PDA

View Full Version : Pro Bowl 2008



Zabriskie
11th December 2007, 09:34
A inceput votarea de cateva saptamani pe nfl.com/probowl

Pe cine votati? Cine merita sa ajunga in Hawaii?



Eu:

AFC

Qb: Anderson, Garrard, Palmer
Rb: Taylor, Jones Drew, LT
Fb: Neal
Wr: A. Johnson, Welker, Ward, Edwards
Te: Winslow, Daniels
T: Light, D'Brick, Lepsis
G: Lilja, Neal, Dielman
C: Saturday, Mangold
De: Allen, Dumervil, Vanden Bosch
Dt: Haynesworth, Hampton, Henderson
Olb: Bulluck, Crowell, T. Howard
Mlb: Ryans, Lewis
Cb: Asomugha, Cromartie, Finnegan
Ss: Sanders (de kkt ca e pe aceeasi pozitie cu Polamalu)
Fs: Reed
K: Dawson
P: Moorman
Kr: Cribbs
Sp: Osgood by far.


NFC

Qb: Garcia, Hasselbeck, Favre
Rb: Grant, Barber, Westbrook
Fb: Weaver by far
Wr: Galloway, Burress, Jennings, Fitzgerald
Te: Cooley, Crumpler
T: Taucher, Brown, W.Thomas
G: Walhe, Andrews, Forney
C: Birk, ...
De: Osy, Kerney, Kampman
Dt: Dockett, Williamsii
Olb: Peterson, Ware, Washington
Mlb: Barnett, Willis
Cb: Hall, Barber, Woodson
Ss: Wilson (nu merita, dar sunt fan)
Fs: Hamlin (slaba oferta de safety's in NFC, rip Sean :()
K: Gould
P: Lee
Kr: Hester
Sp: Koutouvides

little_earl
11th December 2007, 13:05
AFC:
QB - Brady, Roethlisberger, Manning
RB - McGahee, Tomlinson, Addai
FB - McClain (Ravens :P)
WR - Moss, Edwards, Wayne, Welker
TE - Gates, Gonzalez
T - Light, Peters, Joe Thomas
G - Mankins, Steinbach, Dielman
C - Saturday, Koppen
DE - Allen, Vanden Bosch, Mathis
DT - Haynesworth, Gregg, Wilfork
OLB - Vrabel, Merriman, Bullcuk
MLB - R.Lewis, Ad.Thomas
CB - Cromartie, Samuel, Bodden
FS - Ed Reed
SS - K.Rhodes
K - Elam
P - Scifers
KR - L.Washington
S - G.Stills (Ravens :P)

NFC:
QB - Favre, Hasselbeck, Romo
RB - Westbrook, Peterson, Portis
FB - Weaver (Seahawks)
WR - Owens, Fitzgerald, Holt, Colston
TE - Witten, Cooley
T - Samules, Clifton, Walter Jones
G - Hutchinson, Andrews, Leonard Davis
C - Birk, O'Hara
DE - Umenyora, Kerney, Cole
DT - K.Williams, Dockett, P.Williams
OLB - Sims, Hawk, Briggs
MLB - P.Willis, Tatupu
CB - D.Hall, Trufant, Al Harris
FS - OJ Atogwe
SS - Sharper
K - Akers
P - McBriar
KR - Hester
S - K.Smith (Lions)

Sifodias
11th December 2007, 14:37
AFC NFC

QB:1.Manning,2.Young,3.Roethlisberger 1.Favre,2.Garcia,3.Kitna

RB:1.Addai,2.McGahee,3.Parker 1.Bush,2.Graham,3.Taylor

WR:1.Wayne,2.Moss,3.Mason,4.Jones 1.Moss(Santana),2.Owens,3.Burress,4.Galloway

FB:1.Hall 1.Richardson

TE:1.Gates,2.Brady 1.Pollard,2.Franks

T:1.Barnes,2.Smith,3.Colon 1.Penn,2.Cook,3.Weiner

G:1.Olson,2.Manuwai,3.Faneca 1.Joseph,2.Hicks,3.Davis

C:1.Mahan,2.Saturday 1.Wade,2.Jackson

DE:1.Hayward,2.Vanden Bosch,3.Keisel 1.Udeze,2.Peppers,3.Jenkins

DT:1.Meier,2.Hainesworth,3.Hampton 1.Griffin,2.Rogers,3.Patterson

OLB:1.Merriman,2.Vrabel,3.Harrison 1.Greenway,2.June,3.Peterson

ILB:1.Bracket,2.Fowler 1.Henderson,2.Barnett

CB:1.Cromartie,2.Asomugha,3.Hobbs 1.Winfield,2.Buchanon,3.Harris(Al)

