PDA

View Full Version : Last 16: Lyon - Manchester UTD



Bogdy LFC
21st December 2007, 14:35
Discutii despre aceasta optime de finala!

:ok:

Dani3l
21st December 2007, 14:36
Lyon:D Allez,Lyon!:D

mArIuSeL
21st December 2007, 15:09
Manchester normal, desi va vi destul de greu.!

Kooler
21st December 2007, 15:27
Va fi totusi greu de crezut ca se va incurca Manchester dar eu sper.

Geografu
21st December 2007, 16:01
Inca un meci frumos si de remarcat ( dar care din ele nu este ? ).Manchester pare insa favorita deoarece Lyon nu mai are echipa de 5 stele de altadata ! :ok:

Bogdy LFC
21st December 2007, 16:18
Tot ce pot spune este k sunt fericit k mi-a iesit pronosticul la tragerea la sorti a acestei optimi :ok:

Andrei_23
21st December 2007, 17:07
benzema si ben arfa sunt peste rooney si tevez :evil:
pacat de aprarea franceziilor

Bogdy LFC
21st December 2007, 17:08
benzema si ben arfa sunt peste rooney si tevez :evil:


Desi imi doresc sa treaca Lyon-ul,in cazul asta te contrazic.Cuplul Rooney-Tevez este de departe cel mai bun al momentului :sad: cu parere de rau spun asta dar eo sunt un tip realist :mask

milanezu
21st December 2007, 17:09
man utd nu are cum sa se impiedice de lyon.
ii prea puternica.
mai ales ca lyon nu va bate pe gerland.

georg40
21st December 2007, 20:52
Sunt curios daca Lyon va confirma revenirea aratata la Glasgow, sau va fi o victima sigura in fata lui ManU ?

delaparis
21st December 2007, 21:15
Lyon este in crestere de forma in ultima vreme dar asta nu inseamna nimic ... sa vedem cum o sa joace in februarie ambele echipe in campionatele lor si atunci putem pronostica mai exact.
Deocamdata nimic nu e exclus desi statistic ManU sunt evident superiori

YoNuTzz
21st December 2007, 23:35
un meci interesant...lyon poate pune probleme, dar totusi merg pe mana lui Man Utd...

Iaco
21st December 2007, 23:44
Desi imi doresc sa treaca Lyon-ul,in cazul asta te contrazic.Cuplul Rooney-Tevez este de departe cel mai bun al momentului :sad: cu parere de rau spun asta dar eo sunt un tip realist :mask

Bogdy in sfarsit vad si eu un raspuns decent in care ai lasat rivalitatile deoparte:ok::ok::ok:...benzema si ben arfa o sa fie super vedete peste vreo 2 3 ani...acum sunt inca cruzi si nu o sa treaza de vidic si ferdinand cum au trecut de aia de la rangers...lyonu nu mai e cea a fost sezonu trecut in special din cauza ca a pierdut toata partea stanga...abidal+malouda care impreuna cu jouninho faceau jocu lui lyon...eu zic ca va fii egal pe gerland si victorie man utd pe old trafford
P.S CUplul Rooney - Tevez este unul din cele mai in forma la momentul actual:drak:
1-1 tur
2-0 retur

mArIuSeL
22nd December 2007, 00:23
benzema si ben arfa sunt peste rooney si tevez :evil:
pacat de aprarea franceziilor

Interesant post, sa nu exageram..Benzema si Ben Arfa sunt jucatori buni..dar nu (inca) de valoarea lui Ronney sau Tevez.

lucian_iasi
22nd December 2007, 12:04
Manchester

Sasuke Uchiha
22nd December 2007, 17:49
se califica manchester

Gontel
22nd December 2007, 22:48
Man Utd. se va califica fara mari probleme, Lyon nu mai e Lyonul din anii trecuti.

delaparis
22nd December 2007, 23:14
Nici in anii trecuti nu sufla in fata unei echipe ca ManU ...

Gontel
22nd December 2007, 23:44
anul trecut Realul nu a miscat in fatza lor.

mArIuSeL
22nd December 2007, 23:46
anul trecut Realul nu a miscat in fatza lor.


Manchester e altceva.:rolleyes:

Lordul
23rd December 2007, 15:41
Man UTD se va califica ,cu toate ca va avea unele emotii pe Stade Gerland

razwan_vs
24th December 2007, 13:24
manchester....se va califica....dupa 2 manse echilibrate,..

iuliandronca
27th December 2007, 14:33
Dacă anul trecut Manchester a trecut de optimi în mod rușinos cu ajutorul arbitriilor și a tertipurilor de 2 lei care n-au ce să caute nici în Uzbekistan cu atât mai puțin în țara așa zis a Fair-Play-ului, de data aceasta Manchester nu va mai întâlni o echipă naivă ci una din superputerile Europei, experimentată, care deși a avut ghinion până acum, cu siguranță, anul acesta va fi al ei, motivată să răzbune eliminarea nemeritată a celor de la Lille de anul trecut.

Într-o anumită măsură îmi va părea rău pentru Manchester că va părăsi competiție așa de repede însă, pentru că ar fi meritat măcar un sfert de finală, dar comparând cu alte performanțe din actualul deceniu putem afirma că și ajungerea într-o optime de Champions League e o performanță că... deh... e mai bună decât un ultimul loc în grupă. Și să nu uităm a venit clipa revanșei mult meritate.

Allez Lyon!

georg40
27th December 2007, 17:52
Dacă anul trecut Manchester a trecut de optimi în mod rușinos cu ajutorul arbitriilor și a tertipurilor de 2 lei care n-au ce să caute nici în Uzbekistan cu atât mai puțin în țara așa zis a Fair-Play-ului, de data aceasta Manchester nu va mai întâlni o echipă naivă ci una din superputerile Europei, experimentată, care deși a avut ghinion până acum, cu siguranță, anul acesta va fi al ei, motivată să răzbune eliminarea nemeritată a celor de la Lille de anul trecut.

Într-o anumită măsură îmi va părea rău pentru Manchester că va părăsi competiție așa de repede însă, pentru că ar fi meritat măcar un sfert de finală, dar comparând cu alte performanțe din actualul deceniu putem afirma că și ajungerea într-o optime de Champions League e o performanță că... deh... e mai bună decât un ultimul loc în grupă. Și să nu uităm a venit clipa revanșei mult meritate.

Allez Lyon!

Constat acuzatii foarte grave care, fara a avea ceva cu vreuna dintre cele doua echipe, ma surprind. Poate le explici sa stie si altii la ce te referi.

Cat cu parasirea competitiei, un pronostic la aceasta ora este foarte,foarte dificil.

iuliandronca
27th December 2007, 18:32
Tocmai ăsta e pronosticul meu și anume că va părăsi competiția, iar eu m-am bazat afirmațiile din a doua frază pe pronosticul meu.

Iar explicația e în disputa din optimile CL de anul trecut când în meciul de la Lille arbitrul odată a anulat incorect un gol perfect valabil francezilor pe motiv de fault în atac (în careu, jucătorul francez care a avea mingea cică a faultat un fundaș englez chiar când înscria un gol) ca mai apoi în ultimele minute arbitrul a permis executarea unei lovituri libere de la 17 m înainte ca el să fluiere executarea ei când jucătorii francezi făceau zidul și portarul advers nu era pe cadrul porții (deși o lovitură așa de importantă se impunea fluierul arbitrului), lovitură ce a dus la victoria lui Manchester, gol decisiv la calificare. Probabil că numai așa au fost în stare să se califice în fața unei echipe cu cel puțin 2 clase mai slabe ca valoare.

georg40
27th December 2007, 19:19
Tocmai ăsta e pronosticul meu și anume că va părăsi competiția, iar eu m-am bazat afirmațiile din a doua frază pe pronosticul meu.

Iar explicația e în disputa din optimile CL de anul trecut când în meciul de la Lille arbitrul odată a anulat incorect un gol perfect valabil francezilor pe motiv de fault în atac (în careu, jucătorul francez care a avea mingea cică a faultat un fundaș englez chiar când înscria un gol) ca mai apoi în ultimele minute arbitrul a permis executarea unei lovituri libere de la 17 m înainte ca el să fluiere executarea ei când jucătorii francezi făceau zidul și portarul advers nu era pe cadrul porții (deși o lovitură așa de importantă se impunea fluierul arbitrului), lovitură ce a dus la victoria lui Manchester, gol decisiv la calificare. Probabil că numai așa au fost în stare să se califice în fața unei echipe cu cel puțin 2 clase mai slabe ca valoare.

Aprecierile tale pot fi subiective .Poate ca 1001 alti spectatori au vazut exact invers.Dupa meci nu a existat niciun ecou din partea UEFA de unde conchid ca cei responsabili au gasit arbitrajul in regula. Asa suntem noi suporterii (din fericire nu toti), daca nu castiga cei pe care ii vrem noi ne ...rafuim cu arbitri. De altfel fenomenul de a critica arbitrajul a devenit in Romania o moda , iar "blatul" a devenit un cuvant tot atat de obisnuit ca si ... "Buna ziua". Si asta nu este o presupunere ci un adevar !
Tie iti doresc ca data viitoare sa castige echipa pe care o sustii !

PS: Apropo, o lovitura libera este de executat potrivit regulilor n e i n t a r z i a t ! Daca arbitrul nu a facut semn jucatorului in cauza sa astepte cu executarea loviturii pana la fluieratul sau , nu s-a comis nicio greseala. Nu-mi amintesc de faza respectiva, doar precizez cum devine treaba.

iuliandronca
27th December 2007, 20:56
Da, e adevărat că regulamentul îl acoperă pe arbitru însă ajutorul acordat englezilor e vizibil pentru niciun arbitru nu proceda în felul acela la o lovitură directă de la 17 m în ultimele minute. Cât privește ecoul a fost, chiar pe teren echipa franceza a intenționat să părăsească terenul în prima fază. Mai mult greșeala cu faultul inventat a fost recunoscut chiar și de unii englezi.

Se prea poate să mă exprim subiectiv (mai ales că am și motive de supărare) însă consider că rezultatul a fost viciat cât se poate de obiectiv. Dacă arbitrul era corect și fair play atunci scorul era cu totul altul.

La cât se laudă englezii că sunt fair play, ar fi trebuit măcăr să se bucure rezervat la golul înscris în Franța, nu să fie fericiți că au obținut o calificare dintr-iun gol când practic echipa adversă nu era pe teren. Și cu ce echipă, Lille, care e maxim de UEFA după valoare. Dar mă rog unii așa ziși cavaleri când se duelează își ucid contracandidații în mod laș, pe la spate, nu în luptă dreaptă. Însă se întoarce roata, dacă anul trecut au privit din postură de campioni ai Angliei cum Liverpool iar joacă finala Ligii Campionilor, se poate ca anul ăsta întoarcerea roții să fie mult mai mare.

delaparis
27th December 2007, 21:15
La faza aceea au gresit si francezii ca nu au pus un om in fata linga minge acolo sa impiedice orice executie surpriza ... astfel arbitrul ar fi fost nevoit sa impuna fluierul pana cand toti jucatorii sunt la distanta reglementara. Dar sigur ca nu a fost una dintre cele mai stralucite calificari ale lui ManUtd

Acum cu Lyon e alta poveste ...

Lordul
27th December 2007, 23:33
iulian discutabil daca a fost ala un gol decisiv ,pt ca a urmat returul si man utd s-a impus cu 3-1 !

georg40
28th December 2007, 18:50
@ iuliandronca: Eu zic ca discutia este interesanta , mai ales ca a antrenat si alti useri, dar cu greu vom ajunge la un consens. Ma rog parerile sunt impartite cum e in fotbal dintodeauna. Nu ne ramane decat sa asteptam confruntarile viitoare...

Bogdy LFC
28th December 2007, 19:02
@ iuliandronca: Eu zic ca discutia este interesanta , mai ales ca a antrenat si alti useri, dar cu greu vom ajunge la un consens. Ma rog parerile sunt impartite cum e in fotbal dintodeauna. Nu ne ramane decat sa asteptam confruntarile viitoare...

George eo zic sa-l lasi in pace pe Iulian Dronca :P NU e problema noastra daca EL URASTE man utd CU PASIUNE :ok::yeah:

P.S. Bravo Iuliane,esti de-al meu :ok:

georg40
28th December 2007, 19:25
George eo zic sa-l lasi in pace pe Iulian Dronca :P NU e problema noastra daca EL URASTE man utd CU PASIUNE :ok::yeah:

P.S. Bravo Iuliane,esti de-al meu :ok:

Am crezut ca vorbim aici...discutii.
Ce inseamna "sa-l las in pace". Nu i-am facut nimic, el mi se pare bine structurat in pareri (sunt ale lui si trebuie respectate), civilizat si la obiect. De la el ar putea invata si altii..

gerard2008
28th December 2007, 22:37
suntem constienti ca man.utd. este cu mult peste lyon si se va califica mai departe

iuliandronca
2nd January 2008, 22:44
suntem constienti ca man.utd. este cu mult peste lyon si se va califica mai departe

La fel de conștinți precum și Lyon e peste West Ham.

Bogdy LFC
2nd January 2008, 22:50
La fel de conștinți precum și Lyon e peste West Ham.

Ai dreptate Iuliane,dar Campionatele NU au nici cea mai mica legatura cu Liga Campionilor.Eo as fi tare bucuros sa mearga mai departe Lyon :rolleyes::ok:

Lordul
3rd January 2008, 19:57
eu tineam cu lyon da m-o enervat politia de acolo ,asta e un bun prilej pt Man Utd sa castige la scor

Dogville
4th January 2008, 17:52
...joaca Beckham?

Lordul
4th January 2008, 22:09
nu mai ,Beckam e la Los Angels Galaxy , da joaca Cristiano Ronaldo

Iaco
7th January 2008, 14:29
Am crezut ca vorbim aici...discutii.
Ce inseamna "sa-l las in pace". Nu i-am facut nimic, el mi se pare bine structurat in pareri (sunt ale lui si trebuie respectate), civilizat si la obiect. De la el ar putea invata si altii..

BogdyLFC: "George eo zic sa-l lasi in pace pe Iulian Dronca NU e problema noastra daca EL URASTE man utd CU PASIUNE

P.S. Bravo Iuliane,esti de-al meu"


Frumos pus...bogdy nu ma puteam abtine:P:P

Mad_max
8th January 2008, 21:11
eu zic ca va fi strans...dar trece man mai departe totusi

OmBlAdOnNn
12th January 2008, 21:25
Mnachester o sa castige meciul 90%.Este o echipa foarte puternica care nu poate fi invinsa usor dupa parerea mea.:D:ok::yeah:

Iaco
12th January 2008, 23:06
DUpa ce a aratat in seara asta nu stiu ce va face lyonu:D:D

Dogville
15th January 2008, 15:46
...o sa ia un....''poker''.....:D

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 19:36
la ce forma arata manchester in momentul de fata, fara nicio problema va trece de Lyon.

Leo
20th January 2008, 16:03
Manchester

delaparis
21st January 2008, 00:50
Azi Lyon a pierdut in deplasare la Lens cu 3-0 ....!!!

Mai e timp pana la meciul cu ManU dar totusi se pare ca au o problema in acest inceput de an ...

malexoid
21st January 2008, 13:43
fara dubii...ManU!!!

dannyreddog
1st February 2008, 19:03
Man UTD are prima sansa in aceasta confruntare..

Matu
16th February 2008, 13:49
Fara doar si poate Manchester United.

Iaco
20th February 2008, 12:09
Ba ma cam plictisesc...mi-ar fi placut sa pice man utd cu echipe cu mai multi fani in romania...ca sa ma cert si eu...da aicea vad ca este un consens general ca se califica man utd:(...vreau o barcelona real madrid...milan:):D:D

Matu
20th February 2008, 14:59
Imediat...Barcelona in sferturi, Real in semi finale si Milan in finala.Ii demolam pe totzi.

dardar_3
20th February 2008, 15:36
Ba ma cam plictisesc...mi-ar fi placut sa pice man utd cu echipe cu mai multi fani in romania...ca sa ma cert si eu...da aicea vad ca este un consens general ca se califica man utd:(...vreau ...milan:):D:D


Ai grija ce iti doresti...:D... Ca totul poate deveni realitate....



Uite ca am votat eu cu Lyon... desi cred ca au numai 30% sanse. Totul depinde de mansa din seara asta... Daca reusesc un rezultat bun, 2-0 vor fi la egalitate de sanse cu Manchester in retur.

Insa din sferturi incepe show-ul...:yeah:

delaparis
20th February 2008, 16:21
LYON

Coupet (cap) - Réveillere, Squillaci, Boumsong, Grosso - Clerc, Juninho, Toulalan, Källstrom, Govou - Benzema



MANCHESTER UTD

Van der Sar - Brown, Ferdinand (cap), Vidic, Evra - Ronaldo, Hargreaves (sau Carrick), Scholes, Giggs - Tevez, Rooney



Ben Arfa lasat pe banca , Perrin il prefera pe Govou langa Benzema.

georg40
20th February 2008, 18:03
Lyon are sanse minime,dar are ! ManU este insa intr-o super-forma. Chiar si o infangere la limita nu va fi prea dureroasa.

Matu
20th February 2008, 18:05
Nani rezerva dupa super performanta din meciul cu Arsenal.Are incredere mare in experienta lui Giggs.Sper sa fie inspirata decizia.

dardar_3
20th February 2008, 18:18
Anul trecut parca au castigat scandalos la Lille nu?...:)

Interesant oricum duelul:D

Sir. Eko
20th February 2008, 18:31
Nani rezerva dupa super performanta din meciul cu Arsenal.Are incredere mare in experienta lui Giggs.Sper sa fie inspirata decizia.

super performanta =)))) in fata lui Traore sau a lui Hoyte si eu aveam o super performanta ;)

Iaco
20th February 2008, 19:03
super performanta =)))) in fata lui Traore sau a lui Hoyte si eu aveam o super performanta ;)

Arsenal fan hai nu te da in stamba...toata echipa lu arsenal a jucat execrabil sambata seara in frunte cu vedetele fabregas, gallas sau hleb...deci nu mai da vina pe aia doi...care impreuna cu eboue au jucat cel mai execrabil:P:P

Iaco
20th February 2008, 19:05
Ai grija ce iti doresti...:D... Ca totul poate deveni realitate....



Uite ca am votat eu cu Lyon... desi cred ca au numai 30% sanse. Totul depinde de mansa din seara asta... Daca reusesc un rezultat bun, 2-0 vor fi la egalitate de sanse cu Manchester in retur.

Insa din sferturi incepe show-ul...:yeah:

Dardar eu vb doar ed discutiile de pe forum...normal ca vreau ca manchester sa intalneasca doar echipe shalke sau olimpiacos...da ziceam ca suporteri de la milan sau alte echipe din astea sunt mult mai fun pe forum de certat cu ei...nu mai sti ce a fost anu trecut la semifinala???:D:D

dardar_3
20th February 2008, 19:08
A fost fain anu trecut...:D

Insa pacat pentru voi ca finalul n-a avut happy end:D

Geografu
20th February 2008, 19:10
Prevad astazi un egal dar cu goluri in Franta.Insa oricum Manchester este si va ramane cred favorita acestei duble manse mai ales ca returul se va juca pe Old Trafford si , mai important ,exista un Cristiano Ronaldo pe teren ! :drak:

YoNuTzz
20th February 2008, 19:17
go manchester tonight ! :D

Iaco
20th February 2008, 19:57
A fost fain anu trecut...:D

Insa pacat pentru voi ca finalul n-a avut happy end:D
Da asta asha e ...dar anuu asta daca ne mai intalnim ne vom lua revansa:D:D...sper adica...oricum deabea astept meciu in seara asta:D:D


go manchester tonight ! :D

tu cu cine tii...milan sau manchester?

