PDA

View Full Version : Cine va retrograda?



Mahomed
4th December 2007, 14:47
care sunt cele 4 echipe care vor retrograda? si care sunt cele 4 echipe care le vor lua locul pe prima scena fotbalistica?
dupa transferurile facute ... cred ca Unviersitatea Cluj se va salva...
iar FC Brasov e ca si promovata

CFR1907
4th December 2007, 15:04
Inca nu putem vorbi despre asta. Mai asteapta sa treaca vreo 10 etape.:)

BAK
4th December 2007, 18:34
ne putem salva....trebuie numai sa castigam meciuri si atat, ca nu jucam rau

spartacus
4th December 2007, 18:42
Situatia la retrogradare e foarte tulbure...Eu, as vrea ca "U" sa se salveze. La promovare se pare ca Brasov si Arges merg bine...

Vlad
4th December 2007, 18:52
Dau cu presupusu: Arges, Brasov si ... Gazu cu Otopeni la promovare.
Retrogradeaza: Farul, U, Pandurii si nu stiu. Doar de U Cluj mi-ar parea rau, sper sa nu jucam impreuna la anu in Liga 2 iara :D.

moty
5th December 2007, 00:03
eu am asa un sentiment ca U Craiova se duce iar in B

aLEX_U_1919
5th December 2007, 00:58
Farul, Iasu, Buzau si Ceahlaul

Kooler
5th December 2007, 08:59
Farul nu retrogradeaza.

Lordliv
5th December 2007, 13:31
este mult prea devreme ca sa se " ghiceasca " fericitii si nefericitii stagiunii 07-08,dar din punctul meu de vedere nu as mai dori sa vad in divizia a, echipe care joaca in anonimat si sunt doar de circumstanta...
mioveniul,buzaul,ceahlaul,pandurii tg jiu sau vasluiul si urziceniul!
as dori o divizie a, la care sa participe si fcm brasov,pitestiul, petrolul ploiesti,progresul, bacaul, fc bihor oradea sau sportul studentesc,echipe de traditie in fotbalul nostru!

bada_otelul
5th December 2007, 13:38
traditia nu tine loc de valoare si performanta.pana una alta vaslui si urziceni au demonstrat ca au valoare si pot face performanta,iar vasluiul are si un public frumos(lucru care nu se poate spune despre unele dintre echipele nominalizate de tine ca fiind de traditie;))

gtibi
5th December 2007, 13:45
Farul, UTA, Pandurii, Poli Iasi

TaciAcolo
5th December 2007, 13:46
Farul, UTA, Pandurii, Poli Iasi
in loc de Pandurii adauga u :evil:

Lordliv
5th December 2007, 14:06
traditia nu tine loc de valoare si performanta.pana una alta vaslui si urziceni au demonstrat ca au valoare si pot face performanta,iar vasluiul are si un public frumos(lucru care nu se poate spune despre unele dintre echipele nominalizate de tine ca fiind de traditie;))

fcm brasov,petrolul ploiesti,progresul bucuresti,fcm bacau ,fc arges pitesti ,fc bihor oradea sau sportul studentesc,sunt nume mari in fotbalul nostru si nu pot fi comparate cu echipe precum vasluiul sau urziceniul...
cand potentati ai vremurilor noastre precum porumboiu sau bucsaru vor renunta din diferite motive sa finanteze aceste cluburi ,praf si pulbere se va alege de ele... nimeni nu se va mai baga mai departe...

bada_otelul
5th December 2007, 20:48
asa cum am zis:numele nu tine loc de performanta si valoare.daca vrem un campionat in care doar numele sa conteze o sa ajungem la nivelul albaniei sau sloveniei.nici mie nu-mi place ca urziceniul de ex,o echipa cu f putini fani si dintr-un oras minuscul s-a ridicat atat de mult dar nu pot sa nu apreciez ca s-au ridicat pe investitii si valoare,nu ordine de partid;)

danpuric78
5th December 2007, 21:17
asa cum am zis:numele nu tine loc de performanta si valoare.daca vrem un campionat in care doar numele sa conteze o sa ajungem la nivelul albaniei sau sloveniei.nici mie nu-mi place ca urziceniul de ex,o echipa cu f putini fani si dintr-un oras minuscul s-a ridicat atat de mult dar nu pot sa nu apreciez ca s-au ridicat pe investitii si valoare,nu ordine de partid;)

Ce-ti bati capul cu unii care vad doar traditia in fotbal.
Ar trebui ca echipele cu traditie sa joace permanent in prima liga, sa nu se retrogradeze nicodata. Iar urziceni si vaslui si altii sa ramana in ligile inferioare. pentru ca nu au traditie.
Si eventual sa reinfiintam chinezul sau ripensia si sa ia numeai ele campionatul ca asa e traditia.

On topic: U, farul, uta + pandurii sau iasul - retrogradeaza - echipe de traditie. care sunt cele mai praf.

Lordliv
5th December 2007, 21:17
asa cum am zis:numele nu tine loc de performanta si valoare.daca vrem un campionat in care doar numele sa conteze o sa ajungem la nivelul albaniei sau sloveniei.nici mie nu-mi place ca urziceniul de ex,o echipa cu f putini fani si dintr-un oras minuscul s-a ridicat atat de mult dar nu pot sa nu apreciez ca s-au ridicat pe investitii si valoare,nu ordine de partid;)

cred ca glumesti! la lpf si frf este considerata echipa pd-ului! ;)

bada_otelul
5th December 2007, 21:21
cred ca glumesti! la lpf si frf este considerata echipa pd-ului! ;)

ai vazut sa aiba arbitraje favorabile pe linie?nu,au avut chiar multe meciuri in care au fost dezavantajati

Kooler
5th December 2007, 21:26
Am mai spus-o si o repet de 100 de ori daca e nevoie: FARUL NU RETROGRADEAZA.

Sergio_D
5th December 2007, 21:42
Pentru ca asa vrei tu? :P

Farul este candidata serioasa la retrogradare, alaturi de Pandurii mei... :lol:
Situatia este inca neclara, multe se mai pot intampla. As miza chiar pe retrogradarea Mioveniului... :D

Lordliv
5th December 2007, 21:47
ai vazut sa aiba arbitraje favorabile pe linie?nu,au avut chiar multe meciuri in care au fost dezavantajati

chiar nu stii ca pd-ul este un partid cinstit,care lupta impotriva coruptiei?! ( inclusiv in fotbal):evil:
cum poti tu sa te gandesti ca domnul bucsaru ,asociat cu domnul cocos ,fost asociat cu doamna udrea elena ,poate sa se gandeasca sa " umble " la oamenii in negru!? este o blastfemie!:drak:

danpuric78
5th December 2007, 21:53
Lordliv, ascensiunea urzicenilor se bazeaza si pe sustinerea finaciara a lui bucsaru, priceperea lui dan petrescu, alegeri bune in materie de fotbalisti. Si nu in ultimului rand ierpurelui MM, care e bagat in fata la scandaluri, la spurcat pe toata lumea, doar pentru ca apoi sa vina patronul si sa zica: "lasati-l ca e bolnav". Si asa toata lumea e prietena cu urzicenii.

Asta nu inseamna ca trebuie sa credem circul lui dan petrescu care cica e furat la fiecare meci. Acuma n-o sa credem chiar ce zice gsp ca urzicenii sunt furati pe rupte, si ar fi ei cine stie ce campioana.

Lordliv
5th December 2007, 22:12
Ce-ti bati capul cu unii care vad doar traditia in fotbal.
Ar trebui ca echipele cu traditie sa joace permanent in prima liga, sa nu se retrogradeze nicodata. Iar urziceni si vaslui si altii sa ramana in ligile inferioare. pentru ca nu au traditie.
Si eventual sa reinfiintam chinezul sau ripensia si sa ia numeai ele campionatul ca asa e traditia.

On topic: U, farul, uta + pandurii sau iasul - retrogradeaza - echipe de traditie. care sunt cele mai praf.

ca deobicei ,nu ai prins spilul!

daca mi promiti ca o sa te duci la doctorul recomandat de mine ,din montreal,o sa ti dau niste amanunte!

" monser " aceste echipe pe care eu le numesc de traditie,au fost retrogradate in mare parte tocmai datorita existentei acestor echipe de circumstanta ,a caror patroni au dat bani unde a trebuit ca sa ramana in divizia a, si mimeaza ca vor sa faca performanta!
vrei sa spui ca un oras ca mioveniul poate sa depaseasca in resurse pitestiul,pe termen lung?
vrei sa spui ca urziceniul cu tot bucsariul lui ,depaseste in resurse ploiestiul?
vrei sa spui ca buzaul are oameni mai potenti decat brasovul?
vrei sa spui ca piatra neamt sau vasluiul ,doua targuri pot sa inlocuiasca celebra pepiniera a bacaului?!
vrei sa spui ca tg jiul s a putu ridica la nivelul craiovei ?!
vrei sa spui ca otopeniul va depasi in valoare ceea ce a facut progresul?!
ce jucatori au dat fotbalului romanesc aceste echipe?
repet, sunt echipe care au profitat de anumite conjucturi politico-economice si care nu vor rezista pe prima scena a fotbalului,cu toate " investitiile " facute in baze materiale...prin aceste " investitii " s au spalat multi bani negrii!

este dreptul lor la emancipare si nu il contest ,dar baza crearii acestor cluburi miroase urat...
toate aceste echipe au in marea lor majoritate jucatori folositi ca mercenari care nu au nici o legatura cu zona in care joaca fotbal...
dar este prea complicat pentru tine ,care te gandesti ( daca te gandesti... )doar la prezent!

bada_otelul
5th December 2007, 22:17
chiar nu stii ca pd-ul este un partid cinstit,care lupta impotriva coruptiei?! ( inclusiv in fotbal):evil:
cum poti tu sa te gandesti ca domnul bucsaru ,asociat cu domnul cocos ,fost asociat cu doamna udrea elena ,poate sa se gandeasca sa " umble " la oamenii in negru!? este o blastfemie!:drak:

eu ma uit in primul rand la fapte,si faptele arata ca in campionatul asta au avut meciuri in care au fost dezavantajati destul de clar,avantajati...mai putin.chiar nu suport politicienii,dar pana acum,la urziceni nu cred ca poate fi vorba de sprijin politic in ceea ce priveste reprezentatiile de pe gazon.ca bucsaru o fi avand facilitati in afaceri datorita implicarii politicului asta e alta poveste.atata timp cat fac fata in liga 1 in mod cinstit nu ai ce sa le reprosezi

Lordliv
5th December 2007, 22:22
eu ma uit in primul rand la fapte,si faptele arata ca in campionatul asta au avut meciuri in care au fost dezavantajati destul de clar,avantajati...mai putin.chiar nu suport politicienii,dar pana acum,la urziceni nu cred ca poate fi vorba de sprijin politic in ceea ce priveste reprezentatiile de pe gazon.ca bucsaru o fi avand facilitati in afaceri datorita implicarii politicului asta e alta poveste.atata timp cat fac fata in liga 1 in mod cinstit nu ai ce sa le reprosezi

daca crezi ca fotbalul nu merge " mana in mana " cu politicul ,esti tare romantic!
iar in politica ,nimic nu este intamplator...

Ferko
6th December 2007, 14:23
Vor promova primele 2 din fiecare serie din Liga II si vor retrograda ultimele 4 din Liga I !!! Serios : e prea devreme de spus de acum, mingea e rotunda, banii au mirosul lor, asa ca nu se stie. Restul sunt presupuneri , iar uneori numai simple dorinte !

Vlad
6th December 2007, 14:54
nu dau 2 bani pe traditie, ca tot bagati chestia asta in fata
trecutul nu schimba nimic din jocul echipelor, iar traditia e o chestie cu care te lauzi la prietenii tai suporteri ai altor echipe; nu vei promova si nu esti avantajat pe baza traditiei, poti retrograda indiferent de palmares

Mi se pare o scuza la fel de buna ca aia ca 'ne-au furat arbitrii' cand nu castigi un meci.
Si nu ma intelege gresit, cand zic ca nu dau 2 bani pe traditie ma refer la treaba asta cu -echipele de traditie ar trebui sa... Urziceniul n-are ce cauta aici cand echipe de traditie sunt.........
Daca nu le ajuta jocul ce vrei sa faca?



ca deobicei ,nu ai prins spilul!
" monser " aceste echipe pe care eu le numesc de traditie,au fost retrogradate in mare parte tocmai datorita existentei acestor echipe de circumstanta ,a caror patroni au dat bani unde a trebuit ca sa ramana in divizia a, si mimeaza ca vor sa faca performanta!
vrei sa spui ca un oras ca mioveniul poate sa depaseasca in resurse pitestiul,pe termen lung?
vrei sa spui ca urziceniul cu tot bucsariul lui ,depaseste in resurse ploiestiul?
vrei sa spui ca buzaul are oameni mai potenti decat brasovul?
vrei sa spui ca piatra neamt sau vasluiul ,doua targuri pot sa inlocuiasca celebra pepiniera a bacaului?!
vrei sa spui ca tg jiul s a putu ridica la nivelul craiovei ?!
vrei sa spui ca otopeniul va depasi in valoare ceea ce a facut progresul?!
ce jucatori au dat fotbalului romanesc aceste echipe?
repet, sunt echipe care au profitat de anumite conjucturi politico-economice si care nu vor rezista pe prima scena a fotbalului,cu toate " investitiile " facute in baze materiale...prin aceste " investitii " s au spalat multi bani negrii!

este dreptul lor la emancipare si nu il contest ,dar baza crearii acestor cluburi miroase urat...
toate aceste echipe au in marea lor majoritate jucatori folositi ca mercenari care nu au nici o legatura cu zona in care joaca fotbal...
dar este prea complicat pentru tine ,care te gandesti ( daca te gandesti... )doar la prezent!

Eu nu stiu ce intelegi tu prin astea, iata ca sunt oameni potenti la Buzau, iata ca Bucsariu face treaba mai buna decat Petrolul, si sa zici ca Piatra neamt sau Vaslui sunt 'doar' 2 targuri mi se pare iresponsabil. Si echipele alea au retrogradat ca nu au mai facut fata, nu ca au dat altele bani ca sa iasa campioane.

asta e frumusetea fotbalului si al ligilor inferioare, sa se ridice echipe in ciuda tuturor asteptarilor si sa bata tot chiar si in liga1 castigand campionatul

si ce-i aia cu depasit in resurse?, NU CONTEAZA numarul de locuitori ai orasului sau venitul intern brut sau cantitatea de sapun consumata pe cap de locuitor... daca exista oameni interesati va exista si valoare (jucatori, antrenori, actionari) Faptul ca un jucator nu joaca la echipa din regiunea din care provine e o baliverna!


La urma urmei cu ce ma incalzeste pe mine ca Resita a castigat in 1931 nustiuce ce campionat interbelic sau ca in 1952 a luat o cupa a Romaniei si ca a stat ani buni in divizia A cand azi are treaba cu retrogradarea prin liga2 seria2?

TaciAcolo
6th December 2007, 14:59
conteaza prezentu` lasa`o draq de traditie :)

Lordliv
6th December 2007, 15:47
nu dau 2 bani pe traditie, ca tot bagati chestia asta in fata
trecutul nu schimba nimic din jocul echipelor, iar traditia e o chestie cu care te lauzi la prietenii tai suporteri ai altor echipe; nu vei promova si nu esti avantajat pe baza traditiei, poti retrograda indiferent de palmares

Mi se pare o scuza la fel de buna ca aia ca 'ne-au furat arbitrii' cand nu castigi un meci.
Si nu ma intelege gresit, cand zic ca nu dau 2 bani pe traditie ma refer la treaba asta cu -echipele de traditie ar trebui sa... Urziceniul n-are ce cauta aici cand echipe de traditie sunt.........
Daca nu le ajuta jocul ce vrei sa faca?






Eu nu stiu ce intelegi tu prin astea, iata ca sunt oameni potenti la Buzau, iata ca Bucsariu face treaba mai buna decat Petrolul, si sa zici ca Piatra neamt sau Vaslui sunt 'doar' 2 targuri mi se pare iresponsabil. Si echipele alea au retrogradat ca nu au mai facut fata, nu ca au dat altele bani ca sa iasa campioane.

asta e frumusetea fotbalului si al ligilor inferioare, sa se ridice echipe in ciuda tuturor asteptarilor si sa bata tot chiar si in liga1 castigand campionatul

si ce-i aia cu depasit in resurse?, NU CONTEAZA numarul de locuitori ai orasului sau venitul intern brut sau cantitatea de sapun consumata pe cap de locuitor... daca exista oameni interesati va exista si valoare (jucatori, antrenori, actionari) Faptul ca un jucator nu joaca la echipa din regiunea din care provine e o baliverna!


La urma urmei cu ce ma incalzeste pe mine ca Resita a castigat in 1931 nustiuce ce campionat interbelic sau ca in 1952 a luat o cupa a Romaniei si ca a stat ani buni in divizia A cand azi are treaba cu retrogradarea prin liga2 seria2?

mai ai putin si mi faci plangere penala!

ps. no coment!

N0_NaM3
6th December 2007, 19:05
la noi e jegu` de bercea ptr k , zic eu, daca se implica luca direct sau avea habar de fotbal, era cu totul altceva...sa nu mai zic daca se implica primaria, cons. local+jud. si toate firmele care sunt in Ploiesti...dar asta este situatia in momentul de fata...

danpuric78
6th December 2007, 19:41
ca deobicei ,nu ai prins spilul!

daca mi promiti ca o sa te duci la doctorul recomandat de mine ,din montreal,o sa ti dau niste amanunte!

" monser " aceste echipe pe care eu le numesc de traditie,au fost retrogradate in mare parte tocmai datorita existentei acestor echipe de circumstanta ,a caror patroni au dat bani unde a trebuit ca sa ramana in divizia a, si mimeaza ca vor sa faca performanta!
vrei sa spui ca un oras ca mioveniul poate sa depaseasca in resurse pitestiul,pe termen lung?
vrei sa spui ca urziceniul cu tot bucsariul lui ,depaseste in resurse ploiestiul?
vrei sa spui ca buzaul are oameni mai potenti decat brasovul?
vrei sa spui ca piatra neamt sau vasluiul ,doua targuri pot sa inlocuiasca celebra pepiniera a bacaului?!
vrei sa spui ca tg jiul s a putu ridica la nivelul craiovei ?!
vrei sa spui ca otopeniul va depasi in valoare ceea ce a facut progresul?!
ce jucatori au dat fotbalului romanesc aceste echipe?
repet, sunt echipe care au profitat de anumite conjucturi politico-economice si care nu vor rezista pe prima scena a fotbalului,cu toate " investitiile " facute in baze materiale...prin aceste " investitii " s au spalat multi bani negrii!

este dreptul lor la emancipare si nu il contest ,dar baza crearii acestor cluburi miroase urat...
toate aceste echipe au in marea lor majoritate jucatori folositi ca mercenari care nu au nici o legatura cu zona in care joaca fotbal...
dar este prea complicat pentru tine ,care te gandesti ( daca te gandesti... )doar la prezent!

Lordliv, traditia e una si situatia de moment e alta. Iar conjuncturi economice au fost si vor exista intotdeauna.
E just ca orasele mari au mai multe resurse per ansamblu decat "targurile" cde care vorbesti, insa problema e cum ajung resursele la fotbal.
Prea putin conteaza ca iasul, bacaul sau ploiestiul au mai multi locuitori decat valuiul daca nu aduc la styadion impreuna cati spectatori aduce vasluiul.

Degeaba are bacaul pepeniera, daca tinerii pe care ii produce ajung la vaslui, pentru ca acolo au conditii de fotbal superioare.
Intr-adevar bacaul are un centru de copii si juniori de exceptie, poate de nivelul celor de la craiova, pitesti sau dinamo. Insa ce folos daca baza materiala se degradeaza. Pe de alta parte stefan investeste in infrastructura, si intr-un nou centru de juniori tocmai pentru a forma viitoarele talente..

Sunt o multime de orase cu traditie in care fotbalul e la pamant din diverse motive.
In plus in "targuri" mai e o situatie interesanta - administratia locala are mai multe resurse disponibile pentru fotbal. In general acestea au fost orase monoindustirale dependente de cate un combinat comunist, mort de mult. In locul lor au aparut firme private, oamenii au plecat din tara, trimit bani si construiesc in prostie. IAr asta inseamna taxe pe proprietate platite in mod constant catre primarii. Orasele mari sunt inca in buna masura dependente de gigantii comunisti rau platnici. Iar din ce se colecteaza sunt mult mai multe probleme de rezolvat decat in urbele mici. Si sacalii traitori din buget sunt in numar mult mai mare.
Cercul de interese e mult mai restrans in targuri - de ce e tot timpul liniste la bistrita vaslui sau piatra neamt si un scandal perpetuu la craiova sau la iasi?
e doar unul din factorii care explica situatia de moment. Pe termen lung se pot intampla multe. POate ca echip[ele fara traditie si-o vor face. POate ca altele vor disparea si cele cu traditie vor renaste.
Insa pe de alta parte, pe termen lung suntem toti morti. Asa ca e important prezentul. Ce va fi vom vedea.

rhadoo
7th December 2007, 00:55
in ziua de azi daca ai bani iti faci echipa intr-o luna,vezi cazul urziceni
mai mult decat atat daca ti si la blazon si ai si bani,cumperi si asta
traim intr-o tara in care banul inseamna totul si valorile se cumpara,nu se mai pune pret pe nimic
asa ca nu ar trebui sa surprinda pe nimeni ca apar echipe ca ciupercile dupa ploaie in orase care nu au existat niciodata pe harta fotbalistica a tarii,nu stiu daca e bine sau rau,dar deocamdata asta e

Lordliv
7th December 2007, 14:04
@ dan iti dau exemplu 4 echipe, fc onesti,extensiv, rocar si astra!
patru experimente nereusite din fotbalul romanesc!
despre echipa lui nea puiu sau cea a masonului in devenire ,nu discut...si nici la ploiesti la " melanjul "luca-bercea nu ma bag...

