PDA

View Full Version : La stana lui jiji



ieppy
18th February 2004, 12:48
Desi credeam ca Dorinel Munteanu este un om de caracter iata ca nu este cazul. dorinel a facut un lucru pe care suporterii dinamovisti nu o sa-l uite niciodata. A tradat echipa. Nu prin faptul ca sa transferat la Steaua(asta fiind vina conducatorilor nostri mult iubiti BBNC) ci prin declaratiile lui din ultimul timp. Prezint acum un interviu al lui Munteanu dat pentru siteul oficial al Stelei(sunt luate numai bucatile care arata tradarea restul fiind gargara): SteauaFC.com: Ai mai ratat o data transferul in Ghencea. Ce s-a intamplat atunci?

Dorinel Munteanu: Era in iarna lui 1990, pe atunci jucam la Inter Sibiu. Eu si Gica Mihali am vrut sa jucam la Steaua, Steaua a vrut sa ne ia si chiar am plecat in pregatiri cu echipa. Era antrenor domnul Halmageanu. In acele vremuri, Sibiul nu dadea jucatori la Steaua, ci doar la Dinamo. Dupa incheierea cantonamentului, clubul meu m-a somat sa ma prezint la Sibiu pentru ca, altfel, ma suspenda. Dupa lungi tergiversari si intamplari despre care nu vreau sa-mi mai amintesc, m-am intors la Sibiu. N-am avut ce face nici eu, nici clubul Steaua. Am jucat returul la Inter, apoi, din vara, am trecut la Dinamo si eu, si Mihali, si antrenorul Hizo. Practic, traseul mi-a fost stabilit de club, desi - cum am mai spus - dorinta mea era sa joc la Steaua. Acesta este motivul in plus pentru care ma bucur si mai mult ca sunt, in sfarsit, la Steaua.

SteauaFC.com: In final, transmite-le un mesaj suporterilor stelisti!

Dorinel Munteanu: Poate este primul mesaj pe care-l adresez suporterilor Stelei de cand am revenit in tara. Vreau sa stie ca in luarea deciziei de catre Dorinel Munteanu de a juca pentru Steaua am tinut cont, printre altele, si de faptul ca aceasta echipa are cei mai multi si cei mai loiali fani din Romania. Si sa mai stie ca, daca atunci, in 1990, n-a fost sa raman la
echipa din motivele despre care am vorbit mai inainte, acum am venit la Steaua cu gandul sa dau tot ce pot pentru a lua titlul de campioni si pentru a le satisface, astfel, bucuria suprema. Pentru asta, ei trebuie sa fie - asa cum au facut-o si pana acum - alaturi de echipa si la bine, si la greu.
Stiute fiind ca in acele vrele vremuri jucatorii se transferau ori la Steaua ori la Dinamo in functie de interese declaratia lui Dorinel pare credibila. Omul a vrut la Steaua dar nu a putut pentru ca Dinamo era in relatii mai bune(cica) cu Inter. Nu vreau sa intram acum in acea perioada pentru ca din cate stiu pe atunci Inter dadea puncte la greu celor din Ghencea, echipa care pleca intotdeauna cu toate punctele de la Sibiu. Faptul ca il baga in poveste si pe Gica Mihali este de o nesimtire nemaiauzita stiut fiind faptul ca Gica este un simbol pentru Dinamo care la revenirea in tara nu vroia sa auda de alta echipa decat Dinamo. In continuare va prezint un articol de pe 7 iunie 1995 cu acelasi Dorinel inaintea meciului cu Israel. Iata ce avea de spus: Rep:Ai fost si subiectul unei discordii intre Steaua si Dinamo.
D.M Doream mult sa joc la o echipa mare,pt a ajunge in strainatate si am plecat initial intr-un turneu de pregatire cu Steaua.Dar pana la urma am ajuns la Dinamo,adica echipa cu care tineam de mic copil.
Rep:Ce a insemnat Dinamo pt tine?
DM Drumul spre echipa nationala si spre Europa.E cea mai frumoasa periada petrecuta in Romania.La Dinamo am capatat mentalitatea de invigator.
Interesant as zice. Plus multi dintre voi ar trebuii sa isi aduca aminte declaratiile lui inainte de meciul cu Japonia jucat pe Stefan cel Mare in care declara ca sa intors acasa si ce bine e. Cum este posibil ca acest jucator pe care noi toti il admiram sa aiba un caracter asa de josnic? Cand spunea adevarul? Atunci in 95? Sau acum cand e sub contract cu jiji? Ar mai fi de mentionat si cazul jucatorului Dica care dupa meciul din turul campionatului declara sus si tare ca el vrea sa joace la Dinamo. Nu ma pot pronunta prea mult in privinta lui din moment ce nu sunt sigur cat de mult la vrut Dinamo insa declaratia dupa ce a semnta cu Steaua ca el ar fi refuzat orice alta oferta din Romania si ca de mic copil a vrut sa joace la Steaua ne arata ca jiji are o metoda foarte evoluata de a spala creierul oricarui jucator care semneaza cu el. Si daca la Dica ne mai asteptam Dorinel este o mare dezamagire. Suporterii lui Dinamo aveau de gand sa-l primeasca frumos pe Stefan cel Mare la meciul cu Steaua. Acum cred ca nu o sa mai fie cazul si va primi tratamentul pe care il merita.

ieppy
18th February 2004, 13:23
Un mic OFF-TOPIC: cu acest subiect sarbatorim al 500 thread de pe intern.

Red Heat
18th February 2004, 13:25
Pai la asa caracter eu sunt chiar bucuros ca s-a dus la Steaua.
Adevarul e ca poate ma asteptam de la altii dar nu de la el. Probabil varsta isi spune cuvantul. Unii nu mai judeca bine de la 60 de ani altii de la 30. Cred ca ar trebui sa fie mai rezervat. Nu pentru ca s-a dus la Steaua ca pana la urma sunt profesionisti si pot juca unde le convine mai mult. Ci pentru ca a mancat o paine la Dinamo (si ce paine inca) si mai ales ca de la Dinamo a plecat in lumea mare a sportului rege. Degeaba a jucat atat in Germania ca romanismele i-au ramas in sange. PACAT.

gicu
18th February 2004, 13:29
nu prea inteleg de ce subiectul este "steaua" si nu "jucatorul de fotbal". Au mai fost si alte cazuri de genul asta. Tine de caracterul fiecaruia. La asa suporteri, care le cer jucatorilor tot felul de juraminte de atasament, asa jucatori :(

ieppy
18th February 2004, 13:31
Ma asteptam sa apara acest argument. Insa uitate la Rapid. Acesta club in ultimii ani a trait de pe munca unor dinamovisti, de la Lucescu pana la Rednic. Nici unul dintre acesti oameni insa nu a blamat clubul Dinamo. Rednic chiar a facut un lucru pe care putini ar fi facut si pentru care a fost injurat de suporterii rapididsti. venit la o ceremonie a lui Dinamo. Crezi ca stelistul din nastere Dorinel ar face asa ceva?

EDMOND_
18th February 2004, 15:09
Parerea mea este ca titlul thread-ului este deplasat! Poate ca subiectul este interesant , dar titlul nu este cea mai buna optiune ,as zice , ca , dimpotriva!

suporterita
18th February 2004, 15:15
Pentru ca tot il balacariti pe Dorinel Munteanu, vreau sa va spun ca si Adrian Mutu si-a exprimat dorinta de a juca la Steaua cindva,"ciine pina la moarte "a fost si Mutu, DAR SE IMPUNE O PRECIZARE DOMNILOR,nici Raducioiu nu a mai vrut la Dinamo,intelegeti voi ideea,la Dinamo nu este un climat favorabil performantei, de la Dinamo se pleaca dar nu se intoarce nimeni,la Dinamo este supermarket in care se vind jucatori pe banda, intrebati-l pe Borcea cu admirabila lui replica:Lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League"!!

EDMOND_
18th February 2004, 15:35
"Lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League"!! " Asta spune si Becali acum!
Si Piturca de altfel! Din pacate nu sunt decat vorbe , totul este un razboi ... razboiul lui Gigi , care se crede cel mai tare din parcare! Sa traiasca ... si sa o tina tot asa!

gicu
18th February 2004, 15:48
ieppy, de acord cu tine in ceea ce-l priveste pe D. Munteanu. Dar nu vad ce legatura are Steaua in "problema"

ieppy
18th February 2004, 16:12
Sa le iau pe rand.
Suporterita: Draga mea, nu Mutu a spus ca vrea sa joace la Steaua ci jiji a spus ca Mutu a spus. Intelegi unde bat? Pana una alta Mutu a declarat ca desi a vrut sa joace la Steaua el nu ar mai putea juca in Romania decat la Dinamo pentru ca asta e echipa care la lansat in fotbalul mare. Ce va face ramane de vazut, insa o sa tin ziarul pana atunci cand va reveni in tara. Cum raducioiu nu a vrut la Dinamo? Tu pe lume traiesti. Unde a jucat Raducioiu cand sa intos in campionat? A ca acum nu a vrut sa vina secund asta e cu totul alta problema. Daca nu stii, nu vorbesti. La noi eseuper market la voi e stana. Lasa ca tot cu jiji e mai bine, nu?

Edmond_ si gicu: OK de acord titlul e putin tras de par insa toti acesti jucatori pe care iam enumerat au un singur lucru in comun: joaca la Steaua. Poate nu e Steaua cea care spala creiere ci jiji. De aceea schimb numele threadului si inlocuiesc Steaua cu jiji. Ok?

EDMOND_
18th February 2004, 17:00
Nu sunt de acord! Fiecare club isi vede interesul lui! Steaua este de condamnat dar poate si Dinamo ( Borcea ) sau Craiova ( Dinel ) vor avea momente in care va conta interesul clubului... De aici pana la " centru de spalat creiere " e distanta mare... suntem in razboi ca suporteri dar trebuie sa invatam sa ne respectam macar intr-o masura mica , mica...

ieppy
18th February 2004, 17:06
Nu inteleg cu ce nu esti de acord. Nu am nimic cu suporterii stelei ci numai cu jiji si jucatorii care se duc acolo si peste noapte arunca afirmatii mincinoase. Steaua a devenit un centru de spalat creiere. Nu are nimic de a face cu interesul clubului ca nu este interesul clubului de al face pe jucator sa spuna ca toata viata a tinut cu Steaua cand pana atunci afirma altceva. Nu vad ce legatura are una cu alta. daca tu gasesti o alta explicatie pentru comportamentul lui Dorinel si Dica atunci eu schimb numele subiectului.

vasile314tzurka
18th February 2004, 17:08
nu spalat creere ci cumparat diverse:) e o deosebire.

