PDA

View Full Version : Champions League - Faza finala KO !



georg40
12th December 2007, 15:28
Echipele calificate in “8”-imi: Porto, Liverpool (A), Chelsea, Schalke (B), Real Madrid, Ol.Pireu (C), Milan, Celtic (D), Barcelona, Lyon (E), ManU, Roma (F), Inter, Fenerbahce (G), Sevilla, Arsenal (H).

Tragerea la sorti a optimilor de finala are loc la 21 decembrie, ora 13, la Nyon. Cu aceasta va incepe de facto faza finala, eliminatorie a editiei 2007/2008.
Tragerea la sorti a sferturilor de finala si semifinalelor are loc la 14 martie ora 13 la Nyon.

Datele etapelor din faza finala:

optimi: 19/20 februarie si 4/5 martie 2008
sferturi: 1/2 aprilie si 8/9 aprilie 2008
semifinale:22/23 si 29/30 aprilie 2008
finala: 21 mai 2008 la Moscova.

Bogdy LFC
12th December 2007, 15:44
Abia astept :drak: :floricica:

Lordul
12th December 2007, 19:20
mai sunt practic 2 necunoscute...Rangers sau Lyon ,PSV sau Fenerbahce ?

georg40
12th December 2007, 20:06
mai sunt practic 2 necunoscute...Rangers sau Lyon ,PSV sau Fenerbahce ?

Calificatele le trec la noapte in locul ...semnelor de intrebare !

Lordul
12th December 2007, 20:22
nu se fac pronosticuri de genu cine cu cine cade in optimi ?

georg40
12th December 2007, 20:32
nu se fac pronosticuri de genu cine cu cine cade in optimi ?

Esti liber sa faci ce pronosticuri doresti. Eu nu fac, inca nici nu se stiu toate echipele calificate.

Lordul
12th December 2007, 21:51
dupa ce se vor stie toate echipele calificate...

georg40
12th December 2007, 22:40
dupa ce se vor stie toate echipele calificate...

Cum spuneam esti liber sa faci, daca ai vreo idee pune-o in practica...

Lordul
12th December 2007, 22:42
n-am asa inspiratie la ora asta...ziceam si yo...

Lyon si Fenerbahce merg in optimi....
asadar sa recapitulam :

Porto ,Liverpool (A) , Chelsea,Schalke (B) , Real,Olimpiakos Pireu (C) ,Milan si Celtic (D) , Barcelona si Lyon (E) ,Man Utd ,Roma (F) , Inter ,Fenerbahce(G) ,Sevilla,Arsenal(H)

YoNuTzz
13th December 2007, 01:08
Urna 1 :
Porto
Chelsea
Real Madrid
AC Milan
Barcelona
Manchester United
Inter
Sevilla

Urna 2:
Liverpool
Schalke
Olympiakos
Celtic
Lyon
AS Roma
Fenerbahce
Arsenal

Arsenal si Liverpool sunt echipele de evitat ptr echipele din urna 1...

georg40
13th December 2007, 11:36
Calificarea in optimi arata unde avem fotbal de clasa la nivelul cluburilor: Anglia (4), Italia (3) si Spania (3) dau majoritatea...

georg40
13th December 2007, 12:26
In asteptarea tragerii la sorti sa reamintim ce nu este posibil !

- imperecherea a doua echipe din aceeasi tara;
- imperecherea a doua echipe clasate pe primul loc in grupa;
- imperecherea a doua echipe care au evoluat in aceeasi grupa;
- imperecherea a doua echipe clasate pe locul al doilea in grupa.

Echipele clasate pe locul secund in grupa vor sustine obligatoriu primul meci pe teren propriu.

Cine are rabdare poate incepe sa faca...perechile !

Lordul
13th December 2007, 14:49
da insa sunt prea multe combinatii de facut...

georg40
13th December 2007, 15:47
Oricum , sa ne bucuram: nu vom asista la meciuri slabe. E deajuns sa citesti numele echipelor calificate.

Lordul
13th December 2007, 15:51
depinde cum o iei dar sunt sigur ca si echipele mici gen Olimpiakos si Porto se vor mobiliza exemplar si vor face spectacol

georg40
13th December 2007, 17:00
In aceasta faza a competitiei nu mai exista echipe mici. Poate echipe fara nume sonore, dar eu am vazut aceasta Olimpiacos, joaca un fotbal foarte bun, a invins-o pe Werder la Bremen fara drept de apel.

Geografu
13th December 2007, 17:32
Sa incerc sa fac niste pronosticuri dupa regulile anuntate mai sus binenteles :

Inter - Olympiakos
Chelsea - AS Roma
Sevilla - Fenerbahce
Porto - Celtic
Real Madrid - Schalke
Manchester United - Lyon
Barcelona - Arsenal
AC Milan - Liverpool :evil:

Vom vedea la momentul tragerii la sorti cata inspiratie am avut...:rolleyes::P

Andrei_23
13th December 2007, 17:46
porto-celtic ar fii cel mai slab meci al optimilor
as vrea sa vad un Inter-Arsenal sau Real Madrid-Liverpool :)

Bogdy LFC
13th December 2007, 18:19
Sa incerc sa fac niste pronosticuri dupa regulile anuntate mai sus binenteles :

Inter - Olympiakos
Chelsea - AS Roma
Sevilla - Fenerbahce
Porto - Celtic
Real Madrid - Schalke
Manchester United - Lyon
Barcelona - Arsenal
AC Milan - Liverpool :evil:

Vom vedea la momentul tragerii la sorti cata inspiratie am avut...:rolleyes::P

Musca-ti limba omule,k ne distruge AC Milan.5-0 pe San Siro si 3-1 pe ANFIELD :P :(

georg40
13th December 2007, 19:55
porto-celtic ar fii cel mai slab meci al optimilor
as vrea sa vad un Inter-Arsenal sau Real Madrid-Liverpool :)

Banuiesc ca expresia slab meci o folosesti ca o figura de stil. Porto-Celtic ar fi un meci extraordinar. De meciuri slabe nici nu va poate fi vorba. Citeste incaodata numele echipelor...

YoNuTzz
13th December 2007, 19:57
Musca-ti limba omule,k ne distruge AC Milan.5-0 pe San Siro si 3-1 pe ANFIELD :P :(

eh, de unde atata...
si noi vrem sa va evitam...

ducus
13th December 2007, 20:21
Daca pana si scotienii au ajuns in optimile CL, n-am ce zice! Mi-as dori totusi sa joace Milan cu Liverpool in optimi, sa nu mai avem parte de o alta finala intre cele doua.

mArIuSeL
13th December 2007, 20:31
Sezonul acesta Manchester ia Champions Ligue!!:ok:

georg40
13th December 2007, 20:35
Daca pana si scotienii au ajuns in optimile CL, n-am ce zice! Mi-as dori totusi sa joace Milan cu Liverpool in optimi, sa nu mai avem parte de o alta finala intre cele doua.

Ce inseamna ca pana si scotienii ? Celtic este presarata cu o seama de jucatori straini, Scotia fiind pana la urma doar...locul unde activeaza echipa. Nu-i altfel cu Arsenal, Chelsea si alte cateva, exemple sunt destule...


Aici:http://de.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15105/match=301253/report=lu.html

Andrei_23
13th December 2007, 21:10
orice echipa ar juca cu celtic , va avea un meci extraordinar de greu pe celtic park
as vrea sa pice cu barcelona , ar fi foarte interesant

Lordul
13th December 2007, 21:16
eu vad un super meci in optimi :

Real Madrid-Arsenal !

YoNuTzz
13th December 2007, 22:06
eu ma astept la un arsenal - inter in optimi :ok:

Bogdy LFC
13th December 2007, 22:10
Manchester - Lyon

LIVERPOOL - Sevilla

FC Porto - Arsenal

CELTIC - Chelsea

Inter - Olympiacos

AC Milan - Schalke

AS Roma - Barcelona

Fenerbahce - Real Madrid


***In viziunea mea.Vom vedea cate dintre aceste dueluri voi nimeri :ok:

georg40
14th December 2007, 00:23
@ Bogdy LFC: vad ca tu nu te lasi. Ce am sa rad daca nu iese niciun un meci... Lipseste doar ca si ...Lordul sa-si scrie aici asteptarile...

Bogdy LFC
14th December 2007, 07:31
@ Bogdy LFC: vad ca tu nu te lasi. Ce am sa rad daca nu iese niciun un meci... Lipseste doar ca si ...Lordul sa-si scrie aici asteptarile...

NU are cum sa NU fi nimerit nici macar un meci! Asteapta si vei vedea :ok:

georg40
14th December 2007, 11:15
NU are cum sa NU fi nimerit nici macar un meci! Asteapta si vei vedea :ok:

Nici nu avem altceva de facut decat sa asteptam !

Aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1726082#post1726082

georg40
17th December 2007, 16:37
Tragerea la sorti de vineri de la Nyon , programata pentru ora 13, va fi efectuata de secretarul general UEFA, David Taylor si de directorul UEFA pentru intreceri de club, Michele Centenaro.

Bogdy LFC
17th December 2007, 18:32
Tragerea la sorti de vineri de la Nyon , programata pentru ora 13, va fi efectuata de secretarul general UEFA, David Taylor si de directorul UEFA pentru intreceri de club, Michele Centenaro.

Man intreb care dintre noroc si/sau ghinion va purta :D

Lordul
17th December 2007, 19:08
toate le vom afla vineri ....pana atunci asteptam relaxati stiind ca nici o formatie romaneasca nu s-a calificat in primavara europeana

georg40
17th December 2007, 20:15
toate le vom afla vineri ....pana atunci asteptam relaxati stiind ca nici o formatie romaneasca nu s-a calificat in primavara europeana


Chiar relaxati nu . Daca ma gandesc la posibilitatea unei intalniri,desigur in faza urmatoare, Barcelona - ManU atunci tu trebuie sa ai in piept...doua inimi !

Lordul
17th December 2007, 22:53
ma rog ,ar fi un meci de vis Barca-Man Utd dar e posibil abia in sferturi

Tazz
18th December 2007, 00:34
Nu e prea frumos sa vezi un meci de-asta intre echipele preferate :(
Am vazut si eu anul trecut Man United - Milan si e cam nasol. Am tinut cu United dar nu mi-a parut rau ca s-a calificat Milan :D
Dar oricum... e ciudat sa te uiti la un meci si sa ai emotii la fiecare atac indiferent in ce parte :D

Tazz
18th December 2007, 00:35
Asta ca sa nu mai zic de Dinamo - Man United din 2004 :(
Lordule.. ma intelegi nu ?

Denis
18th December 2007, 05:21
......Arsenal si Liverpool sunt echipele de evitat ptr echipele din urna 1...

Eu zic ca si Lyon-ul este o echipa de evitat din urna a II-a.

georg40
18th December 2007, 11:15
Eu zic ca si Lyon-ul este o echipa de evitat din urna a II-a.

Chiar daca relativ tarziu, Lyon a aratat cel putin in partida de la Glasgow ca nu este inca de nesocotit. Si eu cred ca ea poate mai mult, sa vedem pe cine ii arunca sortii ca adversar ?

Bogdy LFC
18th December 2007, 14:19
Chiar daca relativ tarziu, Lyon a aratat cel putin in partida de la Glasgow ca nu este inca de nesocotit. Si eu cred ca ea poate mai mult, sa vedem pe cine ii arunca sortii ca adversar ?

Eu sper din tot sufletul sa fie Manchester UTD adversara lor in optimi :ok:

georg40
18th December 2007, 15:38
Tu speri intr-un meci usor pentru ManU. Dupa parerea mea nu ar fi.

Bogdy LFC
18th December 2007, 17:08
Tu speri intr-un meci usor pentru ManU. Dupa parerea mea nu ar fi.

:happy Clar k NU ai inteles la ce m-am referit! :D

Eo urasc Man U si Lyon ;) De aceea vreau sa se intalneasca intre ele atat de repede si sunt confident k se va intampla asta :ok:

georg40
18th December 2007, 19:38
:happy Clar k NU ai inteles la ce m-am referit! :D

Eo urasc Man U si Lyon ;) De aceea vreau sa se intalneasca intre ele atat de repede si sunt confident k se va intampla asta :ok:

Ceva nou pentru mine. Tu esti pe Anglia si urasti ManU, in fapt cea mai simpatica echipa insulara ?
Mie Liverpool imi zice ceva doar daca ma gandesc la ...Beatles !

Bogdy LFC
18th December 2007, 20:12
Mie Liverpool imi zice ceva doar daca ma gandesc la ...Beatles !

Daca este asa,atunci inseamna (politicos iti spun) ca NU ai prea mare treaba cu cunoasterea istoriei si valorilor fotbalului!

Ar trebui sa fie si-un FC langa LIVERPOOL ca sa-ti dai seama ca e cea mai titrata echipa din Marea Britanie,emblema fotbalului acestei tari,cea mai iubita echipa din aceasta tara in toata lumea? :o:

Numai bine! :ok:

georg40
18th December 2007, 20:30
Daca este asa,atunci inseamna (politicos iti spun) ca NU ai prea mare treaba cu cunoasterea istoriei si valorilor fotbalului!

Ar trebui sa fie si-un FC langa LIVERPOOL ca sa-ti dai seama ca e cea mai titrata echipa din Marea Britanie,emblema fotbalului acestei tari,cea mai iubita echipa din aceasta tara in toata lumea? :o:

Numai bine! :ok:

Nici eu nu sunt perfect. Totusi, pentru informatia ta , in toate magazinele si enciclopediile din lume cand se aminteste de Liverpool pe prim pla nu este FC ci Beatles. Cel mai bun produs al acestui oras din toate timpurile. Sigur, asta nu impiedica FC sa bata mingea mai departe cu succes, nimic de negat.

georg40
19th December 2007, 12:08
Dupa incheierea acestei editii a CL, capitanul lui AC Milan , Paolo Maldini isi va incheia cariera. Jucatorul in varsta de 39 de ani are in urma sa o activitate competitionala de vis, care intrece cu mult palmaresul tatalui sau, Cesare Maldini si el la randul sau un remarcabil stoper al echipei nationale.
Ramanand doar la CL, Paolo Maldini a castigat cu echipa sa acest trofeu de 5 ori !

Iaco
19th December 2007, 13:51
Ceva nou pentru mine. Tu esti pe Anglia si urasti ManU, in fapt cea mai simpatica echipa insulara ?
Mie Liverpool imi zice ceva doar daca ma gandesc la ...Beatles !

Stai linistit...nu esti singurul...:D:D:P

georg40
19th December 2007, 19:07
Stai linistit...nu esti singurul...:D:D:P

Trebuie sa recunosc sincer ca niciodata nu m-au interesat in mod deosebit echipele insulare, cu o singura exceptie: Celtic.
Celelalte echipe, fie engleze, scotiene, irlandeze sau galeze mi-au fost indiferente.
De cand Ballack joaca ( vorba vine...) la Chelsea am mai aruncat cate o privire acolo, dar nu mai mult.
Asta nu inseamna catusi de putin ca nu recunosc si apreciez valoarea fotbalului din Marea Britanie.

Andrei_23
19th December 2007, 20:06
liverpool are cele mai multe trofee , cei mai devotati suporteri , in curand cel mai impresionant stadion din anglia

ori spui din invidie ori nu esti documentat , dar LIVERPOOL FC e una din cele mai bune echipe de fotbal din lume

georg40
19th December 2007, 20:53
@ andrei 23: cui te-ai adesat cu postul tau , ca nu rezulta...

Daca mie, atunci sa stii ca nu sunt nici nedocumentat, nici invidios, stiu ca Liverpool este una dintre cele mai bune echipe din lume, eu am afirmat doar ca nu ma intereseaza in mod deosebit echipele insulare. Cred ca am voie sa spun asta, fara sa vreau raul lui Liverpool.

Daca nu mi te-ai adresat mie, atunci uita totul !

Andrei_23
19th December 2007, 21:10
in fine , da nu poti spune ca singuru' lucru care iti vine in minte cand te gandesti la orasul liverpool e trupa beatles

georg40
19th December 2007, 21:18
in fine , da nu poti spune ca singuru' lucru care iti vine in minte cand te gandesti la orasul liverpool e trupa beatles

De ce nu ? Pe vremea Beatles-ului fotbalul era sau mai exact ajunsese in umbra. John , Paul, Ringo si George erau mai vestiti decat oricare fotbalist.
In alta ordine de idei, nu strica sa se citeasca aici si printre randuri, nu trebuie luat totul ca litera de evanghelie. Parafrazand, fiecare cu...parerea lui !

georg40
20th December 2007, 20:04
Pentru ca vreau...pace cu fanii lui Liverpool imi aduc aminte cu placere de acea finala din anul 2005, cand echipa engleza a revenit de la 0-3 si a castigat la penaltiuri. A fost una dintre finalele cele mai palpitante ale competitiei.

Bogdy LFC
20th December 2007, 20:41
Pentru ca vreau...pace cu fanii lui Liverpool imi aduc aminte cu placere de acea finala din anul 2005, cand echipa engleza a revenit de la 0-3 si a castigat la penaltiuri. A fost una dintre finalele cele mai palpitante ale competitiei.

:happy Pai asa mai merge :):ok:

Aia a fost cea mai spectaculoasa finala din istoria CL.Ma bucur k si tu esti unul dintre fanii care sustin asta :ok:

milanezu
20th December 2007, 23:08
:happy Pai asa mai merge :):ok:

Aia a fost cea mai spectaculoasa finala din istoria CL.Ma bucur k si tu esti unul dintre fanii care sustin asta :ok:

da din prisma scorului.
a jucat si liverpool vreo 10 min din 120.

Geografu
20th December 2007, 23:19
Deja emotiile au inceput din punct de vedere al fanilor implicati.Sper doar sa vedem meciuri tari si frumoase si ( subiectiv ) un traseu cat mai bun pentru Liverpool ! :ok:

Kooler
20th December 2007, 23:25
Sper ca Kaka o sa si foloseasca magia pentru a mai castiga inca o data trofeul.

Bogdy LFC
20th December 2007, 23:27
Sper ca Kaka o sa si foloseasca magia pentru a mai castiga inca o data trofeul.

Si eu :ok:

Sasuke Uchiha
21st December 2007, 00:19
bogdy, tu vrei ca miLAnu sa castiga iar CL ?? :D

Bogdy LFC
21st December 2007, 10:32
bogdy, tu vrei ca miLAnu sa castiga iar CL ?? :D

Pai stiind k noi NU avem sanse,DA! as vrea k AC Milan sa-si pastreze trofeul :ok:

georg40
21st December 2007, 12:16
Pai stiind k noi NU avem sanse,DA! as vrea k AC Milan sa-si pastreze trofeul :ok:

Asta nu ! Daca as putea alege o invingatoare as vota pentru Celtic !

mArIuSeL
21st December 2007, 12:57
Cateva minute si incepe tragerea la sorti , vreau un adversar de calibru pt. Manchester.:ok:

Bogdy LFC
21st December 2007, 12:59
Asta nu ! Daca as putea alege o invingatoare as vota pentru Celtic !

NU georg! CELTIC este cea mai slaba echipa din deplasare din ultimile sezoane.Va fi imposibil sa treaca de optimi :( Cu parere de rau spun asta despre ei chiar dak sunt fan al acestei echipe! :(

Iaco
21st December 2007, 13:23
Cateva minute si incepe tragerea la sorti , vreau un adversar de calibru pt. Manchester.:ok:

De ce ma?
Na ca am picat cu lyonu...cre ca bogdy se imbata acum:P:P...am picat cu singura echipa care ne putea pune probleme...da daca scoatem un egal la ei acasa putem spune ca avem prima sansa

caine19
21st December 2007, 13:25
or sa fie meciuri frumoase...

Shalke-Porto il vad cel mai echilibrat meci , poate si Liverpoo - Inter :ok:

Sa castige Inter liga :D

mArIuSeL
21st December 2007, 13:27
De ce ma?
Na ca am picat cu lyonu...cre ca bogdy se imbata acum:P:P...am picat cu singura echipa care ne putea pune probleme...da daca scoatem un egal la ei acasa putem spune ca avem prima sansa

Vroiam un adeversar puternic pt. a demostra ca avem o echipa super buna. Iata ca adversarul a venit , e bine ca jucam primul meci la ei iar cel decisiv acasa la noi!:ok:

Catalanul
21st December 2007, 13:34
Barsa - Celtic
Manchester - Lyon
Real Madrid - AS Roma
Inter - Liverpool
Milan - Arsenal
Sevilla - Fenerbahce
Chelsea - Olympiakos
Porto - Schalke

acestea sunt optimile din acest sezon

georg40
21st December 2007, 15:47
Motive temeinice m-au retinut de la urmarirea tragerii la sorti in fata monitorului, dar am ascultat totul pe drum in masina !
Multumesc celor care au deschis noi threaduri, ca si celor care au declansat primele discutii.
Bineinteles vom face si un concurs de pronosticuri cu cele 8 meciuri, nici ca s-ar putea altfel.
"Viel Spass" zice neamtul, ceea ce inseamna "Multa placere" (la discutii) !

Geografu
21st December 2007, 18:57
Sa incerc sa fac niste pronosticuri dupa regulile anuntate mai sus binenteles :

Inter - Olympiakos
Chelsea - AS Roma
Sevilla - Fenerbahce
Porto - Celtic
Real Madrid - Schalke
Manchester United - Lyon
Barcelona - Arsenal
AC Milan - Liverpool :evil:

Vom vedea la momentul tragerii la sorti cata inspiratie am avut...:rolleyes::P

2 meciuri ghicite , e ceva ! :)

YoNuTzz
21st December 2007, 22:18
un lucru e clar...vor fi meciuri frumoase in optimi...
cele mai tari, si mai interesante meciuri vor fi in ordinea urmatoare:
1. AC MILAN - Arsenal
2. Inter - Liverpool
3. Man Utd - Lyon
4. Real - Roma

ps: Porto - Schalke nu este un meci de optimi...pacat k vor fi eliminate echipe puternice si va merge mai departe una din cele 2...

Andrei_23
21st December 2007, 22:24
am presimtit ca milanu' va pica cu arsenal :)

Andrei_23
21st December 2007, 22:25
orice echipa ar juca cu celtic , va avea un meci extraordinar de greu pe celtic park
as vrea sa pice cu barcelona , ar fi foarte interesant


si asta l-am nimerit :evil:

Bogdy LFC
5th February 2008, 13:07
Iata ceva foarte dragut despre Champions League :)

http://www.sport.ro/stiri/26099/Fotbal-Extern/Liga-campionilor/Rivalitatea-nu-cunoaste-limite-Champions-League-se-intoarce.html#

Geografu
5th February 2008, 13:45
Frumos intr-adevar , de-abia astept si eu sa reinceapa fotbalul de gala ! :yes:

georg40
11th February 2008, 17:41
Programul complet al optimilor (datele meciurilor tur/retur):

Schalke - Porto 19/02 » 05/03 »
Roma - Real Madrid 19/02 » 05/03 »
Olympiacos - Chelsea 19/02 » 05/03 »
Liverpool - Internazionale 19/02 » 11/03 »
Celtic - Barcelona 20/02 » 04/03 »
Lyon - Man. United 20/02 » 04/03 »
Fenerbahçe - Sevilla 20/02 » 04/03 »
Arsenal - Milan 20/02 » 04/03 »

YoNuTzz
12th February 2008, 15:28
yep, saptamana viitoare revine UCL :ok:

Andrei_23
12th February 2008, 20:43
ce meciuri transmite protv-ul ? normal ar fi Liverpool - Inter si Arsenal - Milan...sunt subiectiv ? :D

Bogdy LFC
12th February 2008, 20:50
ce meciuri transmite protv-ul ? normal ar fi Liverpool - Inter si Arsenal - Milan...sunt subiectiv ? :D


Cred ca adresa aceasta iti apartine http://www.sport.ro/stiri/26622/Fotbal-Extern/Liga-campionilor/Champions-League-revine-cu-meciuri-de-senzatie.-Vezi-meciurile-de-marti-si-miercuri-19-si-20-februar.html

Andrei_23
12th February 2008, 21:06
Mersi Bogdy. Ma mira ca nu dau nimic si pe sport.ro , doar pe site , foarte probabil ne vor "delecta" cu wrestling :sleep:

Abia astept meciurile :D :ok:

kain
12th February 2008, 21:20
Marti, 19 februarie:

Liverpool – Inter, LIVE la ProTV si pe www.protv.ro, de la 21:45

Roma – Real Madrid, LIVE EXCLUSIV pe www.sport.ro, de la 21:45

Miercuri, 20 februarie:

Arsenal – Milan, LIVE la ProTV si pe www.protv.ro, de la 21:45

Lyon – Manchester, LIVE EXCLUSIV pe www.sport.ro, de la 21:45

Celtic – Barca, LIVE EXCLUSIV pe www.sport.ro, de la 21:45

Aiurea ca nu mai transmit meciuri pe postul tv "sport.ro" ci doar pe site :rolleyes:

Tazz
18th February 2008, 21:00
Da concursu de pronosticuri pt optimi se mai tine undeva ?

solaris
19th February 2008, 19:35
LIVE IN ACESTA SEARA SI MAINE PE INTERNET.

SE VEDE DOAR FOLOSIND INTERNET EXPLORER

Download Uclive First:http://uc.sina.com.cn/download/live/weblive2.4.0.0.exe
AS Roma - Real Madrid:http://www.zhibo8.com/sina1.htm
Liverpool - Inter:http://www.zhibo8.com/sina2.htm
Olympiakos - Chelsea:http://www.zhibo8.com/sina3.htm
Schalke 04 - FC Porto:http://www.zhibo8.com/sina4.htm
Arsenal - AC Milan:http://www.zhibo8.com/sina5.htm
Olympique Lyon - Manchester United :http://www.zhibo8.com/sina6.htm
Celtic vs. FC Barcelona :http://www.zhibo8.com/sina7.htm
Fenerbahce vs. FC Sevilla :http://www.zhibo8.com/sina8.htm

georg40
19th February 2008, 23:39
Rezultatele finale de marti:

Schalke - Porto 1-0
Roma - Real 2-1
Olimpiacos - Chelsea 0-0
Liverpool - Inter 2-0

Ray1
19th February 2008, 23:59
Da concursu de pronosticuri pt optimi se mai tine undeva ?

Uitate mai bine ca thread-ul e deschis.(Etapa a 7-a)

georg40
20th February 2008, 22:46
Rezultate la pauza:

Arsenal - Milan 0-0
Lyon - ManU 0-0
Fenerbahce - Sevilla 1-1
Celtic - Barcelona 2-1

georg40
20th February 2008, 23:38
Rezultate finale:

Arsenal - Milan 0-0
Lyon - ManU 1-1
Fenerbahce - Sevilla 3-2
Celtic - Barcelona 2-3

georg40
21st February 2008, 11:44
Cu 6 goluri, Lionel Messi (Barcelona) a preluat conducerea in clasamentul golgeterilor competitiei, urmat cu cate 5 goluri de Gerard (Liverpool), Ibrahimovic (Inter) si Ronaldo (ManU).

YoNuTzz
21st February 2008, 13:47
daca stam sa analizam, doar barca e ca si calificata in sferturi...restul se joaca :ok:

Bogdy LFC
4th March 2008, 23:57
Aproape toate cele 4 echipe englezesti sunt calificate in sferturi iar daca aclo nu vor fi fi sortite sa joace intre ele,atunci sezonul acesta vom avea o invazie PUTIN mai mare ca sezonul trecut a englezilor! :ok:

Catalanul
5th March 2008, 00:45
gresit bogdy, in sferturi se pot intalni 2 echipe din aceeasi tara :)

later edit: acum mi'am dat seama ca ai pus si tu acel "daca"... cam mica probabilitatea sa nu avem parte macar de un sfert 100% englezesc :D

Vincitor
6th March 2008, 22:14
Ar fi ok o finala Barca -Liverpool ! E posibil ?

delaparis
11th March 2008, 23:38
Gata ... englezii au patru cluburi in sferturi deci vor castiga cupa ... :)

Catalanul
12th March 2008, 00:05
si anu trecut au avut 3 echipe in semifinale si tot nu au reusit s'o castige :ok: deci orice e posibil :D

georg40
13th March 2008, 16:58
Pentru tragerea la sorti de vineri, 14 martie ora 14,15 la Nyon in Elvetia intra in urna urmatoarele echipe: ManU, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Schalke, Fenerbahce, Roma si Barcelona.

S-ar putea spune : Anglia contra restului Europei !

Cu acest prilej vor fi trase la sorti atat sferturile de finala cat si semifinalele.

Kooler
13th March 2008, 17:01
Ar trebuii sa cada o echipa englezeasca cu una din restul europei sau se pot elimina englezi intre ei?

georg40
13th March 2008, 17:58
In aceasta faza nu exista niciun fel de urne distincte, tragerea la sorti este absolut libera , fiecare poate cade cu fiecare !

Kooler
13th March 2008, 18:35
M-as bucura foarte tare daca din acestea 4 nu ar castiga nici una.

Niros88
13th March 2008, 19:56
Ar trebuii sa cada o echipa englezeasca cu una din restul europei sau se pot elimina englezi intre ei?

Din cate stiu eu,nu se aplica aceleasi reguli la aceasta tragere precum cele de la tragerea grupelor...so...se poate ca englezii sa joace intre ei in aceasta faza.

YoNuTzz
13th March 2008, 22:08
deci...
in sferturi oricine poate cadea cu oricine :ok:

milanezu
13th March 2008, 22:18
M-as bucura foarte tare daca din acestea 4 nu ar castiga nici una.

god bless ur words.
:lol::lol::lol:
hai roma, hai barca.

delaparis
13th March 2008, 22:28
In aceasta faza nu exista niciun fel de urne distincte, tragerea la sorti este absolut libera , fiecare poate cade cu fiecare !

sper sa mai cada si englezi impreuna ... ca prea nu mai are nimeni loc de ei :D

Universal
13th March 2008, 22:32
Mie imi doresc ca toate echpele englezesti s apice cu celelalte 4 ramase..dau si un pronostic, cine cu cine va pica...


Chelsea-Liverpool

Arsenal-Barcelona

Fenerbahce-Mancheser United

Schalke-As Roma

Geografu
13th March 2008, 23:08
Eu zic asa :

Arsenal - Chelsea -
Roma - Liverpool -
Manchester - Schalke -
Fenerbache - Barcelona -

Andrei_23
14th March 2008, 13:54
Chelsea - Barcelona si sunt fericit ;)

delaparis
14th March 2008, 14:20
Englezii vor avea sigur o echipa in finala

georg40
14th March 2008, 15:01
Schalke - Barcelona

Arsenal - Liverpool

AS Roma - ManU

Fenerbahce - Chelsea

Partidele vor avea loc la 1/2 respectiv 8/9 aprilie.

georg40
14th March 2008, 15:05
Arsenal/Liverpool - Fenerbahce/Chelsea

Schalke/Barcelona - AS Roma/ManU

Meciurile vor avea loc la 22 si 30 aprilie.

Finala la 21 mai la Moscova.

georg40
14th March 2008, 15:10
Englezii vor avea sigur o echipa in finala

Afirmatia este valabila in proprotie de 75 la suta. Restul sanselor le are Fenerbahce...

ducus
15th March 2008, 10:15
Daca anul trecut in sapatamana Sfintelor Pasti se juca de-abia prima mansa a sferturilor de finala CL, in acest an in Saptamana Mare se va juca deja prima mansa a semifinalelor CL, iar la 3 zile dupa Pasti vom sti intre cine se joaca marea finala de la Moscova. :)

georg40
16th March 2008, 12:02
Totul este putin comprimat in acest an, apropierea lui EURO2008 obliga...

Vincitor
16th March 2008, 18:35
chelsea -liverpool ! Sper sa se califice cormoranii !

Bogdy LFC
16th March 2008, 20:04
chelsea -liverpool ! Sper sa se califice cormoranii !

Nu imi dau seama de ce te grabesti sa introduci Chelsea in semi-finale si mai ales Liverpool :o: Oricum Arsenal este favorita dupa scoaterea Campioanei Europei si a lumii din competitie :ok:

smiling_ancutza
16th March 2008, 23:58
Nu imi dau seama de ce te grabesti sa introduci Chelsea in semi-finale si mai ales Liverpool :o: Oricum Arsenal este favorita dupa scoaterea Campioanei Europei si a lumii din competitie :ok:

daca tii cu o anumita echipa nu poti fi niciodata obiectiv, ai tendinta de a anticipa in favoarea ei, chiar daca nu are teoretic cele mai mari sanse, acelasi lucru a facut si el:D...eu merg ceva mai departe liverpool cel putin in finala:cheer::cheer:

YoNuTzz
17th March 2008, 02:16
dupa parerea mea semifinalele sunt urmatoarele:
Liverpool - Chelsea
Barcelona - Man Utd

:ok:

georg40
17th March 2008, 12:06
dupa parerea mea semifinalele sunt urmatoarele:
Liverpool - Chelsea
Barcelona - Man Utd:ok:

Valoric vazut pronosticul este logic. Dar fiecare etapa de cupa are cel putin cate o surpriza. Intrebarea este: care ?

iulian_1976
19th March 2008, 00:43
Fenerul si Roma pot fi surprizele .
Nu stiu dar am o impresie ca Chealse va fi un pic,,ajutata,, poate este doar o impresie .
A doua presimtire Arsenal se duce in finala, Barca se spune ca joaca prost
dar parca ii vad in finala si pe ei.

georg40
28th March 2008, 21:23
Finala Champions League din anul 2010 va avea loc la Madrid pe stadionul Bernabeu, a decis UEFA astazi.

kain
29th March 2008, 12:07
Finala Champions League din anul 2010 va avea loc la Madrid pe stadionul Bernabeu, a decis UEFA astazi.

Suntem obligati sa o castigam deci.. :cool:

Iaco
30th March 2008, 11:06
Suntem obligati sa o castigam deci.. :cool:

Real pana nu o sa-si schimbe politica de transferuri si idea in care isi construeste echipa nu vad cum ar putea castiga CL...Primera da dar CL nu cred...mai bine formati o echipa unita si puternica decat o colectie de super valori care se calca pe picioare in teren...

Geografu
30th March 2008, 23:16
Arbitrii partidelor care vor avea loc, marți, de la ora 21.45, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor:
Meciul AS Roma - Manchester United, care va fi transmis de Pro TV, va fi arbitrat de belgianul Frank De Bleeckere, ajutat la cele două linii de compatrioții săi Peter Hermans și Alex Verstraeten.
Grecul Kyros Vassaras va conduce la centru meciul Schalke 04 - FC Barcelona. El va fi ajutat la cele două linii de Dimitrios Bozatzidis și Dimitrios Saraidaris.
Partidele retur vor avea loc la 9 aprilie.

Mediafax

Geografu
31st March 2008, 15:16
Arbitrii partidelor care vor avea loc, miercuri, de la ora 21.45, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor:
Partida Arsenal - Liverpool, transmisă de Pro TV, va fi condusă la centru de olandezul Pieter Vink, ajutat la cele două linii de Adriaan Inia și Hans Ten Hoove.
Danezul Claus Bo Larsen va arbitra meciul Fenerbahce Istanbul - Chelsea Londra. El va fi ajutat de compatrioții să Anders Norrestrand și Henrik Sonderby.
Meciurile retur vor avea loc la 8 aprilie.

Mediafax

emil216
31st March 2008, 20:49
Va fi un sfert de finala foarte frumos cu mult spectacol!

Catalanul
1st April 2008, 22:40
dupa cum decurg lucrurile se prevede deja o semifinala Barça - Manchester :cool:

best_lazialul
2nd April 2008, 12:57
cred ca o sa aisa cam sifonata Barca din aceasta dubla..

packman_gb
2nd April 2008, 13:23
Oricum clar, semmifinala va fi Barca-Man.Utd, mi-e imi e sa nu fie o surpriza diseara, sa bata Fener, pe Chelsea, si chiar sa produca supriza mare chiar sa ii elimine, iar in celalalt sfert, Arsenal-Liverpool, dupa parerea mea ca arsenal se va califica fara probleme.

Geografu
3rd April 2008, 19:36
UEFA a prezentat mingea finalei Champions League 2008

Astazi, forul european a prezentat balonul Adidas cu care se va juca ultimul act al Ligii Campionilor din acest sezon, programat in 21 mai pe stadionul Lujniki din Moscova. Mingea se numeste Finale Moscow. Capitala Rusiei va organiza in premiera finala Champions League.

ifotbal.ro

Iata cum arata mingea :

http://img181.imageshack.us/img181/6236/mingeaucl2008va2.jpg (http://imageshack.us)

Geografu
6th April 2008, 15:12
Arbitrii partidelor care vor avea loc, marți, 8 aprilie, în manșa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor:
Partida Liverpool (Anglia) - Arsenal (Anglia), care va fi transmisă de Pro TV, va fi arbitrată de suedezul Peter Frojdfeldt, ajutat de compatrioții săi Stefan Wittberg și Hendrik Andren. În tur, scorul a fost egal, 1-1.
Meciul Chelsea (Anglia) - Fenerbahce (Turcia) va fi arbitrat de germanul Herbert Fandel, ajutat la cele două linii de Carsten Kadach și Volker Wezel. În tur, Fenerbahce s-a impus cu scorul de 2-1.
Învingătoarele din aceste meciuri se vor întâlni în semifinle, prima manșă fiind programată la 22 aprilie.

Mediafax

packman_gb
6th April 2008, 18:43
E belea mingea.

Geografu
7th April 2008, 20:32
rbitrii partidelor care vor avea loc, miercuri, de la ora 21.45, în manșa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor:
Meciul Manchester United (Anglia) - AS Roma (Italia), care va fi transmis de Pro TV, va fi condus de o brigadă din Norvegia, cu Tom Henning Ovrebo la centru. El va fi ajutat la cele două linii de Geir Age Holen și Erik Raestad. În tur, Manchester s-a impus cu scorul de 2-0.
Partida FC Barcelona (Spania) - FC Schalke 04 (Germania) va fi arbitrată de italianul Roberto Rosetti, ajutat de compatrioții săi Alessandro Griselli și Paolo Calcagno. În tur, FC Barcelona a câștigat cu scorul de 1-0.
Cele două învingătoare din aceste meciuri se vor întâlni în semifinale, prima manșă fiind programată la 23 aprilie.

Mediafax

Bogdy LFC
24th April 2008, 12:49
Mesaj pentru ''cei mai priceputi'' la fobtal de pe acest forum :

Faceti o comparatie si decideti care dintre semi-finalele UCL - merita sa fie finala :ok:

:rosu:

Brady_12
24th April 2008, 13:57
Categoric Barcelona-Manchester, dupa meciu de aseara...dar nu putem spune exact pana nu vedem si returu!!!