PDA

View Full Version : Terenuri de tenis in Bucuresti



mman
20th February 2004, 16:39
Salut, intrebarea mea este ce baze de tenis serioase sunt in Bucuresti?
Si cam care sunt serviciile oferite? (preturi, abonamente, etc)
De asemenea care dintre ele ofera si posibilitatea (daca ofera) sa te antrenezi singur, la un perete, etc

10x

DJ Klaus
20th February 2004, 17:25
Eu ma dus in Herastrau la BTT unde au si perete de antranament cu un teren de bitum unde poti sa joci moka! Terenurile de zgura costa (ca peste tot) si nu sunt cine stie ce ! Eu am jucat saptamana trecuta la Campina pe zgura (in balon) ! Excelenta baza sportiva de acolo! M-a costat 1.000.000 lei pe 4 ore sau 350.000 per ora ! da' a meritat :yeah:

Vadim
20th February 2004, 17:35
Eu joc pe baza Lia Manoliu, pe zgura sau pe suprafata artificiala, anul trecut era decent, in jur de 120.000 ora ziua si 180.000 ora pe nocturna, jucam o ora si jumatate. Mai joc si pe Moghioros, unde era tot in jur de 120-150.000, suprafata artificiala.

DJ Klaus
20th February 2004, 18:03
Eu joc pe baza Lia Manoliu, pe zgura sau pe suprafata artificiala, anul trecut era decent, in jur de 120.000 ora ziua si 180.000 ora pe nocturna, jucam o ora si jumatate. Mai joc si pe Moghioros, unde era tot in jur de 120-150.000, suprafata artificiala.
Si Iarna ? unde joci cand e zapada ? sau hibernezi ? :D

christina
2nd August 2004, 21:30
caut o baza unde se dau ore de tenis.daca stie cineva una k-lumea sa dea un msj.thx

araducu2000
24th August 2004, 14:57
Daca ati fi in iasi v-as spune multe baze de tenis.

Bine inteles si k-lumea

mman
28th September 2004, 16:12
In Bucuresti, stiti baze de tenis care ofera cursuri, nu prentru performanta, ci sa puna bazele si pentru amatori care vor sa joace la un nivel ceva mai ridicat?

10x :)

css2
29th September 2004, 23:43
caut o baza unde se dau ore de tenis.daca stie cineva una k-lumea sa dea un msj.thx
hello christina.trebuie sa te duci sa iei ore de la munteanu claudiu care este un antrenor foarte bun.are baza la agronomie . este o baza mai necunoscuta dar crede-ma ca merita

Adi1
3rd October 2004, 13:31
Si eu caut un teren klumea si accesibil (poa sa fie si in afara buc max 10 km), singura baza care mi-a lasat o impresie buna e la Aparataj, unde e federatia romana de tenis..pacat ca e numai pt sportivi.

mman
3rd October 2004, 17:53
Si eu caut un teren klumea si accesibil (poa sa fie si in afara buc max 10 km), singura baza care mi-a lasat o impresie buna e la Aparataj, unde e federatia romana de tenis..pacat ca e numai pt sportivi.

Si bun si accesibil e cam greu... mai ales in Romania :p

radup
29th January 2005, 14:24
Salut, intrebarea mea este ce baze de tenis serioase sunt in Bucuresti?
Si cam care sunt serviciile oferite? (preturi, abonamente, etc)
De asemenea care dintre ele ofera si posibilitatea (daca ofera) sa te antrenezi singur, la un perete, etc

10x

Deci..... depinde in ce zona a Bucurestiului
In Militari la Apusului TC 2000 terenurile sunt bune dar preturile cam piperate si nu au perete
In Str Buzesti TC Sanatatea terenurile sunt acceptabile si costa aproximativ 10 EUR/ora nu au perete
La Apaca In Politehnica daca sti terenurile sunt destul de proaste si nu au perete
In Herastrau sunt mai multe terenuri, la BTT terenurile sunt bune dar preturile sunt mari si au perete; mai sunt niste terenuri la vreo 2-300m dar nu sunt asa bune si nu stiu daca au pus balon
In Agronomie a mai spus cineva de ele si nu comentez
La CNT ai posibilitatea sa inchiriezi dar este f. aglomerat pt. ca acolo se antreneaza loturile nationale de toate varstele pe gratis sau la preturi modice

radup
29th January 2005, 14:27
caut o baza unde se dau ore de tenis.daca stie cineva una k-lumea sa dea un msj.thx
Depinde de ce vrei exact(antrenor profesionist, amator) si la ce pret

radup
29th January 2005, 14:29
Salut, intrebarea mea este ce baze de tenis serioase sunt in Bucuresti?
Si cam care sunt serviciile oferite? (preturi, abonamente, etc)
De asemenea care dintre ele ofera si posibilitatea (daca ofera) sa te antrenezi singur, la un perete, etc

