PDA

View Full Version : Johan Wiland, Sub Comanda Lui Andone?



zebe
4th December 2007, 20:49
Presa din Suedia anunta azi ca portarul lui Elfsborg, Johan Wiland (26 de ani) ar fi semnat deja cu echipa lui Ioan Andone. Suma de transfer este de 3,5 milioane de euro, iar jucatorul va încasa 250.000 de euro în cele trei sezoane pe care le va petrece în Gruia.
El a jucat în dubla Elfsborg - Dinamo, din turul I al Cupei UEFA, când echipa din Stefan cel Mare a ratat grupele.

CFR Cluj a semnat pâna în acest moment cu Mikael Dorsin (26 de ani), international suedez al echipei Rosenborg. Surse demne de încredere spun ca si atacantul echipei norvegiene, Yssouf Kone (25 de ani) ar fi semnat deja cu echipa din Gruia.

(prosport.ro)

cam mult:cool:

PerVersion
4th December 2007, 22:51
Daca de Kone am mai auzit, de acest portar de la Elfsborg n-am auzit deloc, si mi se pare o suma exagerata, 3.5 mil. Poate are cineva date despre el, dar daca joaca la Elfsborg nu cred ca e cu mult peste Claro si Stancioiu...

Lordul
4th December 2007, 22:56
e portarul titular a lui elfsborg ,cel care a scos peri albi lui dinamo in dubla mansa

PerVersion
4th December 2007, 23:25
Pai bine, portar titular.. a facut 2 meciuri bune.. poate mai multe. Dar daca nu e in nationala Suediei, ce naiba.. 3.5 mil? Pai am impresia ca Lobont era cotat la vreo 5 mil, si Lobont e titular in nationala.. :)

Ess
31st December 2007, 02:24
parerea mea este ca nu avem portar la ce vrem noi sa facem...habar n-am ce-i cu acest Johan Wiland, dar cred ca portarul si toata linia defensiva trebuie intarita, sa nu zic schimbata.

PerVersion
31st December 2007, 13:58
Eu sunt de parere ca linia defensiva e buna, n-au fost prea multe gafe de-a lungul campionatului. Poate cu un portar mai valoros, nu luam nici jumate din golurile care le-am luat. Ma gandesc aici la cele 2 din meciul cu Poli din tur, la cel cu Dinamo, cele cu Bistrita... care au fost toate gafe destul de mari, ale portarilor, cel putin in opinia mea.

Iar pt ceea ce vrem sa facem, sincer mie nu-mi pasa chiar deloc ce o sa facem in CL, pt mine cel mai important e sa luam titlul sau/si cupa, pt ca nu avem nici un trofeu in vitrina. Din partea mea, sa luam noi titlul si sa mearga altii in CL...