PDA

View Full Version : Rusia vs. Ungaria sfert de finala: 36-35



resita
11th December 2007, 19:15
RUSIA va intalni in acest sfert de finala ocupanta locului al III-lea din Grupa a IIa - UNGARIA

Vlad
11th December 2007, 21:12
Sper sa spulbere Rusia pe Ungaria.

APPopescu
11th December 2007, 21:15
nu prea vad cum sa piarda Rusia in fata Ungariei (dupa blatul de azi si infrangerea romancelor noastre recunosc ca nici nu mi-as dori, desi d.p.d.v. politic am probleme cu amandoua guvernele si istoriile celor doua tari in relatie cu Romania, stiti voi: Transilvania si Basarabia, Bucovina, Comunismul etc., dar incerc sa fiu fair si sa las politica la o parte dar este greu, sunt si eu doar un om), ca nu au aratat mare lucru, insa daca Pallinger va fi in zi mare, se poate intampla orice

resita
11th December 2007, 21:37
asta meci :groggy::groggy::groggy::groggy:

acum sa le vedem pe unguroaice ce pot :drak:

APPopescu
12th December 2007, 00:34
cu cine sa tin? amandoua echipe cu jucatoare frumoase, dar amandoua echipe dusmanoase Romaniei nu doar d.p.d.v. al istoriei si al politicii. Ca valoare Rusia este mult peste Ungaria, dar si noi (romancele noastre) am/au fost si sunt(em) si na, am incasat-o. Insa cu o Pallinger intr-o zi buna atacul Rusiei se va chinui. Ce este mai bine pentru tricoloare ... sa joace cu Rusia sau Ungaria? Cu o Pallinger in forma care ne face sa disperam (sarmana Nechita!) sau cu o Rusie care este campioana mondiala?

Sentient7
12th December 2007, 01:32
hahaha.deci sa inteleg ca lumea zice ca Ungaria a facut blat ca sa joace cu Rusia in loc de Franta?sunt glumeti cei care gandesc asa...Rusia va calca Ungaria in picioare.

APPopescu
12th December 2007, 01:51
nu, se interpreteaza ca Ungaria a facut blat pierzand intentionat cu Korea ca sa joace cu Angola, sperand ca Romania sa piarda cu nemtoaicele. daca asa s-ar fi intamplat, Ungaria juca cu Angola, Romania cu Rusia si Germania cu Franta. Lucrurile insa stau asa ca Romania a batut Germania care la randul ei vroia sa piarda ca sa nu pice cu Franta, si astfel se vor juca in sferturi Ungaria-Rusia, Romania-Franta si Germania-Angola. Deci au calculat gresit unguroaicele, cred, nu-mi inchipui deloc altfel, ele doreau evitarea Rusiei si sa joace cu Angola, nu cred ca era vorba de Franta ci de Rusia si Angola, prima pentru a o evita, a doua pentru a o intalni.

Sentient7
12th December 2007, 02:21
pfff,ce povestesti tu aici tine de science-fiction...nu am stiut ca antrenorii astia de handbal sunt niste Einstein mai mici toti.

APPopescu
12th December 2007, 03:06
eu am zis doar ce s-a interpretat si ce s-a scris si banuit pe aici, tine de aprecierea fiecaruia sa aleaga pentru el varianta cea mai plauzibila, este insa de remarcat dupa parerea mea ca rezultatele ciudate dau de gandit: cum tocmai Ungaria sa piarda in asa hal cu Korea si Germania sa se lase batuta parca prea usor de romance, daca nu vedem dincolo de aparente si ne gandim la posibilitatea pe care unii o numesc blat sau mani****re intentionata ca din interes s-a jucat cum s-a jucat si nu s-a jucat altfel? Doar ca bat prea tare la ochi rezultatele in aceasta grupa ca sa ne limitam doar la probabilitati sportive si "curate".

Vraciul
12th December 2007, 08:49
pfff,ce povestesti tu aici tine de science-fiction...nu am stiut ca antrenorii astia de handbal sunt niste Einstein mai mici toti.

este clar ca astfel de calcule strategice au fost. ca nu au iesit.... este altceva. mai conteaza o infrangere cand in turul urmator poti intalnii un adversar accesibil si esti cu un pas mai aproape de castigarea titlului?
oricum, rusia va spulbera ungaria macar la 7-8 goluri diferenta, cam asta-i valoare intre cele doua echipe.

cristablue
12th December 2007, 14:12
:headbang:asa or sa se dea unguroaicele cu capul de barele portii pt ca nu au fost in stare sa joace corect...rusia e plina de mamuti si unguroaicele nu sunt tocmai o forta...nu am nimic cu ele dar de abia astept sa vad felul in care se va desfasura meciul...pe rusoaice nu le suport pt ca astea nu sunt handbaliste,multe dintre ele ar trebui sa faca lupte greco romane...o au pe polenova:shocked:,pe romenskaia:groggy:,e greu cu ele...:sleep:

mikeyy
13th December 2007, 00:16
Cu siguranta vor pierde unguroaicele. Pe de alta parte, mi-as dori sa le mai intalnim inca o data la acest CM. Mai ales daca noi trecem cu bine de Franta, sa le aratam cine suntem si ce putem. Hai Romania!

rob_din
13th December 2007, 00:18
Sa nu cumva sa ne intalnim cu HUN pt locul 5

APPopescu
13th December 2007, 02:47
Desigur, ar fi de preferat Ungaria ca adversar in semifinale in locul Rusiei, mai ales ca in 2005 la St. Petersburg am trecut peste unguroaice in finala, si ca istoric pot sa afirm ca istoria se poate repeta. Insa cum si pentru finala pierduta de acum doi ani mai avem sa ne razbunam, parca ne-ar atrage mai mult Rusia. Cu conditia sa depasim pe frantuzoaice, daca producem surpriza cu dusmanul de moarte Rusia nu ne mai ia nimeni titlul mondial, dar pana acolo mai este drum lung si greu. Si cateva nopti de visat ...

krydo
13th December 2007, 15:38
Rusia va trece... Degeaba ne facem noi acum calcule, ca ar fi mai bine sa treaca Ungaria, ca sa putem juca noi cu ele in semifinale. Trebuie sa ne vedem de meciul cu Franta, de departe cel mai greu de pana acum si sa ne asiguram prima data prezenta in semifinale si dupa putem vorbi de adversar...
In cel mai rau caz, daca tot stam sa vorbim, ar trece Franta de noi si Ungaria de Rusia, si am juca noi cu rusoaicele pt locurile 5-6, iar Ungaria ar intalni Franta in semifinale...
Totusi ar fi prea penala varianta asta...:P

APPopescu
13th December 2007, 16:32
scuze, o rugaminte si o intrebare mare va rog, care post romanesc de tv sau radio transmite in direct meciul Rusia-Ungaria? Multumesc mult

TenisFan
13th December 2007, 16:45
10 - 9 pt Ungaria in min 13... :shocked:
12 - 9 pt ungaria in min 14... :shocked:
13 - 10 pt Ungaria in min 17... ;)

krydo
13th December 2007, 16:52
15-11...hai ca se intind unguroaicele :D

TenisFan
13th December 2007, 16:57
17 - 15 pt Ungaria in min 23... Parca-i mai bine pt rusoaice... :-s :shocked: :groggy:
17 - 16... Revin rusnacele... E cam gata Unguria... :(
18 - 17 pt Rusia in min 25... :O:

Vlad
13th December 2007, 16:58
17-18 Rusia revine

krydo
13th December 2007, 16:59
De la 17-11 pt Ungaria acum e 18-17 pt Rusia...e clar

Vlad
13th December 2007, 17:03
iara se distanteaza Ungaria 22-19

TenisFan
13th December 2007, 17:05
Ba ce meci nebun o fi asta? Era 19 - 19 in min 27 si acum e 22 - 19 in min 29... :shocked: Jesus Christ... Iar sunt la serviciu si nu pot vedea nimic... :( Sper sa bata unguroaicele ca sa le rupem in semi-finala... :(

krydo
13th December 2007, 17:05
22-20 pt Ungaria la pauza... Se vedem ce va fi in a doua repriza... Sincer ma asteptam la mai multe de la defensiva Rusiei da' na...

mikeyy
13th December 2007, 17:11
Ce situatie neasteptata...rusia condusa la pauza de Ungaria :D

rob_din
13th December 2007, 17:11
Eu sper sa castige HUN, desi nu merita dupa circul cu KOR. In cazul in care ne calificam e mai convenabila Ungaria totusi

effect
13th December 2007, 17:19
E prima oara in viata mea cand tin cu Ungaria :D

APPopescu
13th December 2007, 17:32
Rusia si Ungaria sunt ambii dusmanii poporului nostru (d.p.d.v. istoric si politic), dar acum pe plan sportiv, si eu tin cu vecinele tarii mele, din interes sportiv national romanesc, ca pare a fi un adversar mai usor in semifinale. Ce meci nebun, ce surpriza neasteptata!