dar extensivul? a fost echipa surogat a craiovei,prin care cativa jucatori de valoare in loc sa ia drumul stiintei ,au luat drumul capitalei ( adrian ilie,radoi,
danciulescu,nanu etc,iar altii( soava sau claudiu niculescu au fost trecuti la stiinta,prin contracte cu multe fisuri, care pana la urma le a permis sa ajunga tot la bucuresti...)
patronii ,legati strans in prima faza de danescu si taracila, au facut tot ce le sta in putinta sa " fure " jucatorii pe care ii dorea universitatea,contribuind si ei la degringolada fotbalui craiovean

poate ca sunt subiectiv cand abordez problema echipelor din orasele mici sau a echipelor surogat cum le numesc eu, din orasele unde mai activeaza alta echipe ( incercand sa le ia locul si in inima suporterilor,dar facand jocul in special din punct de vedere fotbalistic, bucurestiului...),dar crede ma ca nu " vorbesc " fara a avea niste informatii verificate...

ceahlaul si pandurii au fost tinute fortat in divizia a, buzaul ,mioveniul si urziceniul au fost promovate fortat in divizia a,iar vasluiul a scapat numai datorita influentei lui mircea rednic in fotbalul romanesc!

ps. o sa vedem si cat va rezista " performanta " la aceasta echipa sateasca,unirea urziceni!

miril
7th December 2007, 14:10
Cat patronul va fi preten cu presedintele.

danpuric78
8th December 2007, 17:10
Ma Lordliv, ai tu dreptate pe undeva, dar nu in general. Normal ca au fost si vor mai fi experimente esuate. NU poti interzice nici unei echipe sa se creeze si nici sa-i barezi accesul spre performanta.
In linii mari sunt de acord cu inutilitatea ecipelor n+1 din bucuresti, la fel ca si cea de-a doua echipa din prima liga dintr-un oras (extensiv astra sau U cluj). Asta deoarece nu cred ca in afara de bucuresti exista un oras care sa poata tina 2 echipe in prima liga pentru mai multi ani.
Insa nu inteleg ce ai cu echipele din orasele mici. Isi traiesc si ele momentul lor de glorie. In spania alaves rupea aproape tot cand atletico era in B, in italia vezi an de an in prima liga echipe din orase de marimea vasluilui. POate ca in timp vor disparea din prim plan, insa joaca si e dreptul lor.

Apoi, de ce sa plangem echjipele de traditie?Ca la ploiesti, brasov, oradea sau pitesti nu mai sunt echipe de A, sau ca la iasi, constanta si arad sunt pe cale de a parasi prima liga? cine e de vina? AI vazut ca in orasele astea exsita cu adevarat dorinta de a fi in prima liga? Toti cei care au avut pe mana cluburile si-au vazut doar interesul lor, au profitat sub diverse moduri si dupa aia gata.
Si acum hai sa le plangem de mila, ca vezi ce rau au ajuns din cauza altora. Hai sa fim seriosi un pic.
Cat e Romania de mare, spun cu tarie ca doar in trei locuri exista cu adevarat orientare pe termen lung in fotbal: la cluj vaslui si piatra neamt.
In restul locurilor e doar "bisnitareala" tipica anilor 90.Bagam azi 1 milion, vindem 2 fotbalisti scoatem maiine doua, mai dam un meci, mai mergem o tura prin CL.

Stiu ca imi voi pune multi forumisti in cap, insa asta e realitatea. E drept, mai sunt locuri unde lucrurile incep sa se schimbe (la urziceni, la craiova, mai nou se pare ca si la brasov).
Tootusi raman la pararea ca pe termen lung, vor avea de castigat cei care gandesc se orienteaza si investesc pe termen lung.

Lordliv
9th December 2007, 22:26
nu mai putin de 9 echipe vor lupta ca sa se salveze de la retrogradare!

ceahlaul ( -7 la adevar ,cu sanse mari de -10 ,dupa restanta cu rapid )
mioveni ( -4 la adevar )
iasiul ( -11 la adevar )
buzaul ( -9 ,la adevar )
craiova(-10 ,la adevar )
farul ( -13 la adevar )
pandurii ( -15 ,la adevar )
aradul (-12 la adevar )
clujul ( -13 la adevar )

interesant este ca pe ultimele 4 locuri se afla echipe de fotbal aflate sub influenta partidului democrat!

farul constanta, cu gh bosanceanu la timona,care face parte din gruparea comandantilor care sustin ca au navigat impreuna cu " tata mare " ( marinaru' sef ),amfitrionul, prin hotelul histria la mai toate sedintele importante ale pd-ului

pandurii tg jiu ,cu liderul minerilor, condescu presedinte,prieten " de o viata " cu liderul pd gorj mantog si furnizor prin snlo, de resurse materiale si umane catre acest partid

uta arad avand actionar principal pe nicolae bara ,deputat pd ( patronul frigotehnicii ) dar si sprijinul unei rude a marinarului sef,primarul urbei,pedist infocat...

universitatea cluj ,sustinuta deocamdata de cl. local cluj ,in care colcaie pedistii lui boc ( chiar daca voteaza cu zgarcenie alocarea de fonduri pentru fotbal...) si bineinteles ,sposorizata da " admiratorii " lui boc din zona!

se naste intrebarea: pana cand " tovarasi " sa fiti codasi in liga lui mitica?
ca doar va pregatiti sa veniti la putere! ( sub alta denumire)


ps. o mutare previzibila in liga infractorului mitica ,cade universitatea craiova ( saracu' mititel nu are nici un partid in spate ) si intra CONCORDIA CHIAJNA!

posibilitate de senzatii tari ,pentru cei care gusta " dezvoltarea fotbalui satesc " in romania ( se pregatesc ,bragadiru ,chinorogii si baltatii lui zapodeanu ,in cazul in care cade iasul!)

Denis
11th December 2007, 07:47
cunosc o singura echipa ca si promovata:D fc brasov :ok:

miril
11th December 2007, 09:58
universitatea cluj ,sustinuta deocamdata de cl. local cluj ,in care colcaie pedistii lui boc ( chiar daca voteaza cu zgarcenie alocarea de fonduri pentru fotbal...) si bineinteles ,sposorizata da " admiratorii " lui boc din zona!


...si a unui presedinte uni...nominal pur...murdar.

alexuuBZ
17th December 2007, 22:43
promoveaza : brasovu , argesu si restu nu mai stiu :)
retrogradeaza: "U" ( imi pare rau de iei :( ) , pandurii , iasi , U craiova.... ( sper ca buzaul meu sa se minta akolo sus :D )

rhadoo
18th December 2007, 00:20
greu se spus ,inca nu e clar cine retrogradeaza

Sergio_D
18th December 2007, 00:55
U Cluj si Pandurii; sanse mari ar avea si Farul...

Si desigur, inca una... God knows who. Sau o sti federatia? :sneaky:

Denis
18th December 2007, 04:37
pandurii
u craiova
u cluj din pacate pt ei...chiar imi placea clujul:(...macar au un retur la dispozitie sa se revanseze:ok:

steauasv
18th December 2007, 10:32
cred ca o sa retrogradeze Farul Pandurii Buzaul Mioveni....e doar o parere :D

Kooler
18th December 2007, 11:30
U Cluj, Pandurii, UTA, Dacia Mioveni. Farul, Buzaul, U Craiova, Poli Iasi, Ceahlaul au prea multi prieteni si nu vor retrograda.

Lordliv
18th December 2007, 11:47
shimbari " la adevar ":
clujul: -16
uta: -9
mioveni:-7

ultimele 4 dupa " adevar ",pana in februarie:

cluj:-16
pandurii:-15
farul:-13
poli iasi:-11

ps. si eu zic ca daca pleaca cartu de la mioveni,inseamna ca miroase el ceva...

Sorin Blaj
18th December 2007, 11:55
Cat patronul va fi preten cu presedintele.
...si a unui presedinte uni...nominal pur...murdar.

Cuvantul obsesie iti spune ceva?

miril
18th December 2007, 11:56
Nu. CFR, Urziceni si Poli T, da. S-a planificat rotatia de cadre, pardon, echipe argesene, probabil. Fotbalul romanesc este profund corupt, atat pot sa spun. Sa(-mi) fie vreo obsesie?

Sorin Blaj
18th December 2007, 12:16
Profund corupt poate e putin spus. :)

miril
18th December 2007, 12:22
Extrem de...profund corupt. :).

Lordliv
18th December 2007, 12:31
ezoteric de corupt!

Vladek
18th December 2007, 13:15
Asimptotic de corupt.

Elphax
18th December 2007, 13:28
corupt?


:happy

nu e corupt, pur si simplu asa e fotbalul romanesc

hamsterutz
19th December 2007, 16:49
Lordliv, traditia e una si situatia de moment e alta. Iar conjuncturi economice au fost si vor exista intotdeauna.
E just ca orasele mari au mai multe resurse per ansamblu decat "targurile" cde care vorbesti, insa problema e cum ajung resursele la fotbal.
Prea putin conteaza ca iasul, bacaul sau ploiestiul au mai multi locuitori decat valuiul daca nu aduc la styadion impreuna cati spectatori aduce vasluiul.

Degeaba are bacaul pepeniera, daca tinerii pe care ii produce ajung la vaslui, pentru ca acolo au conditii de fotbal superioare.
Intr-adevar bacaul are un centru de copii si juniori de exceptie, poate de nivelul celor de la craiova, pitesti sau dinamo. Insa ce folos daca baza materiala se degradeaza. Pe de alta parte stefan investeste in infrastructura, si intr-un nou centru de juniori tocmai pentru a forma viitoarele talente..

Sunt o multime de orase cu traditie in care fotbalul e la pamant din diverse motive.
In plus in "targuri" mai e o situatie interesanta - administratia locala are mai multe resurse disponibile pentru fotbal. In general acestea au fost orase monoindustirale dependente de cate un combinat comunist, mort de mult. In locul lor au aparut firme private, oamenii au plecat din tara, trimit bani si construiesc in prostie. IAr asta inseamna taxe pe proprietate platite in mod constant catre primarii. Orasele mari sunt inca in buna masura dependente de gigantii comunisti rau platnici. Iar din ce se colecteaza sunt mult mai multe probleme de rezolvat decat in urbele mici. Si sacalii traitori din buget sunt in numar mult mai mare.
Cercul de interese e mult mai restrans in targuri - de ce e tot timpul liniste la bistrita vaslui sau piatra neamt si un scandal perpetuu la craiova sau la iasi?
e doar unul din factorii care explica situatia de moment. Pe termen lung se pot intampla multe. POate ca echip[ele fara traditie si-o vor face. POate ca altele vor disparea si cele cu traditie vor renaste.
Insa pe de alta parte, pe termen lung suntem toti morti. Asa ca e important prezentul. Ce va fi vom vedea.

ar vrea vasluiu si alte echipe "mari" din rom sa aiba media de spectatori de acasa a iasului :))).si daca tot o ardetzi ca nu conteaza traditia si trecutul...de ce va mai laudatzi cu o cupa a camp castigata acuma 20 de ani sau semifinale de uefa(in cazul lui dinamo) tot de pe atunci si alte rez de cand era bunica fata mare?cand in europa va bat echipe de minori,bucatari din elfsborg si echipe la retrogradare din germania.

Lordliv
19th December 2007, 22:19
situatia " la adevar " pe timpul hibernarii!

cluj: -16
pandurii : -15
farul : -13
iasiul : -11
craiova si ceahlaul : -10
uta si buzaul : -9
mioveniul :-7

Zauri
20th December 2007, 09:04
ar vrea vasluiu si alte echipe "mari" din rom sa aiba media de spectatori de acasa a iasului :))).si daca tot o ardetzi ca nu conteaza traditia si trecutul...de ce va mai laudatzi cu o cupa a camp castigata acuma 20 de ani sau semifinale de uefa(in cazul lui dinamo) tot de pe atunci si alte rez de cand era bunica fata mare?cand in europa va bat echipe de minori,bucatari din elfsborg si echipe la retrogradare din germania.

N-ai inteles nimic...Lasa pe altul...

Jacob
20th December 2007, 12:35
Merg in B :
pandurii
farul
craiova
buzaul

Cra10veanu
21st December 2007, 00:55
si di***o joaca in LC ? :evil:

craiova nu retrogradeaza, nu c-am avea cine stie ce echipa, dar sint alte echipe mult mai prastie ca noi.

Lordliv
21st December 2007, 01:55
si di***o joaca in LC ? :evil:

craiova nu retrogradeaza, nu c-am avea cine stie ce echipa, dar sint alte echipe mult mai prastie ca noi.

lasa omul sa si refuleze pornirile ancestrale impotriva craiovei...:D

optifight
21st December 2007, 12:41
Merg in B .U cluj ,Pandurii,Dacia si Gloria Buzau

Geografu
21st December 2007, 14:10
La cum s-a jucat in tur favoritele la matineu sunt astea : U'Cluj , Farul , Poli Iasi si Dacia Mioveni !

Ferdininho
5th January 2008, 20:25
Retrogradate: Farul, U Cluj,Ceahlaul,Pandurii
Promovate: Arges,Brasov,Jiul,Petrolul

Asasinu_Ucj
5th January 2008, 23:04
Din pacate se pare ca din sezonul viitor ma voi trezii la ora 11 pacat mare pacat.
Dar totusi speranta moare ultima....
Pe Boc, PD SI toti politicieni care au avut legatura cu "U" stau si ma p*s de pe statuia lu Avram Iancu.

PerVersion
5th January 2008, 23:15
DA! Al dracu' Boc asta, nu a dat un gol tot sezonul... spre deosebire de Park... :) Sa fim seriosi, Boc are alte prioritati, si asa e si normal... orasul are multe de recuperat, dupa ce a stat pe loc 12 ani.

Dar lasand asta deoparte, eu cred ca sunt sanse de scapare, pt ca sunt inca vreo 4-5 echipe foarte slabe anul asta, macinate de tot felul de probleme. Insa totul depinde de conducerea clubului. Despre antrenor am o parere buna, lotul in mare e bunicel. Am vazut ca s-a scris in presa despre un eventual imprumut al lui Marginean, Miclaus, Chihaia. Daca il evitati pe ultimul, ar fi un pas inainte... :)

alexuuBZ
6th January 2008, 15:20
Farul, Iasu, Buzau si Ceahlaul

esti prea optimist:happy:happy

Asasinu_Ucj
7th January 2008, 15:01
esti prea optimist:happy:happy

Oricum si voi o sa picatzi pt ca vatzi tradat ciobanul pe nea JIJI :happy:happy:happy:happy
O sa retrogradeze Mioveni 90%, Ceahlaul 60%, Poli Iasi 40%, Buzau 70%, Craiova 60%, Farul 90%, UTA 99.99%, :headbang:U Cluj 99.99%:(:(:(, Pandurii 80%, Otelul 30% Asta e adevarul

alexuuBZ
7th January 2008, 15:13
Oricum si voi o sa picatzi pt ca vatzi tradat ciobanul pe nea JIJI :happy:happy:happy:happy
O sa retrogradeze Mioveni 90%, Ceahlaul 60%, Poli Iasi 40%, Buzau 70%, Craiova 60%, Farul 90%, UTA 99.99%, :headbang:U Cluj 99.99%:(:(:(, Pandurii 80%, Otelul 30% Asta e adevarul

ma doare pe mine undeva de oieru ala...si de toti stelistii lor! noi dak mai castigam 4 meciuri suntem ca si asigurati!:headbang: tu ai pus acel 70% numa din ambitie :happy:

Lordliv
7th January 2008, 22:19
mari probleme in ceea ce priveste finantarea returului la arad,iasi,cluj (u),piatra neamt sau mioveni...
mai sunt 5 luni pana la alegerile locale,si este greu de crezut ca alesii locali vor aloca prea multi bani din bugetul local pentru finantarea acestor echipe...

tg jiul se " intareste " cu jucatori din liga a 2 a portugheza,craiova joaca returul la caracal si mititelu se lauda cu pepiniera locala...
bosanceanu incearca sa l imbuneze pe prietenul becali sa i dea niste " refuzati " ,iar la buzau deocamdata ...liniste...

retur incins,se anunta pentru evitarea retrogradarii...

Cristian
7th January 2008, 23:57
Pandurii :D
Poli Iasi :D
U Cluj :(
Farul:D

Sergio_D
7th January 2008, 23:57
Tg.Jiul a luat jucatori de prima liga portugheza. Acum ca sunt de la codasele clasamentului... alta poveste :groggy:

Am mari sperante ca vom scapa de la retrogradare odata cu infuzia de jucatori straini, ramane de vazut cat de bine se va realiza coeziunea intre cei ramasi in lot si cei recent sositi.

resita
7th January 2008, 23:58
un poll cu multiple optiuni se poate :cool:

Sergio_D
8th January 2008, 00:00
Propun redenumirea threadului, sa discutam aici doar despre potentialele candidate la retrogradare. Si sa vina si poll-ul.

resita
8th January 2008, 00:03
Propun redenumirea threadului, sa discutam aici doar despre potentialele candidate la retrogradare. Si sa vina si poll-ul.

spor la lucru (la crearea pollului:D)

Cristian
8th January 2008, 00:04
Nu il intereseaza pe resita cine retrogradeaza ca doar dinamo nu so bate la retrogradare :cry:

resita
8th January 2008, 00:06
Nu il intereseaza pe resita cine retrogradeaza ca doar dinamo nu so bate la retrogradare :cry:

la dinamo nimic nu-i sigur asa ca nu se stie niciodata :happy:happy:happy

Kooler
8th January 2008, 00:08
Am mai scris si o mai scriu ori de cate ori este nevoie: Farul nu va retrograda. U Cluj, Pandurii, UTA Arad, Poli Iasi, au probleme mai mari ca Farul. Desi bani nu fac intodeauna totul, sunt convins ca Farul nu va retrograda indiferent daca va face sau nu acele transferuri de oi schioape de la steaua. Farul are gandita strategia ei.

Sergio_D
8th January 2008, 00:10
Si care ar fi acea strategie? Nu te crede nimeni pe ochi frumosi. :P
La Pandurii de exemplu s-au facut investitii, a venit o echipa noua, antrenor nou, asadar - sperante. Farul ce a adus nou in aceasta pauza de iarna?

Cristian
8th January 2008, 00:12
Am auzit ca dinamo vrea sa prinda Intertoto...

Kooler
8th January 2008, 00:16
Deocamdata nimic, dar va aduce, si cum am mai spus chiar daca nu va aduce jucatori, se salveaza pentru ca are putere financiara, deci poate oricand mitui o echipa mai saraca.

Sergio_D
8th January 2008, 00:17
Decat sa se sustina in prima liga datorita banilor distribuiti unde "trebuie", mai bine sa se duca frumusel in B si sa se apuce sa faca performanta (eventual promovarea). Momentan, are sanse foarte mari sa retrogradeze.

Kooler
8th January 2008, 00:24
Decat sa se sustina in prima liga datorita banilor distribuiti unde "trebuie", mai bine sa se duca frumusel in B si sa se apuce sa faca performanta (eventual promovarea). Momentan, are sanse foarte mari sa retrogradeze.

Nu e chiar asa, Patronul nostru a investit mult, tocmai pentru ca aceasta schimbare de generatii de jucatori, sa nu se lase cu vreo raita prin liga secunda, si acum se incearca tot felul de jucatori, pentru a se crea un unsprezece competitiv si omogen.

Universal
8th January 2008, 00:29
U Cluj retrogradeaza sigur , din pacate .

Sergio_D
8th January 2008, 00:29
Cam devreme sa existe certitudini, dar e si asta o parere :D

Kooler
8th January 2008, 12:58
Pai U Cluj a tinut cam mult lanterna, deci e greu sa se salveze.

Asasinu_Ucj
8th January 2008, 17:29
Toni Dobos: "Aveti putina rabdare"


Pentru "U" Cluj, perioada ce urmeaza este decisiva in realizarea obiectivului fixat de actionarii echipei, salvarea de la retrogradare.

Presedintele Consiliului de Administratie (CA), Toni Dobos, a primit mana libera sa preia destinele clubului universitar, dupa ce antrenorul Gheorghe Multescu si managerul general Alin Tise au demisionat astazi.

Intr-o conferinta de presa, Multescu si-a motivat demisia prin faptul ca nu isi mai poate asuma responsabilitatea realizarii obiectivului echipei, considerand ca este tarziu in privinta transferurilor si in acelasi timp problemele contractuale ale jucatorilor care urmau sa plece de la club nu au fost rezolvate.

"Sunt foarte multe lucruri de facut la Universitatea. Imi pare rau ca Multescu pleaca de la echipa si cred ca puteam realiza impreuna foarte multe. Raman eu in continuare si voi prelua stresul lui. Aveti rabdare, in urmatoarele 24 de ore vom cauta un alt antrenor si-l vom si numi", a spus Dobos.

Presedintele "studentilor" a trasat si un profil al antrenorului pe care il cauta: "Trebuie sa aiba tot ce are domnul Multescu, dar cu un plus de noroc, pentru ca echipa a avut meciuri foarte bune, dar nu a avut noroc".

Acelasi Dobos a anuntat valul de schimbari care vor avea loc la clubul clujean. "Am o lista intreaga de achizitii, atat din tara cat si din strainatate. In urmatoarele zile vor pleca si vor veni jucatori, dar si oameni noi la club. Aveti putina rabdare", a incheiat Dobos.

"Experienta de doua luni mi-a demonstrat un lucru foarte simplu. Atata timp cat puterea nu este in mana unei singure persoane si atributiile sunt divizate intre mai multe persoane, eficienta este scazuta", a explicat demisionarul Tise, la randul lui.

Sper sa ne salvam sansele cresc la 99.98% deocamdata

Lordul
8th January 2008, 17:31
Multescu si-a dat demisia de la U.Cluj e clar ati retrogradat

Asasinu_Ucj
8th January 2008, 17:44
Multescu si-a dat demisia de la U.Cluj e clar ati retrogradat

Io nu cred ca vom retrograda deoarece multescu a stricat mult atmosfera in vestiar si fara acest lucru nu poti face performanta deoarece jucatorii te sapa.
Alaturi de dobos si un antrenor bun plus niste jucatori avem sanse. :ok::ok::ok::ok:

Jacob
9th January 2008, 11:21
nu le stiu pe toate 4 dar craiova sigur retrogradeaza,o echipa mica dupa care oricum nimeni nu va suferi ca se intoarca unde ii e locul , in B....

Lordliv
9th January 2008, 12:19
la capacitatiile intelectuale ale unor useri ,universitatea craiova care in ultimii 44 de ani ,a jucat 43 de ani in divizia A si a obtinut atatea performante interne si internationale ,are " locul in diviziz B "!

mai multe consideratii nu trebuie adaugate...


ps. ca poate sa retrogradeze in conditiile actuale este probabil ( are sanse relativ egale de evitarea retrogradarii la fel cu celelalte 8 echipe ),dar ca locul echipei este in divizia B,in conditiile in care ocupa locul 4 in clasamentul all-time al fotbalului romanesc,este altceva...

alexuuBZ
12th January 2008, 13:53
Io nu cred ca vom retrograda deoarece multescu a stricat mult atmosfera in vestiar si fara acest lucru nu poti face performanta deoarece jucatorii te sapa.
Alaturi de dobos si un antrenor bun plus niste jucatori avem sanse. :ok::ok::ok::ok:

greu omule,greu...! cand stii ca esti pe ultimul loc..cu cateva punctisoare akolo :-< GREEEUUU! eu nu cred..imi pare rau de voi :no::(

Asasinu_Ucj
12th January 2008, 15:23
greu omule,greu...! cand stii ca esti pe ultimul loc..cu cateva punctisoare akolo :-< GREEEUUU! eu nu cred..imi pare rau de voi :no::(

Speranta moare ultima asa ca io am incredere ca ne vom salva desi va fii f.f.f.f.f.f.f. greu, in orice caz din B daca vin Brasovul si Argesul restu i cam vai de mama lor :ok::ok::ok:
Daca picam la anu o sa revenim mai mult ca sigur

NORGEMAN
12th January 2008, 15:55
Sa ramaneti in A craiovenilor, sa vad cum va castiga Steagul Rosu pe stadionul vostru :D

LazioRoma
16th January 2008, 23:57
OSIELU retrogradeaza

Cristian
17th January 2008, 21:42
Suporter de carton LazioRoma pana mai ieri tineai cu steaua... Ce urati imi sunt suporterii astia care se schimba dupa cum bate vantul... Apropo sa-i spui lu sorta sa nu ma mai sune ca pana-n vara nu am drum la Constanta... :happy

White Shadow
17th January 2008, 22:07
UTA nu retrogradeaza :ok:

Cristian
17th January 2008, 22:08
UTA nu retrogradeaza :ok:

Asta ti-a zis amicu ala cu care trebuia sa te vezi la o bere ? :happy:happy:happy:happy

Cristian
17th January 2008, 22:18
Ce gol era sa dea Napoli la Lazio :happy
Fugi ma si te uita la meci...

alexuuBZ
18th January 2008, 15:02
Ce gol era sa dea Napoli la Lazio :happy
Fugi ma si te uita la meci...

:ok::ok:

Lordliv
24th January 2008, 19:34
cum va spuneam,universitatea cluj si uta arad vor fi sprijinite puternic ( din toate partile ) in acest retur de campionat...bravo,lor!

six
25th January 2008, 18:02
cum va spuneam,universitatea cluj si uta arad vor fi sprijinite puternic ( din toate partile ) in acest retur de campionat...bravo,lor!...yo cred ca vor fi lovite puternic......parerea mea :)

alexuuBZ
27th January 2008, 01:58
U Cluj, Pandurii, UTA, Dacia Mioveni. Farul, Buzaul, U Craiova, Poli Iasi, Ceahlaul au prea multi prieteni si nu vor retrograda.

atunci vor retrograda dinamo , steaua , vaslui si urziceni! nu? :rolleyes:

six
27th January 2008, 10:38
atunci vor retrograda dinamo , steaua , vaslui si urziceni! nu? :rolleyes:...ar fi o varianta :dance:

tataleone
27th January 2008, 13:52
...ar fi o varianta :dance:

Chiar cea mai buna varianta :D...in loc de Urziceni poate fi si una din Glorii.

clausisme
27th January 2008, 14:51
u Cluj , uTA , ceahlaul si poate mioveniul

alexuuBZ
27th January 2008, 21:39
Chiar cea mai buna varianta :D...in loc de Urziceni poate fi si una din Glorii.

bistrita:dance:

Dani3l
17th February 2008, 13:30
iasi,uta,u cluj si otelul

bada_otelul
17th February 2008, 13:35
:happy:happy:happy:happy:happy bai da complexat esti mai "maramu"
no bine,e de inteles;)

Hard
17th February 2008, 13:56
ce e de inteles,poate tu intelegi diferit de restul lumii :cry:
e parerea omului.
eu vad U Cluj,Iasi si Uta in Liga 2.Pentru ultimul loc se bat mai multe,sunt indecis :D

Cappone
17th February 2008, 14:24
oricine dar sa fie si uta printre ele

orbette
19th February 2008, 15:33
U Cluj, UTA, Pandurii si Farul sau Buzau...dar mai degraba Farul, Buzaul e bine organizat

Matu
19th February 2008, 15:40
Faru nu va retrodrada.Cu putin noroc. :)

Elphax
19th February 2008, 15:51
sa nu pice uta - vreau sa ii batem de cat mai multe ori ...

danpuric78
19th February 2008, 16:08
Daca ar fi dupa blaturi si inutilitate ar trebuie sa cada in B steaua, poli, craiova si U cluj. Insa dupa locurile clasament vor retrograda U, Uta, Iasiul si Pandurii.

orbette
19th February 2008, 16:22
Daca ar fi dupa blaturi si inutilitate ar trebuie sa cada in B steaua, poli, craiova si U cluj. Insa dupa locurile clasament vor retrograda U, Uta, Iasiul si Pandurii.

am incercat vreme de o ora (dar ora postarii ma va da de gol si va evidentia hiperbola mea) sa deslusesc afirmatia ta, dar nu reusesc nicidecum sa gasesc o logica in ce ai spus mai sus :D

danpuric78
19th February 2008, 16:46
am incercat vreme de o ora (dar ora postarii ma va da de gol si va evidentia hiperbola mea) sa deslusesc afirmatia ta, dar nu reusesc nicidecum sa gasesc o logica in ce ai spus mai sus :D

nici nu trebuie sa te chinui. E o parere.

moty
19th February 2008, 16:58
am incercat vreme de o ora (dar ora postarii ma va da de gol si va evidentia hiperbola mea) sa deslusesc afirmatia ta, dar nu reusesc nicidecum sa gasesc o logica in ce ai spus mai sus :D

nici nu are sens sa cauti o logica in postul acela

danpuric78
19th February 2008, 17:07
Yeap, e o logica mult mai simpla: orice lucru negativ despre steluta e ilogic. Doar alea bune sunt clare si evidente. Asta e accesibila stelistilor.
Fie.

orbette
19th February 2008, 17:21
Daca ar fi dupa blaturi si inutilitate ar trebuie sa cada in B steaua, poli, craiova si U cluj. Insa dupa locurile clasament vor retrograda U, Uta, Iasiul si Pandurii.

bun, deci revenim la afirmatia initiala. lasam propozitia a doua la o parte, ca acolo e limpede tot si ai si in mare parte dreptate.
trecem la prima propozitie: partea cu blaturile nu o pot asocia decat cu steaua. ce treaba au poli (care poli, apropo), craiova si u cluj cu inutilitatea? inutilitate inteleg eu, spre exemplu, sa afirmi ca nu tii cu nici o echipa cand stie toata lumea ca esti rapidist (e doar exemplu :D)

danpuric78
19th February 2008, 17:32
bun, deci revenim la afirmatia initiala. lasam propozitia a doua la o parte, ca acolo e limpede tot si ai si in mare parte dreptate.
trecem la prima propozitie: partea cu blaturile nu o pot asocia decat cu steaua. ce treaba au poli (care poli, apropo), craiova si u cluj cu inutilitatea? inutilitate inteleg eu, spre exemplu, sa afirmi ca nu tii cu nici o echipa cand stie toata lumea ca esti rapidist (e doar exemplu :D)

DIn punctul meu de vedere, poli-rocar a lui iancu, craiova lui mititelu sunt inutile. Echipe care exista doar pentru scandal. iar U e de decor.
Asta e parerea mea. N-o sa retrogradeze dupa cum vreau, insa nu vad de ce sa nu-mi zic parerea.

Elphax
19th February 2008, 17:35
da sunt inutile si au cei mai multi spectatori din tara ... :headbang:

orbette
19th February 2008, 17:36
N-o sa zic mare lucru despre istorie, ce a fost, ce va fi...zic doar ca echipele astea inutile se intampla sa mai ia cate un punct, doua, trei, patru, sase sau cate vrei tu, cu echipele alea mari si teribil de utile, drept urmare contribuie si ele la deciderea ierarhiei in campionat, deci nu vad inutilitatea...poate doar daca nu te uiti tu la meciuri

danpuric78
19th February 2008, 17:41
Lasa ca ma uit tot timpul la meciuri. Sunt inutile pentru ca in jurul lor se creeaza prea mult tam-tam. Inacu nu suporta sa treaca o saptamana fara sa zica o tampenie, ca sa vina ziaristii la el.
Iar oltenii, in loc sa-si vada de lupta lor cu retrogradarea, se umfal cu vorbe mari si au mereu grija altora.

corello
20th February 2008, 19:41
...iar U e de decor.


m-ar fi tentat sa iti dau o replica dar nu cred ca are sens sa imi pierd timpul

alin_cv
20th February 2008, 21:53
cele mai mari sanse de retrogradare le au:u cluj,pandurii,a-si dori sa retrogradeze mioveni,buzau,ceahlaul si sa se salveze uta,faru,poli iasi

Lordliv
25th February 2008, 01:02
situatia la " adevar " :
mioveni -7
buzau-8
craiova si ceahlaul -10
poli iasi-11
uta-12
clujul-13
farul-15
pandurii-18

aLEX_U_1919
25th February 2008, 01:16
UTA, Farul, Ceahlaul, Craiova

SORINULTRA
25th February 2008, 07:09
oltenii clar

Benny
25th February 2008, 15:02
... Inacu nu suporta sa treaca o saptamana fara sa zica o tampenie, ca sa vina ziaristii la el.
Eu inteleg de aici ca Iancu e inutil. Adica e util pt. ziaristi, dar ... (stii tu ce vreau sa spun).

Deci sa retrogradeze Iancu. Poli sper sa joace si la anu in Liga 1.

crissis
26th February 2008, 13:48
situatia la " adevar " :
mioveni -7
buzau-8
craiova si ceahlaul -10
poli iasi-11
uta-12
clujul-13
farul-15
pandurii-18

Iarasi ai o imaginatie bogata :evil:

Elphax
26th February 2008, 14:49
e chiar corect ...

Lordliv
26th February 2008, 21:35
Iarasi ai o imaginatie bogata :evil:

nu stii ce inseamna " adevarul ":rolleyes:sau doar ai vrut sa ma gratulezi cu un compliment:D

crissis
27th February 2008, 10:43
Stai linistit ca nu iti fac complimente.In retur nu vred ca Poli va mai ceda puncte pe teren propriu ,dintre echipele care vin in retur in Copou doar de CFR pot spune ca pot pleca cu puncte in rest greu de tot pentru cineva sa mai ia puncte la Iasi.

BBB
27th February 2008, 11:24
Deocamdata, la cum bate vantu dupa prima etapa, U Cluj pare in revenire de forma, Pandurii inca nu sunt omogeni deci joca slab, UTA iara joaca haotic, Ceahlaul nu cred ca va pica, Poli Iasi aceeasi echipa de 3 lulele 3 surcele, Mioveni iara slabi. La final cred si sper ca vor cadea: Poli Iasi, Buzau, Mioveni, dar cred ca si Pandurii vor merge in B

resita
2nd March 2008, 16:08
se pare ca Pandurii sunt cu ambele picioare in groapa

Rossi
2nd March 2008, 17:46
mai sunt 13 etape ... sunt multe echipe bagate in hora retrogradarii ...

10 Poli Iasi 23
11 Gloria Buzau 23
12 Craiova 23
13 Farul 21
14 Ceahlaul 20
- - - - - - - - - - - - -
15 Mioveni 20
16 UTA 19
17 U Cluj 15
18 Pandurii 15

Lordliv
2nd March 2008, 17:58
mai sunt 13 etape ... sunt multe echipe bagate in hora retrogradarii ...

10 Poli Iasi 23
11 Gloria Buzau 23
12 Craiova 23
13 Farul 21
14 Ceahlaul 20
- - - - - - - - - - - - -
15 Mioveni 20
16 UTA 19
17 U Cluj 15
18 Pandurii 15


craiova este pe 11,are golaveraj mai bun decat buzaul:D

situatia la " adevar ":

iasiul,craiova,mioveniul si buzaul au -10
uta,-11
farul,-12
ceahlaul,-13
clujul,-15
pandurii,-18

9 echipe " se bat " pentru 4 locuri!:drak:

Kooler
2nd March 2008, 18:00
Farul nu retrogradeaza. Conform lui Bacila, argumentul este ca lotul si valoarea jucatorilor nu-i permit. Eu acuma il cred, dar nu 100%.

Razvan T.
2nd March 2008, 19:09
Farul nu retrogradeaza. Conform lui Bacila, argumentul este ca lotul si valoarea jucatorilor nu-i permit. Eu acuma il cred, dar nu 100%.

Basme :happy:happy:happy:happy:happy
Conform celor de la Uta ei nu retrogradeaza, la fel si la noi si la craiova, pandurii, iasul, buzaul si altele
Conform lui jiji steaua iese campioana si bate tot.

Astoria
3rd March 2008, 20:10
U.Cluj , Farul , Pandurii , Dacia. :rosu::rosu:

Lordliv
18th March 2008, 20:09
situatia la adevar:
poli iasi -9
craiova si dacia -11
farul si buzaul -13
uta -14
ceahlaul -15
clujul -16
pandurii -18

Elphax
18th March 2008, 21:22
uta inca mai are sanse ... sper sa scape

Sezione
19th March 2008, 22:30
@ dan iti dau exemplu 4 echipe, fc onesti,extensiv, rocar si astra!
patru experimente nereusite din fotbalul romanesc!
despre echipa lui nea puiu sau cea a masonului in devenire ,nu discut...si nici la ploiesti la " melanjul "luca-bercea nu ma bag...

dar extensivul? a fost echipa surogat a craiovei,prin care cativa jucatori de valoare in loc sa ia drumul stiintei ,au luat drumul capitalei ( adrian ilie,radoi,
danciulescu,nanu etc,iar altii( soava sau claudiu niculescu au fost trecuti la stiinta,prin contracte cu multe fisuri, care pana la urma le a permis sa ajunga tot la bucuresti...)
patronii ,legati strans in prima faza de danescu si taracila, au facut tot ce le sta in putinta sa " fure " jucatorii pe care ii dorea universitatea,contribuind si ei la degringolada fotbalui craiovean

poate ca sunt subiectiv cand abordez problema echipelor din orasele mici sau a echipelor surogat cum le numesc eu, din orasele unde mai activeaza alta echipe ( incercand sa le ia locul si in inima suporterilor,dar facand jocul in special din punct de vedere fotbalistic, bucurestiului...),dar crede ma ca nu " vorbesc " fara a avea niste informatii verificate...

ceahlaul si pandurii au fost tinute fortat in divizia a, buzaul ,mioveniul si urziceniul au fost promovate fortat in divizia a,iar vasluiul a scapat numai datorita influentei lui mircea rednic in fotbalul romanesc!

ps. o sa vedem si cat va rezista " performanta " la aceasta echipa sateasca,unirea urziceni!

Foarte elocvent..din pacate iti bani gura de poaman cind stai de vorba de anumite specimene din zona...:no:

Sezione
19th March 2008, 22:34
:happy
DIn punctul meu de vedere, poli-rocar a lui iancu, craiova lui mititelu sunt inutile. Echipe care exista doar pentru scandal. iar U e de decor.
Asta e parerea mea. N-o sa retrogradeze dupa cum vreau, insa nu vad de ce sa nu-mi zic parerea.

Logica de cap de caine... Normal exact locurile unde voi astia urmasii lui Visinski sinteti cei mai "iubiti"... Existam doar pentru scandal...de parca echipa seku - sovietica e un model de linsite si bun simt!!:happy:happy

MagicTouch
20th March 2008, 10:31
Lupta inca stransa la retrogradare. Fata de situatia actuala a locurilor 15-18 doar Buzaul prevad sa ia locul Ceahlaului desi si pe astia mi-as dori sa-i vad in liga a doua cat mai curand de mana cu Muioveniul.
U Cluj - sansele devin din ce in ce mai matematice si la felul cum joaca nu ma astept la minuni. Dupa o prima etapa de retur in care anuntau un retur de foc se pare ca (din pacate) si-au revenit la "normal". Se pare ca vor platii cu retrogradare un tur plin de ghinioane si autogoluri. Pacat.
UTA - Nici "batrana doamna" nu joaca mai nimic si sincer vorbind nu prea au fata de liga I. O echipa cu traditie si istorie...dar, in fotbalul modern traditia si istoria nu-ti asigura un loc printre fruntase. Nottingham Forest o echipa fruntasa a fotbalului englez si european cu cateva trofee in vitrina se scalda in anonimat undeva prin liga a III engleza....asta e fotbalul modern si pe bani.
Pandurii - testul portughez o va costa la final iar intoarcerea fostului antrenor pare a fii tardiva. Prea multe de facut si schimbat intr-un timp prea scurt.
Buzau - singura echipa din cele mentionate pe care vreau sa o vad acolo unde merita...in liga a doua. Doar bani oierului o mai pot scapa de la retrogradare ce nu ar fi exclus. Dar talent si valoare de Liga I = ZERO MARE cu toate implanturile de reziduri stealiste.

orbette
20th March 2008, 16:57
Pandurii sunt ca si salvati. neagoe face casa buna cu condescu. se pare ca butoanele lui condescu, desi dunt de alea mai mici si mai inofensive, s-au pus totusi in functiune.

TaciAcolo
20th March 2008, 17:01
nu e chiar asa...acasa nu mai avem decat 4 meciuri ..cu poli iasi, uriziceni, mioveni si uta si in deplasare 6....
oricum meciuri accesibile acasa ...si cu publicu in spate au sanse sa se salveze...la farul trebuie victoria :ok:

*Coco*
20th March 2008, 19:14
Pana acum cu un picior in B sunt U Cluj Si UTA...
@cat despre Pandurii cu inca 4-5 victorii scapa mai mult ca sigur

MagicTouch
20th March 2008, 19:36
Pana acum cu un picior in B sunt U Cluj Si UTA...
@cat despre Pandurii cu inca 4-5 victorii scapa mai mult ca sigur

Daca asta inseamna Pandurii ramane, Ceahlaul cade...sa te auda Dumnezeu :ok, desi imi pare cam greu in conditiile in care Pandurii au acasa 2 cu contra-candidatele la retrogradare plus Unirea Urziceni. Cu Iasul sa zicem 3 pcte deja in sac, cu restul sunt cam meciuri de 1X. Dar cum X nu prea ajuta in situatia actuala....

Universal
20th March 2008, 19:41
Eu cred ca vor retrograda:

U Cluj, UTA, Farul si Pandurii,Ceahlaul se va salva in extremis.

*Coco*
20th March 2008, 19:45
Daca asta inseamna Pandurii ramane, Ceahlaul cade...sa te auda Dumnezeu :ok, desi imi pare cam greu in conditiile in care Pandurii au acasa 2 cu contra-candidatele la retrogradare plus Unirea Urziceni. Cu Iasul sa zicem 3 pcte deja in sac, cu restul sunt cam meciuri de 1X. Dar cum X nu prea ajuta in situatia actuala....
Pandurii mai au acasa cu Iasi, Unirea, UTA si Mioveni ( Numai daca aceste partide si le va adjudeca vor scapa sigur)
In deplasare mai au la ( Farul ,CFR,Dinamo,Rapid,Vaslui si Bistrita) de aici pot lua punct(e) la Farul si Bistrita ( ultima etapa ...)

*Coco*
20th March 2008, 20:07
U Cluj
Acasa: Dinamo,Otelul,Craiova,Buzau,Farul,CFR
Deplasare: Timisoara,Steaua,Ceahaul,Iasi

UTA
Acasa:Buzau,Farul,CFR,Unirea,Dinamo
Deplasare:Steaua,Ceahlaul,Iasi,Pandurii,Rapid

Ceahlaul
Acasa:Unirea,UTA,Mioveni,U CLuj,Timisoara
Deplasare:Rapid,Vaslui,Bistrita,Otelul,Craiova

Pandurii
Acasa:Iasi,Unirea,UTA,Mioveni
Deplasare:Farul,CFR,Dinamo,Rapid,Vaslui,Bistrita

Buzau
Acasa:Rapid,Vaslui,Bistrita,Otelul,Craiova
Deplasare:UTA,Mioveni,U Cluj,Timisoara,Steaua

Farul
Acasa: Pandurii,Rapid,Vaslui,Bistrita,Otelul
Deplasare:Unirea,UTA,Mioveni,U Cluj,Timisoara

Mioveni
Acasa:Craiova,Buzau,Farul,CFR,Unirea
Deplasare:Timisoara,Steaua,Ceahlaul,Iasi,Pandurii

Iasi
Acasa:CFR,Unirea,UTA,Mioveni,U Cluj
Deplasare: Pandurii,Rapid,Vaslui,Bistrita,Galati

*Coco*
20th March 2008, 20:10
Dupa programul pe care il au U Cluj,UTA,Ceahlaul si Mioveni sunt echipele care vor retrograda ( parerea mea)

CFR1907
20th March 2008, 20:10
Oricum, mai mult ca sigur nu vor retrograda 4 echipe anul asta. Nu uitati ca la anul e obligatoriu sa ai nocturna la stadion si nu cred ca echipe ca Otopeni, Concordia Chiajna, Gaz Metan sau alte echipe care vin din B o sa aibe pposibilitatile financiare sa iti puna nocturna, asa ca autonat nu le va fi aprobat dosarul pentru liga 1.

Rossi
24th March 2008, 21:13
mai sunt 9 etape , orice este posibil ...

sper ca printre echipele retrogradate sa se numere Farul si Gloria Buzau ...
fara acesti 2 sateliti , stelei ii va fi mult mai greu sezonul viitor ...


http://img390.imageshack.us/img390/7354/29909554qg5.jpg

orbette
24th March 2008, 21:43
daca sunt insotite de mioveni si ceahlaul, toata lumea va fi fericita :D

moty
24th March 2008, 21:46
da' cu mioveniul ce ai?

lucian_iasi
24th March 2008, 21:46
Uta si U Cluj is cu un picior in liga II....sanse prea multe nu mai au....

Kooler
24th March 2008, 21:47
Farul nu e satelitul nimanui si nici nu retrogradeaza!

orbette
24th March 2008, 22:52
da' cu mioveniul ce ai?

cu dinamo-ntr-un picior, ghici netoiu ce e?

zebe
24th March 2008, 23:47
Oricum, mai mult ca sigur nu vor retrograda 4 echipe anul asta. Nu uitati ca la anul e obligatoriu sa ai nocturna la stadion si nu cred ca echipe ca Otopeni, Concordia Chiajna, Gaz Metan sau alte echipe care vin din B o sa aibe pposibilitatile financiare sa iti puna nocturna, asa ca autonat nu le va fi aprobat dosarul pentru liga 1.

atunci oricum nici "U" nu o sa aiba posibilitatea sa ramana in liga I pt. ca nu are rost sa pui nocturna la un stadion pe care oricum il darami...

ot: imi pare rau sa zic da "U" si UTA is 99% in b

riva
27th March 2008, 18:46
echipele nou promovate in liga I au ragaz timp de un an sa isi puna nocturna, deci nu e obligatoriu din primul an echipele nou venite sa aiba nocturna! si apoi pot juca pe alte stadioane! hai mediasul!

Lordliv
27th March 2008, 20:21
@ riva
rivera era mai tehnic:)

ps. nu ai spus in germania cu cine tii!;)

ps2 mioveniul si ceahlaul ,musai!

Cristian
27th March 2008, 21:07
Deci sa o luam logic :)
Retrogradeaza urmatoarele: U Cluj si UTA 100%; alte 2 candidate serioase ar mai fi Buzau si Farul, Pandurii au inceput sa joace in comparatie cu celelalte contracandidate...

Universal
27th March 2008, 21:13
Asa este , Cristi, logic,'' U'' Cluj nu prea are sanse sa ramana in prima liga, 7 puncte fata de locul 14 sunt totusi multe...la fel si UTA.

Se lupta Piatra Neamt cu Farul,Pandurii si Buzau. Consider ca Mioveniul este ca si salvata.

Dintre acestia 4 , cred ca in prima liga vor ramane Pandurii- sunt in crestere de forma.

Se va decide totul intre moldoveni, constanteni si buzoieni...

White Shadow
27th March 2008, 21:26
Deci sa o luam logic :)
Retrogradeaza urmatoarele: U Cluj si UTA 100%; alte 2 candidate serioase ar mai fi Buzau si Farul, Pandurii au inceput sa joace in comparatie cu celelalte contracandidate...

hai ma..de unde naiba 100% ?...pai atunci ne retragem de acum din campionat si nu mai jucam nici un meci pt ca domnul Cristi a spus pe froumul Onlinesport ca UTA retrogradeaza 100 %...nu retrogradam..sa fie clar...luptam pana la capat si jucatorii trebuie sa moara pe teren in urmatoarele 4 meciuri care se anunta decisive...urmeaza sa jucam cu Buzau, Ceahlaul, Farul si Iasi...te pomenesti ca sunt nu stiu ce echipe de Champions League......10 puncte obtinem in aceste 4 meciuri......incepem duminica cu 3.

Cu UTA pana la moarte.

TaciAcolo
27th March 2008, 21:28
dc nu va retrageti:D

Cristian
27th March 2008, 21:28
Deci Shadow uita-te pe clasament, uita-te la cate puncte sunteti de primul loc retrogradabil, uita-te cum jucati... Vrei sa ma apuc iar sa dau pronosticuri ??? :)

Hard
27th March 2008, 21:30
Sper sa se salveze Buzaul :D singura echipa care merita sa ramana in prima liga:D

danpuric78
27th March 2008, 21:34
Steaua - pentru blaturi, corupere de arbitri, aranjamente cu deaconu etc.:D

Si atunci vom sti cu siguranta ca fotbalul nostru e curat.

SORINULTRA
27th March 2008, 21:37
hai ma..de unde naiba 100% ?...pai atunci ne retragem de acum din campionat si nu mai jucam nici un meci pt ca domnul Cristi a spus pe froumul Onlinesport ca UTA retrogradeaza 100 %...nu retrogradam..sa fie clar...luptam pana la capat si jucatorii trebuie sa moara pe teren in urmatoarele 4 meciuri care se anunta decisive...urmeaza sa jucam cu Buzau, Ceahlaul, Farul si Iasi...te pomenesti ca sunt nu stiu ce echipe de Champions League......10 puncte obtinem in aceste 4 meciuri......incepem duminica cu 3.

Cu UTA pana la moarte.

corect , speranta moare ultima

White Shadow
27th March 2008, 21:38
Deci Shadow uita-te pe clasament, uita-te la cate puncte sunteti de primul loc retrogradabil, uita-te cum jucati... Vrei sa ma apuc iar sa dau pronosticuri ??? :)

mama...la cate puncte suntem...la 49 de puncte....

un pronostic deja ai dat....ai uitat ?....1-0 acasa cu Buzau :ok:

priveste echipele cu care vom juca in urmatoarele 3 etape.

acasa cu Buzau si Farul...si in deplasare la Ceahlaul

http://img120.imageshack.us/img120/2466/capture22kc9.jpg

TaciAcolo
27th March 2008, 21:39
trebuie sa fii naiv..sa crezi ca poti evita retrogadarea doar pe teren...la uta mai sunt ceva finante?:evil:

White Shadow
27th March 2008, 21:43
Noi intotdeauna am jucat doar pe teren....

Lordliv
27th March 2008, 21:45
Noi intotdeauna am jucat doar pe teren....

probabil uiti ca mai joci acasa cu cfr,unirea si dinamo!
cate puncte mai pierdeti la adevar?!:)

danpuric78
27th March 2008, 21:49
Noi intotdeauna am jucat doar pe teren....

Intotdeauna - nu stiu, dar anul asta sigur ati jucat doar pe teren.
Si voi si U si Ceahlaul.
Si astia si voi mergeti in B pentru ca ati papat puncte stelei.

TaciAcolo
27th March 2008, 21:50
adica Pandurii nu a jucat cu Steaua pe teren:(:( au facut blat sa fie 0-0 of

White Shadow
27th March 2008, 21:50
probabil uiti ca mai joci acasa cu cfr,unirea si dinamo!
cate puncte mai pierdeti la adevar?!:)

pai de ce crezi ca am spus ca urmatoarele 4 meciuri sunt decisive ?

stim ca urmeaza meciuri cu echipe tari dupa aia......

cu Unirea putem sa obtinem acasa cel putin un egal

http://img385.imageshack.us/img385/5488/capture24uq4.jpg

echipa care a castigat in deplasare 3 meciuri din 12 jocuri...2-0 la U Cluj, 1-0 la Craiova si 1-0 la Farul

danpuric78
27th March 2008, 21:59
adica Pandurii nu a jucat cu Steaua pe teren:(:( au facut blat sa fie 0-0 of

Auzi, dupa acel 0-0 din ghencea, cate puncte ati mai facut?
Dupa ce ati luat-o in freza de la echipa tziganului, ati adunat imediat 9 puncte in 3 meciuri.:D

Lordliv
27th March 2008, 22:00
@ white
eu va doresc succes!:ok:

White Shadow
27th March 2008, 22:00
adica Pandurii nu a jucat cu Steaua pe teren:(:( au facut blat sa fie 0-0 of

Jocul cu BUZAU a fost foarte suspect prietene.

ati castigat cu 3-1 acasa la Gloria Buzau

Cand a mai primit Gloria Buzau 3 goluri acasa ?

Iti spun eu...niciodata.

Si jocul vostru in deplasare arata in felul urmator : 2-4-6 13-18

Si hai sa iti mai arat ceva

Din 31.08.2007 cand a castiga ACASA cu Gloria Buzau , scor 3-0 si pana in data de 15.03.2008 voi nu ati mai castigat nici un meci.....si brusc a venit victoria ..ghici cu cine..tot cu Buzau...ghici cu ce scor....3-1..nu 3-0...dar tot 3...al drakului coincidente


@ white
eu va doresc succes!:ok:

mersi...sper sa avem.

TaciAcolo
27th March 2008, 22:01
eram in perioada neagra cand am facut 0-0 in ghencea:D 17 meciuri fara victorie

TaciAcolo
27th March 2008, 22:02
Jocul cu BUZAU a fost foarte suspect prietene.

ati castigat cu 3-1 acasa la Gloria Buzau

Cand a mai primit Gloria Buzau 3 goluri acasa ?

Iti spun eu...niciodata.

Si jocul vostru in deplasare arata in felul urmator : 2-4-6 13-18

Si hai sa iti mai arat ceva

Din 31.08.2007 cand a castiga ACASA cu Gloria Buzau , scor 3-0 si pana in data de 15.03.2008 voi nu ati mai castigat nici un meci.....si brusc a venit victoria ..ghici cu cine..tot cu Buzau...ghici cu ce scor....3-1..nu 3-0...dar tot 3...al drakului coincidente
ai vazut ce gol a dat vasilache ..a fost superb prietene...sau ce penalty a primit buzau :groggy:
si in meciu tur a dat unu la fel vasilache in vinclu :D

Universal
27th March 2008, 22:02
Privind realist



13 GLORIA BUZAU 25 7 5 13 24 42 26 -13
14 SC PANDURII TG. JIU 25 6 6 13 26 34 24 -15
15 FC FARUL CONSTANTA 25 5 8 12 15 28 23 -16
16 CEAHLAUL PIATRA NEAMT 25 6 4 15 20 31 22 -17
17 UTA ARAD 25 4 7 14 20 33 19 -17
18 UNIVERSITATEA CLUJ 25 2 11 12 26 39 17 -19

Ultimele Meciuri U Cluj:

FM “U” CLUJ – FC OTELUL GALATI
FC POLI 1921 STIINTA TIM. - FM “U” CLUJ
FM “U” CLUJ – FC “U” Craiova
Steaua -Cluj
FM “U” CLUJ –Gloria Buzau
Ceahlaul-Cluj
Cluj-Farul
Iasi-Cluj
U Cluj- CFr Cluj

Ultimele meciuri UTA

UTA-Buzau
Ceahlaul -UTA
UTA-Farul
Iasi-UTA
UTA-CFR Cluj
Pandurii-UTA
UTA-Unirea Urziceni
Rapid-UTA
UTA-Dinamo

Ultimele meciuri Ceahlaul

Rapid-Ceahlaul
Ceahlul -UTA
Vaslui-Ceahlaul
Ceahlaul-Dacia
Gloria Bistrita- Ceahlaul
Ceahlaul-U Cluj
Otelul-Ceahlaul
Ceahlaul-Poli Timisoara
Craiova-Ceahlaul

Ultimele meciuri Farul

Unirea-Farul
Farul-Rapid
UTA-Farul
Farul-Vaslui
Dacia-Farul
Farul-Bistrita
U Cluj -Farul
Farul-Otelul
Poli Timisoara-Farul


Ultimele meciuri Pandurii

Pandurii-Iasi
CFR -Pandurii
Dinamo-Pandurii
Pandurii-Unirea
Rapid-Pandurii
Pandurii-UTA
Vaslui-Pandurii
Pandurii-Dacia
Bistrita-Pandurii

Ultimele meciuri Gloria Buzau

UTA-Buzau
Buzau-Vaslui
Dacia-Buzau
Buzau-Bistrita
U Cluj- Buzau
Buzau-Galati
Poli Timisoara-Buzau
Buzau-Craiova
Steaua-Gloria Buzau


Programul cel mai greu il are: Pandurii Targu Jiu- Dinamo, CFR, Rapid...
Cel mai usor: Farul

White Shadow
27th March 2008, 22:08
ai vazut ce gol a dat vasilache ..a fost superb prietene...sau ce penalty a primit buzau :groggy:
si in meciu tur a dat unu la fel vasilache in vinclu :D

Vasilache ce gol a dat ?...

am vazut...cum echipa Buzau a primit gol din 5 pase....faza a pornit din jumatatea voastra de teren si pana la gol NICI UN JUCATOR DE LA BUZAU nu a mai atins mingea pt ca erau ocupati cu altceva..se uitau pe sus pt ca exact atunci trecea un meteorit...pai scuza-ma dar asa goluri doar la Man UTD sau Barcelona am mai vazut....

5 pase si gol
http://www.youtube.com/watch?v=Sj4L87w2maY

TaciAcolo
27th March 2008, 22:09
eu am vazut:D

White Shadow
27th March 2008, 22:13
am editat postul ma :happy:happy


pai scuza-ma dar asa goluri doar la Man UTD sau Barcelona am mai vazut....

TaciAcolo
27th March 2008, 22:26
http://www.youtube.com/watch?v=IH5qRtIfFt0&feature=related si ala din tur:cry: nasu lor:D

White Shadow
27th March 2008, 22:29
mingea a fost DEVIATA de un fundas :happy

alta dovada :happy:happy

tataleone
27th March 2008, 22:53
Deci Shadow uita-te pe clasament, uita-te la cate puncte sunteti de primul loc retrogradabil, uita-te cum jucati... Vrei sa ma apuc iar sa dau pronosticuri ??? :)

Nu fii rau Cristi. Ai uitat ca UTA trebuia sa obtina un egal cu "campioana Romaniei" :happy chiar pe terenul de langa cimitir, daca nu erau furati de...nici n-am retinut cum il cheama pe arbitrul ala??

Cristian
27th March 2008, 22:59
@tataleone: de aia ma enerveaza UTA ca nu au reusit desi conduceau, sa bata pe echipa de langa cimitir... :no:

alexuuBZ
27th March 2008, 23:04
Sper sa se salveze Buzaul :D singura echipa care merita sa ramana in prima liga:D

ce bine zici...:cry:...:P OT: ar trebui sa retrogradeze cam asa: stOAIA , + inca 3 echipe comuniste!

tataleone
28th March 2008, 10:47
Sper sa se salveze Buzaul :D singura echipa care merita sa ramana in prima liga:D

Pai chiar ca e singura care merita. Steaua, de exemplu, nu merita :)

alexuuBZ
28th March 2008, 16:50
Pai chiar ca e singura care merita. Steaua, de exemplu, nu merita :)

:D:D jos cu oile..:dance:

soreen
29th March 2008, 22:39
da cum dreacu sa nu merite..mai ales dupa ce l-ati trimes pe saracu bunica la rm.sarat...bunica omul care v-a bagat in a.....oricum in alta ordine de idei de cand a venit neagoe la pandurii, cei din tg.jiu joaca altceva...se cunoaste antrenorul bun...

crissis
1st April 2008, 13:34
UTA, U. Cluj si Ceahlaul sunt in mare masura retrogradate,iar a patra echipa se va alege dintre Farul si Gloria Bz.

Razvan T.
1st April 2008, 14:29
"U" Cluj:


POLI TIMISOARA -"U" CLUJ x2
"U" CLUJ – Universitatea Craiova 1
Steaua -"U" Cluj x
"U" CLUJ –Gloria Buzau 1
Ceahlaul-"U" Cluj 2
"U" Cluj-Farul 1
Iasi-"U" Cluj 2
"U" Cluj- Cfr Cluj 1
Acuma avem 20 de pct. + inca 15 io zic ca suntem ca si scosi sau in cel mai bun caz 20 sau 22 :ok::ok::ok::ok::ok:

HAIDE "U"!!!!

A am uitat prima de obiectiv este de 40.000 de euro pt cate un jucator

Orice ar fii tot cu "U" pana la moarte nu ca altii....

Razvan T.
1st April 2008, 14:40
UTA, U. Cluj si Ceahlaul sunt in mare masura retrogradate,iar a patra echipa se va alege dintre Farul si Gloria Bz.

Astea as vrea sa nu pice:(:(:(:(:(:(:no::no::no:

Jus7M3
1st April 2008, 20:30
retrogradeaza: steaua, dinamo, steaua si dinamo (asta ca sa fie 4 echipe)

delaparis
1st April 2008, 20:32
Aha ...

Alex_Sutzu
2nd April 2008, 19:49
Bani pe net, foarte simplu, cam 100 $ tot castigi lunar!crede-ma! asta
fac de 1 an si mereu castig, nefacand mare lucru! tot ce trebuie sa
faci este sa accesezi link-ul: http://bux.to/?r=Alex_Sutzu sa iti faci
cont(dureaza 1 min.) si apoi sa intri in "surf ads" si sa accesezi toate
reclamele de acolo - 15 la numar (fiecare dureaza cate 30 sec.). poti sa
vezi live cati bani iti intra in cont, convinge cat mai multe persoane sa
intre pe link-ul tau si astfel si accesarile lor iti vor aduce bani in
cont.Este foarte simplu. Foarte important, dupa ce va inregistrati dati click
pe reclamele de la "surf ads" pentru a face bani!

Lordliv
3rd April 2008, 16:45
"U" Cluj:


POLI TIMISOARA -"U" CLUJ x2
"U" CLUJ – Universitatea Craiova 1
Steaua -"U" Cluj x
"U" CLUJ –Gloria Buzau 1
Ceahlaul-"U" Cluj 2
"U" Cluj-Farul 1
Iasi-"U" Cluj 2
"U" Cluj- Cfr Cluj 1
Acuma avem 20 de pct. + inca 15 io zic ca suntem ca si scosi sau in cel mai bun caz 20 sau 22 :ok::ok::ok::ok::ok:

HAIDE "U"!!!!

A am uitat prima de obiectiv este de 40.000 de euro pt cate un jucator

Orice ar fii tot cu "U" pana la moarte nu ca altii....

sa credeti voi, ca bateti universitatea craiova!

ensic
3rd April 2008, 17:30
sa credeti voi, ca bateti universitatea craiova!

Universitatea Craiova iese la atac si joaca deschis asa ca nu ai cum sa sti ce se va intampla! "U" joaca bine in general cu echipele care nu fac autobaza.

Razvan T.
3rd April 2008, 18:00
sa credeti voi, ca bateti universitatea craiova!

Cred, sper si vom reusi :D:D:D:D:D

*Coco*
4th April 2008, 12:33
"U" Cluj:


POLI TIMISOARA -"U" CLUJ x2
"U" CLUJ – Universitatea Craiova 1
Steaua -"U" Cluj x
"U" CLUJ –Gloria Buzau 1
Ceahlaul-"U" Cluj 2
"U" Cluj-Farul 1
Iasi-"U" Cluj 2
"U" Cluj- Cfr Cluj 1
Acuma avem 20 de pct. + inca 15 io zic ca suntem ca si scosi sau in cel mai bun caz 20 sau 22 :ok::ok::ok::ok::ok:

....


Aveti si voi 3 victorii in 26 de etape si va gasirati acuma sa faceti 6 victorii in 8 etape:happy:happy:happy
Vise copile vise:lol::lol:

alexuuBZ
14th April 2008, 21:25
Aveti si voi 3 victorii in 26 de etape si va gasirati acuma sa faceti 6 victorii in 8 etape:happy:happy:happy
Vise copile vise:lol::lol:

bun reply :P

*Coco*
14th April 2008, 22:07
Dupa programul pe care il au U Cluj,UTA,Ceahlaul si Mioveni sunt echipele care vor retrograda ( parerea mea)

Echipele acestea si pica:yeah:

Cappone
14th April 2008, 22:08
nu mai conteaza cine pica,atata timp cat pica babuta aradeana....

crissis
24th April 2008, 09:15
Cu trei etape inainte de final dupa UTA si U Cluj deja retrogradate urmatoarele doua care vor incheia careul de asi vor fi Mioveniul si Buzaul. Pentru Buzau urmeaza trei meciuri,Timisoara(d) , Craiova(a) si Steaua(d) din care cred ca nu vor mai scoate nici un punct la fel pot spune si pentru cei din Mioveni care au trei meciuri foarte grele cu CFR(a), Pandurii(d) si cu Urziceni(a).

Jacob
24th April 2008, 10:26
Cu trei etape inainte de final dupa UTA si U Cluj deja retrogradate urmatoarele doua care vor incheia careul de asi vor fi Mioveniul si Buzaul. Pentru Buzau urmeaza trei meciuri,Timisoara(d) , Craiova(a) si Steaua(d) din care cred ca nu vor mai scoate nici un punct la fel pot spune si pentru cei din Mioveni care au trei meciuri foarte grele cu CFR(a), Pandurii(d) si cu Urziceni(a).

Desi prefer varianta ta eu cred ca buzaul(din pacate )scapa.Chiar crezi ca nemtenii fac 5 puncte in ultimele 3 etape si buzaul nici unul???eu cred ca retrogradeaza UTA,U Cluj(pacat de cele 2),mioveni(foarte bine nu avem nevoie de "sateliti") si blatistii din piatra neamt(la ei pacat de baza sportiva care o au ,preferam steaua 2 in B).

Elphax
24th April 2008, 11:12
Buzaul face egal in ghencea si scapa - sa moara jiji de ciuda :happy

Kooler
24th April 2008, 12:01
O sa retrogradeze U cluj, Uta, Dacia si Ceahlaul. Insa Ceahlaul poate juca iar in liga intai daca una din echipele care promoveaza din liga secunda nu au licenta, si aici ma refer la Cs Otopeni.

NORGEMAN
24th April 2008, 14:44
Noi avem licenta, F.C. Arges are, Otopeni va juca pe stadionl Astra din Ploiesti/ Chiajna stadion destul de bun, la Gaz Metan Medias nu stiu cum arata stadionul. Nu cred ca va mai fii situatia de anul trecut cu Ceahlaul si Tulcea.