PDA

View Full Version : Plecari/sosiri in statia Ghencea



Pages : [1] 2

YoYoyOi
18th December 2007, 07:20
Aici vom discuta despre transferurile din aceasta iarna.

Se pare ca jucatorii de care Steaua se va desparti sint urmatorii: Cernea (dorit de Otelul Galati), Badoi (care este deja acontat de Poli Timisoara), Baciu (fundasul Stelei fiind aproape de un transfer in China), P. Marin (gata sa se intoarca la Progresul), Dica (cu un picior in Premier League), Goian (dorit de Hamburg), Lovin (contactat de doua echipe din Franta) si V. Iacob (cerut cu insistenta de Oleg Protasov la Dnepr).

Vladek
18th December 2007, 09:26
Iacob, Lovin si Baciu n-au decat sa se duca incotro or vedea cu ochii. Nici o paguba aici. Sper ca Dica sa reuseasca sa plece si el, ca numai la asta se gandeste de un an de zile, timp in care a intrat pe teren 70% din timp fara chef de joc.

Cernea si P. Marin .. mai puteau fi de folos ca rezerve. Pacat. N-ar fi o idee rea ca pe langa Cernea sa mai oferim si 500.000-600.000 de euro si sa-l luam pe Szekely.

Singurii dupa care mi-ar parea rau ar fi Goian (stalpul apararii noastre, chiar daca e cam lent) si Badoi (nu i s-a dat nici o sansa).

La capitolul veniri, bineinteles ca n-avem ce comenta fiindca se pare ca nu vine nimeni. De ce nu ma mira asta ? :groggy::groggy: Oricum, daca ar fi sa discutam serios, de la postul de mijlocas defensiv in sus, unde merge si cu Ov. Petre, nu avem nici un jucator cu adevarat bun. Ne-ar trebui mijlocas stanga, mijlocas dreapta, mijlocas central ofensiv, care sa nu aiba nevoie de 3-4 miscari pentru preluare, si un atacant autentic, care sa dea gol din jumatate de ocazie si macar 1 gol la 2 meciuri, nu 1 la 5. Preferabil straini cu totii. Dar cred ca tot niste petarde de la Vaslui sau Bacau o sa luam pana la urma.

steauasv
18th December 2007, 09:49
un mijlocas defensiv ca cei a lui Arsenal...unul stanga unul dreapta un playmaker...si un atacant gen Inzaghi...Lacatus..ceva de genu

YoYoyOi
18th December 2007, 19:51
si dupa cum presimteam cu totii incepe distractia :headbang:

Primul zvon la "sosiri": Zicu :mda:

YoNuTzz
18th December 2007, 19:59
singurul care nu as vrea sa plece din cei enumerati mai sus este goian...

cat despre transferurile pe care le vom face...presimt k vor fi multe multe zvonuri, si foarte putine realizari...
cat despre zicu, am citit si eu in gsp...hmm...dinamo, rapid, dinamo...I DON'T THINK SO !

Ioca10
18th December 2007, 20:38
Din partea mea pot pleca toti...dar sa vina altii care ne pot duce pe primul loc;)
Nu analizez pe nimeni la nivelul de zvon...analizez dupa ce joaca;)

Andrei_23
18th December 2007, 20:39
de la noi din campionat nu prea e mult de cumparat , chiar deloc

effect
18th December 2007, 22:24
Ne trebuie 3-4 jucatori straini : cica am fi facut o oferta pentru un mijlocas stanga de la Boca Juniors , o oferta pentru Armenterros de la Sevilla si probabil o oferta pentru Thereau . In acest caz , s-ar putea sa mai aducem inca un atacant strain , din moment ce Iacob si Zaharia sunt si ei pe lista neagra a lui Gigi :D

eventHorizon
18th December 2007, 23:11
G.Coman si M.Baciu sunt pe faras la U Cluj! Cum clujenii ne-au batut, nea jiji se tine de promisiune si ii transfera la Steaua! :ok:
Atacanti? Il ia pe "liubinicovici" de la Vaslui, ca doar se intelege bine cu Porumboiu din moment ce si Zaharia ia drumul moldovei.
Toata lumea va fi multumita, chiar si Surdu :D Problema e ca sunt multi stelisti care inca mai cred in promisiunile lu... stiti voi cine, si vor suferi de indigestie dupa, si nu din cauza porcului de Craciun :P

Dani3l
18th December 2007, 23:47
Cu ce sa incep...:D
Patronul grupării din Bulevardul Ghencea spune că s-a înțeles cu finanțatorul FC Vaslui, Adrian Porumboiu, pentru transferul lui Dorel Zaharia la formația moldavă.
Totuși, Dorel Zaharia a precizat, astăzi, că nu are de gând să se transfere la Vaslui, iar Adrian Porumboiu a confirmat că stelistul își dorește un transfer în străinătate.
partea a 2 a:D
TVR a anuntat marti seara ca Steaua este interesata de Jesus Alberto Datolo, un mijocas stinga de la Boca Juniors, una dintre cele mai importante echipe din Argentina. Datolo are 23 de ani si a ajuns la Boca in 2006, dupa ce mai jucase la Canuelas si Banfield.

Datolo ar costa minimum 2,5 milioane de euro si ar solicita un salariu de 400.000 de euro pe an, dublu fata de cit cistiga in acest moment in Ghencea Dica si Neaga.
a 3 a :D
Dorian Bylykbashi are 27 de ani, joacă pe postul lui Dică, în Ucraina, la Krivoi Rog, și mai este dorit de Mircea Lucescu la Sahtior.

Nu e singurul albanez dorit în Ghencea. Tot din Ucraina, de la Vorskla, albanezul Curri s-ar afla pe lista Stelei, conform sursei citate. Jucatorul născut în Kosovo evoluează în apărare și a dat deja gol la "națională", împotriva Olandei.
si a 4 a ...:happy
Managerul sportiv al roș-albastrilor a afirmat că Steaua a făcut o ofertă pentru jucătorul sud-american, de la Sevilla B.

"Da, în această seară am trimis prin fax oferta pentru Armenteros. Este un jucător pe care ni-l dorim și așteptăm un răspuns zilele următoare", a menționat Adrian Ilie.

"Mă interesează oferta, chiar dacă aici, în Sevilla, mi-e foarte bine. Acum nu-mi rămâne decât să mai negociez puțin și vom vedea cum stau lucrurile. Este o mândrie pentru mine să fiu la Steaua. Este un club foarte frumos, știu că Steaua se interesa de mine de acum șase luni și m-aș bucura să vin la o echipă mare, care joacă la competiții europene și este importantă", a declarat argentinianul care evoluează la echipa secundă a Sevillei pentru RTV.
toate,stelisti.ro :D
Cel mai bun transfer:cedarea lui Lovin!:yeah:

Universal
18th December 2007, 23:55
Cu ce sa incep...:D
Patronul grupării din Bulevardul Ghencea spune că s-a înțeles cu finanțatorul FC Vaslui, Adrian Porumboiu, pentru transferul lui Dorel Zaharia la formația moldavă.
Totuși, Dorel Zaharia a precizat, astăzi, că nu are de gând să se transfere la Vaslui, iar Adrian Porumboiu a confirmat că stelistul își dorește un transfer în străinătate.
partea a 2 a:D
TVR a anuntat marti seara ca Steaua este interesata de Jesus Alberto Datolo, un mijocas stinga de la Boca Juniors, una dintre cele mai importante echipe din Argentina. Datolo are 23 de ani si a ajuns la Boca in 2006, dupa ce mai jucase la Canuelas si Banfield.

Datolo ar costa minimum 2,5 milioane de euro si ar solicita un salariu de 400.000 de euro pe an, dublu fata de cit cistiga in acest moment in Ghencea Dica si Neaga.
a 3 a :D
Dorian Bylykbashi are 27 de ani, joacă pe postul lui Dică, în Ucraina, la Krivoi Rog, și mai este dorit de Mircea Lucescu la Sahtior.

Nu e singurul albanez dorit în Ghencea. Tot din Ucraina, de la Vorskla, albanezul Curri s-ar afla pe lista Stelei, conform sursei citate. Jucatorul născut în Kosovo evoluează în apărare și a dat deja gol la "națională", împotriva Olandei.
si a 4 a ...:happy
Managerul sportiv al roș-albastrilor a afirmat că Steaua a făcut o ofertă pentru jucătorul sud-american, de la Sevilla B.

"Da, în această seară am trimis prin fax oferta pentru Armenteros. Este un jucător pe care ni-l dorim și așteptăm un răspuns zilele următoare", a menționat Adrian Ilie.

"Mă interesează oferta, chiar dacă aici, în Sevilla, mi-e foarte bine. Acum nu-mi rămâne decât să mai negociez puțin și vom vedea cum stau lucrurile. Este o mândrie pentru mine să fiu la Steaua. Este un club foarte frumos, știu că Steaua se interesa de mine de acum șase luni și m-aș bucura să vin la o echipă mare, care joacă la competiții europene și este importantă", a declarat argentinianul care evoluează la echipa secundă a Sevillei pentru RTV.
toate,stelisti.ro :D
Cel mai bun transfer:cedarea lui Lovin!:yeah:


hai, cu Armenteros ar fi adevarat, dar Datolo? Curri? Ma cam indoiesc :o:

Dani3l
19th December 2007, 01:07
Zicu a fost oferit Stelei de Ioan Becali // Tentație refuzată?
Povestea tricoului
De Sfîntul Nicolae, Zicu a participat la o petrecere la un club din centrul Bucureștiului. La final, un prieten i-a cerut să-i ofere tricoul său de la Dinamo. "Ce să faci cu el?", a replicat Zicu. "Să-l pun la colecție", a replicat amicul. "Lasă-l, mă, că o să-ți dau de la Steaua. Dacă nu acum, în iarnă, cel tîrziu la vară o să ajung la Steaua", ar fi spus Zicu. Întîmplarea a fost povestită Gazetei de unul dintre cei care au participat la acea petrecere.
RESTUL articolului,aici:http://www.gsp.ro/Steaua/Zicu-a-fost-oferit-Stelei-de-Ioan-Becali-Tentatie-refuzata.html?a=3147/166307
La cat de prost e jiji..si de razbunator,l-ar lua pe zicu numai sa-l vad pe borcea ofticat...:happy

Pariu inedit
În cadrul emisiunii "Tribuna zero", de la Europa FM, în care invitatul de luni a lui Ovidiu Ioanițoaia a fost Valeriu Argăseală, a intervenit telefonic un fan al Stelei, care l-a provocat la un pariu inedit pe oficialul din Ghencea. "Domnule Argăseală, sînt șofer pe autobuz, pe linia lui 135. Facem prinsoare că la Steaua nu va veni nici Armenteros, nici Thereau, nici Camus și nici un alt jucător de valoare?", i-a spus ascultatorul. "Facem, da. Dacă pierdeți, trebuie să mă plimbați o cursă cu autobuzul", a replicat Argăseală.
http://www.gsp.ro/Steaua/Discutii-avansate.html?a=3147/166407
Simpatic argaseala...:happy pe langa ,nebunu',mai trebuie si oameni mai sanatosi...:D

Desi luni seara "Comandantul" nu a fost prezent la sedinta "de bilant" a dinamovistilor, actionarii au discutat posibilitatea revenirii acestuia în "Stefan cel Mare". Concluzia? Patronul de la Vincon a fost trecut, deocamdata, în stand-by. Presedintele executiv, Cristi Borcea, a hotarât acest lucru în urma unui nou conflict. Motivul? Sefii "câinilor" doresc majorarea capitalului social cu 4 milioane de dolari. Ei vor ca Netoiu sa contribuie prin aducerea atacantului Unirii Urziceni, Bogdan Stancu, în "Groapa". Este cunoscut faptul ca omul de afaceri este "parintele spiritual" al fotbalistului si cel care l-a dus la formatia ialomiteana. Acum însa, "Comandantul" prefera sa-l dea pe internationalul de tineret la Steaua, în schimbul sumei de doua milioane de euro, decât sa-l duca în "Groapa", în contul revenirii sale la Dinamo. Acest lucru a stârnit mânia lui Borcea.
prosport.ro :happy

YoYoyOi
19th December 2007, 07:01
astea sunt abureli numai bune de citit dimineata pe racoare :happy

effect
19th December 2007, 14:28
La capitolul plecari

Badoi,Cristocea,Croitoru,Neaga,Iacob si Zaharia - am aflat 6 nume

Posibil ca pe acea lista se mai regaseste un portar (Vatca cel mai probabil) si inclin sa cred ca si P.Marin

Deci ramanem cu Lovinho :lol:

Dani3l
19th December 2007, 17:25
Soc astazi la Palat. Netoiu a facut o vizita fulger acasa la patronul Stelei pentru a discuta "afaceri", asa cum a spus omul cu banii din Ghencea. Netoiu este coproprietarul lui Bogdan Stancu, alaturi de Unirea Urziceni, iar Steaua incearca tot posibilul sa puna mana pe pustiul lui Dan Petrescu.

"A fost Netoiu astazi la Palat, dar nu am vorbit despre Bogdan Stancu. Pe Stancu il vreau, dar din vara o sa incerc sa-l aduc", au fost cuvintele patronului Stelei la Palat.

Vizita lui Netoiu la Palat aprinde si mai rau spiritele la Dinamo. El este dorit inapoi in Groapa, dar numai cu buzunarele pline. Actionarii din "Groapa" nici nu se gandesc sa-i deschida portile "Comandantului", daca el nu vine cu bani pentru a mai pune o caramida de 4 milioane de euro la capitalul clubului si, cu semnatura lui Bogdan Stancu de la Urziceni in buzunar.

Tocmai pustiul Urziceniului este si problema cea mare in relatia de apropiere dintre Netoiu si Dinamo. Decat sa-l aduca la Dinamo in schimbul revenirii sale, Netoiu prefera sa-l vanda pe doua milioane de euro Stelei, fapt care l-a enervat la culme pe Cristi Borcea, informeaza ProSport.


ProSport sustine ca nici Turcu nu este prea fericit cand se gandeste la o revenire a lui Netoiu si a amenintat chiar ca se va retrage de la club, daca va reveni "Comandantul"
sport.ro
Nu stiu daca vine sau nu...insa,dupa parerea mea,acest stancu,e un jucator fff interesant.
Oricum,cu plecarile lui iacob,zaharia si neaga,trebuie luat cel putin 2 atacanti.
Mesaj scris pe stelisti.ro,de un dinamovist la stirea cu zicu "sunt din constanta si il cunosc personal pe zicu si va spun 100% ca zicu e stelist de mic.dar sper sa nu vina la voi spurcatilor.FORZA DI....":D Romania e ROS-ALBASTRA!:yeah:
anonim @ 19.12.2007 11:54
"doresc tuturor stelistilor sarbatori fericite si la multi ani.sunt stelist de mic si visul meu e sa joc la steaua.sper sa fiu bine primit in ghencea si impreuna sa luam campionatul!" O FI ZICU?!:happy

YoYoyOi
19th December 2007, 17:29
sper sa nu devina cazul Stancu la fal ca si cazul Herea din vara :mda:

Adi Da Samraj
19th December 2007, 17:58
si probabil o oferta pentru Thereau

si peste 9-15 ani vom discuta ce oferta a mai facut Steaua lui Thereau si lui Albert Camus , pardon , Fabien Camus

:thinkso::help::help::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

dede
20th December 2007, 20:35
m'au innebunit in ultimele zile cu atatea "plecari/sosiri" :ciocan:

ceva serios si adevarat pe cand? :mda:

Adi Da Samraj
20th December 2007, 21:42
Ganea :D

Universal
20th December 2007, 21:48
aoleu :help: e prea batran... hai ..ar fi prea de tot ..a jucat si la Dinamo, si la Rapid...

Dani3l
20th December 2007, 21:48
Da..ar putea invata de la Radoi,lovitura de picior...:happy si radoi lovitura de croseu..:D

Universal
20th December 2007, 21:51
stai ca nu se spune asa...

in loc de ''iti rup gatul'' bagi...

''dai elegant la rat'' :D :D :D

YoYoyOi
21st December 2007, 17:55
Ganea? :cry:

astia s-au cretinizat de tot? :happy

moty
21st December 2007, 17:57
unde-ai auzit asa ceva, yoyo?

dede
21st December 2007, 20:20
Ganea? :cry:

astia s-au cretinizat de tot? :happy
:shocked:
asta inca nu am auzit'o

azi am citit doar despre un congolez, iar despre Armenteros si Thereau ziceau ca s-ar putea sa nu mai vina :sleep: maine oare ce vom mai afla? :groggy:

YoYoyOi
22nd December 2007, 00:00
prin GSP :D ca aia-s tare stiuti :D

dede
22nd December 2007, 00:28
tot de prin gsp: Mitea, intre dinamo si Steaua :groggy:
:happy

pana una alta, cica Badoi ar fi semnat cu timisoara :o:

YoYoyOi
22nd December 2007, 00:31
Doamne ajuta... cui stranuta :D

dede
22nd December 2007, 20:46
ce mai aflam azi... :D

7,5 milioane de euro pentru Goian
Englezii ar fi dispuși să ofere în pauza de iarnă 7,5 milioane de euro pentru a-și asigura serviciile fundașului din Ghencea, susține Antena1. După 17 etape în Premier League, Man. City se află pe locul 4, poziție de Champions League.


Argăseală: "Zaharia are oferte din Germania"
Valeriu Argaseala a vorbit despre jucatorii de care Steaua vrea sa se dispenseze din iarna.
"Zaharia poate sa plece la orice echipa. A primit cateva oferte de la cateva echipe din Germania. Si Vasluiul s-a interesat de el! Si Croitoru este pus pe lista neagra. Croitoru, Zaharia, Cristocea, Iacob, Neaga, Petre Marin, Badoi sunt jucatorii de care vrem sa ne despartim", a mai precizat Argaseala.


Marius Stan: "Steaua îl vrea pe Szekely"


Mugurel Buga la Steaua?
Antena 1 sustine ca jucatorul Rapidului, Mugurel Buga, ar putea ajunge in Ghencea


dmne... :groggy:

Gontel
22nd December 2007, 21:03
ce sa faca buga la steaua? sa dea un gol cu calcaiul, sa-si vopseasca parul si apoi sa se accidenteze...
chair vreau sa plece goian, ca prea e disperat baiatul asta. cat despre zaharia, nu stiu ce echipa din germania l-ar dori.

dede
22nd December 2007, 21:08
astea's povesti
nu pleaca nimeni, nu vine nimeni :sleep:
dar asa le place unora sa se bage in seama, scriind despre tot felul de prostii :mda:

eu nu mai cred nimic

effect
22nd December 2007, 21:24
ce sa faca buga la steaua? sa dea un gol cu calcaiul, sa-si vopseasca parul si apoi sa se accidenteze...
chair vreau sa plece goian, ca prea e disperat baiatul asta. cat despre zaharia, nu stiu ce echipa din germania l-ar dori.

Buga n-are ce cauta la Steaua , nu pentru ca ar fi un fost rapidist ci pentru ca valoarea nu-l recomanda . Asta e , a expirat cu ceva vreme in urma :D
Sper si eu sa plece Goian ,decat sa fie nefericit p'aci :ok:

Nightwish
22nd December 2007, 22:26
Trista situatia la Steaua... Daca au ajuns suporterii sa se bucure ca ( probabil ) cel mai bun jucator al echipei se transfera, "sa fie fericit acolo unde merge", "sa scape de nebun"...

effect
22nd December 2007, 23:34
LOL , nu cred ca e chiar asa de trista , in fapt asa se intampla peste tot . Daca respectivul jucator vrea cu orice pret sa se transfere, ii dai drumul ;) .

Dani3l
22nd December 2007, 23:36
asta cu noaptea,e trist ca sunt suporteri de tastatura ca tine..."luptatori" ai cauzei pe un forum.Acu',valea de aici.Cine a ajuns sa moara de grija suporterilor Stelei...

eventHorizon
23rd December 2007, 01:24
Conform OLS si Libertatea , Steaua a incheiat afacerea Armenteros. Hmm... curios cum de i-a dat drumul Sevilla acestui superjucator!! :mda:

moty
23rd December 2007, 01:28
eu m-as mira sa se concretizeze transferul asta.

Geografu
23rd December 2007, 15:16
Si chiar daca s-ar concretiza sa nu uitam ca vine de la Sevilla B....:rolleyes:

Nico21
24th December 2007, 09:34
Eu zic ca va ajunge Buga la Steaua...lui Jiji ii plac petardele noastre...Badoi,Rada,Buga...:))))))))

Nightwish
24th December 2007, 09:42
Eu zic ca va ajunge Buga la Steaua...lui Jiji ii plac petardele noastre...Badoi,Rada,Buga...:))))))))

Avem si noi vreo 2-3 jucatori in plus, poate chiar mai buni decat Surdu :D... Cine stie...

steauasv
24th December 2007, 11:07
LOL , nu cred ca e chiar asa de trista , in fapt asa se intampla peste tot . Daca respectivul jucator vrea cu orice pret sa se transfere, ii dai drumul ;) .

tu poti sa vrei sa ii dau drumu....e treaba ciobanului ce face cu el..si serios acuma...pune`te tu in situatia lui...sa ai un patron atat de idiot..tu nu ai vrea sa pleci???

Brian
24th December 2007, 19:30
Recunosc faptul ca m-a pus putin pe ganduri afirmatia lui Argaseala legata de transferul "bomba". Asa k am inceput sa ma interesez in stanga si in dreapta....
Se pare k Steaua va incerca sa il aduca pe Gourcouff de la AC Milan. Steaua va face o propunere de 2,5 mil de euro pt jucator. Jucatorului i se va propune un contract pe 4 ani, salariu de 600.000 de euro pe sezon+ 1.000.000 de euro la semnatura.


Detalii aici:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10011&page=1774

bluesky
24th December 2007, 22:43
nu cred ca lasa serie A pentru liga 1

Gontel
25th December 2007, 10:26
mai bine rezerva la milan decat titular la steaua.

Snake_21
25th December 2007, 13:10
@Sallam: Interesante relatii ai Sallam despre alte transferuri poti sa ne spui :D?

Brian
25th December 2007, 13:52
Pot sa iti spun de foarte multe "transferuri"....imaginatie am destula...:D

Nico21
25th December 2007, 14:13
Recunosc faptul ca m-a pus putin pe ganduri afirmatia lui Argaseala legata de transferul "bomba". Asa k am inceput sa ma interesez in stanga si in dreapta....
Se pare k Steaua va incerca sa il aduca pe Gourcouff de la AC Milan. Steaua va face o propunere de 2,5 mil de euro pt jucator. Jucatorului i se va propune un contract pe 4 ani, salariu de 600.000 de euro pe sezon+ 1.000.000 de euro la semnatura.


Detalii aici:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10011&page=1774



:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:h appy:happy:...Bre,te lovi bautura in plin?...cum sa vina un jucator de la Milan la noi in campionat?...tu daca esti director,iti convine sa pleci ca muncitor in Tanzania?...

Gontel
25th December 2007, 14:33
asta nici la fifa sau football manager nu se transfera.

Brian
25th December 2007, 16:44
Ati dat vreunul click pe link? Acolo vedeti despre ce este vorba...

effect
25th December 2007, 17:58
Adica TEAPA :D

Snake_21
26th December 2007, 00:02
@sallam: Aha pai asa il transfer si eu pe Messi , Henry, Kaka, Deco :D eu ma refeream daca stie cineva despre alt un transfer care totusi ar putea fi posibil nu doar zvonuri sau misto uri :D

eventHorizon
26th December 2007, 20:26
Conform TVR1, Datolo se duce la Cluj si Steaua il ia pe Clement Palimaru!
Habibou si Palimaru, excelent pana acum! Daca nu era Craciunul il injuram pe...
Only God and DNA can save us!!

Geografu
26th December 2007, 21:02
Iar pe Fanatik spune ca l-am luat si pe Dino Eze de la Buzau.Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!! :headbang::headbang::headbang:

moty
26th December 2007, 21:36
palimaru nu e rezolvat, mai avem o sansa

YoYoyOi
26th December 2007, 22:07
Mi-e si groaza sa mai intru pe vreun site de sport sau pe threaduri de genul asta :scared:

Lordul
26th December 2007, 22:25
cica o sa plece :

Cristocea
Neaga
Zaharia
Iacob
Badoi
M.Croitoru
N.Dica(posibil)
Lovin
Ov.Petre(are multe oferte)

de venit

Habibou

Liviu
27th December 2007, 01:30
Iar pe Fanatik spune ca l-am luat si pe Dino Eze de la Buzau.Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!! :headbang::headbang::headbang:


Conform TVR1, Datolo se duce la Cluj si Steaua il ia pe Clement Palimaru!
Habibou si Palimaru, excelent pana acum! Daca nu era Craciunul il injuram pe...
Only God and DNA can save us!!
Tare frate, ne facem echipa de "mânji". Nu conteaza ca de locul 10. :rasc:

Clement, te mai doare maxilarul de la piciorul lui Radoi ? :P:P:P

Dino tata, bine ca numai tu ai jucat cum vroia prostul neamului la meciul ala. ;), cine stie cu cati buzoieni ne pricopseam. :lol:

De la Buzau doar Claudiu Ionescu e bun de Steaua. In loc de bou mai bine ne luam un Jula.

Dani3l
27th December 2007, 02:30
:happy :happy :happy super-tare mesaj... :happy
Radem,glumim,dar situatia la Steaua e nasoala....ziarist: Dar ati învatat macar ceva, voi, sefii Stelei, din greselile astea?

Adi Ilie : Pai nu e de învatat, pentru ca eu zic ca nu suntem în vreo criza. Suntem în grafic, programul merge normal. Primul obiectiv, acela de a câstiga ultimele meciuri din campionat din 2007, a fost îndeplinit, iar ce a fost a fost.
prosport.ro
Suntem in grafic..la 8 pct de Cfr...:sneaky: :great::rock:

Nico21
27th December 2007, 15:39
Argăseală: "Habibou a jucat doar două meciuri oficiale la Charleroi:D:D fiindcă erau mulți jucători foarte buni:D:D:D acolo"



Deci......

..........

YoYoyOi
27th December 2007, 15:42
deci da... :mda:

Nightwish
27th December 2007, 15:47
Nu e asta trista treaba, poate este un jucator foarte bun, trebuie vazut intai la treaba. Si sa nu uitam si ca este foarte tanar.

six
27th December 2007, 20:16
Tare frate, ne facem echipa de "mânji". Nu conteaza ca de locul 10. :rasc:

Clement, te mai doare maxilarul de la piciorul lui Radoi ? :P:P:P

Dino tata, bine ca numai tu ai jucat cum vroia prostul neamului la meciul ala. ;), cine stie cu cati buzoieni ne pricopseam. :lol:

:ras-plans::ras-plans::ras-plans:......ooriunde steauwa......camPIONII din ghencea.....fara mishto ;)

Dani3l
27th December 2007, 20:28
Spuse suporterul echipei din Bucuresti:lol:

dede
27th December 2007, 20:34
cine e habibi ala? :confused:
asta trebuia sa fie cadoul de Craciun? :D :happy

Gontel
27th December 2007, 21:52
Argăseală: "Habibou a jucat doar două meciuri oficiale la Charleroi:D:D fiindcă erau mulți jucători foarte buni:D:D:D acolo"


are dreptate, nu? inseamna ca el era un fel de surdu acolo. :lol:

steauasv
28th December 2007, 13:40
Argăseală: "Habibou a jucat doar două meciuri oficiale la Charleroi:D:D fiindcă erau mulți jucători foarte buni:D:D:D acolo"



Deci......

..........

ma...Charleroi ii pe 11/18 in Belgia...campionat puternic ce sa zic..jucand 2 meciuri inseamna performanta frate...oricum, eu pana nu vad pe teren jucand eu nu cred de trasnferurile aste fantomatice (Habibou se pare ca a venit, dar in fiecare zi la Steaua se transfera din toate partile lumii) :no:

steauasv
28th December 2007, 13:41
Nu e asta trista treaba, poate este un jucator foarte bun, trebuie vazut intai la treaba. Si sa nu uitam si ca este foarte tanar.

poate il vreti voi :happy

steauasv
28th December 2007, 13:47
pana si pe siteul oficial a lu Charleroi scrie ca a fost imprumutat pe jumatate de campionat....era simplu sa intram acolo decat sa ascultam vorbele conducatorilor din Ghencea
"Prêté au Steaua Bucarest pour la deuxième partie du championnat."
Imprumutat la Steaua Bucuresti pentru returul campionatului.

Nightwish
28th December 2007, 14:42
Da, mah, dar e mai interesant cand zice JJ ca a dat pe el un milion :)

Adi Da Samraj
29th December 2007, 14:13
Dario Fernandez S-a înțeles Cu Steaua !!!

Lordul
29th December 2007, 14:17
o alta petarda

Gontel
29th December 2007, 15:25
serios, lordule? tu esti marele specialist in fotbal? vezi-ti de lazarusul tau.

Lordul
29th December 2007, 18:39
pai sa fim serios ce mare e echipa e Panionos si ce mare jucator e D.Fernandez ? probabil o rezerva expirata precum Habibou

Nico21
29th December 2007, 19:15
Jiji zicea mai ieri ca deja i-a luat de la Jiul pe Abuzoaiei si Roiu...sau cam asa ceva...:):):)

Lordul
29th December 2007, 19:35
;ras-plans: :ras-plans: Abuzatoaie :ras-plans: , se pare ca Mark Pule jucatorul ala sud african de 23 de ani s-a inteles cu Steaua

dede
29th December 2007, 20:59
lordule... :cya:
du'te comenteaza transferurile lui dinamo... nu ne mai purta noua de grija :mda:


Aflat la Poiana Brașov, acolo unde își va petrece Revelionul, Gigi Becali a declarat că la Steaua sînt "patru jucători ca și veniți": Emiliano Armenteros, William Barbosa, Habib Habibou și "încă unul", al cărui nume nu l-a menționat.
:groggy:

otinho
29th December 2007, 21:50
numa "superi jucatori" .. ce rau am ajuns :(

Dani3l
29th December 2007, 22:35
Da..caci pana acu luam numai ronaldinho,kaka,messi de afara ...si acu am ajuns la habib...:groggy: Sa vedem ce stiu,apoi sa ne spunem parerea.

steauasv
30th December 2007, 10:00
pai sa fim serios ce mare e echipa e Panionos si ce mare jucator e D.Fernandez ? probabil o rezerva expirata precum Habibou

bine ma ca ai vazut tu cum joaca D.Fernandez si Habibou...ia zi`ne si noua..cum joaca? macar stii pe ce posturi joaca, fara sa cauti repede pe cinci site`uri?:headbang:

Lordul
30th December 2007, 12:04
uite cati raspund...m-am trezit mai tarziu da iti raspund : habib habibou este atacant iar d.fernandeze este mijlocas

steauasv
30th December 2007, 20:46
uite cati raspund...m-am trezit mai tarziu da iti raspund : habib habibou este atacant iar d.fernandeze este mijlocas

:( i`ai vazut jucand?...si daca da...nu ti`au placut?

Lordul
30th December 2007, 20:49
si chiar daca nu i-am vazut jucand ce parere poti avea despre o rezerva la locul 11 din Belgia , de la mareata echipa Charleroi care a prins doar 2 meciuri ?

Adi Da Samraj
31st December 2007, 02:23
nu ne putem pronunta pina nu vor juca citeva meciuri

steauasv
31st December 2007, 12:52
aici se vede diferenta de varsta dintre 2 useri ai forumului :D
totusi a marcat 11 goluri in 12 partide...chair daca in liga II-a dar se pare ca are simtul golului

dede
3rd January 2008, 14:57
atatea discutii... pana la urma a mai venit cineva? :sleep:

Vladek
3rd January 2008, 16:04
Deocamdata "mareata" campanie de transferuri se rezuma la exact 1 jucator : Habibou ala. Armenteros e gata-gata sa semneze (de vreo 2 luni de zile tot auzim asta), si parca vad ca si asta se razgandeste, William nu vine (mai bine).

Si mai sunt vreo 5 zile pana la reunirea lotului.

Brian
4th January 2008, 01:01
"Pot sa va spun insa ca informatiile din presa spaniola sunt eronate. Pinto n-a semnat inca cu Real Madrid pentru ca nu-i convine sa joace la echipa a doua a clubului spaniol. Deci, Steaua mai are sanse sa-l aduca in Ghencea. Tin legatura cu Hector, impresarul atacantului din Chile, iar maine (n.r. - vineri) aflu mai multe. Important e ca Steaua sa fie hotarata. Lui Pinto nu-i convine sa joace pentru echipa a doua a lui Real Madrid. Nu e vreun muritor de foame. El vrea sa joace fotbal", a spus Ionut Parvu, pentru Libertatea.

Totusi, tatal lui Sebastian Pinto a declarat deja ca jucatorul va ajunge in Spania, chiar si la Real Madrid Castilla. "Oferta Stelei era mai buna, dar nimeni nu poate refuza Real Madrid. Sebastian este legitimat la Castilla, dar se va antrena cu prima echipa. Real Madrid lupta in mai multe competitii, asa ca va primi multe sanse la prima echipa", a afirmat Carlos Pinto, un celebru prezentator de televiziune din Chile.

Dupa ce Adrian Ilie a afirmat ca transferul lui Pinto a picat deoarece imaginea DVD-ului pe care Parvu l-a trimis nu era clara, impresarul ii da o replica taioasa managerului din Ghencea. Am vazut ca Ilie era suparat pe mine. N-are de ce. Daca avea ochi, putea sa vada. Nu-i nimic. De-acum incolo voi trimite 15 DVD-uri cand voi propune un fotbalist Stelei. Unul la antrenor, altul la managerul general, chiar si pentru femeile de serviciu de la Steaua voi pune cateva casete deoparte. Poate se pun si ei de acord", a ironizat Parvu.

Ionut Parvu a povestit pentru sursa citata si cum a ajuns Pinto in atentia Stelei. "Eu i-am trimis un DVD cu Pinto, un atacant redutabil, lui Marius (n.r. - Lacatus), doar el e antrenorul Stelei. L-a vazut, i-a placut pustiul, dar mi-a spus ca trebuie sa stie si Adi Ilie de el pentru a putea demara afacerea. Baiatul avea contract de amator acasa, la Universidad de Chile. Ii expirase contractul si putea pleca la orice echipa care achita suma de 500.000 de euro. Toate bune si frumoase doar ca, imediat cum a aflat Ilie ca fotbalistul e liber de contract, a vrut sa sara peste impresari. Credea ca-l rezolva el. Eu n-am nimic cu managerul Adrian Ilie, oricum imi luam comisionul, nu avea cum sa treaca peste mine, pentru ca eu reprezint jucatorul in Romania", a precizat Parvu.

Onlinesport


Se pare k muritorii de foame sunt la noi....In loc sa se investeasca serios pt a scoate bani seriosi si performante frumoase, se investeste putin sau deloc si nu o sa scoata nimic.... prostii.... in fotbal nu merg genul asta de afaceri.... sa incerce in turism, hoteluri si restaurante treburi d-astea....

dede
4th January 2008, 19:14
Patronul din Ghencea a spus astazi ca transferul atacantului chilian se va perfecta in cele din urma


"Pinto trebuia sa se duca la echipa a doua a lui Real Madrid, dar până la urmă a preferat Steaua. Mâine, poimâine vine tatăl lui în România, pentru a aranja totul legat de contract. Pe jucător l-au convins impresarii, spunindu-i: <<Pentru ce să joci la echipa a doua a lui Real Madrid, cind poți să joci la Steaua, să te bați cu prima echipă a lui Real Madrid>>", a declarat astazi Gigi Becali.
stelisti.ro


pfoai... :sleep:
iar o tinem asa toata iarna... si nu facem nimic :mda:

jesus supremu
4th January 2008, 19:19
poate are habib niste frati,rude,prieteni?tot e ceva.:happy:happy:happy:happy

Liviu
5th January 2008, 00:08
OFF-topic. Interesant ce face fostul jucator al nostru din deceniul trecut, Ionut Parvu. Nu stiam ca face pe impresarul, ultima data am auzit de el in noiembrie, dupa ce a fost suspendat 4 luni pentru ca a batut un arbitru in liga 4, la Onesti, pe unde juca el.


Patronul din Ghencea a spus astazi ca transferul atacantului chilian se va perfecta in cele din urma
Daca se va concretiza va fi transferul iernii in Romania. Iti dai seama insa ca nu e vreun Robinho daca Real il va trimite la satelit in caz ca il transfera. In locul lui nu stiu ce as alege, daca avem ghinionul sa caute ceva pe net de Steaua da sigur de comentarii ale presei internationale despre gandac si nu e bine deloc. Atunci Real II ar suna mult mai bine.

Pinto-Show (00:13,4:13) (http://www.youtube.com/watch?v=a_RP7Z7T0jY) :drak:


atatea discutii... pana la urma a mai venit cineva? :sleep:
Asa cum scria si intr-un ziar zilele trecute : pana acum, adevaratele transferuri sunt revenirile lui Ghionea si Radoi.

Dani3l
5th January 2008, 00:26
Dar o statistica cate goluri a marcat..nu exista?!Sau astea's toate golurile?!:happy

YoNuTzz
5th January 2008, 00:48
se pare k rica neaga va semna cu rapidul...

moty
5th January 2008, 00:51
nu-mi prea vine a crede

dede
5th January 2008, 00:52
asta inseamna ca trebuie sa-mi schimb avatarul? :( :huhu:

moty
5th January 2008, 00:53
poti sa-i schimbi culorile de pe tricou si sort :D

dede
5th January 2008, 00:55
mdea... ce farmec mai are asa?
nu vreau sa plece :( nu la aia :mda:

moty
5th January 2008, 01:11
n-are cum sa mearga la aia. n-are cum, pur si simplu

Dani3l
5th January 2008, 01:13
n-are cum sa mearga la aia. n-are cum, pur si simplu

Cum sa nu?!:P Ia tramvaiul 41...:drak::lol:

Gontel
5th January 2008, 01:14
ciobanu stie numai cat sa intareasca rivalii. eu zic ca nu e cine stie ce pierdere neaga, dar nu la rapid trebuia sa fie dat. in schimb pe cine avem? habibou, care a jucat 2 meciuri in belgia.

moty
5th January 2008, 01:22
si a dat 2 goluri. bun randament, nu?

Gontel
5th January 2008, 01:25
neaga in campionat un gol a dat si cred ca a jucat 15 meciuri. :thinkso: dar nu a fost folosit atacant.

moty
5th January 2008, 01:27
dar ce gol a dat!

Dani3l
5th January 2008, 01:28
Care-i al 2 lea?:DAh,ala cu bate...oricum,in afara de dica,altii n-au miscat!Nu degeaba avem date 19 goluri...La cat de prost am jucat..la 8 pct,e ca si cum am fi pe 1..cu 5 pct avans..:happy

dede
5th January 2008, 17:38
Zaharia, Croitoru, Cristocea, Neaga, Iacob, Vatca, Petre Marin si Badoi nu pleaca la Valencia, cu Steaua, in prima tabara de pregatire din pauza de iarna.

"Ori isi gasesc echipa, ori vor juca la echipa a doua. La Steaua nu mai exista jucatori care numai se plimba cu echipa", a spus Becali.

Cei opt jucatori trebuie sa isi gaseasca alta echipa, pentru ca nu vor mai juca la Steaua, asa cum a anuntat Becali.

Lotul Stelei pentru Spania: Zapata, Cernea, Ninu, Goian, Golanski, Rada, Ghionea, Nesu, Baciu, Ovidiu Petre, Bicfalvi, Radoi, Nicolita, Lovin, Plesan, Surdu, Dica, Badea, Habibou.
onlinesport

dar de venit, cine mai vine? :mda:

eventHorizon
5th January 2008, 18:24
Palimaru si Gigel Coman :rolleyes: :yeah:

Brian
5th January 2008, 19:15
Zaharia, Croitoru, Cristocea, Neaga, Iacob, Vatca, Petre Marin si Badoi nu pleaca la Valencia, cu Steaua, in prima tabara de pregatire din pauza de iarna.

"Ori isi gasesc echipa, ori vor juca la echipa a doua. La Steaua nu mai exista jucatori care numai se plimba cu echipa", a spus Becali.

Cei opt jucatori trebuie sa isi gaseasca alta echipa, pentru ca nu vor mai juca la Steaua, asa cum a anuntat Becali.

Lotul Stelei pentru Spania: Zapata, Cernea, Ninu, Goian, Golanski, Rada, Ghionea, Nesu, Baciu, Ovidiu Petre, Bicfalvi, Radoi, Nicolita, Lovin, Plesan, Surdu, Dica, Badea, Habibou.
onlinesport

dar de venit, cine mai vine? :mda:


Si eu incerc sa fiu optimist si sper sa mai vina un jucator....dar nu cred k va mai veni cineva....o sa vina 2-3 tentative de jucatori...:(

steauasv
6th January 2008, 12:14
cine mama dracu l`a pus pe Ilie manager la Steaua...era mai bun Meme Stoica...1 pentru ca il fura pe cioban 2 pentru ca aducea jucatori nu ca manageru nostru drag....si a vrut sa sara peste impresari sa se duca direct la jucator...(trebuia sa platesaca 500 000$ la impresari) +240 000 E salariu pe sezon...adica cat are marele Banel

4star
7th January 2008, 15:58
ca de obicei in ultimele sezoane de transferuri ... multe zvonuri .. 1-2 achizitii de scos ochii si alte 5-6 umpluturi .. de manevra ca sa zica uite cati fotbalisti noi am adus....nasol rau.

Universal
8th January 2008, 15:27
Palimaru si Gigel Coman :rolleyes: :yeah:

Gigel Coman este la Cluj :thinkso:

dede
8th January 2008, 15:37
Jucatorii Stelei Zaharia, Cristocea, Badoi si Croitoru sunt cei patru care au fost pusi pe lista de transferuri si nu vor face deplasarea in cantonamentul din Spania, iar lor li se adauga Iacob, care are probleme medicale, au declarat, pentru NewsIn, surse din interiorul clubului din Ghencea.

Cei patru urmeaza sa isi caute echipe, in timp ce Victoras Iacob este asteptat sa se refaca, urmand ca atunci sa se ia o decizie in privinta lui.

Adrian Neaga, Petre Marin si Andrei Vatca erau si ei pe lista celor opt jucatori pe care Becali i-a catalogat ca fiind "fara valoare de Steaua", dar au fost inclusi in lotul care va face deplasarea, miercuri, in Spania.

he he... nu mai pleaca Neaga :cheer: :D

YoNuTzz
8th January 2008, 19:16
totusi cred k zaharia ar fi putut fi pastrat...

Universal
8th January 2008, 19:26
si eu sunt de aceeasi parere...insa vor probabil sa faca bani cu el :o: nu a fost chiar asa de slab..

moty
8th January 2008, 23:09
zaharia e peste badea si iacob, chair daca e mai in varsta

Universal
8th January 2008, 23:19
eu cred ca este mai bun decat iacob, badea are totusi un picior cum rar mai vezi.... asta il depuncteaza pe Zaharia..varsta..daca avea 23-27, mai avea o sansa..dar asa..

YoNuTzz
9th January 2008, 00:48
se pare k e oficial...pinto a semnat cu real...

Gontel
9th January 2008, 16:56
chiar credeati ca vine pinto la steaua? :lol:
dintre cei "aruncati", eu i-as fi pastrat pe cristocea si zaharia (totusi a fost golgeter anul trecut la bistrita, la steaua i s-au dat putine sanse)

YoYoyOi
9th January 2008, 18:29
dezastruos de prost stam la capitolul transferuri iarna asta :mda:

dede
9th January 2008, 21:42
intr'adevar... :mda:
tot asteptam... si asteptam... sa mai vina jucatori... si nimic

oricum... inca nu e timpul pierdut

moty
9th January 2008, 23:23
eu nu mai astept, m-am plictisit sa ciulesc urechile si sa tot belesc ochii si... nimic

dede
10th January 2008, 20:59
uite ca mai transferam si noi :D :cool:


S-a perfectat primul transfer-bombă anunțat de Steaua: Marius Pompiliu Albu

Fotbalistul in varsta de 16 ani joaca pe postul de mijlocas si a fost transferat de la Scoala de Fotbal “FC Ardealul Cluj-Napoca”. Albu este component al echipei nationale de junior under 17, anunta site-ul clubului.
stelisti.ro

Geografu
10th January 2008, 21:03
Genial cu asta sigur ajungem in finala CL peste 10 ani ! :yes:......:headbang:

YoYoyOi
10th January 2008, 22:11
uite ca mai transferam si noi :D :cool:


S-a perfectat primul transfer-bombă anunțat de Steaua: Marius Pompiliu Albu

Fotbalistul in varsta de 16 ani joaca pe postul de mijlocas si a fost transferat de la Scoala de Fotbal “FC Ardealul Cluj-Napoca”. Albu este component al echipei nationale de junior under 17, anunta site-ul clubului.
stelisti.ro

si cica e transfer-bomba, nu altceva :happy

vai si amar de capul nostru :(

dede
10th January 2008, 22:13
aia de pe stelisti.ro au scris asta cu transfer-bomba mai mult la misto :mda:
oricum... macar e bine ca mai vin si jucatori de'astia, mai tinerei :D

YoYoyOi
10th January 2008, 22:15
yap, ca sa-i putem creste 2 ani si apoi sa-i vindem la Benfica :headbang:

dede
10th January 2008, 22:18
imi place ca esti pesimista :sleep:

nu stim ce va fi peste 2 ani
dar decat nimic, e bine ca mai vine cineva si pe la Steaua :D

YoYoyOi
10th January 2008, 22:20
ai si tu dreptatea ta, macar nu putem spune ca am facut doar un transfer, acum am facut douaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa /OLE/

moty
10th January 2008, 22:25
unu'jumate de fapt, am inteles ca habibou e imprumutat

YoYoyOi
10th January 2008, 22:27
asa este :headbang:

deci ne mai trebuie o jumatate ca sa facem douaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa /OLE/

dede
10th January 2008, 22:30
sa nu uitam si de cele 3 mari transferuri... reintoarcerile lui Radoi, Ghionea si Plesan :cool:

moty, de unde ai inteles asta? :confused:

moty
10th January 2008, 22:33
din toata invalmaseala de stiri care apar peste tot. am vazut mai multe despre imprumut (inclusiv pe site-ul belgian) decat cele de transfer definitiv. si mascaricii aia de la club n-au spus nimic clar, concret, definitiv (cel putin n-am auzit eu)

dede
10th January 2008, 22:37
pai pe site'ul Stelei scrie de transfer si de contract semnat :rolleyes:

moty
10th January 2008, 22:40
si intre site-ul stelei si cel al lui charleroi pe cine sa crezi?

dede
10th January 2008, 22:45
nu am intrat pe site'ul lui charleroi

dar daca e vorba de imprumut, se mai semneaza contract, de fata cu presa? :rolleyes: intreb si eu asa, habar nu am :D
http://www.stelisti.ro/stiri/2425/habib-habibou-a-semnat-contractul-cu-steaua.htm?highlight=habibou

eu zic ca nu e imprumutat :rolleyes:

moty
10th January 2008, 22:49
la imprumut nu se semneaza nimic?

Geografu
10th January 2008, 23:25
E imprumutat va zic eu , am citit si pe siteul belgienilor ! :(

Snake_21
10th January 2008, 23:51
Cica e imprumutat cu optiune de cumparare la vara daca o sa evolueze bine :thinkso:

eventHorizon
11th January 2008, 00:05
E imprumutat 6 luni, cu clauza de 1 milion de euro pentru cumparare in favoarea Stelei in caz ca vrea sa-l pastreze :ok:

Snake_21
11th January 2008, 00:12
Asa am auzit si eu :D

YoYoyOi
11th January 2008, 00:51
aham, deci ramanem cu milionul /hello

Adi Da Samraj
11th January 2008, 20:19
pardon , raminem cu milioanele pentru ca nu mai cumparam pe nimeni :(

eventHorizon
11th January 2008, 20:24
ProTv zice ca Ilie ar vrea sa-l aduca pe Kioyo de la Energie Cottbus.

Vlad Munteanu declara ca asta ar fi mai bun decat tot ce are Steaua la ora actuala. Il verific ... si ma apuca rasul :happy

Uitati-va si voi ce golgeter de super clasa :D

http://www.fcenergie.de/team/person.php?KaderID=121

delaparis
11th January 2008, 21:10
Vine Fernandao ? :shocked:

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/28351/fernandao-la-steaua.htm

Daca da atunci chiar dati lovitura ... :drak:

YoYoyOi
11th January 2008, 21:46
ProTv zice ca Ilie ar vrea sa-l aduca pe Kioyo de la Energie Cottbus.

Vlad Munteanu declara ca asta ar fi mai bun decat tot ce are Steaua la ora actuala. Il verific ... si ma apuca rasul :happy

Uitati-va si voi ce golgeter de super clasa :D

http://www.fcenergie.de/team/person.php?KaderID=121

ce dracu e cu statisticile alea? :D

dede
11th January 2008, 21:51
Vine Fernandao ? :shocked:

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/28351/fernandao-la-steaua.htm

Daca da atunci chiar dati lovitura ... :drak:
eh... asa s-a mai zis si despre alti jucatori :mda: si nu a venit nimeni...

+

Steaua vrea sa dea lovitura pe piata transferurilor in aceasta iarna prin aducerea atacantului brazilian Fernandao de la Internacional Porto Alegre, anunta ProTV.
protv... ? :confused:

YoYoyOi
11th January 2008, 21:54
vine pe dracu Fernandao... auzi cica 4 milioane si un milion salariu :cry: :cry: :cry:

asa ceva la Steaua e imposibil :headbang:

moty
11th January 2008, 22:02
milioane de dolari, nu euro. da' oricum, nici daca ar fi lei vechi n-ar da ciobanul

dede
11th January 2008, 22:03
Cyril Thereau, atacantul belgienilor de la Anderlecht, a declarat ca nu vrea sa se întoarca în România din cauza problemelor economice cu care se confrunta echipa din Ghencea. “Prefer sa joc în Franta sau oriunde în alta parte. Oricum, nu voi reveni la Steaua, unde sunt probleme financiare”, a declarat Thereau, pus pe lista de transferuri a formatiei din capitala Belgiei. “Dupa atât de multe critici la adresa mea, e normal ca niciun club sa nu-si permita sa plateasca suma ceruta pentru mine”, a încheiat vârful francez.
prosport

ce ma enerveaza... ba vine, ba nu vine :mda:
macar sa nu se mai dea atatea stiri despre el...

YoYoyOi
11th January 2008, 22:23
pai e clar ca nu vine... nu e clar motivul :groggy: ba nu vreau aia, ba nu vreau astia, ba nu vrea el, ba nu vrea ma-sa, ba nu-s bani :groggy:

dede
11th January 2008, 22:25
gata... acum nu mai vreau eu :no:
:happy


asa... si sa nu uitam... nici Armenteros nu mai vine :D :happy

moty
11th January 2008, 22:30
subscriu, nici eu!

eventHorizon
11th January 2008, 22:49
ce dracu e cu statisticile alea? :D

Arata ca baiatu asta a dat 10 goluri in 2 ani si jumatate petrecuti in Bundesliga :happy

Sa speram ca e doar o inventie marca ProTv si nu e nimic adevarat :D

YoYoyOi
11th January 2008, 23:08
vai de capul meu :happy si e atacant? :cry:

dede
11th January 2008, 23:11
Sa speram ca e doar o inventie marca ProTv si nu e nimic adevarat :D
astia de la protv nu zic ceva corect niciodata, numai inventii si prostii :mda: deci... :sleep:

Liviu
12th January 2008, 00:35
vine pe dracu Fernandao... auzi cica 4 milioane si un milion salariu :cry: :cry: :cry:
Cum vor astia sa faca echipa de CL cu salarii sub 300k nu inteleg. Atata dai atata face. Vrei tata un jucator bun, ii dai un milion. Altfel, in vitrina cu ciurucuri Palimaru si Eze par tentanti cand cer sub 100 si merg pentru un loc 4, declarat in urma cu cateva zile, "un loc bun" de Gandacul-Sef. :groggy:

A ajuns un francez sa ne spuna crudul adevar in fata : "Nu voi reveni la Steaua, unde sunt probleme financiare"

N-avem bani ? Taci bre din gura si nu mai consuma banii clubului pe calatorii "de afaceri" :P:P:P in tari latine si grabeste-te sa iei biletul de Buzau ca acum pleaca rata.

Avem bani ? Atunci inseamna ca esti incapabil. Scurt.


Arata ca baiatu asta a dat 10 goluri in 2 ani si jumatate petrecuti in Bundesliga :happy
Asta e un fel de Neaga. :D

YoYoyOi
12th January 2008, 12:11
Ultima țintă a Stelei este atacantul Jose Alcido Moreno, care actualmente evoluează în campionatul Argentinei, la Independiente. El este prima opțiune a roș-albaștrilor în privința achiziționării unui număr 9 clasic. "Lăcătuș ne-a cerut un astfel de vîrf, pe care trebuie să-l aducem în maximum 10 zile", a declarat managerul sportiv Adrian Ilie. Moreno ar putea încasa o primă de instalare consistentă, pentru ca salariul anual să nu depășească baremul de 300.000 de euro gsp


inca unul :sleep:

Brian
12th January 2008, 12:25
Eu il vreau pe Carlos Villanueva.... nu cred k este foarte scump, este mijlocas ofensiv...si cred k este exact ce ne trebuie...
http://www.youtube.com/watch?v=sjl8_SMBWk0&feature=related

YoYoyOi
12th January 2008, 12:37
bine... dar aici nu este vorba de ce vrem noi...

dede
12th January 2008, 13:21
cica Steaua l-ar vrea pe Keseru :sleep:


Husein Tekinalp a declarat pentru Libertatea că are pregătiți cel puțin 20 de jucători care activeaza la echipa pe care o patronează, Steaua Braila, și este gata să-i trimită la formația din Ghencea.

"Am spus ca dupa ce va pleca MM Stoica din Ghencea, relatiile mele cu Steaua vor intra in normalitate. Nu mai am nimic de impartit cu cei de acolo, asa ca "ostasii" mei sunt gata pregatiti pentru echipa patronata de Gigi Becali. Toti sunt jucatori foarte talentati si sunt sigur ca veti mai auzi de fotbalisti care vor activa la Steaua si care au plecat de aici, de la Braila", a spus Tekinalp.
stelisti.ro

:happy
Steaua Braila... ? :happy

asta de unde a mai aparut? :sleep:

moty
12th January 2008, 14:26
alta bomba... care se va fasai

eventHorizon
12th January 2008, 16:07
Muresan da 20% sanse Stelei sa ia titlul, Sichitiu rade de Steaua si de Habib al ei iar stelistii rad si ei la randul lor de Adi Ilie si de scuzele lui penibile legate de transferurile esuate. Ce face imputitul ? Isi lasa mustata! :headbang:
In statia asta Ghencea doar vantul ii va ma fluiera in urechi lui Surdu in retur...
Si cata dreptate avea MM... :huhu:

dede
13th January 2008, 14:20
Mijlocasul Stelei a intrat în atentia mai multor echipe din spatiul ex-sovietic, fiind foarte aproape de o despartire de echipa din Ghencea. Astfel, cotidianul Sport din Rusia confirma dorinta echipelor Dinamo Moscova si Saturn Romenskoe pentru a obtine semnatura lui Florin Lovin. “Inchizatorul” ros-albastrilor a cochetat si anul trecut cu un transfer în prima liga din Rusia, la Amkar Perm, însa negocierile au esuat din cauza conditiilor contractuale. Acum pretul cerut de Gigi Becali pentru Lovin este de un milion de euro.
prosport

:groggy:

Ioca10
13th January 2008, 14:25
sa se duca tare:D

moty
13th January 2008, 19:52
sa se duca. sper ca iarna asta sa aiba noroc si sa-i iasa tranferul

Gontel
13th January 2008, 20:46
a sosit momentul sa faca si Lovin marele pas afara. :D :lol: speram ca iarna asta sa fie intr-un ceas bun.

Kainsashiki
13th January 2008, 21:39
Lovin se duce in Spania, probabil la Malaga
Croitoru pleaca in Israel
Zaharia probabil la Vaslui
Cristocea la Farul

kulubuluw
13th January 2008, 22:46
Da in afara de francez mai aduc astia ceva? Se lauda Gigi ca face, dar cand ma uit la aia de la Cluj ma ingrozesc. Asta il da pe Lovin cu 1 mil si aduce altu de afara pe care va da cel putin tot atat si afara la 1 mil nu iei mai bun, asta o stie si un afafic.

Cica in ultimu timp, Gigi nu mai are "timp" de altele ca a descoperit pokeru'online. Mai bine s-ar apuca de lapte gros. Ca altfel il asteptam la mese

Rusine pana acum la transferuri stam cel mai slab din toata liga. Da poate il aduce pe Mutu, ca deh bani are ragalia.

YoYoyOi
14th January 2008, 10:47
umbla zvonul in Fanatik ca Steaua e in tratative pt un atacant din Serie A :sleep:

dardar_3
14th January 2008, 11:12
Sa fie oare Vieri?:ras-plans:...

YoYoyOi
14th January 2008, 11:13
dracu stie ce pensionar au mai gasit pe-acolo...

Ioca10
14th January 2008, 11:26
Dica la Benfica?
Pentru 4 milioane Euro cluburile par a se fi inteles.....Dica urmand sa semneze astazi contractul....

YoYoyOi
14th January 2008, 11:37
liber!

neeeeeeeeext :ciocan:

steauasv
14th January 2008, 12:48
Da in afara de francez mai aduc astia ceva? Se lauda Gigi ca face, dar cand ma uit la aia de la Cluj ma ingrozesc. Asta il da pe Lovin cu 1 mil si aduce altu de afara pe care va da cel putin tot atat si afara la 1 mil nu iei mai bun, asta o stie si un afafic.

Cica in ultimu timp, Gigi nu mai are "timp" de altele ca a descoperit pokeru'online. Mai bine s-ar apuca de lapte gros. Ca altfel il asteptam la mese

Rusine pana acum la transferuri stam cel mai slab din toata liga. Da poate il aduce pe Mutu, ca deh bani are ragalia.

vorba lu Gigi de ce sa ne grabim? eu m`am saturat de povestile astora din televiziune..:headbang: 100% or sa mai vina jucatori la steaua...doar ca subconstientul nostru ne face sa`l injuram pe gigi pentru ca astia de la cluj au facut 5 transferuri importante pana acum...
bine, ca daca pe 23 feb nu o sa avem jucatorii pe care ii asteptam, iese razboi civil :drak:

YoYoyOi
14th January 2008, 13:15
iese pe dracu :sleep:

m-am lamurit si cu "razboaiele civile" de la Steaua...

dede
14th January 2008, 14:34
pleaca Dica? :huhu:
vai de noi... :(
mai urmeaza sa plece si Goian... si gata :mda:

Universal
14th January 2008, 14:40
Sa fie oare Vieri?:ras-plans:...

Prea batran...si..cui sa ii dea Adi Mutu pase de gol?

Brian
14th January 2008, 15:01
Se zvoneste k ar fi vorba de Roberto Stellone...atacantul lui AC Torino. Un milion la semnatura, si 500 de mii de euro pe an. Torino primeste in schimb 800 de mii....

Nightwish
14th January 2008, 15:33
Se zvoneste k ar fi vorba de Roberto Stellone...atacantul lui AC Torino. Un milion la semnatura, si 500 de mii de euro pe an.

Prea mult, se supara finul :D

Vladek
14th January 2008, 23:40
Senzational, extraordinar, etc, etc (completati voi restul). Steaua l-a transferat pe Dino Eze, mijlocasul Gloriei Buzau. Asta conform site-ului oficial al clubului. (http://www.steauafc.com/ro/articole/transfer_eze/) Sper ca macar asta sa fie adevarat. Din cate tin minte despre Eze asta, nu e un jucator rau. Calitati fizice bune si nu se impiedica de minge. Nu e cine stie ce jucator senzational, dar e mai bine decat nimic.

Ioca10
14th January 2008, 23:53
Eu zic ca e bun....dar...mai vreau ceva pe postul de mijlocas...vreau unul de creatie....

YoNuTzz
15th January 2008, 01:26
Bomba ! a semnat dino eze de la buzau...LOL !
pana la urma steaua va ramane doar cu habibou, si ala accidentat...
penibil...avem pe departe cea mai incompetenta conducere...

alin_cv
15th January 2008, 10:43
la steaua se va transfera florin costea si wobay de la universitatea craiova

YoYoyOi
15th January 2008, 11:31
Atacantul columbian Jose Moreno a acceptat ieri contractul propus de Steaua, care reglează acum ultimele puncte delicate din acordul de transfer cu Independiente (GSP)
:groggy:

Vladek
15th January 2008, 11:58
Din cate am citit prin ziare, baiatul e un soi de Iacob ... :D . Ma rog, gata, nu mai zic nimic de transferuri ca-s satul de telenovele.

Dani3l
15th January 2008, 12:11
Eu zic ca e bun....dar...mai vreau ceva pe postul de mijlocas...vreau unul de creatie....

Atata timp cat nu-l mai vad pe Lovin...oricine e bine-venit!:cool:

Brian
15th January 2008, 12:59
Mie imi placea Petar Jovanovici in locul lui Dino Eze:(.
K mijlocas de creatie as vrea un sud-american pe la vreo 7 milioane de euro si salariu cam 1 milion de euro. 7 milioane de euro inseamna aproape 10 milioane de dolari, nu? Ar trebui sa gasim ceva:P...Zgarcitu' de GG nu da nici 2 milioane pe un jucator....:(
M-am uitat la golurile din meciul Artimedia - Celtic Glasgow...Bineinteles k l-am urmarit pe Juraj HALENAR despre care tot scriu astia in ziar.... pare k stie cu mingea, viteza buna, dar nush dak merita 1,5 milioane euro.....

Vladek
15th January 2008, 13:30
M-am uitat la golurile din meciul Artimedia - Celtic Glasgow...Bineinteles k l-am urmarit pe Juraj HALENAR despre care tot scriu astia in ziar.... pare k stie cu mingea, viteza buna, dar nush dak merita 1,5 milioane euro.....

Dar oare mult-laudatul Stancu (la urma urmei, cate goluri a dat asta ? cinci ? sase ?) oare le merita ? Halenar a dat (daca nu ma insel) 11 goluri in 11 meciuri ! Asta e un randament aproape de fabulos. OK, taiem de la noi si lasam 66% in loc de 100% randament. Tot ies vreo 20 si ceva de goluri per sezon - n-am mai avut cam de la Adi Ilie incoace asa ceva.

Evident, asta daca indraznim sa ne gandim ca vine Halenar asta la Steaua.

Brian
15th January 2008, 13:34
Eu l-as lua....pare destul de bun....are simtul portii (din ce am vazut in meciul cu Celtic). Cum am mai spus, viteza destul de buna....sper sa il ia....

Brian
15th January 2008, 18:55
Conform ziarelor, Steaua a facut oferte oficiale pentru Jose "Pepe" Moreno si Juraj Halenar. Tot ziarele scriu k in cazul lui Moreno treaba este 90% rezolvata dar k in cazul "Halenar" va trebui sa ofere mai multi bani....
Si asta nu este tot.... Steaua este la stadiul de discutii pt Roberto Stellone(Torino), Sasa Bjelanovic(Torino) si Abuzatoaisa e(Jiul).....
Ce frumos este sa citesti ziarul.....e ca si cum citesc o carte de fabule:)

P.S.: Acum a aparut o oferta a Stelei de 2 mil de euro pt Ljubinkovic si una pt Karamian(dar nu spune nimic de bani)...Si ziua nu s-a terminat:P

Kainsashiki
15th January 2008, 20:52
Lovin se duce in Spania, probabil la Malaga
Croitoru pleaca in Israel
Zaharia probabil la Vaslui
Cristocea la Farul

"Astăzi am trimis la clubul Steaua oferta pentru Lovin. Clubul spaniol oferă un milion de euro pentru mijlocaș, iar jucătorului sunt dispuși să-i ofere 1.950.000 de euro pentru o perioada de patru ani. Am vorbit și cu Lovin, iar el este dispus să joace acolo", a declarat impresarul Dumitru Tudor.

din nou am avut dreptate:)

steauasv
15th January 2008, 21:01
Senzational, extraordinar, etc, etc (completati voi restul). Steaua l-a transferat pe Dino Eze, mijlocasul Gloriei Buzau. Asta conform site-ului oficial al clubului. (http://www.steauafc.com/ro/articole/transfer_eze/) Sper ca macar asta sa fie adevarat. Din cate tin minte despre Eze asta, nu e un jucator rau. Calitati fizice bune si nu se impiedica de minge. Nu e cine stie ce jucator senzational, dar e mai bine decat nimic.

oricum mai bun ca banel "jardel" (mai tineti minte? :happy:happy)

steauasv
15th January 2008, 21:04
Conform ziarelor, Steaua a facut oferte oficiale pentru Jose "Pepe" Moreno si Juraj Halenar. Tot ziarele scriu k in cazul lui Moreno treaba este 90% rezolvata dar k in cazul "Halenar" va trebui sa ofere mai multi bani....
Si asta nu este tot.... Steaua este la stadiul de discutii pt Roberto Stellone(Torino), Sasa Bjelanovic(Torino) si Abuzatoaisa e(Jiul).....
Ce frumos este sa citesti ziarul.....e ca si cum citesc o carte de fabule:)

P.S.: Acum a aparut o oferta a Stelei de 2 mil de euro pt Ljubinkovic si una pt Karamian(dar nu spune nimic de bani)...Si ziua nu s-a terminat:P

parerea mea ca astia de la sport.ro si pro tv sunt nesimtiti...dar oricum cred ca o sa faca un record "guiness book (fotbal) 12403. la echipa de fotbal Steaua Bucuresti au fost "transferati" nu mai putin de 348 de jucatori" .... imi place ca totdeauna scrie ca "sursa citata" dar care e sursa aia? :headbang:

dede
15th January 2008, 21:59
vai... printre atatea zvonuri, am mai luat si noi un jucator :D

moty
15th January 2008, 22:05
ce jucator? eze? ala-i jucator de CL?

dede
15th January 2008, 22:10
pai nu stiu... dar decat nimic... :D

apropo... noi mai nou numai negrotei de'astia luam? :D Dino Eze, Habibou... :D

moty
15th January 2008, 22:36
si jj zicea ca face echipa de CL numai cu romani. hahaha

YoYoyOi
15th January 2008, 22:38
asta cu "decat nimic" ma scoate din minti..... mai bine nimic, decat umpluturi care sa-mi manance nervii.... mai bine ii injur pe astia de acum, ca deja m-am obisnuit cu numele lor, decat sa injur prospaturile :D

Brian
16th January 2008, 00:41
Inca o zi buna pt Steaua.....am mai facut 3 transferuri azi....cu alea 2 de maine, plus ala de ieri si cu celelalte doua de saptamana trecuta avem un jucator. Destul de bine pentru o echipa de Ch. League.....
Florentin Dumitru mai joaca?Poate putem sa il luam....Il luam si pe Claudiu Raducanu, pe Ciocoiu....intra in teren Adi Ilie cu Lacatus si sa vezi ce mai jucam.....

steauasv
16th January 2008, 12:04
Inca o zi buna pt Steaua.....am mai facut 3 transferuri azi....cu alea 2 de maine, plus ala de ieri si cu celelalte doua de saptamana trecuta avem un jucator. Destul de bine pentru o echipa de Ch. League.....
Florentin Dumitru mai joaca?Poate putem sa il luam....Il luam si pe Claudiu Raducanu, pe Ciocoiu....intra in teren Adi Ilie cu Lacatus si sa vezi ce mai jucam.....

oricum joaca mai bine decat verzele noastre...nicolita lovin sau atacantii care sunt, dar lipsesc cu desavarsire
p.s. de ce nu l`a dat afara pe Iacob..sau joaca prea bine? :))

Gontel
16th January 2008, 18:33
pai nu stiu... dar decat nimic... :D

apropo... noi mai nou numai negrotei de'astia luam? :D Dino Eze, Habibou... :D

huooo...rasistule! :lol:
hai ca e bine ca mai facem cate un transfer de umplutura. ne intarim cu jucatori de la Buzau. :yes:

Brian
16th January 2008, 19:45
REFUZAT Dino Ezze a sustinut probe de joc la echipa din Arad, condusa atunci de actualul antrenor al Stelei.

Mijlocasul nigerian s-a aflat la dispozitia lui Marius Lacatus (foto) si în urma cu un an, la UTA, când "Fiara" nu a insistat pentru achizitionarea lui Ezze.

Adus în România de catre impresarul Cornel Teodorescu, jucatorul african a fost propus pe rând lui Dinamo, Rapid si UTA, fara sa reuseasca semnarea unui angajament. Daca la Dinamo problema a fost indemnizatia prea mare ceruta de bulgarii de la Beroe, iar la Rapid s-a lovit de indecizia conducatorilor de atunci ai giulestenilor, o cu totul alta poveste s-a petrecut la UTA. Dupa ce s-a pregatit o saptamâna sub comanda lui Lacatus, Ezze nu a mai fost pastrat în lotul aradenilor din cauza faptului ca Dino Ezze avea probleme cu viza de intrare în Ungaria, unde UTA sustinea un cantonament. Ulterior, chiar daca a beneficiat de sprijinul finantatorului Nicolae Bara, Ezze nu l-a convins pe Lacatus sa-l pastreze în lot. Ignorat de toata lumea, mijlocasul a mai primit o lovitura în vara anului trecut, când oficialii dinamovisti l-au refuzat înca o data, desi jucatorul era propus doar pentru echipa a doua a "câinilor".

sursa: Prosport.ro

Dak l-au refuzat toti....chiar atat de praf este? Sau atat de orbi sunt toti? Pare cel putin dubios....

Andrei_23
16th January 2008, 19:50
e destul de tanar , are timp sa creasca ; sper ca ii se vor acorda sanse sa joace

dede
16th January 2008, 21:29
huooo...rasistule! :lol:
:D
nu e vorba de asta :D dar e interesant cum pana acum nu aduceam astfel de jucatori, iar acum... din 2 jucatori transferati, amandoi sunt negrii :rolleyes:

dede
17th January 2008, 15:48
Transferul lui Lovin la Malaga a picat

Mijlocasul nu va mai ajunge la liderul ligii secunde din Spania

Transferul lui Lovin la Malaga a picat definitiv din cauza conditiilor pe care spaniolii le-au pus in privinta modului de plata a sumei de un milion. Malaga platea acum doar 100.000 de euro si restul de 900.000 abia la vara, Steaua refuzind aceasta propunere.
stelisti.ro

pff... :rolleyes:

YoYoyOi
17th January 2008, 16:10
pai doh.... cum sa plateasca aia doar 100 000 ? :happy

asta-i bataie de joc :happy

Liviu
17th January 2008, 21:44
"la echipa de fotbal Steaua Bucuresti au fost "transferati" nu mai putin de 348 de jucatori" .... imi place ca totdeauna scrie ca "sursa citata" dar care e sursa aia? :headbang:
In mare parte din cazuri ei centreaza, ei dau cu capul, ma intelegi. Din ce sa traiasca si ei ? Daca intr-adevar exista, acele surse duc de fiecare data pe o pista falsa, poate si asta se vrea dinspre Ghencea... ;)

Alte "surse", azi il dau ca dorit in Ghencea pe Andres Mendoza, un jucator bun, de explozie dar cu o varsta si cu o viata extrasportiva ce l-ar face invidios si pe Mutu. :hmm:

M-a mahnit insa azi ceea ce a declarat Ilie despre Elton, care este pus pe lista de transferuri la arabi : Daca ne mai intereseaza Elton? Da! Il luam înapoi, dar pentru echipa a doua, cu care vrem sa promovam în Divizia B. Mai Adi, incepe sa ti se ingroase obrazul de cand lucrezi la gandac. Uiti cum ai plecat din Spania. Pacat, aveam incredere in tine, iti pierzi din credibilitate zilnic prin (ne)munca ta, acum incepi si tu sa il iei la misto pe ala micu'. :angry:

moty
17th January 2008, 23:07
iar a avut ghinion saracu' lovin. sau saracii de noi?

YoYoyOi
17th January 2008, 23:34
lasa ca poate in vara vine soarele si pe strada lui :D sau pe a noastra? :D

moty
17th January 2008, 23:38
tot una, nu?

YoYoyOi
17th January 2008, 23:41
cam da :D

YoNuTzz
18th January 2008, 00:11
cik dica e aproape de valencia acum...

Universal
18th January 2008, 00:13
Valencia ar fi cea mai buna solutie ;) mai ales ca nu l-au luat ep van der Vaart..conducator de joc...

YoYoyOi
18th January 2008, 00:15
pai are meci maine pe acolo :D

Adi Da Samraj
18th January 2008, 01:39
Dayro Moreno
Andres Mendoza
Jose Pepe Moreno

http://uk.youtube.com/watch?v=oGpQTIjvM-o&eurl=
http://uk.youtube.com/watch?v=dquNq0BBvgw&eurl=
http://uk.youtube.com/watch?v=kwrJh3h0F18&eurl=

eventHorizon
18th January 2008, 01:46
Vine Dayro Moreno?!?!? :shocked: OMG! Cum de a ales Steaua marea vedeta a Columbiei?! :D Neaaaaah, nu poate sa fie adevarat!! :thinkso:

Adi Da Samraj
18th January 2008, 01:54
asa zic ziarele

Brian
18th January 2008, 06:54
Pana nu ii vad in tricoul Stelei, dati-mi voie sa nu cred.... asa semnase si Dica cu Benfica.... Sa speram totusi k este adevarat....

eventHorizon
18th January 2008, 08:02
Uitati-va aici la golul 3, inscris de Dayro Moreno http://youtube.com/watch?v=79YrrMDsdqQ

Si aici la al 2-lea gol din rezumat http://youtube.com/watch?v=5tvUiHsfbXM

E bun al draq :D

Brian
18th January 2008, 08:09
Este foarte bun....dar sa il vedem in tricoul Stelei....sa nu fie vreo inventie a presei sau sa se intample ceva cu transferul....

YoYoyOi
18th January 2008, 12:25
dati-mi voie sa fiu pesimista :rolleyes:

steauasv
18th January 2008, 12:35
REFUZAT Dino Ezze a sustinut probe de joc la echipa din Arad, condusa atunci de actualul antrenor al Stelei.

Mijlocasul nigerian s-a aflat la dispozitia lui Marius Lacatus (foto) si în urma cu un an, la UTA, când "Fiara" nu a insistat pentru achizitionarea lui Ezze.

Adus în România de catre impresarul Cornel Teodorescu, jucatorul african a fost propus pe rând lui Dinamo, Rapid si UTA, fara sa reuseasca semnarea unui angajament. Daca la Dinamo problema a fost indemnizatia prea mare ceruta de bulgarii de la Beroe, iar la Rapid s-a lovit de indecizia conducatorilor de atunci ai giulestenilor, o cu totul alta poveste s-a petrecut la UTA. Dupa ce s-a pregatit o saptamâna sub comanda lui Lacatus, Ezze nu a mai fost pastrat în lotul aradenilor din cauza faptului ca Dino Ezze avea probleme cu viza de intrare în Ungaria, unde UTA sustinea un cantonament. Ulterior, chiar daca a beneficiat de sprijinul finantatorului Nicolae Bara, Ezze nu l-a convins pe Lacatus sa-l pastreze în lot. Ignorat de toata lumea, mijlocasul a mai primit o lovitura în vara anului trecut, când oficialii dinamovisti l-au refuzat înca o data, desi jucatorul era propus doar pentru echipa a doua a "câinilor".

sursa: Prosport.ro

Dak l-au refuzat toti....chiar atat de praf este? Sau atat de orbi sunt toti? Pare cel putin dubios....

ce`i al tau e pus deoparte...poate asta e sansa noastra...:evil:

moty
18th January 2008, 12:41
dati-mi voie sa fiu pesimista :rolleyes:

asemenea: nu cred pana nu vad

steauasv
18th January 2008, 12:57
ma..si daca ies toate cel 12 transferuri? ca asa zice sport.ro :)) facem din Becali sfant =)) il iertam asa...5 %

Vladek
18th January 2008, 12:58
ma..si daca ies toate cel 12 transferuri? ca asa zice sport.ro :)) facem din Becali sfant =)) il iertam asa...5 %

Poate 0.005%

YoNuTzz
18th January 2008, 12:59
Andres Mendoza
Dayro Moreno
Jose Pepe Moreno

hmm...suna bine, dar nu prea imi vine sa cred...
astept sa-i vad prezentati oficial...

Dani3l
18th January 2008, 13:03
ma..si daca ies toate cel 12 transferuri? ca asa zice sport.ro :)) facem din Becali sfant =)) il iertam asa...5 %

Vara trecuta s-a cumparat 11..so?!;)
In afara de Bicfalvi si Zapata.:cool: Restu sunt "lovin"..:headbang: :happy:happy

YoYoyOi
18th January 2008, 13:19
ce sa ierti ma? nu iertam nimic!

dardar_3
18th January 2008, 13:59
cik dica e aproape de valencia acum...

Pai e in cantonament aproape de Valencia:happy


PS: Daca Dica ajunge la Valencia promit ca scriu 20-30 de mesaje pe threadul Valenciei pe saptaman:D


Andres Mendoza
Dayro Moreno
Jose Pepe Moreno

hmm...suna bine, dar nu prea imi vine sa cred...
astept sa-i vad prezentati oficial...


Si eu la fel...:rolleyes:

steauasv
18th January 2008, 13:59
ce sa ierti ma? nu iertam nimic!

intrebam si eu...stii tu extazu dupa ce citesti stirile de pe ols :)) am gresit :groggy:

dardar_3
18th January 2008, 14:07
Antrenorul Valenciei, Ronald Koeman, a infirmat interesul pentru stelistul Nicolae Dică în cadrul unei conferințe de presă în care a spus că totuși ar vrea un român la echipă: pe Cristi Chivu.

"Dică, cine, care? Nu stiu nimic de el" Nu va interesează niciun jucător român? "Ba da, Chivu, dar nu am bani să il cumpăr" a glumit tehnicianul olandez.

În această dimineață, managerul stelist, Adrian Ilie, confirmase că interesul "liliecilor" pentru Dică este real.

“Pot sa va spun ca exista o oferta din Spania pentru Dica. Este de la o echipa importanta din Primera, care îsi permite un asemenea transfer, dar nu va pot spune numele", anunța ieri impresarul spaniol Tente Sanchez, colaboratorul fratilor Becali.


Cred ca o fi vorba de Espanyol sau chiar Getafe....:drak:... unde au evoluat/evolueaza romani care au taine cu Giovanni:ok:

YoYoyOi
18th January 2008, 14:20
"care isi permite un asemenea transfer" :happy hai ma, chiar asa? :cry:

Ioca10
18th January 2008, 14:22
minciuni...minciuni...astia incearca doar sa-i creasca pretul;)

dede
18th January 2008, 15:31
hopa... vin jucatori? :o:
dati-mi voie sa fiu pesimista :rolleyes:
tu oricum esti, de ce iti mai tre'be permisiunea noastra? :D :happy

Dani3l
18th January 2008, 18:43
Antrenorul Valenciei, Ronald Koeman, a infirmat interesul pentru stelistul Nicolae Dică în cadrul unei conferințe de presă în care a spus că totuși ar vrea un român la echipă: pe Cristi Chivu.

"Dică, cine, care? Nu stiu nimic de el" Nu va interesează niciun jucător român?
Ce jigodie..auzi,sa nu stie cine-i Dica:happy pai un jucator care e titular la nationala Romaniei,care a jucat titular impotriva....Olandei,sa afirmi ca nu stii cine'i:happy
Nu-i stres daca nu pleaca dica,dinpotriva,o sa avem echipa si mai buna!:cool:

YoYoyOi
20th January 2008, 11:54
Primul atacant cu nume pe care Gigi Becali i l-a promis lui Marius Lacatus, Andres Mendoza, a sosit in noaptea de sambata spre duminica la Bucuresti. Avionul sau era programat sa aterizeze la ora 12:10, din directia Munchen, dar a ajuns cu 10 minute mai devreme.

Mendoza a venit insotit de impresarul sau si nu a dorit sa stea de vorba cu reprezentantii presei, dar arata o figura optimista la sosirea pe aeroportul Henri Coanda. Din partea Stelei a fost astepat doar de team managerul echipei, Marius Ianuli, care este si ruda a finantatorului Gigi Becali.

Peruanul va fi prezentat oficial duminica in cazul in care negocierile dintre cele doua parti se vor incheia cu scucces. Steaua va trebui sa plateasca in schimbul sau 1,5 milioane de euro clubului Metalug Donetk, daca il va cumpara definitiv. Deocamdata exista doar acordul intre cluburi si nu ramane decat ca tratativele cu jucatorul sa se definitiveze.

Totusi, impresarul fotbalistului, Jose Moreno, a acceptat sa vorbeasca pentru ProSport: "Maine (n.r. duminica) se vor finaliza toate tratativele. Sper ca jucatorul sa semneze si sa ii fie bine la noul club, in Romania"

cica azi il prezinta :D

Dani3l
20th January 2008, 11:58
Cateva imagini cu Mendoza : http://uk.youtube.com/watch?v=OuYntQpXMIo&feature=related:sneaky::great:

Dani3l
20th January 2008, 14:26
Atacantul Andres Mendoza Acevedo a semnat duminca 20 ianuarie 2008, un contract valabil pe 2 ani si jumatate cu FC Steaua Bucuresti. Peruanul in varsta de 29 de ani va efectua vizita medicala in dimineata zilei de luni si va fi prezentat oficial in cursul aceleasi zile. FC Steaua va anunta oficial ora si locul prezentarii maine pe site-ul oficial.

"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Va trebui sa muncesc mult fiindca imi doresc sa joc bine si sa inscriu cat mai multe goluri pentru noua mea echipa. Obiectivul principal pentru mine si pentru Steaua este titlul de campioana, care ne va duce in UEFA Champions League, acolo unde aceasta echipa este obisnuita sa joace an de an. Un alt motiv pentru care am semnat cu Steaua este acela ca persoanele din conducerea clubului m-au primit foarte bine si m-au demonstrat ca sunt foarte serioase.Am nevoie de sprijinul suporterilor carora le promit ca voi face tot ce tine de mine pentru a ajuta echipa sa-si atinga obiectivele. " a declarat Mendoza pentru www.steauafc.com

YoYoyOi
20th January 2008, 15:15
sa ai bafta, Mendoza si sa nu ne dezamagesti :ok:

Gontel
20th January 2008, 16:47
asta e a treia achizitie. mai are putin si implineste 30 ani, dar sper sa se dovedeasca a fi o achizitie buna, sa le mai rupa o data plasa dinamovistilor. :P

dede
20th January 2008, 17:07
inca un negrotei :D

dar nu conteaza... asteptam golurile :ok:

Travis Daye
20th January 2008, 19:58
Iata niste informatii interesante despre acest Mendoza :happy:

On December 7, 2007 he was found guilty of having introduced women and alcohol into the national squad's hotel two days before Peru's away drubbing at the hands of Ecuador (5-1) and has thus been suspended indefinitely from representing Peru.

Mendoza became infamous after the 2006 FIFA World Cup qualifying game against Ecuador. Late in the game Mendoza came on as a substitute and promptly missed a clear chance in front of goal. The goal would have given Peru a much needed victory. Since this episode he has been disliked by fans. Adding to his infamy, Mendoza is known to miss clear goal chances. Ironically, Mendoza scored the only goal for Peru against Ecuador in a qualifying match.

Asadar.... noul Carlos.. doar ca e atacant :happy:

YoNuTzz
20th January 2008, 20:04
sa speram k va contribui si el la revitalizarea atacului stelei :ok:

ducus
20th January 2008, 21:00
Victoras Iacob: nu mai are rost sa raman!
INTERVIU / VICTORAS IACOB Atacantul ros-albastrilor a fost foarte deranjat de declaratiile patronului si a insistat ca vrea sa-si gaseasca repede un alt club pentru a parasi Steaua.

In timpul interventiei sale la sport .ro, Gigi Becali s-a luat si de Victoras Iacob (foto), spunând ca atacantul a fost luat în Spania ca sa completeze lotul. Totusi în aceasta perioada, "Jancker" s-a aflat la Bucuresti si nu la Oliva Nova.


Victoras, ai auzit ca Gigi Becali a spus despre tine ca nu ai valoare de Steaua?

Ca sa va spun sincer, acum chiar ca nu ma mai mira absolut nimic! Sunt multe de spus, dar nu este momentul sa vorbesc. Sa nu uitam ca, eu atât timp cât am jucat la Steaua, consider ca am facut ceva pentru acest club. M-am daruit trup si suflet pentru echipa. Am trecut peste nenumarate accidentari, ceea ce nu a fost usor.

Vei mai ramâne la Steaua?

Nu! In aceste conditii nu mai are niciun rost. Iar, daca e sa o luam cu datul afara de la echipa, nu e chiar asa de simplu. Sa nu uitam ca este semnat un contract între cele doua parti, iar el nu poate fi rupt asa, dintr-o data.

Ai ceva oferte?

Sunt în discutii destul de avansate cu unele echipe. Sper sa se rezolve ceva cât mai curând. Totusi, acum pe primul plan pentru mine este sa ma recuperez dupa operatia suferita la nas.

Crezi ca Gigi Becali are ceva cu tine?

Nu stiu ce za zic! Va repet, nu vreau sa vorbesc foarte multe acum. E mai bine asa. In zilele urmatoare voi cunoaste mai multe amanunte despre situatia mea.

Patronul a zis ca ai fost luat la Oliva Nova doar sa completezi lotul de 22 de jucatori.......

(mirat) Unde? Hai, te rog, în cazul asta chiar ca nu mai e nimic de comentat!
http://prosport.ro/articole/nu-mai-are-rost-sa-raman/73912
Ce credeti, va pleca pana la urma Iacob?

Liviu
20th January 2008, 23:57
Victoras Iacob: nu mai are rost sa raman!

Ca sa va spun sincer, acum chiar ca nu ma mai mira absolut nimic! Sunt multe de spus, dar nu este momentul sa vorbesc. Sa nu uitam ca, eu atât timp cât am jucat la Steaua, consider ca am facut ceva pentru acest club. M-am daruit trup si suflet pentru echipa. Am trecut peste nenumarate accidentari, ceea ce nu a fost usor.
Asta e adevarat, e tratat altfel decat altii, sa zicem Radoi. De un an si jumatate a stat mai mult prin spitale, la recuperari, nu a avut continuitate in pregatire. A revenit primavara trecuta dupa o pauza mare, la inceput era o catastrofa, isi revenea incet-incet dar s-a accidentat din nou. Nici acum nu e refacut complet. Cum naibii dupa pauze de cateva luni sa intre si sa joace cum o facea acum nu mult timp ? In fine, e adevarat ca s-a dovedit de prea putine ori util in ultimul timp, dar e aruncat ca o masea stricata, nici macar nu se pune problema unui imprumut, de parca Pepe Moreno sau Habibou raman sigur si dupa vara. Pacat. Tipic becalian :mda:

Iata niste informatii interesante despre acest Mendoza :happy:

On December 7, 2007 he was found guilty of having introduced women and alcohol into the national squad's hotel two days before Peru's away drubbing at the hands of Ecuador (5-1) and has thus been suspended indefinitely from representing Peru.
Asadar.... noul Carlos.. doar ca e atacant :happy:
"La pasarica n-ai voie decat jumatate, adica unu pe doi pasarica. Nu mai mult, ca dupa aia ti se inmoaie genunchii si se vede imediat pe terenul de joc. Iar daca esti undeva, vezi o fata frumoasa si ti se deschide apetitul, inchide si tu ochii, intoarce capul, abtine-te!" (Gandacul catre Bostina, februarie 2007)
:lol::rolleyes:;):D

Momeli or sa fie, normal, nu e presa fraiera. :drak:

steauasv
21st January 2008, 10:17
vorba lu Gigi de ce sa ne grabim? eu m`am saturat de povestile astora din televiziune..:headbang: 100% or sa mai vina jucatori la steaua...doar ca subconstientul nostru ne face sa`l injuram pe gigi pentru ca astia de la cluj au facut 5 transferuri importante pana acum...
bine, ca daca pe 23 feb nu o sa avem jucatorii pe care ii asteptam, iese razboi civil :drak:

se pare ca am avut dreptate :D

YoYoyOi
21st January 2008, 10:24
a inceput razboiul? :o:

Vladek
21st January 2008, 20:08
:scsa::scsa:

Dupa Prosport & Pro TV, cica Steaua s-ar fi inteles cu Pancu ... :groggy::groggy: Alta tampenie, aducem toti expiratii si ratatii de la turci acuma ???

Parerea mea despre acest "transfer" care sper din tot sufletul sa fie doar un zvon fara substanta : NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!! NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!

eventHorizon
21st January 2008, 20:11
Ce draq sa caute javra aia de pancu la noi?!?!?!?! :headbang::headbang::headbang: Sa se duca in ***** ****** ca nu vrem alt rasuflat ca badoi .

YoYoyOi
21st January 2008, 20:32
da' ce s-au pornit astia pe rapidisti? :shocked:

s-au inteles Coposelu' si Gigelu' sa puna de-o mamaliga? sau ce-i ca "rapidizarea" asta a Stelei? :mda:

dede
21st January 2008, 21:18
ciobane... :jerk:

bine ca zice de Neaga ca e prost si aduce la echipa toate panaramele :headbang:

nu mai zic nimic... :mda:

Gontel
21st January 2008, 21:19
Pancu? chiar ati ajuns sa va luati dupa aia de la pro tv? :lol: in lipsa de alte subiecte ce erau sa faca si ei...? oricum ala e terminat ca fotbalist.