PDA

View Full Version : Semifinala: Portugalia - Franta



delaparis
4th July 2006, 00:02
Portugalia - Franta
05.07.2006 , 22.00
Munich (Allianz-Arena)
Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread

Gilardino
4th July 2006, 00:06
portugalia in semi-finale.
end of story.
allez le bleus spre casa!!!!

Datenshi
4th July 2006, 00:15
Sper ca Franta. Daca dau un gol e suficient.

delaparis
4th July 2006, 00:37
In Franta vad foarte mult optimism ...
Eu unul sunt un pic ezitant ... de fapt cred ca Portugalia va fi mult mai greu de batut decit fantoma Brazilia ...
Sunt chiar periculosi ... dar iar statistica se apleaca in favoarea Frantei ...
De fapt cred ca Franta are noroc sa tot joace cu echipe latine ... :rolleyes:

Vlad
4th July 2006, 01:05
Meciul asta sigur va fi mai greu pentru ca Franta nu mai joaca cu o echipa care intra pe teren crezandu-se deja castigatoare.
Sper sa nu mai fie lupte, arbitrajul sa fie corect si Franta sa castige. Gol Henry!

delaparis
4th July 2006, 01:09
Da ... arbitrajul ... :rolleyes:
Am si uitat de elementul asta extrem de important ... din pacate .

De fapt nici nu stiu cine arbitreaza meciul asta ... ?

il cappo
4th July 2006, 02:15
ahhhhhh... m-a luat mana pe dinainte si am votat Franta desi nu-i suport nici p-astia (la fel si pe englezi)...sper ca portughezii sa ma mai faca o data fericit...:yeah:

Catalanul
4th July 2006, 02:22
Sper sa bata Portugalia iar cariera fotbalistica a lui Zidane sa se termine aici. Deco va fi cel care-l va obliga pe francez sa puna ghetele-n cui, deoarece va marca golul vitoriei pentru portughezi :P

madridIZA
4th July 2006, 08:05
sper sa castige Franta pt ca Zidane sa-si incheie cariera intr-un mod frumos. Allez les bleus!

best_lazialul
4th July 2006, 11:28
toti au zis ca ii incheie cariera lui Zizou insa pe rand francezul le-a demonstrat ca el e magicianul, nu Raul,Ronaldinho sau mai stiu eu cine. Acum si portughezii baga aceleasi texte: il scoatem pe Zidane la pensie. Ei bine..eu le spun un secret: Zidane si Henry le vor ascunde mingea..si mai vedem cine iese la pensie..Figo sau Zidane. Atunci cand Zidane a revenit la nationala a spus ca a vorbit cu nu stiu ce inger, cu fratele..etc..si a mai zis un lucru: a spus ca cineva (nu mai stiu cine) i-a zis sa revina pentru ca va avea o mare bucurie. eu cred ca acea bucurie poate fi un nou titlu mondial.

delaparis
4th July 2006, 11:39
Robert Pirez comenteaza inainte de meci zicind ca Franta trebuie sa se fereasca de provocarile portughezilor ... Rooney a platit scump ...
De remarcat ca Pirez (unul din marii absenti la CM) e francez de origine portugheza si familia lui traieste inca in Portugalia

atdi
4th July 2006, 11:44
Sper ca Portugalia ii va scoate pe francezi. Nu de alta, dar nu-i suport de prin 94, daca mai tine minte careva ce au scris in L'Equipe despre nationala Romaniei inainte de meciul cu Suedia.

best_lazialul
4th July 2006, 11:51
daca e sa ne gandim la ce scriu ziarele sau chestii d-astea sa nu uitam si afisul de meci inaintea meciului amical Franta-Romania..cand au pus niste lautari in poza. In fine, desi Portugalia imi place foarte mult si au si un jucator care pe mine m-a impresionat prin evolutiile sale (Ronaldo), tin cu Franta pentru ca acolo joaca Zizou..jucatorul meu preferat. In plus Purtugal a eliminat Anglia.

Datenshi
4th July 2006, 12:02
Robert Pirez comenteaza inainte de meci zicind ca Franta trebuie sa se fereasca de provocarile portughezilor ... Rooney a platit scump ...
De remarcat ca Pirez (unul din marii absenti la CM) e francez de origine portugheza si familia lui traieste inca in Portugalia


Il cheama Pires. In rest, asa e, nu trebuie sa se lase provocati de astia.

pinki
4th July 2006, 12:23
eu am votat cu portugalia si sper ca portugalia o sa castige. de fapt, cred ca au puterea sa bata franta, pentru ca au un antrenor bun, nu ca brazilia mea, care a plecat acasa fara sa miste un deget. macar scolari sa-si ia revansa... :ok:

pinki
4th July 2006, 12:24
si scuze de offtopic, da' eu de ce apar fara avatar si semnatura si nimic altceva decat n/a???

Zabriskie
4th July 2006, 12:28
E un meci f. imprevizibil, ambele echipe joaca cam la fel(1 varf, 3 mijlocasi ofensivi, etc.). Diferenta se va face pe greseli si pe fazele individuale ca astfel echipele sunt f. echilibrate dupa mine

dede
4th July 2006, 12:35
Portugalia in finala :evil:

starsteel
4th July 2006, 12:41
Francezii au facut un meci mare, Zidane a fost formidabil, Portugalia are o echipa frumoasa deci sunt toate premisele pt. un joc deosebit. Orice rezultat e posibil.

pinki
4th July 2006, 12:44
am aflat de ele, le=am scris din nou, le-am pus din nou si tot nu sunt :P

Datenshi
4th July 2006, 12:51
Probabil aveai contul facut dupa data la care se facuse ultimul back-up.

pinki
4th July 2006, 12:58
am revenit... presupun ca o sa mi se stearga contul cel vechi, nu?

delaparis
4th July 2006, 13:01
am revenit... presupun ca o sa mi se stearga contul cel vechi, nu?

Nu prea e bine ce faci ...

Scrie pe admin daca doresti ceva ...

Clonele sunt interzise pe OLS iar un cont nu se sterge ci eventual se uneste cu altul ... dar daca complici situatia nu cred ca se va obosi cineva sa-ti rezolve problemele.

starsteel
4th July 2006, 13:05
si scuze de offtopic, da' eu de ce apar fara avatar si semnatura si nimic altceva decat n/a???
Tu nici acum nu ai aflat de atacul de ieri pune mana si scrieti din nou si vor apare toate.

sorry, atunci fa si tu alt cont gen, pink_me_reloaded si o iei de la inceput, eu am pierdut cam 400 de postari.

Aici poate fi vorba de clone? Discutia ar trebui mutata pe "ce s-a intamplat azi".
pink_me iar avatar cu dintosul, eu sunt suparat tare pe el.

delaparis: atunci oferiti sfaturi pt. rezolvare

delaparis
4th July 2006, 13:07
E vorba de regulament ...
Bineinteles ca nu se aplica strict in cazul de fata dar trebuie rezolvat corect nu aiurea...
Regulamentul prevede ban permanent imediat pentru clone ... :o:

pinki
4th July 2006, 13:15
pai vad ca nu ma lasa sa postez pe administrativ :o:

poate sa se planga cineva si pt mine??? :D

atdi
4th July 2006, 13:26
daca e sa ne gandim la ce scriu ziarele sau chestii d-astea sa nu uitam si afisul de meci inaintea meciului amical Franta-Romania..cand au pus niste lautari in poza. In fine, desi Portugalia imi place foarte mult si au si un jucator care pe mine m-a impresionat prin evolutiile sale (Ronaldo), tin cu Franta pentru ca acolo joaca Zizou..jucatorul meu preferat. In plus Purtugal a eliminat Anglia.
Si mie imi place foarte mult Zizou, dar si Deco de la portughezi. Oricum nu e vorba numai de ziare, e vorba de mult mai multe chestii cand spun ca nu-mi plac francezii, nu de alta, dar am avut foarte mult de a face cu ei, in special la lucru. I-am si spus la un coleg de lucru francez ca o sa tin cu echipa care va invinge franta, eu cel putin i-am spus in fata ce gandesc, pe cand ei sunt niste prefacuti si te barfesc pe la spate.

Datenshi
4th July 2006, 13:42
E vorba de regulament ...
Bineinteles ca nu se aplica strict in cazul de fata dar trebuie rezolvat corect nu aiurea...
Regulamentul prevede ban permanent imediat pentru clone ... :o:

Tu nu-ti facusei ieri clona? :D

delaparis
4th July 2006, 13:46
Nah ...

Userul meu nu mai mergea deloc. Nu exista delaparis ieri ...:D

Totul se rezolva dar tre rabdare :D Cu rabdare se poate ajunge pina in finala desi s-a inceput un pic bilbiit in grupe ... :D :yeah:

anti_juventus
4th July 2006, 13:46
sper sa se califice portugalia pentru ca acum franta se cred si ei buricul pamantului.

delaparis
4th July 2006, 13:48
Mai tu de unde ai mai aparut ? :D

Inca nu se cred dar o vor face o data campioni /hello

anti_juventus
4th July 2006, 13:55
da nu anul asta pentru portugalia stiu si fotbal si stiu sa fie si smecheri.
nu uita ca franta are 6 jucatori care sunt in pericol sa nu joace finala!!!!!!
asa ca trebuie sa se abtina la provocarile portughezilor!!!!!!
scolari ia invat treburile mirdare.
go portugal!!!!!!

delaparis
4th July 2006, 13:58
Lasa ca nici francezii nu sunt primii veniti ...

De fapt jocul murdar devine decisiv in caz de meci strins fara goluri si prea multa tatonare...

Daca Franta inscrie repede atunci se schimba toata distractia ....

anti_juventus
4th July 2006, 14:02
si daca portugalia inscrie prima?
nu uita ca la euro 2000 portugalia a inscris prima.
si apoi franta a egalat din off-side.
si apoi acel final nemeritat.
portugalia trebuia sa se califice si atunci!!!!!
nu conteaza isi iau revansa acuma.

delaparis
4th July 2006, 14:18
Orice se poate ...

Care offside ? :o:

Si regula cu golul "de aur" era pusa de Uefa nu de francezi ...

Miine va fi alt meci cu alte date ale problemei ... Jucatorii francezi sunt mult mai experimentati decit in 2000 si de asemenea mai batrini ... :rolleyes:

anti_juventus
4th July 2006, 14:24
bine omule!!!!
tu esti cu franta eu cu portugalia!!!!
sa castige cine-i mai bun!!!!!!
ca oricum din cele 4 echipe ramase eu cu italia tin.
numai in meciul asta tin cu portugalia.
si iti spun sigur golul lui henry in meciul de la euro 2000 a fost din offside.

Datenshi
4th July 2006, 14:27
Nah ...

Userul meu nu mai mergea deloc. Nu exista delaparis ieri ...:D

Totul se rezolva dar tre rabdare :D Cu rabdare se poate ajunge pina in finala desi s-a inceput un pic bilbiit in grupe ... :D :yeah:

Stiu, nici mie nu-mi mai mergea. Ideea e sa fim mai toleranti cateva zile pana se aseaza lucrurile.

Si eu cred ca daca Franta inscrie, calificarea e 90% asigurata. Sincer eu n-am vazut nimic deosebit in faza de atac la portughezi si cred ca singura sansa a lor e sa traga de un 0-0 si sa se bazeze pe Ricardo. Bine, probabil vor incerca si niste plonjoane, dar sper ca arbitrul sa nu se lase pacalit.

anti_juventus
4th July 2006, 14:29
mai vedem noi cine inscrie prima data.

delaparis
4th July 2006, 14:31
Apropos cine arbitreaza ?

Nu apuc sa pun mina pe informatie ... :headbang:

Vlad
4th July 2006, 14:34
Portugalia nu a aratat ca ar avea forta ofensiva in meciul cu Anglia si nici macar in meciurile din grupa, o grupa relativ usoara. S-au cam tarat, mai mult pe jos erau.
Franta poate sa-i bata si sper sa-i bata, ca dupa ultimele meciuri a aratat ca si-a revenit + optimism!
Gol Henry!

alejandro
4th July 2006, 14:34
Sper sa castige Portugal!!!
afara cu aia din franta,pacat ca joaca Zidane la ei,dar asta este,tot nu-i suport!!!
franta...salut:cya:

delaparis
4th July 2006, 14:51
Ce le-o fi facut Franta unora de pe aici de o tot urasc in halul asta ? :o:

Ah ca nu le-a placut cum a jucat in grupe aici nde acord si eu ... dar in rest a inceput sa joace fotbal nu gluma...

PS. sunt echipe car joaca mai urit decit cocosii ...

alejandro
4th July 2006, 15:00
Daca ar fi jucat Zidane pt Algeria as fi tinut chiar si cu aia,da' asa...nu pot sa-l sustin!
Urasc Franta,din 2000...au castigat aiurea cu Portugalia si cu Italia i-au spart nasul sau fruntea ,nu mai tin minte exact lui Toldo....Franta...salut:cya:

Vlad
4th July 2006, 15:07
Ce le-o fi facut Franta unora de pe aici de o tot urasc in halul asta ? :o:


Ii normal sa urasti anumite echipe, eu urasc Brazilia si imi place Franta, dar imi place si mai mult de ea de cand a eliminat pe Brazilia.
Hai ca daca a batut pe brazilieni, neam de portughezi, bate si pe Portugalia.:D

sun
4th July 2006, 15:38
Goalkeeperul portughez Ricardo a spus dupa meci ca la penaltiurile impotriva Angliei , a stat cu spatele la executantii portughezi si s-a uitat mereu la un suporter portughez , izolat printre patimasii fani britanici . A declarat ca a fost motivat de acea situatie si ca dedica penaltiurile salvate acelui suporter portughez :ok:

madridIZA
4th July 2006, 15:57
:P parka ii dedica 2 lui Figo si 1 lui (cel putin asa ziceau la TV Sport)


Goalkeeperul portughez Ricardo a spus dupa meci ca la penaltiurile impotriva Angliei , a stat cu spatele la executantii portughezi si s-a uitat mereu la un suporter portughez , izolat printre patimasii fani britanici . A declarat ca a fost motivat de acea situatie si ca dedica penaltiurile salvate acelui suporter portughez :ok:

tu26dor
4th July 2006, 17:07
antrenorul portugaliei a declarat cand s-au calificat din grupe ca pana la finala nmu sunt decat 3 meciuri si nu e asa greu sa castigi 3 meciuri la rand... uite ca mai au unul... totusi cred ca franta e putin mai matura decat ei si va invinge... va fi totusi un meci strans si frumos.

atdi
4th July 2006, 18:45
Poate ca in meciul contra Angliei nu au arata mare lucru portughezii, dar sa nu uitam ca le-a lipsit Deco, care nu e un jucator extrem de spectaculos, dar e mijlocasul central care la ora actuala munceste cel mai mult in teren si recupereaza foarte multe mingi. Daca nu ma insel Deco detine recordul de cei mai multi km alergati intr-un meci CL?

Universal
4th July 2006, 20:57
Figo vs Zizou?

Dupa cum au jucat ambele-desigur Portugalia favorita. Joaca mai bine, joaca mai combinativ...dar sa nu uitam un lucru: Franta are o aparare foarte buna.

Pronostic...1x2 orice este posibil, totul poate depinde de greseala unui singur om.
Eu cred ca meciul se va termina dupa numai 90 de minute cu circa 1 sau 3 goluri.

1 daca este Portugalia 3 daca este Franta.

anti_juventus
5th July 2006, 01:31
allez le bleus spre casa!!!!
go portugal!!!!!
dar oricum italia ii campioana mondiala!!!!!!

delaparis
5th July 2006, 01:39
Aici nu te inteleg ...
Italia e in finala ... deci ti-e frica de francezi ? ... :rolleyes:

anti_juventus
5th July 2006, 01:44
nu mie frica eu tin cu italia sa ia titlul dar in semi-finala asta tin cu portugalia ca nu-mi place franta ca sunt prea dependenti de fostele glorii!!!!!!
pe michel platini nu-l cheama inapoi?

delaparis
5th July 2006, 02:00
Asta-i culmea acum ... :o:

Daca Zidane e cel mai bun jucator francez in activitate ce vrei sa nu-l bage in echipa ?..:o:

Ah ca nu mai e ce a fost ... adica cel mai bun din lume .. asta e altceva !!!

Or fi ei batrini dar joaca bine ... asta e ...

Vom vedea ce va fi la meci :rolleyes:

anti_juventus
5th July 2006, 02:32
da daca zidane ii cel mai bun din lume de ce in ultimii 2 ani real madrid nu o castigat nimic?

Datenshi
5th July 2006, 07:54
Totusi fotbalul e un sport de echipa. UN jucator mare poate fi decisiv in cate un meci, dar nu le poate castiga pe toate.
Sper ca diseara sa ma bucur la fel de mult ca la prima semifinala.

anti_juventus
5th July 2006, 10:42
sper sa dea gol cristiano ronaldo si sa se califice portugalia!!!!!
go portugal in the final!!!!!!!

mblue
5th July 2006, 11:32
subscriu:)

stefanm14
5th July 2006, 11:53
Nu stiu de ce, dar cred ca va fi, ca si in cealalta semifinala, 0-0, insa un meci deschis si frumos. Franta are o aparare beton, insa daca Domenech joaca iarasi doar cu un atacant, cred ca Scolari va contracara jocul francezilor.

pinki
5th July 2006, 12:36
eu cred ca scolari e un antrenor mai bun decat domenech >> de-aici rezulta ca o sa stie sa organizeze jocul portugaliei mult mai bine, plus ca a ajuns pana aici, ar fi pacat sa nu ajunga si in finala, cred ca toti sunt foarte motivati si o sa dea tot ce au mai bun pe teren. de partea cealalta, francezii probabil se cred buricu pamantului dupa ce mi=au trimis brazilia acasa, probabil nu se gandesc ca i=au trimis acasa pt ca brazilia n-a fost in teren, n-a jucat nimic. ei bine, portugalia o sa joace si inca cum, o sa vada el zidane, chiar nu mi se pare ca franta poate castiga meciul asta, portugalia mi se pare mai inspirata, sunt foarte tehnici si sunt si mai motivati, cred eu. deci, go portugal! allez zidane la olanesti! :drak:

Vlad
5th July 2006, 12:42
Mie nu mi se pare Portugalia inspirata, in meciul cu Anglia erau tot pe burta, iar meciul cu Olanda ... lupte.
Sa mai faca Zizou 2 meciuri perfecte (al doilea meci finala mare, nu a mica) si dupa' aia sa se retraga unde vrea el.
De-acord ca meciul asta va fi mai greu ca cel cu Brazilia pentru Franta.

anti_juventus
5th July 2006, 13:25
portugalia trece de franta sigur.
se razbuna pentru euro 2000!!!!!

Luis Garcia10
5th July 2006, 18:13
Sper sa bata Portugalia!

alejandro
5th July 2006, 18:31
hai portugal!!!!
2-1,se poate!!!

delaparis
5th July 2006, 20:12
Cam tirziu dar vin si eu acu' de la slujba ...:D

PORTUGALIA :
Ricardo - Miguel, Fernando Meira, Ricardo Carvalho, Nuno Valente - Costinha, Maniche - Figo (cap.), Deco, Cristiano Ronaldo - Pauleta.

FRANTA :
Barthez - Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal - Vieira, Makelele - Ribéry, Zidane (cap.), Malouda - Henry.

apparte
5th July 2006, 21:14
Allez les bleus!Dar, asa cum am mai spus, cheia meciului va fi duelul Makelele-Deco. O fi Pauleta unul din golgheterii campionatului francez,dar n-are in fata nici un fundas din competitia interna!

apparte
5th July 2006, 21:44
Asta-i culmea acum ... :o:

Daca Zidane e cel mai bun jucator francez in activitate ce vrei sa nu-l bage in echipa ?..:o:

Ah ca nu mai e ce a fost ... adica cel mai bun din lume .. asta e altceva !!!

Or fi ei batrini dar joaca bine ... asta e ...

Vom vedea ce va fi la meci :rolleyes:
Si zi ca n-avea loc Giuly in nationala...:rosu: Domenech:headbang: !

delaparis
5th July 2006, 22:27
Avea ...

Cred ca chiar in seara asta va regreta cel mai mult ca nu l-a selectionat ...:headbang:

Cind Cisse s-a rupt putea sa-l ia ... dar la luat pe Govou ... :rosu:


.....

Penalty corect ..

GOOOOOOOOOOOOLLLLLL ....../hello /hello /hello

Vlad
5th July 2006, 22:40
Nu cred ca mai pot portughezii sa intoarca scorul, penalty corect, executat perfect de acelasi Zinedine Zidane

delaparis
5th July 2006, 22:43
:rolleyes:

Sa vedem ...
Sunt foarte tehnici ... peste francezi ...

afonlafotbal
5th July 2006, 22:52
Numai cu doi oameni prezenti in careul francez si nici un pic de suport de la linia mediana o sa fie f greu ptr portughezi sa inscrie

apparte
5th July 2006, 22:56
Are grija Barthez:drak: ! Pana acum n-a gafat,dar va fi greu pt el sa nu o comita!

delaparis
5th July 2006, 22:59
El inca merge dar Makelele e out ... :no: Toate pasele la adversar ale francezilor el le-a dat ...

La portughezi Ronaldo e in plina forma iar Figo a intinerit ... :o:
Maniche a venit cu tunul ...

Vlad
5th July 2006, 23:14
Ce joc frumos are Franta inceputul asta de repriza, in special ocaziile lui Henry si Ribery, ce sansa de gol.
Si portughezii se descurca, Figo mai ales + ocazia lui Pauletta.

Sper sa mai vad un gol, al lui Henry!

delaparis
5th July 2006, 23:21
Meciul are un ritm bizar ...
E tensiune mare ...

delaparis
5th July 2006, 23:39
Barthez era sa o comita ... oufff

starsteel
6th July 2006, 00:04
Franta nu a aratat nimic in seara asta e incredibil cum un portar atat de slab ca Barthez a scapat fara gol. Finala va fi in mod sigur dezechilibrata ii spulbera italienii.

delaparis
6th July 2006, 00:05
Franta in finala .... :yeah:

Dedic postul tuturor celor rau intentionati ... Se vor recunoaste ...

Nixx
6th July 2006, 00:07
Ce finala putea fi mai interesanta decat Italia-Franta? :headbang: 3 meciuri castigate in urma unor faze fixe....

pinki
6th July 2006, 00:07
mie penalty-ul dat in australia italia mi se pare mai corect decat asta... meci destul de urat, francezii au jucat de n-au mai putut, ronaldo s-a zbatut cat a putut dar nu prea l-au sustinut, zidane a stralucit ca noaptea, comentatorii si-au revenit dupa 10 minute si si-au adus aminte ca nu sunt francezi, au vazut si ca zidane nu face nici o magie, mai avea putin si cadea impiedicat de minge. meciul a fost destul de putin spectaculos, ratarile portughezilor de neiertat, mai alea a lui figo la greseala lui barthez, dupa parerea mea nici o echipa nu merita finala mare. m-au dezamagit portughezii, ma bazam pe ei, dar au jucat mediocru. de franta nici nu mai zic. da' ala mie nu mi s-a parut prea penalty. si dak nu era penalty, mai inscriau francezii maine pe vremea asta. de c***t.

Vlad
6th July 2006, 00:07
Frumos meciul, putine goluri, multe ocazii. Bravo Franta! urmeaza finala
- - -
Deci daca nici asta n-a fost penalty ....

Triphat
6th July 2006, 00:09
Franta in finala, meritat!

Portugalia e o echipa dezgustatoare... cum pot aia sa simuleze asa de mult ?!?!?! Penibil e ca... toti au protestat la acele faze, pana cand si Scolari a facut scandal arbitrului la final. Sa le fie rusine! Echipa de ***** golani

afonlafotbal
6th July 2006, 00:09
:(( pacat, constanta echipei portugaliei in toate meciurile se pare ca nu a fost indeajuns si azi in fata unei aparari beton, desi au c-am adus autobuzul in fata portii in repriza a doua. (delaparis, - recunosc)

Sorin Blaj
6th July 2006, 00:10
Am mers pe o finala ITALIA - FRANTA si asa a iesit.
In finala poate castiga oricine.
Nu a fost un mondial al revanselor. Vezi Olanda - Portugalia, Franta - Portugalia, Franta - Brazilia etc.

starsteel
6th July 2006, 00:10
Campionatul se apropie de final iar verdictul e unul singur, un campionat mondial extrem de modest, nici finala nu il mai salveaza.
Rezultatele din semifinale si sferturi:1-0, 2-0, 1-0, 0-0, 3-0, 1-1. Jalnic!
Daca nu vi se par obosite rezultatele sa le vedem si pe cele din sferturi: 3-1, 3-0, 0-0, 1-0, 1-0, 1-0, 2-1, 2-0.
Concluzia una singura: NIMIC, NICI UN MECI CARE SA-TI RAMANA IN MEMORIE!

Sorin Blaj
6th July 2006, 00:11
Franta in finala, meritat!

Portugalia e o echipa dezgustatoare... cum pot aia sa simuleze asa de mult ?!?!?! Penibil e ca... toti au protestat la acele faze, pana cand si Scolari a facut scandal arbitrului la final. Sa le fie rusine! Echipa de ***** golani
Sunt de acord cu tine in privinta simularilor si a protestelor.

delaparis
6th July 2006, 00:14
Campionatul se apropie de final iar verdictul e unul singur, un campionat mondial extrem de modest, nici finala nu il mai salveaza.


Modeste au fost echipele care le dadeam toti deja campioane ... BRAZILIA OLANDA GERMANIA etc...

Campionatul e totusi interesant cu o finala oarecum surpriza ... /hello

starsteel
6th July 2006, 00:23
Germania campioana?! finala oarecum surpriza?! campionat interesant?!
Eu nu-ti impartasesc impresiile dar tu oricum ai tot dreptul sa te bucuri.

starsteel
6th July 2006, 00:24
Germania campioana?! finala oarecum surpriza?! campionat interesant?!
Eu nu-ti impartasesc impresiile dar tu oricum ai tot dreptul sa te bucuri.

starsteel
6th July 2006, 00:25
Germania campioana?! finala oarecum surpriza?! campionat interesant?!
Eu nu-ti impartasesc impresiile dar tu oricum ai tot dreptul sa te bucuri.

pinki
6th July 2006, 00:28
n-a prea fost un campionat interesant, maxim 3 meciuri mai frumoase... in rest, cam plictisitor. finala e o mare surpriza, nu-i vedeam pe nici unii in finala... of, iar mai amana zidane plecarea la olanesti, desi cred ca acum ar avea nevoie si sa-l ia si pe barthez cu el, de fapt, sa-si ia toate fosilele. ce m-am enervat la meciul asta.

pinki
6th July 2006, 00:29
n-a prea fost un campionat interesant, maxim 3 meciuri mai frumoase... in rest, cam plictisitor. finala e o mare surpriza, nu-i vedeam pe nici unii in finala... of, iar mai amana zidane plecarea la olanesti, desi cred ca acum ar avea nevoie si sa-l ia si pe barthez cu el, de fapt, sa-si ia toate fosilele. ce m-am enervat la meciul asta.

Datenshi
6th July 2006, 01:04
Imi pare rau ca penalty-ul a fost destul de clar, mi-ar fi placut ca simulantii sa piarda dintr-un penalty inventat.

il cappo
6th July 2006, 03:45
Am mers pe o finala ITALIA - FRANTA si asa a iesit.
In finala poate castiga oricine.
Nu a fost un mondial al revanselor. Vezi Olanda - Portugalia, Franta - Portugalia, Franta - Brazilia etc.

cu toate astea eu inca sper la o revansa ... ma refer la Euro 2000 ... a cam venit vremea sa "jumulim" niste cocosi ...:D ... dupa ce am vazut cele 2 semifinale se pare ca nu vor fi surprize ... FORZA AZZURRI ...
on topic: franta ? o echipa modesta ... speram ca portughezii sa-i bata desi eram constient ca nici astia nu-s mare branza ...

anti_juventus
6th July 2006, 11:20
da un meci foarte slab.
franta a avut noroc cu gafa monumentala a lui carvalho si dupa aia au bagat toata autobaza in aparare.
daca nu era acea greseala meciul se termina la 11m.

vinsanity
6th July 2006, 14:19
m-a dezamagit Deco, a fost un meci echilibrat, Franta dupa acel penalty stupid (apropo, Carvalho e o caricatura de fundas) a mai avut o singura ocazie serioasa (sutul lui Henry), au castigat italieneste... si asa joaca finala echipele mele "favorite" :headbang: asta e...

m-a dezamagit Deco, a fost un meci echilibrat, Franta dupa acel penalty stupid (apropo, Carvalho e o caricatura de fundas) a mai avut o singura ocazie serioasa (sutul lui Henry), au castigat italieneste... si asa joaca finala echipele mele "favorite" :headbang: asta e :rolleyes:

sun
6th July 2006, 14:46
Fotbalul a pedepsit toate echipele care l-au pacalit . In frunte cu Brazilia , care nu a jucat nimic , apoi cu Germania , care a fost prea sigura de reusita , apoi pe Portugalia , o echipa care a jucat un teatru scarbos pe alocuri . Sa nu uitam Anglia , eternii ingamfati , Argentina , cazuta datorita unor schimbari bizare in meciul cu Germania ( Riquleme si Crespo scosi in minutul 70 , Messi nefolosit ) , si in final Spania , o echipa ale carei generatii nu au invatat sa invete din greseli .

Lasand la o parte echipele de mai sus , Italia si Franta au dat fotbalului ce merita , chiar daca au fost ajutate un pic de arbitrii ( cu Australia , respectiv Portugalia ).

SORENSEN
6th July 2006, 15:03
Mda era de asteptat ca Franta sa castige...
Mai naspa e ca doua echipe pe care nu le-am la inima joaca finala....

OilersFan
6th July 2006, 18:29
n-a prea fost un campionat interesant, maxim 3 meciuri mai frumoase... in rest, cam plictisitor. finala e o mare surpriza, nu-i vedeam pe nici unii in finala... of, iar mai amana zidane plecarea la olanesti, desi cred ca acum ar avea nevoie si sa-l ia si pe barthez cu el, de fapt, sa-si ia toate fosilele. ce m-am enervat la meciul asta.

Iti inteleg frustrarea, doar francezii i-au batut pe brazilienii tai :). Eu cred ca francezii au facut un meci foarte inteligent, a la Italia. Portughezii nu au avut nici o ocazie clara, Thuram si restul le-au taiat tot elanul. Dupa ce au dat golul s-au concentrat pe aparare, nu s-au mai uitat dupa al doilea. La fel cum face de obicei Italia: inscriu un gol apoi se apara perfect. Cred ca va fi o finala stransa, primul gol castiga. Italia are prima sansa pentru ca are un portar mai bun, Buffon e mult peste Barthez. Franta insa are un mijloc mai solid cu Zidane, Makelele si Vieira. Daca se ajuge la penalty cred ca francezii au prima sansa. Desi Buffon e mai bun, francezii sunt mai "cool". Vom vedea. Allez les Blues!!!!

newyorker31
6th July 2006, 22:42
Finala oarecum surprinzatoare, cu doua echipe latine in mare forma.
Bravo FRANTA! Allez les Bleus!

Stiu ca Delaparis ma va contrazice - ca de obicei - pentru ca el le stie pe toate...Dar Franta a jucat si joaca cea mai buna defensiva in lume in acest moment. Atacul Frantei simte lipsa lui Trezeguet, sper sa-l vedem in finala. Ribery excelent, imi aduce aminte de Dorinel Munteanu al nostru neobosit si muncitor. Italienii vor avea de furca cu Gallas, Sagnol si Abidal. Zidane merita cu prisosinta Balonul de Aur, clasa si rafinament, ultimul meci al carierei. Bravo, Zizou!!!

Un mare BRAVo si pentru Barthez...cum poate sa spuna Starsteel ca e slab? Dimpotriva, Barthez si Buffon sunt cei mai in forma portari din fotbalul mondial la ora actuala. dar cand tii cu Otelul Galati...ce poti sa spui?

Se anunta un meci echilibrat, cu doua echipe care stiu sa joace aparare beton...lupta se va da la mijlocul terenului, unde vom vedea, cu siguranta, dueluri interesante. Sper ca in al doispelea ceas Domenech isi va aduce aminte de briliantul Treze-Gol, Franta are nevoie de el!!!!

Allez les Bleus!!!!!

delaparis!!!
cu cine tii?

pinki
7th July 2006, 15:11
nu ma simt frustrata ca francezii i-au batut pe brazilienii mei, pt ca brazilienii mei au pierdut singuri :) m-a dezamagit portugalia pt ca putea sa joace ceva mai bine. eu nu inteleg de ce toata lumea e asa impotriva lor si de ce toti spun ca sunt cea mai murdara si urata echipa, hm, au uitat oare de henry ce bine simuleaza si el, vezi meciul cu spania, sau de grosso ce frumos a stiut sa scoata in favoarea lui penalty-ul ala, care era si nu era, la fel henry ce frumos stie sa cada, ca daca nu era asa priceput nu lua penalty cu portugalia. bine, si cristiano ronaldo e un mare actor, dar are doar 21 de ani si e un copil rasfatat, asta e, cand o avea si el 25 cred ca o sa fie altfel treaba, n-o sa mai planga cand iese din teren. or fi jucat ei francezii italieneste cu portugalia, dar cu italia nu cred ca poti sa joci tot italieneste si s-o bati. deci alles les bleus acasa pe locul 2. italia o sa fie campioana anul asta, o si merita mai mult ;) sa demonstreze acasa ca toata treaba cu blaturile, chiar daca e adevarata, jucatorii sunt totusi foarte buni si ar fi reusit si singuri :D

delaparis
8th July 2006, 01:59
Stiu ca Delaparis ma va contrazice - ca de obicei - pentru ca el le stie pe toate...Dar Franta a jucat si joaca cea mai buna defensiva in lume in acest moment. ....
delaparis!!!
cu cine tii?

Nah ...

Italia e cea mai buna ...

Un gol incasat :o:

Franta ... doua ... :evil:

Cu cine tin ?

Cu Romania ... :D
In lipsa ?

Cu mentalitatea de campioni a francezilor ... :rolleyes:

S-ar putea sa nu cistige finala asta, dar au demonstrat multe multe in competitia asta ...

Numai cei care sunt bine intentionati vor intelege ce am zis ...

Nixx
8th July 2006, 02:16
Zidane merita cu prisosinta Balonul de Aur, clasa si rafinament, ultimul meci al carierei. Bravo, Zizou!!!

Un mare BRAVo si pentru Barthez...cum poate sa spuna Starsteel ca e slab? Dimpotriva, Barthez si Buffon sunt cei mai in forma portari din fotbalul mondial la ora actuala.


Ce glumet esti....:D

delaparis
8th July 2006, 02:19
De ce ?

Barthez a fost cel mai glumetz dintre portari ... :D

E bun totusi ... :rolleyes:

Nixx
8th July 2006, 02:30
Asa da.... Cu asta pot sa fiu de acord :D

delaparis
8th July 2006, 02:35
De fapt ce trebuie stiut este ca Barthez a fost junior la rugby la Montpellier ...

El e un saltimbanc de fapt ...

Pe mine ma amuza ... :D

Vlad
8th July 2006, 02:51
Poate pe tine te amuza Barthez, dar pe francezi cred ca-i sperie ...:help:
Ar fi pacat sa piarda Franta cupa din cauza lui Barthez, ... dar stim ca nu se va intampla asa :D :evil:

delaparis
8th July 2006, 03:08
Tu esti de acord cu Nixx ? ...

pinki
8th July 2006, 13:08
barthez e o jucarie de portar, pe mine ma amuza numai fatza lui, da' si cand il mai vad in actiune. sper sa ma "entertain" si maine seara cand o sa dea italienii gol, hihi :)

Universal
9th July 2006, 04:40
Barthez va salva Franta . Nu stiti adevärata valoare a lui . Eu il sustin :ok:
Veti vedea in finalä cät de bun este. Are mult mai multä experientä decät multi alti portari si are reflexe incredibile. Eu il sustin si chiar cred cä va face un meci foarte bun astäzi. Cu el, Franta devince campioana mondialä. Veti vedea. Dacä nu, inseamnä cä m-am inselat. Dar este un portar mare.

Sunt sigur cä Fabien va mira pe toti, nu si pe mine :ok:

Franta Campioana Mondialä :ok:

alejandro
10th July 2006, 14:09
vise frumoase:happy
barthez este cu mult sub buffon,iar buffon,ca tot veni vorba despre portari,a fost desemnat cel mai bun portar la acest CM!!!

Universal
11th July 2006, 21:55
Ok, m-am inselat, este vicecampion mondial. Dar m-as mandri dacaa as fii in locul lui.