PDA

View Full Version : Nati Meir ofera 100 de milioane de euro pe Steaua



Dennis
11th December 2007, 01:30
Deputatul Nati Meir, care are in declaratia de avere trecuta suma de 86 de milioane de dolari, sustine ca este gata sa ii ofere lui Gigi Becali 100 de milioane de euro pentru a ii ceda Steaua, informeaza Cancan.

Deputatul independent de origine israeliana a dorit sa cumpere si clubul Rapid, insa a fost refuzat de George Copos, dar anumite surse sustin ca el a finantat transferurile lui Ionut Mazilu si Costin Lazar, de la Sportul.

Nati Meir isi motiveaza intentia de a cumpara Steaua astfel: "Vreau sa iau Steaua, pentru ca, in politica, daca vrei sa ai succes, trebuie sa ai si o echipa de fotbal. Cu Copos nu m-am inteles, ca nu poti face nimic cu el, dar cu prietenul meu, Gigi, se poate totul", a spus Meir.

In plus, deputatul care se lauda ca a mostenit o avere de 2 miliarde dolari de la o ruda indepartata din America, a propus suma de 100 de milioane de euro pentru cumpararea Stelei. "Astept doar un telefon de la prietenul meu, Gigi, pentru a incepe negocierile. Daca vrea, eu dau 100 de milioane de euro, normal, esalonat, si iau Steaua", a afirmat Meir.

Credeti ca e posibil?

Eu sincer nu cred ca se poate dar mi-ar placea sa plece "Domnul" Jiji.

Dani3l
11th December 2007, 01:34
Eu,repet..exista 2 oameni de afaceri(ma rog 2/3:D) din romania care pot cumpara Steaua: Patriciu si fratii Micula.Restu...:D maine,poimaine ne trezim ca Irinel Columbeanu vrea sa cumpere Steaua...:happy oricum,ciobanu are nevoie de Steaua..altfel,pt ce saracie sa-l mai caute presa?Pt programul electoral al png-ului?:happy giginho merge de la Steaua doar cu mainile pe piept sau cu catuse...

YoNuTzz
11th December 2007, 01:34
foarte greu de crezut, dar orice alta persoana este mai buna decat ciobanul...deci...

Dax_CT
11th December 2007, 01:37
Nu vinde fecali Steaua nici mort. E zero fara Steaua.

YoYoyOi
11th December 2007, 07:10
happy giginho merge de la Steaua doar cu mainile pe piept sau cu catuse...

Doamne ajuta-ne :D

grande
11th December 2007, 08:01
Jidanul asta de Meir ,a mai declarat mai demult ca vrea Rapidul si au fost doar vorbe aruncate la misto ,deci cred ca are nevoie de putina reclama si din cauza asta afirma lucruri nerealizabile .
In orice caz ,nu vinde Gigi unui jidan Steaua !!!

Datenshi
11th December 2007, 08:07
Il mai crede cineva pe Meir?

grande
11th December 2007, 08:09
Il mai crede cineva pe Meir?

Poate masa`daca mai traieste :happy

steauasv
11th December 2007, 09:22
si eu am mostenit 100 de miliarde de dolari de la framiu care era terorist :))) maine ma duc sa cumpar Chelsea..care vine cu mine ?:)) ofer transport si cazare

giovanni BV
11th December 2007, 09:55
Oare de ce Meir nu cumpara pe UTA , sau U Cluj , sau Pandurii , sau alta echipa , sa faca competitie in Romania ??? Toti vor numai acolo unde closca face pui mai multi , si nu au curajul ( ca banii tot nu stiu cum sa-i foloseasca sau le e frica s-o faca ) sa o faca in alta parte !!! Asta e politica care au invatat-o ei ca sa ajunga milionari !!! Desi sant milionari , pe plan de investitii mai mult de invatat , ei toti se gandesc numai cum sa faca bani si mai multi , dar nu stiu ce inseamna riscul adevarat , si continua sa implice politica cu fotbalul , ceea ce duce numai la dezastru !!! O simte acuma Becali , Copos si altii ... si ei sant constienti ca trebuie facute schimbari majore, dar sa vedem cat de "destepti" vor fii de acuma incolo !!! De scandaluri toti sant buni , dar de business mai au de invatat !!! Ei sant businessmeni "buni" in Romania , dar afara ar da faliment cu totii , si foarte repede !!! Problema este ca noi ne uitam prea mult in gura lor , si ei castiga tot mai multe milioane pe stilul asta de doi bani cel folosesc in fotbalul romanesc !!!

