PDA

View Full Version : Romania - Georgia



Vadim
17th February 2004, 13:29
Meciul se joaca miercuri la ora 15:00. Pareri despre acest meci, comentarii inainte sau dupa meci, pronosticuri in acest thread special.

Pronosticul meu: Romania - Georgia 3-1

Despre meci, aici: http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/nationala/404.shtm

Ayrton
17th February 2004, 14:30
Eu zic ca batem, scorul nu va fi prea mare, avnd in vedere linia de fundasi pe care o va alinia "Generalul": Ghionea (??????????e nebun iordanescu!!!!)-Tamas-Rada.
Oare cel mai bun fundas din tara dupa Radoi si Iencsi, adica Barcauan de ce nu a fost convocat?

vasile314tzurka
17th February 2004, 14:41
simplu, ce te miri, s-a uitat cite goluri a luat dinamo si a zis ca de la voi nu ia fundasi:)

Ayrton
17th February 2004, 14:48
E, doar nu l-am propus pe Burca... Sau pe Delwarte...

vasile314tzurka
17th February 2004, 14:50
eu ti-am explicat algoritmul nu daca barcauan e bun sau rau. cinstit sa fiu nu prea l-am remarcat, dar poate sa fie greseala mea.

Ayrton
17th February 2004, 14:53
Pai da, tu te-ai multumit sa il admiri pe Hamutovski... Dar ce ne facem la Nationala, ca vad ca titular e anuntat Mosh Stelea...

vasile314tzurka
17th February 2004, 14:56
bun si iepurasul:) o sa fie nationala de la antipa:) dupa povestea cu steaua nici nu mai vreau sa ma gindesc ce si cum la nationala. acum tu ce vrei? sa ne calificam? pai daca ne calificam ia jeneralul o troita sa pupe. dupa cum vad eu nu ne mai facem bine si ma retrag la sumo.

Ayrton
17th February 2004, 14:59
Mai e speranta: sa considere un seic arab ca "generalul" e mare antrenor si fara Hagi jucator, si sa il ia prin desert sa antreneze niste camile pentru "un pumn" de petrodolari.
Si sa nu aduca Nashu antrenor pe Jenei ci unul adevarat!

vasile314tzurka
17th February 2004, 15:01
pai nashu aduce si el de unde poate sa mai scoata ceva ca altfel de unde si pina unde un antrenor care incheie o campanie dezastos continua si chiar face pe fata mare la aritat cu "confindentialitatea" contractului.

nichi_dude
17th February 2004, 16:16
Romania bate cu 2-0, iar Steaua va primi o mare lovitura de la FRF...

Ayrton
17th February 2004, 16:23
Vezi ca problema cu Steaua se dezbate in alta parte, dar oricum, va avea grija LPF sa atenueze / anuleze lovitura.

vasile314tzurka
17th February 2004, 16:26
stiie cineva ceva de rezultat?

ieppy
17th February 2004, 16:27
Meciul se joaca maine.

Vadim
17th February 2004, 16:27
Se joaca miercuri, o sa fie live pe site.

vasile314tzurka
17th February 2004, 16:28
:) misto. am citit anuntul lui vadim din doi in doi se pare:))
pronostic: 3-1 pentru noi.

No1Fan
17th February 2004, 16:39
Pe care site? Pe asta?

Vadim
17th February 2004, 16:54
Pe care site? Pe asta?
Normal ca pe asta. Tu esti mai nou aici, nu stii ca se da cam tot live ce inseamna nationala, divizia a, echipe romanesti in Cupe europene? Maine o sa vezi link pe prima pagina, acum este pus fara link. In plus, se pregateste un modul de live extrem de profesional, o data cu inceputul returului. Nu cred ca va fi lansat inainte, dar nu se stie niciodata. Se lucreaza.

ricky
17th February 2004, 18:53
Cred ca scorul are mai putina importanta !
JOCUL ECHIPEI ! Asta trebuie sa corespunda !
Apoi...GEORGIA are o echipa destul de buna pe atac !
Cred ca se vor marca v'o 5 goluri :3-2 pentru noi !
Daca se preyinta toti georgieni...atunci nu ne va fi chiar asa de usor !

ricky
17th February 2004, 19:08
Ah ! Inca ceva ...
Sper sa nu ne punem piedica singuri !
La actuala atmosfera din sinul echipei, la aerele de vedeta ale unora... :rolleyes:

In fiecare echipa se pot naste animozitati dar...ce este la noi, de ani de zile, e dea dreptul revoltator !

Adrian
18th February 2004, 02:59
Presimt ca Ganezul o sa dea cel putin un gol maine.

rt_trujohn
18th February 2004, 04:23
salut din australia, parerea mea este ca noi vom bate gerorgia, dar din pacata echipa nationala de fotbal nu mai este cum a fost o data, este plina de coruptie, ne trebe un nou selectionar si poate atuncia lucrurile se vor schimba.
pina atuncia eu pretenti de la echipa nationala nu mai am, stateam noaptea pina la ora 4 sa aflu scorul de pe internet si ma dueceam la ora 7 la lucru, drept sa zic nu regret nimica sint romini si voi face de fiecare data acest lucru :) in fine HAI ROMANIA

Red Heat
18th February 2004, 12:04
Federalii (parca ar fi cei de la FBI - the fed's :p ) au ales bine un adversar destul de lejer pentru primul meci. Nu au vrut sa riste un adversar tare si implicit un rezultat incontrolabil de frica presiunilor ce s-ar putea ivi. Atat le trebuia dupa problema Steaua.
Cred ca vom invinge in primul rand pentru ca avem forta in atac.
2-0 pentru noi.

asterix
18th February 2004, 15:09
Comic e ca numai meciul asta va conta pentru clasamentul fifa (sau uefa)... pentru celelalte meciuri din turneu se va considera ca suntem cu o echipa divizionara. Asta-i teama federalilor sa nu cadem prea rau in clasament. Astea-s romanisme... Numai nasu' se putea gandi la asa ceva si asta pentru ca-i Iordanescu la carma si stie si el de ce-i capabil.

Marius DG
18th February 2004, 15:19
ricky sa sti ca si eu am crezut la inceput ca sint mai multe tabere in echipa nationala , dar si daca ar fi nu stiu dece ar trebui sa fie mutu chivu si restul strainerilor mai modesti , adica ei sint acolo unde sint ptr ca stiu sa joace ,ca doar nu au dat mita astia de la cluburi sa fie luati afara ,,,,, si daca vorbim de nationala , generalul are si bune si rele , probabil ca lucescu ar fi mai bun(!?) DAR deocamdata asta avem ...si scorul nu conteaza ci doar dif scheme noi care ar trebui incercate ...sa ne pregatim ptr cehi si olandeji ...desi eu nu ma speri de cehi ..mai mult de olandeji ...
stima hai romania hai poli
MDG

Marius DG
18th February 2004, 15:23
ma da fraieiri mai sint ( federali) auzi d-le ei sint ingrijorati de clasamentul nostru ,,,,? pai ce mai conteaza acum ca urmatoarea competitie nu va fi pina 2006 ptr noi ...sau poate se gindesc ca primesc vreun scaun in tribune in portugalia daca batem pe georgia ? :headbang:

vasile314tzurka
18th February 2004, 15:35
Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Nationala/Direct/2004/rom_geo.shtm

Marius DG
18th February 2004, 15:50
cum arata echipa pe teren ? ptr cei carese uita in direct ?

vasile314tzurka
18th February 2004, 15:54
45` PAUZA
44` se arata 2 minute de prelungire
41` dupa o actiune personala foarte frumoasa Petre ii paseaza lui Mutu in careu, care se inalta si trimite mingea spre poarte georgiana
39' cartonas galben pentru Kinkladze la o intrare periculoasa asupra lui Rat
38` ploaia s-a intetit, apa incepe sa balteasca pe suprafata terenului, o adevarata furie a norilor
37` lovitura libera pentru tricolori obtinuta de Pancu, Ganea executa peste poarta
35' atac bun al georgienilor, Rada respinge in corner fara a mai complica situatia
32` recuperam foarte bine la mijlocul terenului
29` GOOOL Mutu, contraatac fulger, pasa decisiva Ganea
24` faza foarte frumoasa creata de cuplul Mutu - Mitea, mingea ajunge in careu, de unde Ganea suteaza bine la coltul scurt, apara portarul Gvaramadze
21` ploua destul de tare la Larnaca, terenul se prezinta in continuare foarte bine
17` tricolorii paseaza bine, ajung relativ usor in zona careului advers
15` sut extraordinar a lui Mutu, balonul intalneste transversala
10' apara Stelea lovitura de la 11 m
9` Rat il faulteaza in careu pe Iaşvili si georgienii obtin lovitura de la 11m
6' georgienii executa bine o lovitura libera de la 22 m , Stelea respinge in corner
1' INCEPUTUL MECIULUI
Romania:

Stelea,
Rada, Stoican, Rat, Tamas,
Mitea, Petre, Ganea, Ghionea
Mutu(cpt), Pancu
Georgia

Gvaramadze
Hizanişvili, Daraselia, Amisulaşvili
Aleksidze, Nemsadze (cpt), Kobiaşvili, Kinkladze, Djamarauli
Iaşvili, Demetradze

asterix
18th February 2004, 15:58
Dincolo de aceste "povestiri" ale meciului... Il vede cineva la TV? Joaca fotbal ai nostrii (tinand cont ca jucam cu Georgia)? Sau iar au dat-o pe miuta? Se vad ceva scheme?

Vadim
18th February 2004, 16:08
Schemele se vad la reluare. In rest nu prea, ploua de rupe.

Adrian
18th February 2004, 16:24
Pana la urma cine joaca, Tamas sau Fl. Petre? Ca pe GS spune una, aici alta

vasile314tzurka
18th February 2004, 16:33
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooool

razvan141
18th February 2004, 16:59
Si GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Cernat.Scor final 3-0.
Maine la aceeasi ora jucam cu Belarus.

vasile314tzurka
18th February 2004, 17:00
ei na:) fara pauze fara chelneri:) nasol:)

Vadim
18th February 2004, 17:38
cronica meciului:

http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Nationala/407.shtm

FatFrumos
19th February 2004, 05:50
Vadim ar fi frumos daca se putea audio sau chiar video live noi cei de peste mari si tari nu prea vedem mai nimic :D

Ayrton
19th February 2004, 08:52
Bine ca am castigat...

Red Heat
19th February 2004, 09:06
Mutu confirma forma buna din ultima vreme....
Pe cand noi jucam cu Georgia, Cehia are meci cu Italia. Si mai scoate si un egal chiar in deplasare. Incep sa cred din ce in ce mai tare ca iar nu ne calificam...

baubau
20th February 2004, 08:03
Mutu mi s-a parut prea egoist cate o data a jucat bine,dar in unele faze vroia sa faca tot singur era inconjurat de 5 aparatori,nici o problema ,de ce sa-i pasez unui coleg sunt vedeta ii fac pe toti...Parerea mea!
Nu ne calificam oricum ...oare este o casa de pariuri unde pot sa pariez deja pe lucrul asta?

rt_trujohn
21st February 2004, 05:10
nu se stie nicio o data trebe sa vedem, si cedaca cheia a facu egal cu italia? ai nu inseamna ca va fi ainaceas forma cind jocurile se for juca pentru calificare. Echipa nu e perfecta, si mutu nui egoist, parerea mea este ca ne vom califiaca, si danemarca in 1996 nu sau calificat la cupa europeana, dar din cauza razbouilui civil din yougoslavia UEFA ia lasat sa joace in loucul yougoslaviei, si au cistigat totul, haide sai tinem cu ei :P

HAI ROMANIA