PDA

View Full Version : ROMANIA - Germania: 32-24



resita
5th December 2007, 20:10
Discutii despre acest meci aici.

georg40
5th December 2007, 20:13
Sincer, in ce ma priveste, inafara unui meci egal, un ochi va rade si unul va plange...
Trebuie sa vad inca 1-2 meciuri sa pot da un pronostic.

krydo
6th December 2007, 20:31
La ce a jucat pana acum in min. 45 din cu Spania nu mi se pare ca Germania este o echipa deosebita... Nu are jocul acela inteligent al Romaniei sau Rusiei (echipe care pot juca prost dar tot o scot cumva la capat)

dan555
7th December 2007, 21:51
La ce a jucat pana acum in min. 45 din cu Spania nu mi se pare ca Germania este o echipa deosebita... Nu are jocul acela inteligent al Romaniei sau Rusiei (echipe care pot juca prost dar tot o scot cumva la capat)
:yeah:da ai dreptate!!!germania nu este asa de buna ca rusia mai ales ca ROMANIA!!!si sigur ROMANIA le va invinge marti!!!mai greu cred ca va fi meciul cu ungaria!!!dar ROMANIA se va descurca si trebuie sa isi dea toata silinta si puterile ca sa iasa prima in grupa si sa treaca usor de sferturi ca sa ajunga in semifinala fara nicio problema!!!succes ROMANIEI!!!hai ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!:yeah::yeah::yeah::yeah::yea h::yeah::yeah::yeah::yeah:

resita
9th December 2007, 19:57
Romania e obligata sa castige cu Germania ca daca nu e rau pt. noi

Ce credeti vom castiga?

effect
9th December 2007, 20:02
Sincer, in ce ma priveste, inafara unui meci egal, un ochi va rade si unul va plange...

da sunt sigur ca ai plange daca pierde Germania . :D

sydneyaus
9th December 2007, 20:06
La cum joaca acum GER (cu POL) cam greu

iuli
10th December 2007, 16:44
Sincer, in ce ma priveste, inafara unui meci egal, un ochi va rade si unul va plange...
Trebuie sa vad inca 1-2 meciuri sa pot da un pronostic.


Wtf...esti roman sau ce? :mda:

Marcus99Narci
10th December 2007, 19:59
Hai Romania

Felicitari invingatoarelor din ultimul meci. Spre deosebire de restul meciurilor pe acesta l-am inceput bine si l-am terminat prost.
Cred ca a fost un test si ca inca mai avem puterea sa ne batem la medalii. Asa cum am prins noi o zi/repriza nefasta asa pot avea si Rusia/Nor/Ger la ora partidei contra noastra. Sa speram si sa continuam sa credem in echipa noastra.
Ne lipsesc extremele si suntem putini dezavantajati in lupta cu celelalte competitoare dar o mentalitate de invingatori nu cedeaza asa usor.

Succes Romania, suntem alaturi de tine.

Vlad
10th December 2007, 20:02
gata au avut acum 1 zi de pauza, cu Ungaria a fost un fel de accident, trebuie sa bata pe Germania
sper sa fie mai lucida Nechita

iuli
10th December 2007, 20:19
Pai accident sau nu, pana acum nu am convins in niciun meci, doar cu Spania, insa ibericele nu sunt la un nivel inalt

georg40
10th December 2007, 20:24
da sunt sigur ca ai plange daca pierde Germania . :D

Te inseli, n-am plans inca niciodata la...sport, si nu va fi altfel nici acum. Trebuie sa intelegi exact sensul cuvintelor mele. Bineinteles ca tin cu Romania, dar cei multi ani petrecuti in Germania dau ocazia si la alte simpatii.

Universal
10th December 2007, 20:37
Pai accident sau nu, pana acum nu am convins in niciun meci, doar cu Spania, insa ibericele nu sunt la un nivel inalt

De parca au fost vreodata..nu au nici un titlu mondial daramite sa fi ajuns( cu exceptia 2005-dar acolo au fost la Europene) in finala

In comparatie Cu Germania is copilasi mici.

resita
10th December 2007, 20:50
De parca au fost vreodata..nu au nici un titlu mondial daramite sa fi ajuns in finala



apropo, ca veni vorba de Germania, ce rezultate are Germania la ultimele 5-6 editii de C.M. de handbal, Feminin? :drak:

APPopescu
10th December 2007, 22:33
Vor fi emotii multe si mari, vom ajunge la disperare, o sa fie cel mai greu meci pana acum. Prefer sa incepem greu si rau si sa terminam bine si linistiti, decat sa incepem fenomenal si sa sfirsim catastrofal. Cine pierde intalneste probabil Rusia. Cine castiga joaca probabil cu Angola sau Franta. Coreea se va bate pentru ultima sansa la sferturi, Ungaria probabil sa evite Franta. Deci totul depinde numai de romancele noastre. Hai Fetelor, pe nemtoaice, musai sa invingem incaodata! la CM 2005 le-am batut bine cu 37-26!

SORENSEN
10th December 2007, 23:11
Va fi un meci greu...dar cred ca vom castiga.
Hai ROmania !

effect
11th December 2007, 00:30
Te inseli, n-am plans inca niciodata la...sport, si nu va fi altfel nici acum. Trebuie sa intelegi exact sensul cuvintelor mele. Bineinteles ca tin cu Romania, dar cei multi ani petrecuti in Germania dau ocazia si la alte simpatii.

am inteles din prima da' m-am facut ca nu inteleg :D
Maine trebuie sa castigam si asa se va intampla , iar Nechita va avea procentaj 100% 12/12 :D

gi0nel
11th December 2007, 17:16
Sper sa batem; parca vad ca iara are o tactica nestiuta d-l Tadici ... hehe poi nu stiu ce sa zic... daca pierdem se poate sa ne batem cu Rusia in sferturi ceea ce nu-mi doresc pentru nimic in lume. Om avea noi nevoie de victorie da si Germania are nevoie, sunt in aceeasi situatie, daca e egal bine pt. noi , este nashpa rau meciul asta...
Mergem la victorie, dar sunt foarte foarte ingrijorat si mi-e teama sa nu pierdem si sigur nu vom pierde si Hai Romania ca nush ce sa mai zic cand vad situatiile si sansele de a pica cu Rusia. HAI ROMANIA... Lecuseanu si Nechita ce scot in meciul asta :P(parerea mea)

resita
11th December 2007, 18:57
ce comedie de meci o sa fie, nici o echipa echipa nu o sa-si doreasca victoria, germania o sa doreasca sa piarda iar romania sa faca egal

APPopescu
11th December 2007, 19:00
Ce meci o sa fie! Deoarece Angola a pierdut cu Rusia 27-40 si Unguroaicele s-au lasat intentionat batute de Korea cu 26-31 Romania va trebui si probabil si o sa vrea sa faca egal cu Germania ca sa intalneasca Angola iar nemtoaicele vor vrea sa piarda ca sa evite Franta. Daca Romania pierde cu Germania ne asteapta Rusia, daca batem pe nemtoaice vom juca cu Franta, la un egal vom intalni Angola. ce grupa nebuna si ce sistem ciudat! mai bine se jucau meciurile la aceeasi ora, cum s-a mai si spus, nu duc lipsa francezii de sali de sport

irinaidu
11th December 2007, 19:19
pe ce canal e meciul???? nu e tot pe tvr 2??? ca nu e in program????

universal genul tau de persoane sunt f daunatoare pt sportul romanesc. ce conteaza ce rezultate au. daca noi nu ne sustinem atletii din orice domeniu cine crezi ca o va face.
mi se pare o rusine sa nu fie dat macar in program cand e meciul.
fotbalistii nostri nu s-au mai calificat la niste mondiale de am si uitat cum e si cu toate astea sunt pe toate canalele.
acum m-am enervat si nu vroiam decat sa stiu unde sa vad meciul :(

rob_din
11th December 2007, 19:20
Este pe TVR2

resita
11th December 2007, 19:21
pe tvr 2

APPopescu
11th December 2007, 19:21
pe Eurosport si pe TVR 2

miafangina
11th December 2007, 19:21
E pe TVR 2.

rob_din
11th December 2007, 19:22
Cred ca prima repriza se va juca pe bune dupa care fiecare dupa interes.

Si prima repriza KOR-Hun s-a jucat pe bune dar Nemeth a aflat rezultatul de la pauza dintre ANG si RUS si a hotarat sa piarda meciul

miafangina
11th December 2007, 19:23
pe Eurosport si pe TVR 2

Eurosportul nu a dat handbal de la aceasta competitie.

APPopescu
11th December 2007, 19:25
pe Eurosportul german din Germania se da meciul ... eu aici il vad pe Eurosport, ca nu prind TVR 2 decat online si merge greu si prost

resita
11th December 2007, 19:27
incepe meciul, hai ROMANIA si sa iasa cum este mai bine pt. noi :ok:

Vlad
11th December 2007, 19:27
Hai Cu Egalul!

miafangina
11th December 2007, 19:28
pe Eurosportul german din Germania se da meciul ... eu aici il vad pe Eurosport, ca nu prind TVR 2 decat online si merge greu si prost

Eu credeam ca are acelasi program in toata Europa,doar comentatori locali!

Sorin Blaj
11th December 2007, 19:29
Hai fetelor!!! Sa va vedem:

miafangina
11th December 2007, 19:29
Ha,arbitrii sunt rusi!

APPopescu
11th December 2007, 19:30
numai sa nu pierdem! nu avem voie sa pierdem, in rest oricare alt rezultat ne convine, cel mai bine chiar ca ar fi un egal ... dar cu Germania numai un egal este greu de realizat, ca nu le convine nemtoaicelor un egal, ca doar joaca atunci cu Franta!

Sorin Blaj
11th December 2007, 19:30
Arbitrii sunt rusi, iar Trefilov nu vrea sa intalneasca Romania. Lucrurile sunt clare. :)

Adi Da Samraj
11th December 2007, 19:33
deci vom invinge ?

