PDA

View Full Version : Etapa 19: FC VASLUI - FC DINAMO BUCUREȘTI



YoYoyOi
9th December 2007, 21:31
Duminica, 16 decembrie, ora 13,00
National TV

discutii si comentarii aici

vlad1607
9th December 2007, 22:35
meci f greu avand in vedere ca nu suntem in forma...dar cred ca o sa castigam totusi...da Clau doua inainte de plecare :ok:

YoNuTzz
10th December 2007, 15:02
un alt meci tare al etapei
castiga vasluiul, si astfel dorinel ii ia lui dinamo 6 puncte din 6 in acest sezon :ok:

Bell
10th December 2007, 19:24
egal sau bate Dinamo... is in crestere de forma

Nightwish
10th December 2007, 19:29
Pronostic: 1 solist. Dinamo, in momentul de fata nu e CFR sa castige la Vaslui..

caine19
10th December 2007, 20:27
:lol::lol::lol::lol:

E ultima deplasare ... HAOoOS !

vlad1607
10th December 2007, 21:52
pe vremea lui zenga teleshoping ziceam ca aveam sanse 10 % sa castigam...acum zic ca sansele sunt undeva pe la 60% sa plecam invingatori.....:ok

delaparis
10th December 2007, 21:55
Dinamo se va relansa cu o victorie la Vaslui ... (:cool:)

Dennis
11th December 2007, 01:25
2-1.

Denis
11th December 2007, 07:01
mi s-a parut greu de votat acest meci...orice rezultat e foarte posibil; meci de 1x2...totusi am votat 2.

cip_81
11th December 2007, 10:58
Pronostic: 1 solist. Dinamo, in momentul de fata nu e CFR sa castige la Vaslui..

Da' cine pana mea e CFR? Nu uitati ca nici in 13 (cei 11+Tudor+derbedeul de la margine) nu ati fost in stare sa invingeti o echipa macinata de scandaluri (va asteptam cu drag in retur pe un stadion pe care ati obtinut intotdeauna rezultate "bune").

Despre meci...avem de luat o revansa si o vom lua. Ne-am simtit mereu bine pe stadionul ala, asa cum si Vasluiul s-a simtit bine pe Dinamo.

dannyreddog
11th December 2007, 12:07
Au trecut putine meciuri de cand cuplul Dinu&Talnar sunt la timona echipei,dar am observat unele imbunatatiri in jocul defensiv al echipei,adica numai sunt acele "hauri",aceleasi gauri in aparare ca pe vremea lui Zenga sau chiar pe vremea lui Rednic.Poate nici adversarii nu au avut o valoare care sa ne lamureasca in aceasta privinta....Oricum vom trage unele concluzii dupa meciul cu Vasluiul,un adversar cu siguranta mai valoros decat UTA sau Buzaul...

Leo
11th December 2007, 15:58
vom obtine cele trei puncte , greu dar vom invinge

grande
11th December 2007, 18:13
victorie clara pentru moldoveni cu 2-0 !

Vlad
11th December 2007, 18:31
meci de x2

Denis
12th December 2007, 08:27
sper sa bata moldovenii...dar jucatorii mimeaza fotbalul:D...vb lui dorinel munteanu........castiga dinamo....unu...doi... la zero

Observatorul
12th December 2007, 13:46
Dinamo o ia pe cocoasa si inca rau de tot.Borcea va fi din ce in ce mai mic si mai ...modest.

vlad1607
12th December 2007, 20:50
asta ai citit tu unde? in globul de aur ? in calorifer?

Ferko
13th December 2007, 16:09
Meci greu pentru ... ambele echipe, mai ales ca Dorinel vrea victoria neaparat. Oare echipa e in stare sa-i indeplineasca dorinta ? Si Vaslui a cam luat-o in jos in clasament, iar Dinamo este in revenire. Sanse mai mari are totusi Dinamo.

ReDog 4ever
13th December 2007, 17:41
batem moldovenii dar prea putin, prea tarziu....un tur dezastruos!!!!

vlad1607
13th December 2007, 19:08
imortant e sa castigam ca sa fim acolo sus!in primavara recuperam....sa vedem pana unde!

Bell
14th December 2007, 01:58
o sa mimeze modovenii infrangerea.... :happy

Leo
14th December 2007, 08:13
ceva premonitii ?:D

Ulysses
14th December 2007, 11:15
daca i-a batut Steaua cu echipa a 2-a ii bate si vasluiul cu prima!:D

Ferko
14th December 2007, 16:19
daca i-a batut Steaua cu echipa a 2-a ii bate si vasluiul cu prima!:DDe cand are Steaua 2 echipe (evident satelitii nu se numara) ? Ei au NUMAI echipa a 2-a, prima o s-o aduca Becali la vara. Meci de 2 !

ReDog 4ever
14th December 2007, 17:33
daca i-a batut Steaua cu echipa a 2-a ii bate si vasluiul cu prima!:D

hahaha, vrei sa zici ca stiaua are doar o "echipa a 2-a" poate :)

six
14th December 2007, 17:40
merg pe mana moldovenilor......:drak::drak::drak:

vlad1607
14th December 2007, 20:13
merg pe mana moldovenilor......:drak::drak::drak:

mergi pe mana invinsilor? :D

Dax_CT
15th December 2007, 00:01
1 x 2 . Naiba stie. In mod normal borcea e mai tare. Dar, dupa cum s-a vazut si in meciul Romania - Franta la handbal feminin, uneori poti sa castigi si impotriva arbitrilor. Ce-o fi o fi, oricum e frig si fotbal n-o sa vedeti.

vlad1607
15th December 2007, 12:18
sa vedem dc se joaca...la cum ninge....

six
15th December 2007, 18:27
mergi pe mana invinsilor? :Dnu,a castigatorilor :P......si avem rugamintea sa-l menajati pe Pulhac :D

dannyreddog
15th December 2007, 18:30
Trebuie sa casige Dinamo...

Lauryca
16th December 2007, 10:00
Sper sa nu fie asa!:D Si sa jucam si noi ceva macar acum, ca in ultimele meciuri am jucat dezamagitor.

relansat
16th December 2007, 12:35
x`ul zilei :drak:

Vladek
16th December 2007, 13:07
Felicitari lui Mitica & Company pentru stralucita idee de a juca primele 2 etape din retur la mijlocul lui decembrie. Mai toate terenurile din provincie se deosebesc acum foarte putin de un simplu maidan. Inclusiv asta de la Vaslui.

gheorghe
16th December 2007, 13:19
Izvoranu inca crede ca joaca pentru POLI? Excelent! Ce spatiu i-a lasat lui Frunza...Multumim!