myke
11th December 2007, 10:19
meir din firea lui e mai fraier. si simte nevoia sa se bage in seama. nu cumpara el steaua nici de la mama lui daca ar fi a ei. pt ca nu are bani.

Universal
11th December 2007, 12:02
nu are atatia bani. Insa vreau sa scapam de parazitu ala odata :o:

dede
11th December 2007, 12:59
1. cancan? :confused:

2.
Nati Meir isi motiveaza intentia de a cumpara Steaua astfel: "Vreau sa iau Steaua, pentru ca, in politica, daca vrei sa ai succes, trebuie sa ai si o echipa de fotbal. Cu Copos nu m-am inteles, ca nu poti face nimic cu el, dar cu prietenul meu, Gigi, se poate totul", a spus Meir.
iar politica? :mda:
nu mai avem nevoie de astia...


povesti :sleep:

Kainsashiki
11th December 2007, 13:05
mai bine Gigi decat asta :>

Vladek
11th December 2007, 13:06
Toti visam sa dispara cretinul de Becali, dar am niste indoieli serioase ca Meir chiar are intentia de a cumpara echipa. Nu va faceti iluzii.

Radu
11th December 2007, 13:41
il prefer pe gigi 100%...ce sa caute acest evreu jegos la steaua???:shocked:UNDE ESTI U HILTER DOAMNE :(:(:(

BigStar
11th December 2007, 13:49
Nati Meir e penibil. Nu stiu de ce toata lumea il baga in seama? Doreste doar sa isi faca publicitate. A spus ca investeste in Delta Tulcea, nimic, se tot lauda ca vrea sa achizitioneze multe cluburi, dar el nu a fost in stare sa faca dovada faptului ca are bani multi. :rosu:

Van Halen
11th December 2007, 14:11
vad ca pe forum s-a raspuns de catre cei mai multi care sunt de altfel baieti destepti, de un forum destept
numai mort o da jijihno acest mesia national ............a se citi mascariciul national
fara steaua e o nulitate
si cu steaua pentru mine e mai mult decat o nulitate putin peste
ha ha ha

Bogdy LFC
11th December 2007, 14:13
Becali poate ceda STEAUA lui Meir dak in acesti 6 de cand e la club,a investit mai putin de 100 de milioane de euro :mask

vicov
11th December 2007, 14:16
Pana la alegerile prezidentiale - din 2009 ? - nu scapam de el ... atunci, ori isi va taia capul, ori se va retrage din viata publica. Ramne sa-i facem viata cat mai amara : stadion pustiu, bannere corespunzatoare chiar pe strada lui... Apropo, nu are vreo adresa de email ?

Vladek
11th December 2007, 14:27
Becali poate ceda STEAUA lui Meir dak in acesti 6 de cand e la club,a investit mai putin de 100 de milioane de euro :mask

Becali nu a investit nimicuta la Steaua. La noi se confunda "a baga bani" cu "a investi". Cand i s-a cerut lui GG sa-si declare averea si investitiile, a iesit la iveala ca el nu a investit la Steaua (adica aport de capital) ci a imprumutat clubul. Ceea ce nu e acelasi lucru. O buna parte din imprumuturi, daca nu toata suma, (oricum astronomic sub 100 de milioane de euro) au fost deja recuperate oricum din ceea ce s-a incasat din CL, vanzari de jucatori (Thereau, Ogararu, Neaga, Paraschiv, Hamutovski, samd). Azi creditorul umbla cu limba scoasa sa-i vanda pe Dica si Goian. Alti bani pentru ingrosarea buzunarelor jigodiei.

Nu cred ca vinde Becali Steaua. Pentru ca Meir asta nu-i om serios iar oligofrenul trebuie sa mai sufere o umilinta la alegerile urmatoare si sa intre in paguba financiara. Pentru asta, e bine ca Steaua sa iasa pe locurile 3-4 in campionat ca sa rateze grupele CL. Si sezonul asta, si in cel urmator.

LazioRoma
11th December 2007, 15:09
nu vinde nemernicu de becali steaua.. Cat despre cancan e un ziar de tot kktu

APPopescu
11th December 2007, 15:14
Nati Meir? consilierul lui VC Tudor de la PRM? nu conteaza ca e evreu sau nu, conteaza insa ca iarasi se baga politica unde nu-i este locul! Si asta e de rau. Nici Nati Meir nu e mai bun, un alt om neserios fara raspundere, fara bun simt si atitudini sanatoase. Nu vinde Becali Steaua, pentru ca are nevoie de Steaua ca sa-si bata joc de ea pentru a putea spera (degeaba) la mai mult capital politic. Totusi e pacat pentru generatia asta de jucatori precum Radoi, Dica, Goian, Bicfalvi, Nesu, Cristocea si restu ca sa rateze Liga Campionilor, ca doar in fine este vorba de ei. Becali nu va lasa Steaua nici mort ... ca fara ea este un nimic si un nimeni (ceea ce si asa este si va ramane pentru ca nu invata nimic - totusi pacat, ca chiar cu toata prostia si incultura sa, ramane poate putin simpatic datorita anticomunismul lui, aromanismul si romanismul sau, crestinismul si faptul ca depune si atata suflet cu o sinceritate si naivitate de neinchipuit, marele lui defect insa este ca este si arogant, si ignorant, mai putin decat mediocru, iar are lipsa de bun simt si de atitudini sanatoase, intrece orice limita) este un inconstient notoriu

Lordul
11th December 2007, 15:19
asta e gluma anului cu Meir sa cumpere steaua ,mai tineti minte ce zicea Vadim ,,Bine ma am bagat atatia *******i in parlament ,mai bag si un bou ca tine "

blizz4rd
11th December 2007, 16:36
Apropo, nu are vreo adresa de email ?

:))... Glob mai degraba...

Liviu
11th December 2007, 16:49
Nati, ala cu mostenirea de 2 miliarde de dolari ? :happy

Asta ar fi o ultima umilinta la adresa noastra din partea gandacului... sa vanda clubul unui rapidist. :headbang:

De la anul, dupa ce va lua sub 2% la parlamentare, apare o mica posibilitate sa il vanda...

APPopescu
11th December 2007, 16:50
@caine19: ce-i cu jignirile astea? pe dumneata te-as ruga frumos sa nu jignesti, sa nu fi nesimtit si sa nu fi fara bun simt, mai bine ti-ai respecta rivalii din Bucuresti, ca doar si voi dinamovistilor reprezentati Bucurestiul si Romania, nici un adevarat suporter al Stelei cu bun simt (nu vorbesc aici de prosti si de needucati) nu indrazneste sa va spuna voua ********i doar pentru ca clubul Dinamo a fost al Securitatii. M-as bucura sa pot sa cred ca ai putea fi si dumneata din randul celor care au cap si inteleg cum ar trebui sa te comporti. Ce oare este ceva grav ca Banel Nicolita este de etnie rroma? Unde scrie ca Nati Meir este stelist? Este de origine israeliana resp. evreu, asta e tot! Oricum: a fi fost ******** pentru mine este mai grav decat a fi om de etnie rroma, de religie evreiasca sau de altceva ...

Waferlee
11th December 2007, 16:52
Gluma anului.

Fara Steaua, "cel carui nu-i pronuntam numele", e zero.

catalinus
11th December 2007, 17:04
nu va vinde JIJI Steaua, fara Steaua este o nulitate

Gontel
11th December 2007, 17:24
ati ajuns sa puneti botul la ce scrie un mizilic de ziar precum cancan? :lol:
bekkali nu va vinde steaua niciodata, el traieste de pe urma clubului, si material si ca imagine.

Van Halen
11th December 2007, 17:29
Pana la alegerile prezidentiale - din 2009 ? - nu scapam de el ... atunci, ori isi va taia capul, ori se va retrage din viata publica. Ramne sa-i facem viata cat mai amara : stadion pustiu, bannere corespunzatoare chiar pe strada lui... Apropo, nu are vreo adresa de email ?

asta e un punct de vedere foarte bun
jijihno sa aiba adresa de mail?
stie asta ce e mailul?
mizeria asta de cioben ....mscariciul national....nu scapam de el numai cu catuse sau mort
sper sa sucombe cat mai repede sau sa il lege astia dar astia nu au cohones
si la vot a facut pe nebunul
stie ca astia sunt slabi nu ezista Politie este doar militie
nu exista legi pentru cei cu bani cum este si latifundiarul ...................auzi latifundiar...............
o mizerie umana auzi se baga peste lacatus............................nu zic ca am jucat bine chiar m-am inervat la meci.......dar antrenorul daca e pus sa fie naibii lasat..............specific ANTRENORUL nu Hagi care nu era antrenor
machedonul asta s-a ridicat pe numele stelei, rog fanii din Bucuresti sa faca ceva ...............au fost cateva incercari de HULIRE a MASCARICIULUI NATIONAL date si la TV
rog din suflet fanii din Bucuresti sa faca ceva numai ei pot sa i mai taie macaroana FECALULUI
pa

s_ducu
11th December 2007, 18:38
Meir asta e condamnat in israle la puscarie, e un escroc care si-a salvat pielea intrand in parlament. L-am vazut la antena 1 la o farsa cat de abject se comporta cu un individ care cica nu mai putea respira...Oameni ca Meir asta gasesti greu pe fata pamantului.

georg40
11th December 2007, 18:45
Nu stiu cine este aceasta persoana ofertanta , dar citind parerile pe forum o asemenea schimbare s-ar putea rezuma in cuvintele: "din lac in put..."
Steaua are nevoie de un om serios. Parca as fi tentat sa spun : unul din strainatate.

Van Halen
11th December 2007, 18:48
Declaratiile facute marti de Gigi Becali au fost preluat de cele mai mari agentii de presa din lume si astfel Steaua a fost facuta de ras in intreaga lume.


asta ne lipseste
un club de traditie confundat cu o turma si cu mioare
halal fani BUCURESTENI
ar trebuii sa merga peste NEBUNUL NATIONAL
doamne mult il mai rabzi
ial doamne

belphegor
11th December 2007, 19:12
Sunt De Acord De Vanzarea Stelei Cu Conditzia Ca Sa Cumparam Echipele Hapoel Shi Macabi Cu Suma De Euro 20.000.000!!

Vlad
11th December 2007, 19:24
Nati Meir :ras-plans:
in afara de faptul ca nu face comentaii atat de deplasate ca ale lui Becali, nu e cu nimic mai bun, e un escroc

Adi Da Samraj
11th December 2007, 19:35
Il mai crede cineva pe Meir?

Eu . Sincer cred ca e cel mai mare escroc de pe fata pamintului :rosu:

Adi Da Samraj
11th December 2007, 19:36
Cu DA au votat 4 ( belphegor, Boggy, Costty, Sisk ) :lol:

Boeing
11th December 2007, 22:36
Orice politician aduce numai idiotenii la orice echipa.

Nu exista politicieni onesti.

Becali, Meir, mi-e totuna. Sa se duca cu totii in iad. :p

CosminGrc
11th December 2007, 22:58
se duce naibii reclama stelei daca o da becali(cu toate ca tare ma indoiesc...mai are de scos bani frumosi din steaua inainte sa o vanda)

diorin
12th December 2007, 00:06
Este foarte corect:o echipa de cartier din Bucuresti (oras fanariot) ,trebuie condusa de Itzic,Shtrul sau ...hehe ..."Tache, Ianche si Cadar".
Ce mie un cioban ce mie un shtrul,amandoi vorbesc la fel de bine romaneste si sunt la fel de destepti.:yeah::yeah: