PDA

View Full Version : Cine este cel mai bun stranier din Liga I ?



Lordul
14th December 2007, 12:45
Va invit asadar sa va spuneti parerea ,cine este jucatorul strain care s-a adaptat si joaca cel mai bine la pretentiile ligii I.

Optiunile mele ar fi in acest moment :

Robinson Zapata

Christian Fabianni

Didi

Antonio Semedo

Artavazd Karamian

Dejan Rusic

Mario Lyubinkovici

Vladimir Bozovic

Cesinha

Pierre Boya

Simao

Tony da Silva

Zvitko Jelev

Tadas Labukas

Viorel Frunza

Mohammed Hamza

Voija Vranikovic

Cadu

Myke Temwanjera

Gustavo Paruolo

Constant Djapka

Gerlem

Jaka Stromajer

Alt jucator ! precizati-l pe thread!

Vlad
14th December 2007, 12:57
ca portar: zapata
si ca jucator, nu stiu, imi place didi

ionut_cluj
14th December 2007, 13:15
obvious: Zapata si Didi

Geografu
14th December 2007, 13:20
Fara niciun pic de indoiala : ZAPATA ! :yes:

iuli
14th December 2007, 13:28
Bozovic

kain
14th December 2007, 13:30
Cesinha

Vladek
14th December 2007, 13:33
Pollul e nedrept. Cum sa-l compari pe Zapata cu Fabbiani ? Fiecare face in teren ceea ce celalalt n-ar putea.

In consecinta :dintre jucatorii straini, cel mai bun portar e Zapata, cel mai bun atacant mi se pare Fabbiani, cel mai bun atacant/aripa e Semedo.

bada_otelul
14th December 2007, 13:45
fara indoiala Jelev,de multe ori trebuie sa dubleze si pentru ceilalti 3 fundasi,fara el aveam acum 50 de goluri primite.pe langa profesionalism da dovada si de caracter de nota 10

Tyler Durden
14th December 2007, 14:04
restul ce cauta in sondaj? :)

intreaba-l pe Nila, ca el stie. :)

effect
14th December 2007, 14:59
Zapata
Emeghara
Semedo
Fabbiani

viola_fan_cluj
14th December 2007, 15:24
ar trebui adaugat si Culio! Este un fotbalist foarte, foarte bun.

Sorin Blaj
14th December 2007, 15:45
Robinson "Rufay" Zapata (Steaua Bucuresti)

NORGEMAN
14th December 2007, 19:00
Zapata

danpuric78
14th December 2007, 19:15
Intre zapata si fabbiani. zapata sare in ochi pentru ca a fost singurul din echipa sa care s-a ridicat la nivelul pretentiilor. A fost esential in "supravietuirea" stelei.
Pe de alta parte fabbiani a sclipit intr-o echipa sclipitoare.

CFR1907
14th December 2007, 19:18
Cel mai bun stranier din Liga 1 este Fabbiani.


PS. Lordule, mai documenteaza-te inainte sa faci un thread, ca majoritatea numelor jucatorilor de la CFR le-ai scris gresit. "Christian Fabianni" trbuia scris "Cristian Fabbiani", "Didy" trebuia scris "Didi", "Tony da Silva" trebuia scris "Anthony Da Silva".:)

Radu
14th December 2007, 19:24
deci va dati voi seama ce greseli majore s-au produs...numele ungurilor au fost scrise gresit :happy:happy:happy ma mir k nu l-ati bagat in top si pe ungurul sef paskani ala care merge cu cascavalu la balaj...si pe acel porc...nu mai restin cum il cheama...
P.S.cel mai bun strain Zapata:ok:

BAK
14th December 2007, 19:51
.......thereau , cel mai bun stranier.....camus al doilea

danpuric78
14th December 2007, 20:00
.......thereau , cel mai bun stranier.....camus al doilea

astia vin dupa elton:happy:happy:happy, cel mai bun jucator din romania dupa hagi :happy:happy

spartacus
14th December 2007, 20:19
cel mai bun strain de fotbal e Becali...
Fabianni cel mai bun jucator...Zapata cel mai bun portar...totusi la o comparatie votul meu merge catre cel de-al doilea

@polar bear...ai idei putine si jenante. fara Zapata Steaua nu exista sezonul asta...aveti grija in retur ca vine Gloria peste voi...

Radu
14th December 2007, 20:30
cel mai bun strain de fotbal e Becali...
Fabianni cel mai bun jucator...Zapata cel mai bun portar...totusi la o comparatie votul meu merge catre cel de-al doilea

@polar bear...ai idei putine si jenante. fara Zapata Steaua nu exista sezonul asta...aveti grija in retur ca vine Gloria peste voi...
nu am idei putine...asta e adevaru...unguru sef merge cu cascavalu la arbitrii...

danpuric78
14th December 2007, 21:19
nu am idei putine...asta e adevaru...unguru sef merge cu cascavalu la arbitrii...

Extaziat cum esti uiti un mic amanunt: Ungurul sef e mult prea subtil ca sa corupa printr-o masina, vanduta cu factura si acte in regula, pe unul care mai are deja vreo 30.
Astfel de argumente sunt bine intemeiate printre iubitorii pastoritului, gen safta.

In afara de asta nu prea exista dovezi, pe cand in cazul preitenii cioban-corpo sunt cat lumea.

Asta nu-l afecteaza pe zapata. El e bun, chiar daca de-alde x sau y au mai mimat suturi.

Radu
14th December 2007, 21:29
Extaziat cum esti uiti un mic amanunt: Ungurul sef e mult prea subtil ca sa corupa printr-o masina, vanduta cu factura si acte in regula, pe unul care mai are deja vreo 30.
Astfel de argumente sunt bine intemeiate printre iubitorii pastoritului, gen safta.

In afara de asta nu prea exista dovezi, pe cand in cazul preitenii cioban-corpo sunt cat lumea.

Asta nu-l afecteaza pe zapata. El e bun, chiar daca de-alde x sau y au mai mimat suturi.
s-a vazut destul de clar ce suturi s-au "mimat" pe la londra si pe la sevilla??oare prin canada nu se vede asa de bine???:shocked:

danpuric78
14th December 2007, 21:34
s-a vazut destul de clar ce suturi s-au "mimat" pe la londra si pe la sevilla??oare prin canada nu se vede asa de bine???:shocked:

Pai eu ce-am zis mah? ca e bun, dincolo de ce suspiciuni ar exista asupra stelei. A demonstrat asta, nu incape discutie.

Datorita lui abereaza ciobanul acuma ca ia el titlul, ca recupereaza el punctele ca una si alta. Fara RUFAY vorbea de vecinitatea cu bistrita. SI fara prieteni si arbitri discuta dintre UTA si U.

moty
15th December 2007, 00:05
zapata, nu pt ca sunt stelist, dar mi se pare cel mai constant bun dintre toti.

megastar
15th December 2007, 01:55
Jelev e cel mai bun de la noi , Zapata de la stelisti, etc. Cum poti compara doi fotbalisti ce joaca pe posturi diferite?

Denis
15th December 2007, 03:47
aveam de ales intre jelev si zapata...zapata a aratat ca stie ceva doar pe final de tur...jelev a fost constant pe toata perioada turului. dupa parerea mea jelev este cel mai reusit transfer pe care otelul la avut in ultimii ai. jelev a fost stalpul echipei pt toate cele 18 partide disputate pana in acest sezon; a avut performante constante facandusi datoria de fundas plus faptul ca a fost nevoit sa dubleze marcajul pt ceilalti fundasi. jucator de nota 10. felicitari domnului stan pt un transfer foarte reusit!

Denis
15th December 2007, 03:49
Jelev e cel mai bun de la noi , Zapata de la stelisti, etc. Cum poti compara doi fotbalisti ce joaca pe posturi diferite?

exact! :D asta a fost si ideea mea...dar daca e sa calculezi care jucator sia ajutat echipa cel mai mult, as fi raspuns jelev...fara indoiala:ok:

BAK
15th December 2007, 19:53
cel mai bun jucator strain....eu am votat cu fabiani insa a clar ca si jelev si zapata sunt foarte buni...sa vedem cum se va descurca dorsin.....emeghara nu a jucat rau, atunci cand a jucat iar rapidul fara cesinia ar fi fost pe la mijlocul clasamentului

Nico21
15th December 2007, 19:54
Bozovic,fara indoiala...

Sezione
15th December 2007, 23:07
Pollul e nedrept. Cum sa-l compari pe Zapata cu Fabbiani ? Fiecare face in teren ceea ce celalalt n-ar putea.

In consecinta :dintre jucatorii straini, cel mai bun portar e Zapata, cel mai bun atacant mi se pare Fabbiani, cel mai bun atacant/aripa e Semedo.

De acord cu tine.. E interesant ca un stelist recunoaste ca CFR-ul are cei mai buni stranieri din tara !!!

nr.zece
16th December 2007, 19:30
wobay

Lordul
16th December 2007, 22:25
lupta se da intre Zapata si Wobay asa cum era si de asteptat....

SAMM
17th December 2007, 10:28
Emeghara de ce nu e in poll

oricum Zapata

Universal
17th December 2007, 20:14
Zapata, a jucat in acest sezon cel mai constant :ok:

Lordul
23rd December 2007, 16:26
Zapata si Fabianni pe primele 2 locuri

Gontel
26th December 2007, 20:10
Zapata. Si nu spun asta din subiectivitate.
Daca e sa ne luam dupa statistica, vine asa: Gigel Bucur (roman) e golgeterul campionatului pana acum, deci e mai bun ca Fabbiani. Zapata a aparat in 18 meciuri si a primit 9 goluri, iar fundasii Stelei nu au mai fost chiar in forma toamna asta.

Lordul
26th December 2007, 20:52
lupta stransa cu doar cateva zile inainte de inchiderea poll-ului ...

giovanni BV
27th December 2007, 00:45
Fabiani , asta are viitor mare !!! Jucatori buni exista peste tot , dar in teren se vede valoarea !!!;)

blaga
27th December 2007, 20:15
obvious: Zapata si Didi

pacat ca Zapata n-are si aparare pe langa el.

Oricum cea mai buna echipa se subintelege:


Pollul e nedrept. Cum sa-l compari pe Zapata cu Fabbiani ? Fiecare face in teren ceea ce celalalt n-ar putea.

In consecinta :dintre jucatorii straini, cel mai bun portar e Zapata, cel mai bun atacant mi se pare Fabbiani, cel mai bun atacant/aripa e Semedo.

Steaua nu poate spera la mai mult de 0-0 cu cfr

Cappone
1st January 2008, 19:48
fabbiani
zapata
karamyan

corello
1st January 2008, 23:53
zapata ca portar de departe un transfer reusit al stelei ,super bun..si atat.Nu cred ca poti compara totusi un portar cu un jucator de camp...inegal dupa parerea mea
ca valoare zic ca Fabbiani(indiscutabil cel mai bun),Djapka, Culio , Tony si Jelev(sper ca bine am scris) is cei mai valorosi jucatori straini
A..era sa uit un strain...Szekely ..ca ii strain de U amu >:))...ii prevad un viitor mare la Ianis