PDA

View Full Version : Rusia - Norvegia, Finala CM: 29-24



resita
15th December 2007, 20:42
Maine NORVEGIA - GERMANIA, FINALA C.M.

Cine castiga C.M.?

Vlad
15th December 2007, 20:54
Norvegia!

Lordul
15th December 2007, 20:57
Rusia din pacate

resita
15th December 2007, 22:06
hai totusi sa discutam aici despre finala si sa purtam discutia despre calificarea la J.O. pe threadul de discutii libere

ps. vezi ca mut mesajele pe threadul respectiv

Celso
15th December 2007, 22:10
Norvegia

este finala care o merita acest CM, trebuie sa recunoastem:)

rob_din
15th December 2007, 22:15
OK vorbind de finala, va fi un meci strans. Eu zic ca va castiga RUS. Oricum cele doua echipe sunt de departe cele mai bune din lume

Lordliv
16th December 2007, 00:47
cele mai bune echipe din lume,joaca finala!
eu tin cu norvegia...

resita
16th December 2007, 17:32
incepe marela meci :ok:

delaparis
16th December 2007, 17:50
Pana acum meciul pare echilibrat cu un joc mai tehnic al Rusiei dar cu un portar mai bun de partea Norvegiei ...

Polenova (sau cum o cheama) mi se pare ca are cel mai puternic sut de pe teren ..

rob_din
16th December 2007, 18:05
4 goluri pentru Rusia la pauza

resita
16th December 2007, 18:33
Norvegia revine in joc. 20-22 pt. rusia

ps.slaba aceasta aIIa repriza pana acum, prea multe greseli

Leviss
16th December 2007, 18:37
Unde vedeti meciul?

resita
16th December 2007, 18:41
Unde vedeti meciul?

pe bwin il vad eu

26-22 pt. rusia si om in plus

Rusia va fi viitoarea campioana

Leviss
16th December 2007, 18:43
Multam , oricum ma intreb de ce pana mea platim noi abonamentul tvr daca aia nu's in stare sa transmita in direct o finala de campionat mondial?!?

resita
16th December 2007, 18:49
Rusia Campioana Mondiala 29-24

rob_din
16th December 2007, 18:53
Multam , oricum ma intreb de ce pana mea platim noi abonamentul tvr daca aia nu's in stare sa transmita in direct o finala de campionat mondial?!?

E prima oara dupa mult timp cand TVR-ul nu transmite o finala mondiala sau europeana de handbal feminin

rob_din
16th December 2007, 18:54
Ce sansa au avut unguroaicele. Au avut Rusia in corzi in repriza a doua

resita
16th December 2007, 18:58
Ce sansa au avut unguroaicele. Au avut Rusia in corzi in repriza a doua

norvegiencele ai vrut sa spui :D

multe greseli de ambele parti, s-a vazut ca oboseala si-a spus cuvantul in ultimele meciuri ale C.M.

rob_din
16th December 2007, 19:00
norvegiencele ai vrut sa spui :D

multe greseli de ambele parti, s-a vazut ca oboseala si-a spus cuvantul in ultimele meciuri ale C.M.

Nu, unguroaicele in sfertul de finala. Aveau 4 goluri in ultimile 5 minute.
Au dat si ele cu piciorul unei sanse mari si poate cum necum ajungeam si noi in finala fiindca cu unguroaicele aveam sanse mult mai mari

rob_din
16th December 2007, 19:00
10 meciuri in 15 zile e criminal. Dar toate echipele au jucat acelasi numar asa ca nu e o scuza

prodinamo
16th December 2007, 19:01
Glumiti... Dupa ce ne-au *** atit ca cap cu campionatul asta, nu transmit finala? Cretini. Pina la urma, urmarim sportul asta din placere/pasiune sau doar sa le vedem pe supercampioanele romance batind tot ce le sta in cale?

De fapt, e bine ca nu s-a vazut meciul, ca sa-l putem asculta in continuare cu gura cascata pe Tadici vorbindu-ne despre Romania egala Rusiei si a Norvegiei. Au fost obosite romancele noastre, dupa razboiul de aparare dus impotriva imperialismului franco-lituanian, ca altfel vedeau ele rusoaicele. Despre jaful din finala mica, nu mai vorbim. Semifinala masculina Franta-Germania a fost nimic.

Finala? Un meci adevarat de handbal. Rusoaicele, beton in aparare si concentrate in momentele importante in atac. Norvegiencele gindeau efectiv fiecare pasa in atac, incercind sa sparga apararea Rusiei. Pase pe extrema, cind se putea, la pivot, scheme pentru sutul interilor. Tot tacimul. In plus, capitanul lor (si ala adevarat), a cazut la datorie cu 15 min. inainte de final, calcata de unul din tancuri.

HeartsLeader
16th December 2007, 19:02
:confused:se stie echipa mondialului
?

prodinamo
16th December 2007, 19:02
Scuzati: "la cap".

resita
16th December 2007, 19:07
10 meciuri in 15 zile e criminal. Dar toate echipele au jucat acelasi numar asa ca nu e o scuza


tocmai asta spuneam si eu, si in finala de azi s-a vazut ca sunt obosite atat norvegiencele cat si rusoaicele

miafangina
16th December 2007, 19:07
Eu am inteles ca vor da meciul dupa stiri.

Gabri3l
16th December 2007, 19:26
Trefilov chiar stie handbal...felicitari!

effect
16th December 2007, 19:58
Norvegia revine in joc. 20-22 pt. rusia

ps.slaba aceasta aIIa repriza pana acum, prea multe greseli

VAI , dar cum e posibil ? nu le-o fi fost rusine ? eu as fi intrat in pamant de rusine :headbang:
Au pierdut prea drastic norvegiencele, afara cu antrenorul ! :rosu:

SORENSEN
16th December 2007, 20:01
Trefilov chiar stie handbal...felicitari!

Si are o baza de selectie doar in Togljati cat ..avem noi in toata tara...cam asta e morala pt cine intereseaza...

Sentient7
16th December 2007, 20:13
propun sa nu ne mai prezentam daca handbalul este un joc intre doua baze de selectie.am fost naiv cand credeam ca se joaca 7 la 7...cat de ipocrit trebuie sa fii sa spui ca nu ai baza de selectie si sa le duci pe Vadineanu,Gatzel,Ivan sau Nechita la Mondial si sa o lasi pe Gogarla acasa?strigator la cer.
inainte de Mondial citeam pe-aici si il auzeam pe "marele strateg" cum ca "asta e lotul cel mai echilibrat","suntem foarte bine acoperiti pe toate posturile".acum urlam din gura de sarpe cum ca aria de selectie e slaba...

SORENSEN
16th December 2007, 21:12
Vad ca tu bati toba cu Simona...mda acolo a fost problema...ziceai ceva ca te priepi la handbal...Nechita e extrema nu are treaba cu Gogarla...
Gogarla era la la concurenta cu Lecusanu si Neagu...erau 3 pe 2 locuri...si ales cum a ales...nimeni nu stie ce se intampla dc era ea in lot

Sentient7
16th December 2007, 21:24
Vad ca tu bati toba cu Simona...mda acolo a fost problema...ziceai ceva ca te priepi la handbal...Nechita e extrema nu are treaba cu Gogarla...
Gogarla era la la concurenta cu Lecusanu si Neagu...erau 3 pe 2 locuri...si ales cum a ales...nimeni nu stie ce se intampla dc era ea in lot

bat toba baiete,Gogarla e numele care sare in ochi,mai erau si altele,ti-am raspuns pe alte topicuri.ma pricep la handbal mai mult decat tine pentru simplul fapt ca l-am practicat.nu e un forum despre cine e mai tare,e doar un loc unde fani mai mult sau mai putin amatori ai fenomenului isi dau cu parerea.mai lasa din superioritatea asta de doi lei pe care o afisezi doar pentru ca tu esti cel mai vechi aici...asta nu te indreptateste sa emiti pareri cu pretentii de regula.parerea mea este ca ne-am ars la Mondialul asta,ca si la altele din cauza selectiei in primul rand.am spus-o si la inceputul sau si parcursul mi-a dat oarecum dreptate.jocul mi-a dat sigur dreptate...daca ai chef in continuare sa ii inchini ode lui Tadici foarte bine...parerea ta si oricum vei ramane cu el si pentru Jocurile Olimpice,unde ne va fi extrem de greu sa ne calificam daca jucam asa...

SORENSEN
16th December 2007, 21:34
Nu stiu ce sa mai zic..dar chestia ca nu combati cu nimic..stii handbal ca l-ai practicat..dar in afara ca trebuia Gogarla nimic...din experienta ta bogata de cunoscator...

Apropo nimcd e finala din seara asta ? radea lumea de Rusia si a executat scurt Norvegia...

nb tuturor...
de maine gata cu handbalul...va multumesc ca ati venit pe aici...

Sentient7
16th December 2007, 21:36
nu m-am uitat nici la finala mare nici la cea mica.nu am ce sa combat...mersi.

rob_din
16th December 2007, 21:43
Vad ca tu bati toba cu Simona...mda acolo a fost problema...ziceai ceva ca te priepi la handbal...Nechita e extrema nu are treaba cu Gogarla...
Gogarla era la la concurenta cu Lecusanu si Neagu...erau 3 pe 2 locuri...si ales cum a ales...nimeni nu stie ce se intampla dc era ea in lot

Gogarla e doua clase peste Lecusanu.

SORENSEN
16th December 2007, 21:47
Clar ..fara discutii..nu incape vorba...:groggy:

effect
16th December 2007, 21:58
Gogarla e doua clase peste Lecusanu.

Eu zic ca e cu 3 :ok:

Iulya
17th December 2007, 00:54
Glumiti... Dupa ce ne-au *** atit ca cap cu campionatul asta, nu transmit finala? Cretini. Pina la urma, urmarim sportul asta din placere/pasiune sau doar sa le vedem pe supercampioanele romance batind tot ce le sta in cale?


Finala a fost transmisa p TVR1 ....:confused:

21mai
17th December 2007, 02:13
felicitari rusiei, a meritat sa castige:)

Dani_handbal
15th July 2009, 15:49
russia-norvegia 29-24 pentru russi........................................