PDA

View Full Version : Transferuri de iarna - Poli Timisoara



Elphax
17th December 2007, 16:48
Aici vom discuta despre transferurile facute de Timisoara, zvonuri, oferte, contracte, veniri, plecari etc.

Se discuta cu Simao de la UTA
Se discuta cu Contra si Codrea - sanse mici - sunt sub contract in Spania, respectiv Italia.
Oricum dupa anul nou revine Ganea :D


Stirea zilei :

Poli a oferit suma de 1 milion de euro pentru atacantul Universității Cluj, Dorin Goga.

Asasinu_Ucj
17th December 2007, 17:02
Aici vom discuta despre transferurile facute de Timisoara, zvonuri, oferte, contracte, veniri, plecari etc.

Se discuta cu Simao de la UTA
Se discuta cu Contra si Codrea - sanse mici - sunt sub contract in Spania, respectiv Italia.
Oricum dupa anul nou revine Ganea :D


Stirea zilei :

Poli a oferit suma de 1 milion de euro pentru atacantul Universității Cluj, Octavian Goga.

Il chema Dorin Goga si nu cred ca va pleca acuma in iarna el declarand ca vrea sa ajute Universitatea in lupta pt evitarea retrogradarii.

Elphax
17th December 2007, 17:11
hai ca m-am grabit, am corectat :D

"Deocamdată sînt în vacanță și vreau să mă relaxez. Desigur, un transfer la Poli sună interesant, dar am mai multe oferte și va trebui să le analizez pe toate foarte bine", a spus Goga pentru violamania.ro

Asasinu_Ucj
17th December 2007, 17:40
“Am trăit o mare umilință și o uriașă deziluzie. Jucătorii ar trebui să se simtă umiliți. Ei fac de rușine tot ce înseamnă istoria și numele Universității. Cu câteva excepții, îi voi da afară și nu le voi mai plăti nici un ban. Ori pleacă ei și în locul lor aducem alți jucători, dar de valoare, ori plec eu! Așa ceva nu se mai poate!”, a tunat Tișe.

Acesta a precizat că singurul fotbalist netransferabil din actualul lot este Dorin Goga. “Cât voi fi eu în această funcție nu voi semna nici un act de transfer pentru Dorin Goga. Acest băiat este un simbol al clubului și cât voi fi eu aici nu va pleca”, a promis Tișe.
Lista cu jucatorii care raman la "U"


Antrenorul Universitatii Cluj, Gheorghe Multescu, si-a prezentat in sedinta Consiliului de Administratiei, ce a tinut mai bine de de 7 ore, lista cu jucatorii care vor ramane in curtea lui "U".

Astfel, Calin Moldovan, Vasile Ghindaru (foto), Dorin Goga, Alin Savu, Nemanja Jovanovic, Bilica si Astorga sunt indispensabili clubului, restul jucatorilor urmand sa fie imprumutati sau chiar transferati la alte formatii

FcPoliFan
17th December 2007, 17:58
Asa o suma de bani nu mai primeste U pentru Goga, cu atat mai mult daca va retrograda la finalul anului.

Sa nu faceti asa cum au facut aia la National, unde l-au tinut pe Herea, in loc sa-l vinda si sa cumpere cativa jucatori decenti in locul lui.

six
17th December 2007, 18:49
ok daca nea Tise nu vrea....asta este :happy:happy:happy

Nightwish
17th December 2007, 21:10
Sa fim seriosi, 1 mil e mult prea putin pentru un jucator ca Goga. Daca U reuseste sa se mentina in prima liga il vad pe Goga in 2-3 ani jucator de nationala, fara nici un dubiu...

BBB
17th December 2007, 21:17
Goga are tehnica lui Dica (de la Steaua) si e de 3 ori mai rapid. Asa ca 1 milion de euro prea putin pentru el. Insa nu suntem in postura sa emitem pretentii...si cred ca va fi vandut cat de curand. Tineti minte, oferta lui Poli e singura facuta publica, Dinamo a intrat si ea pe fir, cu o alta suma.

BBB
17th December 2007, 21:23
Născut la Zalău, la 2.07.1984, Dorin Goga (1.82 m) a debutat în fotbalul profesionist la formația clujeană, alături de care a disputat primul meci în Liga a 2-a în urmă cu 5 ani. În tricoul "șepcilor roșii" a strîns 89 de meciuri în liga secundă, marcînd 25 de goluri, iar din sezonul 2006-2007, evoluează cu "U" în Liga 1. Vezi mai jos cifrele lui Dorin Goga din acest sezon:
* 18 meciuri a jucat Goga pentru "U", din care 18 ca titular, în 16 partide fiind integralist
* 4 goluri și 1 pasă de gol a dat Goga în acest sezon
* 1610 minute a strîns atacantul lui "U" in Liga 1, anul acesta

CAPITAN la 22 de ani

Elphax
18th December 2007, 10:06
Asa, deci se pare ca avem o lista mai mare acuma:

VENIRI:
- Valentin Badoi-- 32 ani - mijlocas sau fundas dreapta de la Steaua - 500.000 euro
posibil - Becali e nemultumit de el

- Milos Brezinsky - 23 ani - fundas central de la Sparta Praga - 800.000 euro (in locul lui McKain?)

- Bruno Simao- 23 ani - fundas stanga de la UTA - 500.000 euro
posibil - UTA are nevoie de bani

- Balasz Borbely - 28 ani - mijlocas central de la Artmedia Bratislava - 500.000 euro
greu, este capitanul nationalei Slovaciei si al echipei de club Artmedia Bratislava

- Gabriel Muresan - 25 ani - mijlocas defensiv de la CFR Cluj - 700.000 euro

- Dorin Goga - 23 ani - atacant de la U Cluj - 1.000.000 euro

Total - 4.000.000 euro

Contra si Codrea sunt in stand-by


PLECARI:
- John McKain - Germania undeva - vreo 500.000 euro

Nightwish
18th December 2007, 12:56
Mi-ar parea rau sa plece Gabi Muresan de la CFR, e un jucator foarte bun, pacat ca nu s-a adaptat...

six
18th December 2007, 15:48
Asa, deci se pare ca avem o lista mai mare acuma:

VENIRI:
- Valentin Badoi-- 32 ani - mijlocas sau fundas dreapta de la Steaua - 500.000 euro
posibil - Becali e nemultumit de el

- Milos Brezinsky - 23 ani - fundas central de la Sparta Praga - 800.000 euro (in locul lui McKain?)

- Bruno Simao- 23 ani - fundas stanga de la UTA - 500.000 euro
posibil - UTA are nevoie de bani

- Balasz Borbely - 28 ani - mijlocas central de la Artmedia Bratislava - 500.000 euro
greu, este capitanul nationalei Slovaciei si al echipei de club Artmedia Bratislava

- Gabriel Muresan - 25 ani - mijlocas defensiv de la CFR Cluj - 700.000 euro

- Dorin Goga - 23 ani - atacant de la U Cluj - 1.000.000 euro

Total - 4.000.000 euro

Contra si Codrea sunt in stand-by


PLECARI:
- John McKain - Germania undeva - vreo 500.000 euro

daca vin astia toti jur ca imi farbui casa in alb-violet :bere::great::rasc:

Asasinu_Ucj
18th December 2007, 20:17
Managerul general al "U" Cluj, Alin Tise, a confirmat astazi, intr-o conferinta de presa, interesul timisorenilor de la Poli, care au inaintat in scris o oferta de 750.00 de mii de euro pentru decarul lui "U", Dorin Goga, ce urma sa fie achitata in cinci transe.

"Pentru Goga am primit o singura oferta, de la Timisoara. Le-am comunicat ca jucatorul este netransferabil", a recunoscut Tise.

Elphax
19th December 2007, 12:07
Timișoara a propus 890.000 de euro pentru a-l transfera pe Dorin Goga (23 de ani) de la Universitatea Cluj. Oficialii clujeni au refuzat oferta : "Am avut o singură ofertă scrisă pentru Goga de la Timișoara, 750.000 de euro plus TVA. Jucătorul este însă netransferabil, va rămîne la Universitatea", Alin Tișe, manager general la U.

Marian Iancu: "E problema lor să-i explice pe viitor jucătorului cum a pierdut un salariu anual de 200.000 de euro, cît i-a oferit Timișoara cu bonusuri! În fiecare lună, să-l ia deoparte pe Goga să-i spună că a mai pierdut 18.000 de euro. La vîrsta lui, nu știu ce altă rețetă financiară mai bună i s-ar putea oferi de către vreun club din România"

Elphax
19th December 2007, 12:08
"Le-am făcut o ofertă scrisă, concretă, celor de la Dinamo pentru Cristi Pulhac. Suma? 1,5 milioane euro! Așteptăm un răspuns clar. Am zis că-mi doresc acest jucător și vreau să vedeți că nu vorbesc prostii", a declarat ieri patronul lui Poli Timișoara, Marian Iancu. Oficialii din Ștefan cel Mare au confirmat primirea cererii, însă șefii susțin că, deocamdată, resping propunerea bănățenilor! Iancu a continuat pe același ton: "Aștept răspuns în scris, să vedem dacă Dinamo poate refuza o asemenea ofertă".

Cert este că fundașul stînga de 23 de ani se pregătește de plecare. E nemulțumit de faptul că nu i s-a mai mărit salariul, deși i s-a promis în mai multe rînduri acest lucru. El cîștigă în momentul de față doar 30.000 de dolari pe an! Ieri, Pulhac a avut o discuție cu șefii din Ștefan cel Mare, încercînd să-i înduplece să-l lase să plece, dar aceștia i-au transmis ferm: "Nu te lăsăm să pleci, nu-ți mărim contractul, rămîi la Dinamo pînă la finele înțelegerii, în 2010!". În aceste condiții, Pulhac e hotărît să nu se prezinte la reunirea "cîinilor", pe data de 9 ianuarie!

violamania.ro

Ferdininho
19th December 2007, 17:05
Refuzul Universității de a-l lăsa pe Goga în Banat l-a făcut pe Marian Iancu să solicite plata unui restanțe de 100.000 de euro, rămasă din transferul lui Olah la Cluj.
"Acum îi aștept cu datoria, că am trecut prea mult cu vederea. Vom depune memoriu la FRF împotriva Clujului, să vedem cum vor achita. Eram dispus să renunț la datorie, să le achit și 890.000 de euro, deci un total de aproape 1 milion de euro, dar văd că o duc bine financiar", a amenințat Iancu.


O fi si Goga asta vreun Messi sau Torje :D.
Suma de 890 o consider ridicola si enorma, mai mult de 400 nu face jucatorul acesta.

In alta ordine de idei se zvoneste ca deja Poli si Steaua s-ar fi inteles pt. Badoi.

Ferdininho
19th December 2007, 18:08
"Am mai spus-o: dacă mă întorc în țară, Poli Timișoara e prima opțiune. Dar acum nici acolo nu aș vrea să joc, deoarece țin să continuu în Italia!", e poziția mijlocașului defensiv al "naționalei", sub contract cu Siena.
Pt. Codrea, Poli ramane prima optiune:

Codrea a mai fost ofertat de Rapid și în urmă cu un an, înainte ca alb-vișiniii să-l transfere pe Costin Lazăr de la Sportul, și a declinat și atunci propunerea. "Au fost discuții concrete, domnul Copos se înțelesese cu președintele lui Palermo, dar am ales să joc tot în Serie A. La fel aș proceda și acum. Chiar dacă ar exista un acord cu Siena, prefer să evoluez tot în străinătate, nu e momentul să mă întorc în România. Cel mai bine pentru cariera mea e să joc tot în Italia, indiferent dacă Rapid s-ar califica în grupele Ligii Campionilor sau nu", a explicat jucătorul.

Nightwish
19th December 2007, 18:38
O fi si Goga asta vreun Messi sau Torje :D.


Messi nu, dar comparatia cu Torje este foarte buna... Tie ti s-ar parea normal ca Poli sa-l vanda pe Torje cu 1 milion de euro? Probabil ca in momentul de fata nici unul dintre ei nu face un milion, insa ambii au un potential enorm si clubul care reuseste sa-i " creasca " ii va vinde cu mult mai mult.

effect
19th December 2007, 18:48
Goga e supraevaluat in acest moment. A dat 4 goluri sezonul asta si merita 1 milion plus salariu de 200.000 ? preturile au luat-o razna in Romania
Si da , Badoi este jucatorul Timisoarei , Poli renuntand la cele 30 de procente detinute in coproprietate cu Steaua . O afacere buna pentru ambele echipe si cred ca este o mutare buna si pentru Badoi :)

Asasinu_Ucj
19th December 2007, 18:51
Refuzul Universității de a-l lăsa pe Goga în Banat l-a făcut pe Marian Iancu să solicite plata unui restanțe de 100.000 de euro, rămasă din transferul lui Olah la Cluj.
"Acum îi aștept cu datoria, că am trecut prea mult cu vederea. Vom depune memoriu la FRF împotriva Clujului, să vedem cum vor achita. Eram dispus să renunț la datorie, să le achit și 890.000 de euro, deci un total de aproape 1 milion de euro, dar văd că o duc bine financiar", a amenințat Iancu.


O fi si Goga asta vreun Messi sau Torje :D.
Suma de 890 o consider ridicola si enorma, mai mult de 400 nu face jucatorul acesta.

