PDA

View Full Version : Pe cine preferi in sferturi?



resita
9th December 2007, 21:00
Toata lumea face calcule, mai bine cu X decat cu Y, voi cu cine vreti sa joace Romania in sferturi?

resita
9th December 2007, 21:06
GRUPA II
Germania - 7 Pct.

Ungaria - 6 Pct.

Romania - 6pct.

Spania - 3 Pct.

Koreea - 2 Pct.

Polonia - 0 Pct.`

GRUPA I
Norvegia - 8 Pct.

Rusia - 6 Pct.

Angola - 6 Pct.

Franta - 4 Pct.

Macedonia 0 Pct.

Croatia - 0 Pct.

se joaca incrucisat locul 1 cu locul 4, locul 2 cu locul 3

resita
9th December 2007, 21:14
pana acum astea sunt meciurile, daca nu gresesc eu :
Norvegia - Spania
Rusia- Romania
Angola - Ungaria
Franta - Germania

Sorin Blaj
9th December 2007, 21:59
Angola normal, dar se poate intampla orice. In acest moment suntem cu Rusia.

Sentient7
9th December 2007, 22:11
Franta sau Angola.trebuie sa fii *******,cam asa cum e Tadici,sa preferi Rusia in loc de Franta.mai ales dupa meciul de azi cand rusoaicele le-au calcat in picioare...

Sorin Blaj
9th December 2007, 22:19
Cand se va trezi va fi prea tarziu.

TenisFan
9th December 2007, 22:35
El si-a facut jocurile pentru Angola... ;) Dar intre Franta si Rusia el prefera Rusia... ;) Asta inseamna ca n-o sa bata Germania...

unusibun
9th December 2007, 22:35
sa dea domnul sa bate germania ,daca nu... dupa sferturi venim sigur acasa

rob_din
9th December 2007, 22:42
Si eu prefer RUS in locul Frantei. Sa nu uitam ca se joaca in Paris Bercy o sala de 18000 de locuri. Si organizatorii spun ca s-au vandutb biletele pr fazele finale

Lordliv
9th December 2007, 22:48
la cum joaca tadici,orice echipa ne spulbera!:D ( inclusiv angola )

cica este de preferat sa jucam cu rusia!:happy:happy:happy

ps. asteptam ajutorul divinitatii!

ps.2 daca adunam corect ,vedem ca totusi romania este pe locul al 2 lea in grupa !

Gabri3l
9th December 2007, 23:42
victorie cu Germania... terminam grupa pe 2 si jucam cu Angola in sferturi.

e bine totusi ca meciul Rusia - Angola se va juca inaintea meciului Romania - Germania.

resita
9th December 2007, 23:43
ps.2 daca adunam corect ,vedem ca totusi romania este pe locul al 2 lea in grupa !

momentan suntem pe 3, se i-a in considerare meciul direct.

daca batem germania terminam pe 2, daca pierdem terminam pe 3 :(:(

Sorin Blaj
9th December 2007, 23:45
El si-a facut jocurile pentru Angola... ;) Dar intre Franta si Rusia el prefera Rusia... ;) Asta inseamna ca n-o sa bata Germania...

Inseamna ca nu mai batem pe nimeni, daca nu batem Germania.

resita
9th December 2007, 23:50
dupa calculele mele cred ca evitaam franta :ok:

franta e pe ultimul loc in prima grupa si are meci cu norvegia, teoretic norvegia castiga si automat franta ramane pe ultimul loc.