JJ
18th February 2004, 17:24
E o idiotenie. Fotbalistii joaca pentru prestigiu, pentru bani pentru recunoastere. Cum ne facem si noi munca de zi cu zi. Nu este normal sa ii pretinzi unui jucator iubire pentru o echipa, el se duce unde i se pare mai bine la un moment dat. Asta cu interviul pe FC Steaua e ca si cum te-ar chema noul tau director dupa ce ai fost angajatul unei firme concurente si ti-ar zice:
Ia spune, iti place la noi? Sau era mai bine la firma anterioara?
Ce poti sa raspunzi la asta, din moment ce vrei sa iti pastrezi slujba, eventual si sa evoluezi? Poti raspunde scurt pozitiv sau poti incerca sa "perii" factorul decizional. Daca asta a ales Munteanu...

ieppy
18th February 2004, 17:33
La nici o echipa din lume nu se cere asa ceva, sau cel putin la cele serioase. sau daca se cere atunci din partea suporterilor si nu din partea conducerii. Cum ar fii sa i se fi cerut lui Vieri la fiecare echipa italiana la care a fost sa spuna ca de fapt la ea a vrut din totdeauna sa joace? sau Figo sa fi spus ca de mic el tinea cu Real? De ce cand a venit la Dinamo Gica Popescu nu a spus ca de cand era mic el vroia sa joace la Dinamo? Pentru ca ar fi fost o minciuna. La fel ca cele spuse de Dorinel. In orice domeniu nu esti nevoit sa minti si mai ales in fotbal unde daca joci atunci esti oricum rasplatit. Mutu a spus inainte sa se transfere la Dinamo ca ar fi vrut la Steaua. I sa intamplat ceva? A jucat mai putin? Lau fluierat suporterii?

vasile314tzurka
18th February 2004, 17:37
Da... Pe Danciulescu:)

ieppy
18th February 2004, 17:41
Pai aici este cu totul alta problema. El ajucat la Dinamo dupa care a plecat in Turcia unde nu a facut prea multi purici si sa intors in Romania la Steaua. La Steaua dadea gol dupa gol in poarta lui Dinamo insa dupa fiecare provoca suporterii dinamovisti si ii injura si pupa steam Stelei in fata lor, ce mai o intreaga poveste. Numai ca de la Steaua i sa dat un sut mare in fund din cauza ca nu se mai intelegea cu Piti si a venit la Dinamo. Era normal sa fie la inceput o anumita problema care pana la urma sa rezolvat jucatorul fiind printre cei mai buni la Dinamo. Ca sunt inca multi suporteri care nu il agreaza asta e altceva insa JJ spunea ca cei din conducere il obliga sa spuna ce a spus ca altfel nu joaca. Gresit Danciulescu nici pana acum nu sia cerut scuze pentru comportamentul lui fata de suporterii lui Dinamo si nici nu a injurat pe Steaua. Cu toate astea el este titular si a fost titular si dupa ce a instigat la sex oral suporterii lui Dinamo dovada fiind ca desi am vrea noi(suporterii) nu conducem cluburile.

EDMOND_
18th February 2004, 18:43
Ieppy , regret , nu ai dreptate! Si posibil ca viitorul sa o demonstreze!

ieppy
18th February 2004, 18:50
Da nu trebuie sa imi dai dreptate totdeauna(insa cat mai des). Asta e parerea mea si poti sa o consideri corecta sau gresita.

uti2102
18th February 2004, 22:32
Parerea mea e urmatoare : jucatorii in cauza sunt jucatori profesionishti (iar Dorinel este chiar super-profesionist). Ce va ashteptatzi de la ei in momentul in care semneaza cu o echipa? Sa spuna ca ei de fapt au la suflet alta echipa sau ce? Astea sunt pur shi simplu declaratzii pentru fani! Nu vom shti niciodata ce echipa are Dorinel la suflet cel mai mult; poate doar daca o sa ne spuna cand se lasa de fotbal, dar ma indoiesc ca o sa o faca (din n motive). Shi nu intzeleg la ce te referi Ieppy cand spui ca Dorinel a spus lucruri urate despre Dinamo. Am citit ce ai postat tu shi nu mi se pare ca Dorinel a facut vreo acuzatzie. A spus doar ca pe vremea aia transferurile se faceau la comanda. Asta facea shi Dinamo shi Steaua shi cine mai shtie ce echipa. Nu sunt de acord cu astfel de schimbari de opinii (din 95 shi pana azi)dar trebuie sa intzelegem ca sunt declaratzii pentru fani! Shi ne pierdem vremea daca ne apucam sa disecam interviurile shi sa gasim adevarul. Nu vom gasi altceva decat lucruri concrete : Dorinel shi-a dat sufletul pentru Dinamo; Dorinel shi-a dat sufletul pentru toate cluburile la care a jucat in strainatate; shi eu sper ca va face acelashi lucru la Steaua. Inca o data va zic (Ieppy shi ceilaltzi)....nu mi se pare ca a jignit clubul Dinamo. A spus doar adevarurile de la acea vreme. Iar despre faza cu "Steaua echipa mea de suflet" poate ca nu o fi asha; dar catzi jucatori din lumea asta nu spun acelashi lucru dupa ce s-au transferat la o echipa?! De data asta mi se pare ca exageratzi.....

rew
18th February 2004, 23:12
Dorinel putea sa zica ce vrea, dar numai in nume propriu. Ne-a jignit atunci cind l-a bagat in povestea asta pe Mihali, unul din cei mai apreciati jucatori ai nostri, care s-a intors si si-a incheiat cariera in glorie la Dinamo. Altfel am fi ris de el ca si de Dica.

Mariusmadmax
19th February 2004, 00:34
Stina lui jiji ?
Ce te-a apucat Ieppy ?
"D Munteanu fara caracter ?" Ce sa mai zic ?
Despre profesionism ce spui ?
Si daca prin aceasta declaratie omul spunea exact ce s-a intimplat atunci in 1990 , si ca poate si Mihali sa fi vrut ?
Figo a trecut direct de la Barcelona la Real ( nu ca Munteanu dupa 10 ani ) , e fara caracter baiatu' NUUU ?

Pot sa deschid cite un Thread cu titluri asemanatoare cu al tau (?) :
La Bufetu' lu' porcica !( n'toiu )

Steaua NU este stina , nu spala creiere etc !
Revino-ti !
Te inteleg numai daca ma pun in situatia suporterului suparat , care vede ca in timp ce la conducerea propriului Club sunt numai oameni programati pe "desfacere" , rivalele se intaresc cu jucatori seriosi .

vasile314tzurka
19th February 2004, 07:15
stina imi apartine mie, marius. nici mie nu mi-a placut declaratia lui dorinel. preferam ca el sa nu se dea in stamba. la virsta lui si la pregatirea lui si mai ales la cum l-am perceput noi, gestul a fost umilitor. o fi avind jiji bani, dar nu vreau sa vad cum ii imparte el si urmarile. ieppy s-a grabit cu afirmatia spalarii creierelor. in fapt cumpara. nu e singurul. la fel fac si altii. o sa mai vezi si altele.

daca tot am dat titlul asta poti deschide un topic cu "butelia lu' porcea" sau "nunta lu' badea von dinca" ca ai de unde le zice.:)

ieppy
19th February 2004, 12:28
alpopa, nu mam suparat ca a facut o declaratie pentru fani(suporteri). Ci felul cum a facut-o.

In primul rand la bagat in poveste si pe Mihali. De ce? Cand toata lumea stie ca Mihali a fost unul dintre cei mai convinsi dinamovisti.
Doi: ma asteptam de la el sa dea o declaratie in genul: Sunt foarte bucuros ca am ajuns la Steaua, o echipa foarte buna unde se vrea performanta si cu care sper sa castig campionatul si sa joc in Liga."
Mie imi place declaratia asta si sunt convins ca si suporterii stelisti si dinamovisti ar fi fost multumiti. In momentul in care spune insa ca el a vrut din 90 sa joace la Steaua si ca nu a fost lasat si ca de fapt el nu a vrut sa joace la Dinamo, pai asta e cu totul alta poveste. In primul rand este o minciuna faptul ca Sibiul avea relatii mai bune cu Dinamo din moment ce Stelei dadea totdeauna punctele(in fiecare meci) si cu noi juca pe bune. Ca dadea jucatori numai la noi fiind iar o minciuna. Dupa 89 ei dand in total 4 jucatori la noi: Dorinel si Mihali plus 4 ani mai tarziu Fl. Cotora si Talvan. La Steaua au ajuns Ritli si Baciu. Asa ca si asta e o minciuna. Si pe urma faptul ca desconsidera pe Dinamo este o mare nesimtire din partea lui. El declara in 95 ce inseamna Dinamo pentru el si acum dupa 2 saptamani la Steaua este cel mai mare stelist din echipa. Nu ma asteptam de la el sa minta in halul asta. Inca odata ca va laudat suporterii(cei mai tari si loiali si bla, bla, bla) este OK dar in momentul in care spui ca este Stelist din 90 si ca nu avrut niciodata sa joace la Dinamo este o mare tradare din partea lui. Macar putin respect sa aiba(daca nu iubire) pentru clubul care la lansat in fotbalul mare si la Nationala.

Mariuse, putin ma intereseaza ce faci tu. Deschide ce vrei atata timp cat aduci si dovezi pentru ceea ce afirmi nu e nici o problema. Insa cum stiu ca tu esti cam pararel cu fotbalul nuvad ce lucruri importante a putea sa spui. Dar in fine, fa cum vrei si deschide orice topic iti doreste inimioara.

Red Heat
19th February 2004, 14:49
Eh, e boala veche asta la Steaua. Si Meme de cand a ajuns acolo e stelist din copilarie... :drak:

vasile314tzurka
19th February 2004, 14:56
desigur. pe cind era la dunare zicea numai de "bine" de echipele bucurestene. cum ajunse mocofanul la bucale, cum o dadu la-ntors de zici c-am copilarit impreuna. mare caracter:)

Tudose
20th February 2004, 04:57
MM Stoica avea deschis aici un subiect special inca din primavara.
Astept cu interes noile racolari ale lui Gigi. Sa vedem cine vine si mai declara sus si tare ca a fost stelist din nastere.

Mariusmadmax
20th February 2004, 05:29
alpopa, nu mam suparat ca a facut o declaratie pentru fani(suporteri). Ci felul cum a facut-o.

In primul rand la bagat in poveste si pe Mihali. De ce? Cand toata lumea stie ca Mihali a fost unul dintre cei mai convinsi dinamovisti.
Doi: ma asteptam de la el sa dea o declaratie in genul: Sunt foarte bucuros ca am ajuns la Steaua, o echipa foarte buna unde se vrea performanta si cu care sper sa castig campionatul si sa joc in Liga."
Mie imi place declaratia asta si sunt convins ca si suporterii stelisti si dinamovisti ar fi fost multumiti. In momentul in care spune insa ca el a vrut din 90 sa joace la Steaua si ca nu a fost lasat si ca de fapt el nu a vrut sa joace la Dinamo, pai asta e cu totul alta poveste. In primul rand este o minciuna faptul ca Sibiul avea relatii mai bune cu Dinamo din moment ce Stelei dadea totdeauna punctele(in fiecare meci) si cu noi juca pe bune. Ca dadea jucatori numai la noi fiind iar o minciuna. Dupa 89 ei dand in total 4 jucatori la noi: Dorinel si Mihali plus 4 ani mai tarziu Fl. Cotora si Talvan. La Steaua au ajuns Ritli si Baciu. Asa ca si asta e o minciuna. Si pe urma faptul ca desconsidera pe Dinamo este o mare nesimtire din partea lui. El declara in 95 ce inseamna Dinamo pentru el si acum dupa 2 saptamani la Steaua este cel mai mare stelist din echipa. Nu ma asteptam de la el sa minta in halul asta. Inca odata ca va laudat suporterii(cei mai tari si loiali si bla, bla, bla) este OK dar in momentul in care spui ca este Stelist din 90 si ca nu avrut niciodata sa joace la Dinamo este o mare tradare din partea lui. Macar putin respect sa aiba(daca nu iubire) pentru clubul care la lansat in fotbalul mare si la Nationala.

Mariuse, putin ma intereseaza ce faci tu. Deschide ce vrei atata timp cat aduci si dovezi pentru ceea ce afirmi nu e nici o problema. Insa cum stiu ca tu esti cam pararel cu fotbalul nuvad ce lucruri importante a putea sa spui. Dar in fine, fa cum vrei si deschide orice topic iti doreste inimioara.

La virsta ta Ionut am fost selectionat la juniorii stelei ( e drept ca la incorporare ) , sau ca poate nu stii ce inseamna paralel :D

suporterita
20th February 2004, 12:38
v-am lasat sa va agitati si acum sa-i spun lui red heat, ciine supus :la Steaua se intimpla ceva , nu stiu cit de semnificativ dar vom vedea, insa la voi clauzele de reziliere sint in top si javraraia fuge....la inter via Parma,la Sahtior si mai nou in URSS....ASTA DA LOZINCA CIINE PINA LA MOARTE, NICI UN SEZON NU STAU CACI FAC PURICI MULTI SI ...DESIGUR TREBUIE O PARTE DIN EI SA-I LASE PENTRU URMASI.

gicu
20th February 2004, 13:00
v-am lasat sa va agitati si acum sa-i spun lui red heat, ciine supus :la Steaua se intimpla ceva , nu stiu cit de semnificativ dar vom vedea, insa la voi clauzele de reziliere sint in top si javraraia fuge....la inter via Parma,la Sahtior si mai nou in URSS....ASTA DA LOZINCA CIINE PINA LA MOARTE, NICI UN SEZON NU STAU CACI FAC PURICI MULTI SI ...DESIGUR TREBUIE O PARTE DIN EI SA-I LASE PENTRU URMASI.

i-ai lasat ce i-ai lasat si uite cum te-a cuprins agitatia si pe tine :)

lozinca aia se refera mai mult la suporteri, asa ca pana nu vezi/auzi de "transferuri ale suporterilor" in zonele sus-mentionate pastreaza-ti comentariile de prisos.

In alta ordine de idei, ce inseamna "javraraie"? Daca vine de la "javra" :p , atunci e clar ca n-ati avut de-a face cu rasa canina :)

Pancone
20th February 2004, 13:11
Ce legatura au "puricii " de la Dinamo cu subiectul deschis de ieppy doar suporterita stie :mda:

Red Heat
20th February 2004, 13:31
Lasa bah gagico, mai stiu eu unul parca il cheama Aliuta care tot prin fosta URSS a ajuns...
Si uite asa cum fuge "javraraia" (dupa exprimarea ta), noi am dat super-jucatori la echipe de top din lume, in ultima vreme. Voi ce ati dat, ce ati produs? Cand il vad pe Jiji al vostru cu se lauda cu banii lui insa nu e in stare sa aduca niste jucatori ca lumea la echipa, imi vine sa vars. Tu esti mai noua pe forumul asta si probabil ca nu stii, eu nu am nimic cu suporterii Stelei. Fiecare tine cu cine doreste, am mai spus-o aici, si nu e cazul ca eu sa ma contrez cu cineva doar ca nu e suporter al echipei mele. Pe mine ma intereseaza echipa cu care tin, mai putin celelate. Ce e in curtea voastra e o treaba exclusiva ce va priveste direct. Cred ca ar trebui sa aveti o atitudine mai rezervata si mai obiectiva (le-am recomandat si fanilor dinamovisti asta, caci putina decenta nu strica niciodata) chiar daca cele 2 echipe sunt rivale de o viata. Daca vrei sa ma provoci nu ai de cat, ma mai gandesc daca o sa-ti raspund sau nu...

suporterita
20th February 2004, 14:27
unde esti mariusmadmax sa ma aperi,au sarit ciinii pe mine!hai sa discutam despre jucatori nu despre suporteri, despre manageri si antrenori,constructiv, fireste.intr-un campionat atit de sarac in genii ,steaua a fost prima care a introdus o formula moderna de joc:1-4-4-2 si incepem sa comentam, Hamutovski singurul portar din divizia a valabil, Dinamo i-a facut pasi lui Munteanu si l-a adus pe Delwarte, o catastrofa despre fundasi Steaua are cea mai buna aparare, Dinamo si-a pierdut-o la Moscova sau mai clar, acolo s-a umplut de penibil cind aveau toate atuurile sa se califice.Semeghin asta al vostru ar trebui sa joace prin c nu mai spun de Burca iar Barcauan saracu nu a invatat inca sa faca si faza de aparare chiar daca i s-au descoperit reale calitati de fundas,ajung la linia de mijloc si il gasesc pe Alexa cel cu cea mai noua clauza de rezilire.norocul vostru este ca alearga Dumitru acolo ca nu stiu cine ar mai fi trimis mingiile in careu sa l;e prinda Danciu-gol. decit sa-l studiati si disecati pe MM mai bine operati-l pe Borcea.stiu ca ideea este de a arata ograda altuia dar jiji asa cum e, merge pe un drum privat unii inca merg cu ministerul si-i stim noi pe aceea.

