PDA

View Full Version : Un motiv ca sa plece Iordanescu!



No1Fan
17th February 2004, 02:44
A devenit penibil! (putin spus) Mai stiti si altele? S-auzim!

Mariusmadmax
17th February 2004, 03:05
Sunt milioane de motive ca sa plece , dar stai linistit , iordelescu nu pleaca !!!!!!!!!!!!!! :mad:

marcello
17th February 2004, 04:29
Sa plece, dar nu singur: Cu jiji , cu Sandu, cu toti verisorii si cu toata pleava de la frf, lfp s.a.m.d

Mariusmadmax
4th April 2004, 10:15
E depasit ...
E stors ...
E flescait ...
E cu casHcheta ...
E bisericos ...
E batrin ...
E chel ...
E dus ...
E nepoftit ...
E ghinionist ...
E lamentabil ...
E diabetic ...
E ranchiunos ...
E cardiac ...
E sperios ...
E spagar ...
E SLUGA ...
E eeeeeeeeeeeeeee ...
Da' ce nu e ?

fia
6th April 2004, 10:09
E din secolul trecut

bebe
6th April 2004, 19:53
e dapasit.........

alx_ro
6th April 2004, 20:06
e varza

Datenshi
7th April 2004, 14:51
Nici macar varza cu carne, ca e post... :D

iulian
2nd May 2004, 16:38
"Selecţionerul Anghel Iordănescu este membru PSD şi vicepreşedinte al organizaţiei judeţene Ilfov a partidului de guvernămīnt", a declarat pentru Mediafax ministrul delegat pentru administraţie publică Gabriel Oprea, care a precizat că Generalul s-a īnscris īn partid chiar īnaintea meciului amical cu Germania. Iorădnescu va participa mīine la lansarea candidaţilor PSD pentru alegerile locale

ViolaBoy
9th May 2004, 19:42
haha sa vedeti ce-l aleg olteni.



DEMISIAAAAAAAAAAAAAAAA

ADelPiero
9th May 2004, 22:24
e praf :) nu are sanse in politica
:mda:

ady_azzuro
9th May 2004, 22:31
Acum Iordanescu este un antrenor bun...a batut Germania cu 5-1! :)

alejandro
10th May 2004, 20:06
Ce am enervez cand aud ca un antrenor e bun cand invinge in amicaluri :ciocan: Va fi bun daca va bate Olanda & Cehia in preliminarii,nu acum :D

ricky
7th June 2004, 22:14
Sansa lui IORDANESCU : KOREA DE SUD !
Macar sa-i aduca la nivelul nostru !
Adica...jos de tot ! :evil:

Mariusmadmax
8th June 2004, 05:24
E baftos ...
ca hirlandezii nu i-au tras mai multe !

Triphat
13th June 2004, 02:13
1.pt ca nu ne-a calificat pt portugalia

baubau
13th June 2004, 11:36
doar un motiv?

realmadrid.com
13th June 2004, 18:15
a gresit echipa cu danemarca in dezastrul de la bucuresti
a revenit dupa ce sia dat demisia odata, cea ce e o mare nesimtire
nu a reusit sa bata danemarca pe terenul lor excluzand arbitrajul

deci in concluzie: pt ca nu nea calificat la euro si a trimis romania in a 3 urna valorica pt calificarile pt CM 2006

S.O.S.
14th June 2004, 19:28
nu a reusit sa bata danemarca pe terenul lor excluzand arbitrajul

Cum vine ai, excluzand arbitrajul????? Pai daca nu ne dezavantajau arbitrii mai pierdeam calificarea??????
Iordanescu este de departe cel mai indicat antrenor la nationala. Paote s-a uitat, dar Pui a realizat cele mai mari performante la nivel de echipa nationala.

Mariusmadmax
14th June 2004, 22:40
Cum vine ai, excluzand arbitrajul????? Pai daca nu ne dezavantajau arbitrii mai pierdeam calificarea??????
Iordanescu este de departe cel mai indicat antrenor la nationala. Paote s-a uitat, dar Pui a realizat cele mai mari performante la nivel de echipa nationala.
Scheletul acelei nationale fusese facut :

Steaua
Hagi , Belodedici , D Petrescu , Lacatus , I Dumitrescu , Gilca , Prodan , Ad Ilie , Rosu

Dinamo
Raducioiu , Prunea , Stelea , Sabau , D Munteanu , Selimesy , Lupescu , Contra

Craiova
G Popescu , Gabi Popescu , Craioveanu

Jucatori formati de Iordanescu = ZERO
Tactica : Hagi - mingea ajungea la el , restul ...

De ce stam acasa acum ( de vreo citiva ani buni )?
iordanescu stie !

fia
15th June 2004, 04:48
MOTIV: a amanat plecarea in Portugalia (deci o treaba de fotbal) pentru politica!

armin
15th June 2004, 10:07
Iordanescu considera ca sedinta locala de partid e mai importanta decat urmarirea la fata locului a contracandidatelor tricolorilor, Cehia si Olanda, astfel ca si-a amanat pentru a doua oara plecarea in Portugalia, din cauza intereselor de partid. In acest sens, eu sper ca potentialii alegatori locali din Ilfov sa ia atitudine si sa-l "voteze" in consecinta, sa-i scoata politica din cap, ca altfel nu-si vede de fotbal si peste 2 ani o sa-l vedem cu insigna PSD in piept, cum explica unde ne-au furat arbitrii inca o calificare!

S.O.S.
15th June 2004, 12:37
Scheletul acelei nationale fusese facut :

Steaua
Hagi , Belodedici , D Petrescu , Lacatus , I Dumitrescu , Gilca , Prodan , Ad Ilie , Rosu

Dinamo
Raducioiu , Prunea , Stelea , Sabau , D Munteanu , Selimesy , Lupescu , Contra

Craiova
G Popescu , Gabi Popescu , Craioveanu

Jucatori formati de Iordanescu = ZERO
Tactica : Hagi - mingea ajungea la el , restul ...

De ce stam acasa acum ( de vreo citiva ani buni )?
iordanescu stie !

Amesteci lucrurile Mariusmadmax, rau de tot, crede-ma.
1. Jucatorii pe care i-ai mentionat tu au avut perioade diferite la nationala. De exemplu, Contra n-a jucat niciodata cu Lacatus, Dan Petrescu, Raducioiu, Lupescu, Prodan, Selimesy, Gabi Popescu sau Craioveanu.
2. Daca tu ai vazut doar tactica "Hagi - mingea ajungea la el , restul ...", e grav, chiar foarte grav.
3. Nu are mare importanta cine a format sau lansat acei jucatori. Important este ca Iordanescu a reusit sa creeze un ansamblu cu care a realizat cele mai mari performante cu reprezentativa Romaniei. Performante, pe care nici un alt antrenor roman nu le-a avut.
4. Gresesti cand spui ca Iordanescu n-a format nici un jucator. Dar Dan Petrescu si Ilie Dumitrescu cine i-a promovat si format la Steaua???? Dar Prodan, adus la insistentele lui de la divizionara B Olimpia Satu Mare si apoi introdus imediat titular la Steaua????? Dar pe Filipescu cine l-a adus la Steaua si apoi l-a promovat la nationala??? Dar pe Adrian Ilie, Galca, dar pe actualii componenti ai nationalei????
Este adevarat ca asa-zisii ziaristi le-am bagat iubitorilor de fotbal in cap acest lucru, dar din pacate pt. tine si ei nu sunt absolut deloc adevarate. Presa proasta pe care o are Iordanescu se datoreaza firii sale, dar si zgarcieniei. Se stie Iordanescu nu este generos cu ziaristii, asa cum, de exemplu este Mucescu, care-i invita, evident pe banii lui, pe Ioanitoaia (de exemplu) si pe alti ziaristi sa petreaca cateva zile in Turcia. Iordanescu, dupa parerea mea bine face. Fiecare sa-si castige banul din munca depusa. Spaga pe care o pretind asa-zisii ziaristii pt. ati face imagine buna, numai intr-o tara balcanica ca a noastra se mai practica.

Mariusmadmax
20th June 2004, 18:07
Amesteci lucrurile Mariusmadmax, rau de tot, crede-ma.
1. Jucatorii pe care i-ai mentionat tu au avut perioade diferite la nationala. De exemplu, Contra n-a jucat niciodata cu Lacatus, Dan Petrescu, Raducioiu, Lupescu, Prodan, Selimesy, Gabi Popescu sau Craioveanu.
2. Daca tu ai vazut doar tactica "Hagi - mingea ajungea la el , restul ...", e grav, chiar foarte grav.
3. Nu are mare importanta cine a format sau lansat acei jucatori. Important este ca Iordanescu a reusit sa creeze un ansamblu cu care a realizat cele mai mari performante cu reprezentativa Romaniei. Performante, pe care nici un alt antrenor roman nu le-a avut.
4. Gresesti cand spui ca Iordanescu n-a format nici un jucator. Dar Dan Petrescu si Ilie Dumitrescu cine i-a promovat si format la Steaua???? Dar Prodan, adus la insistentele lui de la divizionara B Olimpia Satu Mare si apoi introdus imediat titular la Steaua????? Dar pe Filipescu cine l-a adus la Steaua si apoi l-a promovat la nationala??? Dar pe Adrian Ilie, Galca, dar pe actualii componenti ai nationalei????
Este adevarat ca asa-zisii ziaristi le-am bagat iubitorilor de fotbal in cap acest lucru, dar din pacate pt. tine si ei nu sunt absolut deloc adevarate. Presa proasta pe care o are Iordanescu se datoreaza firii sale, dar si zgarcieniei. Se stie Iordanescu nu este generos cu ziaristii, asa cum, de exemplu este Mucescu, care-i invita, evident pe banii lui, pe Ioanitoaia (de exemplu) si pe alti ziaristi sa petreaca cateva zile in Turcia. Iordanescu, dupa parerea mea bine face. Fiecare sa-si castige banul din munca depusa. Spaga pe care o pretind asa-zisii ziaristii pt. ati face imagine buna, numai intr-o tara balcanica ca a noastra se mai practica.
SOS - mandatele lui Iordanescu s-au intins pe o perioada lunga ... de aceea apar jucatorii astfel .
Pe vremea cind Filipescu , Ad Ilie si Prodan apareau la Steaua , antrenori erau ... prin rotatie : Ienei , Dumitru si Stoichita .
Un antrenor de Nationala nu formeaza jucatori ! Pentru ca ii vede doar de 10 ori pe an ( cel mult !)
Ca are presa proasta , este doar vina lui !
Antrenorul Natioanalei n-ar trebui sa fie in nici un Partid ( fie el si blestematul Partid de la putere ... ) !
Tactica de la Nationala ... daca Hagi juca prost ... toti erau o apa si un pamint !

fia
21st June 2004, 06:09
.... asa cum, de exemplu este Mucescu, care-i invita, evident pe banii lui, pe Ioanitoaia (de exemplu) si pe alti ziaristi sa petreaca cateva zile in Turcia.

Cine e Mucescu asta? Poate ai vrut sa spui Multescu :drak: (ca parca a antrenat in Turcia)... Oricum, ce treaba are un antrenor mediocru, Multescu, sau ma rog la cine te-ai gandit tu (oricum eu nu am auzit de Mucescu)... cu spaga data ziaristilor...

P.S. Dupa cum iti spune si nick-ul, ai nevoie de ajutor! Specializat!

aldo
22nd June 2004, 18:31
Un motiv pentru plecarea lui Iordanescu?

Pentru ca "cel mai mare succes" al echipei nationale (SUA '94) apartine exclusiv echipei. Iordanescu nu pare capabil sa inteleaga ca un meci decisiv nu se poate cistiga daca te bazezi numai pe "momente de inspiratie" ale unor jucatori.

... Iordanescu a batut Tara Galilor in calificari si presa la facut "superantrenor"...
... Iordanescu a admirat pasele si golurile fabuloase date de Hagi-Raducioiu-Dumitrescu si s-a trezit "antrenorul secolului" ...

aldo
22nd June 2004, 20:36
oups ... i'm so sorry for "presa la facut" ... am observat prea tirziu si nu mai pot edita

aclambiron
23rd June 2004, 04:51
Cel mai bun motiv era ratarea calificarii la Euro.Dar si asa,in conditiile in care i s-a mai acordat o sansa,el intra in politica.Pentru asta chiar ca nu mai are nici un fel de scuze.:rosu:

corinutza_88
28th June 2004, 10:26
cred ca cel mai potrivit motiv ar fi acela ca nu a calificat echipa la euro2004!
dar cce antrenor sugeratii pentru echipa nationala in locul lui???

Catalanul
28th June 2004, 13:47
cel mai potrivit ar fi mircea lucescu :D

Mariusmadmax
6th July 2004, 04:38
cel mai potrivit ar fi mircea lucescu :D
iar ca secunzi , eu ii propun pe Victor si jovani Becali :evil:

fia
6th July 2004, 05:05
Un stelist ar putea sugera sa vina Piturca, poate asa mai scapa si ei de obsesivul locul 2. :evil: La nationala e bun si locul 2 pentru calificarea din grupa.

Mariusmadmax
6th July 2004, 05:12
Victor Piturca - ne-a produs ultima bucurie ...ultima calificare de pe locul I
Portugalia - Romania 0-1 - si la portughezi evoluau Figo , Rui Costa , Joao Pinto , Vitor Baia - si erau mai in "putere"( primii doi ) decit acum ...

Iordanescu a antrenat Grecia - nu s-au calificat la Europene , acum dupa 4 ani sunt CAMPIONII EUROPEI !

fia
6th July 2004, 10:43
Era o gluma... ca si postul tau anterior

alejandro
6th July 2004, 11:26
Da,chiar cu se simte iordanescu acum?!A fost antrenorul grecilor si a dat-o in bara!Iar dupa ce a plecat echipa castiga CE!Acum a venit la nationala si...bara e foarte aproape de noi!poate dupa ce pleaca luam si noi CE?:D

adbogdan
7th July 2004, 11:13
A fost antrenorul grecilor acum 5 ani. Plus ca la capitolul rezultate nu statea catastrofal : 7 jocuri, 4 victorii, 2 egaluri, o infrangere. Iordanescu a fost schimbat fiindca a avut proasta inspiratie sa piarda acasa un meci decisiv cu Norvegia. Asa insa si Rehaggel a pierdut meciul cu Spania cu teren propriu, dar a avut sansa de a-si rascumpara greseala in deplasare.

alejandro
7th July 2004, 15:53
A fost antrenorul grecilor acum 5 ani. Plus ca la capitolul rezultate nu statea catastrofal : 7 jocuri, 4 victorii, 2 egaluri, o infrangere. Iordanescu a fost schimbat fiindca a avut proasta inspiratie sa piarda acasa un meci decisiv cu Norvegia.
Inseamna ca Iordanescu are proasta insipiratie sa piarda cu toate echipele in meciurile de acasa(asa am patit si cu Danemarca si cu Norvegia:D) :drak:

adbogdan
8th July 2004, 09:37
De aceea ar fi bine ca, daca tot il agreeaza atat pe Iordanescu, federatia sa le propuna cehilor si olandezilor sa jucam toate meciurile cu ei in deplasare. Cel putin in modul asta am avea o sansa reala de calificare, fiindca in mod sigur terenurile vor fi foarte bune, iar Iordanescu nu stie cum trebuie pregatit un meci jucat pe teren propriu. In plus, n-ar mai exista televiziuni care sa-l surprinda pe marele antrenor aplicand tactica pupatului icoanelor, si n-ar mai fi nici probleme cu eventualii suporteri revoltati.

Profetu
8th July 2004, 16:05
motivul principal pentru care eu consider ca ar trebui sa plece este faptul ca a ratat calificarea la europene; ar putea lua exemplu de la antrenorii care s-au calificat cu echipele lor la euro 2004 dar nu au reusit sa-si indeplineasca diversele obiective.

in rest .... e un om ca noi toti, n-avem dreptul sa-i reprosam nimic.

aldo
8th July 2004, 20:13
... in rest .... e un om ca noi toti, n-avem dreptul sa-i reprosam nimic.

Nu chiar nimic dom-le :o: Chiar o fi asa de greu sa mai puna mina pe o carte de gramatica? Cum draq reuseste sa scoata 3 dezacorduri la fiecare 5 cuvinte? :mda:
Nu zic ca toata lumea trebuie sa fie "toba de carte", dar daca tot ai pretentia sa fii persoana publica, sa te vezi la televizor, fa dom-le un efort minim si mai "scolarizeaza-te" :headbang:

Bafta-n toate! :yeah:

fia
9th July 2004, 07:09
La varsta lui crezi ca e usor? A vorbit asa de cand e mic... oricat ar citi.. nu cred ca are ce sa faca.

Profetu
9th July 2004, 14:29
Fiecare le are pe ale lui, oricum, nici pe noi nu ne-a licentiat nimeni ca judecatori, cel mult carcotasi .... :happy

S-auzim numai de bine !!!

Mariusmadmax
10th July 2004, 16:48
Un motiv ?
Eu zic ca este un timpit !
Daca vreti mai multe ...motive , imi trag rasuflarea si va mai spun ...
mama lui de ...
:mad:
TREBUIA SA FIM SI NOI ACOLO !

Wyzel
13th July 2004, 16:44
Un motiv ?
Eu zic ca este un timpit !
Daca vreti mai multe ...motive , imi trag rasuflarea si va mai spun ...
mama lui de ...
:mad:
TREBUIA SA FIM SI NOI ACOLO !

Cred ca eshti cam dur....Eu zic ca ar trebui sa fie lasat sa-si faca treaba preliminariile astea...Daca nu=>out :rosu: Orikum ...prelimanariile astea ar trebui sa le incepem furibund...cu 9 pct din 9 posibile...

Mariusmadmax
16th July 2004, 04:05
Cred ca eshti cam dur....Eu zic ca ar trebui sa fie lasat sa-si faca treaba preliminariile astea...Daca nu=>out :rosu: Orikum ...prelimanariile astea ar trebui sa le incepem furibund...cu 9 pct din 9 posibile...
bine zis " ar trebui " , da poate ai vazut componenta grupei ... :mad:

alejandro
16th July 2004, 17:18
Daca nu castigam meciurile de acasa cu cehia si olanda,bye-bye calificare!

Triple H
16th July 2004, 23:03
Eu zic ca insusi Iordanescu este un motiv sa fie dat afara, vezi contractu cu Nashu' ca nu vrea sa plece nici mort. Da o sa o ia in bena cu PSD-u lui cu tot

Mariusmadmax
17th July 2004, 04:01
este mincinos :evil:
a spus ca a semnat contractul cu frf ...
dupa 10 luni , uite ca nu e ... :jerk:

Ovy-Iasi
23rd July 2004, 14:26
Este SUBIECTIV (nu contează forma unui jucător sau cāt de bine joacă la club...Iordanescu face convocări dupa criteriile lui tīmpite)

Elgorriaga
23rd July 2004, 15:48
Nu, nici macar nu face selectia dupa ideile lui, uneori o face dupa ineteresele altora. Tot timpul o sa imi aduc aminte de Lucian Marinescu, fost la Rapid, pe care nea Puiu l-a selectionat si l-a titularizat in nationala la Mondialele din Franta '98, numai ca sa poata fi vindut in strainatate (in Portugalia parca). A mai auzit cineva de Marinescu de atunci?!?

fia
23rd July 2004, 15:57
Da! Eu! Asta nu inseamna ca nu sunt deacord cu tine :p. Ai dreptate :ok:. SI mai sunt si alti preferati, Filipescu, Soava :o: si altii

Mariusmadmax
1st August 2004, 03:05
insasi selectia unor dinamovisti gen Alexa , a fost o insulta la adresa suporterilor echipei nationale ...

sames44jc
2nd August 2004, 02:23
nu inteleg de ce adi ilie nu a fost convocat la nationala

fia
2nd August 2004, 03:59
La ce echipa joaca? Cate meciuri a jucat sezonul trecut? Crezi ca la natioanla se cheama pe ochi frumosi? Sau pe palmares? Poate asa pare.. dar totsi Adi Ilie nu are ce cauta la nationala... pana nu isi revine.

Elgorriaga
2nd August 2004, 14:45
insasi selectia unor dinamovisti gen Alexa , a fost o insulta la adresa suporterilor echipei nationale ...

I-auzi! Mah neam de stelisti, ca altfel nu pot sa va zic, iar transferati rica de la echipele de club la nivel de echipa nationala?!? Ca asa pot sa zic si io ca selectionarea unor mazete de stelisti gen Neaga sau Oprita e o insulta la adresa jocului de fotbal, nu a echipei nationale. :p

Stick on topic, please ...

minudoru
2nd August 2004, 18:52
Cum sa plece Iordanescu? Si Stelea,Adi Ilie si mai ales Filipescu sa nu mai prinda nationala?