SS:1.Polamalu 1.Phillips

FS:1.Bethea 1.Alexander

Kicker:1.Reed 1.Folk

Punter:1.Larson 1.Kluwe

KR:1.McGee 1.Peterson

ST:1.Reid 1.White

Acum nu stiu cat m-am priceput insa am votat si eu...

Sinisther
11th December 2007, 15:28
eu am votat acu o luna asa ca nu mai stiu exact toate selectiile...oricum singul meu regret e ca at era doar la primul meci Grant si nu l-am putut vota


cat despre alegerile celor care au postat pana acuma is cateva care chiar ma zgarie dar nu o sa le mentionez pt ca voturile astea au si o mare doza de subiectivitate si chiar si la mine unele din alegeri au fost un pic subiective(de ex Driver over fitzgerald ca si 4th WR.... primiii 3 sunt clar Owens Jennings si Galloway in NFC)

P.S.... inteleg ca la multa lume ii pare rau ca nu l-au ales pt Harris in probowl anul trecut dar cel mai bun CB in Green Bay sezonul asta e Woodson

Sifodias
11th December 2007, 15:41
Pai normal ca sunt si subiective!Hai zi-ne care sunt alea(optiunile) ce te zgarie?
E chiar interesant sa discutam despre ele...Macar alea importante...

little_earl
11th December 2007, 16:15
si eu sunt suparat ca a ales zabriskie 2 RB de la Jaguars in loc sa-l puna pe McGahee :P

toata lumea stie ca alegerile pt pro-bowl sunt subiective sau pe baza de po****ritate ...

Zabriskie
11th December 2007, 16:47
Eu nu votez neaparat pe aia care merita cel mai mult, votez pe aia care imi plac mie si merita :D, ce rost are sa il votez pe Brady, pe Moss, etc... aia oricum se duc.

Sifo cred ca in locul lui Franks ai vrut sa il votezi pe celalalt Te de la packs, pe care il cheama Lee :P, in rest sunt vreo 2 pe acolo de care chiar nu am auzit. Santana Moss si Peppers au sezoane foarte slabe, Meier e ala de jags? pai e a 3-a optiune. imi place ca l-ai votat pe Patterson de la Eagles. Hobbs si Buchanon sunt slabi.

Sifodias
11th December 2007, 17:10
Acum,depinde si de meciurile pe care le vezi.Si pentru ca nu ai cum sa le vezi pe toate,remarci jucatori din echipele pe care le-ai vizionat mai mult.Unii s-ar putea sa fie mult mai buni insa daca tu nu i-ai observat...

Zabriskie
11th December 2007, 17:42
Logic ca nu observi tu, dar observa altii, dupa care cobori meciul de pe torrenti sau urmaresti mai atent jucatorul respectiv in meciurile urmatoare. Plus ca fotbalul cred ca e sportul la care statisticile sunt cele mai de incredere, nu prea exista cazuri in care sa zici ca un jucator este foarte bun dar nu are statistici bune, sau nu joaca pentru statistici. Pana si offensive linemanii ii poti lua dupa statistici, de aia o sa ajunga jumate din liniile de la Past si Vikings in Hawaii.

little_earl
11th December 2007, 17:42
reggie hayward si kenechi udeze, DEs #1 :P

Zabriskie
11th December 2007, 17:45
Hayward e bun, doar ca beneficiaza mult de cei doi colosi din centru. Udeze ala e cel mai lent jucator defensiv pe care l-am vazut, a avut in week 13 parca o interceptie, Shaun Rogers zici ca e Hester pe langa el.

little_earl
11th December 2007, 17:52
nu stiu cat de bun, la Madden e bunicel :P, dar din ce am vazut eu la meciurile Jaguars Spicer e cel mai bun DE al lor ... si mai au pe unul McCray parca, deci nici nu stiu daca e titular Hayward

Sifodias
11th December 2007, 17:52
Eeee,da nu i-am scris in ordinea valorii....Cum i-am gasit si eu acolo...Acuma toti va luati de udeze al meu :)

Zabriskie
11th December 2007, 17:56
e pe IR Hayward daca nu ma insel, e randul meu sa zic depinde ce meci ai vazut :D :lol:

edit: e in roster, nu a jucat ultimele 3 meciuri.

georgebz
11th December 2007, 21:06
si eu am votat cu mai mult timp in urma ... oricum nu am votat nici un jucator de la Patriots sau Cowboys :P ...

Bronco
19th December 2007, 09:55
S-au votat ProBowl players...si sunt indignat... Nu ca as fi eu un fan Jaguars, dar imi plac cum joaca sezonul asta, si nu imi vine sa cred ca nu au nici un jucator selectat. Nu stiu cum de l-au ales pe Roethlisberger in locul lui Garrard, singurul QB care a aruncat numai 2 interceptii, si care si-a dus echipa la 10-4 in momentul asta...:angry: Fred Taylor a fost omis iar, desi cred eu ca merita asta, are un sezon minunat...iar Rashean Mathis a fost omis din echipa defensiva. L-au ales pe Bailey:happy si nu stiu de ce, uitati-va la sezonul lui Broncos, si ce aparare au...(imi plac mie Broncos, dar anul asta, n-au facut nimic).
Lista cu toti cei alesi o gasiti aici:
http://www.nfl.com/news/story?id=09000d5d8053b226&template=with-video&confirm=true

r0bby
19th December 2007, 09:57
Sean Taylor a fost ales.

Bronco
19th December 2007, 10:10
Nici Mario Williams nu a fost selectionat...Cum naiba au votat astia???

TomBrady
19th December 2007, 10:20
Asta e tot ce conteaza :D

Quarterback
Starter Tom Brady, New England (Highlights)
Reserve Peyton Manning, Indianapolis (Highlights)

Sinisther
19th December 2007, 10:24
da.... lumea a votat retroactiv ca sa isi scoata greselile din anul trecut si au facut altele....cel putin asta pot sa spun legat de Packers... Patrick Willis in locul lui Nick Barnett....give me a fucking break.... nu zic ca a jucat rau dar nu se compara cu ce a facut Nick sezonul asta. Al Harris a facut un sez superb anul tercut si atunci chiar merita ProBowl-ul, dar anul asta Woodson ia dat lectii in aproape toate meciurile.Ca si Kicker cred ca ar fi meritat Crosby sa fie ales in locul lui Nick Folk...dar se site de ce nu a fost(explicatia mai jos), iar Driver in locul lui Jennings(Greg 12TD...Driver 2TD) e exact aceeasi poveste ca si cu Harris si Woodson

Un pic cam mult Dallas si cam nejustificat...dar se intelege.... America's Fucking Team


cat despre AFC.... Willie Parker nu merita dupa mine... eu as fi ales dintre Jamal Lewis si Fred Taylor, Merriman in nici intr-un caz nu....nu sezonul asta(si anul tercut NU datorita suspendarii :P )... in rest poate nu as fi ales aceeasi starteri dar in general in AFC s-a ales mai bine decat in NFC(Fucking America's Team) ... poate Mario Willinams in locul lui Taylor...dar cam atat

P.S. cred ca mi-am implinit norma de F word pt anul asta

Bronco
19th December 2007, 10:39
Sinisther, cam ai dreptate...cam multi Cowboys, si cam multi neglijati...faza cu Driver-Jennings e tare...l-au ales poate doar pentru nume...:happy Nu stiu cine a votat din cadrul NFL, dar au facut cam multe greseli. Pe Willie Parker, eu l-as fi ales, de ce nu? E leader in rushing....e bun...

Dani3l
19th December 2007, 10:48
da.... lumea a votat retroactiv ca sa isi scoata greselile din anul trecut si au
Un pic cam mult Dallas si cam nejustificat...dar se intelege.... America's Fucking Team

rest poate nu as fi ales aceeasi starteri dar in general in AFC s-a ales mai bine decat in NFC(Fucking America's Team) ... poate Mario Willinams in locul lui Taylor...dar cam atat


:happy:happy:happy alt fan "capra vecinului":happy Vezi ce faci cu "capra"..:happy
Suntem 11,poate cu roy williams 12...mda...rulam:D ofticati-va!:D We got 5!;)

Sinisther
19th December 2007, 11:03
aici nu e legat de "capra vecinului" sau alte rivaliati stupide...pana la urma ProBowl e un vot total subiectiva influentat puternic de "fan base"... de fapt asta cred ca e si motivul pt care Jaguars nu au oameni alesi, ei avand cel mai mic numar de suporteri din NFL. Ce ma deranjeza e faptul ca unii oameni is alesi doar pt ca multi nu stiu pe cine sa aleaga....asa ca iau omul de la echipa care are un sezon bun.

As putea fi dezamagit ca Packers au doar 4 oameni alesi(cele mai mari dezmagiri le-am mentionat in postul anterior)....dar adevarul e ca nu avem mai multi oameni datorita filozofiei echipei in ceea ce privest linia ofensiva si defensiva in special unde avem o rotatie foarte mare de jucatori ceea ce impiedica statistici ridicate cum au alti jucatori....dar pana la urma nu conteaza asa de mult ce faci in Hawaii...mai bine sa castigi meciul din saptamana anteriora :D

Si pe final o intrebare pt Dani3l....chiar crezi ca Marion Barber merita mai mult ProBowl-ul decat Clinton Portis sau poate chiar Ernest Graham???

little_earl
19th December 2007, 11:06
desi sunt fan Ravens, cred ca cea mai aiurea alegere a fost a lui J.Ogden pt offensive tackle, a fost tot sezonul accidentat naiba, a jucat vreo 5 meciuri :P ... selectia asta o fi ca un cadou inainte de retragere

Bronco
19th December 2007, 11:12
Si eu sunt fan Broncos, dar Champ Bailey n-are ce cauta la ProBowl...sezonul asta nu a prea contat, doar in ultimele 2 meciuri ce l-am vazut la viata...Pacat de alegerile facute pentru ProBowl, unele sunt total aiurea...

Dani3l
19th December 2007, 11:19
Hmm,nu stiu daca merita mai mult.Insa merita sa fie la ProBowl:) Ca place sau nu anumitor persoane...cowboys au un sezon regulat remarcabil;) E normal ca fan base-ul lui cowboys,prinsi de entuziasm,sa voteze la greu pe jucatorii lui cowboys.In alte sezoane in care we suk...nu cred ca aveam atatia la pro bowl:) Uita-te la ce stats au jucatorii lui cowboys.Apoi,ce sa mai zic de nominalizarea lui sean taylor...s-a votat pe fond emotional.R.I.P.:(
Oricum,e un show,hai sa nu ne invrajbim intre noi...:D de ce s-a votat pe x si nu pe y...let's enjoy the show ,sa vedem 10 td si 80 de pct pe tabela si romo sa castige mvp:D..:happy glumesc:P
Apropo,sport1,or sa dea meciul?:D

Zabriskie
19th December 2007, 13:00
Sean Taylor conducea detasat si pana in momentul tragediei, nu a fost nici pe departe un vot pe fond emotional.
Sunt cateva idiotenii mari, dar asa e cand alege publicul :), cea mai mare cred ca e numarul foarte mare de linemani de la Dallas plasati inaintea celor de la Vikings, McKinnie nu e deloc...
Champ si Jason Taylor sunt icons, vor juca in pro bowl pana se vor retrage, nu ei sunt cei care nu merita sa fie acolo, au contribuit imens la imaginea ligii. Harrison titular e iar o idiotenie, sa aibe grija sa nu accidenteze pe cineva pe acolo...
Hamlin si cu Barber, singurii jucatori pe care i-am votat de la Dallas, sunt acolo, meritat zic eu. Hamlin profita si de lipsa unor free safety's solizi in NFC, dar a avut un an bun per total. Prezenta lui Nick Folk ma distreaza foarte tare :D.
Un lucru interesant e ca cei 4 defensive ends titulari sunt toti albi.
Daca e sa vorbim despre nume care meritau sa ajunga acolo: Barnett, Ronde Barber, Angelo Crowell si Jennings sunt cei mai nedreptatiti. Ar fi putut fi lejer si Anderson sau Garrard dar concurenta e acerba, anul trecut Brady a stat acasa din cauza lui Rivers si a lui Young.