EDMOND_
20th February 2004, 15:29
As spune ca esti putin bolnava , daca nu as banui ca de fapt esti tot un suporter , felul in care postezi ma face sa ma gandesc la cineva anume , oricum asta nu are nici o importanta , important este felul in care postezi , care lasa de dorit!
Si inca ceva , fata de limbajul pe care il folosesti in ultimele mesaje baietii au fost destul de eleganti cu tine ...poate chiar prea eleganti!

ieppy
20th February 2004, 16:26
Iubire, Marius este in probe la Steaua, nu vine sa te apere ca pana la urma nici daca ar vrea nu ar putea. Ma bucur ca tu ai sarit mijlocul si atacul in comparatia ta. Pai cum vine asta? 4-4-2, e adevarat ca il jucati dar seamana mai mult cu 6-3-1. Modern al naibi sistemul vostru. Cred ca aveti o medie de goluri de 1.33. Avem cel putin 13 goluri parca mai mult decat Steaua asa ca lasa comparatiile. Vrei sa mai comparam? Hai sa vedem: Dinamo are mai multe victorii decat Steaua. Steaua a reusit o singura data sa castige in deplasare, daca se poate numi deplasare pentru ca meciul a fost pe Cotroceni si ati castigat dintr-un penalty dat cu Sila in min93. Compara atacantii, mijlocasii si jocul draga mea. Pai noi pana una alta facem spectacol pe cand voi va aparati cu Petrolul si aveti nevoie de arbitru sa nu va elimine 2 jucatori ca sa scoateti un punct. Ce naiba, parca spuneai ca te pricepi la fotbal. Ce te intereseaza daca are Alexa clauza? Asta ii scade din valoare? Ce naibi vrei sa comparam la Memeaca si Borcea? Sunt doi idioti numai unul este si ipocrit. Care dintre ei doi crezi ca e? P.S: Mariuse, esti paralel in cunostiinte despre fotbal, baiatule. Crezi ca daca stii sa dai in minge poti sa dai si cu parerea daca nu stii despre ce e vorba? Se pare ca tu nu stii ce inseamna paralel.

Mariusmadmax
21st February 2004, 05:02
Iubire, Marius este in probe la Steaua, nu vine sa te apere ca pana la urma nici daca ar vrea nu ar putea. Ma bucur ca tu ai sarit mijlocul si atacul in comparatia ta. Pai cum vine asta? 4-4-2, e adevarat ca il jucati dar seamana mai mult cu 6-3-1. Modern al naibi sistemul vostru. Cred ca aveti o medie de goluri de 1.33. Avem cel putin 13 goluri parca mai mult decat Steaua asa ca lasa comparatiile. Vrei sa mai comparam? Hai sa vedem: Dinamo are mai multe victorii decat Steaua. Steaua a reusit o singura data sa castige in deplasare, daca se poate numi deplasare pentru ca meciul a fost pe Cotroceni si ati castigat dintr-un penalty dat cu Sila in min93. Compara atacantii, mijlocasii si jocul draga mea. Pai noi pana una alta facem spectacol pe cand voi va aparati cu Petrolul si aveti nevoie de arbitru sa nu va elimine 2 jucatori ca sa scoateti un punct. Ce naiba, parca spuneai ca te pricepi la fotbal. Ce te intereseaza daca are Alexa clauza? Asta ii scade din valoare? Ce naibi vrei sa comparam la Memeaca si Borcea? Sunt doi idioti numai unul este si ipocrit. Care dintre ei doi crezi ca e? P.S: Mariuse, esti paralel in cunostiinte despre fotbal, baiatule. Crezi ca daca stii sa dai in minge poti sa dai si cu parerea daca nu stii despre ce e vorba? Se pare ca tu nu stii ce inseamna paralel.

zau ?
inca nu am priceput cu ce te tot lauzi .
Scoala am mai multa decit tine ! Poate tu ai invatat ieri teoreme legate de paralelism .
Am jucat fotbal de performanta , n-am ajuns sus , dar ce am facut era ceva serios .
Tu vorbesti de evenimente petrecute cind tu ori nu erai , ori erai prea mic .
Esti prea maret , dar inca nu pricep argumentele tale ( pentru aroganta afisata in raport cu mai toti forumistii ) , scuza-ma .
In ArenA am fost egali .
:D

ieppy
21st February 2004, 13:07
Mariuse nu e vina ta. Tu nu vezi meciurile de fotbal de acolo si de aia esti paralel cu cele intamplate la noi. Parerea ta se bazeaza pe ce se scrie in ziare. Acum intelegi cum e cu teoria aia? Cat despre Arena putin imi pasa ca ai fost tu egal cu mine. Vad ca te legi de asta de ceva timp. Pari foarte mandru.

Mariusmadmax
22nd February 2004, 10:08
Mariuse nu e vina ta. Tu nu vezi meciurile de fotbal de acolo si de aia esti paralel cu cele intamplate la noi. Parerea ta se bazeaza pe ce se scrie in ziare. Acum intelegi cum e cu teoria aia? Cat despre Arena putin imi pasa ca ai fost tu egal cu mine. Vad ca te legi de asta de ceva timp. Pari foarte mandru.
Nu sunt mindru ca am fost egali in ArenA , asta s-a votat - dar las-o mai moale cu etichetele tale ( eu ma pricep & tu esti paralel ) . Argumentele tale ca sa-ti dai atita importanta - sunt inexistente .
Dupa meciuri , datorita fusului orar ( - 7 ore ) puteam sa vad Procesul ( Protv Int ) si Recursul etapei ( Antena 1 ) . Nu cred ca tu poti sa stai in fiecare duminica asa de tirziu ca sa vezi analiza etapei .
Ionut , hai ca n-are rost , insisti si ... te afunzi .

rew
22nd February 2004, 12:47
Dupa meciuri , datorita fusului orar ( - 7 ore ) puteam sa vad Procesul ( Protv Int ) si Recursul etapei ( Antena 1 ) . Nu cred ca tu poti sa stai in fiecare duminica asa de tirziu ca sa vezi analiza etapei.
Madmax, daca ai jucat fotbal, ar rebui sa stii ca cel mai bine se vede un meci pe stadion, apoi in direct la TV si pe ultimul loc pot fi puse "emisiunile de analiza". Toate emisiunile sint facute de oameni care pentru bani sau din convingere au prieteni si inamici in fotbal. Vin cu scuze gen "nu avem spatiu sa aratam toate fazele", "noi numai pe astea le avem".
In afara de show-uri cu mascarici gen Becali&Dragomir, aceste emisiuni nu fac decit sa "analizeze" citeva greseli de arbitraj, dar niciodata o maniera ostila de a fluiera a celor care se antreneaza in echipamentul unei anume echipe. N-o sa-i vezi niciodata sa numere de cite ori un arbitru a dat lovituri libere, pentru dueluri umar-la-umar, numai in apropirea unui singur careu sau de cite ori nu a lasat jocul "sa curga" oprind mare parte a atacurilor unei echipe ca sa poata adversarii sa vina in aparare.
Nu lipsa de timp ii impiedica pe unii sa se uite la procese si recursuri, ci calitatea lor execrabila.

uti2102
22nd February 2004, 21:55
Show-urile sunt de RAHAT. Se discuta numai scandaluri shi culise de prost gust. De cand cu show-urile astea nu am vazut o emisiune in care sa se discute tactic meciurile. Dar la ce ne ashteptam.....la noi greshesc doar arbitrii....antrenorii shi jucatorii sunt ashi in toate cele. De preshedintzi ce sa mai zic. Crema cremelor....specialishti in afaceri shi mai ales in.....fotbal. :mad:

suporterita
23rd February 2004, 13:25
imi pare sincer rau ca am fost perceputa la modul acesta si trebue sa imi cer scuze pentru anumite exprimari.sa revin "la oile noastre", respectiv stina mai sus amintita.in fotbalul intern exista un investitor care a fost premiat in 2003 pentru aportul in fotbal, acesta este guralivul si nepriceputul dom` jiji, un jucator profesionit ca D. Munteanu ce si-a petrecut o intreaga cariera in Germania, acolo unde exista respect si munca mai presus de gargara, a revenit in tara si unde putea decit la Steaua ,pentru ca doar aici poate sa joace pe bani.la Dinamo nu este liniste si nici nu poate fi vorba de siguranta atita vreme cit acest club nu e privat.noi suporterii sau mai bine spus iubitorii de fotbal trebuie sa realizam ca nu mai exista loialitate pentru un club din partea unui jucator atita vreme cit nu-l platesti si nu-l respecti. sentimentalismele nu ,mai sunt in voga intr-o societate bazata pe munca ,plata si concurenta.asa ca momentan stina lui jiji se poate numi o iesle reusita.ceva imi spune ca jiji va iesi cu fata curata dintr-un razboi nu pentru ca este corupt la rindul lui ci pentru ca se bazeaza pe ceva.prietenul lui corleone il va folosi ca pe o arma secreta impotriva celorlalti pentru ca este ultima carte jucata de mitica, odata cu el spera sa-i debarce si pe ceilalti.la un meci intre Barcelona si Real Madrid suporterii Barcei i-au aruncat in teren un cap de porc lui Figo,nimic nu putem face atunci cind jucatorii aleg sa se imbogateasca si sa-si faca o faima in detrimentul loialitatii fata de un club ce i-a oferit consacrarea.

Mariusmadmax
24th February 2004, 05:32
Madmax, daca ai jucat fotbal, ar rebui sa stii ca cel mai bine se vede un meci pe stadion, apoi in direct la TV si pe ultimul loc pot fi puse "emisiunile de analiza". Toate emisiunile sint facute de oameni care pentru bani sau din convingere au prieteni si inamici in fotbal. Vin cu scuze gen "nu avem spatiu sa aratam toate fazele", "noi numai pe astea le avem".
In afara de show-uri cu mascarici gen Becali&Dragomir, aceste emisiuni nu fac decit sa "analizeze" citeva greseli de arbitraj, dar niciodata o maniera ostila de a fluiera a celor care se antreneaza in echipamentul unei anume echipe. N-o sa-i vezi niciodata sa numere de cite ori un arbitru a dat lovituri libere, pentru dueluri umar-la-umar, numai in apropirea unui singur careu sau de cite ori nu a lasat jocul "sa curga" oprind mare parte a atacurilor unei echipe ca sa poata adversarii sa vina in aparare.
Nu lipsa de timp ii impiedica pe unii sa se uite la procese si recursuri, ci calitatea lor execrabila.
Rew , minim un meci pe etapa vad si eu .

Red Heat
24th February 2004, 09:34
Pt. suporterita
Ai fost perceputa asa??? Pai nu te supara, dar in momentul in care abia intrata pe forum etalezi un stil foarte agresiv si lipsit de respect fata de suporterii altor echipe, cum ai vrea sa fii perceputa? Vorbesti de respect? Respecta tu mai intai. Ce daca unii au alte preferinte?
Despre Gigi, toata stima si respectul pentru banii pe care ii investeste in Steaua. Insa pt faptul ca arunca banii pe la televiziuni ca sa apara pe sticla nu stiu cat de respectat ar trebui sa fie. Ales investitorul anului 2003 pentru APORTUL IN FOTBAL? Cine l-a ales? Care aport? A castigat Steaua vreo competitie interna sau internationala si noi nu stim? Ca baga bani in Steaua pentru satisfacerea orgoliilor proprii e treaba lui dar de aici si pana la aduce vreun aport la fotbalul romanesc mai e mult. O sa se intample asta cand (daca) o sa ajunga Steaua in CL sau in primavara Europeana.

Mariusmadmax
25th February 2004, 22:15
Ptr. suporterita !
Nu te astepta ca suporterii rivalelor sa poata sa-si imagineze ca poarta o discutie ( chiar si despre fotbal ) cu o reprezentanta a sexului frumos ( nu slab...).
Capul sus , CAMPIONII SUNTEM NOI !
Forza Steaua !

petea
1st September 2011, 18:35
Desi credeam ca Dorinel Munteanu este un om de caracter iata ca nu este cazul. dorinel a facut un lucru pe care suporterii dinamovisti nu o sa-l uite niciodata. A tradat echipa. Nu prin faptul ca sa transferat la Steaua(asta fiind vina conducatorilor nostri mult iubiti BBNC) ci prin declaratiile lui din ultimul timp. Prezint acum un interviu al lui Munteanu dat pentru siteul oficial al Stelei(sunt luate numai bucatile care arata tradarea restul fiind gargara): SteauaFC.com: Ai mai ratat o data transferul in Ghencea. Ce s-a intamplat atunci?

