PDA

View Full Version : ROMANIA vs. Franta sfert de finala: 34-31



Pages : [1] 2

resita
11th December 2007, 19:15
FRANTA va intalni in acest sfert de finala ocupanta locului I dinFRANTA - Grupa a IIa

Acest thread se va deschide la ora 21:15

resita
11th December 2007, 20:48
Si pana la urma jucam cu Franta

De ce ne temem atat de Franta, au fost batute de Angola 29-26, de Rusia 31-20

Ne temem pt. ca este tara gazda iar asta spune multe, vor avea multe avantaje din partea fluierasilor (oare), mai nou se spune ca daca Franta nu se califica ar fi un dezastru financiar aceasta competitie. Sa nu uitam ca Franta a batut Romania acum 2 luni la Cupa Mondiala

Vlad
11th December 2007, 20:56
Pana acuma Franta conduce cu 11-10 pe Norvegia.
Tara gazda e mai bine sa o intalnesti in finala, astfel vin si banii si poate arbitrii nu sunt nevoiti sa traga tare pentru gazde. Daca chiar avem valoare trebuie sa batem, luam devreme un avans considerabil si le tinem la distanta pana la final.

rob_din
11th December 2007, 20:56
Numai cand ma gandesc la sala Paris Bercy plina ochi ma apuca groaza.

Sorin Blaj
11th December 2007, 21:00
Tu nu intelegi... Tu ai vazut declaratia lui Tadici de dupa meci? :( El vrea sa pice cu oricine altcineva in afara de Franta... Si pentru asta si-a luat toate masurile de siguranta si cu infrangerea asta in proportie de 100% nu are cum sa cada cu Franta... ;) Tadici vrea si pe Rusia si pe Norvegia oricand... Numai Franta sa nu fie... ;) Voi nu vreti pentru ca credeti ca Romania nu face fata... Eu zic ca Romania are cea mai buna nationala din lume la ora actuala de departe dar in acelasi timp am sa renunt sa ma mai uit la meciurile acesteia de la Mondialul asta pentru ca nu-mi plac gainariile si mai ales ca jucam cu Ungaria...
FC - TIG. :)

effect
11th December 2007, 21:02
Si pe mine :no:

APPopescu
11th December 2007, 21:04
Va fi meciul vietii pentru fete. impotriva unei sali pline, impotriva unei echipe gazde poate usor avantajata de arbitrii, dar daca dai goluri de la distanta si inscrii prin contratac, nici un arbitraj din lume nu poate sa faca nimic. Sper ca Franta sa fie ca valoare sub Spania sau Coreea de Sud, nu pot aprecia. Cu cine si-a dorit oare Krumbholz sa cada in sferturi? nu si-a dorit sa evite Romania?

resita
11th December 2007, 21:11
Meciul meciurilor pt. Romania :drak:

daca batem Franta, si vom bate, castigam Campionatul Mondial :ok:

dragosh_vl
11th December 2007, 21:17
Romania va bate Franta la o diferenta de 5-6 goluri :D

pronostic 31-26

rob_din
11th December 2007, 21:19
Daca arbitrajul va fi corect sansele sunt 50-50, insa imi mentin parerea ca FRA va fi ajutata si sansele sunt de fapt 70-30. Nici in cele mai negre cosmaruri nu-mi imaginam ca o sa jucam cu FRA de abia in sferturi

Sorin Blaj
11th December 2007, 21:20
Nici Tadici. :happy:

rob_din
11th December 2007, 21:23
Pt Tadici ma bucar ca a nimerit cu FRA. Dumnezeule daca ratam si acum JO cred ca mai ajungem in secolul urmator acolo

Vlad
11th December 2007, 21:24
Franta - Norvegia 21-17 momentan :o

mikeyy
11th December 2007, 21:25
Va fi un meci greu. Am incredere in fete. In niciun caz nu se vor impotmoli cu Franta care nu a avut un Campionat Mondial prea bun. Hai Romania!

Sorin Blaj
11th December 2007, 21:28
Franta - Norvegia 21-17 momentan :o

Sa fie asta adevarata fata a Frantei?

Vlad
11th December 2007, 21:30
23-19 pentru Franta cu inca 8 minute de joc, are Norvegia vre'un avantaj daca pierde cu Franta?

rob_din
11th December 2007, 21:32
23-19 pentru Franta cu inca 8 minute de joc, are Norvegia vre'un avantaj daca pierde cu Franta?

Deja e stabilit totul in grupa a 2-a. Poate joaca cu rezervele, dar la ce rezerve au norvegiencele tot grav este

miafangina
11th December 2007, 21:32
Nu se schimba nimic acolo,probabil Norvegia se menajeaza.

resita
11th December 2007, 21:40
TADICI Pentru meciul cu Franta trebuie sa pregatim psihic foarte bine meciul. Sa fim pregatiti sa jucam sapte contra opt, sapte contra noua. Arbitrajul va fi "la sange". Avem nevoie de o aparare ferma si un portar in forma. Mai sunt doua zile. Acum vrem sa ne refacem si vom vedea ce va fi"

rob_din
11th December 2007, 21:40
Fra-nor 26-24


Tadici: "cu Franta Arbitrajul Va Fi La Sange"

krydo
11th December 2007, 21:44
Franta - Norvegia 26-24... Uite ca s-a inregistrat si ultima victorie a Frantei la acest mondial...:D

Lordliv
11th December 2007, 21:47
de la ultimul meci din cupa mondiala ( cu franta) romania nu a prea mai jucat un meci serios...

resita
11th December 2007, 21:53
Franta - Norvegia 26-24... Uite ca s-a inregistrat si ultima victorie a Frantei la acest mondial...:D

nu-i ultima, vor mai avea victorii in jocurile de clasament, locul 5-8

tadici se pregateste de o eventuala infrangere, "Sa fim pregatiti sa jucam sapte contra opt, sapte contra noua. Arbitrajul va fila sange", ceea ce nu-i bine.

rob_din
11th December 2007, 21:54
nu-i ultima, vor mai avea victorii in jocurile de clasament, locul 5-8

tadici se pregateste de o eventuala infrangere, "Sa fim pregatiti sa jucam sapte contra opt, sapte contra noua. Arbitrajul va fila sange", ceea ce nu-i bine.

E cand are dreptate are dreptate, trebuie sa fim pregatiti sa jucam si impotriva arbitrajului

TenisFan
11th December 2007, 21:57
O sa fie exasperant arbitrajul... O sa fie chiar atat de penibil... Pentru ca Franta nu are absolut nicio sansa sa ne bata la jocul de handbal cu loturile actuale... :( Nu stiu daca putem rezista unui asemenea furt... Noi suntem Romania totusi iar Campionatul Mondial se joaca in franta ce interes ar mai fi pentru spectatori si asa mai departe... Sper sa castigam si asa diferenta de valoare e neta...

rob_din
11th December 2007, 21:58
Ca sa dau putin realism sondajului am votat ca va castiga FRA. Totusi un 100% invinge ROM e exagerat, nu credeti?

rob_din
11th December 2007, 21:58
O sa fie exasperant arbitrajul... O sa fie chiar atat de penibil... Pentru ca Franta nu are absolut nicio sansa sa ne bata la jocul de handbal cu loturile actuale... :( Nu stiu daca putem rezista unui asemenea furt... Noi suntem Romania totusi iar Campionatul Mondial se joaca in franta ce interes ar mai fi pentru spectatori si asa mai departe... Sper sa castigam si asa diferenta de valoare e neta...