YoNuTzz
16th December 2007, 13:23
1-0 ptr vaslui :ok:
sa vedem dak sezonul acesta Vasluiul ii ia lui dinamo 6 puncte din 6 :D

gheorghe
16th December 2007, 13:27
Ropotan trebuia sa ia rosu direct la intrarea asupra lui Ljiubinkovici. Atac criminal, pacat de Ropotan ca are calitati excelente de inchizator!

Vlad
16th December 2007, 13:43
Astia de la liga is niste inconstienti, cum sa programezi meciurile asa! Mizau pe incalzirea globala probabil.
Sunt usor surprins ca Vasluiul conduce

relansat
16th December 2007, 13:55
hai hai, nu`i dai rosu` direct lu` ropo, da` macar un galben, al doilea de nu ma insel ... sa vedem ce mai scoate de sub joben domnu` hategan, poate un penalty, de ce nu :D ... ptr cine, mai are rost sa spun? :evil:

Vlad
16th December 2007, 14:17
ups 2-1 Vaslui :D
si ce gol... doamne

cosimo1
16th December 2007, 14:18
ce goooool sorin frunza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!gol de generic,chiar daca a vrut sa centreze mingea cu un pic de noroc a intrat in poarta

gheorghe
16th December 2007, 14:18
Ce gol a dat Frunzaaaaa...!!! Excelent! Bulan...dar ce goool!!!

tu26dor
16th December 2007, 14:19
frumos gol... din greseala dar ce mai conteaza... 2-1 pt. vaslui cand se parea ca dinamo va forta victoria... hi hi

cosimo1
16th December 2007, 14:24
frunza ia cotul in gura,si hategan da lovitura pt. dinamo

Ella14
16th December 2007, 14:27
Sursa ols:" Un lucru este clar, Hategan si-a uitat cartonasul rosu acasa, Aurel Onita era la un metru distanta de faza, orb si acesta!! Furt pe fata la Vaslui, acolo unde echipa gazda este lovita sistematic!"

tu26dor
16th December 2007, 14:28
sub orice critica arbitrii astia...

cosimo1
16th December 2007, 14:28
dinamo trebuia sa joace deja in 9,trebuia ros la ropotan si la cristea,dar cand frustarea e mare!!!!!!

Dani3l
16th December 2007, 14:29
mm dinamo...cand ii joc si eu la pariuri,pierd...

relansat
16th December 2007, 14:30
Hategan, futu`ti Dumnezaii ma`tii, unde ti`i cartonasul rosu? ??????

YoNuTzz
16th December 2007, 14:33
daaa...2-1 super golul lui Frunza...

relansat
16th December 2007, 14:35
sa`i imprumute lu` hategan cineva o dufa sa`si vopseasca galbenu` in rosu ca`i ridicol deja!!!

se termina egal, sunt sigur ...

Sorin Blaj
16th December 2007, 14:39
Bucuria Vasluiului:

relansat
16th December 2007, 14:41
vezi daca il poti prinde pe Hategan din spate sa vedem daca are cartonasul rosu la el

poate are, totusi, motive obiective sa nu elimine un om azi sau macar doi!!

Sorin Blaj
16th December 2007, 14:42
Eroul partidei:

Sorin Blaj
16th December 2007, 14:50
vezi daca il poti prinde pe Hategan din spate sa vedem daca are cartonasul rosu la el

poate are, totusi, motive obiective sa nu elimine un om azi sau macar doi!!
Iata si spatele lui Hategan: :)

tu26dor
16th December 2007, 14:51
2-1... pt vaslui... hi hi bravo!!!

Vlad
16th December 2007, 14:52
bine ma, in ciuda arbitrajului ati batut

cosimo1
16th December 2007, 14:53
dinamo a jucat azi in 12,rusine hategan,felicitari FC VASLUI,victorie meritata

Incubus
16th December 2007, 14:54
pisi ce-ai facut? ai luat gol din centrare? :lol: lasa ca te vindem dupa Europene sa iti mai creasca cota

YoNuTzz
16th December 2007, 14:55
bv Frunza...Bv Vaslui, 6 pcte din 6 cu Dinamo, care in mom de fata a devenit principala favorita la titlu :lol:

Dax_CT
16th December 2007, 14:58
Bine Dorinele ! Bravo Vaslui ! Impotriva militienilor si a arbitrilor ! Frumos ! Sarbatori fericite !

nr.zece
16th December 2007, 15:05
pentru dinamo s-a cam terminat campionatul sau cel putin lupta pentru primele 2 locuri

Lordul
16th December 2007, 15:07
nu se poate ,si ce teren imposibil a fost ,si totusi am jucat bine ...

Radu
16th December 2007, 15:11
un rezultat "excelent" pt dinamo...:D

cosimo1
16th December 2007, 15:11
nu se poate ,si ce teren imposibil a fost ,si totusi am jucat bine ...

impreuna cu hategan???da foarte bine jucat
dar de ce nu spui ca a jucat mai bine vasluiul??+:ok:

eventHorizon
16th December 2007, 15:12
Bravo Lobont, pastreaza toate gafele pt echipa de club, te rugam :P Rushine lui Frunza ca a nimerit poarta :)
Se pare ca nu Zenga sau Rednic erau vinovatii, dar na, in Romania exista multi patroni prosti !

blandu
16th December 2007, 15:13
Felicitarii Dinamo !!!
Ma-ti facut foarte fericit azi....:evil:

resita
16th December 2007, 15:13
vai de capul lor de vedete.

Felicitarii jucatorilor din vaslui pt. rezultat :ok:

cosimo1
16th December 2007, 15:15
voi ati vazut ce a declarat dinu dupa meci??????
16.12.2007 | Fotbal Comenteaza
Cornel Dinu: "Nu am văzut așa arbitraj de pe vremea Victoriei București!"


Cornel Dinu a atacat dur arbitrajul lui Ovidiu Hațegan. Administratorul delegat al lui Dinamo consideră că centralul i-a împiedicat evident pe alb-roșii să joace și s-a declarat șocat de maniera de arbitraj a acestuia

Dax_CT
16th December 2007, 15:15
Felicitarii Dinamo !!!
Ma-ti facut foarte fericit azi....:evil:

"M-ati" !!! Of, cum va bateti joc de limba materna. Ieri pe un traker a scris unul "La-ti". Cu cine ati facut ma gramatica ? Cu tokes ?