APPopescu
11th December 2007, 19:36
Deci daca arbitrii sunt rusi tu crezi ca ei ne vor lasa sa nu pierdem, doar ca sa aiba Rusia adversar mai slabut (unguroaicele) in sferturi? @miafangina: daca programul Eurosport este peste tot la fel, inseamna ca se poate viziona si in Romania, deci se poate vedea meciul, ca se transmite. 2-1 minutul cinci pentru fetele noastre ... hai fetelor! Bafta Romania!

miafangina
11th December 2007, 19:41
@APPopescu:La eurosportul meu sunt sarituri cu schiurile si la 20,00 va fi snooker.
Poate tu prinzi eurosport 2,il aveam si noi intr-o vreme,prin cablu.

Vlad
11th December 2007, 19:42
a marcat si Nechita :D

APPopescu
11th December 2007, 19:46
@miafangina: nu, eu prind Eurosportul normal prin cablu si se transmite meciul live. esti sigur(a) ca nu ai tu Eurosport 2 ca eu sigur am Eurosport 1 ... nu cred ca ma insel, asa vad eu ... 8-5 minutul 15 pentru Romania. da doamne sa nu pierdem si sa nu ratam egalul sau victoria ...

rob_din
11th December 2007, 19:51
Eurosportul de cativa ani emite programe diferite in anumite tari, in special in FRA si GER. Eurosportul din GER nu transmite exact aceleasi lucruri ca Eurosport ROM

Revenind la handbal cred ca se vede cat de cinstiti sunt germanii, ca zicea cineva ca germanii nu vor face blat niciodata. Jenant

miafangina
11th December 2007, 19:52
@APPopescu:sigur am eurosport normal,poate nemtii pot sa transmita si altceva,nu ma pricep.
Oricum nu are importanta,important e ca vedem acelasi meci(eu pe TVR 2),si sper sa nu pierdem.

APPopescu
11th December 2007, 19:56
da, eu totusi as fi bagat mana in foc pentru ca cunosc mentalitatea acestui popor si nu prea vad asta in viata de zi de zi, sau cel putin asa credeam eu ca fac locuind aici de aproape 28 de ani din 1980, dar in orice caz eu ma bucur pentru fetele noastre ca conduc cu 12-9 in minutul 23. totul dar sa nu piarda! eu nu stiu daca este blat ... nu imi pare ca blat, ceea ce au facut unguroaicele, da, ala a fost blat clar, aici lucru e interpretabil. nu stiu sa ma decid daca e blat sau nu, ale noastre joaca chiar mai bine.

TenisFan
11th December 2007, 19:57
Meirosu franaaaaaaaaa!!!!!!!1111 Hai Jurack cu egalarea... :D Germania joaca parca ar fi amical... Si nici Romania nu se prea omoara... E bine sper sa se termine egal... :D

resita
11th December 2007, 20:00
si cu ungria tot de prin min. 20-22 am redus motoarele :drak: oare este doar o coincidenta :happy:happy

APPopescu
11th December 2007, 20:01
12-11 in minutul 25 pentru romancele noastre frumoase. haideti fetelor sa nu faceti prostioare ca enervati intreaga tara si tot neamul!

Vlad
11th December 2007, 20:01
pana acum e destul de echilibrat, cu Romania conducand cu 2-3 goluri, premisa buna pentru un egal

resita
11th December 2007, 20:02
dupa cum l-am vazut pe tadici de crispat si dupa cum jucam eu cred ca jucam la victorie :shocked::shocked:

APPopescu
11th December 2007, 20:05
16-12 la pauza. sa nu spuneti ca o facem numai ca sa ne putem relaxa pe final sa le mai permitem nemtoaicelor egalarea, ca n-o s-o faca ... ele parca vor sa piarda, iar noi egalul. eu ma prapadesc aici de ras, dar tot nu cred ca-i blat. noi nu facem ceea ce fac unguroaicele, doar suntem un popor civilizat, nu?

Vlad
11th December 2007, 20:05
16-12 la pauza, acuma vine repriza unde vedem cu adevarat ce se intampla

sydneyaus
11th December 2007, 20:05
CMB = campionatul mondial al blaturilor

TenisFan
11th December 2007, 20:07
Ba nu e bine... Sa mai faca si ele o fortare in atac ceva... ;) Jurack e varza nu vrea sa dea gol... Eu o puneam pe Hutupan sa execute 7 m... :D dar mega strategul Tadici va scoate egalul... Am mari sperante in el... :D :rolleyes:

rob_din
11th December 2007, 20:07
Singura solutie pt un egal e sa conducem cu un gol in ultimul minut si sa le lasam pe germance sa vedem ce fac. Daca se fluiera pasiv ia Cristina Neagu mingea si o scapa in propria poarta. Autogol si rezultat de egalitate

resita
11th December 2007, 20:07
atmosfera tensionata intre tadici si lecusanu - ne spune naum

vin eu cu dialogul : :drak::drak::drak:
tadici: fat-o nu mai marca ca ne omori
lecusanu: eu nu vreau dar intra, cum i-a intrat si lui bunica la meciul buzau - steaua :happy:happy:happy

rob_din
11th December 2007, 20:08
Ba nu e bine... Sa mai faca si ele o fortare in atac ceva... ;) Jurack e varza nu vrea sa dea gol... Eu o puneam pe Hutupan sa execute 7 m... :D dar mega strategul Tadici va scoate egalul... Am mari sperante in el... :D :rolleyes:

:)

rob_din
11th December 2007, 20:08
atmosfera tensionata intre tadici si lecusanu - ne spune naum

vin eu cu dialogul : :drak::drak::drak:
tadici: fat-o nu mai marca ca ne omori
lecusanu: eu nu vreau dar intra, cum i-a intrat si lui bunica la meciul buzau - steaua :happy:happy:happy

:)

Radem noi acum dar o sa plangem dupa meciul cu FRA

rob_din
11th December 2007, 20:09
Tot solutia mea e buna. Ce n-ati mai vazut autogoluri in handbal?

georg40
11th December 2007, 20:09
O prima repriza de bun nivel, diferenta de scor ilustrand fidel doua aspecte: calitatea diferita a jocului pozitional, bine incheiat de echipa romana si jucat fara rabdare suficienta de echipa germana, ca si prestatia foarte buna a portaritei Paslaru.
Ca fapt divers, poate ma insel, eu, antrenorul german Emrich nu mi se pare foarte afectat de scorul nefavorabil, sa vrea el totusi locul 2 in grupa sau echipa nu poate mai mult?

TenisFan
11th December 2007, 20:11
O prima repriza de bun nivel, diferenta de scor ilustrand fidel doua aspecte: calitatea diferita a jocului pozitional, bine incheiat de echipa romana si jucat fara rabdare suficienta de echipa germana, ca si prestatia foarte buna a portaritei Paslaru.
Ca fapt divers, poate ma insel, eu, antrenorul german Emrich nu mi se pare foarte afectat de scorul nefavorabil, sa vrea el totusi locul 2 in grupa sau echipa nu poate mai mult?Pai tu sa ne spui ca tu ai vazut meciul cu Ungaria al Germaniei de inalta factura... Tu ce crezi? Eu zic ca ii place scorul de pe tabela antrenorului german... ;)

Vlad
11th December 2007, 20:12
ne trebuie o cadere inexplicabila si un uluitor autogol in ultimul minut pentru egal

miafangina
11th December 2007, 20:13
atmosfera tensionata intre tadici si lecusanu - ne spune naum

vin eu cu dialogul : :drak::drak::drak:
tadici: fat-o nu mai marca ca ne omori
lecusanu: eu nu vreau dar intra, cum i-a intrat si lui bunica la meciul buzau - steaua :happy:happy:happy

Poate au si nemtoaicele vreo"bunica":yes:

rob_din
11th December 2007, 20:14
O prima repriza de bun nivel, diferenta de scor ilustrand fidel doua aspecte: calitatea diferita a jocului pozitional, bine incheiat de echipa romana si jucat fara rabdare suficienta de echipa germana, ca si prestatia foarte buna a portaritei Paslaru.
Ca fapt divers, poate ma insel, eu, antrenorul german Emrich nu mi se pare foarte afectat de scorul nefavorabil, sa vrea el totusi locul 2 in grupa sau echipa nu poate mai mult?

Pai normal ca vrea locul 2, ca doar nu e prost sa prefere Franta in locul Angolei

rob_din
11th December 2007, 20:15
Presimt ca GER va juca cu rezervele de acum incolo

miafangina
11th December 2007, 20:15
:)

Radem noi acum dar o sa plangem dupa meciul cu FRA

Eu tot cred ca mai degraba putem bate Franta decit Rusia.
Ar trebui sa joace fara atitea calcule,doar sunt la un turneu final.

miafangina
11th December 2007, 20:18
Stie cineva cite din echipe se califica de-aici direct pt Olimpiada?

resita
11th December 2007, 20:18
Presimt ca GER va juca cu rezervele de acum incolo

iar eu cred ca tadici vrea victoria ca sa fie sigur ca evita franta, l prefera rusia in locul frantei. poate stie el ceva

georg40
11th December 2007, 20:19
Pai tu sa ne spui ca tu ai vazut meciul cu Ungaria al Germaniei de inalta factura... Tu ce crezi? Eu zic ca ii place scorul de pe tabela antrenorului german... ;)

Nu stiu exact ce doresti sa stii ? Cu Ungaria a fost un meci greu, conducerea a alternat, egalul a survenit in ultima secunda, pana la urma un scor echitabil.
In ce ma priveste nu impartasesc "blatul" promovat aici in aproape fiecare mesaj, in orice caz el nu este caracateristic echipelor germane. Nemtoaicele isi vor apara sansele pana in utlima secunda in ciuda tuturor calculelor. Si mai raman la parerea ca un meci cu Franta este pentru Germania mai usor decat unul cu Angola. Aici joaca fetele si nu baietii cu Karabatic & Co.

resita
11th December 2007, 20:19
Stie cineva cite din echipe se califica de-aici direct pt Olimpiada?

castigatoare C.M merge direct iar locurile 2-7 joaca baraj

georg40
11th December 2007, 20:20
Stie cineva cite din echipe se califica de-aici direct pt Olimpiada?

Cele 4 semifinaliste,dupa cate stiu eu, poate ma insel...

rob_din
11th December 2007, 20:20
Stie cineva cite din echipe se califica de-aici direct pt Olimpiada?

Doar campioana mondiala. Dar macar sa jucam semifinala pentru a gazdui unul din turneele de calificare

APPopescu
11th December 2007, 20:21
si comentatorii germani de pe eurosport recunosc: (traduc) "nimeni nu vrea sa joace cu Franta ... ca arbitrajul nu poate fi impartial si neutru cand e vorba de tara gazda ..." (keiner will gegen Frankreich spielen, denn die Schiedsrichter können ja nicht neutral bleiben mit dem Gastgeberland) ... totusi nu stiu daca ale noastre o vor lasa mai moale, ca nu poti sa stii ce se intampla. eu doar ma bucur ca nu pierdem! ca va fi cu Franta (dupa cum stau lucrurile la ora actuala) sau cu Angola (in cazul fericit) vom vedea, numai Rusia sa evitam! 17-14 pentru romancele noastre in minutul 35 parca chiar vor sa se asigure ca nu pierd ele. dar isi revin nemtoaicele si egaleaza? poate doar daca ratam noi ca cu Ungaria, dar ne poate imita Germania in clipa imediata ... dar Tolnai si Paslaru apara senzational! insa poti sa dai si intentionat in portar. e mai usor sa ratezi decat sa aperi.

cata10
11th December 2007, 20:21
Stie cineva cite din echipe se califica de-aici direct pt Olimpiada?

Doar castigatoarea campionatului se califica direct la olimpiada; urmatorele trei clasate au posibilitatea sa organizeze grupa de calificare pt JO

Ferko
11th December 2007, 20:23
Cred ca Franta e de preferat Rusiei. Rusia e puternica si mult mai disciplinata decat Franta. Cu Franta problema cea mai grea o fi arbitrajul de care ma tem mai mult decat de echipa. Poate se termina egal si atunci o fi mai bine, dar eu nu cred.

Mihaela P
11th December 2007, 20:24
Merci Cata, si eu asteptam raspunsul la intrebarea pusa de Mia.

georg40
11th December 2007, 20:24
si comentatorii germani de pe eurosport recunosc: (traduc) "nimeni nu vrea sa joace cu Franta ... ca arbitrajul nu poate fi impartial si neutru cand e vorba de tara gazda ..." (keiner will gegen Frankreich spielen, denn die Schiedsrichter können ja nicht neutral bleiben mit dem Gastgeberland) ... totusi nu stiu daca ale noastre o vor lasa mai moale, ca nu poti sa stii ce se intampla. eu doar ma bucur ca nu pierdem! ca va fi cu Franta (dupa cum stau lucrurile la ora actuala) sau cu Angola (in cazul fericit) vom vedea, numai Rusia sa evitam! 17-14 pentru romancele noastre in minutul 35 parca chiar vor sa se asigure ca nu pierd ele. dar isi revin nemtoaicele si egaleaza? poate doar daca ratam noi ca cu Ungaria, dar ne poate imita Germania in clipa imediata ... dar Tolnai si Paslaru apara senzational! insa poti sa dai si intentionat in portar. e mai usor sa ratezi decat sa aperi.

Iarta-ma dar fraza pe care o pui tu aici nu am auzit-o, in orice caz nu asa si nu in contextul ca Germania ar evita Franta. Nu e bine sa exagerm.

Hull
11th December 2007, 20:25
Il vede cineva pe net ?
Merci.

cata10
11th December 2007, 20:25
Merci Cata, si eu asteptam raspunsul la intrebarea pusa de Mia.

fanii gimnasticii s-au mutat la handbal?:)

Vlad
11th December 2007, 20:27
E clar! n-avem cum sa facem egal, Germania nu se chinuie niciun stres pentru ei ca pierd

sydneyaus
11th December 2007, 20:28
Noi jucam pe bune sau nu prea dar nemtoaicele SIGUR nu joaca pe bune

cata10
11th December 2007, 20:28
E clar! n-avem cum sa facem egal, Germania nu se chinuie niciun stres pentru ei ca pierd

lasa , mai bine cu franta!:shocked:

Gabri3l
11th December 2007, 20:28
si iata ca inca o data se adevereste ca atunci cand merg pe interes, germanii nu ezita sa se faca si de ras...la fel s-a intamplat si in preliminarile pt euro 2008, cand fara pic de nesimtire germanii nu au ezitat sa faca egal sau chiar sa piarda in fata propriilor suporteri doar pt a scapa din prima urna valorica la tragerea la sorti si de a evita adversarii cu care a picat Olanda(Franta, Italia, Romania) si sa pice(asa cum a si picat) la euro2008 cu adversari mai modesti. :rosu:
interesul poarta fesul cum s-ar zice... bravo lor.
de data asta la handbal, au calea dreapta pt a ajunge la olimpiada prin victoria sigura din sferturi impotriva Angolei...
tzaranu-tadici ar trebui sa bage toate rezervele in repriza a 2a...ca sa fie circul si mai mare. oricum vom castiga.

rob_din
11th December 2007, 20:28
Acum chiar ma enervez, ar trebui sa reducem motoarele sa ramanem la 1-2 goluri. Daca pe final nu se poate egalul inteleg dar macar sa incercam

rob_din
11th December 2007, 20:29
si iata ca inca o data se adevereste ca atunci cand merg pe interes, germanii nu ezita sa se faca si de ras...la fel s-a intamplat si in preliminarile pt euro 2008, cand fara pic de nesimtire germanii nu au ezitat sa faca egal sau chiar sa piarda in fata propriilor suporteri doar pt a scapa din prima urna valorica la tragerea la sorti si de a evita adversarii cu care a picat Olanda(Franta, Italia, Romania) si sa pice(asa cum a si picat) la euro2008 cu adversari mai modesti. :rosu:
interesul poarta fesul cum s-ar zice... bravo lor.
de data asta la handbal, au calea dreapta pt a ajunge direct la olimpiada prin victoria sigura din sferturi impotriva Angolei.
tzaranu-tadici ar trebui sa bage toate rezervele in repriza a 2a...ca sa fie circul si mai mare. oricum vom castiga.

Doar locul 1 merge direct la JO. Cat despre germani ai perfecta dreptate, oricine face blat cand e nevoie

miafangina
11th December 2007, 20:30
fanii gimnasticii s-au mutat la handbal?:)

Pentru citeva zile.:)

Gabri3l
11th December 2007, 20:32
Iarta-ma dar fraza pe care o pui tu aici nu am auzit-o, in orice caz nu asa si nu in contextul ca Germania ar evita Franta. Nu e bine sa exagerm.
hai bai georg, nu ti se pare putin cam ridicol sa le mai iei partea si de data asta nemtilor tai?... se onserva cu ochii inchisi non-combatul lor, pe bune.;)

APPopescu
11th December 2007, 20:32
@georg40: eu asa am inteles si am auzit ... a zis-o comentatoarea nemtoaica ... 24-19 in minutul 46
... cadere intentionata pe final? nu pare! hmm ... doar sa nu ne bata ... in rest hai cu egalarea sau cu victoria ... fetele joaca foarte bine in special portarita noastra. Nechita si-a revenit in forma normala. deci Ungaria va juca cu Rusia, ce bine! asa sa fie.

georg40
11th December 2007, 20:32
si iata ca inca o data se adevereste ca atunci cand merg pe interes, germanii nu ezita sa se faca si de ras...la fel s-a intamplat si in preliminarile pt euro 2008, cand fara pic de nesimtire germanii nu au ezitat sa faca egal sau chiar sa piarda in fata propriilor suporteri doar pt a scapa din prima urna valorica la tragerea la sorti si de a evita adversarii cu care a picat Olanda(Franta, Italia, Romania) si sa pice(asa cum a si picat) la euro2008 cu adversari mai modesti. :rosu:
interesul poarta fesul cum s-ar zice... bravo lor.
de data asta la handbal, au calea dreapta pt a ajunge la olimpiada prin victoria sigura din sferturi impotriva Angolei...
tzaranu-tadici ar trebui sa bage toate rezervele in repriza a 2a...ca sa fie circul si mai mare. oricum vom castiga.

Doamne mare e gradina lui Dumnezeu...

Vlad
11th December 2007, 20:34
gol Nechita - 6 goluri diferenta
e departe egalul

Gabri3l
11th December 2007, 20:34
Doar locul 1 merge direct la JO. Cat despre germani ai perfecta dreptate, oricine face blat cand e nevoie

crede-ma ca stiam asta de cateva luni :)... dar locurile 2,3,4 organizeaza turnee de calificare pe teren propriu si nu vor putea juca ele intre ale
asta inseamna, calificare aproape sigura pt nemtoaice pe teren propriu in Germania. ;)

georg40
11th December 2007, 20:34
hai bai georg, nu ti se pare putin cam ridicol sa le mai iei partea si de data asta nemtilor tai?... se onserva cu ochii inchisi non-combatul lor, pe bune.;)

Asta sa i-a spui lui taica-tau, daca il cheama Gheorghe... Cu pustani obraznici si needucati nu postez. Te-am trecut pe lista ignoratilor. Buna seara !

rob_din
11th December 2007, 20:35
Din pacate Tadici a dat-o in bara si acum chiar ca e singurul vinovat daca nu trecem de sferturi

Eu dau 70% sanse Frantei si 30% Romaniei

resita
11th December 2007, 20:35
fanii gimnasticii s-au mutat la handbal?:)


e vb. de ROMANIA, deci mi se pare normal

ps. si fanii handbalului au fost pe gimnastica la evenimentele imp. si vor mai fi :ok:

rob_din
11th December 2007, 20:36
crede-ma ca stiam asta de cateva luni :)... dar locurile 2,3,4 organizeaza turnee de calificare pe teren propriu si nu vor putea juca ele intre ale
asta inseamna, calificare aproape sigura pt nemtoaice pe teren propriu in Germania. ;)

Stiu dar nu e totusi calificare 100%

Gabri3l
11th December 2007, 20:36
@georg

las-o balta, te intelegem. ;)

gata , eu nu ma mai uit la circu asta. :rosu:

rob_din
11th December 2007, 20:38
Daca se respecta programul initial ar trebui sa jucam cu FRA joi la ora 16:30 dar mai mult ca sigur vor muta meciul la 21:30 fiind vorba de tara gazda

Vlad
11th December 2007, 20:39
da inscriem si in 4. clar!

georg40
11th December 2007, 20:39
@georg40: eu asa am inteles si am auzit ... a zis-o comentatoarea nemtoaica ... 24-19 in minutul 46
... cadere intentionata pe final? nu pare! hmm ... doar sa nu ne bata ... in rest hai cu egalarea sau cu victoria ... fetele joaca foarte bine in special portarita noastra. Nechita si-a revenit in forma normala. deci Ungaria va juca cu Rusia, ce bine! asa sa fie.

Comentatoarea este o jucatoare accidentata, care isi spune si ea parerea. Comentatorul oficial nu a spus nimic in acest sens.Acesta este adevarul.
In alta ordine de idei, daca Romania nu vrea sa castige neaparat atunci de ce trage la victorie, 5 goluri avans nu este putin. Eu cred ca Tadici vrea sa castige meciul si il va castiga.

cata10
11th December 2007, 20:40
aoleu: nici in patru nu vor sa inscrie!!!

cata10
11th December 2007, 20:41
e vb. de ROMANIA, deci mi se pare normal

ps. si fanii handbalului au fost pe gimnastica la evenimentele imp. si vor mai fi :ok:

Va asteptam cu drag!

rob_din
11th December 2007, 20:41
Voi fi cel mai mare suporter al Angolei.

Vlad
11th December 2007, 20:42
cam nervos Tadici, a incasat o noua eliminare

georg40
11th December 2007, 20:42
@georg

las-o balta, te intelegem. ;)

gata , eu nu ma mai uit la circu asta. :rosu:

Ce incepi sa vorbesti si la plural, ca Maria Sa ?
Sa-ti judeci cuvintele intai, inainte de a le ...arunca in forum ! Ca sa fie clar !

cata10
11th December 2007, 20:43
Voi fi cel mai mare suporter al Angolei.

Si eu:)

rob_din
11th December 2007, 20:43
Rusine Germania, macar se puteau preface ca joaca.

Sorin Blaj
11th December 2007, 20:45
Din pacate Tadici a dat-o in bara si acum chiar ca e singurul vinovat daca nu trecem de sferturi

Eu dau 70% sanse Frantei si 30% Romaniei

In sfarsit te-ai lamurit? Cat de "destept" trebuie sa fii ca sa fugi de Franta si pana la urma sa joci tocmai cu ea?

spartacus
11th December 2007, 20:46
Romania are mai multa coloana vertebrala ca Germania. Bravo fetele si la mai mare

TenisFan
11th December 2007, 20:46
Eu sunt cel mai fericit ca jucam cu Franta... :shocked: Le batem la 20 de goluri diferenta si mergem in semi-finale... :rolleyes: :shocked: Germania e praf... Prietenii stiu de ce... :cry: Ba dar daca isi baga coada arbitrii sa nu injurati voi mai apoi de mama focului? ;))

rob_din
11th December 2007, 20:47
In sfarsit te-ai lamurit? Cat de "destept" trebuie sa fii ca sa fugi de Franta si pana la urma sa joci tocmai cu ea?

Eu ma lamurisem de duminica. Altii pretindeau ca Tadici e un mare strateg

rob_din
11th December 2007, 20:47
Sa vedem cine arbitreaza meciul cu FRA

Sorin Blaj
11th December 2007, 20:48
Eu ma lamurisem de duminica. Altii pretindeau ca Tadici e un mare strategTenisFan era unul dintre ei. :)

Sorin Blaj
11th December 2007, 20:49
Sa vedem cine arbitreaza meciul cu FRA

Probabil nemti. :happy

Vlad
11th December 2007, 20:50
sa nu fie rusi

Sorin Blaj
11th December 2007, 20:51
32-24, victorie cam amara la 8 goluri diferenta.

APPopescu
11th December 2007, 20:52
Bravo fetelor! o victorie frumoasa si meritata, sigura cu Germania. 32-24! Foarte bine! Evitam Rusia, pierdem Angola, dar jucam cu Franta ... sa vedem ce va fi ... depinde de arbitrii, de forma echipei gazde si de ale noastre ...

TenisFan
11th December 2007, 20:53
Au jucat pt Gatu ca-l doare spatele... :cry: Insanatosire grabnica... Eu zic ca la meciul Franta - Romania vor fi arbitrii francezi... :( De ce nu-l pun pe Krumbholz sa arbitreze? Ar fi mai simplu... :D :rolleyes: :happy :cry: Sa vedeti ce-o sa mai injurati dupa meciul ala... Deci din toate cele 8 care se califica Franta e cea mai slaba... Si Spania si Angola is mai bune... Dar doar Franta va ajunge in semi-finale... Mie-mi place ca Ungaria a cazut cu Rusia... :happy :cry:

rob_din
11th December 2007, 20:54
Si eu ma bucur ca UNG a cazut cu RUS. Hai Rusia. Rusinos blatul facut de unguroaice si fara rost

resita
11th December 2007, 20:54
va astept aici
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=192324
sa discutam despre meciul ROMANIA - FRANTA

miafangina
11th December 2007, 20:55
Bravo,fetelor,ati facut ce trebuie sa faca un sportiv!
Dumnezeu nu bate cu bota,o sa vedem cit le va folosi Ungariei si Germaniei ca au pierdut azi!
Ce zimbarete erau nemtoaicele la sfirsit!Hai Angola!

Sorin Blaj
11th December 2007, 20:57
Sa presupunem si ca Germania tranteste meciul cu Polonia ceea ce nu se va intampla pt ca vorbim de o tara civilizata nu de *****ul de la noi... O sa fim tot pe 2 asa cum suntem acum si o sa jucam cu echipa de pe locul 3 din grupa cealalta... Ai mai multe posibilitati de calcule daca ai pierdut meciul asta decat daca l-ai fi castigat... ;) El asteapta si rezultatul meciului Rusia cu Franta ca sa stie ce sa faca in ultima partida... ;)
Ce spuneai de Germania si de "strategul" Tadici? :)

Vlad
11th December 2007, 20:58
Vai ce bataie sper sa li se aplice unguroaicelor numai pentru meciul de azi cu Korea.

miafangina
11th December 2007, 20:58
Daca noua ne convenea sa pierdem si am fi facut-o,toata Europa ne sarea in cap.

effect
11th December 2007, 20:59
Germania n-a fortat, hai sa o recunoastem :)
Romania si-a facut treaba si a terminat grupa pe primul loc :ok:
Felicitari fetelor pentru aceasta calificare

blizz4rd
11th December 2007, 20:59
ce tot atata vaicareala ca am cazut cu Franta.. pai sunt cele mai varza din echipele calificate in semifinale. sa le dea tadici doua dupa cap extremelor sa nu mai rateze atata, si le spulberam.
hai romania!

spartacus
11th December 2007, 21:01
Nemtoaicele s-au chinuit sa mimeze jocul dar nu le-a prea iesit. Nu e cazul sa le condamnam pentru ca si asta face parte din pragmatismul german...sa ne amintim despre partida cu Cehia din calificarile de la Euro...

Pina la urma si noi in pozitia lor am fi facut la fel...

Cu Franta va fi foarte greu dar va fi cu atat mai frumos daca vom merge mai departe...

TenisFan
11th December 2007, 21:11
Ce spuneai de Germania si de "strategul" Tadici? :)Ba eu cand am fost acum 2 saptamani erau destul de civilizati... :( Poate s-or fi schimbat intre timp... :happy :cry: Batem si Franta... Ce mare rahat? Sau poate nu... :cry: Hai ba ca am glumit... Normal ca batem... :D :rolleyes:

Sorin Blaj
11th December 2007, 21:17
Hai ca esti bun. Asa sa fie cum spui tu. :ok: :) :happy :cry:

resita
11th December 2007, 21:41
TADICI
A fost un meci oficial pe care l-am tratat ca atare. Nu stiu ce planuri si-a facut Germania, daca si-a facut. Ne-am dorit victoria asa cum am dorit-o si cu Ungaria. Nu ne-am facut calcule inainte de meci. Nu am jucat pentru rezultat egal. Este important pentru fete, pentru palmares, pentru imagine. I-am promis presedintelui Gatu ca o sa invingem. Fetele au fost afectate si i-au promis victoria. Incercam sa omogenizam cit mai mult echipa si sa ajutam anumite jucatoare sa creasca. Sper ca Adina Meirosu sa se fi descatusat dupa meciul de azi. Daca e in forma buna si puternica din punct de vedere psihic poate decide meciul. Noi ne-am prezentat bine, dar nu foarte bine.

Lordliv
11th December 2007, 21:43
ce a ajuns sportul asta profesionist!
o bataie de joc!

Sentient7
12th December 2007, 01:30
hai baieti,ca nu am reusit sa vad meciul in direct da-l vad acum in reluare...e foarte bine.Angola o sa puna Germaniei mai multe probleme decat Franta noua.

Dani3l
12th December 2007, 13:47
Il apreciez pe Radu Naum,consider ca-i cel mai bun comentator de non-fotbal!Insa ieri a dat-o in bara...penibil comentariu:( tot meciul s-a plans de faptul ca am picat cu Franta...de la o echipa care vrem sa castige campionatul mondial,nu poate sa ai o asa atitudine....

cristablue
12th December 2007, 14:01
:yes:robot sa fi si sa joci cap coada perfect si tot iti rugineste o rotita sau o saiba ceva...fetele noastre au si suflet si inima pe langa talent,noi de ce nu am fi increzatori atunci cand ele declara ca isi doresc sa ajunga in finala?nu faci astfel de declaratii sa iti creezi obligatii si presiuni aiurea...sunt bune orice ar zice oricine...si au putere de lupta si de sacrificiu...sunt minunate si ar trebui sa le multumim pentru spectacolul ce ni-l ofera,chiar si pentru starile de infarct pe care ni le rezerva uneori,nu sa le criticam...eu sunt cu sufletul alaturi de ele si sunt convinsa ca vor merge mai departe...:yeah::yeah: