PDA

View Full Version : Ionela Galca, cel mai bun pivot al CM 2007!



HeartsLeader
16th December 2007, 19:18
TOPUL



Portar: Valerie Nicolas (Franta)
Extrema stanga: Polina Vyakhireva (Rusia)
Inter stanga: Gro Hammerseng (Norvegia)
Centru: Anita Görbicz (Ungaria)
Inter dreapta: Grit Jurack (Germania)
Extrema dreapta: Jana Uskova (Rusia)
Pivot: Ionela Stanca (Romania)

MVP: Katja Nyberg (Norvegia)

HeartsLeader
16th December 2007, 19:21
Bravo Ionela!...Sunt sigur ca si Luminita Hutupan ar fi trebuit sa fie 'the best',insa trebuia ca Franta sa fi obtinut ceva...

Gabri3l
16th December 2007, 19:28
Felicitari Ionela Stanca Galca!

effect
16th December 2007, 19:44
Ionela a iesit pe buna dreptate . Pallinger a fost de departe portarul acestui turneu , nu stiu ce au vazut astia la Nicolas , dar probabil ca trebuiau sa dea si Frantei ceva :D

HeartsLeader
16th December 2007, 19:49
Ionela a iesit pe buna dreptate . Pallinger a fost de departe portarul acestui turneu , nu stiu ce au vazut astia la Nicolas , dar probabil ca trebuiau sa dea si Frantei ceva :D

Da mi voie sa te contrazic....;))...Pallinger in niciun caz,insa Lunde si Suslina....

Sentient7
16th December 2007, 20:20
Ionela a iesit pe buna dreptate . Pallinger a fost de departe portarul acestui turneu , nu stiu ce au vazut astia la Nicolas , dar probabil ca trebuiau sa dea si Frantei ceva :D

zici si tu ceva bun o data.:D corect,din cate meciuri am vazut eu Pallinger trebuia sa fie,oricum cu Nicolas a doua.

Sorin Blaj
16th December 2007, 20:23
BRAVO Ionela!!! Meritat. Pacat ca nu am stiut sa o angajam mai des si mai bine. Mai ales in meciul cu Rusia.

rob_din
16th December 2007, 20:46
Galca, Hutupan si Motogna sunt singurele handbaliste care nu numai ca au jucat aproape de valoarea lot dar au si aratat pe teren ca se bat pt orice minge. Alte handbaliste parca venisera la plimbare.

Sentient7
16th December 2007, 21:42
Lecusanu a jucat bine atat cat a fost folosita,adica putin.asta dupa ce ziceam ca nu are ce cauta in lot...recunosc.de Neagu e greu sa te iei avand 19 ani...Meirosu nu inteleg de ce e atat de inconstanta.Luca...

Lordliv
17th December 2007, 08:57
cate goluri a dat cu rusia?!:confused:

gi0nel
17th December 2007, 14:21
Bravo Ionela!!! macar cu atat sa plecam si noi de la acest mondial :P

Dani_handbal
15th July 2009, 15:45
acest pivot merita sa fie cel mai bun in 2007 a lucrat frumos la olchim a dat goluri multe si joaca foarte bine...................