Dani3l
19th December 2007, 13:14
zabriskie:hai,mai,demarcus si ellis au stats ff bune:D Chiar asa, ellis nu-i:D Suntem "lucrati":happy
** Terrell Owens, WR (sixth selection)
** Flozell Adams, T (fourth selection)
** Jason Witten, TE (fourth selection)
** DeMarcus Ware, LB (second selection)
** Andre Gurode, C (second selection)
** Leonard Davis, G (first selection)
** Nick Folk, K (first selection)
Tony Romo, QB (second selection)
Marion Barber, RB (first selection)
Ken Hamlin, S (first selection)
Terence Newman, CB (first selection)

(First-alternates)
Roy Williams, S
Greg Ellis, LB
Keith Davis, ST
Mat McBriar, P
dallascowboys.com :)

Zabriskie
19th December 2007, 13:31
Grasu' de Leonard Davis inaintea lui Hutchinson si Andrews (cei mai buni guarzi din liga)?
Lucrat nu e nimeni, nu mai prelucra scenarii din alta parte :), am zis asa e cand pui sa voteze publicul.
Poate ca pe viitor vor face ca in NBA si vor permite antrenorilor sa mai selectioneze si ei cativa jucatori, pentru a se evita astfel de nedreptatiri. Poate parea doar un joc de distractie, insa pentru jucatori nu e asa, in special pentru cei mai tineri. Ati vazut pe wikipedia, langa trofee iti precizeaza si de cate ori a fost selectiont in pro bowl, asta ca un exemplu...

Dani3l
19th December 2007, 13:33
Cam multi au cei de la vikings...:D se pare ca internautii vikingi, si-au facut "treaba":D

Sinisther
19th December 2007, 13:48
de la Vikes singura selectie care m-a surprins e Darren Sharper(probabil a beneficiat de un pic de po****ritatea sa de pe vremea cand era la Packers :P )....sa fim seriosi Peterson merita, Richardson e indiscutabil cel mai bun FB din NFC, poate chiar din liga, Kevin si Pat Willinams sunt 2 "run stopping monsters" si modul in care apara run-ul e incredibil(in ultimele 2 sez nu cred ca au fost mai mult de 3 oameni care au trecut de 100yds vs Vikes datorita lor), deHutchinson a pomenit deja Zabriskie

Sifodias
20th December 2007, 01:19
Imi pare rau ca nu l-am votat si eu pe T.J. Houshmandzadeh...In rest,la fel ca voi sunt nedumerit de numarul mare de cowboys-i ce vor merge in Hawai.

r0bby
20th December 2007, 09:32
Nu e nimic ciudat.Cum s-a mai spus,cowboys au cel mai mare numar de fani din tara.

Dani3l
20th December 2007, 11:02
N-au votat bine suporterii lui cowboys...greg ellis nu-i nici macar rezerva...apoi,vikings au un vagon de jucatori....way 2 many...:D Ca norocul caci cei de la vikings n-au qb,altfel...favre facea tusa!:happy
ps degeaba are dallas cei mai multi suporteri...daca nu l-au votat pe romo incat sa fie titular:happy asta ca sa vedeti ce "fan base" are dallas..nu-s in stare sa voteze in masa cu romo...hua lor!eu l-am votat!:D

Sinisther
20th December 2007, 11:45
Romo nu e titular in Pro Bowl din 2 motive... una e sa faci un sezon ca si a lui sau al lui Brett la 27 de ani...si e total altceva sa il faci la 38 cu cea mai tanara echipa din liga

al doilea....numarul de fani....asa e....No.1 sunt Cowboys...Take a guess who's at No. 2??? .... si in plus pe Romo il "urasc" mult mai multi oameni decat pe Favre

Oricum.... in locul tau m-as ruga sa nu se accidenteze in PoBowl ca si anul tecut:drak:

Dani3l
20th December 2007, 11:47
Important e sa nu se accidenteze in sez regulat si in superbowl..in rest,hawaii trip,neinteresanta.:D

Cucu
20th December 2007, 15:12
Nu se accidenteaza Romo in spuerbowl pt ca nu ajunge acolo.

Cucu
21st December 2007, 16:18
hmmm... mi se pare foarte suspect faptul ca nici un jucator al lui Jaguars a mers la ProBowl;
Din pacate felul cum se aleg jucatorii la Probowl e simplu: cu cat joci mai mult in prime-time (Sunday Night, Monday Night si mai nou Thursday Night) cu atat e mai usor sa ajungi.
Dovada ceea mai clara sunt Jaguars si compara cu Dallas. Barber merge la ProBowl si nici macar nu e starting RB. Penibil. 3 din linia ofensiva? ce sa mai zic de aparare. Dallas are o aparare mediocra.(locul 7 in NFC) si trimite 3 jucatori defensivi la ProBowl ?
Ce cauta Newman la ProBowl? Woodson ii da clasa in orice zi. Ce rau am ajuns: sa vorbesc frumos de rivalii mei.

Zabriskie
21st December 2007, 17:40
Jaguars si Tampa Bay nu au niciun jucator. Poate se supara (ambitioneaza) si prind finalele de conferinta :).

mtfk
21st December 2007, 17:54
jags probabil ca il vor avea p taylor in probowl avand in vedere ca willie parker sa accidentat la picior si o sa fie out pt tot sezonu

little_earl
21st December 2007, 18:17
mcgahee e alternate pt AFC din cate stiu, nu taylor

edit: pardon, e second alternate ...

mtfk
21st December 2007, 20:35
willie era al 3lea rb ..nu e afisata lista cu restul...sa speram ca va fi taylor

Dani3l
4th January 2008, 01:44
Cowboys' Williams named to Pro Bowl team, Hamlin chosen as starter

Dallas Cowboys
2008 Pro Bowl The rosters for the 2008 Pro Bowl have been announced. See which players will make the trip to Hawaii.


Dallas Cowboys strong safety Roy Williams has been named to the National Football Conference All-Star team that will face the American Football Conference All-Stars in the 2008 Pro Bowl on Sunday, February 10 in Honolulu, Hawaii (FOX, 4:30 PM ET), the NFL announced today
http://www.nfl.com/probowl/story?id=09000d5d805b412e&template=without-video&confirm=true
Bun,bun..suntem 12 la ProBowl!:D

cojanu
7th January 2008, 11:15
cam tarziu da postez si eu :P
se luat cineva mai devreme de N.Folk ca a fost ales ep nedrept in fata nush cui
eu personal ( poate putin subiectiv ) nu va inteleg
ca procentaj cel mai bun kicker a fost Bironas, iar pe locu 2 a fost Folk asa ca ...

Sinisther
7th January 2008, 12:08
nimeni nu a zis ca a fost luat in ProBowl pe nedrept. doar ca a beneficiat de faptul ca joaca pt Cowboys. Practic din NFC decizia era intre Folk si Crosby(NFL points leader)

diferenta e urmatoarea:
Crosby
G 0-19 |20-29 |30-39 |40-49 |50+ |FGM |FGA |Pct |Lng |XPM |XPA
16 1-1 | 8 - 8 |10-11 | 9- 14 |3-5 | 31 | 39 | 79.5 | 53 | 48 | 48

Folk
G 0-19 |20-29 |30-39 |40-49 |50+ |FGM |FGA |Pct |Lng |XPM |XPA
16 0-0 |10-12 | 7 - 7 | 7 - 7 | 2-5 | 26 | 31 | 83.9 | 53 | 53 |53

Cucu
7th January 2008, 15:37
E clar ca se merge pe cine joaca cel mai mult in primetime.
Nu uita ca Crosby joaca in alte conditii decat Folk. Folk sta frumos in dome si e mult mai usor.

Dani3l
7th January 2008, 15:54
Din cate am inteles,au fost aproape 84 de milioane de voturi pt probowl...si bears au avut mnf,snf...nu tine scuza:)
Mai citeste ceea ce a scris cucu..o sa intelegi!Daca nu intelegi..asta e..keep walking.
http://www.nfl.com/probowl/story;jsessionid=BC00D4F7644D2EA00A73E3668582DA6C? id=09000d5d80513551&template=without-video&confirm=true

Sinisther
7th January 2008, 16:10
Din cate am inteles,au fost aproape 84 de milioane de voturi pt probowl...si bears au avut mnf,snf...nu tine scuza:)

i don't get it :groggy: ...can someone please explain

Cucu
7th January 2008, 16:44
voturile nu conteaza decat in parte. De exemplu, Urlacher a castigat la voturi pentru ILB dar degeaba!
Ideea e ca voturile jucatorilor, antrenorilor conteaza mult. Si de multe ori e greu sa ai un vot bun mai ales ca nu prea ai cum sa ii vezi cum si ei joaca la acelasi timp. Asa ca meciurle din primetime devin imens de importante.
Bears cate meciuri au avut in primetime? Oricum, de la Bears nici nu meritau sa mearga mai multi. Ideea e ca echipele care a jucat cel mai mult in primetime au trimis cei mai multi la ProBowl. Poate sunt in primetime pentru ca sunt buni, foarte adevarat, dar chiar nici un jucator de la Jacksonville? chiar niciunul de la Tampa Bay? Ce au amandoua echipe in comun: nu au jucat in primetime.

Zabriskie
10th January 2008, 18:45
Roy Williams a declarat ca pe durata meciului va purta echipamentul celui care ar fi trebuit sa fie titular, Sean Taylor.

dumboss_yo
10th January 2008, 19:50
Roy Williams a declarat ca pe durata meciului va purta echipamentul celui care ar fi trebuit sa fie titular, Sean Taylor.
mi se pare un gest extraordinar si pentru care merita sa fie apreciat ;) !

codrutc
10th January 2008, 21:04
Freddy Taylor de la Jags il va inlocui pe Parker, pe deplin meritat pentru unul din cei mai buni RB din liga in opinia mea

Seahawk
15th January 2008, 01:36
S-a dovedit inca odata cat de supraevaluati sunt cei de la Cowboys :rolleyes: Asta apropos de 'America's fucking team'

Bronco
15th January 2008, 01:39
Pai, in afara de DaMarcus Ware, Witten si Marion Barber, nu stiu daca ar mai fi fost nevoie de alti vacari in ProBowl...Poate Roy Williams ( e bataios, dur...), in rest...

Seahawk
15th January 2008, 01:42
E bun Williams, loveste tare de tot. De fapt din cauza lui a aparut 'horse'collar-ul'... insa in coverage este mediocru, daca nu chiar slab. Dar totusi...12 jucatori ?! :mda:

codrutc
15th January 2008, 02:31
Hai mai ca au avut si ei un meci slab. Williams e bun la tackles dar deficient in coverage intr-adevar.

georgebz
15th January 2008, 09:01
singurul lucru ce imi place la ProBowl este Skill Challange-ul

A.k.a
15th January 2008, 10:15
Si mie

georgebz
26th January 2008, 10:30
se pare ca Jeff Garcia ii va lua locul lui Favre in PB , dar probabil nu va fi starter ...

Sinisther
26th January 2008, 13:05
era de asteptat...o saptamana cu o suta de reporteri intrebandu-te acelasi lucru...daca te retragi sau nu?...nu ajuta pe nimeni sa ia o decizie. Oricum cred ca in saptamana de dupa ProBowl Brett va spune daca se intoarce sau nu pt inca un sezon. Anul trecut a durat aproximativ o luna decizia si cred ca si anul asta conform intelegerii cu McCarty va dura la fel de mult.

dumboss_yo
26th January 2008, 14:53
eu sper sa nu se retraga Brett ... a dovedit si in acest sezon ca iubeste enorm acest sport si ca se bucura ca un copil la fiecare Play reusit ... ar fi minunat pentru iubitorii NFL sa il vada si in sezonul viitor la lucru pe batranel :P ... we'll just wait and see what happens !

codrutc
11th February 2008, 08:07
Frumos Probowl intr-un Hawai insorit. Fazele mele favorite:
Pasele de TD prinse de TJ Houshmenzadah
Scramble-ul lui Tony Romo si pasa prinsa apoi de T.O cand a trebuit sa se aplece sa culeaga mingea
Interceptiile lui Cromartie
Cursele lui Adrien Peterson.
Braylon Edwards (Browns) giving high five" lui TJ de la rivala Bengals.
2 pase meseriase, dintre care una de TD a lui Jeff Garcia catre T.O., cine ar fi crezut ca vom mai vedea asa ceva?
Voua ce v-a placut?

Din pacate am pierdut o faza pe care as vrea sa o vad cu David Hester pasand lui Jason Witten urmata de o cursa de vreo 35 yarzi a acestuia din urma.
M-a facut sa rad o faza in care Hester, in timp ce returna o minge s-a facut ca-l loveste cu mingea in fata pe un DB de la AFC.
Tot din pacate sezonul s-a terminat si avem de asteptat mult pana la toamna. Probabil ca imi va lua pana in Martie ca sa imi dau seama ce sa fac Duminicile in timp ce fotbalul va lipsi de la TV.
Partea buna este ca anul acesta voi urmari cu mai mult interes draftul, ceea ce nu a fost cazul anul trecut, dupa victoria Colts in Superbowl.
L-am auzit pe Adam Shefter vorbind ca baiatul lui Howie Long (un DE) s-ar putea sa fie primul ales in draft de catre Parcells.
Am auzit tot azi ca Redskins vor juca cu Colts in Hall of Fame game, primul meci din preseason, ma bucur ca voi astepta cel mai putin dintre toti fanii pentru a-mi vedea echipa intr-un meci contra altei echipe.

cristane
11th February 2008, 11:02
What a waste of time. A fost primul meu ProBowl (in ultimii 2 ani l-am ratat, fiind plecat din tara), si a fost o mare dezamagire. Don't get me wrong, ma asteptam sa fie un joc de o calitate slaba si lipsit total de energie, dar nici chiar asa. Am renuntat la pauza. Cred ca a contribuit si comentariul, nu tin minte cind am auzit ultima oara 2 comentatori atit de apatici si lipsiti de viata. Adevarul e ca au fost in ton cu jocul.

Sinisther
11th February 2008, 12:14
nu ai la ce altceva sa te astepti... e ProBowl...dar totusi parca a fost mai anemic ca in alti ani...ca sa ii citez pe cei de pe NFL.com :


a game that often resembled flag football on the beach

codrutc
11th February 2008, 20:28
Nu vreau sa argumentez cu Cristane, fiecare e indreptatit sa-i placa orice, dar daca te astepti sa vezi fotbal competitiv precum in timpul sezonului in Probowl mai bine nu te mai uiti.

Este totul o distractie, ca si NBA All Star Game, desi acesta e putin mai competitiv, cu toate ca nu se omoara nici acolo cu apararea.
Unul dintre scopuri este sa se evite accidentarile. Nu ca ar fi stupid sa se accidenteze cineva grav tocmai in Probowl?
Pentru ce sa-si rupa oamenii oasele pana la urma cand toti au venit la plaja si sa-si plimbe familiile.
Oricum, ganditi-va ca nu mai aveti sansa sa-i vedeti pe jucatorii favoriti pana la toamna, asa ca ....

Zabriskie
11th February 2008, 21:51
Nu am vazut meciul, doar secvente, dar nu cred ca un NBA All Star Game poate sa fie mai competitiv in vreun fel, aia se tarasc pe teren si se dau la o parte in aparare si e de inteles de ce e asa, oamenii astia joaca atat de multe meciuri, ei considera meciurile astea ca pe o relaxare. La fel si in celelalte sporturi, ce-i dreapt pe vremuri altfel erau meciurile de genul asta (determinare etc), de ce nu mai e asa nu am idee, poate ca e nivelul competitiei, desi o data cu ea si medicina a progresat :D, nu stiu...

dumboss_yo
13th February 2008, 20:20
de unde pot lua si eu "concursurile" alea amuzante pentru cel mai bun QB, WR etc. desfasurate in Hawaii cu ocazia ProBowl-ului ?

A.k.a
13th February 2008, 20:35
Este pe TYT: http://leech.tenyardtorrents.com/details.php?id=1118

mtfk
13th February 2008, 20:46
asta e cel de anu trecut.
acum tre sa asteptam 2008 probowl skill challenge si americas game

dumboss_yo
13th February 2008, 21:11
cand apar 2008 ProBowl Skill Challenge si America's Game Giants 2007 ?

mtfk
13th February 2008, 22:31
in seara asta

Bronco
13th February 2008, 22:34
Yeah, right? Oare? :happy

mtfk
13th February 2008, 23:24
la 1 si ceva au anuntat ca le urca pe tyt, dak nu ma credeti puteti verifica :>

dumboss_yo
14th February 2008, 17:08
au aparut ? pune-ti si voi un link, va rog :D.

A.k.a
14th February 2008, 21:48
A fost macar skill chalengeu anu asta? Peste tot scria ca nu

mtfk
14th February 2008, 22:03
glumeam:D
probabil ca o sa mai dureze ceva pana la americas game, skill challengeu ar trebui sa fie urcat cat mai curand, avand in vedere ca anu trecut lau urcat dupa o perioada scurta de timp dupa probowl

A.k.a
14th February 2008, 22:09
Nu a fost anul asta deloc. Asta am scris si inainte