Dorinel Munteanu: Era in iarna lui 1990, pe atunci jucam la Inter Sibiu. Eu si Gica Mihali am vrut sa jucam la Steaua, Steaua a vrut sa ne ia si chiar am plecat in pregatiri cu echipa. Era antrenor domnul Halmageanu. In acele vremuri, Sibiul nu dadea jucatori la Steaua, ci doar la Dinamo. Dupa incheierea cantonamentului, clubul meu m-a somat sa ma prezint la Sibiu pentru ca, altfel, ma suspenda. Dupa lungi tergiversari si intamplari despre care nu vreau sa-mi mai amintesc, m-am intors la Sibiu. N-am avut ce face nici eu, nici clubul Steaua. Am jucat returul la Inter, apoi, din vara, am trecut la Dinamo si eu, si Mihali, si antrenorul Hizo. Practic, traseul mi-a fost stabilit de club, desi - cum am mai spus - dorinta mea era sa joc la Steaua. Acesta este motivul in plus pentru care ma bucur si mai mult ca sunt, in sfarsit, la Steaua.

SteauaFC.com: In final, transmite-le un mesaj suporterilor stelisti!

Dorinel Munteanu: Poate este primul mesaj pe care-l adresez suporterilor Stelei de cand am revenit in tara. Vreau sa stie ca in luarea deciziei de catre Dorinel Munteanu de a juca pentru Steaua am tinut cont, printre altele, si de faptul ca aceasta echipa are cei mai multi si cei mai loiali fani din Romania. Si sa mai stie ca, daca atunci, in 1990, n-a fost sa raman la
echipa din motivele despre care am vorbit mai inainte, acum am venit la Steaua cu gandul sa dau tot ce pot pentru a lua titlul de campioni si pentru a le satisface, astfel, bucuria suprema. Pentru asta, ei trebuie sa fie - asa cum au facut-o si pana acum - alaturi de echipa si la bine, si la greu.
Stiute fiind ca in acele vrele vremuri jucatorii se transferau ori la Steaua ori la Dinamo in functie de interese declaratia lui Dorinel pare credibila. Omul a vrut la Steaua dar nu a putut pentru ca Dinamo era in relatii mai bune(cica) cu Inter. Nu vreau sa intram acum in acea perioada pentru ca din cate stiu pe atunci Inter dadea puncte la greu celor din Ghencea, echipa care pleca intotdeauna cu toate punctele de la Sibiu. Faptul ca il baga in poveste si pe Gica Mihali este de o nesimtire nemaiauzita stiut fiind faptul ca Gica este un simbol pentru Dinamo care la revenirea in tara nu vroia sa auda de alta echipa decat Dinamo. In continuare va prezint un articol de pe 7 iunie 1995 cu acelasi Dorinel inaintea meciului cu Israel. Iata ce avea de spus: Rep:Ai fost si subiectul unei discordii intre Steaua si Dinamo.
D.M Doream mult sa joc la o echipa mare,pt a ajunge in strainatate si am plecat initial intr-un turneu de pregatire cu Steaua.Dar pana la urma am ajuns la Dinamo,adica echipa cu care tineam de mic copil.
Rep:Ce a insemnat Dinamo pt tine?
DM Drumul spre echipa nationala si spre Europa.E cea mai frumoasa periada petrecuta in Romania.La Dinamo am capatat mentalitatea de invigator.
Interesant as zice. Plus multi dintre voi ar trebuii sa isi aduca aminte declaratiile lui inainte de meciul cu Japonia jucat pe Stefan cel Mare in care declara ca sa intors acasa si ce bine e. Cum este posibil ca acest jucator pe care noi toti il admiram sa aiba un caracter asa de josnic? Cand spunea adevarul? Atunci in 95? Sau acum cand e sub contract cu jiji? Ar mai fi de mentionat si cazul jucatorului Dica care dupa meciul din turul campionatului declara sus si tare ca el vrea sa joace la Dinamo. Nu ma pot pronunta prea mult in privinta lui din moment ce nu sunt sigur cat de mult la vrut Dinamo insa declaratia dupa ce a semnta cu Steaua ca el ar fi refuzat orice alta oferta din Romania si ca de mic copil a vrut sa joace la Steaua ne arata ca jiji are o metoda foarte evoluata de a spala creierul oricarui jucator care semneaza cu el. Si daca la Dica ne mai asteptam Dorinel este o mare dezamagire. Suporterii lui Dinamo aveau de gand sa-l primeasca frumos pe Stefan cel Mare la meciul cu Steaua. Acum cred ca nu o sa mai fie cazul si va primi tratamentul pe care il merita.

Dolarel a fost mereu o jigodie!!:))

Shinnok
1st September 2011, 20:19
tu ce dreaq faci de tot postezi pe thread-uri din 2003/2004? :thinkso:

Hingherul
1st September 2011, 20:21
a venit si el la stana lui jiji ca a auzit ca laptele e mai vartos :D

petea
1st September 2011, 20:31
tu ce dreaq faci de tot postezi pe thread-uri din 2003/2004? :thinkso:

Pi tini se ti doari!!!:))

TheIceMan
1st September 2011, 20:31
tu ce dreaq faci de tot postezi pe thread-uri din 2003/2004? :thinkso:

he's a time traveler, he's actually in 2004 and thinks he could modify the past.

Shinnok
1st September 2011, 20:33
Pi tini se ti doari!!!:))

esti dus cu troaca tu, ba :happy
te afli intr-un mediu daunator aici, ar trebui sa ai ceva mai multa protectie :D