PDA

View Full Version : Semifinala: Germania - Italia



Pages : [1] 2

delaparis
3rd July 2006, 23:57
Germania - Italia
04.07.2006 , 22.00
Dortmund (Westfalenstadion)
Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread

Vlad
4th July 2006, 00:45
Asta-i din thread-urile alea care au disparut?
Cred ca Germania e un pic avantajata, iar Italia joaca frumos.
Cea mai buna echipa sa castige! cred ca Germania

rapidashul
4th July 2006, 00:56
O sa castige Italia cu 1-0 :D

delaparis
4th July 2006, 00:56
Informatica are si ea limite ... :D

Noroc ca pasiunea nu depinde de ea ...

Cupa Mondiala continua si inca foarte interesant ... Acu' ca tot m-am trezit din betia victoriei Frantei am prins curaj la surprize ...
Io zic Italia ... :yeah: Uite asa ca-mi plac mie latinii ... :D

milanezu
4th July 2006, 00:58
yepp italia will advance in the final!!!!!
abia astept sa-i vad fata lui beckenbauer!!!!
bye bye germany!!!!!
in meciu asta si maradona tine cu italia!!!!!!!

Catalanul
4th July 2006, 02:24
Mda, o semifinala plictisitoare... probabil ca Italia se va califica, deoarece practica un fotbal mai urat... si din cate am vazut echipele care joaca "najpa" ajung mai departe :rolleyes:

Datenshi
4th July 2006, 07:45
Daca Italia joaca mai urat ca Germania, inseamna ca s-a intors lumea cu fundul in sus. Nu inteleg de cand bubuitul mingilor e considerat fotbal. De caord ca nici Italia nu e cea mai spectaculoasa echipa, dar totusi.

madridIZA
4th July 2006, 08:02
Italia nu merita sa fie aici si daca nu exista idiotul ala de Medina Cantalejo nici nu ajungea ca ii scoteau australienii la penalty-uri.....daca castigau normal in partida aia nu eram asa de impotriva lor, dar victoria o fost cadou de la cretinul ala. Ii drept ca pe ucrainieni i-o linsat, dar meciul nu a fost asa spectaculos cum arata scorul, mai mult s-o straduit esticii numai ca s-a vazut diferenta de clasa.
Eu am o favorita clara in meciul asta: Germania. O sa fie un meci foarte greu si super-tacticizat (dak Argentina o jucat si ea tacticizat, ce sa ma astept de la Italia), dar sper sa aiba dramatism.

BAK
4th July 2006, 10:08
Daca Italia joaca mai urat ca Germania, inseamna ca s-a intors lumea cu fundul in sus. Nu inteleg de cand bubuitul mingilor e considerat fotbal. De caord ca nici Italia nu e cea mai spectaculoasa echipa, dar totusi.

tu stii ca vorbim despre fotbal, nu? daca nemtii bubuie mingi atunci ce sa mai zic de italieni.... pana una alta nemtii au jucat mult mai spectaculos decat italienii.... insa unii sunt mult prea subiectivi ca sa vada treaba asta........

miril
4th July 2006, 10:18
Depinde ce comparam, prima repriza cu Ghana a italienilor, a fost probabil cea mai spectaculoasa repriza jucata in preliminarii. Daca judecam dupa meciul cu Australia... Germanii joca...la fel, indiferent de adversar, un joc fizic, bine gandit, dupa posibilitatile jucatorilor aflati la dispozitia lui Klinsmann. O observatie, se face caz de meciul cu Australia, unde Italia a marcat dintr-un penalty gresit acordat, dar se uita ca acelasi arbitru i-a lasat nejustificat in 10 oameni pe italieni, pret de 40 de minute. Sunt convins ca desfasurarea meciului ar fi fost alta, dar rezultatul...acelasi.

inter
4th July 2006, 10:52
http://www.corriere.it/Media/Foto/2006/07_Luglio/03/f.jpg

sub titlul : "Italieni sunteti multumiti?" ..Bild declanseaza un atac impotriva Sky Italia care a pus la dispozitia FIFA imaginile care au dus la suspendarea lui Frings pt. partida de azi :rolleyes:

inter
4th July 2006, 11:13
formatiile probabile:
Italia: Buffon, Zambrotta, Cannavaro, Materazzi, Grosso, Camoranesi, Gattuso, Pirlo, Perrotta, Totti, Toni.

Germania: Lehmann, Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm, Schneider, Kehl, Ballack, Schweinsteiger, Klose, Podolski.

best_lazialul
4th July 2006, 11:21
va fi un meci cu putine ocazii cel putin pana la deschiderea scorului. eu cred ca Germania va casitga cu 1-0 sau 2-1. sunt mai buni in atac si avand in vedere faptul ca Italia joaca cu un singur varf Toni nu cred ca vor avea mari probleme in aparare. Totti mi se pare obosit si nerefacut dupa accidentarea suferita. E bine pt nemti ca Lippi continua sa-l ignore pe Inzaghi. El ar fi fost un adevarat pericol. Cat despre suspendarea lui Frings..Italienii au facut tot ce le-a stat in putinta pt a scapa de cel mai bun pasator de la CM si acest lucru nu mi se pare tocmai fair play. Ma rog vom vedea diseara ce se va intampla insa cred ca Torsten poate fi inlocuit cu succes de Kehl sau Borowski. Repet: victorie pentru Klinsi,Ballack,Klose & Co

inter
4th July 2006, 11:43
http://www.datasport.it/vignette/835.jpg

terenul de "antrenament" preferat al lui Frings :drak:

Luis Garcia10
4th July 2006, 12:04
greu de spus , probabil vor fi prelungiri si aici

Zabriskie
4th July 2006, 12:21
Desi nu tin cu nimeni cred ca Italia se va califica.Germania este o echipa pe placul ei.

delaparis
4th July 2006, 12:23
Daca se ajunge la penalty'uri atunci Germania e avantajata de statistica ..
De trei ori s-au calificat la loterie (1982, 1990, si 2006 )

In schimb Italia a pierdut de tot atitea ori in aceiasi situatie ... (cea mai dureroasa a fost in 1994 in finala ... :o: )

pinki
4th July 2006, 12:31
Italia nu merita sa fie aici si daca nu exista idiotul ala de Medina Cantalejo nici nu ajungea ca ii scoteau australienii la penalty-uri.....daca castigau normal in partida aia nu eram asa de impotriva lor, dar victoria o fost cadou de la cretinul ala. Ii drept ca pe ucrainieni i-o linsat, dar meciul nu a fost asa spectaculos cum arata scorul, mai mult s-o straduit esticii numai ca s-a vazut diferenta de clasa.
Eu am o favorita clara in meciul asta: Germania. O sa fie un meci foarte greu si super-tacticizat (dak Argentina o jucat si ea tacticizat, ce sa ma astept de la Italia), dar sper sa aiba dramatism.


eh da, schwarzer e mai bun decat buffon? sau australienii ar fi inscris mai mult decat italienii? sa fim seriosi, uita-te la anglia - portugalia. australienii nu meritau sa castige si nici nu castigau la penalty-uri, ca italia tot ar fi dat gol in prelungiri.

revenind la meciul de azi, eu cred ca o sa castige italia cu 1-0 sau 2-1, chiar daca nemtii sunt acasa si teoretic ar avea prima sansa. dar italienii sunt italieni, si abia ce i-au batut cu 4-0 sau 5-1 prin mai... nu cred ca in 2 luni s-au schimbat asa de multe... :happy

Zabriskie
4th July 2006, 12:34
si abia ce i-au batut cu 4-0 sau 5-1 prin mai... nu cred ca in 2 luni s-au schimbat asa de multe... :happy

Nu ai nimerit-o! A fost 4-1.:D

starsteel
4th July 2006, 12:39
Italienii joaca uratel dar stiu fotbal, germanii joaca chiar urat insa sunt acasa deci fiecare echipa are argumentele ei. Eu totusi cred ca italienii au prima sansa, indiferent de rezultat cel mai mult imi e frica sa nu se repete eliminarea din precedentul campionat mondial a italienilor cu largul concurs al arbitrului.

dede
4th July 2006, 12:47
castiga germania dupa prelungiri :mda:

Luis Garcia10
4th July 2006, 12:55
Italienii joaca uratel dar stiu fotbal, germanii joaca chiar urat insa sunt acasa deci fiecare echipa are argumentele ei. Eu totusi cred ca italienii au prima sansa, indiferent de rezultat cel mai mult imi e frica sa nu se repete eliminarea din precedentul campionat mondial a italienilor cu largul concurs al arbitrului.
Ei bine eu sunt optimist in privinta arbitrajului, pentru ca deja suntem in faza semifinalelor si nu-mi aduc aminte vreun arbitraj modest in aceasta faza a competitiei! :ok:

pinki
4th July 2006, 13:00
italia 100%. si o sa avem finala latina italia - portugalia si o sa castige portugalia si o sa fie noii campioni mondiali. eu cred ca merita :ok:

atdi
4th July 2006, 13:32
Italia va merge mai departe. Nu stiu de ce, dar cred ca se va repeta istoria de la modialul din 82 si vor si castiga.

Ayrton
4th July 2006, 13:40
FORZA ITALIA!

Vinci per Pesottino!

atdi
4th July 2006, 13:46
Italia va merge mai departe. Nu stiu de ce, dar cred ca se va repeta istoria de la modialul din 82 si vor si castiga.

anti_juventus
4th July 2006, 13:50
forza italia!!!!! germania will crash out!!!!!! abia astept sa vad cand fluiera sfarsitul meciului si nemtii sunt eliminati!!!!!!!!

Marquise MGP
4th July 2006, 13:56
nu se pune problema cu cine simpatizez in meciul asta dar cred ca nemtii vor trece mai departe ;)

anti_juventus
4th July 2006, 14:05
italia 100%. si o sa avem finala latina italia - portugalia si o sa castige portugalia si o sa fie noii campioni mondiali. eu cred ca merita :ok:

cu prima parte a postului tau sunt de acord. si eu vreau o finala italia-portugalia.
dar eu vreau ca italia sa fie campioana!!!!!!
sa arate ca degeaba sunt scandaluri in fotbalul italian ca totusi au si jucatori de superclasa!!!!!!!

madridIZA
4th July 2006, 15:54
eh da, schwarzer e mai bun decat buffon? sau australienii ar fi inscris mai mult decat italienii? sa fim seriosi, uita-te la anglia - portugalia. australienii nu meritau sa castige si nici nu castigau la penalty-uri, ca italia tot ar fi dat gol in prelungiri.

revenind la meciul de azi, eu cred ca o sa castige italia cu 1-0 sau 2-1, chiar daca nemtii sunt acasa si teoretic ar avea prima sansa. dar italienii sunt italieni, si abia ce i-au batut cu 4-0 sau 5-1 prin mai... nu cred ca in 2 luni s-au schimbat asa de multe... :happy

1. Schwartzer nu e mai bun decat Buffon, dar nu intotdeauna portarul mai bun scoate penalty-uri, ci jucatorii pampalai le rateaza
2. Italienii nu ar fi inscris in prelungiri veci pururi, dar nu are rost sa zicem ce ar fi fost. Medina Cantalejo e un incompetent. Punct.
3. 4-1 a fost intr-un amical. Si noi i-am batut pe nemti cu 5-1, dar noi stam aks, in timp ce ei joaca semifinala de cupa mondiala.
4. 90% din lumea de pe aici e fana Italia asa ca nu ma astept sa fie cineva fde acord cu mine (PS: nu sunt fana a Germaniei dupa cum am mai tinut sa subliniez)

starsteel
4th July 2006, 15:59
E interesant ca in turneele finale nemtii nu au castigat niciodata in fata italienilor, din 4 partide, 2 egaluri si 2 victorii pt. Italia.

maldini
4th July 2006, 16:38
Forza ITALIA /hello Eu zic 2-1 ptr ITALIA goluri TOTTI si GILARDINO si o finala cu Franta in care sa ne luam revansa ptr finala pierduta la Europene :drak:

tu26dor
4th July 2006, 17:01
am mai spus ... merg pe mana italiei pt ca ei sunt favoritii mei... dar nemtii ar putea sa-mi strice pariul :D

Kidu
4th July 2006, 18:05
Castiga Germania, nu imi fac probleme in privinta asta pentru ca germanii sunt o natie de luptatori, pe cand italienii sunt latini si stau mult mai slab din punct de vedere psihic.

alejandro
4th July 2006, 18:31
Forza Italia!!!
te iubesc,diseara vreau sa mergi mai departe!!!!
1-0 si atat!!!

b99cbd
4th July 2006, 19:36
Ei bine eu sunt optimist in privinta arbitrajului, pentru ca deja suntem in faza semifinalelor si nu-mi aduc aminte vreun arbitraj modest in aceasta faza a competitiei! :ok:

Nu? Te ajut eu> Franta - Germania 1982. Schumacher il face KO pe Battiston, arbitrul nu vede nimic. Gestul protarului neamt era de eliminare pe viata din sport, nu numai din partida.

starsteel
4th July 2006, 20:46
Castiga Germania, nu imi fac probleme in privinta asta pentru ca germanii sunt o natie de luptatori, pe cand italienii sunt latini si stau mult mai slab din punct de vedere psihic.
Italienii slabi din punct de vedere psihic?! sincer eu nu cred asa ceva, in fotbal sunt niste invingatori.

Universal
4th July 2006, 20:48
Toti spun Italia..... eu spun Germania sigur Campioana Mondiala.
De ce? Pai, mai pun intrebari- a eliminat Argentina. Cine elimina Argentina, cae a jucat cel mai bun fotbal( desigur, nu inainte ca Germania sa-i invingää,adicä,noi) devine Campioana Mondiala.

V-am spus de luni bune ca ne subestimati degeaba, dar nu m-ati crezut ca jucam mult mai bine decat cred unii.
Ajungem in finalä cu Portugalia si devenim Campioni. Am muncit cel mai mult ca sa ajungem aici, fara arbitrii , ca alte natiuni( nu spun nume, fiindca sunt fair-play), fara cote-gura , fiind fair-play.

Sa nu uitati un lucru- din 1970 Deutschland cand a ajuns in semifinale, MEREU a trecut in finala. Egal cu cine a jucat.Egal cum ajucat.Egal cum s-a numit antrenorul sau arbitrul.
Vom invinge Italia fiindca meritam, meritam sa fim campioni. Am invins pe cea mai buna echipa.Este logic.

Va multumesc tuturor ca ne subestimati, asa jucam cel mai bun fotbal.

pinki
4th July 2006, 20:55
eu acum am ramas doar cu portugalia, sper ca italia trece de germania si apoi portugalia iese campioana pt prima oara, eu zic ca o merita :ok: totusi eu nu pot sa cred ca nemtii pot trece de italia... dar tot asa credeam si in brazilia, bine, daca ar fi jucat ceva poate mai credeam si acum, dar asa, cum n-au jucat nimic, cu durere, dar isi merita soarta.:headbang: totusi, sper ca scolari face ceea ce se asteapta de la el. :drak:

Universal
4th July 2006, 21:04
Va ajunge n finala.Tot ce este posibil. Imi pare bine ca nu suntem iubiti de altii. Dar este bine asa. Asa devin unii campioni.Iar noi meritam acest löucru. Trecem de Italia, toti intrebanduu-see, cum asa... eu spun: fiindca muncim si jucam mai bine mai inteligent.

Italia nu va ajunge sigur in finala. Au ajuns foarte departe, dar cu noi nu mai au sanse.Ii invingem , greu sau usor, dar ii invingem.
Totusi, ma intreb uneori cu ce a gresit generatia aIII-a ( a mea) de este atat de urata. Noi suntem oameni calzi, altfel decat cred unii.... si imi pare rau ca cliseele sunt negative, dar sincer- imi este egal ce cred unii despre tara mea, sunt mandru de ea. Trecem de Italia, dar ma intreb, de fiecare datää, de ce ne urati, doar Campionatul este la noi acasa.....si pana acum a fost destul de spectaculos, deci de ce critica atata?

pinki
4th July 2006, 21:12
eu nu-i urasc decat pe englezi ca echipa, poate si ca natiune. germanii nu-mi plac, nu pot sa spun ca ii urasc, pur si simplu nu-mi plac, nu prea se potrivesc cu spiritul meu, sunt cam prea rigizi... dar nu ii urasc. la o adica, nasii mei sunt din germania, asa ca... cat despre italia, mi se pare ca e greu sa-i bati, atata doar. dar daca ma pui sa aleg intre germania si italia o sa aleg italia. daca ma puneai sa aleg intre germania si franta (la fotbal) ziceam germania :D

starsteel
4th July 2006, 21:12
Universal iar esti in focuri eu sunt linistit de cateva zile acum chiar nu am nici o favorita. Cel mai bun sa invinga. Daca Germania va fi sa castige, ma bucur pt. rudele mele din Bochum.

pinki
4th July 2006, 21:19
tu cu cine tineai? nici eu nu mai am favorita mea, dar scolari imi place mult si de-aici rezulta si portugalia.

starsteel
4th July 2006, 21:25
Aveam scris Brasil campeao si sigla Braziliei. Campeao pana pe 9 iulie.:(

Universal
4th July 2006, 21:37
Ok, am plecat la meci. Urez succes ambelor echipe. Va fi un meci mare. Sper ca pronosticul meu sää iasää. Si cred cä va iesi, vom fi noi dezavantajati de arbitru fiindcää am väzut multe matches cu Benito Archundia (Mexico) , dar si asa, tot ii invingem, suntem mai seriosi, am demonstrat cä jucääm cel ami bun fotbal din ultimii 10 ani. 11 goluri nu sunt putine pentru o Nouä Generatie germanä, sper sä nu mai fie romänii supärati pe noi....imi cer scuze pentru orice.

Starsteel, nu sunt in focuri, sunt un pic deceptionat ca suntem facuti nazisti si ne este rusine de acei 12 ani.... desi suntem generatia III-a, in plus, ma supara faptul ca se organizeaza Campionatul la mine acasa, iar oamenii te urääsc , desi multi nu stiu cata muncä este, cat de bine trebuie sa pregatesti 11-12 stadioane la perfectie sa functioneze..in mai putin de 6 ani!

Egal, voi incerca sa scap din ochi aceasta discriminare, si sa fiu ca mereu fair-play si corect.

Discutääm dupää meci

Uni( Vää multumesc)

starsteel
4th July 2006, 21:42
Exagerezi cu "nazisti" si "te urasc", despre munca nemtilor nu trebuie sa ne spui ca e arhicunoscuta de toata lumea.

apparte
4th July 2006, 21:55
Forza Italia!!!

starsteel
4th July 2006, 21:57
Sa ascultam imnul Germaniei ca suna bine.
Imnul Italiei fluierat de germani?! O sa fie incins tare meciul, oare se lasa cu picioare rupte?

claudio25ro
4th July 2006, 22:04
fluieraturi la imnul Italiei..nu-mi place de nemtii astia...hai ITALIA....

marian_coseru
4th July 2006, 22:06
hai germania

miril
4th July 2006, 22:52
Forza Italia!

newyorker31
4th July 2006, 23:03
Italia a dominat prima repriza, Toni e periculos, Totti e harnicutz dar prea in spate.....Germanii trebuie sa schimbe ceva dupa pauza, altfel azzuri merg in finala....Ar fi frumoasa o finala Italia - Franta....sa incurce pariorii de pretutindeni....

Italienii vor iesi in strada cu miile la New York....daca echipa lui Lippi se califica....Va fi o nebunie generala....
Forza Italia....
Germanii incep mai bine al doilea mitan....Klinsmann i-a certat la pauza...e clar...

rezervele germaniei se incalzesc...ce miscare va face Klinsmann? Schweinsteiger? Cine iese? Podolski....sau Borowski?

afonlafotbal
4th July 2006, 23:10
italienii rateaza enervant de usor

delaparis
4th July 2006, 23:11
Se joaca ceva dar mi se pare ca nemtii sunt un pic obositi ...

newyorker31
4th July 2006, 23:15
imi place Camoranesi...pune suflet....

nu stiu daca nemtii sunt obositi....dar italienii joaca ce stiu ei mai bine....aparare...cum a facut Franta impotriva Braiziliei.....

la cum se joaca acum, nu e exclus sa vedem prelungiri....

