PDA

View Full Version : Transferuri de iarna - Rapid



Datenshi
22nd December 2007, 10:42
Pana acum singura tinta clara e atacantul Ibrahim Salou.

Pe mine ma intereseaza mai mult plecarile, sunt cateva verigi slabe de care trebuie sa scapam iarna asta.

Charon
22nd December 2007, 11:09
pai ar cam pleca Romica si Ionut Stancu,Malda,s-ar parea ca si Buga!
eu sper sa ne lase si capitanul!:D

Geografu
22nd December 2007, 11:37
S-ar parea ca Marius Constantin ar avea o oferta tentanta de la Dinamo Moscova...:rolleyes:

Lover
24th December 2007, 14:52
Sper ca nu pleaca Marius si Sapunaru :headbang: sau daca pleaca macar sa aduca 2 fundasi la fel de buni. si sa aduca cel putin un atacant de valoare si un mijlocas cu idei mai multe :D

Datenshi
3rd January 2008, 10:13
IBRAHIM SALOU VINE IN GIULESTI


Giulestenii se pregatesc sa faca primul transfer în 2008. Atacantul belgian de origine ghaneza Ibrahim Salou, de la FC Bruges, se afla la un pas de a semna cu echipa pregatita de Mircea Rednic.

Tehnicianul "feroviarilor" se afla în Belgia si este aproape sa perfecteze transferul lui Salou. Aseara, Mircea Rednic s-a întâlnit cu presedintele celor de la FC Bruges pentru a pune la punct ultimele detalii în privinta transferului lui Ibrahim Salou în Giulesti.

George Copos este gata sa puna la bataie o suma destul de consistenta pentru a reusi sa-l achizitioneze pe Salou. "Stiu ca Mircea îl doreste foarte mult pe fotbalistul belgian si sunt gata sa fac orice ca acesta sa joace la Rapid. Mâine (n.r. - astazi), un reprezentant al Rapidului va negocia transferul lui Salou", a declarat patronul giulestenilor, George Copos. Odata cu sosirea lui Salou în Giulesti, unul dintre cei patru atacanti ai Rapidului va trebui sa paraseasca echipa, cel vizat fiind Piere Boya. Camerunezul venit de la Partizan Belgrad în vara nu a confirmat în turul campionatului, fiind mai mult accidentat. Un alt motiv pentru care conducerea administrativa vrea sa scape de fostul atacant al lui Partizan este salariul mare al acestuia, 200.000 de euro.

0 Ibrahim Salou nu a reusit niciun gol pentru FC Bruges în 13 meciuri din editia 2007-2008 a campionatului belgian

Porumboiu îl ataca pe Rednic

Finantatorul vasluienilor, Adrian Porumboiu, spune ca a avut o întelegere cu George Copos în privinta transferurilor lui Marko Ljubinkovic si Stefan Mardare la Rapid. "E un subiect care mi-a produs un disconfort. Eu am încheiat anul cu un disconfort, nu vreau sa îl încep si pe asta tot asa. Inainte de Anul Nou am avut o anumita întelegere cu domnul Copos pentru Mardare si Ljubinkovic, erau la pachet. Dar aceasta întelegere a fost spulberata de declaratiile lui Rednic. Eu am fost de acord, dar daca nu a vrut altcineva, ce sa fac? Placerea a fost de partea mea. Daca Rednic s-a bagat... oricum, eu sunt sigur ca Rednic va aduce jucatori mai buni la Rapid, dar nu în viata asta, poate în cea de Apoi", a spus Porumboiu.

@prosport

YoYoyOi
3rd January 2008, 11:05
cam slaba miscarea in Giulesti, chiar si la nivel de zvonistica :rolleyes:

Datenshi
3rd January 2008, 11:25
Astia tac si fac. :D

Lover
3rd January 2008, 12:20
0 Ibrahim Salou nu a reusit niciun gol pentru FC Bruges în 13 meciuri din editia 2007-2008 a campionatului belgian



mai bine s-ar da cu capu` de balustrada rednic :headbang: tot expirati din astia aduce peste tot unde merge... nici un gol in 13 meciuri :headbang:
bine ca nu`l aduce pe neaga...

in loc sa aduca niste jucatori buni, aduc toate verzele de prin africa

Nico21
3rd January 2008, 12:40
Eu l-as vrea pe chelios...transferat la Belu...:mda::mda::mda:cica are 20 de millioane pregatite pt Poiana Brasov,iar pt echipa care i-a dat un nume,care l-a ridicat de la un simplu distribuitor de prajituri expirate,la rangul de magnat...nu are pregatit nimic...in ultimii ani a schimbat doar un bec la stadion,la tb a doua, si ala cu mare greutate,mai mult la presiunea fanilor care l-au facut cu ou si cu otet pe blogul lui...sa te vad cu vata in nas,caine vopsit in visiniu !!!

YoYoyOi
3rd January 2008, 12:41
sa te vad cu vata in nas,caine vopsit in visiniu !!!

:cry:

bestiala expresie :happy

Nico21
3rd January 2008, 12:43
:):):):):)Hihihi...nu imi apartine...am observat-o pe blogul plesuvului...nea Savarina s-a facut ca nu intelege aceasta expresie...:):):)

Datenshi
5th January 2008, 01:16
EXCLUSIV / NEAGA, LA RAPID!

BOMBA Trecut pe linie moarta la Steaua, atacantul este foarte aproape de un transfer în Giulesti, facilitat de relatia de prietenie dintre jucator si Rednic

Incredibil, dar adevarat: Rica Neaga este la un pas de a ajunge la Rapid!


Alianta Steaua - Rapid, stropita cu sam­panie în Noaptea de Anul Nou în Poiana Brasov, este pe cale de a se materializa, de aceasta data în favoarea patronului visiniu. Desi se dueleaza frecvent în presa, Becali si Copos sunt destul de apropiati atunci când vine vorba de transferuri de jucatori între cele doua cluburi. Cel mai elocvent exemplu si cel mai recent este cel al trecerilor lui Ionut Rada si Vali Badoi la echipa din Bulevardul Ghencea, doi oameni de baza ai formatiei visinii în era Lucescu.

De aceasta data, roadele vor fi culese de finantatorul “feroviarilor”, George Copos, el reusind sa obtina acordul lui Gigi Becali în privinta transferului lui Rica Neaga în Grant. La rândul sau, jucatorul ar agrea o trecere în Giulesti, mai ales ca viitorul sau în Ghencea este unul sumbru, fiind chiar trecut pe lista de transferuri de latifundiarul din Pipera.


Un alt element care ar putea facilita tranzactia îl reprezinta relatia de prietenie pe care Neaga o are cu tehnicianul Rapidului, Mircea Rednic. In sezonul 2003-2004, Rica s-a mai aflat sub comanda “Puriului”, pe vremea când acesta o antrena în Arabia Saudita pe Al Nasr. In plus, atacantul s-a mai aflat în vizorul lui Rednic în momentul în care acesta o pregatea pe Dinamo. “Puriul” recunostea atunci franc ca relatia dintre ei este mai mult decât speciala: “Am avut placerea sa lucrez cu Neaga la Al Nasr. A stat 20 de zile acolo si am împartit chiar aceeasi camera”.
@Prosport

Doamne fereste! Sper ca ramane la stadiul de bomba.

Charon
5th January 2008, 03:37
e lupta mare intre ziare zilele astea,fiecare cu bomba ei!
toate insa le bubuie in pantaloni!:)

Charon
5th January 2008, 03:41
mai bine s-ar da cu capu` de balustrada rednic :headbang: tot expirati din astia aduce peste tot unde merge... nici un gol in 13 meciuri :headbang:
bine ca nu`l aduce pe neaga...

in loc sa aduca niste jucatori buni, aduc toate verzele de prin africa

tu lucrezi la prosport?:lol::D

Nico21
5th January 2008, 11:14
Nu e atat de prost Rednic incat sa isi dea foc la valiza cu Neaga...

Geografu
5th January 2008, 12:21
Felicitari Rapid pentru Szekely e un jucator de mare perspectiva dupa parerea mea ! :ok:

Lordul
5th January 2008, 12:31
ce a ajuns Szekely la Rapid ? am auzit faza cu Neaga la Rapid e si pe sport.ro

Lover
5th January 2008, 12:47
tu lucrezi la prosport?:lol::D

daca iti spun va trebui sa te omor.

PerVersion
5th January 2008, 14:39
Daca e ceva adevarat din ce a aparut prin presa, Szekely ar fi un transfer foarte bun. Neaga... mai putin bun :) Oricum am impresia ca mai aveti unul din asta.. a dat Buga vreun gol in sezonul asta?

Charon
5th January 2008, 16:13
Daca e ceva adevarat din ce a aparut prin presa, Szekely ar fi un transfer foarte bun. Neaga... mai putin bun :) Oricum am impresia ca mai aveti unul din asta.. a dat Buga vreun gol in sezonul asta?

sa nu cobim,Buga inca pare fotbalist in comparatie cu "transferul verii":rolleyes:
si da,Buga a dat goluri,destul de multe pentru forma in care se afla!

Elphax
6th January 2008, 00:09
daca e reala stirea cu Szekely - e f bine pt. Rapid

Lordul
6th January 2008, 00:22
se vorbeste insa si de plecarea lui Buga la Steaua la schimb cu Neaga ,dezavantajos in opinia mea pt Rapid...

moty
6th January 2008, 00:27
de ce dezavantajos? amandoi sunt "tinere sperante", nu?

Cristian
6th January 2008, 00:35
Nu vine Szekely la Rapid... nu va mai luati dupa Carpeta Sporturilor....

Lordul
6th January 2008, 00:45
Buga e peste Neaga ca fotbalist..

Lordliv
7th January 2008, 20:26
standard de liege are in lotul sau decat 4 atacanti de meserie,in frunte cu vedeta ,brazilianul igor de camargo si continuand cu milan jovanovici,mbukani si lukunku.
acesta este dorit de mircea rednic,fiind la final de contract si va implini in aprilie 32 de ani; a jucat 120 de meciuri in jupiler league si a inscris 45 de goluri ,el venind la liege, de la gent

este greu de crezut ca standard va renunta la seviciile atacantului de culoare ,in conditiile in care se afla pe locul al 2 lea in jupiler league dupa bruges,la egalitate de puncte si avand ca obiectiv titlul!

directorul general al clubului,pierre francois a declarat ca nici un jucator nu va parasi gruparea din liege in pauza competitionala...

asa ca aviz amatorilor care dau apa la moara cu trecerea celui mai iubit jucator de la standard,de camargo la steaua...povesti de iarna...

Lordliv
7th January 2008, 21:16
club brugge,liderul din jupiler legue a inscris doar 24 de goluri in 16 meciuri ,cei 6 atacanti ai sai inscriind doar 10 goluri!
sarbul djokic a inscris 3 goluri in 14 meciuri ,sonck,2 goluri in 6 meciuri,sterchele,5 goluri in 15 meciuri ,iar capon,chavez si ibrahim salou nu au inscris nici un gol!

ibrahim salou ,care va face in mai 29 de ani s a nascut in ghana si a primit cetatenia belgiana...
in jupiler legue ,in sezonul incheiat a jucat 10 meciuri, iar in cupele europene 2 meciuri ,si nu a marcat nici un gol!

in total, pentru brugge a jucat 48 de meciuri (campionat,cupa si cupe europene ) SI A MARCAT 5 GOLURI...

belgienii vor sa aduca 2 olandezi ,atacanti ,si in conditiile acestea salou va lua calea grantului!

Datenshi
13th January 2008, 11:06
Saptamana viitoare se pare ca vin Szekely, Ibrahim Salou si Philippe Leonard. Szekely e peste Dica, Leonard e si el ok pana in vara pentru ca Maftei si Constantin gafeaza mult prea des. De Salou nu stiu ce sa zic. Trebuie neaparat sa mai aducem un varf valoros si un fundas dreapta pentru a suplini plecarea lui Tamandare.

Nico21
13th January 2008, 11:32
Pentru noul an mi-am pus o mare dorinta...sa il vad pe Copos in zeghe...:drak::drak::drak:este incredibil cum el ia 4 mil pe Mazilu si vrea sa imprumute un expirat din Belgia,Salou,care nu a mai inscris de 2 ani...pretul imprumutului:100.000 de coco...Acum citesc in ziar ca Leonard ala a fost schimbat intr-un meci dupa o jumatate de ora,pentru ca nu mai rezista...:):):)


PS...Szekely niciodata nu va fi peste Dica,cel putin la capitolul fizic...Janos este jucator de o repriza,prin min 60 terminand deja benzina...

Datenshi
15th January 2008, 13:40
Pana acum:
plecari - Ionut Mazilu (atacant)
sosiri - Philippe Leonard (fundas)

grande
15th January 2008, 17:17
deci ,momentan suntem pe minus !

Geografu
15th January 2008, 20:08
Iata ce spune site-ul rapidisti.ro :

Constantin Zotta a ajuns la un acord cu oficialii clubului FK Vojvodina pentru transferul lui Ranko Despotovici.

Giuleștenii vor plăti puțin peste un milion de euro pentru transferul atacantului, care pe 21 ianuarie va împlini 25 de ani. Jucătorul este așteptat în România mîine pentru a discuta detalii legate de contractul său.
După 17 etape disputate în acest sezon, Despotovici este al doilea marcator al echipei FK Vojvodina, cu 8 reușite.

Un no-name deocamdata dar sa il vedem si la lucru in Liga I ! :ok:

Datenshi
15th January 2008, 20:55
Din cate stiu anul trecut a fost golgheter. Imi inspira mai multa incredere decat Salou ala.

Lover
18th January 2008, 16:02
Pentru noul an mi-am pus o mare dorinta...sa il vad pe Copos in zeghe...:drak::drak::drak:este incredibil cum el ia 4 mil pe Mazilu si vrea sa imprumute un expirat din Belgia,Salou,care nu a mai inscris de 2 ani...pretul imprumutului:100.000 de coco...Acum citesc in ziar ca Leonard ala a fost schimbat intr-un meci dupa o jumatate de ora,pentru ca nu mai rezista...:):):)


PS...Szekely niciodata nu va fi peste Dica,cel putin la capitolul fizic...Janos este jucator de o repriza,prin min 60 terminand deja benzina...

daca alearga cat dica... rezista 270 de minute.

copos ardeti`ar tot banetu` ca il tii tot pentru tine :headbang: in loc sa dea niste banuti pt transferuri... cred ca ii tine acasa si ii lustruieste in fiecare zi

Nico21
18th January 2008, 16:56
daca alearga cat dica... rezista 270 de minute.

copos ardeti`ar tot banetu` ca il tii tot pentru tine :headbang: in loc sa dea niste banuti pt transferuri... cred ca ii tine acasa si ii lustruieste in fiecare zi



Sa ii albeasca?:):):)

Charon
18th January 2008, 17:36
pentru asta exista Ana Holding!:)

spartacus
29th January 2008, 18:40
Se pare ca dupa CFR si Rapid a renuntat la Szekely. Sper ca sa ajunga la un club din strainatate. Cat despre declaratia conform careia Rapid nu "participa la licitatii"...inca odata teatrul bate realitatea...

Datenshi
1st February 2008, 21:08
De data asta chiar ii dau dreptate lui Copos. Nesimtitul ala de Stan l-a propus pe la toate echipele si a dat tot felul de declaratii cretine doar, doar o scoate si el de juma' de buget. Un pret exagerat pentru un jucator care a facut un tur de campionat bunicel si atat. Nu cred ca e vreun club european care sa dea mai multi bani decat oferise Rapidul.

Tyler Durden
2nd February 2008, 11:07
Datenshi, aici nu-ti dau dreptate. Tu privesti lucrurile din perspectiva suporterului rapidist, el trebuie sa priveasca lucrurile din perspectiva unui presedinte de club cu un buget subtire. E normal sa vrea sa obtina cat mai mult pe jucator, prin orice mijloace.

Datenshi
2nd February 2008, 11:25
Problema e ca daca nu dai jucatorul atunci cand crede toata lumea ca e in forma si ai oferte bune, dupa aia ramai cu el in ograda sau il dai pe o suma mult mai mica. Vezi Cursaru sau altii...

Tyler Durden
2nd February 2008, 11:35
Probabil ca Stan a gandit ceva de genul :nu risti, nu castigi. :D