PDA

View Full Version : Etapa 18: CFR Cluj - Otelul



delaparis
3rd December 2007, 21:10
Duminica: 09.12 2007
21:00 CFR Cluj - Otelul
KANAL D

The_Blonde
3rd December 2007, 21:12
un meci extrem de dificil , dar nu vom pleca invinsi din gruia ..refuz categoric

STEEL
3rd December 2007, 21:17
Greu, foarte greu dar poate vom continua seria rezultatelor pozitive si ne intoarcem acasa macar cu un punct.

Hard
3rd December 2007, 21:18
ce bine ar fi :)

bada_otelul
3rd December 2007, 21:26
x solist,1-1,am avut o viziune ieri la ora 23:59 :)

Bell
3rd December 2007, 22:39
no incepe deja returul... se va repeta istoria??!! io zic ca da...batem ca ne-astepta zile grlele.. 3 puncte albe pentru zile negre...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! batem cu deja consacratul 2 - 0!!!

ensic
4th December 2007, 00:01
musai 3 puncte, sa ne luam revansa pentru ultimul meci jucat acasa cu otelul unde am pierdut cu 0-1 pe o ploaie torentiala

PerVersion
4th December 2007, 00:14
Ce meci de pomina a fost acela... Pe langa faptul ca a trebuit sa fug de la munca, a mai si plouat torential. De mentionat e faptul ca asta se intampla acum 2 sezoane (sezonul trecut am avut 2 victorii), si imbucurator pt noi e ca nu mai joaca Toma si Turcas.. :)

In alta ordine de idei, vom avea meci greu cu Otelul, dar macar ei joaca fotbal si cred ca o sa vedem un meci frumos. Mi-as dori un 2-0. :)

YoNuTzz
4th December 2007, 01:30
in tur a fost 1-0 ptr CFR...
cred k va castiga CFR-ul si acum, in urma unui meci dificil...

BAK
4th December 2007, 08:22
otelul ori joaca foarte bine ori foarte prost...daca joaca foarte bine, atunci are sanse sa scoata cel putin un punct....daca nu.....

CFR1907
4th December 2007, 09:12
Sper sa batem ca avem nevoie foarte mare de punctele astea ca sa avem o iarna linistita.:)

Universal
4th December 2007, 11:49
Acest meci va fi primul semn al decaderii...eu cred ca CFR nu va castiga campionatu..ori Rapid ori Steaua.... parerea mea :P

Otelul poate sa scoata un punct aici ;)

Dar pot sa ma si insel desigur...

andrei-otelul
4th December 2007, 12:02
vreau victorie ,merge si un punct dar simt ca o sa batem

ensic
4th December 2007, 13:21
Otelul va pierde caci va iesi la atac si mai departe vezi clasamentul ... :)

andrei-otelul
4th December 2007, 13:27
vezi sa nu......... va prindem pe contraatac ......nu vreau sa jignesc pe cineva dar simt eu ca nu pierdem la cluj

megastar
4th December 2007, 18:20
Nu ma astept la nimic de la meciul cu CFR.Pentru ca pentru noi a devenit prioritara cupa, si vom veni dupa un meci greu cu Brasovul.

PerVersion
4th December 2007, 18:47
Foarte bine punctat, forma celor 2 echipe va depinde mult si de meciurile care le vor juca in cupa. Cred ca CFR are un usor avantaj deoarece are un lot numeros si echilibrat valoric. Andone cred ca isi va permite luxul sa odihneasca unii titulari, in cazul in care unii din ei se simt obositi.

Nu prea cunosc lotul Otelului, insa nu cred ca Grigoras isi va permite acelasi lux. Mai mult, cred ca Brasovul reprezinta o echipa mai buna decat Jiul, in principiu veti avea un meci mai greu. Ar fi ideal pt noi daca meciul Otelului ar avea nevoie si de prelungiri... :)

Oricum, ne vom face o idee mai clara dupa meciurile de maine, sa vedem ce se intampla.. :)

Bell
4th December 2007, 21:48
Acest meci va fi primul semn al decaderii...eu cred ca CFR nu va castiga campionatu..ori Rapid ori Steaua.... parerea mea :P

Otelul poate sa scoata un punct aici ;)

Dar pot sa ma si insel desigur...

...dar parca ai putea sa juri ca va fi steaua :happy
ma, steaua nu o sa termine pe podium... dar stiu ca tu nu poti accepta asta.. in schimb ma amuz teribil cand vad cum insisti... poate ne mai dai niste clues la pariuri :happy

Batem cu 2-0 cel putin.
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!

megastar
4th December 2007, 22:54
Oricum, ne vom face o idee mai clara dupa meciurile de maine, sa vedem ce se intampla.. :)

Noi jucam joi. Ma gandesc la o chestie.Daca pierde CFR in cupa, si noi mergem mai departe, s-ar putea sa ne relaxeze.

gica
4th December 2007, 23:18
Noi jucam miercuri.Daca batem atunci sigur vom fi si mai ambitionati sa ne continuam drumul spre titlu.Daca pierdem atunci cred ca vom fi suparati tare si atunci batem cu un sec 1-0....
Concluzie:in orice conditii si imprejurari se va desfasura aceasta partida suntem obligati sa castigam,si o vom face!

STEEL
5th December 2007, 00:18
Suntem o echipa saraca de aceea orice stimulent financiar in plus pe langa primele lor de joc sunt mai mult decat bine venite, nu vreau sa insinuez nimic, spun doar realitatea, acum fie vorba intre noi stim cu totii mijloacele disperate din partea celor "bogati" de-a opri cfr-ul.Otelul se afla intr-o forma bunicica, 3 rezultate pozitive consecutive, moralul sa mai imbunatatit deci concluzia este ca putem sa scoatem cel putin un punct ca sa nu spun toate cele trei.

Bell
5th December 2007, 01:05
Suntem o echipa saraca de aceea orice stimulent financiar in plus pe langa primele lor de joc sunt mai mult decat bine venite, nu vreau sa insinuez nimic, spun doar realitatea, acum fie vorba intre noi stim cu totii mijloacele disperate din partea celor "bogati" de-a opri cfr-ul.Otelul se afla intr-o forma bunicica, 3 rezultate pozitive consecutive, moralul sa mai imbunatatit deci concluzia este ca putem sa scoatem cel putin un punct ca sa nu spun toate cele trei.

ai si tu dreptate referitor la moral... dar ce ne facem ca si moralul nostru e unul foarte bun (primul loc, neinvinsi, echipa sudata, antrenor exceptional, conducere serioasa, prime de joc care sfideaza orice concurenta, si multe altele). No acum daca le punem pe toate in balanta... in ce parte crezi ca se va inclina balanta??!!

Nightwish
5th December 2007, 08:25
Bate CFR la 2 goluri diferenta

andrei-otelul
5th December 2007, 11:54
bate o _i_ nu castigati meciul cu noi asta o garantez

Ferko
6th December 2007, 18:36
Otelul o sa fie cam obosita dupa meciul cu Vama si Coltescu din cupa.

eSteven
6th December 2007, 20:00
Este greu de crezut ca CFRul poate pierde aceasta partida. Am vazut cu totii ca in momentul in care e posbil sa piarda un meci.. aerul tare parca fura mintile arbitrilor. Cred ca s-au revansat toate nelegiurile facute contra cfrului din sezonul trecut cu varf si indesat. E timpul ca din retur sa se joace corect.
Sper ca Otelul sa nu se faca de ras, si sunt convins ca daca au o motivatie serioasa.. vor putea scoate un punct.

gica
6th December 2007, 20:14
Daca ar fi liber la dopaj probabil galatenii ar putea sa revina fizic dupa cele 120 de min. cu Brasovul in cupa.Plus ca au o zi in minus de refacere...au mai si pierdut iar clujenii si-au odihnit o parte din titulari.
Deci ramane cum am stabilit,victorie clara cu 1-0 si inca 3 puncte!

Bell
6th December 2007, 21:07
Noi jucam joi. Ma gandesc la o chestie.Daca pierde CFR in cupa, si noi mergem mai departe, s-ar putea sa ne relaxeze.

..dar vezi tu... s-a intamplat chiar pe dos :) ca sa nu zic ca rad de necazul vostru...

enoxcj
7th December 2007, 02:15
CFR castiga 100%...daca incepe rau returul, asa si se termina, ceea ce nu vrea nici un CFR-ist...asa ca, 1 solist...

Dregan
7th December 2007, 08:10
Jucam dupa 3 zile de la un meci incredibil de greu si terminat dupa doua ore de joc in Cupa. Am primit o multime de cartonase... printre care si unul rosu, deci vom avea jucatori suspendati, plus ca sigur vom avea si accidentati dupa meciul din mocirla de la Ploiesti... Imi pare rau sa o zic, dar vom pierde clar la Cluj:( Macar sa nu ne facem de ras.

paul30
7th December 2007, 08:44
1 solist.

Leo
7th December 2007, 10:37
o surpriza , ceva ? macar un egal

PerVersion
7th December 2007, 16:39
Jucam dupa 3 zile de la un meci incredibil de greu si terminat dupa doua ore de joc in Cupa. Am primit o multime de cartonase... printre care si unul rosu, deci vom avea jucatori suspendati, plus ca sigur vom avea si accidentati dupa meciul din mocirla de la Ploiesti... Imi pare rau sa o zic, dar vom pierde clar la Cluj:( Macar sa nu ne facem de ras.

Pai nu cred ca au legatura cartonasele din Cupa cu cele din campionat.. sau au?!
In schimb, faptul ca voi ati jucat 120 de min pe un teren foarte greu si aveti o zi in minus pentru refacere, e un dezavantaj.

Cu toate astea, Otelul e o echipa care joaca fotbal, si daca se mobilizeaza, orice rezultat e posibil. Sper doar ca ai mei sa constientizeze importanta meciului, si sa joace cum se cuvine.. :)

six
7th December 2007, 16:48
Franarii au prima sansa....1solist :ok:

spartacus
7th December 2007, 19:31
Si incepe returul...desi Otelul e o echipa solida cred ca in circumstantele actuale avem suficiente argumente in favoarea unui victorii. Merg pe un 2-0 cu goluri Culio si Semedo..

forza CFR!!

Bell
7th December 2007, 20:57
tre sa incepem cu dreptul.. asha ca batem

locomotiva07
7th December 2007, 22:54
3-0
si daca veniti la Cluj, si daca nu

bada_otelul
8th December 2007, 00:00
3-0
si daca veniti la Cluj, si daca nu

ei sa mori tu!si cum de ai ajuns la concluzia ca nu ar merge echipa la cluj?te-ai gandit mult geniule?:rosu:

Hard
8th December 2007, 00:05
bat moldovenii si incepe caderea imperiului ungar.

dannyreddog
8th December 2007, 00:18
Bate CFR-ul,clar Otelul vine dupa un meci de cupa de 120 de minute,pe un teren desfundat, in care a fost folosita prima garnitura spre deosebire de alte competitoare care au luat la pret de matineu aceasta competitie, a doua ca importanta din Romania...Jucatorii Otelului vor cadea fizic in a doua repriza si vor pierde,nu vor avea prea multe sanse.

spartacus
8th December 2007, 02:12
bat moldovenii si incepe caderea imperiului ungar.

Esti pe aproape cu complimentul. Trebuie doar sa schimbi ungar cu ardelean:ok: Din acelasi ciclu urmeaza Atacul Clonelor;)...evident fara sanse de reusita...

forza imperiul CFR!!! :happy:happy

Denis
8th December 2007, 06:50
daca jucam contra 11 jucatori eu zic ca avem posibilitatea de a scoate un rezultat pozitiv...un egal ar fi deajuns avand in vedere ca jucam contra candidatei numaru 1 la titlu iar faptul ca jucam in deplasare va ingreuna munca galatenilor cu atat mai mult...daca jucam 11 contra 11 si nu 11 contra 12 ca in meciul din cupa cu brasovul vom scoate cel putin un egal.

LazioRoma
8th December 2007, 17:23
vreau victorie ,merge si un punct dar simt ca o sa batem

vrei o victorie un 0 - 4 o sa va stea bine

Asasinu_Ucj
8th December 2007, 18:33
scor 3,4,5- 0,1.

PerVersion
9th December 2007, 00:16
Ce scoruri pe aici :) Noi nu dam mai mult de 2 goluri, si cred ca nici nu luam mai mult de unul.

Acum, sa vad care dintre jucatori o sa vrea sa ma contrazica... :happy

Denis
9th December 2007, 08:09
eu zic ca oteul nu va primi mai mult de un gol......iar de dat...lafel

TZEFERU
9th December 2007, 08:55
Avem in fata doua meciuri grele la inceput de retur .... dar totusi la sfirsit de sezon 07'. Terenurile sint grele se arunca tot mai mult nisip pe ele.....jucatorii sint obositi si cu gindul tot mai mult si la Kreciun'. Doua victorii ar fi frumoase cu 6 puncte am traje aer adinc in pept pinan' primavara si vom putea visa cu poienite pline de caprioare si iepurasi....lupii nu s-ar vedea in peisaj.
Nui' voie sa facem greseli acum.
1-0 gol Didi min 10.

katalinkostel
9th December 2007, 19:10
E greu sa bati Clujul la el acasa....mai ales cu echipa asta de fotbalisti de muzica usoara care o are Otelul.........:groggy::groggy::groggy:

zebe
9th December 2007, 19:30
bat moldovenii si incepe caderea imperiului ungar.

te-ai gandit mult?:headbang:

bate cfr cu 2-0

corello
9th December 2007, 19:38
bat franarii fara probleme
oricum Otelul ma enerveaza anul asta.Sincer mi simpatica echipa si ma asteptam la mai multe de la ei dar s-or cachat pe ei in multe meciuri.Imi pare rau de Grigoras ca isi mananca nervii acolo in unele meciuri
Va fi spectacol si se va termina 4-1 sau 5-2 sau ceva de genu...pentru frana , logic

LazioRoma
9th December 2007, 20:59
bate CFR pe cea mai antipatica echipa din liga I .. cu cei mai necivilizati si mai tarani suporteri din europa de est

LazioRoma
9th December 2007, 21:13
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL Hai bah ala care vroiai victoria la Cluj sari cu forza osiel lupta galasi =))) vai de mama vostraa oraff vau facut la prima faza de porta !

The_Blonde
9th December 2007, 21:14
da asa e ce sa zicem , sa sugi acadeaua daca noi suntem tarani

asta e ei sunt pe locul 1 noi pe 9 dar ne sustinem echipa indiferent de situatie!!!

LazioRoma
9th December 2007, 21:26
Daca esti fata imi inchipui si ce imagine ai prin galati daca ai vocabularu care il ai ;-)

The_Blonde
9th December 2007, 21:35
decat sa fiu ca tine un retard ce se regaseste in piesele lui Pepe :lol:

in fine se pare ca jucam binisor , nepunand la socoteala faultul lui Paulius de acum

LazioRoma
9th December 2007, 21:45
Nush ce zici tu acolo dar .. am motive sa zic ca sunteti tarani .. intrun meci cu partizan jucat la constata in primu tur al UEFA galeria voastra a intrat intr-un bar in cta unde eram si eu din gresala .. un bar respectabil si ei cereau Votka la 10 mii spirtoasa deaia :))) deci sa fim seriosi . o tara membraa UE cu asemenea oameni care traiesc inea ... eu zic sa se mai gandeasca UE mai bine :)

Ess
9th December 2007, 21:48
alo, alo...usurel lazio...nu asa vb tu, clujan nobil, cu o doamna...

on toppic: joaca cefereu' in seara asta? :o:

tu26dor
9th December 2007, 21:49
bat moldovenii si incepe caderea imperiului ungar.

super tare... hi hi ...
in fine... 1-0 pt. cluj la pauza. probabil cfr-istii vor mai inscrie macar un gol ca sa stea linistiti.

YoYoyOi
9th December 2007, 21:51
neibar cum de nu esti la meci? :D

The_Blonde
9th December 2007, 21:52
lazio baiete daca tu nu ai fost in deplasare never taci idn gura , crezi k cei care merg in deplasari sa sustina echipa sunt niste baieti de bani gata? nu , sunt doar niste oameni simpli , poate ca ei nu stiuau ca e un bar cu pretentii.... ce treaba are ue cu asta ...daca ne luam dupa fapte din astea anglia ar fi trebuit exclusa din ue datorita actelor de huliganism? :o:

Ess
9th December 2007, 21:53
neibar cum de nu esti la meci? :D

contractii...poate poate :D
cu toate ca te-am bagat pe ignorelist, am simtit in "emisfere" o intrebare a ta:D

LazioRoma
9th December 2007, 21:54
si eu am fost in multe deplasari .. am fost chiar si pese hotare cu echipa nationala si ma voi duce iar ... dar sunt un om foarte civilizat si niciodat nu as cere votka intr-un bar in care 1 bere costa 15 RON

YoNuTzz
9th December 2007, 21:55
1-0 la pauza...probabil se va termina 2-0...

YoYoyOi
9th December 2007, 22:00
deci nescafe face treaba /hello

Denis
9th December 2007, 22:11
1-0 la pauza...probabil se va termina 2-0...

nu cred ca mai primeste otelul gol in a doua repriza :D precum am zis....otelul nu va primi mai mult de un gol....si nici de inscris nu cred ca pot inscrie mai mult de un gol. sper intr-un egal pe final de meci...FORTA OTELUL!

tu26dor
9th December 2007, 22:14
mai fiorentina, tocmai era sa te contrazica fabiani :D

The_Blonde
9th December 2007, 22:18
nuuuuuuuuuuuuuuu

LazioRoma
9th December 2007, 22:18
vaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ce GOLLLL reuseste Tonyy mama otelu = 000000000000000000

LazioRoma
9th December 2007, 22:19
Campioniiii Campioniii Oleee Oleee Oleeeeee

tu26dor
9th December 2007, 22:20
nu cred ca mai primeste otelul gol in a doua repriza :D precum am zis....otelul nu va primi mai mult de un gol....si nici de inscris nu cred ca pot inscrie mai mult de un gol. sper intr-un egal pe final de meci...FORTA OTELUL!

nu prea ai nimerit-o...2-0... frumos golul lui toni

Denis
9th December 2007, 22:21
da:(:( din pacate se pare ca m-am inselat...otelul parea sa se fi mutat in jumatatea adversa de teren.

YoNuTzz
9th December 2007, 22:22
nu cred ca mai primeste otelul gol in a doua repriza :D precum am zis....otelul nu va primi mai mult de un gol....si nici de inscris nu cred ca pot inscrie mai mult de un gol. sper intr-un egal pe final de meci...FORTA OTELUL!

se pare k tocmai a primit...2-0

LazioRoma
9th December 2007, 22:22
mai e timp sa demonstreze si Fabbiani de ce este dorit la Nationala de Piti

Ess
9th December 2007, 22:24
gol din offside clar :groggy:

LazioRoma
9th December 2007, 22:30
Am Zisssssssssss Ca Da Si Fabbianiii Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooollllll lllllllllllllll C F R !!!!!!!!

tu26dor
9th December 2007, 22:30
mai e timp sa demonstreze si Fabbiani de ce este dorit la Nationala de Piti

uite ca a dat si fabbiani ;) 3-0

The_Blonde
9th December 2007, 22:31
am puterea sa strig tare FORZAAAAAAAAAAAAAAAAA OTELUL!

YoNuTzz
9th December 2007, 22:32
mda...3-0

Hard
9th December 2007, 22:32
Doamne ce crizati :cry:

LazioRoma
9th December 2007, 22:32
uite ca a dat si fabbiani ;) 3-0

Si da si Semedo unu asculta la mine :)

tu26dor
9th December 2007, 22:34
era sa o nimeresti acum...:D sa vedem ... mai este timp...

YoNuTzz
9th December 2007, 22:35
ma uitam acum...Otelul are 37 de goluri primite in 18 partide...

LazioRoma
9th December 2007, 22:35
da era :))

katalinkostel
9th December 2007, 22:35
Am fost *****i in pantaloni de cand am intrat pe teren......cum putem sa avem pretentii........Bine ca vine pauza de iarna,ca altfel eram vai mama noastra.!!!!!:groggy::groggy::groggy:

Ess
9th December 2007, 22:35
scor viciat de arbitri...:(
3 goluri din offside clar

Ess
9th December 2007, 22:35
3-1

The_Blonde
9th December 2007, 22:36
gooooooooooool pupa mama de lungan

LazioRoma
9th December 2007, 22:36
na-am nimerito

katalinkostel
9th December 2007, 22:36
Jula se bucura de parca ar fi 3-3.........:happy:happy:happy

tu26dor
9th December 2007, 22:36
am puterea sa strig tare FORZAAAAAAAAAAAAAAAAA OTELUL!

bravo!!!! uite un fan adevarat... otelul da golul de onoare... meritau si ei ceva pt frumusetea jocului.

Cra10veanu
9th December 2007, 22:37
de mult n-am mai vazut un meci frumos in liga I. felicitari ambelor echipe
frumos gol otelu

LazioRoma
9th December 2007, 22:39
chiar a fost un meci frumos

tu26dor
9th December 2007, 22:44
am vazut doar repriza a doua dar sunt de acord cu voi.

Denis
9th December 2007, 22:45
am avut eu dreptate ca oteulul nu da mai mult de un gol:D:P...off...a fost un meci greu pt otelul dar au aratat ca pot juca. bv otelul! felicitari si pt cfr! care dupa parerea mea are cele mai mari sanse de a iesi campioana romaniei in acest sezon.

LazioRoma
9th December 2007, 22:49
daca nu isi baga Borcea si becali nasu une stiu ei mai bine.. Da iese CFR campioana

Cra10veanu
9th December 2007, 22:51
LazioRoma tu nu erai stelist ? te-ai travestit ?

YoNuTzz
9th December 2007, 22:51
corect...meciul a fost frumos :ok:
in momentul de fata, dak se va juca doar pe teren in retur, CFR-ul are cele mai mari sanse sa devina campioana...

tu26dor
9th December 2007, 22:55
corect...meciul a fost frumos :ok:
in momentul de fata, dak se va juca doar pe teren in retur, CFR-ul are cele mai mari sanse sa devina campioana...

totusi...sa nu se bucure inca toata lumea... cfr are meci cu dinamo si steaua la bucuresti... sunt meciuri de 6 puncte pt. oricare din pretendentele la titlu. sa vedem ce face cu timisoara saptamana viitoare si mai vb... pana atunci, doar bravo cfr pt. ceea ce a realizat pana acum.

SweetMan
9th December 2007, 23:01
demonstratie de fotbal :yeah::ok:

Hard
9th December 2007, 23:03
totusi...sa nu se bucure inca toata lumea... cfr are meci cu dinamo si steaua la bucuresti... sunt meciuri de 6 puncte pt. oricare din pretendentele la titlu. sa vedem ce face cu timisoara saptamana viitoare si mai vb... pana atunci, doar bravo cfr pt. ceea ce a realizat pana acum.

pai dinamo va trage pt Steaua,nu se stie ? :D

tu26dor
9th December 2007, 23:07
pai dinamo va trage pt Steaua,nu se stie ? :D

hi hi

Bell
9th December 2007, 23:08
pai dinamo va trage pt Steaua,nu se stie ? :D

cum a tras buzau' ..:happy

no inceput cu dreptu' de retur... sper sa batem la Timisoara ca is intr-o pasa proasta acum... dar isi revin ei...

FORZA CFR!

Hard
9th December 2007, 23:12
nu ma,cum a tras si sezonul trecut :D probabil atunci nu aveai tv de nu stii.

Lordul
9th December 2007, 23:17
o noua victorie pt cfr care mai face un pas in lupta pentru titlu castigand 3p in plus fata de Timisoara...

corello
9th December 2007, 23:25
De acum incolo is 100% convins ca franarii iau campionatul
Chiar asteptam o relaxare(desi am spus 4-1,5-2)Nu se intampla asa pentru ca in deal is jucatori cu o mentalitate profesionista(un cuvant total necunoscut in rumenia)
Pai daca continua asa, astia din deal nu pierd nici un meci in tot campionatul
Ei cu banii si fotbalul de calitate iar noi cu autogolurile

Nightwish
9th December 2007, 23:25
Am fost *****i in pantaloni de cand am intrat pe teren......cum putem sa avem pretentii........Bine ca vine pauza de iarna,ca altfel eram vai mama noastra.!!!!!:groggy::groggy::groggy:

Nu fi rau cu ei, au avut lot de 16 jucatori pt. meciul asta si au fost si obositi ca niste caini dupa meciul din Cupa..
Meci frumos si victorie meritata a CFR. Bravo baieti !!!

ensic
10th December 2007, 01:36
Ei cu banii si fotbalul de calitate iar noi cu autogolurile

Mai Corello sa-ti duci la targ echipa ca nu ma mai uit in veci la meciurile lui "U"!
Am 27 de ani si sunt prea tanar sa mor de infarct!
Pe de alta parte dupa fiecare boacana dea voastra imi dau seama de ce tin cu CFR! :)
Sper sa va salvati de la retrogradare ca eu sigur n-o sa mai fiu telespectator la meciurile voastre caci spectator n-am fost de 20 de ani!

Forta CFR! Sper sa vedem in sfarsit o victorie clara si la Timisoara!

MagicTouch
10th December 2007, 13:27
Iubita, urata sau doar simpatizata CFR-ul are fara dar si poate cel mai frumos fotbal (dar si eficient) fotbal din liga I la ora actuala. "Mercenarii" de care vorbesc unii (cu invidie) isi fac datoria pe deplin si dovedesc ca sunt cu 3 clase peste "talentul" autohton din zilele de azi. Otelarii, in ciuda suparari unora dintre suporteri ar trebuii sa stea cu capul sus; si-au adus un aport substantial la un meci de toata frumusetea print-un joc deschis, curajos si ambitios. Mai bine o infrangere intr-un meci frumos de care ne vom aduce aminte peste ani decat un egal jalnic pe care lumea va dori sa-l uite maine.
La noi se vorbeste cu mandrie de Steaua care a castigat Cupa Camionilor Europeni...in Europa se vorbeste de Steaua - Barcelona si Juventus - Milan cele mai urate finale jucate vre-odata in cupele europene. Uneori pana si anumiti invinsi primesc mai multe aprecieri decat anumiti invingatori. Bravo CFR-ul, succes in continuare Otelul. Chiar si invinsi ati demonstrat fara prisosinta ca locul va este undeva sus in Liga I...comparativ cu acele "echipe" de 5 portari si 7 fundasi al caror loc ar fi undeva in Liga a IV-a (cu indulgenta)

Citizenkane
10th December 2007, 13:37
in primul rand am apreciat la acest meci , faptul ca s-a jucat curat ... si probabil e primul meci din cele 18 etape in care nu am vazut jucatori cazand suflati de vant si plangand 20 de min pt o lovitura inexistenta ...pe langa asta , nu au existat proteste la adresa arbitrului in timpul meciului si comentari la adresa arbitrajului dupa meci ...e ceva nou in liga lu' mitica
pe langa toate aceste plusuri , am avut ocazia sa ma uit la un meci frumos care arata altfel decat celelalte meciuri din Liga I ... foarte multa imaginatie in joc pt ambele echipe ..cu deschideri bune pe extreme si pase foarte fixe la jucator ...nu cum se joaca de obicei in liga 1 cu pase la intalnire (ce tampenie)
sper sa castige CFR campionatul pentru ca imi doresc sa vad echipa jucand cu o echipa puternica din europa , doar asa imi voi da seama daca CFR e echipa buna sau nu , pt ca , dupa parerea mea , si Sanatatea Cluj e de liga 1 la ce am fazut anul asta ....
dupa cum spuneam in alte topicuri ...se vede la o echipa cand se fac investiti serioase !

Dani3l
10th December 2007, 13:42
N-am vazut meciul fostei echipe STEAUA cfr,insa la asa scor,ce sa mai zici...:D Felicitari fostei echipe STEAUA cfr.:ok:

MagicTouch
10th December 2007, 14:03
dupa cum spuneam in alte topicuri ...se vede la o echipa cand se fac investiti serioase !

Banuiesc ca ai vrut sa spui investitii inteligente sau serioase gen "facute cu cap". Din punct de vedere financiar si altii au facut investitii serioase dar...daca au adus neseriosi, rezultatele au fost pe masura.

@Dani3l...ai prins si tu in gura niste muci postati de cineva pe forum despre Steaua CFR si acum te repeti ca un pick-up stricat si "scuipi" venin pe toate threadurile..asa sa nu zica lumea ca nu ai si tu internet.

Dani3l
10th December 2007, 14:06
Mai,atingere,vezi-ti de gunners tai...nu accept pareri de la cineva care are semnatura anti steaua...din pct de vedere al obiectivitatii tale.Acu,sush!;)

MagicTouch
10th December 2007, 14:12
Mai,atingere,vezi-ti de gunners tai...nu accept pareri de la cineva care are semnatura anti steaua...din pct de vedere al obiectivitatii tale.Acu,sush!;)

Cand o fii forumul tau atunci poti sa le si stregi..pana atunci...ia o pauza. Daca tu confunzi obiectivitatea cu o semnatura, atunci numai am nici o pretentie la tine. Scuze de deranj.

Citizenkane
10th December 2007, 15:43
N-am vazut meciul fostei echipe STEAUA cfr,insa la asa scor,ce sa mai zici...:D Felicitari fostei echipe STEAUA cfr.:ok:


CFR e o Stea ...steaua nu mai e Stea (daca intelegi aluzia )

Dani3l
10th December 2007, 15:47
Da,e..o stea.Super-mega echipa anorthosis a simtit-o:D

spartacus
10th December 2007, 15:53
dani3l....cum e in galerie la CFR ??
on topic: felicitari echipei. Rezultatul era previzibil, otelarii fiind suficient de obositi. Cel mai mult ma bucura golul lui Tony..

Dani3l
10th December 2007, 15:55
sparta:nu stiu,ca n-am fost...m-am uitat la ceva mai interesant:fotbal american.Cand o sa mearga si suporterul de tastatura aka nightwish,apoi,promit sa ma duc si eu:happy

spartacus
10th December 2007, 15:59
anul asta nu are sens sa te uiti ..Patriots oricum castiga tot. exact ca CFR-ul...
nu e tarziu sa incepi sa recunosti suprematia:)...

Citizenkane
10th December 2007, 16:03
Da,e..o stea.Super-mega echipa anorthosis a simtit-o:D

asa e ...doar ca anul asta va uitati la Champions Legue ..cum joaca cele 2 trenuri a Romaniei (CFR CLUJ si RAPID ) pe cand steaua ...va mai astepta 1 an ..2 poate 3 ... :P

Nightwish
10th December 2007, 16:06
sparta:nu stiu,ca n-am fost...m-am uitat la ceva mai interesant:fotbal american.Cand o sa mearga si suporterul de tastatura aka nightwish,apoi,promit sa ma duc si eu:happy

Esti batut in cap sau doar cretin? ( este o intrebare nu o afirmatie ) Sau ai o obsesie vis-a-vis de persoana mea?
Am fost la meciul de ieri, nu ca ar trebui sa-ti dau tie vreun raport. Si btw, nu te mai saturi de trolling? Esti penibil, ajung la concluzia ca retard ar fi un compliment pentru tine.
PS: las-o mai moale cu Steaua CFR ca este o jignire pentru toti suporterii CFR-isti sa fie asociata imaginea clubului cu cel mai penal club din istoria fotbalului romanesc.

Dani3l
10th December 2007, 16:06
spartacus:suprematia?stai flex,ca cfr o sa aiba mec ingrozitoare afara..si nu toata ziua,arbitreaza balaj...nu la toti le plac mancare de la "la liga".
citizen:asa ati zis si cu anorthosis,"jucam in grupele uefa,primavara europeana!" anorthosis v-a bagat la matineu:D Cfr profita de rezultatele Stelei si ale rapidului..altfel,jucam 7000 de tururi preliminare..bine,fotbalul romanesc profita...iti dai seama ca,la coeficient uefa,sunteti precum lovin si tony:praf:D
NIGHT:penal esti numai tu,poate si la propriu:D suporter de tastatura:happy

Citizenkane
10th December 2007, 16:08
spartacus:suprematia?stai flex,ca cfr o sa aiba mec ingrozitoare afara..si nu toata ziua,arbitreaza balaj...nu la toti le plac mancare de la "la liga".
citizen:asa ati zis si cu anorthosis,"jucam in grupele uefa,primavara europeana!" anorthosis v-a bagat la matineu:D Cfr profita de rezultatele Stelei si ale rapidului..altfel,jucam 7000 de tururi preliminare..bine,fotbalul romanesc profita...iti dai seama ca,la coeficient uefa,sunteti precum lovin si tony:praf:D

dap ...dar tu anul asta vei fi doar suporter de superbowl ...:D aia e situatia FUN ..oricum 1 pct in CL ..si Sanatatea CLUJ putea scoate :D

spartacus
10th December 2007, 16:11
dani3l...mai povestim. Deocamdata cum zicea Doftoru...lupta pentru locul 2 e interesanta;)
Atlfel, sunt de acord cu nw ca faza cu Steaua CFR e cel putin ciudata. Dar daca te ajuta la tranzitie, de ce nu?:D

Si cu asta va las ca ma incoltesc chestiile telurice...
forza CFR!!!

Nightwish
10th December 2007, 16:14
spartacus:suprematia?stai flex,ca cfr o sa aiba mec ingrozitoare afara..si nu toata ziua,arbitreaza balaj...nu la toti le plac mancare de la "la liga".
citizen:asa ati zis si cu anorthosis,"jucam in grupele uefa,primavara europeana!" anorthosis v-a bagat la matineu:D Cfr profita de rezultatele Stelei si ale rapidului..altfel,jucam 7000 de tururi preliminare..bine,fotbalul romanesc profita...iti dai seama ca,la coeficient uefa,sunteti precum lovin si tony:praf:D
NIGHT:penal esti numai tu,poate si la propriu:D suporter de tastatura:happy

Intamplator, am fost la meciul de aseara pe stadion... Tu ma faci pe mine suporter de tastatura: la cate meciuri de-ale stelei ai fost sezonul asta pe stadion?

Lordul
10th December 2007, 16:17
Cfr-ul a fost clar peste Otelul , ce s-o mai intoarcem de altfel pot sa spun in gura mare : ,,Cfr e campioana " ,,Cfr e campioana "

Dani3l
10th December 2007, 16:19
Mai,suntem offtopic si vine nenea asta ,suporter de canapea,tastatura,dorinta noptii...si ne reclama:happy
citizen:las,ca vedem pe cfr daca joaca in grupele CL,cate puncte o sa scoata,tinand cont ca va intra din urna a 4 a....sanatatea?poate la football manager dupa ce-ai jucat vreo 15 sezoane...adica prin sezonul 2023:happy
sparta:nu disper daca cfr ia titlu,de la vara,se incepe din nou:P insa cantati prea devreme victorie...in retur aveti la Steaua,la dinamo,caruia n'o sa-i mai puteti cere PUBLIC sa va lase sa castigati.:D nici farmecul vietii nu e de lepadat..+ deplasare la urziceni.Sa vedem cine va rade mai bine la urma.;) Chiar daca o sa luati titlu ,in fotbalul romanesc,veti ramane tot o echipa de un titlu..:D e ca si cum manchester city ar lua premier league,degeaba.Tot Man Utd,Liverpool,Arsenal sunt fotbalul englez.;)

Lordul
10th December 2007, 16:25
Dani3l si daca dupa acest titlu vor urma si altele intrucat la Cfr exista un proiect intins pe mai multi ani, cand Muresan a preluat Cfr Cluj a declarat ca in 3 ani va juca in Uefa si s-a tinut de cuvant .

Si sa nu uitam ambiitilile incredibile ale cfr-istilor de a juca in urmatorii 5 ani o finala de Liga Campionilor

Dani3l
10th December 2007, 16:39
Da,si gigi a zis multe...la fel borcea,copos si altii ca ei.:Da,a ajuns in uefa...in turul 1 preliminar:)) asa cum a ajuns si otelul cu mai putini bani:happy
Hai,gata!3-1.Atat:)

Lordul
10th December 2007, 16:44
da diferenta e ca Muresan si-a respectat prima parte a promisiunii acum de vazut daca-n intervalul 2008-2013 va reusi acelasi lucru , oricum nu cred ce s-a auzit de buget de 100 de milioane de euro

MagicTouch
10th December 2007, 17:05
In plus de asta Muresan plateste si da prime la TOTI jucatorii pe cand alti "patroni' de club isi compara vechea turma cu cea noua :happy:happy. Vinde oi batrane si schioape si cumpara carlani. Acum numai e "oaste romaneasca" acum sunt oi batrane :headbang:. Nightwish, Spartacus, CitizenKane et comp... nu stiu de ce va coborati la nivelul unui pusti cu minte de gradinita care a scapat la butoiul de varza acra al maicasi, s-a imbatat si acum vine sa caute cearta pe net pentru ca nu stie unde si-a uitat suzeta.

Dani3l
10th December 2007, 17:17
Mai,asta care se atinge...vrei sa-mi demonstrezi cat esti de badaran!?Bravo,ai reusit:ok: Insa,acu,termina,exprimari precum "muci","ciclu" ,nu se folosesc intr-o comunitate civilizata..stiu ca ti-e greu sa te comporti civilizat,insa,voi aprecia straduinta.

MagicTouch
10th December 2007, 17:34
ciclu poate are sor-ta sau ******;) intreaba-le diseara,asta daca nu esti de sex feminin si treci prin acest moment..:D


Multumesc ca mi-ai aratat tu cum sa ma comport civilizat. Esti un exemplu demn de urmat :happy:happy. Mai ai frati?
CFR CAMPIONA!!!! Bravo CFR, bravo conducerea, bravo suporterii!!!

BAK
10th December 2007, 17:52
anul asta nu are sens sa te uiti ..Patriots oricum castiga tot.


pana in finala, cand o sa dea de ai mei:D

Hard
10th December 2007, 17:58
CFR CAMPIONA!!!! Bravo CFR, bravo conducerea, bravo suporterii!!!

S-a terminat campionatul ?:D

MagicTouch
10th December 2007, 18:12
S-a terminat campionatul ?:D

Mai ai sperante la altceva?!? :P

Hard
10th December 2007, 18:58
da,sa nu castige ungurii.

Bell
10th December 2007, 19:08
In plus de asta Muresan plateste si da prime la TOTI jucatorii pe cand alti "patroni' de club isi compara vechea turma cu cea noua :happy:happy. Vinde oi batrane si schioape si cumpara carlani. Acum numai e "oaste romaneasca" acum sunt oi batrane :headbang:. Nightwish, Spartacus, CitizenKane et comp... nu stiu de ce va coborati la nivelul unui pusti cu minte de gradinita care a scapat la butoiul de varza acra al maicasi, s-a imbatat si acum vine sa caute cearta pe net pentru ca nu stie unde si-a uitat suzeta.

Aceisi nedumerire o aveam si eu.. dar tu ai exprimat-o mult mai plastic... :happy

Ce a fi in viitor si ce vom face in CL, daca vom ajunge vom vedea... bine ca am batut, am luat punctele si acum speram sa facem o figura frumoasa la Timisoara...

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!