PDA

View Full Version : Gigi Becali: inger sau demon?



RedBaron
17th May 2003, 15:31
Am observat ca parerile sunt impartite! Unii il sustin, altii il critica!
Eu am impresia ca el doreste sa readuca Steaua inapoi in Europa, dar mi se pare lipsit de diplomatie, ca sa zic asa! Sunt cunoscute "iesirile" lui! Voi ce credeti? Ce intentii are el? Chiar tine asa de mult la Steaua sau cauta doar publicitate si bani?

ieppy
17th May 2003, 21:04
Nici inger nici demon. Pur si simplu cioban.

Dorin
18th May 2003, 13:49
NU IL CUNOSC POATE ASA DE BINE PE INDIVID DAR INGER NU ARE CUM SA FIE .Demon ? Afacerist ? DA DA DA DA DA .Fara scrupule ? DA DA DA DA .Fotbal=coruptie,bani ....De aceea este el angajat in asta .Altfel putea sa lucreze la o casa de copii sau aiurea ....... :yeah: Dorin

FatFrumos
19th May 2003, 09:41
Pe cind Steaua cistiga cupa campionilor el juca Alba Neagra asa sia facut banii necesari sa inceapa afaceri dupa revolutie.....iar daca tot il tine pe Piturca Steaua nu va vedea turul II nici la UEFA dapoi la Cupa Campionilor :ciocan:

nick
20th May 2003, 21:55
Sa te gindesti la g.becali ca fiind inger e o gluma macabra.Nici macar demon nu prea poate fi(trebuie niste calitati si pentru asta!). E doar un individ josnic,care a ajuns unde a ajuns pentru ca a avut terenul prielnic:Romania-tara tuturor imposibilitatilor!!!Intr-o tara normala individul nici la stina nu ar fi fost capabil sa reziste.Si in situatia lui mai sint o multime de "vedete","investitori",etc.

Cipangoo
21st May 2003, 16:32
ce e bine e ca parerile sunt impartite :D :D :D

gicu
23rd May 2003, 16:15
n-a zis nimeni (pana acum) ca ar fi inger :ciocan: asa ca parerile nu-s asa de impartite :)

riva
21st June 2003, 12:31
mah, vorbiti mai usor si mai tirat un pic ka daca aude gigel ce ziceti de el poate vine cu bodyguarzii lui si va face viata un cosmar ... asa ka mai incet! hahahahahaha

DRAGOS
5th July 2003, 11:15
Cred in viitorul Stelei cu G. Becali deoarece e aproape singurul din fotbalul romanesc care a facut ceva pt. el. :thinkso:

:yeah: tot asa BECALI!!!!!

seby
5th July 2003, 12:59
GIGI BECALI: Dark Angel

ss_L'p
5th July 2003, 13:58
aaaaaa.......he's not a bad men!..... 8)

Azur89
6th July 2003, 05:08
In primul rind n-ar strica sa avem inca 15 ca el in A si 54 in B, din punct de vedere financiar...
Pe de alta parte, consider ca ptr. Romania si unul ca el, "sint doi prea multi" :D .
Adevarul e ca stie sa manipuleze....A pus mina pe Steaua in 2 saptamini, iar Steaua nu e chiar Ceahlaul... CA a fost vorba de nocturna, sau de stadion, a sarit la cap intotdeauna. Cind a trebuit ,i-a "tras" scaunul lui Paunescu, si faptul ca a facut-o fara mustrari de constiinta si fara regrete, ma face sa cred ca viitorul Stelei e mai sumbru decit al unei stele cazatoare. Probabil caderea va fi la fel de fulgeratoare precum lansarea ei in Europa in 86. Pacat insa, ca au fost necesari 15-20 de oameni (jucatori si antrenori) sa construiasca ce un om va darima mai repede sau mai tirziu, dintr-o ambitie pur personala, din cauza unui motiv mai mult sau mai putin banal.

De aceea, aparitia unui Hutu, Stefan sau Padureanu nu ar trebui sa deranjeze. Sint oameni mici, care au construit din nimic ceva care le face cinste. Daca ei se retrag, nu cred ca are dreptul cineva sa-i acuze de ceva...Pina la urma si un cal de curse, il cresti 20-30 de ani, dar il folosesti o vara...E un paradox, dar e real...
De cealalta parte, un Becali, un Copos, un Staicu, si au mai fost si altii dar la nivel mai mic, sint oameni mici, ajunsi in scaune mari. Nu cred ca tot neamul lui Becali adunat in acelasi cort, pot aduce un strop de stralucire Stelei... Steaua e tot ce ei ar vrea sa fie dar nu sint. Si se foloseste Gigi de acest prilej ptr. a-si lega numele de al Stelei. Aceeasi miscare in cazul lui Copos sau Staicu. Trupa de netsoi nu aduce nimic nou.
Dar pina la urma, nimic nu e vesnic, si fiecare stea isi are ziua ei...

Concluzie....Diavol care imita ingerii in timpul liber...(e un "hobby" cum ar spune aia de la CNA) :drak:

seby
6th July 2003, 08:55
Azur, mai lasă Ceahlăul în pace și vezi-ți de treaba ta.
OK?

Azur89
6th July 2003, 20:18
...si daca nu am altceva mai bun de facut? 8)

Blue
6th July 2003, 23:57
parerea mea despre el se limiteaza la cateva cuvinte doar: RETARDAT, OIER, BANDIT , DA' ... "CIUMEG" :D :D :D :D

deep purple
7th July 2003, 00:13
Eu doar un simplu prost care stie sa faca bani ilegali de pe stat si care crede ca poate fi si un adevarat om de afaceri curate. Ei bine... teapa... nu acum peste un an - doi se va trezi ca trebuie sa apeleze la vechiile metode de-a face bani fara sa mai poata tine cluburi de fotbal.