PDA

View Full Version : Retur-ce Va Fi?

baubau
19th February 2004, 11:41
Votati si discutati despre sansele Ceahlaului de a ramane in Divizia A!
Fanii celorlalte echipe sunt invitati sa-si spuna parerea!
(Discutii civilizate si ironii fine va rog!)

DRAGOS
20th February 2004, 19:38
Eu am votat "Clasare la mijlocul clasamentului". Sunt sigur ca Ceahlaul va ocupa la sf. sezonului un loc in primele 7!!!!

maryuss_mau
26th February 2004, 11:43
ceahalul va demonstra ceea ce s-a vazut in ultimii ani ca este o echipa de prima jumatate a clasamentului. oricum cred ca ne vom vedea in vara in cupa uefa intertoto.

DRAGOS
28th February 2004, 14:17
Asa e maryuss!!!! O prezenta in Intertoto ne-ar face bine numai sa nu mai fim eliminati de o echipa asa de slaba ca cea de anul trecut (Tampere United).

maryuss_mau
1st March 2004, 03:11
oricum cred ca s-a pierdut cam la limita calificarea anul trecut pentru ca cei de la tampere nu au jucat nimic, si au dat un gol norocos.

DRAGOS
1st March 2004, 15:04
Un gol norocos da' de acel offside imens din care s-a marcat golul ce mai zici?!?!
Oricum, arbitrajul a fost jalnic. Din cate imi amintesc era o brigada din Slovenia.

baubau
1st March 2004, 17:43
Un gol norocos da' de acel offside imens din care s-a marcat golul ce mai zici?!?!
Oricum, arbitrajul a fost jalnic. Din cate imi amintesc era o brigada din Slovenia.

Despre Cupa UEFA Intertoto va rog sa discutati AICI!!! (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1408)

daemon_ro
1st March 2004, 17:44
Mai io ce pot sa spun....doar ca CEAHLAUL e echipa mea de suflet..si as dori din tot sufletul sa nu retrogradeze, insa ultimile rezultate au fost cam jalnice, deci...

Le urez baietilor multa bafta si sa puan osul latreaba:P

Fortza CEAHLAUL!

baubau
1st March 2004, 17:50
Le urez baietilor multa bafta si sa puan osul latreaba:P

Osul trebuie pus la treaba ...cred ca o sa-l puna in primele etape iar la jumatate iar o sa leneveasca si spre sfarsit se vor da de ceasul mortii sa nu retrogadeze

DRAGOS
3rd March 2004, 15:22
Credeti ca ne va prinde bine acesta amanare a returului de campionat???
Eu sunt total contra!!!

Vadim
3rd March 2004, 15:36
Cum e vremea la Piatra-Neamt? Cum se prezinta terenul?

DRAGOS
3rd March 2004, 16:36
Vremea e superba!!! Cred ca sunt vreo 3-4 grade Celsius, iar gazonul e de nota 7 (nota maxima fiind 10). De aceea cred ca FCM Bacau si nemtenii s-au opus amanarii returului!!!!

baubau
3rd March 2004, 20:04
Si la Iasi e la fel...iar mintile luminate au amanat si Divizia B

DRAGOS
4th March 2004, 14:57
Din pacate azi a nins de a rupt dar nu bate vantul si soarele īncet, īncet īsi face aparitia!!! Sper ca totusi pe 13 sa inceapa returul!!!

OaNaBe||A
18th March 2004, 21:37
Eu sper din tot sufletul sa nu retrogradeze..desi..ce echipa avem acum..cam multe sanse de retrogradare avem. Parerea mea.. daca n`o sa fie aduce cel putin 4 valori de jucatori la echipa.. din pacate..cred ca ne "ne vom duce la vale" . Poate o sa faca ceva Lacatus, in privintza asta .. cine stie poate o sa`i zica lui Stefan sa aduca niste jucatori de valoare la echipa..

ady_azzuro
18th March 2004, 21:51
Retrogadare directa :lol:

OaNaBe||A
18th March 2004, 21:58
:rosu: :rosu: :rosu: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

ady_azzuro
18th March 2004, 22:01
Rectific...Pe podium +calificare directa in CL :kiss: pentru Oana :)

OaNaBe||A
19th March 2004, 13:20
undefined :p Da..da..esti un dragutz! Nu sunt o visatoarea ..dar nici prea pesimista...anul acesta locul Ceahlaului e pe la mijlocul clasamentului. :p

maryuss_mau
19th March 2004, 13:41
Retrogadare directa :lol:
ce-ai patit mey omule? cum de esti asa pasionat de echipa ceahlaul, si de problemele ei, cand nici la craiova situatia nu pare a fi prea roza?

Vadim
19th March 2004, 15:31
Un alt suporter de ocazie al Ceahaului sint eu, de cand a venit Lacatus antrenor. Asa ca mai mult ca sigur echipa nu va retorograda si va avea un traseu foarte bun. Hai Ceahlaul!

Drakoness
19th March 2004, 19:04
Situatia este grava....sa speram ca laca va reusi sa schimbe in bine echipa.

costinXro
21st March 2004, 12:55
:yeah: Ceahlaul trebuie sa ramana in Divizia A!!! Cre ca este nevoie shi de oameni cu mai multi bani $$$ pt a sustine echipa (Tzocu, Taratza) ca-s multi mai avutzi decat Gigi

HAI CEAHLAUL!!! :yeah:

Vadim
21st March 2004, 17:34
Hai acum ca are 1-0 Ceahlaul, sa ia 3 puncte cu Poli!

florian
21st March 2004, 17:46
S-ar parea ca Lacatus (respins de Craiova), este oxigenul de care are nevoie Ceahlaul.
:)

maryuss_mau
24th March 2004, 10:05
ceahlaul a invins pe poli si face un pas mare in evitarea retrogradarii;urmeaza meciul de la alba-iulia, unde putem obtine puncte. sa vedem cum va aseza lacatus echipa in teren. forza ceahlaul!

daemon_ro
26th March 2004, 15:23
astazi ii rupem pe cei de la alba-iulia...am visat eu azi noapte ca Ceahlaul castiga cu 2-1.:):):):):):):) :ok: /hello

mariusc
27th March 2004, 04:30
astazi ii rupem pe cei de la alba-iulia...am visat eu azi noapte ca Ceahlaul castiga cu 2-1

ai visat tu ceva pe acolo... insa cred ca te-a trezit cineva pe la inceputul reprizei a doua... :D :happy

ne-ati facut cei mai nefericiti oameni la pauza, pt. ca sa ne faceti niste romani fericiti la final :) (cu poli a fost invers - astfel am vazut ca totul e posibil in fotbal... pt. a catea oara?).

anyway, bafta in continuare...

daemon_ro
27th March 2004, 11:40
ai visat tu ceva pe acolo... insa cred ca te-a trezit cineva pe la inceputul reprizei a doua...

ai avut dreptate..eu m-am trezit cred la 2-1 pt ca trebuia sa ma duc la scoala... :mad:
oricum a fost un meci frumos...asa mi-ar place sa vad CEAHLAUL de acum inainte jucand... :yeah: ...daca continua tot asa sigur termina in primele opt echipe... :yeah:

bafta multa!

maryuss_mau
29th March 2004, 20:10
apulum-ceahlaul a semanat putin cu steaua--rapid, pentru ca in ambele meciuri au fost doua reprize diametral opuse.

ADelPiero
4th June 2004, 01:23
Chetă pentru cumpărarea locului īn Divizia A

Primarul de sub Pietricica, Ion Rotaru, a declarat că va face chetă printre oamenii de afaceri din Piatra Neamţ pentru a cumpăra locul Ceahlăului īn Divizia A. Preşedintele nemţenilor şi totodată contracandidat al lui Rotaru la alegerile locale, Gheorghe Ştefan a replicat: “Declaraţiile lui Rotaru sīnt sforăitoare. El n-a dorit niciodată performanţa, chiar ne-a tăiat din buget prin faptul că ne-a luat din administrare restaurantul INTIMO, care ne creştea veniturile cu aproape 100.000 de dolari”. “Noi mai avem o şansă şi o vom juca pīnă la capăt”, a conchis boss-ul Ceahlăului.

ADelPiero
4th June 2004, 01:24
“Aş juca şi pentru Oţelul!”

Angelo Alistar spune că, dacă ar fi după el, ar face orice ca Ceahlăul să rămīnă īn Divizia A.
Angelo, retrogradaţi Ceahlăul?
Angelo Alistar: Chiar şi dacă ne bat pe noi, ei pot retrograda dacă Bacăul īnvinge la Galaţi. Oricum, Dinamo īşi va respecta blazonul mereu.
Nu-ţi pare rău de fosta ta echipă?
Dacă ar fi după mine, aş juca şi pentru Oţelul, numai să nu retrogradeze Ceahlăul. Le-aş da trei goluri băcăuanilor ca să piardă.
Īn ce relaţii mai eşti cu Gheorghe Ştefan?
Am primit toţi banii şi am decis să uit. Mai ales că sīntem concitadini. Dar de el nu-mi pare rău dacă retrogradează.
Cum te simţi īn postura de campion?
E ca un vis din care nu mai vreau să mă trezesc niciodată. E meritul īntregii echipe. Toţi am tras pentru rezultate, toţi am fost atenţi īn apărare şi īn atac, şi rezultatele au apărut.
Aveţi şanse să ajungeţi īn Liga Campionilor?
Īn primul tur, da. Ar fi frumos apoi să jucăm, spre exemplu, cu Real Madrid, dar şansele de a-i elimina ar echivala cu zero.

SVensson
4th June 2004, 09:17
ceahalul va demonstra ceea ce s-a vazut in ultimii ani ca este o echipa de prima jumatate a clasamentului. oricum cred ca ne vom vedea in vara in cupa uefa intertoto.

Va doresc un parcurs cat mai bun in intertoto. :evil: :drak: :evil: :drak: