PDA

View Full Version : Hochei



Ultras
17th February 2004, 12:20
Din pacate pana acum nu avem nici un punct in Superliga Nationala de Hochei. Singura echipa mai accesibila este Progym Gheorghieni, dar si aceasta s-a intarit mult. Si perioada in care patinoarul Flamaropol a fost in renovare a dus la slabirea echipei. Ieri am fost invinsi de Dinamo cu 2-8. Astazi jucam SC Miercurea Ciuc. Putem spera doar la o diferenta mica de golaveraj.

Ultras
17th February 2004, 12:22
Am uitat sa amintesc despre scandalul de la Gheorghieni, in urma caruia Sportul a pierdut cateva meciuri la "gheata albastra" :drak:

Ultras
18th February 2004, 09:19
Am pierdut, asa cum era de asteptat, si cu SC Miercurea Ciuc. Bine ca diferenta nu a fost foarte mare (asa cum speram ieri). Scor: 5-2.

Ultras
19th February 2004, 07:51
Am pierdut si cu Steaua (2-9). Azi jucam cu Progym Gheorghieni. Cu astia mai avem ceva sanse, mai ales ca trebuie razbunata bataia de acum cateva luni.

Ultras
19th February 2004, 07:52
OBS. Dam cate doua goluri in fiecare meci. Azi trebuie sa dam ceva mai multe.

Ultras
20th February 2004, 09:09
Sportul Studentesc a pierdut si ultimul meci din turneul de la Bucuresti cu 1-6 in fata echipei Progym Gheorghieni. Am ramas tot fara nici un punct. :(

07Ex
9th March 2004, 18:49
Nu inteleg dece a mai promovat Sportul anul asta daca nu au fost in stare sa castige macar un meci.

ultras_sportul
10th March 2004, 00:21
:cool: Hocheistii de la Sportul, actori de ocazie

Miercuri, 10 Martie 2004

Jucatorii echipei de hochei pe gheata Sportul Studentesc au participat, zilele trecute, la realizarea unui clip publicitar pentru o cunoscuta marca internationala de bere. Filmarile s-au desfasurat la patinoarul “Mihai Flamaropol” din Bucuresti, iar subiectul reclamei, comandata de o societate din Canada si realizata de Castel Film, este legat de hochei, stiuta fiind pasiunea canadienilor pentru acest sport. “Studentii” au primit cite 150 de dolari pentru rolul de figuranti in acest spot.
Incepind de duminica trecuta, patinoarul “Mihai Flamaropol” s-a deschis si publicului, pentru patinajul de agrement. In fiecare simbata si duminica, intre orele 11.00-12.30 si 17.30-19.00, iubitorii acestui sport vor putea patina o ora si jumatate, platind 100.000 de lei. Inchirierea unei perechi de patine costa, de asemenea, 100.000 de lei.

07Ex
2nd November 2004, 23:44
In actuala editie de campionat Sportul a inregistrat prima victorie saptamana trecuta impotriva celor de la HC Miercurea Ciuc.

Ultras
3rd November 2004, 00:03
Fantastic rezultat, mai ales ca nu am mai obtinut o victorie de nu mai stiu cand... :yeah:

Gigel Sportul
22nd December 2004, 22:09
In actuala editie de campionat Sportul a inregistrat prima victorie saptamana trecuta impotriva celor de la HC Miercurea Ciuc.

Adik... aia sunt singurii pe care i-am batut.... pai Csiksereda "e" catindatzi la titlu, cu bajatzii Armadei.... noi ce echipa avem? merita sau nu?

07Ex
29th January 2007, 00:30
Anul asta iar am terminat sezonul regulat cu doar o victorie.

ultras_sportul
30th January 2007, 01:59
Deja o victorie? La cat de rar vad ghiata jucatorii Sportului :(

07Ex
2nd February 2007, 16:26
Pai este unica victorie din campionat, si asta cred a a venit in ultima sau penultima etapa, asa ca nu te bucura prea tare.

Bumbescu
2nd February 2007, 16:36
Hai sa-ncerc si aici?:D
Are careva programul Ligii Nationale?

07Ex
20th February 2007, 06:41
Hai sa-ncerc si aici?:D
Are careva programul Ligii Nationale?

Nu, nu-l am, dar s-ar putea sa-l gasesti pe www.hochei.ro

Dece ai nevoie de program tocmai acum cand s-a terminat campionatul?