PDA

View Full Version : FIFA suspenda toate echipele din Grecia !!!



delaparis
4th July 2006, 01:28
FIFA a suspendat in procedura de urgenta federatia greaca de fotbal (HFF) din toate competitiile internationale (cupe europeene inclus :o: ) pentru motivul de amestec intre politic si sport... :rolleyes:
Scandalul este pe tema contractelor pentru jucatori, datoria fiscala a cluburilor fata de stat impreuna cu balanta conptabila dezastruasa in care se afla cele mai mari cluburi din Grecia ...

Vlad
4th July 2006, 02:42
Ce stire, saracii de ei ... sunt curios pentru cat timp. Probabil pana se rezolva problema asta, legatura cu politicul.
Am mai auzit eu ca statul se implica activ in fotbal in Grecia, dar nu credeam ca se va ajunge pana aici.
Imi inchipui daca asa era si in Romania, niste parlamentari adormiti si absenti care iau decizii in privinta fotbalului ... nu cred ca ar fi mare diferenta ... aceeasi nepasare!

delaparis
4th July 2006, 03:01
pai eu cred ca nu prea avem interes sa se uite astia pe la noi prin ograda ...

Vai de capul suporterilor daca se aude ceva de genul "Steaua, desi calificata direct in grupe CL, a fost suspendata din orice competitie internationala ... " etc ...
aoleu ... nici nu ma gindesc ...

Elphax
4th July 2006, 09:24
nashpa de astia de la sud!

oare de asa ceva se teme si lupescu?

Paul
4th July 2006, 10:05
bai fratilor , daca grecii nu castiga apelul suntem tari de tot

Avantaje sezonul 2005-2006

Daca echipele grecesti vor fi eliminate cat de repede din competitiile europene (oare :o:) atunci se intampla urmatorul fenomen:

AEK (cap de serie in T III) eliminata , iar Fiorentina unseeded vine cap de serie. Steaua scapa de Fiorentina.

-------

In schimb sezonul viitor treaba e tare de tot.

Situatia actuala:

8. Grecia
9. Rusia
10. Romania

Daca Grecia sare din top , noi urcam pe 9 si 100% campioana noastra va juca in grupele Ligii.

Jerry20cm
4th July 2006, 10:53
Oricum cel mai probabil Fiorentina nu v-a juca in nicio cupa europeana in sezonul acesta avand in vedere scandalul in care e implicata.