PDA

View Full Version : Cantonamentul mortii



ady_azzuro
14th February 2004, 14:10
Despre aceasta tragedie putem discuta aici.

Tragedie la Dinamo

Antrenorul secund şi un medic al lotului de juniori al echipei de fotbal Dinamo, aflaţi în cantonament la Buşteni, au murit intoxicaţi cu monoxid de carbon, iar şapte sportivi au fost internaţi în spital.

Lotul de juniori al echipei de fotbal Dinamo este cazat la o vilă particulară de pe strada Clăbucet din Buşteni. În cursul nopţii de vineri spre sâmbătă, din cauza unui coş de fum defect, mai multe persoane au fost intoxicate cu monoxid de carbon.

Lotul de juniori al echipei de fotbal Dinamo este cazat la o vilă particulară de pe strada Clăbucet din Buşteni.

Antrenorul secund Constantin Popescu şi medicul Liviu Retezeanu au fost găsiţi morţi. Şapte juniori au fost transportaţi la Centrul de Primire Buşteni al Spitalului Sinaia. Ei se află acum în afara oricărui pericol, urmând a fi externaţi în cursul zilei de sâmbătă.

Se pare că vântul puternic a împins înapoi în clădire gazele arse evacuate de centrala termică, montată pe balconul camerei în care locuiau cele două victime.

Sursa: Onlinesport

EDMOND_
14th February 2004, 15:07
Sincere condoleante suporterilor si clubului . Ady , nu este un subiect pe marginea carora sa purtam discutii.

FatFrumos
14th February 2004, 15:42
normal ca nu Edmond but it's just not right somebody needs to take the blame.....condoleante clubului si suporterilor...

ieppy
14th February 2004, 16:32
Ai dreptate Fat-Frumos, cineva trebuie sa fie vinovat pentru aceasta tragedie. Nu se poate asa ceva. Condoleante familiilor celor doi.

Dorin
14th February 2004, 19:00
Faptul ca tragedia a lovit o echipa de fotbal este din pacate o intamplare. In Romania mor anual zeci daca nu sute de persoane din cauza unor astfel de incidente !!!Mai ales in casele care fac foc cu carbuni care ard defectuos si elimina gazele mortale. Un sportiv celebru care ar fi murit din aceleasi motive a fost tenismenul Vitas Gerulaitis ,american dar de origine din una din tarile baltice. Vinovat in cazul acesta este indolenta si lipsa de instinct de conservare a multora de pe la noi.Sau mai bine zis clasicul " mie nu mi se intampla asa ceva " :yeah: Dorin

EDMOND_
15th February 2004, 15:28
Am inteles postarile tele contra Craiovei prin faptul ca ai un complex pe care nu il poti depasi! Aici insa este vorba de lipsa de bun simt si de omenie , este vorba de lipsa celor sapte ani de acasa si de o lipsa elementara de educatie si cultura !
Meriti sa fii banat pentru postarea asta....si sper sa se intample!

vasile314tzurka
15th February 2004, 15:30
ar merita dat afara, nu banat. banat a mai fost si de pomana.

gabilove
15th February 2004, 16:13
m-am referit ca au murit niste caini adevarati

vasile314tzurka
15th February 2004, 16:29
si noi om fi prosti sa ne uitam in gura ta. chiar nu ai rusine. si nunumai acest mesaj, dar si altele.

ady_azzuro
15th February 2004, 21:31
Sincere condoleante suporterilor si clubului . Ady , nu este un subiect pe marginea carora sa purtam discutii.

Ba se poate discuta, se pot aduce condoleante clubului de catre toti suporterii romani, nu am vrut sa deschid acest topic pentru a fi barfit, ci pentru a purta un dialog despre cea ce s-a intamplat...

Ravelly
16th February 2004, 02:49
Nu cred ca sunt de discutat prea multe Ady in aceasta privinta..ar fi chiar culmea sa nu-ti para rau de ceea ce au indurat acei copii. Mai degraba s-ar sesiza autoritatile competente sa nu se mai repete aceste cazuri care din pacate,dupa cum spunea si Dorin, duc la nenumarate tragedii in tara...e chiar dureros
Condoleante familiilor indoliate

Adrian
16th February 2004, 07:34
Intr-adevar, cazul e tragic, iar faptul ca acei oameni sunt fotbalisti/dinamovisti este o simpla intamplare. Ar fi putut fi oricine; cine, cand se duce in concediu, verifica fisa tehnica a sobei din casa?
Cei din cauza carora s-a produs nenorocirea ar trebui judecati pentru omor prin imprudenta!

danic
16th February 2004, 09:11
Pacat.....desi as dori ca Dinamo sa nu mai existe ca club, imi pare rau atunci cand sunt pierderi omenesti.Condoleante famililor si clubului......