In alta ordine de idei se zvoneste ca deja Poli si Steaua s-ar fi inteles pt. Badoi.

Vai nu mai pot de amenintariile lui Marian Iancu, acest gandac de bucuresti crede ca pt. o datorie de 100.000 de euro il poate lua pe Goga.
Goga nu pleaca si daca depune memoriu la frf ce asa mare lucru clubul ii va da cei 100.000 de euro precum a dat si Unirii Urziceni acum o luna 125.000 de euro

Ferdininho
19th December 2007, 21:32
Messi nu, dar comparatia cu Torje este foarte buna... Tie ti s-ar parea normal ca Poli sa-l vanda pe Torje cu 1 milion de euro? Probabil ca in momentul de fata nici unul dintre ei nu face un milion, insa ambii au un potential enorm si clubul care reuseste sa-i " creasca " ii va vinde cu mult mai mult.

Nu mi s-ar parea normal 1 mil probail vreo 5 mil ar fi OK adica cam cat Semedo+Fabiani+Didi. Cam atata era oferta din Rusia, dar a fost bine ca a refuzat sa se transfere acolo.



Goga nu pleaca si daca depune memoriu la frf ce asa mare lucru clubul ii va da cei 100.000 de euro precum a dat si Unirii Urziceni acum o luna 125.000 de euro

Si factura de gaz la club din ce bani o mai platiti ?

edd
20th December 2007, 15:02
POLI TIMISOARA A FACUT DOUA NOI TRANSFERURI!

In conditiile în care jucatorii români par tot mai greu de transferat, timisorenii s-au orientat spre piata externa. Mijlocasul central slovac Balasz Borbely de la Artmedia Bratislava si fundasul central Milos Brezinsky, sub contract cu Mlada Boleslav vor întari din retur lotul lui Dusan Uhrin jr.

Borbely este un mijlocas defensiv cu sase selectii în nationala Slovaciei si a jucat în trecut si în Bundesliga, la FC Kaiserslautern. Brezinsky este international de tineret, masoara 1.93 metri si îl va înlocui pe Jon McKain în centrul liniei de aparare.

Oficializarea celor doua transferuri se va face dupa sarbatorile de iarna, într-o conferinta de presa.

Sper ca Brezinsky sa fie un bun inlocuitor pentru cangur, iar celalat sa fie cel putin la fel de valoros ca Alexa :)

Asasinu_Ucj
20th December 2007, 16:33
Si factura de gaz la club din ce bani o mai platiti ?

E hai ca mai dat pe spate cu asta credeti ca daca nu o ducem bine financiar ar trebui sa il dam pe goga la Polii, as vrea sa iti aduc la cunostinta ca si vaslui ofera un mil. de euro pe Goga, dar din fericire Goga ramane pana la vara la "U". Plus de Goga mai ii interesata Steaua, Dinamo (aia din deal la care o zis ca nu merge refuzand oferta la fel ca Razvan Cocis)
A si daca vrei sa stii sunt bani si pt. gaz. :ok::ok::ok::ok:

Poli, sancționată cu neprogramarea în Liga 1


FRF / Întrunită marți, 18 decembrie, la Casa Fotbalului, Comisia pentru Statutul Jucătorului din cadrul Federației Române de Fotbal a sancționat clubul Politehnica Timișoara, începând cu data menționată mai sus, cu neprogramarea în campionatul național al Ligii 1
Sancțiunea dicatată împotriva clubului bănățean vina ca urmare a unor obligații financiare către SC Tibpet SRL, rezultate din transferurile jucătorilor Flaviu Faur și Ionuț Szilaghi (hotărîre CSJ). Sancțiunea va fi menținută pînă la achitarea integrală a obligațiilor financiare.
Acuza pe altii si nu se vad pe ei :happy

Elphax
20th December 2007, 23:44
ce sa spun, cauta si tu pe net sa vezi unde joaca aia 2, si verifica a cui e Tipbet - vei fi surprins :D

Elphax
21st December 2007, 04:06
Simao și Pulhac nu vin
Poli nu a ajuns la un acord pentru Pulhac (Dinamo) și Simao (UTA). "Lui Simao nu i-au convenit cîteva clauze din contract, la unele putem renunța, dar sînt unele legate de comportamentul sportiv la care nu avem cum să renunțăm. În cazul lui Pulhac, Dinamo ne-a dat și răspunsul scris. Nu este vorba de motive financiare, ci sportive. Mi se pare pînă la urmă normal că nu vor să întărească o adversară, deși nu-mi convine", a a comentat Marian Iancu

Un portughez pe listă
După ce i-au ratat pe Simao și Pulhac, timișorenii s-au orientat rapid spre Portugalia. Poli negociază pentru Jorge Miguel de Oliveira Ribeiro (26 de ani, 1. 82m), fundașul stînga al clubului Boavista. Jucătorul are șase selecții în echipa Portugaliei, iar în țara sa natală este văzut ca un jucător cu mare potențial. Ribeiro poate juca și fundaș, dar ș mijlocaș stînga.

Pe făraș
Patronul lui Poli, Marian Iancu, a lăsat să se înțeleagă că timișorenii se vor despărți în această pauză competițională de fundașul stînga Cristi Dancia și de mijlocașul Peter Omoduemuke. "Dancia este posibil să își caute echipă și Peter, la fel. Rămîne să mai vină și McKain cu o ofertă decentă. Nu punem mare accent pe plecări. Ne interesează în primul rînd achizițiile", a spus Iancu.

gsp

me
21st December 2007, 16:59
Poli, în tratative cu Liverani!

Poli Timișoara tratează în aceste zile transferul lui Fabio Liverani, mijlocașul lui AC Fiorentina

Conform "Fanatik", Liverani a intrat în ultimele șase luni de contract, iar bănățenii sînt dispuși să îi satisfacă acestuia pretențiile financiare, singurul impediment fiind reticența mijlocașului față de România. Conform sursei citate, colgul lui Liverani de la Fiorentina, Adrian Mutu, ar putea da o "mînă de ajutor" în realizarea transferului, mai mult, cei doi au același impresar, pe Alessandro Moggi jr, deasemenea cu o putere de influență în acest caz. Potrivit "Fanatik", Timișoara i-ar oferi lui Liverani un contract pe o durată de doi ani, cu opțiune de prelungire pe încă unul. De asemenea, salariul mijlocașului de 31 de ani ar putea fi unul colosal: 1,5 milioane de euro pe an.

six
21st December 2007, 17:25
Poli, în tratative cu Liverani!

:rasc: beton dar pana nu-l vad cu fularul nu cred :bere:

Ferdininho
27th December 2007, 11:42
Poli s-a înțeles deja și cu fotbalistul în privința salariului pe care îl va încasa la Timișoara. "Din punctul meu de vedere, nu există nici o problemă între Poli și Bădoi, doar așteptăm să-și rezolve problemele cu Steaua și apoi sigur va deveni jucătorul nostru. Să sperăm că nu vor exista alte piedici", a afirmat Iancu.


Deși oficialii clujeni nu au dat un răspuns clar în privința lui Gabriel Mureșan, mijlocașul lui CFR rămîne în continuare o țintă pentru gruparea de pe Bega. "Discuțiile sînt încă deschise în privința lui Mureșan. Așteptăm un răspuns de la Cluj de la CFR, dar lumea e în vacanță, nu s-au decis încă. Am primit deja un refuz de la Cluj, dar de la Universitatea, în privința lui Dorin Goga", a comentat Iancu.

malexoid
28th December 2007, 00:52
[I]Poli, în tratative cu Liverani!

Poli Timișoara tratează în aceste zile transferul lui Fabio Liverani, mijlocașul lui AC Fiorentina

Conform "Fanatik":happy
conform Urzica nu? :(

Lordul
28th December 2007, 00:58
s-ar putea sa vina...si Osei a venit din Serie A la Poli

malexoid
28th December 2007, 01:22
s-ar putea sa vina...si Osei a venit din Serie A la Poli

am pretentii la tine...except fanatismul pt echipa ta, reuseai sa postezi chiar ok!
de cand comparatzia Liverani_Osei?

me
29th December 2007, 10:40
conform GSP: Uhrin îl vrea la Poli pe Jorge Ribeiro de la Boavista!

Modelul aplicat cu succes la CFR Cluj i-a determinat pe oficialii bănățeni să se orienteze spre Portugalia. "Nu am apucat încă să vorbesc cu domnul Iancu, dar o voi face săptămîna viitoare. I-am spus că îmi doresc doar trei jucători: Brezinsky, Borbely și un fundaș stînga din Portugalia. De ultimul avem cea mai mare nevoie acum", a spus Uhrin jr. Surse autorizate pretind că Poli a demarat deja tratativele cu fundașul lui Boavista, Jorge Ribeiro (26 de ani). "Dacă este Ribeiro? Poate este el! Nu este bine să vorbim acum de asemenea lucruri! Nu fac bine nimănui", a răspuns enigmatic Uhrin. Ribeiro a strîns 6 selecții la echipa națională și a debutat în fotbal la Benfica.

a mai aparut la un mom dat parca stirea ca sunt interesati cei de la Poli de el..dar oricum, cand vad casurse autorizateanunta chestiile astea..ma linistesc instantaneu..:)

corello
31st December 2007, 09:40
Hai ba bagati detalii despre ce scrie in gazeta http://www.gsp.ro/Poli-Timisoara/Gata-Plec.html?a=2256/178947
ii pe bune sau ii iara o tiribomba?

_Razvi_
31st December 2007, 10:49
D-zeu cu mila , dupa Uta si Poli se cam destrama .. iar ramane vestul fara echipa in A

m4st3r
31st December 2007, 13:10
plecari iancu
veniri-bate vantu`

PerVersion
31st December 2007, 14:39
Pai asta a mai amenintat de nu stiu cate ori ca pleaca. Ma indoiesc ca o va face degraba. Desi, poate ar fi mai bine pt Timisoara daca s-ar gasi cineva de acolo sa bage bani, decat acest Iancu de Giulesti.. :)

Ferdininho
31st December 2007, 18:22
O stire "made GSP" multa gargara de prost gust facuta de niste pseudojurnalisti.

six
6th January 2008, 10:36
cica este in atentie brazilianu' de la Urziceni!!!???:confused:

Ferdininho
7th January 2008, 17:33
"Am făcut o ofertă de 1.250.000 de euro plus TVA pentru Sepsi, de la Gloria Bistrița. Astăzi am definitivat-o și am înaintat-o atît impresarului cît și clubului", a spus Iancu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chestia cu plecatu ii diversiune...clar.

PerVersion
7th January 2008, 18:16
Asta ar fi un transfer bun, e un jucator care promite. Nu cred insa ca ii vor da dumul cei de la Bistrita, cel putin nu pana la vara.

gi0nel
7th January 2008, 18:26
Vezi sa nu :)) in veci amin.... Sepsi e bun aici pana la vara si pleaca in Spania sezonul urmator... luati-va gandurile

Ferdininho
7th January 2008, 20:20
Intr-un interviu la TVR Timisoara Iancu a afirmat ca s-a gasit un numitor comun intre BKP si CJT-CLT, investitia la Timisoara va continua, ca este posibil ca altcineva sa preia fuctia de presedinte al AGA S.C Politehnica Timisoara invest S.A dar TOATE ASTEA NU VOR AFECTA INVESTITIA LA POLI CARE ESTE PE TERMEN LUNG.


Am postat aici ca Elphax a inchis thread-ul.

Andrei Cristea si S. Radoi au fost pusi pe lista de transferuri.....oare cine ii mai cumpara si pe astia.

FcPoliFan
7th January 2008, 21:09
Sunt dati pentru imprumut, nu transfer.

Ferdininho
7th January 2008, 23:32
Timișoara vrea să-l transfere pe "decarul" rivalei UTA, Florin Hidișan (25 de ani), care poate evolua pe trei posturi din linia mediană

Poli Timișoara a pus ochii pe mijlocașul Florin Hidișan (25 de ani), unul dintre jucătorii de bază ai rivalei UTA.
Îngropat în datorii, Aradul are nevoie de confirmarea LPF că poate face tranzacții cu jucători, iar Poli așteaptă doar acceptul pentru a-l putea transfera pe Hidișan pentru 400.000 de euro. "Sincer, am auzit de un interes al Timișoarei și că au fost ceva discuții. Dar pe nimeni nu m-a contactat nimeni. Pe 9 ianuarie, voi fi la reunire, la Arad. Totuși, toată lumea trebuie să înțeleagă faptul că sîntem oameni, că avem familii, iar starea de incertitudine de la UTA e contrară performanței", a declarat jucătorul, folosit în 17 din cele 19 meciuri ale sezonului.
Adus în vara lui 2006 la Arad, vîlceanul e polivalent la mijlocul terenului, putînd fi folosit pe ambele benzi sau coordonator. "Indiferent de echipă, voi da totul în teren. Nu-mi place să-mi bat joc de fotbal. Așa am făcut și la UTA, care merită să rămînă în prima ligă, așa am să fac oriunde voi fi", a adăugat Hidișan.

Sursa: GSP

2stupiddogs
8th January 2008, 19:49
Jucatorul stelist Valentin Badoi (32 de ani) a ajuns la un acord cu Poli Timisoara pentru a semna un contract pe trei ani cu clubul banatean. “Il asteptam pe Vali mâine la Timisoara pentru a semna actele. Am ajuns la o întelegere si cu Steaua, si cu jucatorul, prin niste clauze pentru a fi multumita toata lumea”, a precizat directorul general al lui Poli, Gheorghe Chivorchian.

Vali Badoi avea o datorie de 150.000 de euro câtre clubul din Ghencea, primiti ca împurumut la începutul contractutului, pentru rezolvarea unor probleme personale.

In alta ordine de idei, Chivorchian a spus ca Andrei Cristea va face deplasarea cu echipa în cantonamentul din Ungaria. “Depinde doar de el daca va fi mentinut în lot sau ne vom desparti. TotusI, la 23 de ani cât are, nu se poate spune ca Andrei e un jucator terminat”, a adaugat Chivorchian.sursa PSP

me
8th January 2008, 22:34
conform Protv, Mansour aproape de Dinamo...

Ferdininho
8th January 2008, 23:47
Da......va fi o lovitura ca si cu Balace, Izvoranu, si Plesan la stoia :happy :happy :happy

Elphax
9th January 2008, 00:17
pai le e frica de el, vor sa-l ia ca sa nu le mai dea goluri din foarfeca :P

_Razvi_
9th January 2008, 12:51
OFERTA FABULOASA PENTRU DORIN GOGA!Miercuri, 9 Ianuarie 2008
“U” CLUJ Poli Timisoara, formatie finantata de Marian Iancu, pare sa faca tot posibilul pentru a obtine transferul lui Dorin Goga, cel mai bun jucator al echipei de pe “Ion Moina” în primele 19 etape.

Astfel, dupa ce prima propunere de 1 milion de euro a fost refuzata de sefii clujeni, pe adresa clubului universitar a sosit un alt fax de la Poli

“Pentru Goga ni se ofera un million de euro plus o lista de 22 de jucatori din care putem sa alegem 12 pentru un împrumut de un an si jumatate. In plus, fotbalistii care ar veni sub forma de împrumut ar urma sa fie platiti în continuare de Poli Timisoara. Vom discuta în Consiliul de Administratia posibilitatea de a ne desparti de el”, a declarat azi, în cadrul unei conferinte de presa, presedintele echipei clujene, Toni Dobos.

Surse de înceredere spun ca printre numele vehiculate sa fie pe lista de 22 de jucatori propusa de timisoreni se afla Dancia, Mansour, Sorin Radoi sau Andrei Cristea

In asemenea conditii, sansele ca Dorin Goga sa continue pe “Ion Moina” sunt minime.

Vom reveni cu amanunte!

Elphax
9th January 2008, 13:10
chiar ca fabuloasa - 12 jucatori gratis, si cu salariile platite contra unuia singur :headbang:

Ferdininho
10th January 2008, 22:42
In conflict cu autoritățile locale, patronul Timișoarei, Marian Iancu, nu a neglijat transferurile și a găsit încă o variantă pentru a fortifica echipa, Nemanja Matici (19 ani), un mijlocaș sîrb cu alură de baschetbalist, măsurînd 1,94 metri!
Matici joacă la FK Kosice, în campionatul Slovaciei, țara de origine și a ultimelor două transferuri ale Timișoarei, Milos Brezinsky și Balazs Borbely. Mijlocașul a fost titular în 12 partide din actualul sezon și nu a reușit nici un gol, iar înainte de a ajunge la Kosice, în 2006, mijlocașul a evoluat pentru o formație de ligă a 3-a sîrbă, FK Jedinstvo. "Au fost discuții despre Matici, vom vedea ce va fi", a recunoscut Iancu interesul.
Pe postul de mijlocaș ofensiv, Poli îl are doar pe Marian Aliuță, slovenul Dare Vrsici fiind în recuperare după operația de ligamente încrucișate suferită acum o lună.

De asemenea s-a renuntat la aducerea lui Sepsi din lipsa unei reactii clare de la Bistrita.

Elphax
11th January 2008, 18:18
Adrian Ilie a ajuns si el in cantonamentul de la Debrecen

2stupiddogs
11th January 2008, 21:49
"Împrumutul lui Adrian Ilie la formația din Copou a expirat la finele anului trecut și deși oficialii ieșeni au dorit să îl transfere definitiv, au considerat prea mare suma cerută de Timișoara, astfel că fundașul s-a întors la clubul de care aparține, anunță siteul oficial al clubului "alb-violet". Adi Ilie a ajuns în 2006 la Iași, subformă de împrumut, gratis, pe un an de zile. Dusan Uhrin a pregătit pentru el un program de antrenament puțin mai ușor decît restul coechipierilor."-violamania.ro-

Elphax
13th January 2008, 02:27
inca o revenire: Alin Stoica !!!!

dar din pacate se pare ca pleaca Torje la dinamo ...

FcPoliFan
13th January 2008, 04:36
Pleaca un drac, manevre de razboi rece.

Ferdininho
13th January 2008, 14:31
inca o revenire: Alin Stoica !!!!

dar din pacate se pare ca pleaca Torje la dinamo ...

Nu...categoric nu...Arsenal a oferit 2mil, acesta cred ca este pretul si pt. Dinamo si ei n-au de unde.

Elphax
15th January 2008, 12:30
sa-l f*** pe Iancu - iar dam ce avem mai bun in bucuresti ...

edd
15th January 2008, 14:41
daca pleaca torje poti sa pleci si tu iancule...nu mai avem nevoie de tine!!! :rosu: toate investitiile pe care le-ai facut valoreaza 0 in momentul in care torje semneaza contractul cu dinamo :rosu: poti sa pleci,TIMISOARA nu mai are nevoie de tine :headbang:

Lordliv
15th January 2008, 17:47
ciudate aceste " schimburi " de jucatori facute cu dinamo...
parca de pulhac se spunea ca va veni la poli...sau asta numai de fatada...

mare " greseala " facuta de iancu,iar daca si mansour ia calea groapei...

imi amintesc de acel meci ,intre echipa de tineret a lui poli si dinamo...acel meci cotat la casele de pariuri cu 2 solist...

ps. sper din toata inima ca iancu sa nu si bata joc de poli timisoara...torje nu este jucator de dat la 18 ani ca sa joace la rivala ta...rusine iancule:rosu:

Nightwish
15th January 2008, 17:58
De la o extrema la alta: face o super oferta pentru Goga si il da pe Torje la Dinamo. Nici nu stii ce sa mai crezi...

Ferdininho
15th January 2008, 18:08
Stati ca nu s-a terminat...uitati-va la stiri...prietenii stiu de ce. (around 23:30).

edd
15th January 2008, 18:26
Stati ca nu s-a terminat...uitati-va la stiri...prietenii stiu de ce. (around 23:30).

:drak: o ultima speranta...

six
15th January 2008, 18:50
Jaba,daca il dai pe Torje esti cel mai mare prost de pe planeta :ok:........... iar in cazul in care se produce "atentatu"la simpatia noastra eu personal voi depune POLICARDUL la sediul clubului .......:(:angry::mda:

edd
16th January 2008, 00:25
:drak: o ultima speranta...

dupa cum a vb torje in seara asta la stadion a murit si acea ultima speranta...iancule poti sa iti faci bagajele!!!!!pleaca de unde ai venit :rosu:

PerVersion
16th January 2008, 00:35
Pana la urma care e situatia? Oricum, de neinteles... sa-ti dai un jucator atat de tanar si de promitator.

2stupiddogs
16th January 2008, 10:26
De la intalnirea de aseara.Vizionare placuta....http://video.tion.ro/members.tion1/flv-Torje_Poli.flv/viewer.html Va place finalul clipului?

Elphax
16th January 2008, 10:36
o sa il dea pana la urma ...

2stupiddogs
16th January 2008, 10:44
o sa il dea pana la urma ...

Stiu !Dar finalul clipului este mult prea frumos pentru a nu-l vedea si suporterii viitoarei echipe....:evil:

blaga
16th January 2008, 11:19
Tot clipul e instructiv, pentru sclavii sdr din ardeal.


...iancule poti sa iti faci bagajele!!!!!pleaca de unde ai venit :rosu:

Dani3l
16th January 2008, 12:04
Soc! S-a intamplat ceea ce putini s-ar fi asteptat. Desi se vorbeste de mai multe zile, Dinamo i-a luat pe Mansour si Torje. Trecerea ultimului in Stefan cel Mare este chiar o mutare surpriza, mai ales ca Messi din Banat era unul din cei mai iubiti si mai valorosi fotbalisti ai Timisoarei. Dinamo a dat 2.5 miliaone de euro pentru cei doi.

Am luat inima Banatului, au spus actionarii lui Dinamo
http://www.sport.ro/stiri/24511/EXCLUSIV-/-MANSOUR-SI-TORJE-LA-DINAMO-PENTRU-2.5-MILIOANE-DE-EURO.html
Transferul soc al celor doi Timisoreni, Torje si Mansour, la Dinamo ii extaziaza pe dinamovisti. Vasile Turcu a declarat imediat dupa parafarea intelegerii ca transferul celor doi reprezinta cea mai mare lovitura si ca Dinamo a furat inima Banatului:

"Am luat inima Banatului! Am facut cel mai bun transfer. Suntem extrem de multumiti", a declarat actionarul dinamovist in exclusivitate pentru Sport.ro
http://www.sport.ro/stiri/24513/Fotbal-Intern/Liga-1/Turcu-Am-luat-inima-Bantului.-Am-dat-lovitura-cu-Torje-si-Mansour.html
:D

ducus
16th January 2008, 12:53
Cred ca Torje va avea mult mai multe sanse de afirmare in fotbalul mare la Dinamo decat la Poli, mai ales acum cand echipa de pe Bega e framantata de scandaluri interne si nu se stie cu certitudine viitorul echipei.

Nightwish
16th January 2008, 15:41
Cred ca Torje va avea mult mai multe sanse de afirmare in fotbalul mare la Dinamo decat la Poli, mai ales acum cand echipa de pe Bega e framantata de scandaluri interne si nu se stie cu certitudine viitorul echipei.

De ce spui asta? Crezi ca va fi titular la Dinamo cand nu a fost nici la Poli?

Vladek
16th January 2008, 15:45
Cred ca Torje va avea mult mai multe sanse de afirmare in fotbalul mare la Dinamo decat la Poli, mai ales acum cand echipa de pe Bega e framantata de scandaluri interne si nu se stie cu certitudine viitorul echipei.

In vreme ce Dinamo, bineinteles, e renumita pentru linistea si armonia deplina, la toate nivelurile. :D:D

Dani3l
16th January 2008, 18:00
Stati ca nu s-a terminat...uitati-va la stiri...prietenii stiu de ce. (around 23:30).
Ti-a plecat avatarul la dinamo....:happy:happy

Ferko
16th January 2008, 18:13
Iancu se ... intareste - vinde ce are mai bun si o sa cumpere el ceva ...bun, daca o sa gaseasca. Cine urmeaza la vanzare ?

Geografu
16th January 2008, 18:17
Poate Karamyan ? :rolleyes:

spartacus
16th January 2008, 19:58
Pacat:(.
Iancu vorbeste de regulile economiei de piata in timp ce mai rupe o bucata din Banat si arata inca odata cat de mult ii pasa de viitorul fotbalistic al Timisoarei. Ce sa mai vorbim de ambitiile europene. Sunt curios care va fi reactia lui Uhrin..

Cat despre Torje la Dinamo...am mari indoieli in privinta integrarii lui imediate. Mai ales in contextul cuplului actual de antrenori.

BAK
16th January 2008, 21:00
timisorenii au dovedit din nou ca sunt tarfele bucurestenilor....au luat-o scurt.....

six
16th January 2008, 21:12
Problema este asa.....nu ne deranjeaza asa de mult plecarea lui Torje si Mansour de la Poli pt ca mai sunt jucatori pe acele posturi ci NE DERANJEAZA ca io vandut la dINAMO :mda:.........afacerea financiara este buna(2,5milE pe 50%);)

YoNuTzz
16th January 2008, 21:30
mare greseala a facut iancu...

moty
16th January 2008, 21:33
de ce? ca s-a umplut de bani? isi pregateste retragerea.

viola_fan_cluj
16th January 2008, 21:36
Iancu avea posibilitatea ca Poli sa joace in cupele europene si in maxim 2 ani sa il vanda pe Torje afara cu 10 milioane. Asa, acest jucator se va pierde in mediul de mica vedeta in Bucuresti, inconjurat de smecheri si de fetite... Pacat!

moty
16th January 2008, 21:38
in 2 ani poate iancu ajunge unde ii e locul, si nu s-ar fi putut bucura de afacerea asta :D

Ferdininho
16th January 2008, 22:45
Decat sclavii gunoaielor din bucuresti mai bine in liga a II-a si derby-uri cu UTA si Bihorul, cu 40000 pe stadion.
Acum nu mai merge nimeni la stadion, esti multumit gunoiule...ACUM CHIAR ESTI SINGUR, IMPOTRIVA TUTUROR..asta asa ca oricum tii cu Rapidul, defapt tu tii cu toti care s-ar cu banul.

Rossi
16th January 2008, 23:34
timisorenii au dovedit din nou ca sunt tarfele bucurestenilor....au luat-o scurt.....

nimic nou .... se stia asta .... :happy:happy:happy

Steaua
Emeghara
Pleșan
Ovidiu Petre

Dinamo
Bălace
Izvoranu
Torje
Mansour

kerosene
17th January 2008, 00:37
nimic nou .... se stia asta .... :happy:happy:happy

Steaua
Emeghara
Pleșan
Ovidiu Petre

Dinamo
Bălace
Izvoranu
Torje
Mansour

Bani sa iasa...Va vinde asta pe toti :evil:

Elphax
17th January 2008, 00:44
din lista aia doar Emeghara e o pierdere reala - restul - petarde ...

Ferdininho
17th January 2008, 05:14
nimic nou .... se stia asta .... :happy:happy:happy

Steaua
Emeghara
Pleșan
Ovidiu Petre

Dinamo
Bălace
Izvoranu
Torje
Mansour

Ne vedem la Timisoara....inainte verificati-va carnetele de sanatate sa nu platiti spitalizarea, acum chiar nu ne mai intereseaza de legea lui Mitica si consecinte.

Kidu
17th January 2008, 11:31
Haideti ba ca mergeti prea departe, ce vina au suporterii ca Iancu ala este un infect?
Ei au incercat sa il opreasca, sa il convinga si sa il asigure de sprijinul si de dragostea lor insa daca Torje a rasplatit iubirea cu tradare asta este deja partea II-a.
El oricum stia ca pleaca, drept dovada dupa intalnirea cu suporterii a venit la Arad unde il astepta Borcea sa negocieze contractul iar de aici au decolat direct spre Bucuresti unde a urmat un nou episod penibil din partea lui Torje, dupa ce cu o seara inainte scanda impotriva lui Dinamo acum vine si spune ca vrea sa fie un simbol la aceasta echipa, daca tacea dracului din gura macar nu ii zicea nimeni nimic.
Asta e, la cate sperante si-au pus timisorenii in acest Torje, s-a dovedit a fi o crunta deziluzie, pacat pentru ca nu va fi singurul.

Dani3l
17th January 2008, 11:33
Decat sclavii gunoaielor din bucuresti mai bine in liga a II-a si derby-uri cu UTA si Bihorul, cu 40000 pe stadion.

Poti incepe de acum,du-te la ADEVARATA POLI,nu la rocar bucuresti.:D

Lordliv
17th January 2008, 11:45
observ ca exodul jucatorilor talentati din timisoara catre bucuresti ,continua!

dragalina,parfenie si grigorie de la cfr timisoara au ajuns si ei la dinamo ( sorin cartu ii lauda mult ,si a incercat sa i aduca la poli...)
roiu,vad ca a ajuns la steaua, via petrosani ...
draghici fost la umt ,pe care il dorea si mititelu la un moment dat ,nu mai stiu pe unde a aterizat ( la poli in niciun caz...)
iar szekely ,am inteles ca a fost de mai multe ori respins de alb-violeti...

B0gdaaaN
17th January 2008, 11:56
mai pleaca karamyan la Steaua si s`a dus Timisoara

Benny
17th January 2008, 12:04
Poti incepe de acum,du-te la ADEVARATA POLI,nu la rocar bucuresti.:DDaca ai vrut sa dovedesti ca nu stii despre ce vorbesti, ai reusit. Esti un habarnist.

Nico21
17th January 2008, 12:13
Ce naiba timisorenilor?...ati innebunit?...pai Mansour dadea un gol la 3 ani iar Torje ala tinea de minge pana o pierdea...bine ca ati scapat de kinderul ala...am vazut aproape toate meciurile voastra si el era intotdeauna frana voastra cand atacati...trebuia pas din prima,el mai facea o pirueta...trebuia lansare pe varf,el se intoarcea cu spatele sau dribla pe de-a latul terenului...eu stiam ca publicul timisorean este toba de fotbal...bine ca ati scapat de terminatii astia doi...

Dani3l
17th January 2008, 12:15
Daca ai vrut sa dovedesti ca nu stii despre ce vorbesti, ai reusit. Esti un habarnist.
Ah,atunci spune-mi..cine a adus pe aek bragadiru la timisoara!?Cine a preluat clubul de la Anton Dobos!?Cine l-a pus in organigrama clubului pe Dobos?!
Sa nu-mi zici ca l-a pus pe dobos pt ca-i placea numele..l-a pus pt ca de la el a luat clubul.Dupa ce l-a marginalizat,dobos a zbughit-o de la timisoara.Simplu.
Poli Timisoara e cea care in ultima etapa din div B,a batut pe fc baia mare.:D Adica echipa lui zambon.Hai,nu suferi atata.;)

Nico21
17th January 2008, 12:24
Mai Daniele,nu ti se pare cel putin amuzant ca un suporter al unei echipe care a jucat direct ca nou infiintata in prima liga,sa se ia de trecutul lui Poli?:):):)

six
17th January 2008, 16:53
Ce naiba timisorenilor?...ati innebunit?...pai Mansour dadea un gol la 3 ani iar Torje ala tinea de minge pana o pierdea...bine ca ati scapat de kinderul ala...am vazut aproape toate meciurile voastra si el era intotdeauna frana voastra cand atacati...trebuia pas din prima,el mai facea o pirueta...trebuia lansare pe varf,el se intoarcea cu spatele sau dribla pe de-a latul terenului...eu stiam ca publicul timisorean este toba de fotbal...bine ca ati scapat de terminatii astia doi... :) stai relax ca nu ne sinucidem :P asa repede.....dar sa-l dea la dimamo!!! asta ne scoate in draci :angry:

Rossi
17th January 2008, 17:59
D.M. : Are poli un inlocuitor pentru Torje? Sunt jucatori de perspectiva la echipa de tineret?
Jackie Ionescu : A venit Badoi. De 32 de ani... Si Abiodun, care joaca bine pe orice post. Dar Torje... era inima orasului, era spiritul acestui oras...

hai mah Jackie nu mai mori o data ?! :happy

FcPoliFan
17th January 2008, 18:43
observ ca exodul jucatorilor talentati din timisoara catre bucuresti ,continua!

dragalina,parfenie si grigorie de la cfr timisoara au ajuns si ei la dinamo ( sorin cartu ii lauda mult ,si a incercat sa i aduca la poli...)
roiu,vad ca a ajuns la steaua, via petrosani ...
draghici fost la umt ,pe care il dorea si mititelu la un moment dat ,nu mai stiu pe unde a aterizat ( la poli in niciun caz...)
iar szekely ,am inteles ca a fost de mai multe ori respins de alb-violeti...

Draghici e in continuare in Liga a treia din cate stiu eu, la Fortuna Covaci.

De cei de la CFR nu spun nimic, dar eu am vazut echipa jucand si niciodata nu a iesit nimeni in evidenta.

Elphax
21st January 2008, 13:42
Andrei Cristea transferat la Ceahlaul P.Neamt

Vladek
21st January 2008, 14:41
Andrei Cristea transferat la Ceahlaul P.Neamt

Sic transit gloria mundi .. :D . Definitiv sau doar imprumut ?

Elphax
21st January 2008, 15:06
pai am zis transfer nu imprumut :)

2stupiddogs
21st January 2008, 15:06
Sic transit gloria mundi .. :D . Definitiv sau doar imprumut ?

4 ever ! SPER !!!!! "killer-ul" Valenciei;valoare 20 mil (lei vechi!),etc....:cya:

Ferdininho
21st January 2008, 17:17
Ne-au mai dat si bani pe Cristea :happy :happy :ok:

Elphax
21st January 2008, 17:21
lasa, presimt ca devine vedeta la P.Neamt si va da o gramada de goluri ...

Ferdininho
22nd January 2008, 21:05
IARNA ACEASTA IN LIGA I "SE POARTA" PORTUGHEZII:

Asa scrie "violamaneaua" un site intretinut de carpeta sporturilor.

Carlos Alberto Milhazes: "Am ales Timișoara pentru că știu că este o echipă cu pretenții europene"
Fundașul portughez a ajuns în această seară la București, fiind așteptat la aeroport de impresarul Dumitru Tudor și de unde urmează să plece la sediul BkP pentru a se întîlni cu președintele lui Poli, Marian Iancu, pentru a semna contractul cu gruparea bănățeană
"Eu am venit la Timișoara pentru că știu că este o echipă cu pretenții europene. Îl cunosc pe Abiodun, pentru că a jucat în Portugalia și mi-a vorbit foarte frumos despre acest club. Își știu și pe portughezii de la CFR, Cadu, Tony și Fredy și am auzit și de Steaua pentru că fostul lor portar, Carlos, îmi este prieten. El mi-a spus că aici este o țară în care fotbalul este foarte iubit", a spus Milhazes.
Carlos Alberto Lourenco Milhazes are 25 de ani (1.82 metri și 78 de kg) a evoluat ultima oară în liga a doua portugheză, la Rio Ave, pentru care a marcat cinci goluri în acest sezon.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Unde naiba l-au mai gasit si pe asta? un lucru insa este sigur...in Portugalia sunt mai multi fotbalisti decat echipe de fotbal, cred ca se calca in picioare unii pe altii si de asta vin in Romania...bani-s destui, pretentiile mici si femeile ieftine.

Elphax
23rd January 2008, 09:51
asa, am mai transferat un argentinian, tot din liga 2, dar se pare ca este un mijlocas bun

All name: Elvio Raul Martinez

Height: 1.82 cm
Weight: 73 kg
Birth Day: 1-5-1982

http://www.youtube.com/watch?v=zD71iD4-CAU

Inca ceva despre portughezul anuntat luni seara:

Carlos Alberto Lourenco Milhazes (25 de ani, ultima oară la Rio Ave, în liga secundă lusitană). Așteptat la aeroport de impresarul Dumitru Tudor, fundașul a plecat imediat la sediul BkP din Capitală, unde a semnat un contract pe 3 sezoane cu gruparea bănățeană. "Am venit la Poli pentru că știu că e un club cu ambiții europene. Îl știu de aici pe Abiodun, care a jucat în Portugalia și care mi-a vorbit foarte frumos de Timișoara. Îi mai știu și pe portughezii de la CFR, Cadu, Tony și Fredy. De asemenea, am auzit de Steaua, pentru că fostul lor portar, Carlos, îmi e prieten bun. De la el știu că aici fotbalul e foarte iubit", a declarat Milzahes la sosire. Lusitanul a făcut joncțiunea cu lotul lui Uhrin și a plecat aseară în Cipru.

Elphax
28th January 2008, 15:24
nu mai suport :(

Politehnica 1921 Stiinta Timisoara a ajuns la un acord, atat cu clubul cat si cu jucatorul, pentru transferarea lui George Blay (Dinamo Bucuresti). Totodata, negocierile pentru cedarea lui Scutaru la Dinamo Bucuresti sunt aproape de finalizare.
site oficial

AxinTe
28th January 2008, 15:28
Blay nu e un jucator rau.. mie mi-a placut de el de cand a venit la Dinamo, este foarte muncitor si sigur pe el. Din pacate a gresit in meciul cu Lazio si a fost inlaturat de la prima echipa.

Ferdininho
28th January 2008, 21:56
nu mai suport :(

Politehnica 1921 Stiinta Timisoara a ajuns la un acord, atat cu clubul cat si cu jucatorul, pentru transferarea lui George Blay (Dinamo Bucuresti). Totodata, negocierile pentru cedarea lui Scutaru la Dinamo Bucuresti sunt aproape de finalizare.
site oficial

Pe acelasi site oficial (parca am fi la radio Erevan) :headbang: :headbang:

"Am renuntat la transferarea lui Cristian Scutaru, care va ramane in continuare in cadrul clubului nostru si va juca sub forma de imprumut pana in vara la FCM Resita. Totodata, pentru persoanele de rea credinta care nu cunosc limba romana sau nu au interes sa o inteleaga, repet inca o data ca nu va pleca niciun titular pe care clubul se bazeaza in a-si indeplini obiectivul si nici vreun tanar jucator din cei nominalizati: Pantilimon, Luchin, Latovlevici, Popovici, Axente, Patras si, mai nou, Scutaru, cat si altii pe care-i vom nominaliza la un anumit moment, atunci cand echipa ii poate asimila. Repet, pe acestia ii declar netransferabili. Vom face demersuri mai departe pentru a incheia transferul lui George Blay. De altfel, acesta nu avea nimic in comun cu posibila plecare a lui Scutaru."

Elphax
28th January 2008, 22:01
in sfarsit o veste mai buna, sper sa nu mai dam nimik la dinamo

2stupiddogs
28th January 2008, 22:27
A cazut si transferul lui blay!Conform site-ului oficial "nu mai este de actualitate", OK....:cya: blay

Elphax
29th January 2008, 06:24
da, e clar ca era vorba de un schimb acolo

totusi, se pare ca Uhrin ar fi refuzat cedarea lui Luchin si Latovlevici, si apoi a cazut si transferul lui Scutaru

Elphax
5th February 2008, 12:04
99% McKain la Dinamo

Elphax
15th February 2008, 11:16
gluma zilei de ieri - AS Roma vrea sa-l ia pe Vrsici, probabil ca a impresionat pe la Bologna ...

Elphax
19th February 2008, 17:10
S-a rezolvat definitiv si transferul lui Brezinski - 850.000 euro va plati Poli lui Slovan Liberec.

De mentionat ca a fost nominalizat cel mai bun stoper la campionatele mondiale de tineret din Dubai

Elphax
29th February 2008, 11:46
Tibi Balan de la Sportul a fost imprumutat pana in vara, la schimb cu Cojocnean si Sandu

Jon McKain s-a transferat in Australia, Phoenix Wellington !