Catalanul
20th February 2008, 20:01
Nani rezerva dupa super performanta din meciul cu Arsenal.Are incredere mare in experienta lui Giggs.Sper sa fie inspirata decizia.

meciul din seara aceasta va fi cel cu numarul 100 jucat de Giggs in CL.

Matu
20th February 2008, 20:08
Foarte bine.Nu stiam manevra asta.Sper sa inscrie in meciul cu numarul 100.De mai multe ori. :)

resita
20th February 2008, 21:28
Foarte bine.Nu stiam manevra asta.Sper sa inscrie in meciul cu numarul 100.De mai multe ori. :)

in propria poarta :D

cred ca Manchester va castiga

delaparis
20th February 2008, 21:59
Au inceput incidentele ... patru suporteri francezi au fost arestati deoarece au lansat proiectile spre suporterii englezi ... s-a intamplat in afara stadionului

delaparis
20th February 2008, 23:33
0-0 la pauza ... meci egal din toate punctele de vedere ... posesie, ocazii, suturi pe poarta etc ... cu un pic avantaj la ManUTD din punct de vedere viteza .

Lyon sunt foarte lenti

Tazz
20th February 2008, 23:38
Va intreb si eu ceva. In afara de siteul sport.ro unde la mine merge ca dracu, unde mai pot vedeam meciul live? Mai e vreo varianta??

YoNuTzz
20th February 2008, 23:40
tu cu cine tii...milan sau manchester?

uita-te ce echipe favorite am scris in dreapta si ce poza am la avatar...
man utd este a 2-a mea echipa, bineinteles mult in spatele milanului, dar daca nu castiga AC Milan UCL-ul din nou, as vrea sa castige man utd !

delaparis
20th February 2008, 23:40
Va intreb si eu ceva. In afara de siteul sport.ro unde la mine merge ca dracu, unde mai pot vedeam meciul live? Mai e vreo varianta??

http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=6388&part=sports dar trebuie sa descarci programele sopcast etc ... scrie acolo pe site :)

dardar_3
20th February 2008, 23:41
pfoa... ce face Cr. Ronaldo cu apararea lui Lyon...

Sutul lui Juninho parca nu mai e acelasi ca acum cativa ani:mda:

YoNuTzz
20th February 2008, 23:42
Va intreb si eu ceva. In afara de siteul sport.ro unde la mine merge ca dracu, unde mai pot vedeam meciul live? Mai e vreo varianta??

dap...
www.myp2p.eu -> live sports -> football -> de regula iti trebuie un program numit sopcast, pe care il gasesti tot pe acest site la sectiunea software :ok:

georg40
20th February 2008, 23:42
Nici prea-prea si nici foarte-foarte, un meci care oboseste privirea. Lyon aproape inexistenta in atac, ManU este azi echipa mai buna dar daca va reusi sa transforme superioritatea si in goluri ma indoiesc...

delaparis
20th February 2008, 23:43
Dardar : Dar sutul lui Benzema o sa intre :D sa vezi ...

Lyon joaca mai bine decat ma asteptam, ManU joaca exact cum asteptam :D

Tazz
20th February 2008, 23:44
Mersi mult! Instalez acum repede sa prind ultimele 30 min, cand probabil o sa vina si golurile :D

Ice_Lion
20th February 2008, 23:48
Manchester are toate sansele . 0-0 deja la pauza pe Stade de Gerland si se pare ca este in stare sa castige si prima mansa .

delaparis
20th February 2008, 23:55
Goooooolll Benzeeeeemmaaaaa ... 1-0 pentru Lyon


PS Boumsong este imperial asta seara :)

delaparis
21st February 2008, 00:28
gol Tevez ... si egal 1-1

Tazz
21st February 2008, 00:39
Oricum n-aveau sanse frantujii pe Old Trafford doar cu un gol avantaj. Dar cu egal e si mai bine :ok: bravo Tevez!!

YoNuTzz
21st February 2008, 00:39
a egalat tevez in min 87 :D
rezultat final 1-1 :ok:

dardar_3
21st February 2008, 00:45
Foarte bine a jucat Benzema insa la 1-1, Manchester are 80% sanse de calificare in retur...

Iaco
21st February 2008, 01:25
Oricum lyonu m-a suparat in seara asta...au jucat fotbal pana in minutul 54 cand a dat benzema gol...dupa aia se aparau la marginea careului cu govou...se vedeau clar cele doo linii de aparare...oricum meciul per ansamblu este de 1-1...oricum pe old trafford si cu 1-0 nu se califica lyonu

Matu
21st February 2008, 13:44
E bun si egalul in deplasare.Insa pe Old Trafford nu au nicio sansa francezii.

Sir. Eko
21st February 2008, 16:08
hmmm gol minutul 87 din corner ,dintr-un ricoseu noroc ,de ce nu ma mira? ioa a jucat Manchester United...

p.s acuma o sa vina cu texte `v-am batut cu 4-0 `....

Geografu
21st February 2008, 17:19
Am pronosticat bine ca va fi un egal cu goluri.Ce sa zic , 90 % ManU e ca si calificata , totusi parca nu meritau sa ii salveze Tevez in minutul 87.
Succes Lyon pe Old Trafford ! ;)

Iaco
21st February 2008, 18:15
hmmm gol minutul 87 din corner ,dintr-un ricoseu noroc ,de ce nu ma mira? ioa a jucat Manchester United...

p.s acuma o sa vina cu texte `v-am batut cu 4-0 `....

Incepi sa suni ca bogdy...tu te uitai la arsenal-milan si nu ai vazut meciul...manchester a jucat mai bine...dar e greu sa dai goluri cand echipa adversa sta cu toata echipa in careu...uitete la statistici si ai sa vezi ce s-a intamplat...

Ma vezi pe mine sa comentez un meci doar prin prisma scorului daca nu am urmarit meciul sau macar m-am uitat pe statistici...documenteaza-te urmareste si dupa aia da-ti cu presupusu...asta asha ac un sfat ca pe viitor sa nu mai fi penibil in declaratii:P:ok:

P.s si uite asha ca sa fiu carcotas...iti mai aduci aminte de golul lui gallas din campionat...ala de 2-2 de pe emirates...ala fost prin min 94

TheUndertaker
4th March 2008, 14:28
O fi bun Lyonul in campionat dar in Liga campionilor sunt vai de mama lor.Nu vor trece de Man. Utd.

YoNuTzz
4th March 2008, 16:34
diseara se califica man utd...
clar :ok:

delaparis
4th March 2008, 18:26
Manchester :

Van der Sar - W. Brown, Vidic, R. Ferdinand, Evra - C. Ronaldo, Carrick, Anderson, Giggs (sau Nani) - Rooney, Tevez


Lyon :

Coupet - Clerc, Squillaci, Cris, Grosso - Govou, Juninho, Toulalan, Ben Arfa, Kallstrom - Benzema

delaparis
4th March 2008, 22:33
La ora 20h15 Old Trafford este gol ... 3000 de spectatori doar au luat locul in tribune

Statistica meciurilor ManUtd contra cluburilor franceze este impresionanta.

7 victorii pentru englezi si 5 egaluri.

17 goluri marcate contra 5 incasate


Lyon:
Ben Arfa crede ca sansele sunt totusi 50-50 % in acest meci deoarece in aparare se pare ca ManUtd nu au gasit solutia contra Benzema ...
Sony Anderson este langa fosta sa echipa si a asistat la incalzire

delaparis
4th March 2008, 23:28
min 41 Gol Ronaldo ... era clar ...

Lyon trebuie sa castige iar ei se lasa dominati in 25 metri in loc sa se arunce in atac ...

Meciul nu s-a terminat dar calificarea este practic decisa ...

delaparis
5th March 2008, 00:15
min 73 bara Keita (Lyon) ...

Universal
5th March 2008, 00:25
Corner pentru Lyon, minutul 85..inca se mai poate...

delaparis
5th March 2008, 00:34
S-a terminat

ManUtd in sferturi

Lyon nu a reusit sa domine mijlocul terenului si meciul a fost de fapt in 25 de metri fie la englezi fie la francezi ... dezordine si risipa de energie ...

Felicitari Manchester United :)

Sasuke Uchiha
5th March 2008, 00:52
fara suprize, sper ca maine sa fie 4 echipe din anglia calificate

YoNuTzz
5th March 2008, 01:42
1-0 :D
felicitari man utd :ok:

italia probabil maine va ramane cu 0 echipe, spania nici ea nu sta prea bine, probabil anul acesta anglia va deveni nr 1 la coeficienti :ok:

delaparis
5th March 2008, 01:43
Da ... si de ce razi ? :D

Catalanul
5th March 2008, 01:45
ma asteptam la o victorie mai lejera a celor de la MU ... golul a fost marcat cu un pic de bulan din cate mi'am dat seama :D e drep nu am vazut meciul deci e posibil sa nu fi avut nici mari probleme de a se califica mai departe :)

Iaco
5th March 2008, 08:36
hmmm gol minutul 87 din corner ,dintr-un ricoseu noroc ,de ce nu ma mira? ioa a jucat Manchester United...

p.s acuma o sa vina cu texte `v-am batut cu 4-0 `....

Sa nu va mai aud acuma...nici pe aia de la liverpool nici pe aia de la arsenal cu victorii sau egaluri la sfarsit de meci: arsenal egalu cu noi de pe emirates, egal cu aston villa, victorie cu milan...egalu cu man u si cu aston villa si dupa prelungiri nesimitite de 5 minute...cand celalate echipe primesc maxim 3...liverpool vezi meci cu inter din CL...

Iaco
5th March 2008, 08:39
ma asteptam la o victorie mai lejera a celor de la MU ... golul a fost marcat cu un pic de bulan din cate mi'am dat seama :D e drep nu am vazut meciul deci e posibil sa nu fi avut nici mari probleme de a se califica mai departe :)

Cu bulan a ajuns mingea la ronaldo...da cum s-a intors si a marcat golul e alta poveste...coupet nici nu a stiut unde era mingea...dar a fost singura chestie buna facuta de ronaldo aseara...in rest o evolutie stearsa...a pierdut o gramada de mingi si nu s-a batut deloc pe teren:(

Sir. Eko
5th March 2008, 09:37
moprh am avut si noi 2 meciuri cand am egalat in prelungiri si faci scandal,mai bine uitate la echipa ta :).Daca nu te uiti la meci nu vorbi cate minute de prelungiri trebuiau date sau nu.
Felicitari pentru calificare,asteptam si pe Chelsea si pe Liverpool in sferturi

Iaco
5th March 2008, 11:58
moprh am avut si noi 2 meciuri cand am egalat in prelungiri si faci scandal,mai bine uitate la echipa ta :).Daca nu te uiti la meci nu vorbi cate minute de prelungiri trebuiau date sau nu.
Felicitari pentru calificare,asteptam si pe Chelsea si pe Liverpool in sferturi

Nu zic nimic mai mult uitete la statistici:P

Arsenal...in partea de jos iti spune numarul de goluri si distributia lor pe segemt de meci:P
http://uk.eurosport.yahoo.com/football/arsenal/

Manchester United

http://uk.eurosport.yahoo.com/football/manchester-united/

Si asta e doar din campionat:D:D

Geografu
5th March 2008, 17:48
Manchester a reusit ceea ce si-a propus.Adica accederea in sferturi.
Ca a realizat-o greu ,echipa franceza opunandu-i o rezistenta darza ,asta a facut ca dubla sa fie si mai frumoasa.
Bafta in continuare !

Bogdy LFC
5th March 2008, 18:24
Manchester a ,meritat sa se califice :ok: Sper sa intalneasca Arsenal sau Roma in faza urmatoare :ok: