PDA

View Full Version : Angola vs. Germania sfert de finala: 33-36



resita
11th December 2007, 19:15
ANGOLA va intalni in acest sfert de finala ocupanta locului al II-lea din Grupa a IIa - Germania

Vlad
11th December 2007, 21:13
Aici sa vedem cum va juca Germania.

Sorin Blaj
11th December 2007, 21:15
Va castiga la vreo 15 goluri diferenta.

APPopescu
11th December 2007, 21:17
Desi locuiesc in Germania si sunt cu stramosi nemti si cetatean german, cred ca dupa blatul de astazi mi-ar conveni sa se chinuie cu Angolezele ca prea nu au facut-o cu ale noastre ... clar ca bine pentru fete.

rob_din
11th December 2007, 21:21
HAI ANGOLA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eu cred ca se poate. Mare problema e ca angolezele se vad cu sacii in caruta si vor juca deconcentrate

Sorin Blaj
11th December 2007, 21:21
Desi locuiesc in Germania si sunt cu stramosi nemti si cetatean german, cred ca dupa blatul de astazi mi-ar conveni sa se chinuie cu Angolezele ca prea nu au facut-o cu ale noastre ... clar ca bine pentru fete.Nu se vor chinui.

Vlad
11th December 2007, 21:23
Tin pumnii Angolei, dar nemtoaicele vor incepe sa joace si sigur vor castiga. Sper sa le alerge bine macar angolezele :D

resita
11th December 2007, 21:25
HAI ANGOLA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eu cred ca se poate. Mare problema e ca angolezele se vad cu sacii in caruta si vor juca deconcentrate

nici o sansa

va castiga germania fara probleme

rob_din
11th December 2007, 21:29
nici o sansa

va castiga germania fara probleme

Vor castiga dar nu chiar fluierand.

dan555
12th December 2007, 00:15
germania va castiga!dar vor avea un meci f greu!!! o sa le alerge!!!sa o vezi pe yurak ce o sa alerge!!!poate iimai slabeste fundul ca il are prea inapoi!!!semifinalistele vor fi:ROMANIA,Rusia,Norvegia,Germania!;)

cristablue
12th December 2007, 14:17
:yeah:si imi doresc sa le bata pe nemtoaice ...nu le cunosc stilul si nu se stie ce zi prin nemtoaicele...eu as vrea sa castige angola

APPopescu
13th December 2007, 13:58
Eu locuind in Germania de mic copil si avand stramosi partial germani nu am cum sa nu tin cu nemtoiacele, care sunt favorite, dar cine a reusit sa bata Franta la ea acasa poate sa produca surpriza chinuirii echipei germane, insa nu cred ca o sa fie suficient ca sa si o bata. Castiga Germania greu, dar va invinge.

resita
13th December 2007, 14:16
min.15 Germania - Angola 11-6

rob_din
13th December 2007, 14:36
18-14 pt GER la pauza. Foarte bune angolezele pe atac (desi nu joaca cu pivotul), in schimb slabe rau in faza defensiva si mai ales slab portarul

rob_din
13th December 2007, 15:07
Din pacate nu s-a facut dreptate si penibila echipa a Germaniei merge in semifinale

rob_din
13th December 2007, 15:15
La ce noroc au germancele nu m-ar mira sa elimine KOR pe NOR

Sorin Blaj
13th December 2007, 15:21
Din pacate nu s-a facut dreptate si penibila echipa a Germaniei merge in semifinale

Care dreptate?

rob_din
13th December 2007, 15:24
Care dreptate?

Echipele care joaca pentru a pierde n-au ce cauta la un CM

APPopescu
13th December 2007, 15:32
Deci conform logicii si argumentarii de mai sus si Ungaria ar trebui sa fie eliminata de Rusia in numele dreptatii, chiar daca romancelor noastre le-ar conveni mai mult sa joace cu unguroaice in semifinale, daca vor depasi Franta. Bravo Germania, victorie grea, chinuita, la limita, meritau angolezele un scor si mai strans, dar bine ca sunt nemtoaicele in primele patru. Asa le vom putea reintalni in meciul pentru locul 3 daca ele pierd cu Norvegia si Romania nu va reusi revansa impotriva rusoaicelor. dar pana atunci mai este

Sorin Blaj
13th December 2007, 15:33
Echipele care joaca pentru a pierde n-au ce cauta la un CM

Eu n-as baga mana-n foc nici pentru noi, dupa meciul cu Ungaria. Tadici stie de ce.

krydo
13th December 2007, 15:34
Germania are mare noroc cu acest parcurs atat de accesibil... Probabil totusi ca se vor opri in semifinale unde le vor bate norvegiencele... Totusi parca Germania nu joaca cine stie ce nici cand joaca serios... Totusi poate va prinde o medalie, desi ma indoiesc...

rob_din
13th December 2007, 15:36
Eu n-as baga mana-n foc nici pentru noi, dupa meciul cu Ungaria. Tadici stie de ce.


Daca asa a fost atunci nici ROM n-are ce cauta la CM. Dar eu nu bag mana in foc ca asa s-a intamplat

Sorin Blaj
13th December 2007, 15:37
Asta era ideea. In plus, noi am inceput sarabanda infrangerilor surprinzatoare.

prodinamo
13th December 2007, 17:17
Asta era ideea. In plus, noi am inceput sarabanda infrangerilor surprinzatoare.


Ai (75%) si n-ai (25(%) dreptate. Romania lui Tadici s-a lasat si ea sa piarda in meciul cu Ungaria, fara a avea insa determinarea Germaniei din meciul cu Romania. Nemtoaicele s-au chinuit sa piarda, si au facut-o intr-un mod penibil. In a doua repriza a meciului cu Ungaria, ca si in meciul cu Germania, Romania a lasat-o moale. Asa cum a jucat, putea foarte bine sa cistige meciurile, ceea ce s-a si intimplat in cel cu Germania. Germania a jucat jenant de prost.

Insa marea diferenta intre Romania si Germania e in alta parte : Romania a pierdut meciul cu Ungaria in speranta ocuparii locului doi, obligindu-se in acelasi timp sa cistige meciul urmator, cu Germania, care nu era deloc usor (in conditii normale, bineinteles). In anumite conditii, Romania putea sa termine pe locul trei, cu perspectiva unui sfert cu Rusia. Germania n-a riscat nimic.