi 100 % sigura ca va luatitlul 2006-2007 !
Pt. ca Steaua deja e sub orice critica la nivelul jocului, si va mai pierde meciuri, doar daca nu va fi ajutata de arbitri sau sateliti !

Red-Castorryy
30th October 2006, 23:06
Ze Kalanga: "Mi-e dor de familia mea"

Ze Kalanga a acordat ziarului Adevarul un interviu legat de viata sa personala, de familie, si de hobby-urile sale.
Jucatorul a marturisit ca are doi prieteni in Romania, Miguel si Lambo, doi studenti cu care comunica in limba portugheza.Toti trei sunt nascuti in capitana Angolei, Luanda. "Angola are mai multe provincii,care provin din niste vechi triburi, fiecare cu dialectul sau, dar noi vorbim acelasi idiom", spune Ze.

Mijlocasul dinamovist spune ca este foarte credincios, poarta o mare cruce de aur la gat si se roaga mereu pentru familia sa si pentru a avea evolutii cat mai bune. Angolezul spune ca, pentru a-si alina dorul de casa, asculta un gen local de muzica, numit kizomba: "Ascult muzica portugheza, dar cel mai mult imi place kazomba. Acest gen are radacini in muzica noastra traditionala. Muzica asta imi aminteste de tara si de familia mea".

Ze mai spune ca numele sau are o insemnatate deosebita pentru el: "Kalanga a fost numele bunicului meu si denumeste o persoana care este foarte rapida, care se poate misca in viteza.Cred ca mi se potriveste".

Aurel.D
9th November 2006, 10:49
Dupa doua meciuri pierdute de echipa, s-a gasit jigodia, imputitul, javra, ordinarul, parsivul, jegul de Netoiu sa vorbeasca si sa ia la misto echipa. Au explodat bombele din vara? Pai echipa nu a avut 11 puncte avans niciodata cand a fost el conducator. El a adus in 2000 12 jucatori de la Craoiva din care au confirmat numai 4, restul petarde de divizia B. La club a creat numai scandaluri i-a luat ca un misel pe Grigorie si Alexa si acum face pe moralistul.
Sa ne lase sarba asta ordinara si sa stea cat mai departe de Dinamo!!

Utilizator
9th November 2006, 12:22
Netoiu n-are ce cauta inapoi la Dinamo. Daca vine ne distruge iarasi.
Un nemernic imputit. plus ca trebuie sa fii tampit si total contrar interesului echipei sa incepi scandal in acest moment. S-a ratat un obiectiv, dar e cel mai putin important acum. de departe. si mie imi pare rau dar trec repede peste moment cand vad ca avem 11 puncte in fata celei d-a doua clasate si in UEFA am inceput foarte bine meciurile din grupe. orice echipa mai si pierde, asta e farmecul, trebuie sa lupti mereu ca sa te mentii sus. si Dinamo a pierdut intr-un moment in care pagubele sunt mici.
capul sus si keep walking! Dar fara Netoiu la Dinamo.

Mario Di Lazi
18th November 2006, 22:36
Daca jucam joi cum am jucat azi la Urziceni, ne rupe Bruju ... :D

Mario Di Lazi
26th November 2006, 22:17
Et. 17
Dinamo - Ceahlaul Pt. Neamt 2-0
Danciulescu si Ganea.

Rossi
27th November 2006, 10:07
Et. 17
Dinamo - Ceahlaul Pt. Neamt 2-0
Danciulescu si Ganea.

la 11 puncte de Steaua si Rapid ..la 14 de CFR Cluj :ok:

in prop de 90% suntem campioni in acest sezon

titlul cu nr 18 mai aproape ca niciodata /hello

Aurel.D
27th November 2006, 13:16
A fost foarte greu cu Ceahlaul, mai ales ca Florin Marin ii cunostea pe ai nostri. Bine ca s-au impus pana la urma. Dar foarte slab au jucat Goian (care nu ma mira) dar si Denis Serban, incercand prea multe de unul singur.
Sper sa nu plece Ganea la iarna, ar fi greu fara el. Alearga mult, pune suflet chiar si cand nu marcheaza, se simte vointa lui.

Rossi
2nd December 2006, 11:14
Dinamo, noile salarii. Niculescu, un sfert de milion

Conducerea lui Dinamo a aprobat noile salarii pe anul 2007. Marele castigator este Claudiu Niculescu.

Nume Salariul vechi Salariul nou
R. Stefan 15.000 $ 50.000 $
Moti 25.000 $ 50.000 $
Pulhac 35.000 $ 50.000 $
C. Munteanu 125.000 $ 150.000 $
Cl. Niculescu 180.000 $ 250.000 $.

onlinesport

de unde stiu cei de la onlinesport contractele jucatorilor ?
au fost facute publice ?
sau doar asa isi dau si ei cu parerea ....

Mario Di Lazi
2nd December 2006, 11:38
Si Ropotan saracu' ... :D ... nu are si el parte de o marire ? Ca sta tot in caminul de langa stadion ... :D

fanatic88
2nd December 2006, 14:09
fiecare isi ia dupa merit

vlad1607
2nd December 2006, 15:28
de unde dreaq stiu domnii astia destepti salariile astea? ma rog...importante sunt maririle..da vb ui MaRIO cu Ropotan ce facem ? :D

FORZA ROPOTAN !

Celso
3rd December 2006, 13:57
e nebun Gaev asta...au spus ca ii dubleaza contractul daca ramane si el tot nu vrea sa mai stea:|!!!

vlad1607
3rd December 2006, 14:02
lasa-l ma dreaq sa se duca unde o vrea ca nu e mare lucru de capu lui sau poate are niste sapun impregnat in manusile alea pe cuvant...du-te gaev du-teeeeeeee

TaciAcolo
3rd December 2006, 14:02
lasa-l mah ca e praf :) sa plece mai bun gusso :P

vlad1607
3rd December 2006, 14:04
alta epava gusso :happy

important e sa castigam cu bancarii si cu prazarii mici terminam "turul" la 11 puncte si e perfect

TaciAcolo
3rd December 2006, 14:05
gusso nu a primit gol de 3 etape:P si joaca la pandurii

vlad1607
3rd December 2006, 14:09
e mare ce sa zic :happy

vezi ca ai gresit un pic topicul

TaciAcolo
3rd December 2006, 14:10
gusso o sa va ingroape etapa viitoare la tg-jiu :P

hai norok:)

vlad1607
3rd December 2006, 14:11
cu 2 autogoluri ? :D

Celso
3rd December 2006, 14:20
lasa-l ma dreaq sa se duca unde o vrea ca nu e mare lucru de capu lui sau poate are niste sapun impregnat in manusile alea pe cuvant...du-te gaev du-teeeeeeee

de ce sa se duca ma?:) ..ce vrei sa spui.!!! sunt foarte multumit!!! ca a mai luat un gol din prostie asta este....orice echipa ia gol:) orice portar mai ia si goluri...crezi ca Romanovs asta de la luat e vreo "scula"?:D ...mai bine unu care il stii, de cat sa faci alt experiment!!!

vlad1607
3rd December 2006, 14:23
pai mai rau decat hayeu :D nu cred ca e sincer :D cu gaev ne-am lamurit multumim la redevere drum bun sa vedem ce stie si Romanovs plus ca e si tanarul :D Matache care poate si trebuie sa creasca in joc :ok:

Mario Di Lazi
3rd December 2006, 20:53
Delwarte, Gaev, Moss, Guso, Romanovs - Numai petarde de portari
Singurul portar bun pe care l-am adus strain a fost Khalid Fouhami ...

Celso
3rd December 2006, 20:57
Matache imi place....da vad ca nu il baga Mircea deloc:no:

Mario Di Lazi
3rd December 2006, 21:03
Cred ca il mai lasa sa creasca ... o sa vina si randul lui ...

Rossi
4th December 2006, 19:00
FORTAREATA

In acest sezon, deplasarile īn stadionul poreclit “Groapa” s-au dovedit a fi adevarate cosmaruri pentru rivalii ros-albilor, care au pierdut de fiecare data

Dinamo a uimit īn acest sezon. “Cāinii” au facut o adevarata demonstratie de forta īn īntrecerea interna, dar si īn Europa, desi la īnceputul sezonului nimeni nu se astepta la asa ceva.

Bilantul ros-albilor īn cele 28 de partide oficiale disputate pāna acum este de-a dreptul impresionant. 24 de victorii, trei egaluri si o singura īnfrāngere! Mai mult de jumatate din succesele bucurestenilor s-au īnregistrat pe teren propriu. Stadionul din Soseaua Stefan cel Mare a fost o adevarata “Groapa” pentru adversari īn acest sezon.

Elevii lui Mircea Rednic au evoluat de 14 ori aici īn fata propriilor suporteri, iesind, de fiecare data, īnvingatori de pe teren. Asta desi Dinamo a īntālnit acasa formatii cu nume. In Liga I, Steaua, Rapid si Poli Timisoara, carora li se adauga Bayer Leverkusen si Besiktas īn grupele Cupei UEFA.

Mario Di Lazi
5th December 2006, 20:38
Inca o victorie la Targu Jiu ... si s-a terminat un tur extraordinar pentru noi ... :)
FORZA DINAMO

Aurel.D
7th December 2006, 10:21
Dar la Tg. Jiu vor fi folositi si jucatori de la Dinamo II....si nu vor juca Niculescu, Blay si Tames.

Leo
8th December 2006, 13:24
Chiar si asa, Dinamo trebuie sa bata pt a termina un tur extraordinar .
Indiferent de rezultat raman alaturi de echipa , caine pana la moarte , la bine si la rau .

Leo
10th December 2006, 17:24
Vreau sa felicit intreaga echipa pt victoria obtinuta . Ca sa fie bucuria si mai mare , Steaua trebuie sa piarda ,ca diferenta sa ramana de 14 puncte .

Rossi
11th December 2006, 05:39
01. National 1-2 Dinamo
02. Dinamo 1-0 Pandurii
03. Jiul 0-1 Dinamo
04. Dinamo 3-1 Timisoara
05. Craiova 0-4 Dinamo
06. Dinamo 2-0 UTA
07. FC Vaslui 1-2 Dinamo
08. Dinamo 1-0 Steaua
09. FC Arges 2-3 Dinamo
10. Dinamo 3-1 Rapid
11. Dinamo 2-1 Farul
12. Gloria 0-1 Dinamo
13. Dinamo 5-0 Poli Iasi
14. CFR Cluj 2-1 Dinamo
15. Dinamo 3-0 Otelul
16. Urziceni 1-1 Dinamo
17. Dinamo 2-0 Ceahlaul
18. Dinamo 1-0 National
19. Pandurii 0-3 Dinamo

bob
11th December 2006, 13:14
incepe sa-mi fie mila de adversare. daca pot fi numite asa ! mai curand partenere numai bune de luat in bot cat mai multe goluri. asa zisii investitori de la dinamo ar trebui sa instituie un premiu - cine rezista mai mult fara sa ia gol de la dinamo !

Rossi
11th December 2006, 16:54
http://img243.imageshack.us/img243/5800/afaraiiarnafrigsisearaqo3.th.jpg (http://img243.imageshack.us/my.php?image=afaraiiarnafrigsisearaqo3.jpg)

AFARA-I IARNA , FRIG SI SEARA ... IAR LA NOI MIROASE A PRIMAVARA ...

:ok:

apercele
12th December 2006, 18:16
pune-o frate mai mare ca eu nu stau bine cu vederea, incep sa imbatranesc...

http://i66.photobucket.com/albums/h272/apercele79/afaraiiarnafrigsisearaqo3.jpg

Aurel.D
12th December 2006, 18:50
Nu sunteti sanatosi! :happy

Rossi
3rd January 2007, 12:51
Sa speram ca Rednic mai aduce in aceasta pauza cativa jucatori cu care sa ne intarim :ok:

Rossi
4th January 2007, 21:00
Suntem pe locul 34 in lume !!!

DINAMO a urcat pana pe locul 34 in clasamentul mondial al cluburilor care este publicat lunar de IFFHS.de.
Un lucru foarte interesant este acela ca adversara noastra din 16-imile Cupei UEFA, Benfica Lisabona,
se afla in acest clasament pe locul 35, exact sub Dinamo.

Speram ca si dupa meciurile din februarie echipa noastra va fi deasupra portughezilor.

:ok: :ok: :ok:

caine19
5th January 2007, 02:41
Sa te auda Dumnezeu:ok:

Forza Noi!!/hello

Mario Di Lazi
5th January 2007, 18:12
Pascovici nici nu a plecat bine si a inceput sa jigneasca clubul ...
pacat ... :(

caine19
8th January 2007, 17:14
Cica era Dinamovist convins:o: .
jucator destul de bun dar a avut parte de ghinioane , iar Dinamo nu sta in nici un jucator

Rossi
26th January 2007, 19:08
mai sunt 15 etape de disputat ...
e bine ca primele 5 partide nu sunt chiar asa de dificile ...

20. Dinamo - Jiul
21. PoliAek - Dinamo
22. Dinamo - Craiova
23. UTA - Dinamo
24. Dinamo - Vaslui
25. Steaua - Dinamo
26. Dinamo - Arges
27. Rapid - Dinamo
28. Farul - Dinamo
29. Dinamo - Gloria
30. PoliIasi - Dinamo
31. Dinamo - CFR Cluj
32. Otelul - Dinamo
33. Dinamo - Urziceni
34. Ceahlaul - Dinamo