Kehl sa se potoleasca!
altfel vede rosu
forza ragazzi!!!!

best_lazialul
4th July 2006, 23:27
oare ne indreptam spre prelungiri? oricum cred ca se da maxim un gol in 90 min.nu inteleg de ce Schweinsteiger intra asa tarziu. Cred ca ar trebui bagat si Odonkor in locul lui Schneider.

newyorker31
4th July 2006, 23:31
Schweinsteiger = porc mistretz

Nu. Schneider nu e rau pe dreapta....Odonkor sa stea pe tusa....nu e momentul lui....

delaparis
4th July 2006, 23:36
newyorker31: Nu mai scrie consecutive ca am obosit sa le tot unesc ...
Fanta nu s-a aparat cu Brazilia ... :D
Apropos de ce nu ai avatar ?
Uite aici daca vrei sa te rezolvi :

http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=706610&postcount=852
afonlafotbal: si pentru tine daca doresti...

Eu tot Italia o vad ca trece ... Numai sa nu se duca la penalty'uri ...

newyorker31
4th July 2006, 23:37
ESPN prezinta optiunile pentru "omul meciului " : Klose, Pirlo, Cannavaro....nici unul dintre ei nu a facut un meci mare...cel putin pana acum....

afonlafotbal
4th July 2006, 23:39
eu zic ca poate s-o termina norocul nemtilor si or sa piarda si ei la penalty-uri

newyorker31
4th July 2006, 23:40
Delaparis....ca de obicei.....nu esti atent si ma prejudeci.....am vrut sa spun ca Franta a jucat cu Brazilia cea mai buna aparare de la acest mondial....Mijlocul si atacul francez au facut treaba buna, dar defensiva jucata de Sagnol et la companie a fost tare de tot....

apparte
4th July 2006, 23:41
Te inseli,Cannavaro a fost super azi!

newyorker31
4th July 2006, 23:44
ai dreptate, dar totusi nu cred ca e "omul meciului"....multe se mai pot intampla pana la fiinal.....poate va fi Buffon....daca apara vreo 5 penaltyuri

delaparis
4th July 2006, 23:48
Delaparis....ca de obicei.....nu esti atent si ma prejudeci.....am vrut sa spun ca Franta a jucat cu Brazilia cea mai buna aparare de la acest mondial....Mijlocul si atacul francez au facut treaba buna, dar defensiva jucata de Sagnol et la companie a fost tare de tot....

nu prea ai scris asta dar ma rog ...


nu stiu daca nemtii sunt obositi....dar italienii joaca ce stiu ei mai bine....aparare...cum a facut Franta impotriva Braiziliei.....

!!

Camoranesi ia galben dar nu e amenintat cu suspendarea ...

newyorker31
4th July 2006, 23:48
dupa parearea mea umila, Camoranesi e omul italienilor...chiar daca a luat un galben acum un minut.....Zambrotta e din nou magnific....clasa si valoare....

Delaparis - mi-am exprimat parerea cu privire la excelenta aparare jucata de Franta cu Brazilia...nu inteleg de ce esti atat de incapatanat....trebuie sa adaugi tu ceva tot timpul....altfel nu esti " a ton aise"

mergem in prelungiri
verdictul se prelungeste
daca vedem 11 m.....Germania merge mai departe...tunarii nemtzi contra carabienierilor.....dar in poarta e Buffon...Italia poate castiga la 11 m....

oaspetele
4th July 2006, 23:55
haideti mai, unde e arbitrajul care-i favorizeaza pe nemti ??
deja un 11 m neacordat !!

starsteel
4th July 2006, 23:56
Eu unul m-am saturat de mondialul asta, numai meciuri plictisitoare fotbal doar cu lingurita.

P.S. Newyorker31 si cei ca el rezolvati problema dupa ce cititi pagina asta.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5224&page=57

Cra10veanu
4th July 2006, 23:56
pai te hotarasti ? ori germania ori italia merge mai departe ? nu ma asteptam la atata spectacol de la italieni azi, au facut un meci superb, si merita sa mearga mai departe. Nemtii sint departe de-ai fi fair-play sint frustrati si au jucat cam dur iar arbitru nu i-a sanctionat. Lehman ala ce-avea cu Perrota de i-a sarit la gat asa ? :D eu zic sa se fi dat penalty. Oricum la 11m italienii merg mai departe, m-am cam saturat de nemti.

starsteel
5th July 2006, 00:00
Bara Italia?!...... O noua bara Italia?! Ce sansa pt. nemti.

apparte
5th July 2006, 00:00
Incredibil,2 bare Italia!!!!!!

best_lazialul
5th July 2006, 00:00
Italienii au luat barele la tinta...

delaparis
5th July 2006, 00:00
Delaparis - mi-am exprimat parerea cu privire la excelenta aparare jucata de Franta cu Brazilia...nu inteleg de ce esti atat de incapatanat....trebuie sa adaugi tu ceva tot timpul....altfel nu esti " a ton aise"
:D
Am inteles ... dar chestia cu prejudecata nu-mi prea place ... de fapt nu sunt deloc cum spui tu ..

Nu mai posta consecutive ti-am mai zis ... apasa pe edit ...


Doua bari Italia ... :o:

Cra10veanu
5th July 2006, 00:02
2 suturi in bara intr-un minut, si de lovitura aia libera data cadou nemtilor cum ca Canavaro l-ar fi faultat pe podolski, erau in careu, dar lovitura libera s-a dat in afara. Arbitraj clar pro-germanic

starsteel
5th July 2006, 00:07
E pregatita hartiuta lui Lehmann cu executantii penaltyurilor? Ulciorul nu merge de 2 ori la apa.

best_lazialul
5th July 2006, 00:12
sunt sigur ca si-a facut temele si de data asta..Podolski asta nu stie mare lucru. Cel putin la acest mondial nu a aratat prea multe.

Cra10veanu
5th July 2006, 00:13
merge o data, a doua oara pa si forza azzuri in finala!

delaparis
5th July 2006, 00:14
Doua erori de arbitraj contra Italiei ... :no:

Cine a facut fault ? spre exemplu ...
http://equipe.fr/Xml/Football/Dossiers/Media/port_cm06_0704_all_ita5.jpg

starsteel
5th July 2006, 00:17
Jenante transmisiunile TV, la fazele litigioase ale Germaniei nu se prezinta reluari. Nici chiar noi nu am fi reusit performanta asta.

Cra10veanu
5th July 2006, 00:20
Jenante transmisiunile TV, la fazele litigioase ale Germaniei nu se prezinta reluari. Nici chiar noi nu am fi reusit performanta asta.

sint regizori mai bine platiti decat in romania si de aia :D dar foarte bine punctat remarcasem si eu ca reluarile nemtilor nu le prea vedem.

adbogdan
5th July 2006, 00:22
Klose = zero barat.
wow ! ce ocazii !
asta numai meci plictisitor nu e

Cra10veanu
5th July 2006, 00:26
Doua erori de arbitraj contra Italiei ... :no:

Cine a facut fault ? spre exemplu ...
http://equipe.fr/Xml/Football/Dossiers/Media/port_cm06_0704_all_ita5.jpg

delaparis aici trebuia acordat fault italienilor, rahatul ala de Ballak s-a lasat in jos in loc sa sara la cap, dar deh, daca s-ar juca cupa mondiala in ghana ar lua ghana cupa.

afonlafotbal
5th July 2006, 00:28
Goooooooool

starsteel
5th July 2006, 00:28
1-0 Italia! Prelungirile au fost extraordinare ambele echipe merita felicitari pt. maniera in care au jucat in aceste 30 minute.

apparte
5th July 2006, 00:28
gooooooooooooooooooooooooooolllll!!!!!!!11

inter
5th July 2006, 00:29
gooooooooollllllllllllllllll!

best_lazialul
5th July 2006, 00:29
gata....Italia e in finala.

Cra10veanu
5th July 2006, 00:29
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL GROSSO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! italia ia cupa !!!

apparte
5th July 2006, 00:30
2-0

starsteel
5th July 2006, 00:30
Fantastica Italia!

inter
5th July 2006, 00:30
umilintaaaaaaaaaaa!

apparte
5th July 2006, 00:31
:D Uite-asa cum ne vedeti lalalalalala pe nemti:D !

inter
5th July 2006, 00:31
Forza Ragazziiiiiii!

afonlafotbal
5th July 2006, 00:31
si uite asa s-a intors roata

Marquise MGP
5th July 2006, 00:32
2 executii de campioni adevarati.

Incubus
5th July 2006, 00:32
umilinta !!! asa le trebuie nesimtitilor care fura cu arbitrii

Steeltown Boy
5th July 2006, 00:32
Umilinţă totală pentru nemţi.
Echipa cu adevărat bună a câştigat.
Dumnezeu a arătat că există.
Baftă Italiei în finala cu Franţa.:evil:

inter
5th July 2006, 00:32
in la lal laaaaaaaaaaaaaaa vorba dracului!

afonlafotbal
5th July 2006, 00:32
Bravo Italia!

delaparis
5th July 2006, 00:32
Bravo Italia ... /hello

apparte
5th July 2006, 00:33
Lectie de tactica predata de Lippi!

starsteel
5th July 2006, 00:33
Macaronarii au devenit principalii candidati la titlu.

whisper
5th July 2006, 00:33
auf wiedersen!deutchland.fortza italia!

Cra10veanu
5th July 2006, 00:34
Nu-mi vine sa cred, parca juca Romania :D:D:D fantastic Italia, le-au dat peste bot gata, genial GROSSO si DEL PIERO!!

ddaannyy
5th July 2006, 00:36
gooooooool
sint mai in urma :)
bravo ca se joaca fotbal in finala...

stefanm14
5th July 2006, 00:36
Superbe ultimile minute. Italienii au fost mai buni pe toata durata meciului, dar mai ales in prelungiri cand au avut si barele alea doua. A castigat echipa mai buna ! Sper intr-o finala Italia-Franta, chiar va fi un meci frumos, Italia nu s-a inchis deloc astazi, chiar a pasat frumos la mijlocul terenului, la finalizare au avut de suferit, insa oricum au fost peste nemtii.

gabi94
5th July 2006, 00:37
Valoarea si-a spus cuvantul ....ITALIA A MERITAT SA CASTIGE !!!!!

Nixx
5th July 2006, 00:38
Pa Deutchland. Nu-mi pare deloc rau :evil:

Marquise MGP
5th July 2006, 00:38
fafainculo pt za germans :D

DanielAndrei
5th July 2006, 00:39
va fi o noapte fffffffffffffff lunga aici...Brava Italia!!!!!!!

delaparis
5th July 2006, 00:39
Cu ce usurinta a dat Del Pierro golul doi .. . :o:

oaspetele
5th July 2006, 00:39
totusi, eu nu vad unde este umilinta. nemtii erau vazuti maxim in sferturi.pentru ei este o performanta. da tipic suporterilor de pe aici, cat timp italienii au jucat inchis, nu s-a extaziat nimeni.

felicitari scudra azzura, a meritat victoria.
podolski si schweinsteiger nu aveau ce cauta in lotul nemtesc.

apparte
5th July 2006, 00:40
Ceea ce nu au transmis ai nostri(TVR):rosu: :la final,tot stadionul canta YNWA...superb!Inclusiv d-na Merkel :o: !Imagini cu suporteri nemti plangand,cu italieni plangand(din cu totul alte motive)...

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:41
BRAVO ITALIA! Meci SENZATIONAL facut de italieni.

Catalanul
5th July 2006, 00:41
Auf Wiedersehen Deutschland!!! :yeah: http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/103.gifhttp://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/103.gifhttp://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/103.gif

mariomax
5th July 2006, 00:43
Bravo Italia. :yeah:

Germania ajutata ca de obicei. :rosu:

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:43
Victorie meritata ITALIA!

anti_juventus
5th July 2006, 00:44
merita toate laudele si cei 2 pasatori de la goluri:PIRLO care a dat o pasa a la ronaldinho si GILARDINO ca desi fiind atacant a dat o pasa geniala la del piero!!!!
oricum s-a dovedit ca ITALIA este peste norocosii de nemtii!!!!!!
bravo baieti ca ia-ti inchis gura la beckenbauer si la bild!!!!!
da acuma o sa zica nemtii ca de aia au pierdut ca nu a jucat frings!!!!!
hahahahahaha

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:44
O echipa de LUPTATORI!

Datenshi
5th July 2006, 00:45
Hehehehe, mi-a trecut si somnul de bucurie.

afonlafotbal
5th July 2006, 00:45
bine ca s-a terminat cosmarul asta cu germania, sanse mai mari sa vedem si fotbal in continuare

miril
5th July 2006, 00:45
Cei care au condamnat jocul Italiei sa-si ceara scuze. Super Italia. Italia! Italia! Italia! Super Lippi. Inter, ce fundas stanga avem!!!

inter
5th July 2006, 00:46
Magica Italia ... !!!!!!!!

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:46
CANNAVARO, cel mai bun jucator de pe teren.

oaspetele
5th July 2006, 00:46
lamuriti-ma si p emine.
cu ce a ajutat acest arbitru echipa Germaniei.
poate m-am uitat la alt meci.

Cra10veanu
5th July 2006, 00:47
cea mai buna defensiva, nimeni n-a putut inscrie in poarta lui Buffon, doar zaccardo din greseala :P

starsteel
5th July 2006, 00:47
Adevarul ca in Romania topul favoritelor se pare ca este:
1. Brazilia
2. Italia
3. Anglia

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:48
Arbitrajul a fost unul bun. Poate au mai fost unele dubii dar per total a fost bun.

inter
5th July 2006, 00:48
adevarat mirile !!!.....super achizitie ...!!!!!!!!!!!!!!1


Forza Ragazzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
au controlat meciul din min. pana in .... rar am vazut niste nemti asa de neputinciosi intr-o artida oficiala!!!!

il cappo
5th July 2006, 00:48
hahahahahaha ... au intrat in concediu nemtalaii ... :happy :happy :happy ... binemeritat ... ca s-a saturat toata lumea de fotbalu' lor de 2 bani... auzi , cica se vedeau campioni mondiali :o: :o: :o: .... sper sa piarda si in finala mica ... :evil: :evil: :evil:
FORZA ITALIA ! vreau sa-l vad pe Lippi cu cupa in brate ... e cel mai tare antrenor de la aceste mondiale ... orice ar zice altii ... Klinsmann ? un norocos ...

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:49
Scandalul din fotbalul italian ia motivat fantastic pe jucatori. Joaca fiecare meci de parca n-ar mai fi primiti inapoi in Italia daca pierd.

Diodude
5th July 2006, 00:49
ALE ALE,FORZA ITALIA!!!De mult nu m-am mai bucurat asa tare,parca ar fi castigat Romania!!!Ce meserie ca ****** se uita la finala la tv,credeau ca o sa se tarasca cu echipa lor de 2 bani pana la titlu.Vai mama lor ca nu au nici pic de valoare,in afara de Ballack si Lehman sant de tot rasul.I-au scos pe argentinieni nemeritat,si sperau si acum sa castige iar la 11 m,dar grosso si del piero i-au ingropat definitv!!!Nemtii astia daca se juca campionatul mondial in alta tara nu treceau nici de optimi la echipa care o au.

Cra10veanu
5th July 2006, 00:50
lamuriti-ma si p emine.
cu ce a ajutat acest arbitru echipa Germaniei.
poate m-am uitat la alt meci.

cred ca te-ai uitat la cu totul alt meci! nemtii trebuiau avertizati de mai multe ori si arbitrul n-a facut-o, lovitura libera aia de la marginea careului data moca cand asa-zisul "fault" se intamplase in careu si nu treuie sa se acorde nimic, faultu lui Ballak cand s-a lasat in jos si totti a zburat, hai sa fim seriosi. germania :rosu: nu mai trebuie sa plece acasa, e deja acasa :D

delaparis
5th July 2006, 00:50
hahahahahaha ... au intrat in concediu nemtalaii ... :happy :happy :happy ... binemeritat ... ca s-a saturat toata lumea de fotbalu' lor de 2 bani... auzi , cica se vedeau campioni mondiali :o: :o: :o: .... sper sa piarda si in finala mica ... :evil: :evil: :evil:

Ii vor bate portughezii de nu se vad ... :P

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:51
Toti jucatorii sunt solidari si lupta atat pentru ei cat si pentru cei de la Juventus, Milan, Fiorentina si Lazio, chiar daca ar avea si de castigat.

pinki
5th July 2006, 00:52
mi-a placut meciul la nebunie, italienii le-au dat clasa nemtilor din toate punctele de vedere! ce aparare frumoasa au! mi-a placut ca s-au deschis si pe atac, ma bucur ca au reusit sa marcheze si sa nu se ajunga la 11m ca nu ar fi meritat sa iasa... arbitrul a avut cateva decizii progermania, dar din fericire grosso si del piero i-au inchis gura, na, sa mai ajute acum germania! foarte foarte frumos, ma mir si eu ca ma bucur atata pentru italia! super pasa de gol, super gol si mai ales cat de usor a dat gol del piero, n-a avut nici un stress :ok: auf wiedersehn deutschland!!!! muahaha! :drak:

ia sa vina universal de la stadion sa-i spun ca am dreptate! italienii sunt italieni, nu-i bate mai nimeni! :happy ah, ce frumos e sa ai dreptate, dupa anglia - portugalia (ca meciuri importante), sper sa am si maine dreptate :happy pacat ca brazilienii mei n-au jucat nimic :(:ciocan:

starsteel
5th July 2006, 00:52
Cred ca in finala o sa tin cu echipa mai slab cotata mai ales ca nu au nici un titlu mondial. Adica............Portugal.

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:53
mi-a placut meciul la nebunie, italienii le-au dat clasa nemtilor din toate punctele de vedere! ce aparare frumoasa au! mi-a placut ca s-au deschis si pe atac, ma bucur ca au reusit sa marcheze si sa nu se ajunga la 11m ca nu ar fi meritat sa iasa... arbitrul a avut cateva decizii progermania, dar din fericire grosso si del piero i-au inchis gura, na, sa mai ajute acum germania! foarte foarte frumos, ma mir si eu ca ma bucur atata pentru italia! super pasa de gol, super gol si mai ales cat de usor a dat gol del piero, n-a avut nici un stress :ok: auf wiedersehn deutschland!!!! muahaha! :drak:
E normal sa te bucuri, Italia inseamna de fapt si ceva din noi. :)

cif2004
5th July 2006, 00:53
Forza Italia!!!
Apropos: de ce nu se joaca finala mica la mondialul asta?????

il cappo
5th July 2006, 00:54
Ii vor bate portughezii de nu se vad ... :P

vrei sa zici ca-i vor bate francezii ... ;)

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:55
Forza Italia!!!
Apropos: de ce nu se joaca finala mica la mondialul asta?????
Se joaca, cum nu se joaca. Sambata de la 21:45.

inter
5th July 2006, 00:55
hahahahahaha ... au intrat in concediu nemtalaii ... ..

si suporterii lor :D:D

oaspetele
5th July 2006, 00:55
cred ca te-ai uitat la cu totul alt meci! nemtii trebuiau avertizati de mai multe ori si arbitrul n-a facut-o, lovitura libera aia de la marginea careului data moca cand asa-zisul "fault" se intamplase in careu si nu treuie sa se acorde nimic, faultu lui Ballak cand s-a lasat in jos si totti a zburat, hai sa fim seriosi. germania :rosu: nu mai trebuie sa plece acasa, e deja acasa :D
si daca ar fi asa, nu s-a intamplat nimic la nici o faza.
eu in schimb am vazut multe cartonase galbene acordate nemtilor, mai mult sau mai putin corect. basca niste mici faze judecate pentru italieni. dar evident, nu au pierdut nemtii din acesta cauza. astazi au fost INFERIORI italienilor, dar repet, nu ei erau favoritii.
dar vreau sa repet, nu cred ca arbitrul a 'tinut' cu nemtii. daca era asa, aveam un 11m in prima parte a meciului, cand ballack a saltat migea peste Pirlo parca, iar acesta a oprit-o juma cu umaru, juma cu mana.

cat despre faza cu nazistii, ma faceti sa rad. da italienii cu cine au fost aliati ?? si oricum, parca erau interzise pe acest forum astfel de apelative.

starsteel
5th July 2006, 00:56
Forza Italia!!!
Apropos: de ce nu se joaca finala mica la mondialul asta?????
Se joaca pe 8 iulie ora 22.00 dar chiar nu conteaza.

inter
5th July 2006, 00:57
Italia gran finale
Gli azzurri battono la Germania 2-0 al termine dei tempi supplementari. Reti di Grosso e Del Piero, al 119' e al 121'. Palo di Gilardino, traversa di Zambrotta

ce ne puteam dori mai mult de atat? :D:D

delaparis
5th July 2006, 00:57
cat despre faza cu nazistii, ma faceti sa rad. da italienii cu cine au fost aliati ?? si oricum, parca erau interzise pe acest forum astfel de apelative.


:o:
Care faza ?

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:58
Poate scandalul din Italia a fost pus la cale de Moggi, ca Italia sa ajunga Campioana Mondiala. :) :)

il cappo
5th July 2006, 00:58
ce ne puteam dori mai mult de atat? :D:D

sa fi iesit nemtii de mai demult ... :D

tu26dor
5th July 2006, 00:58
frumos... nu meciul in sine ci finalul... italia si-a avertizat adversara inca de la inceputul prelungirilor: 3 atacanti pe teren si rezultatul a fost doua bare in primele minute. era clar ca italia nu vrea penalty. nemtii au inchis aproape perfect si dar au dat o replica prea slaba si uramat 2-0 exact cand nimeni nu se astepta...
dupa cum am spus , italia in finala si de ce nu campioana mondiala.

Sorin Blaj
5th July 2006, 00:59
Se joaca pe 8 iulie ora 22.00 dar chiar nu conteaza.
ATENTIE! De la 21:45.

anti_juventus
5th July 2006, 01:00
mama ce multi fani are dintr-o data italia!!!!!!
da ce care se bateau in piept ca trece germania in finala unde sunt?
stiu acuma ii greu poate peste o saptamana.

inter
5th July 2006, 01:01
isi toarna cenusa in cap :D:D

starsteel
5th July 2006, 01:01
ATENTIE! De la 21:45.
Sigur? Stiam ca finala mica la 22.00 iar finala la 21.00

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:01
frumos... nu meciul in sine ci finalul... italia si-a avertizat adversara inca de la inceputul prelungirilor: 3 atacanti pe teren si rezultatul a fost doua bare in primele minute. era clar ca italia nu vrea penalty. nemtii au inchis aproape perfect si dar au dat o replica prea slaba si uramat 2-0 exact cand nimeni nu se astepta...
dupa cum am spus , italia in finala si de ce nu campioana mondiala.
Eu as zice chiar 4: Iaquinta, Gilardino, Del Piero si Totti.

pinki
5th July 2006, 01:01
vrei sa zici ca-i vor bate francezii ... ;)

da, intr-adevar, vrei sa spui francezii, delaparis :happy

Catalanul
5th July 2006, 01:04
Se pare ca din 12 in 12 ani Italia e incapatanata sa joace finala :D :)

1970 - 1982 - 1994 - 2006 :)

SORENSEN
5th July 2006, 01:04
pe 9 iulie vor juca finala si vor arunca gunoaiele in Serie c...unde le este locul
O echipa care joaca fotbal cu lingurita nu ar trebui sa ajunga in finala dar ...ce sa-i faci cand pacalesti fotbalul ai sanse mai mari...
nu ar trebui uitat de pozele cu un anume jucator mult laudat in meci...era cu seringa in vene dar cica erau vitamine sau ceva in genul asta...:evil:
Desi nu tin Franta pe alocuri o urasc intre Italia 2006 si Franta aleg 100% Franta :headbang:

Cra10veanu
5th July 2006, 01:05
problema e ca-n 2006 si-au propus chiar sa se intoarca cu trofeul in Italia.

tu26dor
5th July 2006, 01:05
am fost intr-un bar unde erau vreo doua sute de oameni. la inceput se striga "hai" la fiecare faza de dragul spectacolului. oamenii doreau goluri. dar dupa 90 de minute , aproximativ doua sute de oameni din cei 200 prezenti strigau si oftau pt. italia... ce final de meci am trait, parca ar fi jucat romania... italia are multi fani... bravo si sper sa castige campionatul.

delaparis
5th July 2006, 01:07
da, intr-adevar, vrei sa spui francezii, delaparis :happy

Da ... vor fi in finala ... :D

Inca o data bravo Italia /hello

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:07
Mizeriile au ajuns in finala..... pe 9 iulie vor juca finala si vor arunca gunoaiele in Serie c...unde le este locul
O echipa care joaca fotbal cu lingurita nu ar trebui sa ajunga in finala dar ...ce sa-i faci cand pacalesti fotbalul ai sanse mai mari...
nu ar trebui uitat de pozele cu un anume jucator mult laudat in meci...era cu seringa in vene dar cica erau vitamine sau ceva in genul asta...:evil:
Desi nu tin Franta pe alocuri o urasc intre Italia 2006 si Franta aleg 100% Franta :headbang:
Chiar daca tii cu nemtii si esti suparat, ar trebui sa fii mai atent la limbaj.

afonlafotbal
5th July 2006, 01:08
:yeah: pacat ca nu au fost mai multe minute de prelungire, cu siguranta Italia ar fi reusit mai mult decat am facut noi:yeah:

tu26dor
5th July 2006, 01:09
Eu as zice chiar 4: Iaquinta, Gilardino, Del Piero si Totti.

ai dreptate... nu cred ca antrenorul neamt a luat in seama ceea ce pt oricine era clar: italia nu si-a dorit 11 metri.

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:10
Se pare ca din 12 in 12 ani Italia e incapatanata sa joace finala :D :)

1970 - 1982 - 1994 - 2006 :)
Inseamna ca acum ia venit randul sa castige. :)

tu26dor
5th July 2006, 01:12
Mizeriile au ajuns in finala.....
Desi nu tin Franta pe alocuri o urasc intre Italia 2006 si Franta aleg 100% Franta :headbang:

si daca nu ajunge franta in finala?

delaparis
5th July 2006, 01:12
Iar voteaza unii in poll dupa meci ... :no:

starsteel
5th July 2006, 01:12
Inseamna ca acum ia venit randul sa castige. :)

Cam asta ar fi ordinea eu totusi mizez pe Portugal.

Vlad
5th July 2006, 01:12
Supeeerb! Finalul de meci ma refer.
Sincer nu ma asteptam sa piarda Germania, dar ma bucur pentru Italia care sper sa joace finala cu Franta.
Bravo Italia!

anti_juventus
5th July 2006, 01:14
ce-mi place acuma toti sunt italieni!!!!!
hahahahahahahahahahhahahaha
ii mare ipocrizia!!!!!!

tu26dor
5th July 2006, 01:14
Iar voteaza unii in poll dupa meci ... :no:

inchide si tu poll-ul...

Cra10veanu
5th July 2006, 01:14
Mizeriile au ajuns in finala..... pe 9 iulie vor juca finala si vor arunca gunoaiele in Serie c...unde le este locul
O echipa care joaca fotbal cu lingurita nu ar trebui sa ajunga in finala dar ...ce sa-i faci cand pacalesti fotbalul ai sanse mai mari...
nu ar trebui uitat de pozele cu un anume jucator mult laudat in meci...era cu seringa in vene dar cica erau vitamine sau ceva in genul asta...:evil:
Desi nu tin Franta pe alocuri o urasc intre Italia 2006 si Franta aleg 100% Franta :headbang:

nu mai plange degeaba, Italienii au aratat clasa si valoare, nemtii neputinciosi. Daca arunca "gunoaiele" in serie C, inseamna ca voi trebuia sa fiti prin onoare acuma :D Fotbal cu lingurita, a fost unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale acestei editii.
PS: s-ar putea sa mai plangi din noua in finala cu franta cu tot :happy :happy

afonlafotbal
5th July 2006, 01:14
Iar voteaza unii in poll dupa meci ... :no:

probabil asteapta vre-un premiu

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:15
Sigur? Stiam ca finala mica la 22.00 iar finala la 21.00
Asa e. La 20:45 si 21:45 probabil vor incep transmisiunile TVR.

delaparis
5th July 2006, 01:15
inchide si tu poll-ul...

Nu pot ... S-a stricat jucaria dupa duminica ... :rolleyes:

Cra10veanu
5th July 2006, 01:16
ce-mi place acuma toti sunt italieni!!!!!
hahahahahahahahahahhahahaha
ii mare ipocrizia!!!!!!

daca tot iti oferi dreptu de-a ne face ipocriti, verifica poll-ul si adreseaza-te celor care au votat dupa meci, pana atunci ii mare oftica :ciocan:

inter
5th July 2006, 01:16
@Man not Machine : esti penibil ................. !

tu26dor
5th July 2006, 01:17
Nu pot ... S-a stricat jucaria dupa duminica ... :rolleyes:

mi s-a parut mie ca e o problema... nu numai aici... oricum... :rosu: pt ei...

apparte
5th July 2006, 01:17
N-are rost,eu unul am uitat sa votez inainte de meci:D !

Nixx
5th July 2006, 01:17
ce-mi place acuma toti sunt italieni!!!!!
hahahahahahahahahahhahahaha
ii mare ipocrizia!!!!!!
Poate sunt multi anti-nemti.. La asta nu te-ai gandit?

Vlad
5th July 2006, 01:18
ce-mi place acuma toti sunt italieni!!!!!
hahahahahahahahahahhahahaha
ii mare ipocrizia!!!!!!

Nu sunt italian si nu tin cu Italia. Nu am voie sa felicit Italia sau ce?
Deznodamantul acestui meci nu ma interesa prea tare, cum am spus la inceput, cea mai buna sa castige. A castigat Italia si o felicit.
Iar in finala tin cu Franta care sper ca se va califica.

delaparis
5th July 2006, 01:18
daca tot iti oferi dreptu de-a ne face ipocriti, verifica poll-ul si adreseaza-te celor care au votat dupa meci, pana atunci ii mare oftica :ciocan:

Eu am verificat ... de fapt erau 32 voturi pentru italia si 15 pentru Germania ...

pinki
5th July 2006, 01:19
eu oricum votasem pt italia :ok: (inainte de meci)

tu26dor
5th July 2006, 01:19
ce-mi place acuma toti sunt italieni!!!!!
hahahahahahahahahahhahahaha
ii mare ipocrizia!!!!!!

uita-te si tu fratioare cati au votat pt italia si cati si-au dorit-o in finala inainte de a ajunge aici...

--------------------------
multi de aici vorbesc aiurea...
--------------------------

BoboCosta
5th July 2006, 01:19
Squadra a fost minunata in seara asta.In acest moment Italia are fata de Campiona Mondiala.Sa domini semifinala in halu asta,si impotriva tarii gazde nu e la indemna oricui,dar Italia e....Italia

Leo_
5th July 2006, 01:22
Forza Italia!!! Seara extraordinara, o echipa extraordinara! Berlin, venim!

Andrei_NBA
5th July 2006, 01:23
Merraviliosso! Domnul a fost cu ITALIA! Forza AZURRI!

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:23
In finala, jumatate de stadion va fi italian, nu ca astazi..

pinki
5th July 2006, 01:24
Squadra a fost minunata in seara asta.In acest moment Italia are fata de Campiona Mondiala.Sa domini semifinala in halu asta,si impotriva tarii gazde nu e la indemna oricui,dar Italia e....Italia

hihi, mai zice cineva ca mine, ca italia e... italia.:happy au jucat tare frumos azi, i-au facut varza pe nemti, ma bucur pt ei. astept cu nerabdare semifinala de maine, sper sa plece zidane odata la techirghiol, ca si-asa cu greu i-am obtinut amanarea cu cateva zile, se intra greu :drak:

Vlad
5th July 2006, 01:27
astept cu nerabdare semifinala de maine, sper sa plece zidane odata la techirghiol, ca si-asa cu greu i-am obtinut amanarea cu cateva zile, se intra greu :drak:

Nup Franta bate maine pe Portugalia si pe Italia in finala:evil:

SORENSEN
5th July 2006, 01:28
Chiar daca tii cu nemtii si esti suparat, ar trebui sa fii mai atent la limbaj.
Cu ce am gresit...cum se numesc cei care au furat ..aproape dovedit 2 campionate...trsiori...ok e mai bine...
O nationala care bazeaza pe trisori nu poate numita astfel...
in scadal cu pariuri este implicat un jucator de mare valoare ca Buffon ce mai ramane de zis...
Comentatorul ala partinitor(tinea cu Italia...nici nu stiu cum il cheama si chiar nu conteaza) zicea ca Italia nu a mai avut noroc...dar sa dai gol in minutele 119 si 120 nu e altceva decat noroc...:ok:
ma intreba cineva daca Franta nu ajunge in finala...oricum imi place mai mult Portugalia ...(avand in vedere ca sunt anti-francez la fotbal) asa ca nu m-ar deranja Portugalia-Italia...dar parca totusi Franta are un plus in fata Portugaliei...

Italia ...9 IULIE se va face dreptate.....Blatistii in C si B ...hotii(figurativ adica cei care au furat fotbalul acum dar si in urma cu vreo 30-35 de ani) pe locul 2

anti_juventus
5th July 2006, 01:28
numai spune!!!!!
de cand franta ii asa pericol public?

Cra10veanu
5th July 2006, 01:29
Nup Franta bate maine pe Portugalia si pe Italia in finala:evil:

sa-i rupa francezii cum i-au rupt si nemtii si sint fericit :D

Gabriel28
5th July 2006, 01:32
italia a fost cea mai norocoasa echipa din aceasta editie a campionatului mondial...niste prefacuti....care se apara ca niste sclavi...jucand un fotbal lipsit de orice frumusete...pe astia ii vreti voi in finala? ca si in meciul cu ucraina..aveau 3-0 si ei inca bagau fundasi pe teren

Al Dracu
5th July 2006, 01:34
Aaaaaaaaa! Nu mai am voceeeeeeee! :D
Ia uite vereeeeee, cum jucatorii aia de divizia C i-au facut pe nemtzi sah mat! :drak:
Se vede ca Buffon, Cannavaro, Zambrotta si Del Piero cistigau campionate pe furaciune! :P
Executie in direct!
Forza Azzuri! :yeah:

http://www.thedivinesong.it/robe/la-la-laaaa.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/jb.jpg

Leo_
5th July 2006, 01:36
Fraza asta am auzit-o toata seara: "jucatorii astia din C1"...mai intai din gura carcotasilor, apoi din gura mea, ca am urlat pana acasa "Forza azzurri" si Ale DelPiero!!! :D:D

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:37
Cu ce am gresit...cum se numesc cei care au furat ..aproape dovedit 2 campionate...trsiori...ok e mai bine...
O nationala care bazeaza pe trisori nu poate numita astfel...
in scadal cu pariuri este implicat un jucator de mare valoare ca Buffon ce mai ramane de zis...
Comentatorul ala partinitor(tinea cu Italia...nici nu stiu cum il cheama si chiar nu conteaza) zicea ca Italia nu a mai avut noroc...dar sa dai gol in minutele 119 si 120 nu e altceva decat noroc...:ok:
ma intreba cineva daca Franta nu ajunge in finala...oricum imi place mai mult Portugalia ...(avand in vedere ca sunt anti-francez la fotbal) asa ca nu m-ar deranja Portugalia-Italia...dar parca totusi Franta are un plus in fata Portugaliei...

Italia ...9 IULIE se va face dreptate.....Blatistii in C si B ...hotii(figurativ adica cei care au furat fotbalul acum dar si in urma cu vreo 30-35 de ani) pe locul 2
Tie ti s-a parut cumva astazi ca Italia a pacalit fotbalul? Inseamna ca ai vazut alt meci. Italia a condus jocul de la un capat la altul, a dat tonul, a atacat continuu. Ai uitat de cele doua bare din primele minute ale prelungirilor sau era tot noroc.

Norocul ti-l mai faci si tu si tine cu cei mai buni. Cand Romania a invins Anglia din 11 m (Ganea) in ultimul minut a fost tot noroc? Nu, a fost lupta pana la capat. Poate ai uitat dar un meci tine 90 de minute si uneori chiar 120.
Ca tot vorbesti de noroc: Manchester United a avut noroc cu Bayern cu doua goluri marcate in ultimele doua minute dupa 0-1, nu dupa 0-0 ca astazi?

Si in final ca aduci vorba de Franta. Cum a jucat Franta primele meciuri de la Mondiale? Iti spun tot eu: FOARTE SLAB. Dar acum dintr-o data spui ca are un plus.

Cred ca ar fi mai bine sa fii realist si sa recunosti ca ASTAZI Italia a fost doua clase peste Germania.

maximus3ad
5th July 2006, 01:38
Bravo Italia, numai Italia poate sa inscrie la Italia :) eu sant Fan Italia si sant fericit pentru performanta echipei lor la monidalele aceste, sper sa ia cupa, desi nu ma supar daca ia si Franta, imi pare bine ca samba a mers acasa :)

SORENSEN
5th July 2006, 01:38
Italia a jucat numai cu echipe modeste pana in semifinale...si au facut-o slab pe alocuri lamentabil...a se vedea meciul cu SUA...
Acum au jucat mai bine dar au jucat ca o echipa mediocra ...pe contraatac...
Meciul asta au fost cu putin peste nemti dar au pacalit fotbalul acum si inainte....abia astept investigatiile si rezultatele cazurilor de dopaj de la laboratorul din Spania... se vorbeste de nume importante din fotbal ...si nu numai spaniol...atunci sa vad pizzarii cum isi scot camasa

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:38
italia a fost cea mai norocoasa echipa din aceasta editie a campionatului mondial...niste prefacuti....care se apara ca niste sclavi...jucand un fotbal lipsit de orice frumusete...pe astia ii vreti voi in finala? ca si in meciul cu ucraina..aveau 3-0 si ei inca bagau fundasi pe teren...niste..sclavi.
Vezi ca astazi Italia a avut mai multi atacanti decat fundasi. :)

Al Dracu
5th July 2006, 01:43
Rugam pe cei suparati pe viata in seara asta sa nu se agite prea tare ca poate fac vreun stop pe piept! :D

Leo_
5th July 2006, 01:43
niste..[moderated]
.. esti tu ca muncesti la americani, nu stiu cum sa-ti spun...
Italia le-a dat clasa azi nemtilor! Restul sunt doar vorbe..:D

SORENSEN
5th July 2006, 01:45
Tie ti s-a parut cumva astazi ca Italia a pacalit fotbalul? Inseamna ca ai vazut alt meci. Italia a condus jocul de la un capat la altul, a dat tonul, a atacat continuu. Ai uitat de cele doua bare din primele minute ale prelungirilor sau era tot noroc.

.....
Italia a atacat in prelungiri in rest a mers pe contraatac... si a facut-o foarte bine...
Dar asta nu inseamna ca trebuie sa imi placa o echipa ca Italia ....
Fac parte din ceea ce e mai urat in fotbal....acuzatii de dopaj,furaciuni cu sau fara arbitrii ...fac catenaccio decand s-au nascut ...au castigat titluri mondiale in 34 si 38 cand sudamericanii au boicotat mondialele

Vitória Portugal! sau Victoire France !(in finala )

Al Dracu
5th July 2006, 01:47
au castigat titluri mondiale in 34 si 38
Si in 1982 cu aceiasi hamburgeri in finala! :D

anti_juventus
5th July 2006, 01:51
degeaba ce pasa a dat PIRLO in stilul lui ronaldinho!!!!!
s-a reincarnat ronaldinho in corpul lui PIRLO!!!!!!
cea mai spectaculoasa pasa a tuturor campionatelor mondiale!!!!!!
bravo jos palaria!!!!!!!!

Vadim
5th July 2006, 01:52
Victorie meritata pentru Italia. Italia ia Cupa Mondiala!

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:52
Toti spun Italia..... eu spun Germania sigur Campioana Mondiala.
De ce? Pai, mai pun intrebari - a eliminat Argentina. Cine elimina Argentina, care a jucat cel mai bun fotbal ( desigur, nu inainte ca Germania sa-i invingää, adicä, noi) devine Campioana Mondiala.

V-am spus de luni bune ca ne subestimati degeaba, dar nu m-ati crezut ca jucam mult mai bine decat cred unii.
Ajungem in finalä cu Portugalia si devenim Campioni. Am muncit cel mai mult ca sa ajungem aici, fara arbitrii , ca alte natiuni (nu spun nume, fiindca sunt fair-play), fara coate-n gura, fiind fair-play.

Sa nu uitati un lucru - din 1970 Deutschland cand a ajuns in semifinale, MEREU a trecut in finala. Egal cu cine a jucat. Egal cum ajucat. Egal cum s-a numit antrenorul sau arbitrul.
Vom invinge Italia fiindca meritam, meritam sa fim campioni. Am invins pe cea mai buna echipa. Este logic.

Va multumesc tuturor ca ne subestimati, asa jucam cel mai bun fotbal.
Imi pare rau pentru tine dar in seara asta cea mai buna echipa a fost Italia.
Ca sa nu mai spun ca doi dintre cei mai buni juctori germani, Ballack si Klose nu au miscat astazi.
Dupa cum vezi traditia este uneori infirmata de realitate.

anti_juventus
5th July 2006, 01:54
da mai universal unde esti acuma?

tafu
5th July 2006, 01:55
cei care au vazut putine meciuri la viata lor , sau nu inteleg in totalitate acest fenomen numit fotbal sunt rugati sa se abtina pentru ca se umplu de penibil.Ceea ce ramane in urma dupa aceasta semifinala e ca ITALIA E IN FINALA(si o lectia data germanilor -klose+ballack+podolski=0):yeah:

delaparis
5th July 2006, 01:56
Ballack a fost de fapt accidentat toata competitia ...

Italia a jucat cel mai bun meci al ei de la inceputul CM ...

Sorin Blaj
5th July 2006, 01:57
da mai universal unde esti acuma?
A fost la meci. Cred ca nu a ajuns acasa inca.

Al Dracu
5th July 2006, 01:59
Le-a cam stins Del Piero nocturna pe stadionul ala unde erau fritzii neinvinsi! :D

http://www.thedivinesong.it/robe/hehe.jpg

Leo_
5th July 2006, 02:01
@sorin_blaj: S-o fi dus sa bea un verde de paris :D unde sunt domne toti sustinatorii nemtilor? aia care visau germania uber toate si finala si etc...sa vina sa dea socoteala...s-au culcat...

anti_juventus
5th July 2006, 02:03
italia ii in finala!!!!!
end of story!!!!!!
pirlo si gilardino the best!!!!!!!

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:03
Ok, am plecat la meci. Urez succes ambelor echipe. Va fi un meci mare. Sper ca pronosticul meu sää iasää. Si cred cä va iesi, vom fi noi dezavantajati de arbitru fiindcää am väzut multe matches cu Benito Archundia (Mexico) , dar si asa, tot ii invingem, suntem mai seriosi, am demonstrat cä jucääm cel ami bun fotbal din ultimii 10 ani. 11 goluri nu sunt putine pentru o Nouä Generatie germanä, sper sä nu mai fie romänii supärati pe noi....imi cer scuze pentru orice.

Starsteel, nu sunt in focuri, sunt un pic deceptionat ca suntem facuti nazisti si ne este rusine de acei 12 ani.... desi suntem generatia III-a, in plus, ma supara faptul ca se organizeaza Campionatul la mine acasa, iar oamenii te urääsc , desi multi nu stiu cata muncä este, cat de bine trebuie sa pregatesti 11-12 stadioane la perfectie sa functioneze..in mai putin de 6 ani!

Egal, voi incerca sa scap din ochi aceasta discriminare, si sa fiu ca mereu fair-play si corect.

Discutääm dupää meci

Uni( Vää multumesc)
Noi nu suntem suparati pe voi. V-am batut ultima data cu 5-1, dar Mondialele le-am vazut la televizor sau pe ecrane.
In ceea ce priveste organizarea, stai linistit stim ce puteti face atunci cand e vorba de asta.

Al Dracu
5th July 2006, 02:03
Trebuie sa mearga lumea miine dimineata la munca! :D Da-l incolo de fotbal! :drak:

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:06
@sorin_blaj: S-o fi dus sa bea un verde de paris :D unde sunt domne toti sustinatorii nemtilor? aia care visau germania uber toate si finala si etc...sa vina sa dea socoteala...s-au culcat...
Tu ai mai aveai chef de scris dupa un asemenea rezultat. Trebuie sa-i intelegem.

Eu am trait chestia astazi chiar sambata. Tineam cu Brazilia si impreuna cu niste prieteni am vazut meciul la o terasa, pe un videoproiector. Normal ca am fost superdezamagit si nici macar nu era vorba de echipa mea nationala.

Dar asta e, mi-am revenit datorita Italiei. :)

Leo_
5th July 2006, 02:07
Eu nu ma duc maine la munca! Maine e sarbatoare! :D:D forza ragazzi!!!

oaspetele
5th July 2006, 02:07
cum ma, italienii lucreaza ??
:)

delaparis
5th July 2006, 02:08
Eu nu sustin Germania dar zic totusi ca au jucat un pic diminuati ...
Frings , piesa esentiala, nu a putut sa joace iar Ballack nu a fost deloc in vina ...
Am mai zis mi s-au parut si un pic obositi ... probabil caldura ...

In schimb intrarea in joc a lui Del Pierro (bravo Lippi) a fost exact cind trebuia ... /hello

oaspetele
5th July 2006, 02:09
- Juve in C - penalizare 6 puncte. Lui juventus torino i s-au retras ultimele 2 titluri de campioana.
- Lazio, Fiorentina in B - penalizare 15 puncte
- Milan in B - penalizare 3 puncte

in rest, Moggi si Giraudo au primit 5 ani de "inibizione" + amenda de 5 mii de euro, Galliani (administrator delegat Milan) - 2 ani de inibizione (chiar nu stiu ce inseamna).
nu vreau sa va stric bucuria, dar cica asta au cerut procurorii.

poate asa ia si inter un campionat.
:)

Al Dracu
5th July 2006, 02:09
@Leo, nu ziceam de tine sau de sustinatorii Italiei! :ok:

Bild! Sukaaaaaaaaaaaaaaaaa! :D
Der Spiegel! Sukaaaaaaaaaaaaaaa! :D

V-am lasat, ma duc sa dau o raita pe site-urile si televiziunile nemtzesti! :drak: Ahhhh! Ce satisfactii o sa am! :yeah:

@oaspetele: Lasa-i domne sa ceara ca nu le interzice nimeni! Daca vroiau puteau sa ceara si salarii de 1 bulion de euro, e dreptul lor! :P

http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/i/fifa/gen/afp/20060704/i/501634892.jpg

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:10
Eu am auzit de 33 de puncte penalizare pentru Lazio si Fiorentina.

Al Dracu
5th July 2006, 02:12
Sa nu divagam!

Marca: "DESTROZA A ALEMANIA EN UN FINAL ÉPICO Italia se olvida del Catenaccio y enamora al mundo" :D

inter
5th July 2006, 02:14
http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/sem_siti_stranieri/1.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/sem_siti_stranieri/3.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/sem_siti_stranieri/4.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/sem_siti_stranieri/7.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/sem_siti_stranieri/8.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/sem_siti_stranieri/9.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/sem_siti_stranieri/10.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/sem_siti_stranieri/11.jpg

FORZA ITALIA !

anti_juventus
5th July 2006, 02:14
hai dom'le lasa ca golurile au fost marcate din pasele geniale ale unor jucatori de la ac milan!!!!!!
de unde o dat gol del piero si eu dadeam!!!!!

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:15
Declaratiile la cald:

Lippi: "Difficile, quindi più bella"

Il c.t.: "I ragazzi devono essere fieri. Stanno facendo sognare una nazione. Vittoria meritata". Pirlo: "Corono il sogno di bambino". Buffon: "Pensavo già ai rigori"
DORTMUND (Germania), 4 luglio 2006 - - "Le cose difficili sono le più belle. Questa era difficilissima e per questo è ancora più bella". Queste le prime parole di Marcello Lippi, subito dopo la vittoria con la Germania. Emozionato, orgoglioso, con la voce tremante questo è il c.t. azzurro che poi aggiunge: "Questa mattina ho parlato ai ragazzi. Sono fantastici. Devono essere fieri di quello che hanno fatto. Stanno facendo sognare una nazione. Abbiamo meritato la vittoria perchè se c'era una squadra che doveva vincere eravamo noi. Abbiamo rischiato poco, solo nel finale del tempo supplementare. Non ho preferenze per l'altra finalista. Del Piero? Quando è entrato ho detto agli altri in panchina che avrebbe fatto il gol decisivo. Ha fatto quello che ha chiuso la gara. La mia permenenza in panchina? Ne parliamo a fine Mondiale".
Pirlo, migliore in campo per la Fifa: "Corono il sogno di bambino, giocare la finale dei Mondiali. Adesso spero di vincere. Abbiamo ampiamente meritato di vincere. Abbiamo creato tante occasioni, colpendo due pali".
Buffon: "Pensavo già da mezzora ai rigori, poi siamo riusciti a farcela. Nel primo tempo abbiamo fatto molto bene, meglio loro nel secondo tempo. Poi i due pali nei supplementari. Di solito queste situazione sfortunate le paghi a fine partita. E invece è andata bene. Ma non abbiamo vinto ancora niente. Abbiamo il 50 per cento di probabilità, aspettiamo per i commenti".
Toni: "Nello spogliatoio ci siamo fatti i complimenti perchè la forza di questa Nazionale è il gruppo. Anche chi è entrato dopo ha fatto bene. Sono contento per Del Piero, che ha segnato. È stata una partita molto difficile. Ho sofferto moltissimo sia in campo che fuori".
Totti: "I tedeschi parlavano della pizza italiana? E' il mio piatto preferito. Domani andremo tutti a mangiarla. Abbiamo dimostrato di essere una grande squadra. La Germania non è uno squadrone, volevamo questa finale e l'abbiamo ottenuta. Il gioco l'abbiamo fatto quasi sempre noi. Il gol? Magari a Berlino. Un mese fa dissi finale Italia-Portogallo. Ci credo ancora di più adesso. Staffetta con Del Piero? La staffetta si fa all'Olimpiade".
Del Piero: "Gara difficilissima, ma la squadra è stata unita, compatta, anche con lo stadio contro. Oggi che ho giocato e segnato sono più felice di ieri. Quel pallone a Gilardino l'ho chiamato da centrocampo. E' stato bravo lui a porgermelo. Nel mio gol c'era tanta rabbia per tantissime cose. La rete ha premiato il mio impegno in tutto questo Mondiale".
Zambrotta: "Già mi stavo mangiando le mani per il palo e la traversa... Meno male che ci hanno pensato Grosso e Del Piero". Il sorriso di Gianluca Zambrotta, quello che il palo di Gilardino e la sua traversa gli avevano tolto. Ma che Grosso e Del Piero gli hanno restituito. Italia in finale. "Una vittoria meritata, credo che abbiamo giocato un'ottima partita - ha detto - Ci manca ancora l'ultimo passo, stiamo vivendo un grande sogno e vogliamo viverlo fino in fondo. Per noi e per tutti gli italiani. A tutte le altre cose penseremo dopo". Prima la finale di domenica. E un avversario da evitare. "Tra Malouda e Cristiano Ronaldo credo sia più difficile da affrontare Cristiano Ronaldo. È un pò più tecnico".
Grosso: "Ho poche parole, solo grande felicità". Fabio Grosso, autore della prima rete nella gara contro la Germania, non riesce ad esprimere la gioia per la qualificazione alla finale mondiale. "Il gruppo è stato grande, ce lo meritiamo - ha continuato il difensore - sono contentissimo. E’ stata una semifinale tra due grandi squadre. Ora aspettiamo di sapere chi sarà la nostra avversaria in finale. Speriamo di fare un’impresa come oggi, noi ci crediamo e ci faremo valere".
Gilardino: "Sin dall'inizio, la finale era il nostro obiettivo. Ce l'eravamo detti quando era cominciata questa avventura, ed ora ci siamo. Vedremo...Abbiamo dimostrato grande carattere e umiltà. Forse non sempre abbiamo espresso un grandissimo calcio, abbiamo sofferto, però alla fine ce l'abbiamo fatta. Siamo un grande gruppo".

Sursa: Gazzetta dello sport online

Al Dracu
5th July 2006, 02:16
http://www.gazzetta.it/gallery/Mondiale2006/2006/06_Giugno/partite/64/delpiero16.jpg

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:17
hai dom'le lasa ca golurile au fost marcate din pasele geniale ale unor jucatori de la ac milan!!!!!!
de unde o dat gol del piero si eu dadeam!!!!!
Vezi ca si Milan e in B.

Dar ce conteaza este ca TOTI jucatorii italieni sunt hotarati sa moara pe teren si asta s-a vazut si in joc si in rezultat.

Al Dracu
5th July 2006, 02:18
L-am gasit pe Universal! :D

http://www.gazzetta.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/04/ITA/7.JPG

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:19
"Siamo un grande gruppo."

Asta este adevarul despre jocul superb al Italiei.

inter
5th July 2006, 02:21
http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/feste040606/2.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/feste040606/5.jpg

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/feste040606/7.jpg

/hello /hello /hello

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:22
Interesant si titlul din L'Equipe: L'Italie les attend.

Al Dracu
5th July 2006, 02:22
GERMANIA - ITALIA
13 Suturi 15
2 Suturi pe poarta 10
21 Faulturi 19
4 Cornere 12
43% Posesie 57%

Ce au dominat nemtii! Au iesit nemeritat! :D

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:23
Bucurie mare in Italia.

inter
5th July 2006, 02:23
drace ... steagul e ca ala din prima poza? :D:D


mah da ce somn ia apucat pe "carnati" ... :D:D

Al Dracu
5th July 2006, 02:24
@Inter, totusi sa nu exageram, ca nici sticlele de J&B nu-s de 100 de litri! :D
E ca alea din pozele 2 si 3! :ok:

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:24
Daca iau italienii titlul eu i-as ierta de retrogradare. Le-as da o amenda uriasa: 50 - 100 milioane de euro, dar nu i-as retrograda.

Luis Garcia10
5th July 2006, 02:25
Cel mai bun joc de pana acum din campionatul asta mondial fara dubii si cu o invingatoare mai mult decat meritorie!
Bravo Italia!!!

il cappo
5th July 2006, 02:25
ce-mi place articolu' ala ... WIR SIND RAUS ... :happy :happy :happy :happy

Leo_
5th July 2006, 02:28
http://www.tgcom.mediaset.it/bin/219.$plit/orig_C_0_fotogallery_2110_listaorizzontale_foto_5_ fotoorizzontale.jpg

http://www.gazzetta.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/04/TIF/18.JPG

http://www.gazzetta.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/05/SUPP/4.JPG

http://www.gazzetta.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/05/SUPP/9.JPG

http://www.gazzetta.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/05/SUPP/12.JPG

http://www.gazzetta.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/05/SUPP/13.JPG

http://www.gazzetta.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/05/SUPP/17.JPG

anti_juventus
5th July 2006, 02:29
Vezi ca si Milan e in B.

Dar ce conteaza este ca TOTI jucatorii italieni sunt hotarati sa moara pe teren si asta s-a vazut si in joc si in rezultat.

ii propunere de la procuror.
pana la aprobare mai este.
asa ca nu-i sigur.
si oricum italia ii finala si nu poate sa joace fara jucatori de super clasa cum sunt la AC MILAN!!!!
pirlo vad ca ii omul meciului cu germania.
bravo andrea sunt mandru de tine!!!!!!!!

Luis Garcia10
5th July 2006, 02:31
ii propunere de la procuror.
pana la aprobare mai este.
asa ca nu-i sigur.
si oricum italia ii finala si nu poate sa joace fara jucatori de super clasa cum sunt la AC MILAN!!!!
pirlo vad ca ii omul meciului cu germania.
bravo andrea sunt mandru de tine!!!!!!!!
Super fotbalist PIRLO :ok:

Sorin Blaj
5th July 2006, 02:34
Del Piero plangea deja dupa gol, Cannavaro si Buffon strigau ca disperatii. Asta e. Sunt impotriva blaturilor dar jucatori ca ei nu merita sa joace in Divizia C.

Daca vreti sa facem o comparatie, incercati ceva:

Inchideti ochii si ganditi-va ca Steaua, Rapid si Dinamo sunt in Divizia B. Cam asta este senzatia.

Stiu ca toti fanii celorlalte echipe si-ar dori asta dar in realitate, fara cele trei, am fi departe de ceea ce se cere astazi in Europa.

anti_juventus
5th July 2006, 02:35
da si eu in locul lui lippi as juca cu gilardino in locul lui toni si cu 2 atacanti as juca in finala.
l-as mai baga si pe inzaghi langa gilardino.
si atunci italia sigur ii campioana!!!!!

inter
5th July 2006, 02:58
mey satmareanule .. te admir ca esti fan italian .. da las-o mai usor cu echipa de club pe aici ... alea pe "Italia" .. capisci? :D

Grinco
5th July 2006, 03:18
Asta a fost cea mai potrivita palma data celor care au comentat in continuu despre fotbalul italian si jocul practicat de ei (si mai frumos ar fi castige si finala :D ). S-a dovedit ca fotbalul italian nu inseamna doar blaturi...sa nu uitam ca toti jucatorii joaca in campionatul intern. Ultima data Italia a iesit campioana mondiala in 82, tot dupa un scandal monstru in campionatul intern, asa ca se pare ca italienii se mobilizeaza foarte tare in astfel de momente, deci e foarte posibil sa castige si anul asta...FORZA ITALIA!!!

madridIZA
5th July 2006, 08:01
Jos clopu pt. italieni. Mie nu imi place Squadra Azzura si n-o sa-mi placa veci, dar asta nu ma opreste sa recunosc ca ei au fost clar mai buni aseara. Golul lui Grosso (ca si pasa lui Pirlo) au fost super, iar golul lui del Piero a venit cand nemtii se confruntau cu haosul de dupa primirea golului. Concluzia mea e ca Germania e o adevarata echipa, dar Italia e o adevarata echipa cu jucatori de clasa.

alejandro
5th July 2006, 10:15
Bravo Italia!!!
Nemtii au jucat dur,i-au controlat foarte des la picioare pe italieni,au primit o lovitura aiurea de la abritru,in preajma careului de 16 m,cica a fost fault?:rolleyes: Culmea ca faultul ala a fost in careu,deci trebuia sa dea 11 m sau sa nu mai dea deloc...in fine,cu el sau fara el,tot noi am fost muuult mai buni!!Ce meci,au fost varza nemtii!!!
Sa vina finala!!!!
Forza Italia!!!!

anti_juventus
5th July 2006, 10:45
mey satmareanule .. te admir ca esti fan italian .. da las-o mai usor cu echipa de club pe aici ... alea pe "Italia" .. capisci? :D

da cei care tin cu juventus am vazut ca aratau poze numai cu buffon cannavaro zambrotta del piero ?
ei au voie sa-si laude echipa?
eu de ce nu am voie?
forza italia si mai ales AC MILAN!!!!!!!!

Gabriel28
5th July 2006, 10:51
... esti tu ca muncesti la americani, nu stiu cum sa-ti spun...
Italia le-a dat clasa azi nemtilor! Restul sunt doar vorbe..:D

comentariu total deplasat....era vorba de fotbal

dede
5th July 2006, 11:29
he he...ce-mi place ca nemtii au terminat-o cu mondialul :evil: mai ales ca au pierdut cu 2 goluri primite in ultimele 2 min :happy