PDA

View Full Version : Retrageri 2007



Lordul
23rd December 2007, 23:30
In 2007 s-au retras din fotbal :

Karel Poborsky

Vicente Candela

Japp Stam

ducus
31st December 2007, 09:56
Iar in anul 2008 se va retrage si "ultimul mohican" al fotbalului, legendarul Paolo Maldini :( si probabil si Teddy Sheringham, ajuns la venerabila varsta de 41 de ani! Asteptam de asemenea si retragerea batranului Oliver Kahn! :) Mi se pare ca in 2007 s-a retras si fostul international englez, Paul Ince (40 de ani).

Cappone
1st January 2008, 19:51
asta este!nu pot juca o vesnicie.chiar maldini a recunoscut ca nu mai prea poate

Elodia Ghinescu
8th January 2008, 16:25
sherringham va ajunge la 42 de ani

ducus
17th January 2008, 11:13
sherringham va ajunge la 42 de ani
Si cand te gandesti ca Ilie Dumitrescu s-a retras la doar 29 de ani, iar Raducioiu si Adi Ilie la 32 de ani...:( Pacat..poate daca ei ar fi jucat inca vreo cativa ani, s-ar fi "curatat" fotbalul romanesc de unii anonimi, portughezi si fel de fel de natii, adusi de "umplutura".

Mario Di Lazi
22nd January 2008, 10:22
Marco Ballotta mai joacă un sezon :D

ducus
22nd January 2008, 19:55
Marco Ballotta mai joacă un sezon :D
Deci nu se lasa moshu :happy Tare faza, sa mor io daca nu...oricum nu a fost si nici nu va fi titular in toate meciurile lui Lazio, dar asta e, daca n-au gasit alt portar mai bun de rezerva...:P

Mario Di Lazi
23rd January 2008, 07:49
a declarat că a vrut de vreo 3 ori să se lase, dar ceva nu îi dădea pace :D

ducus
23rd January 2008, 11:08
In legatura cu Maldini, parerea mea e ca ar fi trebuit sa se retraga de mult din activitate (aka de la Milan), la fel cum a stiut sa renunte la echipa nationala. Nimeni nu a indraznit sa-l dea afara, fiindca este o legenda a echipei milaneze, si atunci si-ar fi pus fanii in cap. Altfel, daca ar fi fost un jucator aflat pe final de cariera care a venit de 1 an-2 la echipa, n-ar fi ezitat sa-l dea afara la o asemenea varsta. Pana si Costacurta s-a retras anul trecut, si era mai batran ca Maldini...

Mario Di Lazi
23rd January 2008, 11:55
în acest sezon cred că Maldini și-a dat seama că nu prea mai poate ... sunt sigur că nu o să-și schimbe hotărârea de a se retrage în această vară ...

ducus
25th January 2008, 18:16
Cred ca si Hakan Sukur se va retrage la sfarsitul acestui sezon, chiar daca a spus ca mai vrea sa continue inca 2 ani, chiar daca il da Galatasaray afara. Sukur va implini pe 1 septembrie 37 de ani si este capitanul echipei Galatasaray Istambul, pentru care a jucat peste 260 de meciuri. Sukur este singurul jucator din lotul actual al echipei care i-a prins jucand pe Hagi si Gica Popescu. :)

ducus
27th January 2008, 00:21
Tocmai s-a retras Ronald de Boer (Al Shamal) si Vikash Dhorasoo, plecat anul trecut de la PSG. :(