Lordul
16th December 2007, 15:16
are dreptate la un contratac al lui dinamo s-a lovit mingea de hategan si a iesit faza periculoasa a vasluiului

eventHorizon
16th December 2007, 15:16
voi ati vazut ce a declarat dinu dupa meci??????
16.12.2007 | Fotbal Comenteaza
Cornel Dinu: "Nu am văzut așa arbitraj de pe vremea Victoriei București!"


Cornel Dinu a atacat dur arbitrajul lui Ovidiu Hațegan. Administratorul delegat al lui Dinamo consideră că centralul i-a împiedicat evident pe alb-roșii să joace și s-a declarat șocat de maniera de arbitraj a acestuia

De la un frustrat ca Dinu la ce altceva sa te astepti? :(

Dax_CT
16th December 2007, 15:18
voi ati vazut ce a declarat dinu dupa meci??????
16.12.2007 | Fotbal Comenteaza
Cornel Dinu: "Nu am văzut așa arbitraj de pe vremea Victoriei București!"


Cornel Dinu a atacat dur arbitrajul lui Ovidiu Hațegan. Administratorul delegat al lui Dinamo consideră că centralul i-a împiedicat evident pe alb-roșii să joace și s-a declarat șocat de maniera de arbitraj a acestuia

L-ati vazut cumva pe Zdreanta ? cel cu ochii de faianta ? Este dinu cornelus, activeaza cu "manusi".
E un distrus personajul. Chiar nu inteleg de ce ii platesc aia salariu la tvr1. Mai bine il inchideau intr-un sanatoriu, ca e dus cu pluta tare de tot.

razwan_vs
16th December 2007, 15:22
bv fc vaslui !!!6 pct luate lui dinamo sezpnul asta asa ca gura mica ;)

blaga
16th December 2007, 15:30
voi ati vazut ce a declarat dinu dupa meci??????
16.12.2007 | Fotbal Comenteaza
Cornel Dinu: "Nu am văzut așa arbitraj de pe vremea Victoriei București!"


Cornel Dinu a atacat dur arbitrajul lui Ovidiu Hațegan. Administratorul delegat al lui Dinamo consideră că centralul i-a împiedicat evident pe alb-roșii să joace și s-a declarat șocat de maniera de arbitraj a acestuia


De la un frustrat ca Dinu la ce altceva sa te astepti? :(

Fiecare face ce stie, la ce va astepta-ti de la Cornel ?
Oricum, taraturile adevarate is aia : stelisto-DINAMOVISTII :happy:happy
DIN AFARA BUC. complexatii perfecti, nulitati, oameni de nimic:no:

gheorghe
16th December 2007, 15:38
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/27599/dinamovistii-il-desfiinteaza-pe-arbitrul-ovidiu-hategan.htm

Intr-adevar, asa arbitraj in favoarea lui dinamo greu mai poti gasi! Hategan a fost ******* ca a iertat vreo doi catzei de rosu, Ropotan si Moti trebuiau eliminati...daca era un arbitru cu coaie. :rosu:Dar de frica sa nu deranjeze dinamo, a cazut in cealalta extrema unde cioclul dinu vede in el cauza insuccesului. Probabil Hategan trebuia sa exerseze cu Bratu modul de a trage plasat pe langa portar, nu?
Penibil!:headbang:

Sorin Blaj
16th December 2007, 15:40
Bravo Lobont, pastreaza toate gafele pt echipa de club, te rugam :P Rushine lui Frunza ca a nimerit poarta :)
Se pare ca nu Zenga sau Rednic erau vinovatii, dar na, in Romania exista multi patroni prosti !

Lasa ca Rednic isi face treaba la Rapid, pentru Dinamo nu a fost bun.

Leviss
16th December 2007, 15:41
Urmariti emisiunea de pe sport.ro sa auziti ce penibili sunt oficialii dinamovisti .Asa nerusinare nu am auzit de cand ma stiu.:rosu::rosu:

Sorin Blaj
16th December 2007, 15:42
voi ati vazut ce a declarat dinu dupa meci??????
16.12.2007 | Fotbal Comenteaza
Cornel Dinu: "Nu am văzut așa arbitraj de pe vremea Victoriei București!"


Cornel Dinu a atacat dur arbitrajul lui Ovidiu Hațegan. Administratorul delegat al lui Dinamo consideră că centralul i-a împiedicat evident pe alb-roșii să joace și s-a declarat șocat de maniera de arbitraj a acestuia

El se referea de fapt la Dinamo (in sensul ca i-a avantajat), dar s-a exprimat gresit. :)

cip_81
16th December 2007, 15:43
Mda, vad ca unii vad doar ce vor. Nu l-au vazut pe Mardare care efectiv i-a dat un pumn in figura lui Radu, la 2 m in fata arbitrului (cel mai grav e ca arbitrul era cu fata spre ei), si nu a patit nimic. Faza asta nu a ramas intiparita in memoria complexatilor.

Lauryca
16th December 2007, 15:53
Daca Dinamo a ajuns sa consteste arbitraul înseamna ca mai jos de atât nu pot ajunge! Este o expresie în lb. engleza care se potriveste perfect pt. aceasta situatie "How low can you go?". Arbitrajul nu pot spune ca a fost ok, pentru ca de multe ori a fost pro-dinamo. Dinamovistilor, trebuie sa recunoasteti ca echipa voastra a devenit o echipa de pluton si ca nici o scuza nu va mai poate ameliora suferinta.

Zauri
16th December 2007, 15:57
"Suntem o echipă care luptă, dar aș fi preferat ca la acest meci să arbitreze Porumboiu. Nu am văzut așa arbitraj de pe vremea Victoriei București! Este incredibil! În repriza a doua nu s-a mai jucat nimic pentru că arbitrul nu a mai permis asta" a declarat Cornel Dinu.

Declaratia asta se incadreaza la limita penibilului....Nu face nimic altceva decat sa demonstreze ca toate echipele care pleaca invinse de la Vaslui au aceeasi placa...arbitrul e de vina...

Sorin Blaj
16th December 2007, 16:00
Vasluiul a dat clasa astazi unui Dinamo in 12 jucatori. Insuficient insa.

Lauryca
16th December 2007, 16:00
Declaratia asta se incadreaza la limita penibilului....Nu face nimic altceva decat sa demonstreze ca toate echipele care pleaca invinse de la Vaslui au aceeasi placa...arbitrul e de vina...
Macar de-ar fi avut vreo baza reala!!! Cu Danciulescu si Niculescu în teren nu poti spera la mai mult de un egal, iar cand pierzi alta justificare nu poti gasi.

razwan_vs
16th December 2007, 16:00
hotii striga hotii.....dinu ii un mare filozof al fotbalului romanesc.....:ras-plans:...nu ai ce sa le faci....dupa cum zice si legionaru' orce echipa pierde cu vasluiu' da vina pe albitraj..:(

Sorin Blaj
16th December 2007, 16:01
Mda, vad ca unii vad doar ce vor. Nu l-au vazut pe Mardare care efectiv i-a dat un pumn in figura lui Radu, la 2 m in fata arbitrului (cel mai grav e ca arbitrul era cu fata spre ei), si nu a patit nimic. Faza asta nu a ramas intiparita in memoria complexatilor.

Probabil te referi la Complexul Dinamo. Te intelegem. :)

Lauryca
16th December 2007, 16:03
dupa cum zice si legionaru' orce echipa pierde cu vasluiu' da vina pe albitraj..:(
Sezonul asta foarte putine echipe s-au plans de aritraj la Vaslui, dar Dinamo nu s-a putut abtine...trebuia sa fie cineva de vina.

Sorin Blaj
16th December 2007, 16:03
Macar de-ar fi avut vreo baza reala!!! Cu Danciulescu si Niculescu în teren nu poti spera la mai mult de un egal, iar cand pierzi alta justificare nu poti gasi.

Au fost pe teren cei doi? Astazi? Esti sigur? :)

tu26dor
16th December 2007, 16:07
ce penibil astia de la dinamo sunt de o nesimtire rar intalnita... rusine!

razwan_vs
16th December 2007, 16:07
danciu titular....niculescu a intrat a doua repriza....dar nu au facut nimic nici unul :)

cip_81
16th December 2007, 16:10
Probabil te referi la Complexul Dinamo. Te intelegem. :)

Da' stii despre ce vorbesc? Stii faza, ca esti foarte efervescent cand se judeca in sens invers?

razwan_vs
16th December 2007, 16:14
saracul borcea....era cam suparat...cand am trecut pe langa el :ras-plans:...se gandea prb...la ce declaratie sa bage...se pare ca nu prea a fost inspirat cu albitrajul :(

Vladek
16th December 2007, 16:14
Baiat bun Hategan asta. Cred ca o sa devina om de baza la echipa militiano-********a dupa ce se vor retrage vedetele actuale, Serea si Porco. Mi-a placut de el, dispune de capacitatea de a deveni miop intr-o secunda, exact cat e nevoie sa nu vada niste infractiuni de cartonas rosu (cot la Cristea, faulturi repetate la Moti, samd). Prevad o cariera frumoasa si pentru asistentul de pe partea dreapta, din aceleasi motive.

Dar totul e bine cand se termina cu bine. A batut Vasluiul, cu ceva noroc, dar meritau niste bafta cand tabara cealalta dispune de "mijloace specifice". Oricum, macar s-a lamurit treaba : butoanele lui Borcica sunt mai tari decat cele ale lui Porumboiu.

Sorin Blaj
16th December 2007, 16:16
Da' stii despre ce vorbesc? Stii faza, ca esti foarte efervescent cand se judeca in sens invers?
Faza de la Frunza iti spune ceva sau faulturile lui Moti la Ljubinkovici? Cred ca singurul care nu stie ce vorbeste esti tu.

cip_81
16th December 2007, 16:21
Eu l-am intrebat daca stie despre ce vorbesc, el ma ia prin invaluire. Stii sau nu stii? Daca da, ce se acorda pentru asa ceva?

Vad ca stergi in nestire. raspunde la intrebare.

Sorin Blaj
16th December 2007, 16:26
Ce nu pricepi? Ca Dinamo trebuia sa joace in 10 inca din minutul 11?

cip_81
16th December 2007, 16:31
De ce? Cine trebuia eliminat? Moti, pentru un fault la 40 de m si cu inca un coechipier prin preajma? Lamureste-ma. Daca te referi la faza aia, iti spun ca nu esti bun de nimic.

http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_37188/vezi_momentul_in_care_mardare_ii_da_un_pumn_in_fig ura_lui_radu_stefan.html

ce sa da pentru asta? acum ai proba video (imi pare rau ca nu am mai inregistrat partida, si aveai un unghi si mai bun).

Apropo, eu nu pun infrangerea pe seama arbitrului. Nu-mi sta in fire. Dar nici nu accept mizeria debitata de niste derbedei.

Sorin Blaj
16th December 2007, 16:35
Au fost doua faulturi, dar trebuie sa vrei sa le vezi. La faza de care spui tu, din minutul 3, nu a primit galben, cum trebuia. Cine a spus ceva de rosu direct? Cand l-a luat in minutul 11, trebuia sa fie al doilea si eliminare.

Sorin Blaj
16th December 2007, 16:36
De ce? Cine trebuia eliminat? Moti, pentru un fault la 40 de m si cu inca un coechipier prin preajma? Lamureste-ma. Daca te referi la faza aia, iti spun ca nu esti bun de nimic.

http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_37188/vezi_momentul_in_care_mardare_ii_da_un_pumn_in_fig ura_lui_radu_stefan.html

ce sa da pentru asta? acum ai proba video (imi pare rau ca nu am mai inregistrat partida, si aveai un unghi si mai bun).

Apropo, eu nu pun infrangerea pe seama arbitrului. Nu-mi sta in fire. Dar nici nu accept mizeria debitata de niste derbedei.
Probabil te referi la derbedeul de serviciu, Dinu.

unicaechipa
16th December 2007, 16:42
mirare mare....dinamo se plange de arbitraje?!!!!, aiurea....si campionatele furate, echipe distruse, jucatori furatzi samd....sper sa se continue asa pana cand echipa securitatzii va fi desfiintzata, acest cancer al fotbalului romanesc, in care chestorii vin la sedintze desi echipa e privata....pfui......

cip_81
16th December 2007, 16:43
Exact ce spuneam. Gandesti ca un copil... (continuarea o st tu). Pai, e la mintea cocosului ca daca lua galben la faza aia (apropo, nici macar nu l-a atins pe ala...nici vorba de fault, dar fie ca tine), era mult mai atent si nu ar fi riscat un al doilea galben. Aaa, daca avea un galben si era scapat de un altul, era de discutat. Dar sa vii sa spui ca putea primi mai inainte un galben si cu cel primit pana la urma ar fi trebuit eliminat (la urma urmei asta e o supozitie), e o imbecilitate. Buhus l-a faultat pe Danciulecu din spate, a luat vreun cartonas? Nu. Apostol a faultat de cel putin 3 ori (pot eu sa spun ca ar fi meritat 2 galbene, deci ar fi fost eliminat? nu...ca nu gandesc ca la Lugoj...sa ma fereasca Dumnezeu), a luat vreun cartonas? Nu.

Ulysses
16th December 2007, 16:44
dinamo? o gluma proasta!:happy:happy:happy

Cristi
16th December 2007, 16:56
Arbitrul a fost varza, depasit total de evenimente. Trebuiau mai multe cartonase rosii, si nu doar la Dinamo. Cred ca "duritatile" s-au datorat si conditiilor groaznice de joc, parca era patinoar... multe faulturi dure au fost involuntare.

Oricum Vasluiul a castigat nemeritat, cu doua goluri unul mai norocos decat altul.

Una peste alta anul asta Dinamo si Steaua au avut ghinion, pe cand CFR Cluj si Rapid noroc. Sunt curios ce va fi la anul... nu cred ca vasluiul pupa UEFA, se vede ca sunt echipa mica.

razwan_vs
16th December 2007, 16:59
norocul tzine cu cei buni ;)

Sorin Blaj
16th December 2007, 17:00
Exact ce spuneam. Gandesti ca un copil... (continuarea o st tu). Pai, e la mintea cocosului ca daca lua galben la faza aia (apropo, nici macar nu l-a atins pe ala...nici vorba de fault, dar fie ca tine), era mult mai atent si nu ar fi riscat un al doilea galben. Aaa, daca avea un galben si era scapat de un altul, era de discutat. Dar sa vii sa spui ca putea primi mai inainte un galben si cu cel primit pana la urma ar fi trebuit eliminat (la urma urmei asta e o supozitie), e o imbecilitate. Buhus l-a faultat pe Danciulecu din spate, a luat vreun cartonas? Nu. Apostol a faultat de cel putin 3 ori (pot eu sa spun ca ar fi meritat 2 galbene, deci ar fi fost eliminat? nu...ca nu gandesc ca la Lugoj...sa ma fereasca Dumnezeu), a luat vreun cartonas? Nu.

Ai dreptate. Te las cu gandirea de la Lyon.

Apropo, cat a fost scorul? Consoleaza-te cu ideea ca vine pauza si poate pana la primavara va reveniti. Poate parea de necrezut, dar chiar imi doresc asta.

six
16th December 2007, 17:10
merg pe mana moldovenilor......:drak::drak::drak:....astept parerea lui vlad.....tepes :D

Zauri
16th December 2007, 17:16
Oricum Vasluiul a castigat nemeritat, cu doua goluri unul mai norocos decat altul.

.

Ma n-auzi !!! Esti depasit de evenimente...

Ferko
16th December 2007, 18:40
Ce mai logoree pe antidinamovisti ! Nu ca ar avea dreptate, dar porumbelul e porumbel mereu pe faza ca atunci cand era cu "fluiera" in gura. A pierdut Dinamo si au toti frustratii o bucurie imensa, ca oricum echipele lor nu prea le ofera bucurii. O victorie nemeritata a Vasluiului, dar daca asa a hotarat porumbelul, atunci...

diorin
16th December 2007, 18:49
Baiat bun Hategan asta. Cred ca o sa devina om de baza la echipa militiano-********a dupa ce se vor retrage vedetele actuale, Serea si Porco. Mi-a placut de el, dispune de capacitatea de a deveni miop intr-o secunda, exact cat e nevoie sa nu vada niste infractiuni de cartonas rosu (cot la Cristea, faulturi repetate la Moti, samd). Prevad o cariera frumoasa si pentru asistentul de pe partea dreapta, din aceleasi motive.

Dar totul e bine cand se termina cu bine. A batut Vasluiul, cu ceva noroc, dar meritau niste bafta cand tabara cealalta dispune de "mijloace specifice". Oricum, macar s-a lamurit treaba : butoanele lui Borcica sunt mai tari decat cele ale lui Porumboiu.
Hategan a fost cel mai bun mijlocas la inchidere si a participat la fazele de constructie,de la Dinamo.Probabil in pauza competitionala Dinamo il va achizitiona ,ca pe multi alti arbitri ,majoritatea ,din Liga1.Moti ,Cristea,scalambaitul de Ropotan trebuiau sa fie eliminati fara nici o retinere.
Borcea si Turcu nu au limite in a fi penibili si ridicoli,ei nu stiu ca meciul a fost transmis la tv si a vazut toata lumea arbitrajul .

vlad1607
16th December 2007, 18:52
bratu rateaza singur cu portarul..iar frunza marcheaza golul vietii...nici macar nu stia ca e gol...nici nu a vrut sa o dea asa...asta e...nemeritata infrangerea dar asta e....era echitabil egalul pe mizeria aia de teren....nu mai conteaza mergem inainte..sa vedem ce antrenor ne aduce Mosu :D ..si ce jucatori pleaca....ca trebuie cativa sa plece :D

danpuric78
16th December 2007, 18:55
Degeaba fac borcea si turcu scandal. Arbitrajul a fost asa cum a fost, dar nici dinamo- ce sa mai vorbim.

Degeaba acuza arbitrii - arbitraj slab e una, furaciune e alta. Daca se plang acuma - ce-o sa faca la primavara cand toata lumea va arbitra dupa indicatiile din pipera?

Ma rog, pana la arbitraje ar trebui sa vada jocul echipei. Si nu stiu daca talanar e potrivit ca antrenor. El face o treaba excelenta la echipa a doua. Si cred ca la asta se pricepe cel mai bine. De ce sa-l schimbi de acolo?

Dax_CT
16th December 2007, 19:09
Nu conteaza cine tipa, conteaza cine face jocurile. lupescu e baza ministerului de militieni. Si nu e singur.
Arbitrajul a fost tendentios. Oricat ai fi de pisica rosie sparta n-ai cum sa nu recunosti ca hategan n-a fost trup si suflet pentru minister in meciul contra celor de la Vaslui.

Dar asa cum romancele au batut frantuzoaicele si arbitrii aia penibili, asa si Vasluiul a castigat impotriva unui minister si a unei brigazi de arbitri platiti.

Asta e Romania si nu se va schimba vreodata. Sarbatori fericite la toti, de orice culori ati fi !

Sezione
16th December 2007, 20:17
Felicitari Vasluiului!! Au castigat pe merit... Arbitrajul..SLAB... nu s-a impus deloc individul. Dar de aici pina la LATRATURILE lui Dinu @ CO ca a fost furt pe fata...e cale lunga. Numai niste HOTI PENIBILI prin definitie pot striga TARE : PRINDETI HOTUL @!@!!! ...

Sezione
16th December 2007, 20:21
Mda, vad ca unii vad doar ce vor. Nu l-au vazut pe Mardare care efectiv i-a dat un pumn in figura lui Radu, la 2 m in fata arbitrului (cel mai grav e ca arbitrul era cu fata spre ei), si nu a patit nimic. Faza asta nu a ramas intiparita in memoria complexatilor.

Complexele cele mai mari sint in ograda unora care pun la avatar ce pui tu si in loc sa gasesti un citat care sa aiba legatura cu echipa ta subliniaza ceva rau la alte echipe.. esti jalnik!!!:rosu:

Sezione
16th December 2007, 20:25
voi ati vazut ce a declarat dinu dupa meci??????
16.12.2007 | Fotbal Comenteaza
Cornel Dinu: "Nu am văzut așa arbitraj de pe vremea Victoriei București!"


Cornel Dinu a atacat dur arbitrajul lui Ovidiu Hațegan. Administratorul delegat al lui Dinamo consideră că centralul i-a împiedicat evident pe alb-roșii să joace și s-a declarat șocat de maniera de arbitraj a acestuia

:happy:happy Cine s-a gasit sa latre!! De parca Victoria era echipa a doua a Craiovei sau Rapidulu !!! Uite cum recunoaste omul ca etalonul FURTULUI SI JAFULUI in fotbalul romanesc a fost DINAMO 2 !!!!:no::lol:

YoYoyOi
16th December 2007, 20:28
ce pot sa zic? :D muwahahahahahahaha :happy

BAK
16th December 2007, 20:39
eu cred ca dinamo trebuie depunctata pentru mizeriile pe care le debiteaza jegurile din conducerea dinamovista....asa ar fi normal

Sezione
16th December 2007, 20:44
eu cred ca dinamo trebuie depunctata pentru mizeriile pe care le debiteaza jegurile din conducerea dinamovista....asa ar fi normal

LAsa ..ca la cum joaca se depuncteaza singuri

vlad1607
16th December 2007, 21:19
ce pot sa zic? :D muwahahahahahahaha :happy

vrei sa treci de 40 000 postari pan la sfarsitul anului ? :happy

ce mai freaca pe olteni grija noastra....ei sunt praf in clasament da ne poarta grija :happy

tipic :happy

Sorin Blaj
16th December 2007, 21:22
Cine pe cine a furat, domnilor?
December 16th, 2007 | Fotbal intern


Domnilor Dinu, Borcea, Turcu! La ce meci ați fost în după-amiaza zilei de azi. Nu la Vaslui? Că acolo a jucat Dinamo! Ați vazut ce fault a făcut Moți în minutul 4? Ați văzut ce intervenție de roșu direct a avut Ropotan la Ljubinkovici? Dar de cotul în gură aplicat intenționat de Adrian Cristea unui adversar în fața asistentului Onița, ce ziceți? Arbitrul Hațegan n-a luat măsurile care trebuiau la nici una dintre aceste faze. Adică trei jucători de la Dinamo puteau fi eliminați. Cine pe cine a furat, domnilor? Tactica asta de a ataca arbitrii cînd ei, de fapt, te-au avantajat, e de-a dreptul halucinantă. Nimeni nu mai înțelege nimic. Ce vreți de fapt? Nu în felul ăsta poți să ascunzi neputința unor jucători care pot crede pînă la urmă că ei au făcut un meci extraordinar, dar au pierdut din cauza arbitrilor.

PS: Ciudat e că Vasluiul tace. Tocmai Porumboiu tace, cînd cel puțin doi dinamoviști puteau fi eliminați!


http://blogsport.ro/decebal/2007/12/16/cine-pe-cine-a-furat-domnilor/

vlad1607
16th December 2007, 21:24
pai a castigat VS de aia tace....probabil sunt toti la Biserica si multumesc pt super norocul avut la cele 2 goluri marcate..in special la cascadoria a 2-a a lui frunza....ce facea ca disperatu NU NU din deget alergand pe langa teren? oare ca nu a vrut sa o dea pe poarta ci sa centreze? :happy

Sorin Blaj
16th December 2007, 21:27
Normal ca nu a vrut sa dea gol, dar daca a iesit? :)

vlad1607
16th December 2007, 21:30
Sorine dc a iesit..ce ? inseamna ca au meritat victoria? ma rog..nu mai conteaza...

Lordliv
16th December 2007, 21:31
situatia a devenit grava in fotbalul romanesc daca dinamo este furata ca in codru,la vaslui!:D

nici un pic de respect pentru turcu & co!:drak: unde s a ajuns!:drak:

Sorin Blaj
16th December 2007, 21:32
Vlad, iti inteleg supararea, dar sa vii cu ideea ca ai pierdut datorita arbitrilor, mi se pare penibil.

Niciun cuvant despre Danciulescu si Niculescu?

vlad1607
16th December 2007, 21:35
Vlad, iti inteleg supararea, dar sa vii cu ideea ca ai pierdut datorita arbitrilor, mi se pare penibil.

Niciun cuvant despre Danciulescu si Niculescu?

fals respectiv fals..

1. nu sunt prea sparat desi am pierdut dintr-o cascadorie de executie pt ca , cam asta putem acum cand nu avem antrenor...

2. am zis eu ceva de arbitraj? FALS ! iarasi...:rosu:

3.Danciu ? destul de ok pt un meci jucat intr-o orezarie

4.Niculescu? iesit din forma ca si acum 1,2,3,4,5,6.....meciuri jucate...


altceva?



:D

Ulysses
16th December 2007, 21:39
tine-te de nas ca tragem apa :D asta e tot:ok:

vlad1607
16th December 2007, 21:50
tine-te de nas ca tragem apa :D asta e tot:ok:

:happy ai 40 de ani dar replici de 11 :happy

mai lasa ma si copii ( dc ai ) la calculator....uita-te prin casa ( dc ai ) vezi ca poate a fugit nevasta ( dc ai ) s-a saturat si ea saraca de un ciumpalac ca tine...

Ulysses
16th December 2007, 21:52
asta nu era replica , era un sfat prietenesc:D
ps copiii invata , se plimba nu stau la pc ca unii ratati fara prieteni si fara viitor care incerca din rasputeri sa nu-i duca apa in canalizare ... 9000 de posturi???? aaaahahahahaha

vlad1607
16th December 2007, 21:54
te las in lumea ta mizera..dc iti mai raspund chiar te crezi important...

Ulysses
16th December 2007, 21:58
:happy:happy:happy multumesc !daca auzi un vajait pe la urechi nu te speria ca ai tensiune,sunt vidanjorii:ok:

Hard
16th December 2007, 22:17
ce joc penibil prestat de dinamo...nici in intertoto nu merita anul asta sa joace

vlad1607
16th December 2007, 22:20
ce joc penibil prestat de dinamo...nici in intertoto nu merita anul asta sa joace

exagerezi....penibil am jucat in ghencea...la VS nu am jucat rau dar rezultatul a fost acelasi :D

Zauri
16th December 2007, 22:39
http://www.gsptv.ro/index/id/8743 :happy "chiar ne golanim la asa ceva ...?":happy

Sorin Blaj
16th December 2007, 23:22
Am revazut fazele cele mai importante ale meciului si au fost cel putin patru faze, la care dinamovistii trebuiau sa ia rosu.

Restul sunt vorbe. In cel priveste pe Borcea, a vazut alt meci.

YoYoyOi
16th December 2007, 23:22
ba, fantastic cat de nesimtit poate fi Borcea asta. Nu doar el, intreaga adunatura de oficiali nesimtiti dinamovisti fac scandal pe toate posturile pt maniera de arbitraj.
Dar 3 jucatori, trei (3) dinamovisti meritau cartonas rosu direct pt 3 faulturi murdare si tot dinamovistii fac scandal. Si pt ce? Pt ca la un schimb de pumni intre Stefan si un vasluian, moldoveanul n-a luat rosu.
Pai ma netrebnicilor, animale nesimtite ce suntei nu aveti nici un gram de rusine? Trebuia sa aveti 3 jucatori eliminati si tot voi faceti scandal, mizeriilor? Il stiam eu pe Borcea, chiar si pe Turcu fara bun simt elementar, dar n-as fi crezut ca pot ajunge pana aici. Nu se poate asa ceva!!!! Vede toata lumea ce se intampla, vedem toti care a fost desfasurarea evenimentelor si scamele astea fac scandal???????
RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!

Gabri3l
16th December 2007, 23:26
au ajuns dinamovistii sa se planga de arbitraje :groggy:

Vladek
16th December 2007, 23:31
ba, fantastic cat de nesimtit poate fi Borcea asta. Nu doar el, intreaga adunatura de oficiali nesimtiti dinamovisti fac scandal pe toate posturile pt maniera de arbitraj.
Dar 3 jucatori, trei (3) dinamovisti meritau cartonas rosu direct pt 3 faulturi murdare si tot dinamovistii fac scandal. Si pt ce? Pt ca la un schimb de pumni intre Stefan si un vasluian, moldoveanul n-a luat rosu.
Pai ma netrebnicilor, animale nesimtite ce suntei nu aveti nici un gram de rusine? Trebuia sa aveti 3 jucatori eliminati si tot voi faceti scandal, mizeriilor? Il stiam eu pe Borcea, chiar si pe Turcu fara bun simt elementar, dar n-as fi crezut ca pot ajunge pana aici. Nu se poate asa ceva!!!! Vede toata lumea ce se intampla, vedem toti care a fost desfasurarea evenimentelor si scamele astea fac scandal???????
RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!

Yoyo, crezi ca daca Becali ar fi in locul lor, ar face altfel ? Asa sunt conducatorii nostri. Atat pot ei. Borcea e obisnuit sa comenteze arbitrajul, asa ca protesteaza. E greu sa admita ca "echipa de 24 de carate" a fost nu doar batuta ci batuta cu ajutorul arbitrului cu tot. Dupa ce el visa CL, campionat si iarasi CL, e cam greu de digerat un loc 6. L-am auzit pe Borcea. Ce se plange el ? Ca vasluienii s-au tavalit mult pe jos in repriza 2. So what ? Asta-i metoda lor de a trage de timp. S-au tavalit pe jos si cu Steaua, si cu Rapidul, si cam peste tot unde au avut meci in deplasare. Cu Steaua, tavaleala pe jos a fost o idee proasta fiindca le-am dat gol cand Mardare a ales sa traga de timp in loc sa fuga inapoi in careu. Azi insa le-a iesit.

YoYoyOi
16th December 2007, 23:37
pai ma, dar in halul asta sa protestezi? adica pe toate posturile atacuri dure la arbitru, la comisii, la Dumnezeu si sfinti si zei :groggy:
si ei trebuia sa incheie meciul in maximum 8 jucatori :ciocan:

uffff mi se face greata cand vad astfel de personaje. Si mai e si ala mic si negru, face si ala gura, in gura ma-sii, ca cica i-a tocat arbitrul. Pai i-a tocat ca le-a tinut jucatorii in teren, in loc sa-i elimine asa cum meritau. E si normal sa sara vasluienii la scandal dupa atatea favoritisme ale arbitrului fata de cutulainen :mda:

Incubus
16th December 2007, 23:44
ce tare e faza cu Turcu. Vorba aia: Iarna nu-i ca vara... Daca se juca in alt anotimp ar fi luat o piatra in cap, asa ca sa zica mersi :lol:

Ferdininho
16th December 2007, 23:46
CULMEA CULMILOR: DINAMO SE CREDE FURATA DE ARBITRI.:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy :happy

FEDERATIA ESTE ANTI DINAMO acolo unde Prunea si Lupescu fac legea.

MIAU-MIAU SUNTETI PENIBILI.:headbang::headbang:

dannyreddog
16th December 2007, 23:49
Hai ca m-am lamurit...speram ca Talnar si cu Dinu sa redreseze pe Dinamo dar nu a fost asa...Un meci modest facut de caini,in nota din ultima perioada.

Vladek
16th December 2007, 23:52
pai ma, dar in halul asta sa protestezi? adica pe toate posturile atacuri dure la arbitru, la comisii, la Dumnezeu si sfinti si zei :groggy:
si ei trebuia sa incheie meciul in maximum 8 jucatori :ciocan:

uffff mi se face greata cand vad astfel de personaje. Si mai e si ala mic si negru, face si ala gura, in gura ma-sii, ca cica i-a tocat arbitrul. Pai i-a tocat ca le-a tinut jucatorii in teren, in loc sa-i elimine asa cum meritau. E si normal sa sara vasluienii la scandal dupa atatea favoritisme ale arbitrului fata de cutulainen :mda:

Mie imi face Bekkali atata greata incat nu-mi mai ramane nimic pentru restul. OK, ocazional (azi, par example) ma mai face Borcea sa rad cand il vad cum acuza arbitrajul cand Dinamo trebuia sa aiba minim 2 jucatori eliminati. Sau mai zambesc cand il vad pe Copos & Zotta plangand cu ipocrizie si vaicarindu-se ca sunt "singuri contra tuturor". Uita sa adauge "dar impreuna cu tata Jean, cand avem nevoie". Si asa mai departe, alege orice patron/presedinte de club/investitor, samd. Cu exceptia notabila a lui Paskany, care nu isi lasa bunul simt acasa cand apare la TV (destul de rar de altfel), toti sunt niste panarame.

Dar deocamdata, eu zic sa ne preocupam de panarama noastra.
Asa ca uite dorintele mele pentru anul urmator : CFR campioana, locul 2 cine-o fi, locul 3 sau 4 Steaua, ca sa mergem in cupa UEFA. Asa, sa se smiorcaie GG ca anul urmator nu o sa vada banutii de la UEFA. Oricum eu zic ca ni s-a demonstrat deja ca banii din CL au mers oriunde numai la echipa nu, asa ca nu-i nici o paguba. Si chiar si aia care au mers la echipa au fost risipiti, aruncati aiurea fara nici un fel de ratiune. Decat asa ceva, mai bine cupa UEFA.

YoYoyOi
16th December 2007, 23:55
Vlade, eu am trecut de faza greturilor fata de Becali inca de anul trecut, nu are vocabularul limbii romana cuvintele potrivite prin care sa exprim ce cred eu despre el, am consumat toate cuvintele si expresiile. Dar vad ca are concurenta serioasa pe pozitia asta...

Ess
16th December 2007, 23:57
CULMEA CULMILOR: DINAMO SE CREDE FURATA DE ARBITRI.:happy

FEDERATIA ESTE ANTI DINAMO acolo unde Prunea si Lupescu fac legea.



:happy
asa-i ce campionat fain avem?
vai de capu' nostru :happy

PS: culmea culmilor: everest, 8848 m :happy

diorin
17th December 2007, 00:06
Mi-l inchipui pe Borcea vanzand si targuindu-se pt pretul la butelii:))
Imaginativa 2 inculti Becali (oricare ,nu conteaza:)) si Turcu,targuindu-se pt un teren.
Acesti oameni reprezinta natiunea romana in anul 2008.Imi este rusine ca ei sunt romani.Ce tangenta or avea nesimtiti astia cu Revolutia Romana din `89?

dannyreddog
17th December 2007, 00:08
No...hai ca o dai in offtopic. Ce legatura are asta cu meciul de azi?

Dax_CT
17th December 2007, 01:21
CULMEA CULMILOR: DINAMO SE CREDE FURATA DE ARBITRI.:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy :happy

FEDERATIA ESTE ANTI DINAMO acolo unde Prunea si Lupescu fac legea.

MIAU-MIAU SUNTETI PENIBILI.:headbang::headbang:

Au fost penibili dintotdeauna. Si pe vremea cand Securitatea dicta scorurile, dar si acum. Au o tactica buna totusi - cand fura tare urla si mai tare, ca poate distrag atentia si induc in eroare multimea care n-a vazut meciul.

Hai Foresta !!!

Dax_CT
17th December 2007, 01:23
Mi-l inchipui pe Borcea vanzand si targuindu-se pt pretul la butelii:))
Imaginativa 2 inculti Becali (oricare ,nu conteaza:)) si Turcu,targuindu-se pt un teren.
Acesti oameni reprezinta natiunea romana in anul 2008.Imi este rusine ca ei sunt romani.Ce tangenta or avea nesimtiti astia cu Revolutia Romana din `89?

Cum care ? De atunci au inceput sa se imbogateasca, ca s-a dat liber la furat si nu se mai pot opri.

Bad habbits die hard !

100%rapidist
17th December 2007, 01:25
nu pot zice mai mult deca bv dinamo tot asha shi poate in 5 ani prindeti shi voi podiumu daca nu retrogradati pana atunci=)))!!!!

danpuric78
17th December 2007, 03:56
Au fost penibili dintotdeauna. Si pe vremea cand Securitatea dicta scorurile, dar si acum. Au o tactica buna totusi - cand fura tare urla si mai tare, ca poate distrag atentia si induc in eroare multimea care n-a vazut meciul.

Hai Foresta !!!

Au invata-o de la becali.
Audu-ti aminte, toamna trecuta in groapa cu corpo. dupa ce l-a platit sa-l omoare pe saracu corpo :D

2stupiddogs
17th December 2007, 10:41
:shocked::shocked::shocked: Acum observ.....d. a fost FURAT???De un arbitru din Romania??? YUPIIIIIII /OLE/

alin_cv
17th December 2007, 13:38
FELICITARI VASLUIULUI PENTRU VICTORIE:ok:BRAVO,A-TZI PUS CATZELUSHII CU BOTUL PE LABE:ok:MAMA SI CE GOLURI:yeah:

diorin
18th December 2007, 22:29
FELICITARI VASLUIULUI PENTRU VICTORIE:ok:BRAVO,A-TZI PUS CATZELUSHII CU BOTUL PE LABE:ok:MAMA SI CE GOLURI:yeah:
Rusine Vaslui ,rusine Vaslui ,trebuia sa castigati cu cel putin 4-5 goluri diferenta.Dupa ce Dinamo a avut 3 eliminati, intr-un mod corect=cred ca si in GB ar fi fost eliminati (Moti ,.Ropotan ,Cristea),Vaslui nu a fost in stare sa catige decat cu chiu cu vai ,cu golul unui jucator onest(felicitari pt bun simt)
Bravo Vaslui ,Dorinel ,Porumboiu...de la un regal -violet .Vrem si noi sa castigam la Podul Inalt cu otomanii.

cif2004
2nd January 2008, 23:44
da greu de tot !!!