FRA ne-a batut acum o luna cu un arbitraj foarte corect. Diferenta de valoare nu e deloc neta, loturile sunt destul de egale valoric

Gabri3l
11th December 2007, 22:04
va fi un meci echilibrat... sper sa castigam.

HAI ROMANIA!

TenisFan
11th December 2007, 22:05
Asculta-ma ce-ti zic... Diferenta de valoare e neta... :( Franta nu are cum sa se apropie de echipa noastra de handbal si daca arbitrajul ar fi partial corect le-am rupe de la 5 in sus... :(

resita
11th December 2007, 22:20
daca invingem Franta vom intalni in semifinala castigatoarea dintre Rusia si Ungaria http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=192326 :drak:

SORENSEN
11th December 2007, 22:21
In acest nu e de speriat neaparat arbitrajul..ci felul de joc al nostru...daca jucam constant bine si ii administram frantei portia de aparare agresiva cu intervenii bune ale portarilor si contratacuri fructificate nu ne poate pune probleme...

Iar Krumbolz stie cum sa ia Romania ...stie cum sa ne speculeze greselile ...dc nu le faci constant nu are solutii sa ne puna probleme...

Eu cred ca vom castiga...Franta e sub noi atat individual cat si ca echipa ...

Hai ROmania !

dan555
11th December 2007, 23:53
Pana acuma Franta conduce cu 11-10 pe Norvegia.
Tara gazda e mai bine sa o intalnesti in finala, astfel vin si banii si poate arbitrii nu sunt nevoiti sa traga tare pentru gazde. Daca chiar avem valoare trebuie sa batem, luam devreme un avans considerabil si le tinem la distanta pana la final.

exact asa trebuie sa juacam!!!sa luam avantaj de la inceput!franta nu mai e ce era odata!!!eram sigur ca ROMANIA va termian pe primul loc grupa!!!bv ROMANIA!!!!sigur ne calificam ami departe!!!!cred ca semifinalistele vor fi asa:ROMANIA,rusia,norvegia si germania!!!oricum pana la sfarsit mai e!!fetele mai au 3 meciuri fff importante si trebuie sa le castige!!!parca a mers mai bine echipa in meciul cu germania!!!s-a remarcat si adina meirosu!!!oricum cu fruntea sus ROMANIA!!!hai ROMANIA!!!!!!!:yeah::yeah:

dan555
12th December 2007, 00:06
si cat poate arbitajul sa le favorizeze pe frantuzoaice!!!bate la ochi!!!!iar daca Romania joaca bine n-au nici o sansa frantuzoaicele!!!nu stiu cum au reusit sa bata norvegia!!!ciudat!!!pot fi cele mai tari interese politice dar multi stiu ca romania si rusia sunt cele mai bune echipe de la acest CM!!!in hanball conteaza ff mult in ce stare de afli!!fizica sau pshica!!!!tr sa ne mentinem pozitiv!!!si sa castigam!!!afirm ca nu va fi un meci foarte usor!!!daca rusia le-a batut la scorul ala Romania poate sa le bata la un scor si mai mare!!!!BAFTA ROMANIA!!!!HAI ROMANIA!!!!!!!!

APPopescu
12th December 2007, 00:20
Intr-o zi de forma normala si obisnuita ar trebui sa le batem pe frantuzoaice. Apararea si portaritele vor conta cel mai mult, ca atacul nostru este cel mai tare la acest CM cu 164 goluri marcate doar in grupa principala II. Interesant va fi ca daca trecem de Franta, in fata careia ne putem lua revansa pentru meciul amical pierdut, atunci vom intalni in semifinale pe Ungaria sau Rusia, deci din nou o posibilitate de a ne revansa pt un meci pierdut (Ungaria) sau pentru o finala pierduta (Rusia). Daca nu fac gafele ca cu Ungaria castiga fetele noastre cu Franta, romancele sunt si mai frumoase si mai bune!

rob_din
12th December 2007, 00:38
E oficial, meciul se joaca joi de la 21:30

Iata programul sferturilor

84 13.12. 14.00 Paris 3.I - 2.II ANG - GER
83 13.12. 16.30 Paris 3.II - 2.I HUN - RUS
81 13.12. 19.00 Paris 1.I - 4.II NOR - KOR
82 13.12. 21.30 Paris 1.II - 4.I ROU - FRA

Toate meciurile se joaca in sala Paris Bercy

Adi Da Samraj
12th December 2007, 01:05
Preferati sa jucam cu Rusia ?

rob_din
12th December 2007, 01:16
Preferati sa jucam cu Rusia ?

Eu as fi preferat cu RUS, dar mare diferenta nu e. Ori cu FRA ori cu RUS tot extrem de greu ar fi fost (si este in cazul Frantei)

Sentient7
12th December 2007, 01:42
am vazut si Romania si Franta la acest Mondial.noi nu jucam stralucit,dar francezele joaca execrabil.

APPopescu
12th December 2007, 01:59
Interesant si pune unele semne de intrebare faptul ca execrabilele de frantuzoaice au batut Norvegia cu 26-24, fie chiar daca Norvegia sa fi jucat cu rezervele, tot victorie ramane. Si eu cred ca romancele noastre sunt peste ele si ca echipa si ca valori individuale. Insa daca Angola bate Franta cu doua goluri diferenta si si Rusia o desfiinteaza cu 31-20 atunci chiar nu avem de ce sa ne fie teama, poate cel mult de public, de arbitrii sau de ratarile fetelor noastre ...

SORENSEN
12th December 2007, 08:28
N-am jucat la egal. Noi am vrut victorie și contra Ungariei, și contra Germaniei. Nu aveam să știm ce rezultate vor fi în celelalte meciuri"

"Chiar dacă e Franța în sferturi, cred că e mult mai bine decît Rusia sau Norvegia'
Gheorghe Tadici, antrenor România

Cine spune altfel nu prea are treaba cu handbalul...

Sorin Blaj
12th December 2007, 09:11
Sorensen, ai vazut meciul cu Ungaria?

Vraciul
12th December 2007, 09:18
generatia asta trebuie sa confirme. probabil li s-a luat si lor sa fie considerate vesnic doar pretendente la un titlu.
in meciul asta pe langa valoarea superioara a romaniei, diferenta o va face arbitrajul. sunt convins ca vor fi multe eliminari si fragmentari ale jocului. in fine, cred ca romania va castiga intr-un meci dramatic. eu asa il vad. :D

rob_din
12th December 2007, 11:32
Celor care cred ca diferenta valorica dintre ROM si FRA e foarte mare si ca nici arbitrajul nu va putea califica FRA vreau sa le spun ca pe langa faptul ca diferenta valorica nu e foarte mare avem un exemplu nefericit anul acesta: intre NZL si FRA la rugby exista o diferenta valorica mult mai mare decat intre ROM si FRA la handbal. Cu toate acestea un arbitraj scandalos a fost de ajuns pt a califica FRA in semifinale, bineinteles in postura de gazde.

TenisFan
12th December 2007, 12:36
Acolo ne gandeam si noi rob_din... ;) La faza aia absolut penibila cu inainte al francezilor evident care s-a transformat in eseu valabil gratie domnilor arbitri... Si cam asta ar fi problema... Arbitrajul la handbal va fi unul de-a dreptul scandalos dar nu nemaivazut... Ni s-au mai intamplat noua chestiuni dintr-astea asa ca nu vad de ce ar fi acum o problema... Fetele noastre trebuie sa fie pregatite psihic foarte bine... Sa treaca peste orice gainarie inventata de arbitraj si sa-si vada de treaba in mod sistematic... :shocked: ;)

rob_din
12th December 2007, 12:45
Desi ma vor contrazice multi eu cred ca Tadici ar trebui sa se planga de arbitraj intr-una pana la inceputul jocului. Asa cred ca va pune presiune pe arbitrii care s-ar putea sa se gandeasca de doua ori pana sa avantajeze clar FRA. Tactica asta a mers prin fotbal. In general arbitrii tind sa greseasca in favoarea celor care ii critica pt a demontra ca sunt corecti.

cristablue
12th December 2007, 13:55
ma bucur foarte tare ca fetele au luat meciul in serios,chiar si asa in perspectiva de a juca cu franta...nemtoaicele si unguroaicele s-au facut de tot k...ul...spun eu,poate ca amandoua vor fi invinse si s-a terminat cu echipele lor la acest cm....si sa revin la franta,tadici isi aminteste ce ni s-a intamplat in rusia,poate de aici si teama de arbitri dar inainte sa vezi nu trebuie sa crezi asa ca cel mai bine e sa vizioneze cat mai multe jocuri de ale frantei si mai ales fetele sa faca ce stiu ca au de facut in meciul cu ele,sa se conecteze la meci din prima si pana in ultima secunda...sa o invinga pe valerie in punctele ei slabe... atat de tare mi-a placut meirosu in acest meci,a avut sase goluri dar doua dintre ele au fost magnifice,cel dat din extrema stanga si cel in care a intors mingea in coltul opus,de pe inter drept...m-am bucurat enorm pt frumusetea spectacolului si mai ales pentru adina care a revenit atat de spectaculos...bravo adina!!! asa ar trebui sa incerce si ada sa arunce atunci cand nu mai stie unde sa surprinda portarul,sa astepte un pic si sa vada unde merge portarul,cum se pozitioneaza si mai ales daca sare...dar probabil ca eu vb sa nu adorm...in febra meciului numai calm si calculat nu poti sa fii....una peste alta o sa batem naibii franta si o sa mergem mai departe....hai romania!!!!

atdi
12th December 2007, 14:38
In mod normal ar trebui sa castigam fara probleme, tinand cont de forma celor doua echipa la acest turneu final, dar echipa frantei va avea de partea ei publicul si arbitrajul. In handbal arbitrii pot schimba foarte usor cursul jocului.
Acum eu sper la o victorie a Romaniei, de fapt cred intr-o victorie a Romaniei.
Hai Romania!!!

gi0nel
12th December 2007, 20:53
Din partea mea, eu sunt cel mai incantat de meciul asta, am tot spus-o si-mi pare bine ca am picat cu Franta, Le asteptam pe fetele lui Nicolas. referitor la 'sansele' Frantei de a bate Romania sunt exact 1%, din partea mea, pot sa ne bata dar cel mai probabil nu acuma si nu atunci ci in alta viata. Sa fim optimisti sau seriosi, le batem de le rupem, si in semifinala si finala toti vor fi contra Romaniei, pana castiga cupa si apluada cu totii pe fetele lui Tadici. Ma mir ca au batut pe Norvegia frantuzoiacele da o fi fost non-combat si acolo... Au revoir France!!!
GOGoGO ROMANIA!!! haha, multe goluri diferenta pt. noi.p.s. nu mai fiti asa fricosi!!!

gi0nel
12th December 2007, 20:56
Desi ma vor contrazice multi eu cred ca Tadici ar trebui sa se planga de arbitraj intr-una pana la inceputul jocului. Asa cred ca va pune presiune pe arbitrii care s-ar putea sa se gandeasca de doua ori pana sa avantajeze clar FRA. Tactica asta a mers prin fotbal. In general arbitrii tind sa greseasca in favoarea celor care ii critica pt a demontra ca sunt corecti.

te contrazic, presupun ca Tadici chiar n-are ce face la meciul asta, vor avantaja pe Franta arbitrii si asta este... da nu conteaza draga rob_din sa vezi ce fain castigam.

Vlad
12th December 2007, 21:01
ma sperie gandul ca daca trecem de Franta vom intalni Rusia (Ungaria nu prea cred)

resita
12th December 2007, 21:05
Din partea mea, eu sunt cel mai incantat de meciul asta, am tot spus-o si-mi pare bine ca am picat cu Franta, Le asteptam pe fetele lui Nicolas. referitor la 'sansele' Frantei de a bate Romania sunt exact 1%, din partea mea, pot sa ne bata dar cel mai probabil nu acuma si nu atunci ci in alta viata. Sa fim optimisti sau seriosi, le batem de le rupem, si in semifinala si finala toti vor fi contra Romaniei, pana castiga cupa si apluada cu totii pe fetele lui Tadici. Ma mir ca au batut pe Norvegia frantuzoiacele da o fi fost non-combat si acolo... Au revoir France!!!
GOGoGO ROMANIA!!! haha, multe goluri diferenta pt. noi.p.s. nu mai fiti asa fricosi!!!

nu uita Franta ne-a mai batut odata anul acesta si atunci nu s- jucat in Franta, de ce nu ne-ar bate si acum mai ales ca jucam acasa la ei?

unusibun
12th December 2007, 21:08
trebuie sa batem......... trebuie ,trebuie.,................trebuie sa batem,,hai romania!!!!!!!!!!

rob_din
12th December 2007, 21:21
Numai cine nu stie handbal poate sa spuna ca FRA are 1% sanse sa ne bata. Ca doar nu e Australia. Cu FRA am avut mereu probleme oriunde s-a jucat. Daca e sa vorbim strict handbalistic (eliminand din calcule arbitrajul) multe depind de forma portarilor . La Cupa Mondiala Nicolas a prins o zi exceptionala.

SORENSEN
13th December 2007, 00:13
Sorensen, ai vazut meciul cu Ungaria?

Am vazut repriza a doua...dar tu ai vazut vreun meci al Frantei ?

Franta e undeva ca valoare spre Korea...are un portar de mare valoare si cateva jucatoare de mare experienta cum ar fi Wedling sau Roland ...dar nu e de nivelul nostru..problema noastra e ca suntem echipa d emoral...daca o bagam pe Nicolas in mana nu stim sa o scoatem din ritm..aici poate fi cheia...

Eu cred ca vom invinge Franta...

Hai ROmania !

rob_din
13th December 2007, 00:16
Am vazut repriza a doua...dar tu ai vazut vreun meci al Frantei ?

Franta e undeva ca valoare spre Korea...are un portar de mare valoare si cateva jucatoare de mare experienta cum ar fi Wedling sau Roland ...dar nu e de nivelul nostru..problema noastra e ca suntem echipa d emoral...daca o bagam pe Nicolas in mana nu stim sa o scoatem din ritm..aici poate fi cheia...

Eu cred ca vom invinge Franta...

Hai ROmania !

Imi pare rau dar te contrazic, FRA nu e de valoarea noastra daca luam echipa Romaniei de acum 2 ani. La ce joaca acum Romania FRA e cam de aceasi valoare.

YoYoyOi
13th December 2007, 00:20
maine tre sa batem clar. Nu ma intereseaza cine intra, cine baga, cine-o scoate. Dar tre sa batem :cheer:

mikeyy
13th December 2007, 00:29
Hutupan trebuie sa fie intr-o forma buna si sa prinda o zi exceptionala. Nechita de asemenea sa se adune si sa arate mult mai mult decat a aratat in meciul cu Germania. Sper ca Romania sa arate ca o echipa unita, echilibrata. Fiecare miscare sa fie bine analizata, sa nu se mai grabeasca si mai ales sa fie cu ochii in patru caci arbitrii vor gasi cateva ceva in orice cu siguranta. Doamne ajuta! Hai Romania:)

SORENSEN
13th December 2007, 00:47
Imi pare rau dar te contrazic, FRA nu e de valoarea noastra daca luam echipa Romaniei de acum 2 ani. La ce joaca acum Romania FRA e cam de aceasi valoare.

ca ro a fost mai buna decat fra s-a vazut in meciul direct in 2005..la fel se va vedea si maine...

Repet pe ce te bazezi ca franta e egala Romaniei acum in 2007...eu am vazut doar Ro ..si nu cred ca tu ai avut acces la meciurile Frantei...

Apoi eu stiu jucatoarele Frantei si cele valoroase au o varsta si joaca la niste cluburi de duzina cu exceptia lui Nicolas...duzina ma refer ca nu joaca in CL sau intr-un campionat care conteaza...

Ok atuul lor este forta grupului..dar si aici noi avem un avantaj datorita omogenitatii ...

Nu vad frica asta de Franta...ok nu mai excelam la aparare..dar avem cel mai bun atac..si n-am dat de panarame ca altii cum ar fi Argentina-paraguay australia...doar sa numesc cateva...

Apoi cand spuneam ca Neagu va fi o jucatoare importanta si isi va arata valoarea ...specialisti de pe aici aberau..uite ca a dat destule goluri si pase decisive...si e o jucatoare de baza...extremele unde toata lumea se astepta la probleme chiar s-a si intamplat...

In rest cred ca vom castiga..si fetele la fel...

Hai Romania !

rob_din
13th December 2007, 01:40
ca ro a fost mai buna decat fra s-a vazut in meciul direct in 2005..la fel se va vedea si maine...

Repet pe ce te bazezi ca franta e egala Romaniei acum in 2007...eu am vazut doar Ro ..si nu cred ca tu ai avut acces la meciurile Frantei...

Apoi eu stiu jucatoarele Frantei si cele valoroase au o varsta si joaca la niste cluburi de duzina cu exceptia lui Nicolas...duzina ma refer ca nu joaca in CL sau intr-un campionat care conteaza...

Ok atuul lor este forta grupului..dar si aici noi avem un avantaj datorita omogenitatii ...

Nu vad frica asta de Franta...ok nu mai excelam la aparare..dar avem cel mai bun atac..si n-am dat de panarame ca altii cum ar fi Argentina-paraguay australia...doar sa numesc cateva...

Apoi cand spuneam ca Neagu va fi o jucatoare importanta si isi va arata valoarea ...specialisti de pe aici aberau..uite ca a dat destule goluri si pase decisive...si e o jucatoare de baza...extremele unde toata lumea se astepta la probleme chiar s-a si intamplat...

In rest cred ca vom castiga..si fetele la fel...

Hai Romania !

Faptul ca acum cele doua echipe sunt egale o demonstreaza infrangerea la limita de la Cupa Mondiala. Tu pe ce te bazezi cand spui ca ROM este mult peste FRA?
In plus nu stiu ce goluri si pase decisive ai vazut la Neagu ca in ultimile meciuri mai mult a ratat decat a reusit sa maercheze. Cred ca detine recordul la sututi in blocaj si direct in portarul advers. Proababil ca la aberatiile mele te referi. Imi pare rau, dar pana acum aberatiile mele s-au adeverit. Neagu nu are valoare deocamdata de Campiona Mondial.
Din toata echipa doar Luca sta mai prost decat Neagu. Un procentaj de 49% reusite pentru un inter este foarte prost

DIXX
13th December 2007, 01:43
ca ro a fost mai buna decat fra s-a vazut in meciul direct in 2005..la fel se va vedea si maine...

Repet pe ce te bazezi ca franta e egala Romaniei acum in 2007...eu am vazut doar Ro ..si nu cred ca tu ai avut acces la meciurile Frantei...

Apoi eu stiu jucatoarele Frantei si cele valoroase au o varsta si joaca la niste cluburi de duzina cu exceptia lui Nicolas...duzina ma refer ca nu joaca in CL sau intr-un campionat care conteaza...

Ok atuul lor este forta grupului..dar si aici noi avem un avantaj datorita omogenitatii ...

Nu vad frica asta de Franta...ok nu mai excelam la aparare..dar avem cel mai bun atac..si n-am dat de panarame ca altii cum ar fi Argentina-paraguay australia...doar sa numesc cateva...

Apoi cand spuneam ca Neagu va fi o jucatoare importanta si isi va arata valoarea ...specialisti de pe aici aberau..uite ca a dat destule goluri si pase decisive...si e o jucatoare de baza...extremele unde toata lumea se astepta la probleme chiar s-a si intamplat...

In rest cred ca vom castiga..si fetele la fel...

Hai Romania !

Daca ar lucrurile ar sta asa cum sunt expuse de tine ar fi ok dar din pacate realitatea e alta:
-in primul rand ne bat la banca tehnica Krumbholz fiind cu mult mai inteligent ca Tadici
-14000 de oameni vor incuraja frenetic Franta
-arbitrajul va fi cel putin 5% pt gazde
-moral ridicat datorita victoriei directe in Danemarca acum o luna
-nu avem extremele de baza ale echipei (Varzaru si Elisei)
-Tadici nu reuseste sa inchida gauroaiele din aparare
-Interii nu sunt in mare forma (Meirosu,Luca) doar cu rezervele Spaniei sau cu o Germanie non-combat

rob_din
13th December 2007, 01:50
Daca e sa luam fiecare componenta a jocului observam ca in absolut toate compartimentele suntem defictari fata de ceea ce credeam ca o sa jucam: portarii sub asteptari, jocul cu pivotul sub ceea ce ne obisnuise echipa, numeroase contraatacuri ratate, interi in slaba forma, chiar foarte slaba (Meirosu, Neagu, Luca n-au reusit sa faca macar doua meciuri consecutive bune), de extreme nici nu mai vorbesc.
Ceea ce joaca ROM la acest CM este mult sub posibilitati si sincer ma indoiesc ca toate vor functiona dintr-o data la meciul de azi

APPopescu
13th December 2007, 02:39
Da, ceea ce a aratat echipa Romaniei pana acum este intr-adevar mult sub asteptari si posibilitati, corect, dar aceasta forma actuala va ajunge pentru a invinge Franta. Iar cine a pierdut cu Rusia 20-31 si cu Angola 27-29 nu este chiar atat de speriat, cred ca mult mai multe griji ne faceam daca jucam cu Rusia! In ciuda faptului ca vom avea arbitrii in defavoarea noastra si 14.000 de oameni in dezavantajul nostru nu lipseste fetelor nimic ca sa bata Franta. Vom da iarasi peste 30 de goluri si vom primi sub 30 ... asta este suficient pentru atingerea obiectivului minim la acest campionat mondial. Lupta pentru locurile 1-4 unde ne va astepta Rusia, in fata careia avem o alta revansa de luat

catacos
13th December 2007, 05:49
unde pot vedea meciurile de handbal ale romaniei in direct on line?

resita
13th December 2007, 07:02
hai sa comparam cele 2 echipe si sa vedem niste statisticii de la acest C.M.

Franta

http://img152.imageshack.us/img152/8484/capture1vw3.jpg (http://imageshack.us)
http://img227.imageshack.us/img227/5460/capture3jl6.jpg (http://imageshack.us)

ROMANIA

http://img152.imageshack.us/img152/913/capture4rv3.jpg (http://imageshack.us)
http://img89.imageshack.us/img89/5486/capture5cg2.jpg (http://imageshack.us)

rob_din
13th December 2007, 09:45
Cred ca rezultatele slabe de pana acum ale Frantei se datoreaza in buna masura evolutiei mai steres a lui Nicolas. Echipa Frantei depinde enorm de Valerie Nicolas. Daca Nicolas prinde o zi slaba si eu zic ca avem sanse sa le batem chiar si cu arbitraj defavorabil. Dar daca prinde o zi buna sincer o sa avem mari probleme. Am vazut-o pe Nichita cum s-a speriat ca i-a aparat Pallinger niste mingi. Mi-e frica ce-o sa se intample daca face si Nicolas acelasi lucru. In plus Nechita, Neagu, Meirosu sunt jucatoare care n-au mai jucat la competitii de acest nivel. Sa nu cumva le blocheze atmosfera din sala

Jerry20cm
13th December 2007, 10:53
daca e sa ne califica, in semifinala cu castigatoarea carui sfert vom juca?

mikeyy
13th December 2007, 11:00
Cu castigatoarea Rusia-Ungaria :D

Jerry20cm
13th December 2007, 11:17
merci
ne-am scos:D

catacos
13th December 2007, 13:39
:yeah:

APPopescu
13th December 2007, 13:47
Hai ROMANIA! Bafta fetelor tricoloare! Jucati pentru tara si popor si pentru al vostru tricolor! Sa bateti cu eleganta echipa gazda Franta!

atdi
13th December 2007, 13:49
Deja numar orele care au mai ramas pana la inceputul meciul. E timpul ca aceasta generatie sa castige un titlu mondial, mai ales ca pentru unele jucatoare e ultimul mondial din cariera. La sporturile de echipa in momentul de fata doar handbalul feminin obtine rezultate notabile.
Hai Romania!!!

rob_din
13th December 2007, 17:13
Am citit pe alt forum ca ne arbitreaza niste lituanieni. Stie cineva, e adevarat?

Vlad
13th December 2007, 17:18
da lituanieni, Mazeika si Gatelis vor arbitra

iuli
13th December 2007, 18:41
Batem la cel putin 4 goluri diseara.

resita
13th December 2007, 19:10
hai sa nu ne luam de fluierasii pana nu vedem ce se intampla, poate ei o sa fie fair-play si la sfarsit o sa le multumim.


deseara va fi un meci care pe care si sper ca valoarea Romaniei sa-si spuna cuvantul :ok:

dan555
13th December 2007, 19:20
abia astept meciul!!!!!va castiag Romania daca vor juca impecabil!!!!bafta multa!!!HAI ROMANIA!!!!!!!!

NORGEMAN
13th December 2007, 19:28
Se poate vedea de pe net meciul? exista vreun site?

rob_din
13th December 2007, 19:40
http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=3621&part=sports

Dar trebuie sa ai sopcastul instalat

rob_din
13th December 2007, 19:41
Meciul se transmite pe TVR1

unusibun
13th December 2007, 19:56
e greu ...dar tot batem la diferenta de 3 goluri
hai romania

APPopescu
13th December 2007, 20:03
sa te auda si sa dea dumnezeu! Ar fi frumos si bine sa se reedite finala Rusia-Romania. Ar fi superb pentru fete si pentru handbalul romanesc sa reziste la francezi acasa.

YoYoyOi
13th December 2007, 20:04
nu e pe 2?

APPopescu
13th December 2007, 20:06
nu, YoYoyOi din cate am citit se pare ca este totusi pe TVR 1

Vlad
13th December 2007, 20:09
sigur e pe tvr1, incep meciurile tari si le preia acum tvr1... strategii :P

YoYoyOi
13th December 2007, 20:11
interesant... creste suspansul, creste si audienta :rolleyes:

rob_din
13th December 2007, 20:11
Este pe TVR1 de la 21:00 (meciul incepe la 21:30)

Hopshio
13th December 2007, 20:18
pe bwin.com va puteti uita..dar tre sa va face cont..nu dureaza..si da toate meciurile video din sferturi

resita
13th December 2007, 20:44
pe bwin.com va puteti uita..dar tre sa va face cont..nu dureaza..si da toate meciurile video din sferturi

dar trebuie sa ai ceva bani in cont ca sa poti sa vezi meciul video

ps. pana acum cred ca doar 3-4 meciuri, si acelea din grupe nu au fost transmise

cine vrea sa-si faca cont poate sa-mi dea un pm pt. mai multe inf. :ok:

cristisan
13th December 2007, 20:51
salut! spuneti-mi si mie va rog daca stiti un site unde pot vedea meciul in direct?romania- franta

APPopescu
13th December 2007, 20:54
http://www.tvonline.co.nr/

APPopescu
13th December 2007, 21:16
hai Romania, bafta fetelor, pentru romani si pentru Romania, pe ele romance!

Gontel
13th December 2007, 21:18
mai e putin si incepe. vreau sa le batem pe frantuzoaice si sa mergem maideparte.

resita
13th December 2007, 21:26
HAI ROMANIA,

Trebuie sa ne calificam, trebuie sa mergem in semifinale :ok:

Lordul
13th December 2007, 21:30
ne calificam si in semifinala vom intalni rusia si sper sa ne razbunam pe ei...

dianac
13th December 2007, 21:31
hai Romaniaaaaaaaa!!!!!! :cheer: :cheer:

Optimistul
13th December 2007, 21:36
Franta ne-a luat cam tare ...Portaritza lor e f. sigura pe ea .

Dax_CT
13th December 2007, 21:38
Ce bataie ne luam.. cum naiba franta e terminat pe locul 4 in grupa ? E prea buna.

resita
13th December 2007, 21:38
am bagat-o in mana pe portarita lor, va fi foarte greu

Rustyy
13th December 2007, 21:40
incredibil cum ratam, nu putem marca nicicum :(

resita
13th December 2007, 21:41
trezitiva odata pana nu este prea tarziu

TenisFan
13th December 2007, 21:42
Daca egalam pana la pauza avem sanse... Daca nu pa-pa... ;)

Rustyy
13th December 2007, 21:42
Poate in time-out-ul asta le trezeste tadici :D

Optimistul
13th December 2007, 21:44
Pana acum n-avem ce reprosa arbitrajului .

resita
13th December 2007, 21:45
slab, foarte slab acest inceput de meci.

sa vedem daca tadici are solutii, noi cam tot timpul am avut probleme cu echipele care se apara 5+1

YoYoyOi
13th December 2007, 21:51
Doamne iarta si pazeste :shocked:

ce mama dracului fac astea? :ciocan:

TenisFan
13th December 2007, 21:52
Nope... Imi pare rau... Am supraestimat echipa Romaniei... N-o sa castigam astazi in conditiile astea... ;) Asta e mai incercam peste 2 ani... ;)

YoYoyOi
13th December 2007, 21:53
deja incepe asta cu arbitrii lui :headbang:

Mihaela P
13th December 2007, 21:53
Nu imi vine sa cred!!!!!

Lordul
13th December 2007, 21:55
ne revenim ,este timp ,nu disperati ....vom castiga...

Mihaela P
13th December 2007, 21:56
Nici publicul nu este coplesitor, nici arbitrii nu sunt dificili...si totusi Franta are 6 goluri avans. Probabil psihic sunt slabe.

Rustyy
13th December 2007, 21:56
ne revenim ,este timp ,nu disperati ....vom castiga...

cand mi-oi vedea io ceafa ..... cu arbitri astia avem -100% sanse :sleep::o::angry::groggy:

Dax_CT
13th December 2007, 21:57
Ce hotie si cu arbitrii astia. Franta conduce detasat si arbitrii tot fura. Incredibil !

delaparis
13th December 2007, 21:57
sa vedem daca tadici are solutii, noi cam tot timpul am avut probleme cu echipele care se apara 5+1
dupa cum am mai zis nu prea stiu nimic despre sportul asta dar din ce vad cred ca problema e mai degraba la portar :rolleyes: ... poate ma insel :o:

Kooler
13th December 2007, 21:57
Ne va fi imposibil sa batem echipa gazda in conditiile astea. Speranta moare ultima.

YoYoyOi
13th December 2007, 21:58
ba fantastic e si Tadici asta :ciocan:
dupa ce ca suntem in kkt pana in gat il mancaa si pe asta hemoroidul sa faca scandal :headbang: de parca a rezolvat ceva VREODATA cu scandalurile de pe margine :table:

Lordul
13th December 2007, 22:02
HAI ROMANIA! si ne vom califica!

Dax_CT
13th December 2007, 22:02
Vai ce arbitri.. Dar si fetele noastre sunt praf. Nici o sansa, frate. O sa luam bataie la minim 14 goluri. Urat..

dianac
13th December 2007, 22:03
daca mai rateaza mult eu tampesc :headbang:

Optimistul
13th December 2007, 22:05
Nope... Imi pare rau... Am supraestimat echipa Romaniei... N-o sa castigam astazi in conditiile astea... ;) Asta e mai incercam peste 2 ani... ;)

Iar treci usor dintr-o extrema in alta ? Stai linistit ca nu joaca Federer ...

mikeyy
13th December 2007, 22:09
Arbitrii ca arbitrii, dar jocul nostru lasa de dorit, mai ales in atac. Va fi greu :(

TenisFan
13th December 2007, 22:10
Scuteste-ma Optimistule acum te rog eu... :( Deci echipa Romaniei nu va castiga acest meci... Eu imi dau apartamentul daca echipa Romaniei castiga acest meci... In primul rand pentru ca psihic sunt 0 iar in al doilea rand arbitrii n-or sa ne lase si in al treilea rand nu prea reusim noi s-o bagam in ate iar mega strategul Tadici nu prea stie cum sa desfaca apararea frantuzelor... :( Mai incercam peste 2 ani cand speram sa se organizeze in Australia campionatul mondial... ;) :sleep:
Si uitai... Nu cred ca pot urmari repriza a doua... Este foarte greu si nu vreau sa-mi pierd nervii ca mi-s tanar... :(

rob_din
13th December 2007, 22:13
Imi permit sa va remaintesc ca din primul meci am spus ca ROM nu joaca aproape nimic la acest CM. Parca revedeam echipele Romaniei de acum 10 ani, jucatoare valoroase care nu reuseau sa faca o echipa
Revenind la meciul cu FRA, francezii fara Nicolas au o echipa mult mai slaba decat ROM. Nu sunt de acord cu ce zicea Naum ca ne-ar fi condus si in ROM. Daca se juca in ROM n-aveau nici o sansa. Si aici nu ma refer numai la arbitraj (care a fost slab dar nu ne-a furat pe fata), ma refer la ce inseamna a juca pe teren propriu.
Eu sunt dispus sa pariez ca FRA va castiga titlul mondial

ROM nu se va califica la JO cu acest Tadici pe banca

simonabarbu2001
13th December 2007, 22:14
helppppp pot vedea meciul de handbal pe internet, adica pe acest site ???? daca da , cum procedez ??? va rog din suflet

belphegor
13th December 2007, 22:15
Arbitri "lituanieni"????
Exista O Tzara Numita "lituania"?
Shi Daca Exista,sepricep La Handbal?
Cum Putem Sa Fim Idiotzi De Asemenea Maniera Sa Acceptam "arbitri Lituanieni"?dece Nu Huni,vizigotzi,gingis Kan???

rob_din
13th December 2007, 22:15
Unde au disparut interii Romaniei? Unde sunt extremele? Unde sunt portarii? Nu poti emite pretentii in asemnea conditii

misterjinx
13th December 2007, 22:16
ROM nu se va califica la JO cu acest Tadici pe banca
Ce barem trebuie sa indeplineasca pentru a ajunge la JO? :-?

mikeyy
13th December 2007, 22:16
Se vede ca-i cunosc miscarile lui Galca, pt ca repriza asta nu cred ca a pus mana pe minge mai mult 1-2 ori.
De asemenea cred ca avem mai multe sanse de a inscrie de la distanta, Nicolas e un portar bun. Sper sa avem parte de-o a doua repriza buna si sa reusim sa recuperam si sa castigam. Nu-mi pierd speranta!

Lordliv
13th December 2007, 22:16
jucam in nota obisnuita cu care ne a invatat tadici la acest turneu...adica in bataie de joc...
selectia catastrofala isi spune cuvantul! daca mascariciul asta de tadici credea k cu meirosu si neagu o sa castige un campionat mondial inseamna ca mai este si nebun pe deasupra...cat desprea ceilalti interi luca si bese,pensionare placuta !

ps.repet ce a spus gatu: un campionat mondial nu seamana cu o cupa europeana!

ps2 poate " cad " frantuzoaicele in repriza a 2 a!

Elphax
13th December 2007, 22:18
pierdem la 7 goluri diferenta

mikeyy
13th December 2007, 22:18
Unde au disparut interii Romaniei? Unde sunt extremele? Unde sunt portarii? Nu poti emite pretentii in asemnea conditii

Ai dreptate Robert, extremele sunt sub nivel

Optimistul
13th December 2007, 22:18
Pe individual suntem mai buni ,ca echipa suntem mai slabi ... De ce ? Antrenorul e depasit, nu se mai joaca azi handbalul de acum 10-15 ani .

rob_din
13th December 2007, 22:19
Ce barem trebuie sa indeplineasca pentru a ajunge la JO? :-?

Primele 7 se califica pt turnee de calificare care insa vor fi gazduite de tarile calificate in semifinale. Asadar s-ar putea sa ne batem iar cu FRA spre exemplu tot la francezi acasa.
Din turnee doar castigatoarea merge la JO

YoYoyOi
13th December 2007, 22:20
vai s-amar de curu nost :(

misterjinx
13th December 2007, 22:21
6 contra 4 si noi iar ratam? ~x(

Lordliv
13th December 2007, 22:26
ce se intampla ?! ce se intampla?! 4 goluri consecutive!

mikeyy
13th December 2007, 22:26
Ce torpila a trimis Cristina Neagu. Bravo!!!!

TenisFan
13th December 2007, 22:27
Franta e praf...Stiam asta... Trebuia doar sa jucam... Cine-mi vrea apartamentul? HAAAAAAAAAIIIIIIIIIII ROMAAAAAAAAANIAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! :yeah:

APPopescu
13th December 2007, 22:28
12-14 !!!! hai fetelor! se poate!

Optimistul
13th December 2007, 22:28
Hai fetele ! Ne-am apropiat 13-15.

misterjinx
13th December 2007, 22:28
acu' sa ne revenim si sa le intrecem ... binenteles daca ne lasa arbitri.

neagu rupe cu aruncarile :D

simonabarbu2001
13th December 2007, 22:29
multumesc pt raspunsul la rugaminte ....... promt si la subiect .....m-ati dezamagit

mikeyy
13th December 2007, 22:29
Cristina Neagu e de nota 10. S-o tina tot asa..si arunca de la distanta ceea ce nu e pe placul lui Nicola

dianac
13th December 2007, 22:29
14-15, Hai ca suntem mai optimisti,bravo Cristina,tine-o tot asa

APPopescu
13th December 2007, 22:30
14-15 haideti fetelor!

APPopescu
13th December 2007, 22:30
http://www.tvonline.co.nr/

cata10
13th December 2007, 22:35
17-17

Lordul
13th December 2007, 22:35
hai ca egalam..si castigam v-am zis eu HAI ROMANIA

si votati-ma si pe mine!

delaparis
13th December 2007, 22:36
arbitrii trag cu Franta ...

cata10
13th December 2007, 22:36
Javre de arbitri

misterjinx
13th December 2007, 22:37
da-i incolo de arbitrii...nu stiu cum de se mai suporta?! n-au si ei o constiinta?!

APPopescu
13th December 2007, 22:40
hai egalarea! hai! 19-20

Lordliv
13th December 2007, 22:41
intradevar frantuzoaicele sunt praf...

YoYoyOi
13th December 2007, 22:42
m-au imbatranit cu 50 de ani arbitrii astia :angry:

Lordul
13th December 2007, 22:43
lasa k-o sa intineresti ....pana la urma mergem in semifinale...

delaparis
13th December 2007, 22:43
20-20 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Optimistul
13th December 2007, 22:43
20-20 !!!!

delaparis
13th December 2007, 22:48
hai ca se poate !!!!!

misterjinx
13th December 2007, 23:01
domne...ce servere sunt astea ma de nu suporta 100 de useri amarati?! ca ma si enervez, nu ne ajung nervii cauzati de arbitrii aia...

YoYoyOi
13th December 2007, 23:03
sa ma .... pe el server :angry: tocmai acum????????????????????????

YoYoyOi
13th December 2007, 23:07
hai fetele cu o aparare avansata si fara pase gresite in atac, va rog eu mult :huhu:

delaparis
13th December 2007, 23:09
s-a dus !!!!

YoYoyOi
13th December 2007, 23:10
hai acum cu 7 m :cheer:

Elphax
13th December 2007, 23:10
f greu sa facem ceva repriza asta ...

Lordliv
13th December 2007, 23:10
nu vezi ca luca si bese sun t in plus?

YoYoyOi
13th December 2007, 23:11
hai cu goluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :headbang:

luma
13th December 2007, 23:11
Lumi...Lumi...Lumi...:cheer:

delaparis
13th December 2007, 23:13
kkt de arbitraj ...

YoYoyOi
13th December 2007, 23:14
no da-o-n ma-sa de treaba :headbang: :headbang: :headbang:

rob_din
13th December 2007, 23:15
Nu se poate spune ca am fost un ladator al nationalei, ba din contra, dar faptul ca jucam prelungiri e deha o performanta in conditiile date

Sanse mici totusi cu un om in minus

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:16
Iar prelungiri.

spartacus
13th December 2007, 23:16
extraordinar ce meci!!! Naum si Tadici rock my world:yeah:
HAI Romania!!!

Kooler
13th December 2007, 23:16
Se termina astazi meciul?

rob_din
13th December 2007, 23:17
FRA n-a mai luat eliminare de la inceputul reprizei a doua

APPopescu
13th December 2007, 23:18
am fost furat! ne-a fost furata victoria! scorul corect trebuia sa fie 25-24! Arbitrii servili!

spartacus
13th December 2007, 23:18
oare ce fac frantuzoaicele la vestiar???....

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:18
Noroc cu Luminita. A scos mingea miraculos si ne-a tinut in meci. Pacat ca nu am profitat pe contraatac. Frantuzoaica merita eliminata pentru cum a blocat contraatacul.

delaparis
13th December 2007, 23:19
bai iar ma enerveaza francezii ... :headbang: ... ce dreaq traiesc si eu in tara asta a lor :confused:

miafangina
13th December 2007, 23:19
Daca nu mai postez sa stiti ca am facut infarct!

luma
13th December 2007, 23:19
Si apara Luuuumiiiii!!!!!
Goooooooooooooooooooooooooolllll!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
:cheer:

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:20
Luminita femeia paianjen si Neagu cu gol. HAI FETELOR!!!

luma
13th December 2007, 23:21
:cheer:
Hai fetele!!!

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:21
Iar Neagu. FANTASTIC!!!

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:22
Luminita s-a aruncat la sacrificiu si ne tine iar in meci.

Nechita in schimb ne ingroapa. A doua minge pierduta si al doilea cadou facut frantuzoaicelor.

YoYoyOi
13th December 2007, 23:23
Luminitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:cheer:

miafangina
13th December 2007, 23:23
Cite serii de prelungiri se fac?

Adi Da Samraj
13th December 2007, 23:23
Hai Romania !

delaparis
13th December 2007, 23:24
Castiga Romania ...

YoYoyOi
13th December 2007, 23:24
asta e ultima

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:24
7 metri. Hai cu gol la conducere si cu atac in repriza a doua.

Mai avem cinci minute si daca ne ducem la doua goluri nu pierdem.

YoYoyOi
13th December 2007, 23:25
avem mingea, mi se pare :D si putem merge la 2 goluri :yeah:

luma
13th December 2007, 23:26
5 minute....

YoYoyOi
13th December 2007, 23:26
fuck, shit, damn :headbang:

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:27
Ionela, cand ti-ai gasit sa ratezi?????

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:28
Acum cu GOOOOOOOOOOOOL LUCAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!

YoYoyOi
13th December 2007, 23:28
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllll

luma
13th December 2007, 23:29
Gooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllll!
Gata!:cheer:

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:29
HAI FETELOR!!!!!!!!!!!! 3 GOLURI Steluta Luca!!!!!!!!!!!!!!!

delaparis
13th December 2007, 23:29
Romania a castigat ... :D:D

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:30
Mai sunt doua minute. Tinem de noi.

Mai avem doua goluri.

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:30
Avem trei goluri. BRAVO VALERIA!!!!!!!

luma
13th December 2007, 23:30
Pa pa Franta!:cya::limba:

Adi Da Samraj
13th December 2007, 23:31
Cit e scorul ? Cite minute mai sunt ?

miafangina
13th December 2007, 23:31
Steluta si-a ispasit multe pacate.

YoYoyOi
13th December 2007, 23:31
am trezit tot blocul si jumate de cartier /OLE/

cata10
13th December 2007, 23:31
1 min si 3 goluri

Lordliv
13th December 2007, 23:31
offfffffffffffffffffff

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:32
Mai sunt 45 de secunde.

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:32
SUNTEM IN SEMIFINALE!!!

Greu a fost!

luma
13th December 2007, 23:32
Cit e scorul ? Cite minute mai sunt ?

34-30
Si gata!:cheer:
Edit: 34-31

Hard
13th December 2007, 23:33
le-am dat la cioc :D

cata10
13th December 2007, 23:33
VICTORIE!
gata nu mai pot..........................

misterjinx
13th December 2007, 23:33
Victorieeeeeeee ...bravo Fetelor!!!!!!!!!!!!!!!

tchibos
13th December 2007, 23:34
Felicitari Romania.. superb final :ok:

Adi Da Samraj
13th December 2007, 23:34
Bravo Romania !

Ioca10
13th December 2007, 23:35
Super Romania...bravo fetelor...

dede
13th December 2007, 23:35
dmne, ce meci... :D

bravo Romania! :cheer: :cheer:

dianac
13th December 2007, 23:35
doamne,sar prin casa de bucurie

Cristina Neagu :kiss: :floricica:

moty
13th December 2007, 23:35
uuuuraaaaaaaaaaaaaaaaaa!

cata10
13th December 2007, 23:35
FRANTA - ce echipa penibila
Iar arbitrii javre!!!!!!!!!

TenisFan
13th December 2007, 23:36
Daca fericirea ar fi definita in vreun fel aceasta starea mea din aceste momente.

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:36
Imaginile bucuriei:

moty
13th December 2007, 23:36
mi-am luat eu fularul norocos in fata tv-ului!

APPopescu
13th December 2007, 23:36
Romania! Ole Ole Ole Romania Romania Ole Ole Ole!

cata10
13th December 2007, 23:36
FELICITARI fetelor
BRAVO ROMANIA

boni2204
13th December 2007, 23:37
domane ce meci, ma doare capul
nu am mai trait asemenea emotii de la campionatul mondial de fotbal din 94
BRAVOOOOOOOO ROMANIA BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOO FETELOR

miafangina
13th December 2007, 23:37
N-am facut infarct,dar tremur toata.
Bravo,fetelor,in sfirsit ati jucat bine!
Bravo si antrenorilor si voua,suporteri minunati ce sunteti!:yeah::great::bere:

Adi Da Samraj
13th December 2007, 23:37
Daca fericirea ar fi definita in vreun fel aceasta starea mea din aceste momente.

Poetule :ok:

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:37
Dati-mi voie sa rad si sa ma bucur: :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Ioca10
13th December 2007, 23:38
Ce emotii am avut...ce final....

Datenshi
13th December 2007, 23:40
Felicitari, sa speram ca asta a fost ultimul meci slab la campionatul asta. Nu era suficient ca tin cu Rapidul, ma mai omoara si fetele astea de inima. :)

Elphax
13th December 2007, 23:44
/OLE//OLE//OLE//OLE/

nu imi vine sa cred


va fi foarte greu cu Rusia ...

misterjinx
13th December 2007, 23:45
offtopic: iar face fite serverul :-L

ontopic: am castigat o adevarata jucatoare dupa acest meci, Cristina Neagu, nota 10 :ok:

iuli
13th December 2007, 23:45
Arbitri spurcati, Franta o rusine, Romania extraordinara !!!


BRAVO FETELEEEEEEEEEEEEEE

cata10
13th December 2007, 23:45
Felicitari, sa speram ca asta a fost ultimul meci slab la campionatul asta. Nu era suficient ca tin cu Rapidul, ma mai omoara si fetele astea de inima. :)

Idem!:D

dede
13th December 2007, 23:45
asa emotii nu am mai avut de la Steaua-rapid din sferturile uefa :D nu mai am cuvinte...
bravo fetele :cheer:

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:45
e greu ...dar tot batem la diferenta de 3 goluri
hai romania

Asa a fost. :ok:

YoYoyOi
13th December 2007, 23:46
ma tot gandesc cum ar fi fost daca incepeam meciul bine si nu ne lasam conduse cu 7 goluri :rolleyes:

cu Rusia o sa fie mult mai criminal :scared:

Sorin Blaj
13th December 2007, 23:46
CRISTINA NEAGU THE BEST!!!!

Dar majoritatea fetelor au fost fantastice.

thanathos
13th December 2007, 23:46
of ca inca temur ne nervi si bucurie...
bravo fetele, le-am batut pe increzutele alea, i-am batut si pe arbitrii.
Ne-au pus arbitrii din tara bananiera sa ne poata fura si apoi sa-i poata mazili la contestatii. ce bine ca nu le-a iesit planul. Asa se joaca , bravo, cand esti mai bun decat toti nu are nimeni ce sa-ti faca oricat te fura, in final vei castiga

Dorin
13th December 2007, 23:46
Am mai scapat de un infarct!D

delaparis
13th December 2007, 23:47
, Franta o rusine, ... :cool:

... ma rog ... esti beat de fericire :D:D

luma
13th December 2007, 23:47
Nervi, emotii si...o imensa bucurie!
Bravo fetelor! :cheer:

Adi Da Samraj
13th December 2007, 23:47
Daca fericirea ar fi definita in vreun fel aceasta starea mea din aceste momente.

Poetule :ok:

Adi Da Samraj
13th December 2007, 23:48
... :cool:

... ma rog ... esti beat de fericire :D:D

Rusine arbitrilor :rosu:

cata10
13th December 2007, 23:48
A inregistrat cineva meciul?
Eu din superstitie n-am facut-o si as vrea sa-l mai vad de vreo 100 ori!

Incubus
13th December 2007, 23:48
Mare jucatoare Cristina Neagu :no1 Bravo Romania /OLE/
Pt franta si arbitri: :jerk::jerk::jerk::jerk:

rhadoo
13th December 2007, 23:49
meci nebun!demult nu am mai simtit asa ceva
probabil acest meci va intra in istorie!
BRAVO ROMANIA!FELICITARI ECHIPEI NATIONALE DE HANDBAL FEMININ A ROMANIEI!

delaparis
13th December 2007, 23:49
Rusine arbitrilor :rosu: ... de ce ? ... au facut ce credeau ei mai bine :D:D

dannyreddog
13th December 2007, 23:49
Bravo fetelor! nu am mai vazut de mult un meci cu o asemenea incarcatura psihica al nationalei Romaniei...:yeah::yeah:

adymax
13th December 2007, 23:50
Bravo felelor din USA. Super ultimele 15 min.
Cand jucam cu Rusia si la ce ora?
IN USa nu dau campionatul...doar pe sopcast si fara sonor azi ca-s la lucru.