PDA

View Full Version : Deplasarile galeriei Farului in strainatate



tchibos
2nd July 2006, 13:51
Din cate am inteles pentru returul cu Lokomotiv Plovdiv, suporterii Farului vor face deplasarea in Bulgaria cu doua autocare. Se preconizeaza ca plecarea va avea loc sambata dimineata la ora 6. Este cineva care merge sau stie detalii???

tchibos
3rd July 2006, 19:38
Pana la urma deplasarea este prevazuta pentru vineri 7 iulie ora 23,30 de la Silvian ( zona Anda ). Cei care doresc sa mearga sunt rugati sa duca pasapoartele la magazinul oficial al clubului

inca mai sunt locuri libere

tchibos
4th July 2006, 00:07
Pentru deplasarea in Bulgaria, pana la ora actuala si-au facut la urgenta pasapoarte, aproximativ 25 de suporteri ai Farului (inclusiv subsemnatul). Programul pentru depunerea actelor necesare este 8.30-13.30, iar pentru eliberare pasapoarte 13.30-16.30 zilnic. Actele necesare sunt: dovada platii taxelor la CEC (97 RON), un formular tipizat la fata locului, buletin (copie si original), certificat de nastere (copie si original), pasaportul vechi (daca e cazul), plus 100 RON taxa de urgenta. Asteptam ca si in zilele urmatoare sa mai vina suporteri pentru inscrieri. Data limita pt inscriere este vineri 07 iulie ora 20 Intoarcerea de la Sofia va fi cel mai probabil duminica dimineata in jurul orelor 5,30 - 6,00, speram cu calificare cu tot

dorryn
4th July 2006, 00:40
sunt multi care vor veni in ultima clipa..majoritatea avand deja pasapoarte.Altfel..nu stiu daca se vor inghesui sa plateasca taxa de urgenta

tchibos
4th July 2006, 11:21
pentru cei "isteti" exista portite pentru a scapa de aceasta taxa de urgenta... cu o adeverinta de la munca sau ceva. Serviciul pasapoarte este obligat sa faca pasapoartele in 24/48 ore celor care au un motiv intemeiat

...oricum din cate am inteles daca vor fi mai multi suporteri se pot chiar suplimenta locurile.

Plecarea galerie va fi pana la urma sambata dimineata la orele 6-7. Motivul care sta la baza schimbarii zilei si orei de plecare este decalarea inceperii meciului

MEGDAC
5th July 2006, 19:33
ne vedem la autocar,si FORTZA FARUL!!!

dorryn
5th July 2006, 22:55
eu stiu ca vineri la 11 jumate noaptea.azi am aflat ca tot ora aia e.pana la urma.. o noaptea o pierdem la barfa si la o bere.cine mai doarme inaintea unui asa meci?!

Armandihno
6th July 2006, 11:02
sper sa fim cat mai multi... mai bine sa plecam dimineata ca sa nu fim obositi ca e greu sa mergi noapte si dupa aia sa mai astepti pana la ora meciului si sa mai faci si galerie

tchibos
6th July 2006, 17:40
se pleaca sambata dimineata la sapte de la CET (Anda -> Silvian) cu o oprire la Metro

tchibos
7th July 2006, 17:44
Maine dimineata galeria Farului va pleca la Sofia pentru sustinere echipei favorite. Cele doua autocare aproape s-au unmplut. Aproximativ 100 de Faristi entuziasti asteapta plecarea de maine. Ei au primit si o veste buna, asigurarea medicala care trebuia platita se pare ca a picat datorita unei conventii incheiate in Romania si Bulgaria. E momentul zero, in care echipa noastra are ocazia sa ajunga fata in fata cu echipele mari ale Europei, Auxerre fiind deschizatoare de drum in acest sens. Urarile de drum bun sper sa tina noroc galeriei Farului care se va intoarce imediat dupa meci (dupa o meritata calificare, cu pitin noroc)

tchibos
7th July 2006, 21:36
Liga Suporterilor Constănţeni anunţă, pe site-ul său oficial, că va face deplasarea la Sofia cu două autocare. Acestea vor pleca din Constanţa sâmbătă, 8 iulie, de la ora 7, de la Complexul „Silvian“ din zona „Anda“, şi se vor întoarce duminică dimineaţă, pe la orele 5,30 - 6. Înscrierile pentru meci s-au făcut până vineri, 7 iulie, la ora 20. (M.B.)

Cuget Liber

U|L|T|R|A|S|
9th July 2006, 20:33
Fara caterinca acum...nu am pasaport...am vreo sansa sa il fac pana miercuri la ora 17:00.. ca daca pierd si deplasarea din Franta... :((

tchibos
9th July 2006, 21:53
Daca te duci maine dimineata cu siguranta ti-l face la urgenta pana miercuri la ore 16. Eu l-am facut in doua zile la urgenta. Sa citesti posturile 3 si 5 ca am scris acolo program, acte necesare. Plecarea este miercuri seara cel mai devreme. Asta inseamna ca vom pleca miercuri seara sau joi ca sa ajungem pana sambata pentru ca pe drum vom face doua zile si doua nopti.

tchibos
13th July 2006, 01:04
celor care fac deplasarea la Auxerre le uram drum bun si sa vina cel putin cu acelasi succes ca la Sofia :ok:

tchibos
20th July 2006, 14:33
Farul a fost susţinută la Auxerre de o galerie de 70 de persoane. 50 au venit de la Constanţa, cu autocarul, iar alţi 20 au fost români stabiliţi în Franţa, majoritatea de la Paris (160 km de Auxerre). Între aceştia s-au aflat şi liderii suporterilor lui Poli Iaşi şi CFR Cluj, formaţii ale căror galerii sînt înfrăţite. Galeria română l-a întîmpinat cu ostilitate de ex-rapidistul Daniel Niculae, care a fost transferat de Auxerre în această vară. Neacomodat încă la noua echipă, internaţionalul român n-a avut o prestaţie prea reuşită fiind înlocuit în min.67 cu Traore (autorul ultimului gol al meciului). Niculae, folosit atacant de bandă dreaptă, a fost anihilat de Laurenţiu Florea şi a expediat un singur şut pe spaţiul porţii, respins de Curcă în min.50. Spectatorii români au fost aplaudaţi la scenă deschisă de cei 15.000 de francezi prezenţi la meci, cînd au desfăşurat banner-ul “Merci Zizou” şi au scandat numele lui Zinedine Zidane. Între suporterii Farului s-au aflat şi trei congolezi, veniţi special pentru a-l urmări pe Armel Disney. La finalul partidei Disney s-a întreţinut minute bune, la marginea terenului, cu cei trei conaţionali.

Telegraf

U|L|T|R|A|S|
20th July 2006, 15:24
Cum au ajuns cu tortele pana in Franta???
http://i62.photobucket.com/albums/h108/simp4ticul/torteauxere.gif

http://i62.photobucket.com/albums/h108/simp4ticul/torteauxere1.gif

tchibos
20th July 2006, 16:15
au ajuns, doar ca era sa pierdem inceputul meciului si din viteza responsabilii au uitat sa le ia sa le aprindem pe stadion, asa ca le-am aprins dupa meci in fata stadionului

dorryn
20th July 2006, 19:28
nu ne-au lasat nici cu bete la steaguri ce sa mai zicem de torte.. daca le uita cineva se puteaq intoarce .. dar nu am avut voie cu torte ..e drept ca am ajuns in ultima clipa dar ne-au rezervat loc la trbuna A langa suporterii lor si normal ca nu aveam voie cu torte sau cu bete..la un scandal ar fi iesit rau.

Armandihno
20th July 2006, 22:05
nu se puteau ascunde tortele? La alte meciuri cum se baga tortele pe stadioane?

U|L|T|R|A|S|
20th July 2006, 23:18
Intrebarea mea era una retorica :D ... Eu nu credeam ca o sa luati tortele cu voi, pentru ca la vama stiu ca sunt niste controale stricte...
In Europa stiu ca nu sunt permise tortele pe stadioane... nimeni nu cred ca avea tupeul sa aprinda o torta in incinta... motivul - dosar penal...

Dar satisfactia unei torte aruncate in teren... NEPRETUITA ... poate reusim sa bagam torte la meciul retur cu Auxerre, desi daca vrem putem sa introducem si 200 de torte, nu stiu cine are tupeu sa aprinda una:drak:

tchibos
20th July 2006, 23:24
la vama controale mai sunt doar la unguri ca in rest Europa e libera, doar ca probabil era mai greu de aprins tortele pe stadion... pe stadionul Farul s-ar putea aprinde ca au fost antecedente