Lordliv
9th December 2007, 23:54
momentan suntem pe 3, se i-a in considerare meciul direct.

daca batem germania terminam pe 2, daca pierdem terminam pe 3 :(:(

nu avem treaba cu " meciul direct " decide numai golaverajul in caz de egalitate de puncte...

resita
10th December 2007, 00:03
nu avem treaba cu " meciul direct " decide numai golaverajul in caz de egalitate de puncte...



greseste, daca 2 echipe sunt la finalul grupei la egalitate de pct. comteaza meciul direct, daca acela a fost egal atunci conteaza golaverajul

Lordliv
10th December 2007, 00:16
deocamdata pe siteul " international handball federation " france 2007,clasamentul grupei noastre este urmatorul:
1 germany 7 p +14 diferenta de golaveraj
2 romania 6p +19
3 hungary 6p +5

si se specifica clar: ordinea in clasament se va stabili ,la egalitate de puncte in functie de golaveraul total...

resita
10th December 2007, 00:20
deocamdata pe siteul " international handball federation " france 2007,clasamentul grupei noastre este urmatorul:
1 germany 7 p +14 diferenta de golaveraj
2 romania 6p +19
3 hungary 6p +5

si se specifica clar: ordinea in clasament se va stabili ,la egalitate de puncte in functie de golaveraul total...

uite aici http://www.ihf.info/front_content.php?idart=956 :ok:

rob_din
10th December 2007, 00:28
Pana se termina toate meciurile se tine cont de golaveraj, insa in clasamentul final se ia in considerare rezultatul direct

rob_din
10th December 2007, 00:30
dupa calculele mele cred ca evitaam franta :ok:

franta e pe ultimul loc in prima grupa si are meci cu norvegia, teoretic norvegia castiga si automat franta ramane pe ultimul loc.

Franta va ocupa 100% locul 4 fiindca a pierdut meciul cu Angola. Si o victorie cu NOR tot pe locul 4 ar lasa-o

Singura rasturnare in ordinea NOR RUS ANG FRA este daca Angola bate Rusia

resita
10th December 2007, 00:33
deci de franta am scapat :D:D:D , acum mai ramane sa batem germania si sa termina pe 2 sa jucam cu angola

Lordliv
10th December 2007, 00:35
uite aici http://www.ihf.info/front_content.php?idart=956 :ok:

1. deocamdata romania este pe locul 2...
2. eu inteleg ca este vorba de un regulament aplicat unei competitii intitulata" cupa presedintelui "si nu de cm de handbal ( daca este aceeasi ,scuze...)

rob_din
10th December 2007, 00:36
deci de franta am scapat :D:D:D , acum mai ramane sa batem germania si sa termina pe 2 sa jucam cu angola

Sa stii ca eu n-as fi chiar atat de socat daca ANG ar bate RUS. Sigur pare greu de crezut dar n-as exclude varianta.

La fel nu mi se pare imposibil ca KOR sa bata HUN si atunic daca batem GER jucam cu FRA. Mai ales ca teoretic KOR mai poate prinde locul 4

E complcata situatia. Noroc ca jucam dupa meciurile Angola-Rusia si Horea Ungaria

rob_din
10th December 2007, 00:36
1. deocamdata romania este pe locul 2...
2. eu inteleg ca este vorba de un regulament aplicat unei competitii intitulata" cupa presedintelui "si nu de cm de handbal ( daca este aceeasi ,scuze...)

Cupa presedintelui este turneul echipelor de la locul 13 in jos, cele eliminate dinprima faza deci tot despre CM e vorba

resita
10th December 2007, 00:40
1. deocamdata romania este pe locul 2...
2. eu inteleg ca este vorba de un regulament aplicat unei competitii intitulata" cupa presedintelui "si nu de cm de handbal ( daca este aceeasi ,scuze...)


preliminary round - sunt grupele, cea preliminara in care am fost noi cu china, tunisia si polonia si cea principala in care suntem acum
in the President’s Cup grupele cu echipele care au iesit din grupa preliminara, aceste echipe sunt clasate in mai multe grupe si joaca meciuri pt. pozitiile 13-24

resita
10th December 2007, 00:44
Sa stii ca eu n-as fi chiar atat de socat daca ANG ar bate RUS. Sigur pare greu de crezut dar n-as exclude varianta.

La fel nu mi se pare imposibil ca KOR sa bata HUN si atunic daca batem GER jucam cu FRA. Mai ales ca teoretic KOR mai poate prinde locul 4

E complcata situatia. Noroc ca jucam dupa meciurile Angola-Rusia si Horea Ungaria


vedem marti ce o fi, sper sa fie bine pt. romania indiferent cu cine picam :ok:
ps. ma duc sa ma culc si sa vad ce visez, poate visez viitoarea adversara a romaniei in finala :happy:happy:happy

Lordliv
10th December 2007, 00:46
corect! ( desi nu sunt convins, pentru ca nu am vazut regulamentul aplicat si in grupele finale,iar eu stiu altceva...)

cine ne garanteaza noua, ca korea nu va bate ungaria ( mai ales ca dupa cum este prezentata situatia aici ,ne am lasat invinse de ungaria !)
atunci facem inca un " strategic " cu germany ca sa obtinem locul 2? ( adica un egal)

rob_din
10th December 2007, 01:04
corect! ( desi nu sunt convins, pentru ca nu am vazut regulamentul aplicat si in grupele finale,iar eu stiu altceva...)

cine ne garanteaza noua, ca korea nu va bate ungaria ( mai ales ca dupa cum este prezentata situatia aici ,ne am lasat invinse de ungaria !)
atunci facem inca un " strategic " cu germany ca sa obtinem locul 2? ( adica un egal)

Daca KOR bate HUN atunci singura sansa a Romaniei este un egal cu o Germanie care probabil se va chinui sa piarda

Va fi o nebunie, sa speram ca Ungaria va castiga desi daca tot facem calcule s-ar putea ca HUN sa piarda intentionat pt a avea sansa de a ocupa locul 2

Ramne de vazut daca doar fabulam noi pe aici s-au si-au angajat echipele matematicieni sa le faca calcule.

rob_din
10th December 2007, 09:34
Am citit in prosport ca turneele de calificare vor fi gazduite de cele 3 tari calificate in semifinale. Marturisesc ca nu stiam acest lucru. Asadar calificare in semifinale e cruciala

resita
10th December 2007, 09:45
Am citit in prosport ca turneele de calificare vor fi gazduite de cele 3 tari calificate in semifinale. Marturisesc ca nu stiam acest lucru. Asadar calificare in semifinale e cruciala

vezi ce patesti daca nu citesti ols http://www.onlinesport.ro/stiri/sporturi/handbal/26995/campionatul-mondial-de-handbal-franta-2007-debuteaza-duminica-toate-meciurile-romaniei-live-pe-onlinesport-ro.htm

ps. primul meu articol de pe ols :D

rob_din
10th December 2007, 09:47
Asta e mai imi scapa si mie cate ceva

rob_din
10th December 2007, 09:53
http://www.prosport.ro/articole/romania-trebuie-sa-invinga-germania/69923


Un articol prost din prosport care nu tine cont de o eventuala infrangere a Ungariei cu Korea.

georg40
10th December 2007, 11:33
In niciun caz Norvegia si Rusia. Prima pare sa fie cea mai puternica echipa a editiei, iar a doua poate renaste mereu ca pasarea Phoenix...

Gabri3l
10th December 2007, 13:12
este bine ca depindem numai de noi cu cine vrem sa cadem in sferturi, deoarece meciurile care mai conteaza in stabilirea erarhiei finale a grupelor principale, respectiv Rusia - Angola si Korea - Ungaria se joaca de la aceeasi ora(17.30) si ambele meciuri se joaca inaintea meciului Romania - Germania(19.30)...si astfel putem sti dinaintea inceperii jocului nostru cu Germania cu cine am putea juca in sferturi functie de rezultatul obtinut ulterior cu nemtoaicele...daca va fi nevoie chiar sa si pierdem sau sa facem egal cu Germania doar pt a putea intalni Angola in sferturi, nu m-ar deranja deloc si ...cred ca nici pe fete.

HAI ROMANIA!

TenisFan
10th December 2007, 16:17
Toate calculele pe care le-ati facut voi si dupa ce l-ati injurat pe Tadici ca nu stie ca nu cunoaste si asa mai departe toate invectivele la adresa lui sunt inutile pt ca Tadici se gandise dinainte la toate calculele astea si a preferat sa piarda cu Ungaria pentru a fi sigur ca nu va intalni Franta... Nici acum nu e sigur dar are controlul total in maini... Daca e necesar mai pierde si cu Germania sau face egal doar sa nu pice cu Franta... Calculele sunt simple: eu exclud o victorie a Angolei in meciul cu Rusia si deci clasamentul din prima grupa principala arata cam asa:
1. Norvegia
2. Rusia
3. Angola
4. Franta
Cu cine picam noi? E simplu...Daca pierdem cu Germania sigur picam cu Rusia si nu mai sunt alte variante...
Daca facem egal cu Germania si Ungaria pierde terminam pe 2 si jucam cu Angola...
Daca batem Germania putem castiga si grupa daca pierde si Ungaria sau face egal si Tadici n-ar cam vrea asta(sa termine grupa pe primul loc adica) pentru ca ar da de Franta... Dar el are controlul pentru ca joaca ultimul meci si va cunoaste toate rezultatele... ;) Deci Tadici pt presedintie sau cel mai mare general din oastea lu' Napoleon... :cry: Sau Napoleon insusi... :happy
Toate calculele astea se schimba radical daca Angola bate Rusia varianta pe care v-am zis nu prea o iau in calcul... :(

rob_din
10th December 2007, 16:26
Toate calculele pe care le-ati facut voi si dupa ce l-ati injurat pe Tadici ca nu stie ca nu cunoaste si asa mai departe toate invectivele la adresa lui sunt inutile pt ca Tadici se gandise dinainte la toate calculele astea si a preferat sa piarda cu Ungaria pentru a fi sigur ca nu va intalni Franta... Nici acum nu e sigur dar are controlul total in maini... Daca e necesar mai pierde si cu Germania sau face egal doar sa nu pice cu Franta... Calculele sunt simple: eu exclud o victorie a Angolei in meciul cu Rusia si deci clasamentul din prima grupa principala arata cam asa:
1. Norvegia
2. Rusia
3. Angola
4. Franta
Cu cine picam noi? E simplu...Daca pierdem cu Germania sigur picam cu Rusia si nu mai sunt alte variante...
Daca facem egal cu Germania si Ungaria pierde terminam pe 2 si jucam cu Angola...
Daca batem Germania putem castiga si grupa daca pierde si Ungaria sau face egal si Tadici n-ar cam vrea asta(sa termine grupa pe primul loc adica) pentru ca ar da de Franta... Dar el are controlul pentru ca joaca ultimul meci si va cunoaste toate rezultatele... ;) Deci Tadici pt presedintie sau cel mai mare general din oastea lu' Napoleon... :cry: Sau Napoleon insusi... :happy
Toate calculele astea se schimba radical daca Angola bate Rusia varianta pe care v-am zis nu prea o iau in calcul... :(


Mai verfica-ti cele scrise, toate criticile la adresa lui Tadici raman valabile. Spui ca Tadici are tot controlul fiindca joaca ultimul meci. Total fals. Tadici trebuie sa spuna rugaciuni ca bata Ungaria pe Korea ca altfel nu mai controleaza decat daca sa joace cu Rusia sau cu Franta. Halal alegere
Daca bateam Ungaria alegeam singuri daca sa jucam cu Angola sau cu Franta.

georg40
10th December 2007, 16:31
este bine ca depindem numai de noi cu cine vrem sa cadem in sferturi, deoarece meciurile care mai conteaza in stabilirea erarhiei finale a grupelor principale, respectiv Rusia - Angola si Korea - Ungaria se joaca de la aceeasi ora(17.30) si ambele meciuri se joaca inaintea meciului Romania - Germania(19.30)...si astfel putem sti dinaintea inceperii jocului nostru cu Germania cu cine am putea juca in sferturi functie de rezultatul obtinut ulterior cu nemtoaicele...daca va fi nevoie chiar sa si pierdem sau sa facem egal cu Germania doar pt a putea intalni Angola in sferturi, nu m-ar deranja deloc si ...cred ca nici pe fete.

HAI ROMANIA!

Periculos, periculos cu atatia observatori... Incet-incet se molipsesc toti de... blat !!

iuli
10th December 2007, 16:43
Dar nu stiu ce atata Franta. Eu zic ca este mai slaba decat Angola.

Daca bateam Ungaria, faceam ce vroiam la meciul cu Germania. Victorie sa jucam cu Franta sau infrangere pt Angola

rob_din
10th December 2007, 16:46
Dar nu stiu ce atata Franta. Eu zic ca este mai slaba decat Angola.

Daca bateam Ungaria, faceam ce vroiam la meciul cu Germania. Victorie sa jucam cu Franta sau infrangere pt Angola

Si daca se juca in Paraguay tot as fi preferat sa joc cu ANG decat cu FRA o echipa care ne-a batut acum o luna. Daca mai adaugam ca se joaca la Paris ar trebui sa fugim ca de dracul de Franta

Dani3l
10th December 2007, 16:49
Daca batem maine,cu cine jucam...iar daca pierdem?sa stiu ce pariez maine...:D

rob_din
10th December 2007, 16:50
Daca batem maine,cu cine jucam...iar daca pierdem?sa stiu ce pariez maine...:D

Asta ti-o spunem inainte de meci, azi nu se poate sti

prodinamo
10th December 2007, 17:42
Cum bine zicea cineva pe forum ieri, de rahat campionatul asta daca toata lumea isi face calcule cum sa evite Franta in sferturi, desi e o echipa slaba (vezi rezultatele de pina acum). Cine se refera la victoria recenta a Frantei contra Romaniei pentru a vorbi de o aproximativa egalitate a valorilor, e contrazis de insusi antrenorul Frantei, care zicea ca acel rezultat s-a datorat prestatiei exceptionale a portarului, care a cistigat singura meciul, si ca a fost oricum cel mai bun meci al Frantei din anul acesta.

Revin. Asadar, toata lumea face calcule. Centrul echipei Germaniei declara : am vrea sa nu nu jucam cu Franta in sferturi. Se fac calcule si se iau in considerare eventuale infringeri cu iz de victorie. Tadici ieri a fost in situatia omului care nu stie prea bine ce trebuie sa faca pentru a obtine un lucru pe care si-l doreste, pentru ca nu depinde totul de el. Atunci, a lasat lucrurile sa curga. Nu si-a dorit foarte tare victoria. Daca bateam, trebuia sa pierdem cu nemtoaicele intr-un meci ciudat, in care si ele ar fi vrut cam acelasi lucru. Asa, trebuie sa le batem sau sa facem egal in cazul in care Ungaria intra si ea in hora (sau in ceardas, daca vreti). Cred ca nu e chiar asa de greu de facut un egal in handbal, cind echipele sint de valori apropiate. Lasi un pic piciorul de pe acceleratie cind conduci cu doua goluri pe final, si gata egalul.

rob_din
10th December 2007, 18:05
Cum bine zicea cineva pe forum ieri, de rahat campionatul asta daca toata lumea isi face calcule cum sa evite Franta in sferturi, desi e o echipa slaba (vezi rezultatele de pina acum). Cine se refera la victoria recenta a Frantei contra Romaniei pentru a vorbi de o aproximativa egalitate a valorilor, e contrazis de insusi antrenorul Frantei, care zicea ca acel rezultat s-a datorat prestatiei exceptionale a portarului, care a cistigat singura meciul, si ca a fost oricum cel mai bun meci al Frantei din anul acesta.

Revin. Asadar, toata lumea face calcule. Centrul echipei Germaniei declara : am vrea sa nu nu jucam cu Franta in sferturi. Se fac calcule si se iau in considerare eventuale infringeri cu iz de victorie. Tadici ieri a fost in situatia omului care nu stie prea bine ce trebuie sa faca pentru a obtine un lucru pe care si-l doreste, pentru ca nu depinde totul de el. Atunci, a lasat lucrurile sa curga. Nu si-a dorit foarte tare victoria. Daca bateam, trebuia sa pierdem cu nemtoaicele intr-un meci ciudat, in care si ele ar fi vrut cam acelasi lucru. Asa, trebuie sa le batem sau sa facem egal in cazul in care Ungaria intra si ea in hora (sau in ceardas, daca vreti). Cred ca nu e chiar asa de greu de facut un egal in handbal, cind echipele sint de valori apropiate. Lasi un pic piciorul de pe acceleratie cind conduci cu doua goluri pe final, si gata egalul.

Ce era sa spuna Kreumbholz: am batut Romania fiindca suntem de 5 ori mai buni. Pana una alta la Cupa Mondiala s-a jucat FRA-ROM si a castigat FRA. In nici un caz nu poate spune nimeni ca ROM e mult mai buna decat FRA

prodinamo
10th December 2007, 18:13
Daca adversarele Frantei isi fac calcule, nici Franta nu sta cu miinile in sin. E foarte probail ca miine arbitrii vor incerca sa termine ce au inceput arbitrii fancezi ieri, si anume sa asigure Frantei adversarul cel mai convenabil in sferturi, iar acela pare sa fie Germania. E toutsi o nuca mai putin tare decit Ungaria, si apoi ce dulce ar fi razbunarea dupa semifinala masculina Germania-Franta, ce face referinta in lumea handbalului in materie de arbitraj corupt.

rob_din
10th December 2007, 18:17
Daca adversarele Frantei isi fac calcule, nici Franta nu sta cu miinile in sin. E foarte probail ca miine arbitrii vor incerca sa termine ce au inceput arbitrii fancezi ieri, si anume sa asigure Frantei adversarul cel mai convenabil in sferturi, iar acela pare sa fie Germania. E toutsi o nuca mai putin tare decit Ungaria, si apoi ce dulce ar fi razbunarea dupa semifinala masculina Germania-Franta, ce face referinta in lumea handbalului in materie de arbitraj corupt.

Sincer eu nu cred ca FRA isi face calcule fiindca UNG, ROM si GER sunt de valori aproximativ egale. Nu cred sa prefere ceva neaparat din cele 3
Calcule se vor face doar in grupa Romaniei si asta fiindca grupa celalalta este mult mai puternica, NOR si RUS fiind marile favorite la titlu iar FRA tara gazda.
In grupa noastra adevarul e ca nici una din cele 3 echipe UNG ROM si GER nu par a avea sanse la titlu

TenisFan
10th December 2007, 18:42
Mai verfica-ti cele scrise, toate criticile la adresa lui Tadici raman valabile. Spui ca Tadici are tot controlul fiindca joaca ultimul meci. Total fals. Tadici trebuie sa spuna rugaciuni ca bata Ungaria pe Korea ca altfel nu mai controleaza decat daca sa joace cu Rusia sau cu Franta. Halal alegere
Daca bateam Ungaria alegeam singuri daca sa jucam cu Angola sau cu Franta.Total fals... :( Tadici controleaza tot... :( Ungaria joaca cu asiatecele inaintea meciului Romania - Germania... :( Si chiar si dupa Angola - Rusia... Deci Tadici controleaza tot... Tadici e the puppet-master... :cry: :happy

rob_din
10th December 2007, 18:49
Total fals... :( Tadici controleaza tot... :( Ungaria joaca cu asiatecele inaintea meciului Romania - Germania... :( Si chiar si dupa Angola - Rusia... Deci Tadici controleaza tot... Tadici e the puppet-master... :cry: :happy

Da dar saracul Tadici daca KOR castiga va trebui sa aleaga intre RUS si FRA. Daca Romania castiga ieri ar fi ales intre Angola si Franta. Dar ce sa-i faci atata il duce capul (asta daca intr-adevar s-a lasat batut de Ungaria, ceea ce eu nu cred). Insa Tadici are destul noroc asa ca poate Ungaria bate Korea si ii salveaza scaunul de antrenor

TenisFan
10th December 2007, 18:55
Face egal cu Germania si-si alege Angola... :cry: :happy

rob_din
10th December 2007, 19:01
Face egal cu Germania si-si alege Angola... :cry: :happy

:)

Universal
10th December 2007, 20:11
Auzi, Franta mai slaba decat Angola....sa vina doctoruuuul :ras-plans:

rob_din
10th December 2007, 21:10
Auzi, Franta mai slaba decat Angola....sa vina doctoruuuul :ras-plans:

Pai te informez ca acum cateva zile Angola a invins Franta asa ca cel putin deocamdata Angola pare mai buna decat Franta. Asa ca doctorul trebuie sa vina pt altcineva

Universal
10th December 2007, 21:22
Nu ma refeream la tine rob ;)

Dani3l
11th December 2007, 01:26
Româncele trebuie să învingă azi Germania pentru a evita Rusia în sferturile de finală. Dacă batem, jucăm cu Angola. Înfrîngerea în fața Ungariei, 31-34, a dat peste cap planurile antrenorilor români. Gheorghe Tadici și-a făcut socotelile pentru a evita în sferturile de finală campioana europeană, Norvegia, campioana mondială, Rusia, dar și țara gazdă, Franța. Tehnicianul vrea să joace împotriva Angolei, dar pentru asta trebuie ca, azi, elevele sale, să treacă de nemțoaice. "Tricolorele" pot încheia grupa pe unul din primele trei locuri, în funcție și de rezultatele adversarelor.

Varianta 1. România învinge, Ungaria învinge.
Maghiarele termină grupa pe primul loc, iar "tricolorele" pe doi, urmînd să întîlnească formația de pe locul trei în prima grupă principală. Acolo, locul doi-trei se va decide în partida Angola-Rusia, dar e greu de crezut că africancele pot emite vreo pretenție.
continuare aici http://www.gsp.ro/CM-Handbal/Hotaritor.html?a=4439/156400

rob_din
11th December 2007, 01:59
Româncele trebuie să învingă azi Germania pentru a evita Rusia în sferturile de finală. Dacă batem, jucăm cu Angola. Înfrîngerea în fața Ungariei, 31-34, a dat peste cap planurile antrenorilor români. Gheorghe Tadici și-a făcut socotelile pentru a evita în sferturile de finală campioana europeană, Norvegia, campioana mondială, Rusia, dar și țara gazdă, Franța. Tehnicianul vrea să joace împotriva Angolei, dar pentru asta trebuie ca, azi, elevele sale, să treacă de nemțoaice. "Tricolorele" pot încheia grupa pe unul din primele trei locuri, în funcție și de rezultatele adversarelor.

Varianta 1. România învinge, Ungaria învinge.
Maghiarele termină grupa pe primul loc, iar "tricolorele" pe doi, urmînd să întîlnească formația de pe locul trei în prima grupă principală. Acolo, locul doi-trei se va decide în partida Angola-Rusia, dar e greu de crezut că africancele pot emite vreo pretenție.
continuare aici http://www.gsp.ro/CM-Handbal/Hotaritor.html?a=4439/156400


Articolul e foarte corect, mai putin titlul si primul paragraf. :(

Dani3l
11th December 2007, 02:55
Altfel spus,daca batem ,cu cine jucam?!Ungaria bate coreea.Clar.

resita
11th December 2007, 07:00
Altfel spus,daca batem ,cu cine jucam?!Ungaria bate coreea.Clar.

in situatia asta depinde ce face Angola cu Rusia, jucam cu Angola daca Rusia bate sau face egal sau jucam cu Rusia daca bate Angola.

Tot e bine ca meciul Angola - Rusia se joaca inaintea meciului nostru si stim ce variante avem.

in grupa I indiferent de rezultate Norvegia termina pe 1 si Franta pe 4

rob_din
11th December 2007, 09:43
Altfel spus,daca batem ,cu cine jucam?!Ungaria bate coreea.Clar.

In cazul asta (de care eu nu sunt asa sigur) tot depindem de alt meci si anuma Angola-Rusia. Presupunand ca o sa zici ca sigur bate Rusia atunci situatia e clara: daca batem GER jucam cu Angola, daca pierdem jucam cu Rusia

rob_din
11th December 2007, 09:46
Daca UNG pierde credeti ca Tadici va incerca sa joace la egal? Si nu glumesc cand intreb, eu il cred in stare

dan555
11th December 2007, 11:21
Si eu prefer RUS in locul Frantei. Sa nu uitam ca se joaca in Paris Bercy o sala de 18000 de locuri. Si organizatorii spun ca s-au vandutb biletele pr fazele finale

eu nu prefer nici rusia, nici franta!!!rusia fiindca este o echipa fff buna la egalitate cu ROMANIA!!!oricum ROMANIA e mai buna avand in vedere ca a batut rusia in ultimul meci de intalnire!!!iar franta asa cum ziic si u joaca la ea acasa!!!spectatorii de partea ei+++ interesele politice!!! EU PREFERE PE ANGOLA!!dar pentru a juca cu angola tr sa batem germania!!!pentru ca angola este clar clasificata pe 3!!!iar noi daca batem germania ne calificam pe 2 si jucam cu angola!!!!asta ar fi cel mai bine!!!bafta ROMANIA!!!HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!:yeah::yeah::yeah:

miafangina
11th December 2007, 13:14
Daca nu conteaza golaverajul ci meciul direct,de ce suntem in fata Ungariei,la acelasi numar de puncte,acum?
As prefera sa jucam cu Angola,pe rusoaice nu cred ca le putem bate,iar cu Franta pe teren propriu....cu toate ca Angola a batut Franta,noi de ce nu am putea?Stiu,o sa-mi spuneti ca altfel e intr-un meci eliminator.

rob_din
11th December 2007, 14:04
Daca nu conteaza golaverajul ci meciul direct,de ce suntem in fata Ungariei,la acelasi numar de puncte,acum?
As prefera sa jucam cu Angola,pe rusoaice nu cred ca le putem bate,iar cu Franta pe teren propriu....cu toate ca Angola a batut Franta,noi de ce nu am putea?Stiu,o sa-mi spuneti ca altfel e intr-un meci eliminator.

Asa se fac clasamentele intermediare, pana nu se termina toate meciurile se tine cont de golaveraj. Dar clasamentul final se face pe baza mecuului dorect

miafangina
11th December 2007, 17:17
Asa se fac clasamentele intermediare, pana nu se termina toate meciurile se tine cont de golaveraj. Dar clasamentul final se face pe baza mecuului dorect

Multumesc,Robert.
Dupa calculele mele nu puteam iesi decit pe 1 sau pe 3,acuma vad ca se poate si pe 2.

Sorin Blaj
11th December 2007, 17:26
Locul doi este cel urmarit de Tadici, in conditiile clasarii Angolei pe locul trei.

georg40
11th December 2007, 18:37
Orice adversar este pasabil inafara Norvegiei...

resita
11th December 2007, 18:45
ca sa jucam cu angola trebuie sa facem egal cu germania :shocked::shocked::shocked:

daca castigam jucam cu franta

iar daca pierdem jucam cu rusia :headbang::headbang

Vlad
11th December 2007, 18:53
mai bine batem sa fim siguri ca evitam Rusia, sa incerci sa obtii un egal e chestie cu 2 taisuri

Sorin Blaj
11th December 2007, 19:33
Hai cu egalul. :ok: :)

Celso
11th December 2007, 19:44
ca sa jucam cu angola trebuie sa facem egal cu germania :shocked::shocked::shocked:

daca castigam jucam cu franta

iar daca pierdem jucam cu rusia :headbang::headbang

castigam si jucam cu Franta....care e problema...:headbang:

daca avem valoare le batem si cu arbitrii si cu tot ce mai vor ele:)

dan555
12th December 2007, 00:24
normal ca le batem cu tot cu arbitrii si cu spectatori si cu tot!!!;););):))va fi un meci super tare!abia astept sa vad cumjoaca!depinde cum va juca !daca joaca bine le batem 99%!!!si merem in semifinala!!!