PDA

View Full Version : Din nou Federer



roxana
20th February 2004, 08:23
pavel a pierdut din nopu la federer 7-6 7-5
oricum, din rezumatul pe care l-am vazut pe eurosportnews a fost un meci interesant.

mman
20th February 2004, 15:33
din pacate rezultatul conteaza... Pavel nu pare sa faca pasul catre jucatorii mari. Ramane un mare talent, dar nu reuseste sa concretizeze

bog_tom
20th February 2004, 18:01
din pacate rezultatul conteaza... Pavel nu pare sa faca pasul catre jucatorii mari. Ramane un mare talent, dar nu reuseste sa concretizeze
nu stiu daca trebuie neaparat sa-l bati pe nr. 1 mondial ca sa concretizezi.....

vezi competitia femenina ! asta nu inseamna ca Davenport nu e o jucatoare mare daca ia non stop bataie de la Henin ! :ok:

mman
20th February 2004, 20:17
nu stiu daca trebuie neaparat sa-l bati pe nr. 1 mondial ca sa concretizezi.....

vezi competitia femenina ! asta nu inseamna ca Davenport nu e o jucatoare mare daca ia non stop bataie de la Henin ! :ok:
Nu la asta ma refeream. Vreau doar sa zic ca Pavel e un mare jucator, dar ca ajunge mult prea rar in semifinale sau finale de turnee. Ramane mereu in optimi, sferturi, desi in general este apreciat pentru jocul lui. Si e pacat de el.

Pe Federer nu-l bate nimeni acum (poate in seara asta Henman??)

ricky
22nd February 2004, 19:33
BOG TOM, DAVENPORT a fost mult timp accidentata. De aceea si doreste sa se retraga. Nu mai suporta sa ajunga DOAR in sferturi sau semifinale.
EA nu este KURNIKOVA...

O zi faina !

bog_tom
23rd February 2004, 10:59
mman, se pare ca te-a auzit cineva si incredibilul s-a produs: Federer a fost invins !

Tim Henman - Roger Federer 6-3, 7-6 (9) !

PS. in finala la ABN AMRO: Lleyton Hewitt - Juan Carlos Ferrero 6-7 (1), 7-5, 6-4.

DJ Klaus
23rd February 2004, 11:07
Si mie mi se pare incredibila victoria lui Henman ! Se pare ca a devenit "nasul" lui Federer, avand si un stil asemanator cu cel al elvetianului

mman
23rd February 2004, 13:27
Federer s-a retras si de la Marsilia, probabil sa simte el ceva. Poate s-a acceidentat, sau poate pur si simplu vrea putina odihna. Cert e ca era super sa jucam cu Elvetia week-end-ul trecut, sau cel care vine....

DJ Klaus
23rd February 2004, 13:54
Federer s-a retras si de la Marsilia, probabil sa simte el ceva. Poate s-a acceidentat, sau poate pur si simplu vrea putina odihna. Cert e ca era super sa jucam cu Elvetia week-end-ul trecut, sau cel care vine....
"Ca daca am fi jucat pe federer cu marsilia care s-a retras accidentata din cupa davis care era bine sa fie saptamana weekendului trecu era bine"

Pe bune daca inteleg ceva din ce ai scris ! Fii si tu mai coerent ... vorbim de tenis nu de fotbal !

bog_tom
23rd February 2004, 14:16
Federer s-a retras si de la Marsilia, probabil sa simte el ceva. Poate s-a acceidentat, sau poate pur si simplu vrea putina odihna. Cert e ca era super sa jucam cu Elvetia week-end-ul trecut, sau cel care vine....
era bine daca jucam intr-o zi de joi de la 13:30 ca el (Federer) la ora aia lua pranzul, sau mai bine jucam duminica noaptea de la ora 23:00 ca era dus... sau cel mai bine era daca jucam prin 1972 cand erau in forma Nastase si Tiriac :headbang:

daca avem valoare jucam oricand si cu oricine, nu ?

mman
23rd February 2004, 18:50
Vad ca inca Romania - Elvetia e un subiect sensibil... Credeti ca un alt jucator l-ar fi batut pe Federer, la forma in care a fost elvetianul la Bucuresti?

Federer ar fi batut pe oricine in alea trei zile. Dar uite ca joia trecuta Pavel l-a intins serios pe elvetian la Rotterdam... si poate ca data viitoare o sa-l invinga, sau macar ii ia un set.

Valoare avem, forma de moment insa conteaza la fel de mult.

Apolini
6th February 2006, 22:40
Federer,... din nou! Si din nou: asta se spunea acum un an si acuma se spune iarasi :D . Va avea un sfarsit!?

a_ndrada
7th February 2006, 08:30
federer vrea odihna.anul asta nu o sa joace nici cupa davis pentru elvetia.

Apolini
7th February 2006, 17:23
Nu? Wow! Nu am auzit asta pana acuma! Nu mai joaca nici la alte turnee?!

realmadrid.com
7th February 2006, 17:33
Cum sa nu mai joace, pai sa castige Safin ? :P...nu mai joaca in Cupa Davis :(
Si, fara el..Elvetia este moarta.

a_ndrada
7th February 2006, 18:46
dar de ce ati zis voi ca federer a pierdut de la henman.eu situ ca el n-a mai jucat de la aussie.chiar am poze cu el,ajungand acasa,pe aeroportul din zurich

dianette_d
7th February 2006, 19:21
Si, fara el..Elvetia este moarta.

Oooo da :P

Ar mai fi tinerelul ala de Wawrinka dar e necopt si inafara de el, Allegro o sa duca tot greul partidei cu Australia...

De fapt nu stiu cat de grea o fi partida cu Australia ca nici la ei nu joaca Hewitt...probabil de asta s-o fi gandit si Federer sa nu joace :rolleyes: