PDA

View Full Version : parteneri de jogging pe malul marii negre



Xpdin
11th December 2007, 16:59
Salutare,

Ma relaxez (psihic+fizic) la maxim cand trag o alergare la tarm de mare, dar nu prea am reusit sa gasesc compatrioti.
Se intampla o data de doua ori pe saptamana, dar mai ales in weekend. Traseul ar fi de la inceputul statiunii pana la sfarsit, neintrerupt dus, neintrerupt intors hotel parc/cleopatra pana la hotel rex/hotel vega, si retur la capatul turului (prima portiune) ceva serii de flotari, sarituri, gimnastica, una alta. :headbang:
Tot traseul port in maini un bidon cu apa plata "special" de platic de 1 litru, din care mai sorb cate o gura, doua, pana la final e gata.. :groggy:

De asemenea ma simt bine cand inot, mare pasionat de dat din maini si din picioare in si sub apa cu tot cu echipament, vara e la ordinea zilei aceasta activitate :).
Cand prind pe cineva disponibili, fie ploaie fie vant iau racheta si mingiile si let's play :).

Practic cu mare placere majoritatea sporturilor in aer liber fie iarna, sau vara, am tras si la sala, dar mult mai bine ma delectez sub cerul liber. :ok:

Intr-adevar iarna, aer rece, vant, frig, nu prea e indicat, dar cred ca o fuck destul de prudent si cu cap, inca nu m-am stricat, de aceea ma tin de alergat :)

Mai este cineva dispus pentru a schimba peisajul? :rosu: Chiar daca nu o sa fie traseu complet din primele dati pentru cel/cei care se mai ofera, cu ceva ambitie o sa facem turul complet. Cat am mai tras singur pana mi-a iesit.. :)

Sau o alternativa, ceva pretendenti pentru un tenis de camp amatoriceste la Constanta? Sunt disponibil de orice alte propuneri de sport, expeditii, iesiri in natura prin zona, sau o gasca din oras care face deplasari "naturale" mai lungi :)

In caz ca observati vara unul care goneste pe tarm intr-un costum anti radiatii(am ceva probleme cu pistruii de pe spate din cauza soarelui) sa ma opriti sa mai comentam pe seama a ce se petrece in interiorul si exteriorul nostru, imi face placere sa cunosc cat mai multe persoane.

Keep in touch !