10x

Am uitat daca vrei sa joci la perete este gratis

Leeloo
30th January 2005, 15:35
Vreau si eu sa stiu unde pot gasi un teren de tenis acoperit cu preturi rezonabile....Si mai vreau sa stiu cam ce ar trebui sa faci sa poti juca de performanta....si cam cat costa in ziua de astazi sa joci de performanta......Bieneinteles daca stie cineva :D

ilenuta
30th January 2005, 16:09
Despre terenuri acoperite, vezi aici mai sus... in general vad ca sunt cu 10 Euro, dar si cu 8 Euro / ora, dar e mai greu de ajuns.
Vezi si in celelalte threaduri...

radup
30th January 2005, 16:50
[QUOTE=Leeloo]Vreau si eu sa stiu unde pot gasi un teren de tenis acoperit cu preturi rezonabile....Si mai vreau sa stiu cam ce ar trebui sa faci sa poti juca de performanta....si cam cat costa in ziua de astazi sa joci de performanta......Bieneinteles daca stie cineva :D[/QUOTE

Peste tot este cam acelas pret depinde de calitatea terenurilor adica aproximativ 10 EUR. Nimeni nu poate sa spuna ce ar trebui sa faci sa joci tenis de performanta pana nu vede cum te misti in teren. Cat despre costuri depinde de ce vrei individual, la grupa, de cate ori pe saptamana si asa mai departe.

radup
30th January 2005, 16:53
Despre terenuri acoperite, vezi aici mai sus... in general vad ca sunt cu 10 Euro, dar si cu 8 Euro / ora, dar e mai greu de ajuns.
Vezi si in celelalte threaduri...
Depinde de ora la care vrei sa joci, in general la pranz este mai ieftin

a_ndrada
5th March 2005, 13:20
ca sa faci tenis de performanta e f greu mai ales pt oamenii simpli,vorbesc din proprie experienta,norocul meu este ca ii am pe parinti datorita carora nu mi-a lipsit niciodata nimic si am fost singura care am teren oricand vreau eu si cei mai buni antrenori dar oricum e greu.

remus_onisie
6th March 2005, 04:15
man....e o baza de tenis.... nu stiu exact sa spun daca e inafara bucurestiului sau nu...dar e spre iesire...pe prelungirea ghencea....preturile sunt bune..zic yo

css2
6th March 2005, 04:20
onisie remus unde ai jucat tenis?
esti nascut intre 74 si 76.imi aduc aminte numele asta dar nu sint sigur

Mihaela P
31st March 2005, 00:58
Sunt niste terenuri de tenis pe str. Valea Larga (zona Prelungirea Ghencea ).
Mai exact pe drumul care duce spre sere-bariera Domnesti. Dupa...o fabrica de paine de pe partea dreapta (nu spun numele sa nu facem reclama) mai mergi cam 50 metri si se face un drum la dreapta(dupa un gard maro). Nu exista nici un afis,nu se vede nimic din drumul principal,dar daca te uiti cu atentie se vede tablita cu str.Valea Larga.
Au nocturna,antrenori,pe timp de iarna stiu ca au avut si terenuri acoperite.
Nu fac reclama terenurilor (mai ales pentru ca nu ma pricep nu stiu cum este zgura de acolo) dar acolo mai mergem noi.
In Moghioros nu-mi place ca este prea multa lume.

Allan coach
5th April 2006, 23:26
Daca vreti preturi adevarate la terenuri de tenis si antrenamente veniti la baza gold tenis club ce se afla intre militari si dr.taberei mai exact la intersectia Valea Cascadelor cu Bl.Timisoara.

Pepsi-Cola
14th May 2006, 23:05
multumesc Allan coach

teodoru gh gabi
5th January 2007, 13:49
tenis in IASI iarna , unde se pote juca ?

dumy84
8th January 2007, 01:32
In Complexul Lia Manoliu stie cineva ce preturi se practica? Am vazut ca acolo langa federatie este acum iarna si un teren acoperit (balon). Multumesc!

oana_f
14th January 2007, 16:31
Daca vreti preturi adevarate la terenuri de tenis si antrenamente veniti la baza gold tenis club ce se afla intre militari si dr.taberei mai exact la intersectia Valea Cascadelor cu Bl.Timisoara.

un numar de telefon exista?

si pot juca si amatorii? iarna?

Multumesc

Cyrus
15th January 2007, 15:00
In Complexul Lia Manoliu stie cineva ce preturi se practica? Am vazut ca acolo langa federatie este acum iarna si un teren acoperit (balon). Multumesc!

La balon 50 RON...la federatie iar cele de langa patinoar tot 50 RON daca optezi pt abonament este 45 RON/h

Cyrus
15th January 2007, 16:40
..binenteles astea sunt tarifele de iarna....vara in aer liber anul asta a fost 20-25 RON

whoop007ro
15th February 2007, 10:56
Salutare, se pare ca a cam venit primavara mai devreme. Tinand cont de vremea placuta de afara, vreau sa va intreb daca stiti unde se poate juca tenis in aer liber in aceasta perioada. Au dat drumul la terenuri afara ?

printulmiskin
15th February 2007, 12:30
ca sa faci tenis de performanta e f greu mai ales pt oamenii simpli,vorbesc din proprie experienta,norocul meu este ca ii am pe parinti datorita carora nu mi-a lipsit niciodata nimic si am fost singura care am teren oricand vreau eu si cei mai buni antrenori dar oricum e greu.

Ai mare dreptate,sa faci tenis de performanta in Romania este infernal de greu.Am o curiozitate:zici ca ai cele mai bune conditii,cei mai buni antrenori,ce loc ocupi in clasament?

The_Player
17th February 2007, 11:58
Buna ziua, va rog mult puteti sa-mi spuneti unde sunt terenuri de antrenament cu perete?

Va multumesc anticipat!

whoop007ro
20th February 2007, 12:25
repet,
avem unde sa jucam in aer liber in Buc saptamana asta ? S-a deschis vreun teren de zgura in aer liber ?

whoop007ro
25th February 2007, 18:56
Cu riscul de a ma repeta, va rog frumos sa dati de veste daca stiti undeva unde se poate juca tenis afara in aceasta perioada.

Ady
25th February 2007, 19:13
vrei sa joci afara pe temperaturi cu minus ?

whoop007ro
26th February 2007, 14:41
Nu mai sunt temperaturi cu minus. De saptamana asta o sa vina primavara.
O sa vezi

Cyrus
26th February 2007, 16:46
deci...terenurile de zgura se pregatesc cand sigur nu o sa mai vina vreo ninsoare sau ger...pregatirea unui teren de tenis dupa iarna dureaza cu zilele si nu se risca nimeni sa munceasca in zadar...asa ca nu o sa gasestui decat pe ciment....sincer nu stiu niciunul.

whoop007ro
26th February 2007, 21:15
Ce ninsoare sa mai vina mai daca a zis Romica Jurca, ca o sa vina primavara :D

cata11n
21st May 2007, 21:35
salutare...intervin si eu cu o oferta...in felul urmator...am un teren de tenis "personal ca sa zic asa(terenul este nivelat super...tuse din plastic si fileu NOI-bun de jucat ca sa zic asa)" in Zona Complexul Sportiv Stadional Nadional Lia Manoliu...il inchiriez cu 20 RON / ora...va putem face abonament sau daca vreti si antrenor amator pentru copii sau cine doreste sa joace cu un partener bun...am 20 de ani si fac tenis de 9 ani deja...putem discuta si negocia la ID de mess cata11n @ yahoo . com sau tele 0767.016.726

Ramon0090
2nd June 2008, 11:26
Daca vreti preturi adevarate la terenuri de tenis si antrenamente veniti la baza gold tenis club ce se afla intre militari si dr.taberei mai exact la intersectia Valea Cascadelor cu Bl.Timisoara.

Salut! Ce preturi mai accesibile pentru terenuri de tenis sunt in sectorul 6? Eventual este cineva interesat..caut partener de wknd.

IonuDragu
27th July 2008, 16:49
Se mai inscrie cineva pentru partener de tenis ?
Same thing over here! Need a practice player!