PDA

View Full Version : Patinoare: programe, preturi



Pages : [1] 2

Vadim
26th December 2005, 19:55
S-a deschis deja sezonul de patinaj. L-ati inaugurat deja? :)

Aveti ideea care este programul patinoarului Herastrau (cel din soseaua Nordului)?

ady51a
26th December 2005, 20:03
L-am inaugurat in Constanta. Eu am inaugurat Barul de sus.:D Pretul ii stiu doar la vin fiert.

realmadrid.com
26th December 2005, 23:09
Vadime, esti in urma cu stirile :P
Flamaropolul este deschis, Floreasca la fel...si acum si cel de la Unirii (pentru cine nu are pe ce da banii :D)
Deocamdata am fost doar pe Flamaropol, cam putine zile cu public, in rest toate bune :D

Tess
27th December 2005, 02:39
cred ca i`a scapat lu` micutzu threadul asta, ca va spunea ea ce si cum :D

Darkslowstar
27th December 2005, 10:12
Pai o asteptam cu drag. :)

C-O-S + min
27th December 2005, 14:45
Duceti-va pe Lia Manoliu dar la pranz! Adica de la 1. Gheatza e excelenta, aproape ca noua si nu e nici foarte aglomerat! Seara vin mai multi si e si gheatza mai proasta!

realmadrid.com
27th December 2005, 15:44
Ce program are patinoarul de pe 23 August ?

Onlinesport vrea parerea voastra
27th December 2005, 16:03
Flamaropolul este deschis, Floreasca la fel...
Am inteles ca Floreasca nu se deschide in sezonul asta... Esti sigur ca e deschis?

Eu am fost ieri seara pe patinoarul Herastrau, e 100.000 intrarea, program de doua ore. In timpul saptamanii cel mai tarziu e de la 19:00 pana la 21:00, iar in weekend de la 22:00.

realmadrid.com
27th December 2005, 16:18
Sunt foarte sigur, e deschis Floreasca....a fost cineva ieri :)
Dar din ce am inteles, a fost foarte aglomerat...de n ori mai multa lume ca pe 23 august :D

ATI
28th December 2005, 17:29
Aglomerat era si la Unirii azi. Si mi se pare foarte mic patinoarul.
Stie cineva unde se pot ascuti patine pe langa Lia Manoliu?

mistress of ice
28th December 2005, 17:37
Bun.....

1 Floreasca este deschis am fost eu acu 2 zile , ghetaza destul de buna ,100000 intrarea 100000 inchiriat patine 2 ore
2 Unirii super aglomerat,mic, gheatza proasta 100000 intrarea si 150000 in anumite zile la anumite ore pt oameni de o anumita varsta(o tampenie nu imi incarc memoria cu programul fix) 1 ora jumate 100000 inchiraiat patine
3 Patinoarul Moghioros cik s-a topit gheatza azi la inaugurare si s-a amanat looool ce jalnic :D preturi si program cred k sunt la fel da cik programul tine pana la 2 noaptea
4 Mai este unul lanaga Muzelu Taranului Roman program nu stiu nici preturi dar banuiesc ca sunt la fel
5 Flamaropol/23 August/Lia Manoliu gheatza foarte buna seara putin mai aglomerat 100000 intrarea 100000 inchiriat patine program de la 13-15 si de la 18-20
P.S. Pentru incepatori !!! nu va duceti pe Flamaropol seara dak e prima oara cand patinati deoarece sunt hocheisti/hocheiste:D care dimieatza au antrenamnet si seara vin sa se distreze ... care baga viteza , se baga in fata vostra incercand sa va ocoleasca => cadeti :rolleyes: glumeam e foarte bine si acolo :P

realmadrid.com
28th December 2005, 19:27
Aglomerat era si la Unirii azi. Si mi se pare foarte mic patinoarul.
Stie cineva unde se pot ascuti patine pe langa Lia Manoliu?

Pai cred ca in incinta patinoarului :D

mistress of ice
28th December 2005, 20:01
ATI 50000 costa ascutitul si intreaba in patinoar de Domnul Balasoiu pt ascutit patine ;)
Ar trebui sa ma plateasca ca le fac reclama si le recomand patinoarul :rolleyes: sunt si ghid pe timp de vacantza sau in weekenduri pe timp de scoala dak aveti nevoie :D pret negociabil :D

ATI
29th December 2005, 13:41
Merci mistress of ice. Acum trebuie sa-mi iau patine(am vazut in Carrefour la 1 mil 800 Roxa).
Lia Manoliu e deschis pe 1 ianuarie?

mistress of ice
29th December 2005, 14:13
Pe 31 si 1 nu este deschis,apoi revine la programul normal pe timpul vacatei/concediului pana incep meciurile si alte activitati ... atunci o sa fie numai joi,sambata si duminica de la 13-15 si de la 18-20.

pisamea
2nd January 2006, 14:48
[imi spui si mie te rog programul la floreasca?multumesc

mistress of ice
3rd January 2006, 16:54
La Floreasca m-am dus tot timpul de la 17-19 si stiu k mai e si de la 13-15 in rest nu stiu, k se face si o pauza sa se faca gheatza ....

Gabriel
7th January 2006, 11:40
Am fost si eu acum cateva zile pe Flamaropol sa privesc patinatorii. o atmosfera destul de sumbra....si muzica cam naspa. cam sobolaniu patinuarul. dar cred ca iubitorii ghetii trec usor peste asta.
am patinat si eu vreo 5 sezoane pe Flamaropol. si hockey si patinaj normal.
n-am mai pus demult patinele in picioare. singura amintire care o mai am de pe patinuar este un puc. scrie pe el OFFICIAL. si micut : MADE IN CZECHOSLOVAKIA.

alejandro
16th January 2006, 13:05
A fost inaugurat si primul patinoar in Chisinau/hello
La deschidere au venit cativa patinatori profesionisti din ucraina pentru cateva demonstratii.
Intrarea costa 50 de lei pentru 45 de min Luni-Vineri,iar in weekend 80 de lei:)

PS:1 leu romanesc = 4.26 lei moldovenesti:P

packardb
17th January 2006, 22:41
Pentru ca am fost baiat cuminte si am onorat cu prezenta la patinoarul Moghioros am primit o carte de vizita ...pe care zice asa:
Zilnic
12:00 - 14:00
15:00 - 16:45
18:00 - 19:45
21:00 - 22:45
24:00 - 02:00

Intrarea:
Luni - Joi: 10 RON
Vineri - Duminica: 15 RON

Inchiriere patine: 10 RON

mistress of ice
21st January 2006, 14:59
Pe 31 si 1 nu este deschis,apoi revine la programul normal pe timpul vacatei/concediului pana incep meciurile si alte activitati ... atunci o sa fie numai joi,sambata si duminica de la 13-15 si de la 18-20.


Sa vada lumea clar :P

packardb
21st January 2006, 21:49
Sa vada lumea clar :P
Deprimant ...
Asa se defineste patinoarul 23 Aug. Mantinela ...murdara, pe jos, mucur de tzigari, scrum, ambalaje de orice fel ...
Patinatorii fumeaza pe gheata ...nepatinatorii, merg linistiti cu pantofii pe gheata ...
Patinele de inchiriat ...niste ciurucuri...
Deprimant...

Dar cu Deea ...uiti de tot :P

mistress of ice
21st January 2006, 23:35
O sa te obisnuiesti cu patinoaru packardb....cel mai nasol e k te pierzi usor prin multime asta ai vazut si tu:(

michaela2006
23rd January 2006, 16:56
Salut . Cine imi poate raspunde si mie la mai multe intrebari ?
1.Cat timp va fi deschis publicului patinuarul 23 ?
2. Dar cel din Drumul Taberii ?
3. A-ti vazut pe undeva patine de piele pt. patinaj artistic , de vanzare , si cam ce pret ?
4. Aveti idee se fac cursuri de initiere cu copii mici ?
Daca poate sa-mi dea cineva mai multe relatii sau o adresa de www. ..... multam frumos .
Eu am incercat sa aflu cate ceva de pe situl federatiei dar nimic , nimic .

mistress of ice
23rd January 2006, 20:16
1.Cat timp va fi deschis publicului patinuarul 23 ?
2. Dar cel din Drumul Taberii ?
3. A-ti vazut pe undeva patine de piele pt. patinaj artistic , de vanzare , si cam ce pret ?
4. Aveti idee se fac cursuri de initiere cu copii mici ?
.

1. Sfarsitul lui aprilie -inceputul lui mai
2.Cik prin aprilie dar depinde cat il tin aparatele
3.Depinde dak vrei pt patinaj artistic de performanta te duci la Flamaropol si vorbesti cu un antrenor de artistic...dak vrei numai sa fie de artistic k arata bine pe la hipermarket pret depinde de la 2 milioane la cat vrei tu :D
4.Te duci la Flamaropol si intrebi ori de Evgheni Pisarenko,Victor Corduban sau Justinian .;)

michaela2006
25th January 2006, 08:57
Iti multumesc frumos, eu in magazine nu am mai vazut patine de piele ,doar din cele turnate care nu mi se par ok . Iti multumesc si pt. numele antrenorilor , am un pici de 1 an si 2 luni si imi doresc sa-l bag pe geata de la anul ,sa vad daca mi-l primeste asa mic . Mersik :)

simonika
29th January 2006, 21:32
Ma bucur foarte mult ca a aparut si un site care spune programul si pretul patinuarelor, singura problema ar fii orasele in care se afla, pentru ca am aflat numeroase nume de patinuare, mai putin unde se afla acestea. In alta ordine de idei poate in viata asta voi reusi sa merg si eu la vreun patinuar din tara.

simonika
2nd February 2006, 09:21
Ce dimensiuni are un patinuar olimpic?

Daiana
3rd February 2006, 20:52
Mistress of ice,dupa cate am vazut cam sti toate patinoarele din Bucuresti.Unde crezi ca as putea sa merg sa patinez pentru prima data?In Drumul Taberei mi se pare prea scump in weekend(1h-150000).

mistress of ice
3rd February 2006, 22:57
Pe Flamaropol de la ora 13-15 ;) cel mai indicat :) 100 -2 ore + 100 inchiriatu patinelor

realmadrid.com
3rd February 2006, 23:23
Daiana, depinde cum poti sa mergi :)
Daca poti sa mergi si in cursul saptamanii inainte de ora 18:00 iti recomand patinoarul din Drumul Taberei....pt ca nu este asa aglomerat :).
In week-end...nu stiu ce sa zic...si Flamaropol dar si Drumul Taberei sunt foarte aglomerate...poate cu un plus pt cel din Drumul Taberei pt ca este mai mare.

sweetmiha2003
4th February 2006, 16:47
In sfarsit cineva caruia ii place sa patineze.......Eu merg in fiecare sambata la patinuarul Flamaropol.......voi????(La Ice Park e prea aglomerat)

realmadrid.com
4th February 2006, 17:23
Dar in cel din Drumul Taberei ai fost :D ?

Daiana
4th February 2006, 18:17
Va multumesc mult pentru informatii.Sper sa ajung intr-un weekend din februarie la Bucuresti si sa-mi vad visul cu ochii!:)

simonika
6th February 2006, 11:27
Hei, toata lumea e din Bucuresti?....si inca ceva...nu mi-ati raspuns la intrebare...stie cineva ce dimensiuni are un patinuar?....ma refer la suprafata ghetii.

axterix
6th February 2006, 11:43
100.000/2ore
si eu care credeam ca la noi e tare scump cu 40.000/cat vor muschii mei:D

sweetmiha2003
6th February 2006, 16:21
Pai , la patinuarul din Drumul Taberei nu am fost ....cum e pe-acolo???AZi am fost in Cismigiu...au si acolo "patinuar".Gheata e nashpa , da macar e gratis , lol.

realmadrid.com
6th February 2006, 21:59
@Simonik

Un patinoar de hochei, nu stiu cat are (cineva care le are cu sportul acesta poate sa-ti raspunda)...dar cel din Bucuresti/Drumul Taberei are 1800 metri patrati :)

@SweetMiha
Pai este mai mare decat 23 august si Floreasca, gheata este buna...si daca mergi in cursul saptamanii nu este nici foarte aglomerat.
Avantaj ca are program cu publicul pana la 02:00 noaptea :D

simonika
7th February 2006, 15:59
M ainteresau dimensiunile unui patinuar Olimpic..cat pe cat

sweetmiha2003
7th February 2006, 16:34
Wow...mishto....dar e departe de locul unde stau.pacat:( Azi am mai mers la patinuarul din Cismigiu....a fost super!!!!!!!!!!Au facut gheata mai buna si au pus si muzik....In sfarsit am reusit sa merg ku spatele...

realmadrid.com
7th February 2006, 17:13
Departe ? :D...cu metroul faci 30 de minute :P...de la Muncii sau Iancului :)

sweetmiha2003
7th February 2006, 18:19
Nu m-am gandit la varianta asta.....mersi pt sugestie...tu ai fost la patinuarul din Cismigiu???

realmadrid.com
7th February 2006, 18:33
Nu, dar oricum am inteles ca e gratis...deci o sa-l incerc vacanta asta :D. Totusi, cu cat este mai mic decat Flamaropol ?

sweetmiha2003
7th February 2006, 19:05
Pai e cam la fel de mare....e pe lacul din parc amenajat.....e suuuuper , si ghiata e mai buna ca la Ice Park.....eu merg la Cismigiu aproape in fiecare zi , doar e gratis...LOL

simonika
8th February 2006, 14:39
Cate patinuare sunt in Bucuresti? asa din curiozitate

realmadrid.com
8th February 2006, 14:55
Pai, "stabile" sunt 2...patinoarul de hochey Flamaropol, din complexul sportiv 23 August...si Floreasca pt public, in aer liber.
Asa, au mai aparut...unul pe lacul Herastrau, unul pe lacul Cismigiu si cel din Drumul Taberei, care este cel mai mare (1800 metri2)

sweetmiha2003
8th February 2006, 15:12
Cine stie dak se mai incep cursuri de patinaj artistic???

packardb
8th February 2006, 20:20
maine dau o fuga pe la Moghio, la 18...se incumeta cineva sa mai vina?

Mad_Cow
8th February 2006, 22:25
As veni eu da' ma duc pe Flamaropol ca-i mai aproape !:P

Daiana
8th February 2006, 23:13
Imi spuneti si mie cum ajung de la gara in Drumul Taberei,exact la patinoar,exceptand taxiul?Si metroul daca s-ar putea?:)Mai bine as merge cu 3 trolee sau maxitaxi-uri decat cu taxi sau metroul!

realmadrid.com
9th February 2006, 00:31
Gara de Nord...
Pai foarte simplu, iei tramvaiul 35 (9 statii) in directia Basarab si mergi cu el pana la Plaza Romania. Acolo cobori, si iei tramvaiul 41 spre Ghencea 1 statie, pana la parcul Moghioros...iar de acolo mai sunt 50 de metri. Ca sa te orientezi mai bine, iei tramvaiul 41 care vine din pasajul subteran Lujerului...ca acela merge spre Ghencea.
De la Plaza Romania (mall) se va vedea si o lumina pe cer de la patinoar, asta in cazul in care mergi noaptea.

simonika
9th February 2006, 10:28
Nu vine vreun tramvai sa ma ia din provincie?...ca tare mi-as dori sa vad si eu cum arata un patinuar

packardb
9th February 2006, 10:45
pai, din ce oras esti?

sweetmiha2003
9th February 2006, 16:36
Chiar nimeni nu stie dak se mai i-au cursuri de patinaj.....sau vb singura pe-aici......

mistress of ice
9th February 2006, 16:56
Depinde ce intelegi prin cursuri de patinaj artistic.....deobicei se iau cursuri de patinaj , nu se tin cursuri de hockey sau de artistic deoarece nimeni nu-si "vinde" secretele cuiva care vrea doar sa faca cateva luni ....insa poti sa faci patinaj artistic de performantza....nici macar asta deoarece asta se incepe de la varste fragede sau poate doar dak esti cu adevarat o patinatore excelenta cu moblilitate foarte buna si bla bla...cel mai indicat este sa intrebi la Flamaropol dar tzi-am zis in principal care e treaba

Daiana
9th February 2006, 20:59
Multumesc mult realmadrid.com pt.indrumari.Acum am aflat si cum ajung la Plazza Romania.Stiam decat mall-ul din Vitan.Ei,mai stiu de Obor,de Soseaua Colentina,bine-nteles centru Magheru,Victoria ,de zone mai centrale.:ok:

simonika
9th February 2006, 21:01
Eu sunt din Piatra Neamt si mi-as dori foarte mult ca cei mici.. sa poata face acest sport...acum intreb si eu...daca vreau sa-mi dau copilul sa faca patinaj artistic de performanta cu cine ar trebui sa iau legatura?...exista asa ceva in Romania?..si cat ar costa pe luna?

mistress of ice
9th February 2006, 21:48
Sporturile de performantza in general nu costa inafara de tenis care se stie k e un sport scump.....asta din cate stiu io....ori in Bucuresti la Patinoarul Flamaropol intrebi ori in Miercurea Ciuc aici se face sigur....s-ar putea sa se mai faca in Gheorgheni,Galati,Sfantul Gheorghe,Suceava aici fiind patinoare artificiale

realmadrid.com
9th February 2006, 23:40
Spui ca nu costa aceste sporturi, dar ca antrenorul sa iti acorde o atentie speciala, la inceput trebuie sa-i bagi si ceva in buzunar....

simonika
10th February 2006, 10:16
La asta ma refeream si eu....nu cred ca scapi cu doar vreo 2 milioane pe luna...nu-i asa?

mistress of ice
10th February 2006, 11:38
Spui ca nu costa aceste sporturi, dar ca antrenorul sa iti acorde o atentie speciala, la inceput trebuie sa-i bagi si ceva in buzunar....
Asta nu inseamna k sportu costa ...tine de buzunaru fiecaruia ...dak ar fi costat ar fi avut preturi fixe....



Poti sa-i cumperi si vile daca vrei ....nu mai spuneti voi k aceste sporturi costa ca poate cineva sa citeasa ce se scrie aici si poate nu se mai apuca crezand k, costa. Spui asta ionutz fiindk cunosti din cazu meu dar dak esti cu adevarat bun nu trebuie sa-i dai nimik special....mici atentzii da , dar asta nu inseamna k sportu costa....si ca sa stii ionutz acum imi acorda o "atentzie speciala" fiindk am evoluat bene nu fiindk i-am dat mici atentzii

sweetmiha2003
10th February 2006, 12:27
thx pt sfat mistressof ice....ar fi trbuit sa ma gandesc la cursuri de patinaj pe la varsta de 4 ani....cred ca patinajul va ramane doar un hobby pt mn

simonika
10th February 2006, 13:47
Lasand banii la oparte vreun nume de antrenor imi puteti da?

simonika
17th February 2006, 14:22
Ce mai spuneti de patinuare?..mai functioneaza?...am aflat intre timp cat are un patinuar 60 /30

packardb
28th February 2006, 23:19
Unirea s-a desfiintat, Moghioros inca functioneaza ...de restu' nu stiu

simonika
2nd March 2006, 16:21
Si inca o intrebare, pe timp de primavara, vara e deschis vreun patinuar?...ma refer la cele artificiale, si daca da, se poate intra..ca poate au voie numai performerii si hokeistii.

Daiana
6th March 2006, 10:47
Va rog frumos sa-mi spune-ti daca mai e patinoarul din Moghioros deschis saptamana aceasta.Am incercat sa iau contact cu cei de la patinoar prin telefon,dar se pare ca nu functioneaza sau nu vor sa raspunda.:(Va multumesc anticipat:)

sweetmiha2003
14th March 2006, 18:50
Salut///////////de cand nu am mai intrat pe site-ul asta...ce mai e nou?

Daiana
18th March 2006, 00:21
Ce sa fie nou?Decat ca patinoarul din Moghioros s-a inchis pe 5 martie si nimeni n-a vrut sa raspunda!:no: M-am dus pana acolo si cand am vazut...mai sa-mi vina rau.Nici pe site-ul lor n-au anuntat nimic!La telefon,numai vorbesc...!Nu stiu daca mai e deschis Flamaropol si Floreasca pt. public?!

mistress of ice
18th March 2006, 15:52
Flamaropol mai este deschis pana pe 1 Aprilie din cate stiu eu iar Floreasca se pare ca este sau a fost ultimul an ...cik se face un hotel oricum se va desfintza:( sper sa gresesc

Daiana
18th March 2006, 17:12
Multumesc "mistress of ice" !Ai stiut de Moghioros ca s-a inchis pe 5 martie?
Atat mi-am dorit sa ajung sa pun si eu piciorul pe gheata si...:(Daca n-ai noroc,n-ai!:no:

simonika
19th March 2006, 15:34
Cum????????..se desfiinteaza patinuarele din tara rand pe rand?..pai atunci cum sa avem performeri...si mai ales rezultate?:headbang:

mistress of ice
19th March 2006, 23:50
Oricum Floreasca era d la o vreme doar pt public...singurul pationar pt performante din Capitala e Flamaropol

simonika
24th March 2006, 15:00
Si aici..la patinuarul National...publicul poate intra?..sau poate lua parte la antrenamente?..fie si de pe margine!?

mistress of ice
24th March 2006, 15:23
Da se poate

simonika
24th March 2006, 18:56
Ce bine imi pare..poate ma duc odata cand au antrenamente performerii sa-i pot admira..
Stii cumva care este programul pentru public..?

mistress of ice
24th March 2006, 22:39
Publicul poate asista la orice antrenament...iar porgramul variaza...oricum saptamana viitoare se inchide pationarul asa k din septembrie mai poti asista la vreun antrenament

simonika
25th March 2006, 22:59
Este perfect..cred ca la iarna....poate reusesc sa vad si eu un antrenament...ar fii super fain
O sa te rog, daca nu te superi sa ne tii la curent cu noutatile , pentru ca noi suntem mai departe...si ti-am ramane datori

mistress of ice
26th March 2006, 02:35
Da bineinteles...acu s-a mai prelungit programul de la Flamaropol cu inca o saptamana...dak mai e ceva mai anunt

Daiana
26th March 2006, 16:19
Multumim,mistress of ice!Chiar avem nevoie de aceste informatii,noi fiind la distante destul de mari pt.a cunoaste activitatea de la patinoare.Asa cred ca n-o sa se mai intample ceea ce mi s-a intamplat mie.:(

Emilio
4th April 2006, 13:14
Patinoarul Floreasca se inchide.

Hotomanii de la primarie au ales bine momentul: cand oamenii se gandesc la plajele din timpul verii, ei pac, taie patinoarul.

Are cineva ceva relatii la federatia de patinaj sau la cea de hochei sa faca un protest?

Avem pe Belu si Bitang la Cotroceni, poate cineva sa-i contacteze direct sa intervina in mod public?

Daramarea Patinoarului Floreasca este ceva ce nu trebuie acceptat!!! Da, daca se facea un patinoar mai mare si mai frumos, total de acord, dar asa, ca se face un hotel, este inacceptabil.

PS. sunt convins ca cei de la hotel, incetul cu incetul o sa puna stapanire pe tot parcul pentru terase, restaurante, etc, in scopul lor si nu al locuitorilor din zona!

mistress of ice
4th April 2006, 21:16
Patinoarul Floreasca este particular n-are nimic de a face cu Federatia de patinaj/hochei :(

ATI
4th April 2006, 21:46
Saptamana aceasta mai e deshid Flamaropol? Si daca da care e programul.

Merci.

Emilio
5th April 2006, 12:00
Patinoarul Floreasca este particular n-are nimic de a face cu Federatia de patinaj/hochei :(

pai si ne e indiferent ce se intampla?

mistress of ice
6th April 2006, 00:35
Pey da k Floreasca acum e doar de public....cum nu e vreun program de patinaj/hochei Federatia nu se baga fiindk n-are nimik de castigat...

realmadrid.com
6th April 2006, 12:15
Am inteles ca se va construi un nou patinoar, mai modern...dupa ce il darama pe cel de la Floreasca. Acum, ramane de vazut.

mistress of ice
6th April 2006, 17:12
Dap ideea de a se construi alt pationar mai modern ramnea chiar dak se darama Floreasca sau nu....

mistress of ice
9th April 2006, 15:53
Astazi se pare k este ultima zi de gheatza pe Flamaropol !!!:( Se deschide pe la sfarsitul lui august inceputul lui spetembrie

mistress of ice
9th April 2006, 23:47
Da... a fost azi ultima zi pt public si s-ar putea sa mai fie 2-3 zile pt antrenamente!! Ne vedem in septembrie gheatza!! :((:((:((

simonika
10th April 2006, 09:39
Este inadmisibil..cum sa darame un patinuar.:headbang: ..si nimeni nu face nimic?....dar ce putem face noi astia mici..poate doar sa protestam...mie una imi vine sa ma duc in fata lui si sa ma tin de zidurile lui . Nu pot sa cred cata cretinatate in capul unora...tampitii ...nu se gandesc decat la buzunarele lor!!!!!:jerk:

SCViper
23rd September 2006, 16:39
Stie cineva daca s-a deschis patinoarul Flamaropol? Sau daca nu s-a deschis cand se va deschide si ce program are/va avea? Multumesc anticipat :)

me_iulia
27th September 2006, 23:20
hello !!! unde se fac in galati cursuri de patinaj artistic??? ok..la patinuar...dar nujti kt e?? knd se fac inscrieri ?? etc...:rolleyes:
plzzz...dak stiti spuneti si mie...pt k de cateva zile tot caut pe net si nu gasesc nimic:headbang: ...
nu vreau ceva de performanta...ci doar sa fac un sport...sa am o preocuparea...
plz help !:P
thx

whisper
28th September 2006, 06:27
Salut,Iulia.La asta nu ma pricep.Da' daca esti din Galati de ce nu intrebi pe la informatiii sau asa ceva si poate vor stii mai bine.Sau daca ai rude,cunostinte care se pot interesa de asta.
Oricum eu iti urez bun venit aici si sper sa ne mai vizitezi .

Pt SCViper-Stiam ca a jucat echipa de hochei a Stelei acolo weekend-ul trecut acolo,da' nu stiu daca e deschis si pentru public.

ATI
8th October 2006, 18:29
Se deschide Flamaropol luna asta?
Stiti ceva despre evenimentul din februarie cand vor veni olimpicii de la Torino si Edvin Marton?

whisper
8th October 2006, 20:39
Bun venit ATI ! Sper sa mai treci pe aici.Daca iti place patinajul sunt thread-uri dedicate acestiu sport.Am auzit de eveniment .Da' cum am mai zis si subiectul acesta e dezbatut mai larg pe thread-ul Patinaj Artistic.

Daiana
20th November 2006, 21:20
Stiti ceva de programul la patinoarul Mihai Flamaropol?Ca nu degeaba ma mut eu in Bucuresti /hello Ala din Drumul Taberei s-o mai reface?Daca nici acum nu reusesc sa patinez inseamna ca niciodata n-o sa mai patinez :( Sper ca nu e cazul :D

luma
20th November 2006, 21:29
Nu stiu. Si in Dr. Taberei inca nu s-a inceput amenajarea...

whisper
20th November 2006, 22:03
Te muti in Bucuresti ?Bravo!/hello Imi pare bine pentru tine.
P.S.:stiu ca sunt off topic:P

Daiana
21st November 2006, 21:10
Ma bucur ca ma primiti :)
Adelina,noi ne desfasuram pe toate thread-urile cu patinaj,nu e o noutate ca suntem off-topic :P

Weirdo
22nd November 2006, 22:10
Eu mereu merg la 23 August sa patinez, dar acum nuj cum e programu,dak s-au mai schimbat preturiile... :(
Vreau sa merg sambata acum...
Help? :D

anag_2209
23rd November 2006, 13:47
hei sa pare k pe 1 Decembrie au de gand sa deschida nu stiu cate patinuare in BUc mie una imi place cel de la Moghioros abia astept...:))

Iulya
24th November 2006, 01:02
stie kareva dk flamaropol e deschis aku si pt public? dk da care ar fi programul?

luma
24th November 2006, 01:03
Nu stiu. Stiu doar ca Dr. Taberei se amenajeaza. :)

irinaidu
25th November 2006, 02:21
pana la urma s-a deschis vre un patinoar in buc??? sa pot sa ma fac si eu de ras pe acolo ( ca nu ma cunoaste nimeni ) !!!!

fulg_de_nea
1st December 2006, 02:42
Aveti idee cand se deschide patinoarul Floreasca? Anul trecut pe cat l-au deschis?
Dar 23 August, este deschis? Si care este programul?

luma
1st December 2006, 02:46
pana la urma s-a deschis vre un patinoar in buc??? sa pot sa ma fac si eu de ras pe acolo ( ca nu ma cunoaste nimeni ) !!!!

Se deschide Drumul Taberei. Eu stau in zona...:D

Honey
8th December 2006, 13:09
Pe unde vine patinoarul din Drumu Taberii?

ATI
8th December 2006, 17:42
Patinoarul Flamaropol (23 August) este deschis. Program: joi 18-20, sambata 13-15 si 20-22, duminica 13-15 si 18-20. Gheata e ok, nu este aglomerat. Intrarea 10 RON, inchiriat patine 10 RON.

Iulya
8th December 2006, 22:23
Patinoarul Flamaropol (23 August) este deschis. Program: joi 18-20, sambata 13-15 si 20-22, duminica 13-15 si 18-20. Gheata e ok, nu este aglomerat. Intrarea 10 RON, inchiriat patine 10 RON.


Thanks for the info.:ok:

sportaddicted
10th December 2006, 22:41
salut
m-ar interesa sa afluu cand se deschide patinuarul floreasca...daca se mai deschide.
moghiorosh si patinuarul din herastrau s-au deschis deja, dar de floreasca nu stiu nimic. stie cineva noutati?

jollenne
13th December 2006, 21:07
salut everybody! anu asta am fost doar la patinoarul din titan.. e oki..curatzel dar exista o mica problema cu gheatza in sensul ca din cauza denivelarii nu este uniforma dar t obishnuieshti dupa un timp. pretzul este la fel ca la celalalte patinoare 100 mii intrarea si daca avetzi nevoie de patine s inchiriaza tot cu 100 mii.
Am mai auzit ca si in cismigiu s va amenaja un patinoar artificial d dimensiuni olimpice in vreo sapt.. s pare ca o sa fie destul d fain.. sa vedem.
Pana una alta sambata vreau sa merg si p flamaropol ca nu am fost niciodata :D

Iulya
13th December 2006, 21:56
salut
m-ar interesa sa afluu cand se deschide patinuarul floreasca...daca se mai deschide.
moghiorosh si patinuarul din herastrau s-au deschis deja, dar de floreasca nu stiu nimic. stie cineva noutati?

din cate stiu eu s-a deschis si floreasca.. preturi nu stiu

Kainsashiki
14th December 2006, 18:57
Patinoarul din Parcul Kiseleff se deschide sâmbătă

Deschiderea oficială a patinoarului mobil din Parcul Kiseleff va avea loc sâmbătă, 16 decembrie, anunță un comunicat remis joi de Primăria Sectorului 1.



Acțiunea, care va începe la ora 18,00, face parte din Proiectul Parcul de Crăciun (Xmas Park).

Patinoarul este situat în alveola dreaptă a Parcului Kiseleff, în zona delimitată de Șos. Kiseleff și Parcul Kiseleff, pe latura din dreapta în sensul de mers Arcul de Triumf - Piața Victoriei.

La manifestarea de deschidere a patinoarului va avea loc un meci de hochei între două echipe formate din profesioniști ai acestui sport. Echipele sunt compuse din șase jucători de câmp și un portar.

După partida de hochei va urma un concert susținut de formația "Simplu".

Patinoarul din Parcul Kiseleff va fi dechis până în data de 11 februarie 2007.

Bucureștenii mai au la dispoziție cinci patinoare în aer liber: în Piața Unirii - "Ice Park", în Titan - "Orașul lui Moș Craciun", în Parcul Herăstrău, lângă Piața Drumul Taberei și pe Lacul Cișmigiu.

SORENSEN
14th December 2006, 20:01
Pe unde vine patinoarul din Drumu Taberii?

Parcul Moghioros...e tare ca in week-end (cred ca sambata) e deschis pana la 2 am...dar e si mai scump adica 15 ron.

pityk
16th December 2006, 21:15
vreau sa jtiu ji yo ce program are patinuarul herastrau:D:)

Kainsashiki
22nd December 2006, 20:14
Patinoar in Parcul Cismigiu

Primăria Capitalei a deschis oficial vineri patinoarul artificial amenajat în Grădina Cișmigiu. Pe o suprafață de 3.000 metri pătrați, patinoarul a fost realizat de municipalitate în parteneriat cu o firmă privată care a investit pentru această construcție circa 640.000 de euro.


Patinoarul din Cișmigiu este destinat publicului larg și va avea intrarea liberă până la sfârșitul acestui an. Programul zilnic de acces pe gheață va fi între orele 10,00 și 24,00, iar în weekend și în zilele de sărbători va fi fi deschis între orele 10,00 - 02,00.

Patinoarul din Cișmigiu are o capacitate de circa 1.100 de patinatori și este unul dintre cele mai mari din Capitală. În București mai funcționează în prezent alte trei patinoare (Piața Unirii, Titan, Drumul Taberei).

Deschiderea oficială a patinoarului s-a făcut în prezența viceprimarului general Răzvan Murgeanu, a directorului Administrației lacuri, parcuri și grădini, Virgil Cârstea, a unor consilieri municipali și iubitori ai acestui sport.

realmadrid.com
23rd December 2006, 23:20
Patinoarul din Cismigiu e bun, gheata e buna, crapata si gaurita prin unele locuri, dar in rest merge :D.

Partea proasta deocamdata, ca atata timp cat este pe gratis, vin foarte multi copiii...si tre sa ai grija :D. Azi am dat peste o fetita...si l-am facut pe unu sa-si rupa spatele :happy: :D

Vine cineva maine in Cismigiu sau Moghioros ?

Parazitu'1919
24th December 2006, 21:04
Patinouar din Cluj-Napoca (cel din marasti )
program de la 14-16
17-20
20-22
Preturi 10 ron adulti
6 ron copii
6 ron inchiriat de patine

va asteptam pe totzi ;)

sweetmiha2003
26th December 2006, 13:20
Sall 2 allz!!!Ma bukur k s-a deschis patinuarul Cismigiu...Am fost akolo la deschidere , dar din pakate nu am rezistat mult (dekt o 1 jum ) fiindk un derbedeu a intrat in mine si am cazut goaznik........ :P orikum a fost distractiv...

realmadrid.com
26th December 2006, 22:42
Nu stiu daca la deschidere a fost cum a fost ieri :D. Pur si simplu nu se vedea gheata...abia mergeai :D.

viperuzaroz
27th December 2006, 16:42
buna! stie cineva programul de la patinuarul moghioros? daca puteti sa ma ajutati k am nevoie urgent de el..multumesc

starsteel
27th December 2006, 17:52
Patinoarul artificial din Galati serii de cate 2 ore incepand cu 9.00, 11.30, 14.00, 16.30 si 19.30 pret elevi/studenti 2 RON, adulti 4 RON. In cursul anului mai putin vara e deschis vineri, sambata si duminica.

sweetmiha2003
27th December 2006, 19:45
Care este cel mai bun patinuar dup parerea voastra...??..... mie sincer imi plac toate knd au gheata buna .....

realmadrid.com
27th December 2006, 19:45
Site-ul patinoarului din Drumul Taberei (Moghioros) este www.patinoaronline.ro => programul de patinaj, preturile si chiar un webcam care transmite live de pe patinoar.


@sweetmiha

Dupa conditii, cel din Drumul Taberei si Cismigiu sunt cele mai bune. Acum, cel din Cismigiu e gratis pana la 1, si vin o multime de copii pe care trebuie sa-i eviti :D. De aceea prefer pe cel din Drumul Taberei, chiar daca costa :D

Gontel
27th December 2006, 22:20
Imi fac si eu un patinoar: torn apa in fata blocului si astept sa inghete pt ca in noaptea asta iar va fi ger. Si maine dimineata pot exersa un cvadruplu Touloup. :happy

Parazitu'1919
27th December 2006, 22:27
Patinoarul artificial din Galati serii de cate 2 ore incepand cu 9.00, 11.30, 14.00, 16.30 si 19.30 pret elevi/studenti 2 RON, adulti 4 RON. In cursul anului mai putin vara e deschis vineri, sambata si duminica.

:shock: :shock: :shock: la noi ii 6 ron pt sub 14 ani si 10 pt peste 16 ani
e foarte ieftin la voi

iulyana
30th December 2006, 01:13
Despre patinoarul din titan... c s stie??km kt costa intrarea si patinele?dar in cismigiu cat costa patinele?

Cristian
30th December 2006, 12:06
Care este cel mai bun patinuar dup parerea voastra...??..... mie sincer imi plac toate knd au gheata buna .....

Patinoarul din Galati e modernizat si are instalatie de inghetare de ultima generatie adusa din Austria.

realmadrid.com
30th December 2006, 16:27
Da, dar oricum, avand preturi asa de mici, risti sa fie cam aglomerat...asa cum este la noi Cismigiu acum, cand este gratis :D

serbanelizaveta
1st January 2007, 23:41
Exista vreun centru de dans sporiv in buc?Ptr.copii?

suslamuntesus
2nd January 2007, 15:44
Sunt noua pe aici si observ ca nu a mai scris nimeni pe noul an... vreau sa stiu si eu cu ce program se deschide patinoarul din 23 August in ianuarie. E vreun hochei-ist pe aici? Ca ei trebuie sa stie cel mai bine! Mersi.

suslamuntesus
2nd January 2007, 16:40
Pt serbanelizaveta: stiu eu un club, se cheama "Dangers Team", pe langa biserica Sf Gheorghe, in centru, unde profesoara Ioana se ocupa de copii la dans sportiv. Daca vrei, pot lua legatura cu ea si iti dau amanunte.

Meee
7th January 2007, 13:18
People,kre-mi spune si mie unde gasesc cursuri de patinaj artistic pt. amatori?
Adik nu pt. incepatori intre 4 ji 7 ani. La 23 august am intrebat si au desfiintat grupul...
Please help...

christig
18th September 2007, 05:12
Hello pipăi

Sa revigoram putin threadul ca incepe sezonul... :D

Aveti cunostinta despre ce se mai intampla cu patinoarul Flamaropol?
Ce stiu eu, este ca la sfarsitul sezonului 2006-2007 s-au stricat compresoarele apoi Kurko spunea ca a facut rost de bani si a cumparat unele noi (prin august); auzisem chiar o data de deschidere care ar fi fost 15 septembrie (ieri).

whisper
18th September 2007, 22:53
Bine ai venit in primul rand/hello
Eu nu stiu nimic de el..dar poate stie cineva..mai treci pe aici:)

christig
19th September 2007, 00:17
multumescus de urare

daca nu apare cineva pana aflu eu, va voi da amanunte.

imi place perioada asta de zvonuri si shushoteli pana devin treburile certe; e ceva in genul: asteptarea primei zapezi la schiori si boarderi :D

flying_dreamz
20th September 2007, 21:38
bine ai venit!
din cate stiu eu patinoarul se deschide la sfarsitul lui septembrie, inceputul lui octombrie. anul trecut am fost la patinoar prima oara pe 20 octombrie. dar cred ca se deschisese mai de mult. oricum treci pe acolo si afli programul. e mult mai sigur. :ok: ;)

christig
21st September 2007, 03:46
ma interesa daca s-a deschis asa in general; anul trecut s-a deschis pe la inceputul lui septembrie (10-15), dar doar pe la inceputul lui octombrie s-a dat drumul programului cu publicul; eu am fost pe 15 octombrie prima data;

e mai comod daca stie cineva raspunsul aici decat sa ma duc pana acolo :D

whisper
21st September 2007, 19:01
Pai mai treci si poate afli:) Daca vrei sa participi si la celelalte discutii esti binevenit/a :) cred ca esti fata..dar cum nush sigur :P

christig
23rd September 2007, 07:54
nu, nu-s fata, doar un amator care a descoperit sportul asta la o varsta tarzie :D

voi de pe-aici sunteti si practicanti sau doar admiratori?

whisper
23rd September 2007, 15:54
Atunci sorry:P
In principiu admiratori.:)

skater girl
23rd September 2007, 16:45
nu, nu-s fata, doar un amator care a descoperit sportul asta la o varsta tarzie :D

voi de pe-aici sunteti si practicanti sau doar admiratori?
eu sunt practicanta:P

whisper
23rd September 2007, 16:51
Si uite ca e si o practicanta!:)

christig
23rd September 2007, 16:51
si unde practici? :D

whisper
23rd September 2007, 16:57
IN Elvetia nu se vede! La Lausanne :happy
Cu ea se antreneaza Steph...:D..caci vrea sa treaca la dans :cry:

christig
23rd September 2007, 20:02
zau?

cine-i Steph stelistelor?

skater girl
23rd September 2007, 20:14
stephane lambiel,luuuuume!!!:)n-ai auzit de el?:P,cris?:D(btw welcome here:))...

whisper
23rd September 2007, 20:24
:cry: Stelistelor!Parca il aud pe Ioca:happy sau bine citesc:cry:
Desi Steph e CM din 2006,2005 :)

Iulya
24th September 2007, 23:44
deci am trekut sambata p la patinoar si nu era nimik afisat :confused:

irinaidu
25th September 2007, 00:04
si arata cam abandonat. asa arata de obicei???

Iulya
25th September 2007, 00:09
kam asa arata ... pai vb de un patinoar in romanika :headbang:

christig
26th September 2007, 09:58
deci am trekut sambata p la patinuar si nu era nimik afisat :confused:


trist :(

totusi patinOar se scrie ;)

Iulya
26th September 2007, 12:18
totusi patinOar se scrie ;)

:rosu: for me, m-am grabit

o sa mai trek sa vad poate se mai afiseaza ceva though

christig
10th October 2007, 23:53
revin cu noutati:

In Bucuresti au pornit motoarele pentru a pune gheata si pe Mihai Flamaropol.
Incepand cu 15/10/2007 daca nu apar alte probleme putem avea gheata si in Bucuresti.

sursa: http://frhochei.ro/home.htm

Iulya
11th October 2007, 00:23
Multumim d informatie !!:ok:
C bine, eu trecusem marti p la patinoar si nu era afisat nimik.

Iulya
14th October 2007, 00:26
La doar o zi dupa ce presedintele FRHG, Janos Kurko, anuntase ca, începând de duminica sau cel târziu luni, patinoarul "Mihai Flamaropol" va functiona normal, sistemul de racire pus în "miscare" de un compresor recent achizitionat a cedat, defectiunea fiind remediata de urgenta. "In acest moment, compresorul functioneaza normal. Ca orice sistem nou, are o perioada de rodaj în care pot sa apara probleme", a declarat Kurko. El a precizat ca în zilele urmatoare va fi montat si cel de-al doilea compresor, cel de rezerva, pentru a se evita astfel de situatii.
prosport.ro

christig
14th October 2007, 00:43
mda, nasol; daca ii vor da drumu pentru public peste 1 luna cum se intampla de obicei in anii trecuti n-am mai facut nici o afacere; va fi accesibil o data cu cele in aer liber deci nu se va mai duce nimeni pe-acolo.

christig
18th October 2007, 11:00
HOCHEI Dupa trei meciuri disputate in Liga Nationala de seniori, cea mai tanara formatie (ca si constituire) din campionatul autohton va disputa la sfarsitul acestei saptamani primele meciuri la Bucuresti, la Patinoarul “Mihai Flamaropol”.

Prosport (http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=63119)

e vorba de wikendul 20-21 oct 2007 :) so we have ice finally.

christig
21st October 2007, 01:04
mda, si s-a jucat si primul meci (http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/4492) oficial pe Flama.

duminica de la 11 se joaca iar.

nu stim nimic insa de programul cu publicul.

Iulya
21st October 2007, 01:33
sper sa ajung maine la meciul de hochei :rolleyes:... o sa vad si dk au afisat ceva legat d programul public.

christig
21st October 2007, 14:32
am ajuns eu, la sf. meciului. am vazut programul afisat. pana la sfarsitul lunii nu aparea nici o ora pentru public :angry:

in schimb tot felul de antrenamente de diverse clubulete; apropo era si lista de preturi pentru inchiriere patinoar la diverse cluburi; vreo 100lei ora :angry:
cu asta vor sa tina astia patinoaru in functiune? in zilele de varf cred ca veneau si 100 de oameni scoteau cat castiga din chirie pe tot resul zilei.

inauntru aceeasi imagine jalnica de constructie in demolare; sunt curios ce-o sa faca marele mafiot curcă ala, mai ales dupa ce-i dadura afacerile curate prin romanialibera.

christig
23rd October 2007, 02:46
apropo, fostul patinoar Drumul Taberei se pare ca se va muta in Militari, pe langa Plaza. data de deschidere: necunoscuta

flying_dreamz
26th October 2007, 18:54
am ajuns eu, la sf. meciului. am vazut programul afisat. pana la sfarsitul lunii nu aparea nici o ora pentru public :angry:



asta insemnand??? pana p 27 oct sau pana pe 3 noiembrie?

christig
26th October 2007, 21:51
era vizibil pana pe 27.

am auzit de la cineva care a intrebat pe-acolo zilele astea cum ca wikendul de pe 3 s-ar da drumu si pentru public; deci scoateti patinele din debara si stergeti le de praf :P

christig
3rd November 2007, 15:07
in sfarsit...

Incepand de Joi 8 - 11 - 2007 pe patinOarul din Bucuresti , Mihai Flamaropol incepe programul pentru Patinaj Public....mai multe detalii (http://frhochei.ro/public.htm)...

rocs_a
9th November 2007, 18:36
se pare k s-a anulat programul pt patinajul public...oare d c nu ma mir?..!? in fine, altadata

christig
9th November 2007, 18:57
dap, erau programate 2 meciuri ale stelei cu progym (azi si maine); insa s-au anulat dar azi la ora asta joaca steaua cu brasov, numai un meci, asa ca maine ar trebui sa fie liber.

christig
13th November 2007, 22:45
Patinoarul Drumul Taberei se deschide pe 22 noiembrie, aceeasi locatie. http://www.patinoaronline.ro/live.php

Iulya
21st November 2007, 10:53
Am trecut luni pe la patinoar si era afisat urmatorul program:
Patinaj Public: Sambata si Duminica de la orele 20.00-22.00,
Pret Intrare 10lei, Ascutit Patine: 5lei si Inchiriat Patine 10 lei

christig
21st November 2007, 13:12
zici de Flamaropol? mi-a mai spus cineva ca stie pe cineva care s-a dus in wikend de la 20 si i-am zis, fugi ma ca nu e adev. ca de ani de zile programul e 18-20; acu' posibil sa se fi schimbat; oricum, de maine pot sa se duca pe garla cu patinoaru lor cu tot de spagari; se deschide DT, am tercut azi pe-acolo si desi in munci la greu (n-ash fi zis ca poate fi deschis in 2 saptamani) mi s-a confirmat ca maine i se va da drumu; era inghetat ringul :yeah: insa imprejur lemne taiate, scena neterminata, tribune idem, baraca era cu cativa pereti lipsa, muncitori taiau, fierastraie ciocane etc.

Maine seara ma duc sa vedem :)

Rafaela_1987
21st November 2007, 13:14
Da' astia nu stiu sa faca intrare moca macar o dimineata pe saptamana ca sa atraga clientii? Parca asa auzisem ,k in dr.taberei e gratis intrarea sambata intre 9 si 11...

christig
21st November 2007, 13:20
clientii cu bani nu vin la ora aia :)

cel mai misto e dupa ora 21, eventual 24 cand se mai face putin loc sa te poti da.

flying_dreamz
21st November 2007, 18:34
Jajajaja, deci s intzeleg k s-a deschis si 23 august??? k yo as prefera s merg acolo decat in drumul taberei.....

Rafaela_1987
22nd November 2007, 08:52
Ce-mi pasa? Tot ma duc eu sa ma dau cu patinele...Uraaaaa! Abia astept!! Patinoarul Dr.Taberei e la 5 minute de mers pe jos de mine.So... se baga cineva?

christig
22nd November 2007, 12:30
ne bagam, dar mai pe seara nu de la 18 cu toti pitpalacii :P

Rafaela_1987
23rd November 2007, 12:41
Am fost aseara(la concert,k nu m-am bagat sa patinez) si a fost o nebunie in drumul taberei...muzica(jumate buna,jumate varza),multi "patinatori",vin fiert si atmosfera de iarna...suuuuuuuper!!

rocs_a
23rd November 2007, 14:54
cine a cantat , rafaela?
abia astept sa merg si eu la patinoar

Rafaela_1987
23rd November 2007, 15:04
Pai,a inceput cu Sistem si Alexandra Ungureanu(au fost ok,mai ales k au fost live),apoi ro-mania (yucks,nu-i suport),apoi Andreea Banica(din nou ok,desi de data asta playback) si au terminat cu Hi-Q(groaznici,si au performat live,imeagineaza-ti...sa-ti dai palme,nu alta) In rest,s-a patinat pana la 2 noaptea...(n-am stat pana la ora aia,dar asa se preconiza,e trecut si in program...)

rocs_a
23rd November 2007, 15:17
sa inteleg k poti intra cu 10 ron si poti sta cate ore vrei acolo? cool

Rafaela_1987
23rd November 2007, 15:56
pai dk ai patinele tale,da....dk nu,platesti si pt alea 10 ron...

christig
23rd November 2007, 15:57
eh, limiteaza ti imaginatia la doar prima zi :D

eu ma duc sambata, sper.

flying_dreamz
23rd November 2007, 19:10
nu-mi raspunde si mie nimeni la intrebare? :( 23 august s-a deschis???????? k yo as prefera s merg acolo....sau nu stitzi?

Iulya
23rd November 2007, 21:59
nu-mi raspunde si mie nimeni la intrebare? :( 23 august s-a deschis???????? k yo as prefera s merg acolo....sau nu stitzi?

teoretic s-a deschis ...practic nu stim exact ...am fost eu luni si am vazut afis - cu patinaj publik sambata si duminika de la 20.00 la 22.00

flying_dreamz
24th November 2007, 01:22
merci

simonika
24th November 2007, 09:46
S-a deschis si cel din drumul taberei dar nu am ajuns acolo.As fi vrut sa ajung pe la lia manoliu dar din nefericire nu am reusit din cauza serviciului.Chiar eram curioasa cum a evoluat zoli .Ultima oara reusise triplu axel.Pentru public nu stiu cand e deschis...probabil ca in weekend

denizoni
24th November 2007, 10:57
vreau si eu sa stiu programul de la patinoarul din constanta din parcul de distractii ... sau cum ii zice ... sa ma contacteze cnv la idul denizoni_music

irinaidu
24th November 2007, 13:53
nu-l stiu nici eu. si eu sunt din cta, dar daca trec pe acolo o sa ma uit. ce lenesi sutem noi constantenii!!!!

Ivanna
24th November 2007, 14:42
E cineva din Cluj aici?
S-a deschis patinoarul de la ISE cumva?
Va fi patinoar la Iulius Mall?

whisper
24th November 2007, 22:26
Bine aiti venit denizoni si Ivanna!/hello
Nu cred sa fie cineva din Cluj pe aici:P Sorry!
Vreau sa zic pe "Patinaj".Dar sunt destui pe forum:)

Rafaela_1987
26th November 2007, 11:02
Welcome,Ivanna si Denizoni!
Eu eram curioasa de patinoarul din Cismigiu cand se deskide...e mult mai fain decat Moghioros.Stie cineva de Cismigiu?

christig
26th November 2007, 13:01
Rafaela: 1 decembrie

fain zici? poate doar ca-i mare; in rest nu tu muzica, nu tu lumina, nu tu garderoba; prea multe minusuri.

cary
26th November 2007, 14:46
Mai bine ramaneai la role :) .

rocs_a
26th November 2007, 14:57
floreasca cand se deschide???

cary
26th November 2007, 15:02
Cred ca niciodata...

whisper
26th November 2007, 20:18
Bine ai venit Cary!/hello

cary
27th November 2007, 07:45
Multumesc frumos!

Rafaela_1987
27th November 2007, 11:58
mersi,Christig,de informatie...
Intr-adevar k Dr.Taberei e mult mai animat,dar are si Cismigiul plusurile lui...cel putin seara,cu atmosfera aia misterioasa,mie imi place...Momentan merg la Moghioros pt k e la 5 minute de mers pe jos de blocul unde locuiesc... :D

christig
27th November 2007, 12:29
cul, ne vedem pe-acolo ;)

cary
27th November 2007, 17:26
Intrebarea este totusi cand se va deschide patinoarul Cismigiu? Eu am tot incercat sa aflu , dar nimic... nici o informatie...nici un zvon...

christig
27th November 2007, 17:40
cary: am scris mai sus

cary
27th November 2007, 20:49
Chris, eu nu vad unde ai scris despre patinoarul Cismigiu.Scuze.

Te referi la 1 Decembrie?

Da, ai dreptate. I-ai scris Rafaelei. Multumim.

christig
27th November 2007, 21:21
de ce 1 Decembrie si nu 1 decembrie? era o simpla data :)

cary
27th November 2007, 21:52
Pentru tine, poate.

Rafaela_1987
28th November 2007, 12:54
Doamne,in curand incepeti aici polemici pe tema asta :happy
Da,Christig,ne vedem acolo :)

christig
28th November 2007, 13:15
azi de la 21 pe dt, caciula alba, si niste artistice negre, cam de varsta din avatar :D

cary
28th November 2007, 13:21
Nici gand. De la "Android" ni-i se trage...Daca mie imi place... ce sa fac?

christig
28th November 2007, 13:32
niiii

cine-i android? jaja

cary
28th November 2007, 13:46
Draga, Rafaela. Arata bine. Imi aduc aminte de el de pe patinoar.

Pentru Chris: eu iti pun o vorba buna, si tu ce faci? Nu apreciezi deloc gestul meu.(onomatopeea "niii" nu ti-i se potriveste).

christig
28th November 2007, 14:16
pardon?..ce-i aiasta cu ti-i?..tie i-ti ti-i? :D

Rafaela_1987
28th November 2007, 14:57
:happy Doamne ce draguti sunteti!! Ooof,ai dreptate Cristi,e o greseluta,dar cary e de pe ols,deci e 'om de-al nostru"...Fii si tu mai delicat... :kiss:

christig
28th November 2007, 15:06
daca cary (virgula) :D e de pe ols io-s de pe tarnava

ps: ce-i aia ols? un fel de iaurtul danone?

Rafaela_1987
28th November 2007, 15:09
onlinesport
Dar e incepatoare,e de pe ols,asa observ...Cary,zi ceva in apararea ta...

cary
28th November 2007, 15:15
Draga Chris, provine de la " tie nu iti este potrivit" - sunt sigura ca ai inteles ... daca nu vezi pronume personal pers II forma neacc/D . Retrag ce am spus despre el...

christig
28th November 2007, 15:15
pi 3 virgula paishpe cinshpe...noi restu' de pe unde suntem atunci?

cary
28th November 2007, 15:18
Draga Rafaela
Multumesc frumos de sprijin. Dar plb lui e ca eu il cunosc (l-am recunoscut) si el nu stie cine sunt... Avantaj EU.

si treaba cu "aiasta" e super tare!

Draga Chris, m-ai atacat... te-ai ars! hi-hi

Rafaela_1987
28th November 2007, 15:23
Atunci LOL!! Intr-adevar ai gresit acolo,ai pus o cratima si un "i" in plus,dar nu era nevoie sa faca atata caz...Ne vedem diseara cu el la patinoar si ii aratam noi...Ce zici?

christig
28th November 2007, 15:27
draga cary, tin sa te anuntz ca in momentul cand ai facut recunoasterea respectiv luarea la cunostinta a subiectului pentru identificarea ulterioara eram deghizat intr-un boschet; deci nu cred ca ai sa ma mai recunosti intrucat prin partile noastre e cam plin de boscheti; data viitoare ma ascund mai bine, o mizerie ceva.

christig
28th November 2007, 15:29
Draga Chris, m-ai atacat... te-ai ars! hi-hi


cary poker, hmmm suna a film ceva :rolleyes:

Rafaela_1987
28th November 2007, 15:29
Suna a Harry Potter... :happy
Wow,uite ca incepem si cu rautati...Hai,vreau sa vad bataie,sange,etc... :happy

christig
28th November 2007, 15:31
na de ici, linistiti va : http://www.patinoaronline.ro/live.php

christig
28th November 2007, 15:32
Suna Harry Potter... :happy
Wow,uite ca incepem si cu rautati...Hai,vreau sa vad bataie,sange,etc... :happy


fugi la baie :D

Rafaela_1987
28th November 2007, 15:37
Pai ,ma refeream la bataia dintre tine si Cary,dar daca vad k faci insinuari urate,atunci...ma razbun eu ...:mda:

christig
28th November 2007, 15:40
vad ca tineti la mistouri, 'ai ca sunteti fete destepte...

Rafaela_1987
28th November 2007, 15:42
Tinem,tinem...Ce sa facem,asa e viata asta,plina de c...t,si din pacate noi suntem plini de viata...

cary
28th November 2007, 15:45
Bravo, Rafaela. Foarte bine spus.

Chris: sincer imi pare rau ca ti-am adresat atatea mesaje. Nu meritai nici unul.
Imi cer scuze.

Rafaela_1987
28th November 2007, 16:04
Cary,hai sa mai vorbim si pe friendship thread...Sunt multe fete de treaba acolo.

cary
28th November 2007, 16:13
Multumesc.

Rafaela_1987
28th November 2007, 16:24
Cu placere.Uite,eu acuma trebuie sa ies,dar daca vrei,mai tinem legatura.Iti trimit acuma un mesaj privat cu id-ul meu.Pupici.

Ivanna
28th November 2007, 16:48
Ce s-au mai incins spiritele aici...

Sa faceti cu mana seara, sa va vad:P

Cristian
28th November 2007, 17:10
Are idee careva cat mai costa la Patinoarul din Galati ???

Iulya
28th November 2007, 17:28
OFFTOPIK:galben:christig si cary ..... suficient, potoliti-va sau certati-va in alt loc ...k? :mda:

christig
28th November 2007, 19:59
nu ne certam mei, chiar de unde ati dedus voi aiasta?

'ai ca va fac cu mana de pe gheatza sa va uitati da?

Ivanna
28th November 2007, 20:15
la 21:30 sa faceti cu mana, la camera din lateral, sa stiu pe cine sa urmaresc pe patinoar :P
Christi, abia astept sa-ti vad piruetele :D

georgebz
28th November 2007, 20:45
In BUZAU s-a redeschis patinoarul ... nu l-am testat pentru ca nu ma pricep sa patinez ... am vrut doar sa va dau de stire ... cred ca este unul din cele mai moderne din tara dintre cele in aer liber ...

Pe 1 Decembrie va fi inaugurarea "oficiala" si am inteles ca va fi invitat lotul de patinaj artistic al Romaniei ...

whisper
28th November 2007, 20:47
Asa Iulya!Nu imi place ca va luati la cearta si mai ale:NU MAI POSTATI CONSECUTIV:angry: Eu nu stau sa editez mereu posturile:mda: Nu e voie conform regulamentului.Dati edit.
Inteleg daca intre cel anterior si cel pe care vreti sa il postati a trecut o jumatate de ora-nu mai puteti edita-sau a scris altcineva.Dar altfel dati edit!:ok:
LE: Multumim de info,George!:)
Cristi din pacate nu am idee,dar tu esti din Galati si te poti interesa:D

Ivanna
28th November 2007, 22:14
Christi: hanorac rosu cu maneci negre :confused: zic bine? Era singura persoana cu caciula alba care facea piruete si mergea cu spatele;). Erati un grup de vreo 4-5 persoane, dintre care una imbracata in alb :yeah:

Si ca sa fiu si ontopic: ce aglomerat a fost! P

christig
29th November 2007, 00:40
:P ne-ai desconspirat; ca sa zic asa, piruete in 2 picioare, 35% din potential, intr-un picior 110%; asta raportat la cum eram cand am atarnat patinele'n cui ast' primavara; da-mi revin puternic :D

ah, si am experimentat primele salchow, macar am prins shpilu, cum se continua practic intrarea in axel cu dusul piciorului in spate si hopa sus :D

cel in alb era znaipăr si restul...patinoarului :P

Rafaela_1987
29th November 2007, 08:38
Ce fain!! Eu am primit o veste proasta(a murit un cunoscut al meu) si am renuntat la ideea de a merge la patinoar :( Dar ma revansez eu.Ma bucur k te-ai distrat,Christi!

christig
29th November 2007, 08:45
aaand, dixtractia continua..la seral pana ne saturam, so tonight... 21 o'clock the same place :D

Rafaela_1987
29th November 2007, 08:49
Ooook.Ce fes ai in seara asta? :D

flying_dreamz
29th November 2007, 15:48
Hello! auzitzi, in timpul saptamanii pe patinoarul din drumul taberei e mai liber? :rolleyes:....as vrea yo...:(

christig
29th November 2007, 16:52
pai vezi ca am postat linkul cu webcamurile; see if it fits your needs.

flying_dreamz
29th November 2007, 17:25
ms christig de idee.:) chiar nu m-as fi gandit...:P

Ivanna
29th November 2007, 22:50
:P ne-ai desconspirat; ca sa zic asa, piruete in 2 picioare, 35% din potential, intr-un picior 110%; asta raportat la cum eram cand am atarnat patinele'n cui ast' primavara; da-mi revin puternic :D

ah, si am experimentat primele salchow, macar am prins shpilu, cum se continua practic intrarea in axel cu dusul piciorului in spate si hopa sus :D

cel in alb era znaipăr si restul...patinoarului :P

Azi ti-am vazut si incercarile pt sarituri; wow sunt uimita, tu chiar cred ca ai talent la patinaj daca in 2-3 ani de cand ai inceput ai ajuns sa intri bine in saritura, sa aterizezi bine(rotatiile vin de la sine:P) sa faci piruete :ok: Felicitari!

Cine-i znaipăr?

Deci am inteles bine,momentan doar Drumul Taberei e singur patinoar deschis in Bucuresti? Da Flamaropol ce face?

christig
30th November 2007, 00:06
Azi ti-am vazut si incercarile pt sarituri; wow sunt uimita, tu chiar cred ca ai talent la patinaj daca in 2-3 ani de cand ai inceput ai ajuns sa intri bine in saritura, sa aterizezi bine(rotatiile vin de la sine:P) sa faci piruete :ok: Felicitari!

Cine-i znaipăr?

Deci am inteles bine,momentan doar Drumul Taberei e singur patinoar deschis in Bucuresti? Da Flamaropol ce face?

mersimersic, incerc sa ma perfectionez, continuam diseara 21 cu 24..sau doar 24, ramane de vazut ce zic flictenele :D

znaipar aka scviper (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=21754), fost coleg de faculta si tovarazh de role si patinaj

Flama in ciuda faptului ca are gheata de vreo 2 luni, nesimtitii de la federatia de hochei ne refuza dreptul de a patina; tot o dau ba ca-s meciuri, ba ca e gheata subtire si o protejeaza, ba ca s-au sticat compresoarele; a fost program in wikend de la 20 parca, si cica ar fi si duminica asta printre meciurile de hochei ca joaca steaua cu ciuc.

Rafaela_1987
30th November 2007, 11:49
Ce nenorociti...Si totusi,traim in Romania... :(

christig
30th November 2007, 15:19
Cismigiu se deschide miercuri sapt viitoare. Asa ziceau cei de acolo. Bineinteles ca n-au facut nici o garderoba inchisa. Am vazut un fel de cadran metalic, probabil o viitoare scena?

rocs_a
30th November 2007, 17:21
azi de la 17.30 e meci de hochei in care joaca steaua... deci flamaropol ramane inchis pt meciuri

flying_dreamz
3rd December 2007, 17:28
:P ne-ai desconspirat; ca sa zic asa, piruete in 2 picioare, 35% din potential, intr-un picior 110%; asta raportat la cum eram cand am atarnat patinele'n cui ast' primavara; da-mi revin puternic :D

ah, si am experimentat primele salchow, macar am prins shpilu, cum se continua practic intrarea in axel cu dusul piciorului in spate si hopa sus :D

cel in alb era znaipăr si restul...patinoarului :P

itzi iese salchow??? pe mn ma enerveaza rau de tot saritura aia:angry:...ma descurc mai bn cu toeloop, flip si cadet :P

ah, am fost si eu la patinoarul dr taberei, sambata seara. si va dau un sfat..: NU va ducetzi seara!!! ca e o aglomeratzie de nici nu te potzi misca... am fost si a doua zi de dimineatza si era muuuuuuuuuuult mai liber si mult mai bine ;)

christig
3rd December 2007, 17:55
:D nu e greu, daca ai ceva skills deci stapanesti lamele cat de cat poti sa te arunci si la jumpuri; eu cred ca am sa le incerc iarna asta usor usor pe fiecare; nu cred sa trec de simple, dar oricum la 30 ai mei e bine :P

o precizare pentru cei care merg pe DT. ultima data am fost injurat si amenintat cu bataia pentru ca incercam sa-i acord primul ajutor prietenei mele care lesinase si cazuse pe gheata; le cerusem celor care stateau gramada sa elibereze locul si apare un individ care se ocupa cu paza si ma ia la f. mortii m. ca te omor cu bataia, baga mi as p in m. m. ca nu ne spui tu ce sa-i facem; precizez ca am terminat medicina si mai am habar cat de cat de situatiile de urgenta, nu i-am adresat nici macar un cuvant, ramanand masca la cele intamplate; m-am dus la administratori sau patroni ce ori fi ei acolo si am inteles ca individul are ceva dezordini mentale avand antecedente pe la alexandru obredja; am fost asigurat ca nu se va mai repeta; cu proxima ocazie voi depune o plangere la sectia de politie a sectorului pentru injurii si amenintari plus la opc si televiziuni; este inadmisibil sa "protejezi" un patinoar cu un nebun care nu are discernamant si care injura si ameninta lumea ca la usa cortului.