Vlad
13th December 2007, 17:36
31-30 mai 15 minute, e strans!

krydo
13th December 2007, 17:41
Nu prea inteleg meciul asta...:mda: Unguroaicele se detaseaza, rusoaicele egaleaza, dupa aia iar conduc unguroaicele...:groggy: Cum de nu conduce si Rusia?

prodinamo
13th December 2007, 17:47
Acum am inceput sa vad meciul si nu mi-a venit sa cred. Deci n-au fost tocmai timpite unguroaicele sa piarda meciul cu Coreea si sa prefere Rusia, pe care o poate batea pe teren... Cum o sa batem noi Franta, cu niste arbitrii care sint la cel mai important meci al carierei, vedem mai tirziu.

Ma intreb cum au fost fluierasii pina acum, pentru ca o victorie a Ungariei ar fi mana cereasca pentru, ati ghicit!, Franta. Eu am vazut o singura faza de eliminare la unguroaice (pe care au reluat-o si frantujii), la care arbitrii s-au facut ca ploua. Vad ca toata lumea se bucura (am facut-o si eu!) ca am putea intilni Franta, insa ma tem ca nu noi sintem destinatarii programati ai acestei uriase surprize.

Vlad
13th December 2007, 17:47
conduce si Rusia 34-36 :D

Vlad
13th December 2007, 17:51
si bate rusia :bere:
35-36

krydo
13th December 2007, 17:51
unguroaicele-s asa de fraiere... au avut meciul in mana...

prodinamo
13th December 2007, 17:52
Va puneti cu rusoaicele?

mikeyy
13th December 2007, 17:52
A castigat Rusia cu 36-35. Ce meci wow:D

effect
13th December 2007, 17:56
Cred ca a fost cel mai frumos meci de la acest campionat mondial . E adevarat ca am vazut doar vreo 9-10 partide de la acest turneu final , da' totusi :D
Oricat , trebuie sa recunoastem..nu stiu daca avem mai mult de 10% sanse in fata Rusiei daca ne calificam , pur si simplu rusoaicele sunt robotizate ..nu-s oameni :lol:

miafangina
13th December 2007, 17:56
Pentru mine asta inseamna ca Ungaria ne-a batut pe bune.
Nu ne punem cu rusoaicele,sper doar sa ajungem pina la ele(adica in semifinala).

miafangina
13th December 2007, 17:59
@effect:normal,pina acuma s-au facut calcule,s-au mai menajat,de-acum e pe viata si pe moarte;ai pierdut,pleci.

rob_din
13th December 2007, 18:04
Unguroaicele au problema cu finalurile de meci. Problema istorica. Sa ne amintim ce-au patit la JO si CM in trecut

APPopescu
13th December 2007, 18:14
Asa cum a jucat Rusia azi, in cazul victoriei fetelor noastre cu Franta, nu cred ca rusoaicele sunt chiar asa de speriat cum credeam inainte. Nu este nici improbabil si nici imposibil sa castiga Romania cu Rusia daca luam ca punct de reper acest 36-35 al Rusiei.

effect
13th December 2007, 18:16
Uiti un lucru esential , noi nu avem in poarta o Pallinger .

Vlad
13th December 2007, 18:20
Asa cum a jucat Rusia azi, in cazul victoriei fetelor noastre cu Franta, nu cred ca rusoaicele sunt chiar asa de speriat cum credeam inainte. Nu este nici improbabil si nici imposibil sa castiga Romania cu Rusia daca luam ca punct de reper acest 36-35 al Rusiei.

depinde cum privesti situatia
au batut foarte greu, dupa ce au fost conduse cam tot meciul, pe Ungaria echipa care ne-a batut pe noi destul de clar
si nu, nu cred ca ne-am lasat batuti de Ungaria, daca era Germania in ultimul meci aia poate as mai fi crezut, dar de Ungaria in penultimul nu cred

APPopescu
13th December 2007, 18:21
Da, ai dreptate, nu avem, corect, dar ma rog bunului dumnezeu sa-i dea forma buna Luminitei pentru meciul de azi si pentru semifinala care va fi finala mondialului trecut, ca atacul nostru este cel mai bun, inca.

Elphax
13th December 2007, 18:26
stati putin, sa trecem de franta si apoi ne gandim cum sta treaba cu rusoaicele

oricum e mai bine ca nu jucam cu ele in finala, cred

TenisFan
13th December 2007, 18:59
Ma copii ma valoarea nationalei de handbal a Romaniei de acum incolo se va vedea... Spulberam tot pana la trofeu mai putin pe Franta ca ne trag arbitrii de maneca... :cry: :happy Vreau Germania in finala... Neaparat... :(

SORENSEN
14th December 2007, 00:37
Uiti un lucru esential , noi nu avem in poarta o Pallinger .

Corect o avem pe Luminita...deci avantaj Romania...

APPopescu
14th December 2007, 01:33
Ungaria joaca cu Franta pentru locurile 5-8 ... ce ma bucur! Sa simta si ele cum este, le doresc arbitrii pe masura! Iar Romania va opri Rusia!