PDA

View Full Version : Etapa 18: Poli Iasi - Poli Timisoara



delaparis
3rd December 2007, 22:10
Duminica: 09.12 2007
15:30 Poli Iasi - Poli Timisoara
TELESPORT

YoNuTzz
4th December 2007, 02:37
va fi un meci destul de echilibrat...
as spune un X2 :ok:

six
4th December 2007, 09:03
Am votat doi la plezneala....iasu face parte tot din categoria Faru asa ca nu cred ca suntem capabili sa-i batem,parerea mea.....:rolleyes:
PS salutari lu Be@ :floricica:

Elphax
4th December 2007, 11:57
castiga Poli !!!!! (Iasi) :(

vlad1607
4th December 2007, 16:00
1 X si cam atat.

me
4th December 2007, 22:49
cu "putin" noroc poate scotem de un egal..:)

OM
5th December 2007, 13:01
cu "putin" noroc poate scotem de un egal..:)

Doamne da! Asta in cazul si sper sa nu mai avem accidentati dupa meciul din cupa de la Buzau.

Ferko
6th December 2007, 19:38
De la acest meci nu ma astept la spectacol fotbalistic. Scorul chiar nu ma intereseaza, dar pe cei din Iasi ar cam trebui sa-i intereseze daca nu vor sa joace la matineu de la anul.

Ramirez
6th December 2007, 20:01
1 solist

me
6th December 2007, 20:57
pai sa vedem: n-avem inchizator (shroj accidentat si alexa suspendat) karamyan suspendat, si incerti popa, radoi, rusici, mansour (bine, el nu se pune oricum)..plus, la cum am vazut terenulla meciul din cupa cu rapid, o sa fie si ala cam varza (daca ploua/ninge cumva) - deci mijlocasii nostri masivi (torje, aliuta, abiodun) se vor descurca de "minune"..deci atept "minunea"
1-1 :)

vlad1607
6th December 2007, 23:48
Promovarea lui Pulhac, Radu Stefan si Ropotan de la echipa doua i-a facut pe conducatorii echipei din Stefan cel Mare sa puna mare pret pe sectorul juvenil. Astfel, Conel Dinu a obtinut zilele acestea saptamina semnatura a trei jucatori de la CFR Timisoara, fotbalisti care au fost tinuti sub observatie timp de un an. Dragalina, fundas central (20 de ani), Parfenie, mijlocas central (20 de ani) si Grigore, atacant (21 de ani) au devenit jucatorii echipei campioanei, ei semnind contracte, personal, chiar cu directorul tehnic, Cornel Dinu. “Am luat niste pusti de la Timisoara , care sint talentati. Dar nu numai din Timisoara o sa luam, urmarim jucatori din toata tara ”, a declarat “Procuroru” pentru FANATIK. Aflind de aceste transferuri, patronul lui Poli Timisoara, Marian Iancu, s-a suparat foarte tare, spunindu-le apropiatilor ca nu este posibil ca fotbalisti din Timisoara sa nu joace la echipa fanion a orasului, ci sa ajunga in curtea unei rivale.

edd
6th December 2007, 23:55
Promovarea lui Pulhac, Radu Stefan si Ropotan de la echipa doua i-a facut pe conducatorii echipei din Stefan cel Mare sa puna mare pret pe sectorul juvenil. Astfel, Conel Dinu a obtinut zilele acestea saptamina semnatura a trei jucatori de la CFR Timisoara, fotbalisti care au fost tinuti sub observatie timp de un an. Dragalina, fundas central (20 de ani), Parfenie, mijlocas central (20 de ani) si Grigore, atacant (21 de ani) au devenit jucatorii echipei campioanei, ei semnind contracte, personal, chiar cu directorul tehnic, Cornel Dinu. “Am luat niste pusti de la Timisoara , care sint talentati. Dar nu numai din Timisoara o sa luam, urmarim jucatori din toata tara ”, a declarat “Procuroru” pentru FANATIK. Aflind de aceste transferuri, patronul lui Poli Timisoara, Marian Iancu, s-a suparat foarte tare, spunindu-le apropiatilor ca nu este posibil ca fotbalisti din Timisoara sa nu joace la echipa fanion a orasului, ci sa ajunga in curtea unei rivale.

ce legatura are acest articol cu meciul poli iasi-poli timisoara? :mda:

...chiar daca ne lipsesc o multime de jucatori eu cred ca vom invinge la iasi!!!

paul30
7th December 2007, 09:41
Am pus 2 din optimism desi la cum jucam in deplasare trebuie sa ne bucuram de un egal.

Leo
7th December 2007, 11:33
cred ca 1 solist

Benny
7th December 2007, 13:50
Cred ca acest meci are o favorita certa: Poli Iasi.

Ferko
7th December 2007, 16:32
Ambele echipe joaca pe acelais teren, deci conditiile legate de teren nu se pun. Evident prima sansa o are echipa timisoreana, dar iesenii sunt cu cutitul la os...

six
7th December 2007, 17:38
doar la misto 1-2 :D....in schimb pe bune vorbind :headbang:

Poli Timisoara
7th December 2007, 18:22
1...in cel mai fericit caz X...de ce?...ca suntem penibili in deplasare !

boni2204
7th December 2007, 23:22
vad ca unii suporteri timisoreni nu cred in victoria echipei favorite, dar nici eu nu prea cred in victoria iasului, doar o minune poate sa aduca 3 puncte iasului, dar speranta moare ultima.....

Marcus99Narci
7th December 2007, 23:58
5-0 pentru poli. Dupa meci vedem pentru care din ele :P

andrei1921tm
8th December 2007, 00:05
sigur nu are cum sa fie scorul asta. Poli Timisoara a inscris in toate meciurile, si numai steaua nu a fost in stare sa ii dea gol.Eu cred ca ambele echipa o sa inscrie.

dannyreddog
8th December 2007, 01:20
Lupta dintre cele doua "Poli" ale primei ligi,sa vedem ce se va intampla...

Denis
8th December 2007, 09:28
poli iasi nu poate spera la mai mult de un egal. abea a reusit sa revina etapa trecuta de la 0-2 cu otelul terminand la egalitate 2-2. timisoara va fi greu de oprit. timisoara spera sa prinda clujul din urma si vor face tot posibilul sa castige aceasta partida. sunt de parere ca poli timisoara va iesi invingatoare duminica seara.

six
8th December 2007, 10:25
vad ca unii suporteri timisoreni nu cred in victoria echipei favorite, dar nici eu nu prea cred in victoria iasului, doar o minune poate sa aduca 3 puncte iasului, dar speranta moare ultima.....stai relax men ca nu ne predam asa usor cu increderea dar prestatia echipei noastre cu echipe mai mici(dpdv al clasamentului si financiar)lasa de dorit :confused:.....draqu stie de ce......:angry:

Zauri
8th December 2007, 11:35
2 solist.Ambele echipe trec printr-o perioada nu tocmai fasta insa Timisoara are un plus in ceea ce priveste valoarea lotului...CealaltaPoli e la vale rau...echipa nu ,antrenor nu, investitori nu, public nu...

za_horse
8th December 2007, 12:44
2, trebuie sa ne ajute vecinii, dupa teapa trasa cu farul ne datoreaza asta!!!

Observatorul
8th December 2007, 19:13
De data asta Timisoara va castiga fara probleme ,spre surprinderea unor ''lucizi,,

DanielAndrei
9th December 2007, 12:50
de ar juca astia ai nostri mai cu ambitie putem pune probleme timisorenilor, dar daca vom juca ca in meciul cu Rapid, ne asteapta B-ul :(

andrei1921tm
9th December 2007, 14:32
Stai linistit...au vazut ei, si le-a explicat prea bine Popa cum e cu Poli...el are ochiul format, daca jucati ceva, orice, o idee...aparare, atac...etc ne bateti, dak jucati haotic egal....daca jucati penibil si ne ajuta si arbitrul va batem.

edd
9th December 2007, 15:03
putin optimism chiar nu ar strica... chiar daca in ultimele doua meciuri ne-am facut de ras,cred ca a venit momentul sa se revenim, trebuie sa ne revenim si sa avem un moral bun inaintea meciului cu cfr!!! FORZA VIOLA!!!

Vlad
9th December 2007, 16:48
1-0 pentru Iasi pana acum, au deschis repede scorul

vlad1607
9th December 2007, 16:58
hai cu golul 2 :D

poli-umt
9th December 2007, 17:21
Asa au facut si in returul ultimului sezon,spre sfarsit au picat de tot,sunt la pamant si acum,iar la ora actuala iar bate si o echipa de liga a 4-a.Sunt dezgustat si dezamagit de cum joaca echipa si cu tot respectul pt. Uhrin acum sunt de acord cu Iancu,ca echipa sa nu-si primeasca primele!

tu26dor
9th December 2007, 17:21
1-0 pt iasi. bravo baieti.... faptul ca nu e 2-0 la pauza e posibil sa ii coste pe ieseni acest lucru.

poli-umt
9th December 2007, 17:39
Un pic s-au fortat si deja 1-1,daca ar face asa la fiecare meci...oricum prima repriza lea apartinut gazdelor care zic eu,au fost mai buni ca noi pana acum chiar daca noi am egalat.

Ferko
9th December 2007, 17:44
Nu mai este egal, a fost, dar s-a gatat. Cu cat ii plateste Iancu pe comentatori sa urle in halul in care o fac ? La golurile lui Poli Iasi au zis si ei ca-i gol dar cu durere-n glas.

poli-umt
9th December 2007, 17:57
Pai nu uita ca sunt bucuresteni ca Iancu. :-)

tu26dor
9th December 2007, 18:03
ce comentatori de doi lei... numai timisoara e in gura lor...

razwan_vs
9th December 2007, 18:06
2-1...:(

gab
9th December 2007, 18:07
egaleaza timisoara ;)

Ferko
9th December 2007, 18:22
Special pentru comentatori : MERGETI intr-un colt sa nu va vada nimeni si plangeti in hohote ! Halal comentatori, nici Iancu n-ar fi reusit sa comenteze atat de partinitor !

syms
9th December 2007, 18:23
Forza POLI IASI! In sfarsit 3 puncte intr-un meci important.

vlad1607
9th December 2007, 18:27
orice minune nu tin decat cateva etape...dupa egalul super norocos de la CT,eliminarea din Cupa a venit acum si infrangere la IS...pe tobogan in jos....catre locurile obisnuite..7,8.....:ok:

Bravo Iasu' :)

cip_81
9th December 2007, 18:28
Iar a pierdut echipa cu multe nume? Un tur intreg i-a trebuit ca sa ajunga acolo unde ii este locul...6-7.

Ferdininho
9th December 2007, 18:43
:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang: Silenzio stampa!

Nightwish
9th December 2007, 18:46
Ce pana mea se intampla cu Poli Timisoara? Azi face un meci super bun si maine joaca infect... Imi era frica un pic la meciul Poli Tm - CFR, acuma nici nu stiu ce sa mai cred...

Ferko
9th December 2007, 18:50
Ce pana mea se intampla cu Poli Timisoara? Azi face un meci super bun si maine joaca infect... Imi era frica un pic la meciul Poli Tm - CFR, acuma nici nu stiu ce sa mai cred...Numai Iancu stie, eventual Chivorchian si Rosianu, in rest e tacere...

me
9th December 2007, 19:11
cu "putin" noroc poate scotem de un egal..:)

cum spuneam, cu putin noroc scoteam un egal..n-am avut (ratarea lui bucur sau luftul lui rusici), prin urmare victorie logica a gazdelor..

gheorghe
9th December 2007, 19:53
Iancule, sincide-te cu tot cu pocnitorile care le-ai adus la Timisoara! Iti bati joc de un nume...POLI TIMISOARA! Acum doua saptamani eram de parere ca POLI sta in 5 FOTBALISTI! M-am inselat, imi cer scuze: POLI sta in KARAMIAN! :no: E singurul FOTBALIST din lotul lui POLI! Restul...umplutura penibila, rejectati de alte echipe ca idioti notorii si ajunsi la Timisoara pe post de fotbalist.:angry:Domnilor din conducerea lui POLI, dati-le acestor NIMENI fisa postului, sa stie si ei cam ce ar trebui sa faca in timpul meciului.:(

Pe onoarea mea, pe nenorocitii astia care isi spun fotbalisti ar trebui sa ii prindem pe strada si sa ii batem pentru ca, la urma urmelor, DE NOI ISI BAT JOC!:rosu:

JABBA, lasa pe altcineva sa se ocupe de fotbal in cadrul clubului, tu esti depasit complet! Problema NU o reprezinta arbitrii, problema reala este lotul incropit de tine (nu de vreun antrenor, nu!). Daca vrei performanta, lasa-l pe Uhrin (sau orice alt antrenor) sa isi aduca jucatorii doriti.:mda:NU MAI IMPUNE TRANSFERURI DE JUCATORI EXPIRATI DIN CAMPIONATUL INTERN IN CONTUL AFACERILOR VEROASE PE CARE LE AI CU ALTI PRESEDINTI DE CLUB!:rosu: E deja penibil ce faci...cu aceasta politica te va zbura Deripaska de la conducerea afacerilor lui din Romania! Nu ca nu mi-as dori acest lucru...dar nu cu pretul sacrificarii POLITEHNICII TIMISOARA!

Ma voi duce la meciul cu CFR doar pentru ca ma intalnesc cu prietenii la stadion. NU MERITATI BANII PE CARE I-AM DAT PE POLICARD! Eu am lucrat pentru ei. Voi?...o gasca de nenorocitii cu impresii de mare fotbalist!:rosu:

six
9th December 2007, 19:59
...si uite asa am pierdut din nou,la revedere europa.......ma phoot in el de fotbal cu asemenea ratati.....mergeti dracu care vreti in europa ca noi nu avem fata de asa ceva,bau :scsa: :mda: :headbang:

YoNuTzz
9th December 2007, 20:08
intradevar, timisoara s-a revansat in fata suporterilor dupa eliminarea din cupa de catre buzau...:drak:

edd
9th December 2007, 20:18
sunt prea suparat sa pot sa scriu ceva despre meci....vorbim altadata :(

Ferko
9th December 2007, 20:47
Iancule, sincide-te cu tot cu pocnitorile care le-ai adus la Timisoara! Iti bati joc de un nume...POLI TIMISOARA! Acum doua saptamani eram de parere ca POLI sta in 5 FOTBALISTI! M-am inselat, imi cer scuze: POLI sta in KARAMIAN! :no: E singurul FOTBALIST din lotul lui POLI! Restul...umplutura penibila, rejectati de alte echipe ca idioti notorii si ajunsi la Timisoara pe post de fotbalist.:angry:Domnilor din conducerea lui POLI, dati-le acestor NIMENI fisa postului, sa stie si ei cam ce ar trebui sa faca in timpul meciului.:(

Pe onoarea mea, pe nenorocitii astia care isi spun fotbalisti ar trebui sa ii prindem pe strada si sa ii batem pentru ca, la urma urmelor, DE NOI ISI BAT JOC!:rosu:

JABBA, lasa pe altcineva sa se ocupe de fotbal in cadrul clubului, tu esti depasit complet! Problema NU o reprezinta arbitrii, problema reala este lotul incropit de tine (nu de vreun antrenor, nu!). Daca vrei performanta, lasa-l pe Uhrin (sau orice alt antrenor) sa isi aduca jucatorii doriti.:mda:NU MAI IMPUNE TRANSFERURI DE JUCATORI EXPIRATI DIN CAMPIONATUL INTERN IN CONTUL AFACERILOR VEROASE PE CARE LE AI CU ALTI PRESEDINTI DE CLUB!:rosu: E deja penibil ce faci...cu aceasta politica te va zbura Deripaska de la conducerea afacerilor lui din Romania! Nu ca nu mi-as dori acest lucru...dar nu cu pretul sacrificarii POLITEHNICII TIMISOARA!

Ma voi duce la meciul cu CFR doar pentru ca ma intalnesc cu prietenii la stadion. NU MERITATI BANII PE CARE I-AM DAT PE POLICARD! Eu am lucrat pentru ei. Voi?...o gasca de nenorocitii cu impresii de mare fotbalist!:rosu:
Lasa nu te necaji ca in intersezon o sa faca Iancu , Borcea, Becali si Copos niste schimburi de jucatori si se intaresc toate ...

gheorghe
9th December 2007, 20:59
La 4 ani eram pe stadion cu tatal meu la meciul cu Celtic! In 1990 eram la Atletico, in '92 chiuleam de la scoala ca sa vad POLI Timisoara in meciul cu Real si nu pe Real...! Credeam ca voi retrai acele vremuri insa, pe zi ce trece realizez ca acest lucru este o himera. POLI, actuala POLI cu looseri care imbraca saptamana de saptamana tricoul violet NU ARE NICI O SANSA SA ACCEADA IN CUPELE EUROPENE! A ajuns sa imi fie dor de AEK - ul lui Dobos, macar la aia nu te asteptai la minuni iar atunci cand batea o echipa din primele 5 realizai ca fotbalul este frumos! Sper ca cineva sa ia atitudine fata de actuala situatie de la echipa. Intrebarea e: CINE???

manu10
9th December 2007, 22:36
nea Iancule, da-l ma afara pe Aliuta ala ca tot stelist prost a ramas!:rosu:
nea arbitru :jerk:
asta pt ca la fauturile de cartonas ale gazdelor ai uitat sa arati galben iar la fauturile care nu prea erau de carton ale oaspetilor n-ai ezitat sa le arati!

kkrrss2003
9th December 2007, 23:02
Cu tot respectul .. dar articolul despre acest meci e INFECT.. cine i analfabetul care pe linga ca a redactat articolul l a si postat!?!?!? Este incoerent total si partinitor! Pacat de acest site ca decade pe masura ce trece timpul .... De 2 ani n am vazut ceva mai penibil :rosu:

boni2204
9th December 2007, 23:45
victorie meritata a iasului, iar scorul este mincinos trebuia sa fie mult mai mare, dar e bun si asa tot 3 puncte
mai vad unii care dau vina pe arbitru, dar nu se uita ca timisoara nu a iesit din terenul ei in prima repriza, sincer imi pare rau de timisoara si de urhin pe care il consider un antrenor f bun, dar cum zicea chiar un timisorean ii mai trebuie si jucatori

Poli Timisoara
10th December 2007, 09:06
victorie super meritata a moldovenilor...bafta ionut popa pe mai departe ! MU1E MARIUS POPA...ESTI PENIBIL !

DanielAndrei
10th December 2007, 09:56
halal poster de meci...uitati-va la cum il surprind pe Canu

2stupiddogs
10th December 2007, 11:17
Bine ca nu a mai ramas DECAT un joc din "turul" acesta!O MARE nedumerire(de fapt mai multe):ce cauta intr-un lot de divizia A jucatori precum aliuta,ratiu,latovlevici (si ma opresc aici pentru a nu enumera 8-9 "jucatori"!)???Cum se poate ca un club cu "pretentii" sa nu aibe un antrenor de portari?Chiar nimeni nu observa ca orice sut pe spatiul portii se transforma in gol?!

San Cristobal
10th December 2007, 13:05
La 4 ani eram pe stadion cu tatal meu la meciul cu Celtic! In 1990 eram la Atletico, in '92 chiuleam de la scoala ca sa vad POLI Timisoara in meciul cu Real si nu pe Real...!

4-16-31...sa le joci la 6 din 49 ...:D

MagicTouch
10th December 2007, 13:43
Daca vor mai avea probleme in ce priveste denumirea echipei ar putea sa o schimbe in Poli "Mama Ranitilor" Timisoara !!
Pe cat de frumos joaca acasa pe atat de penibili sunt in deplasare. Asta clar nu este echipa de cupe europene. Mai este mult de lucru la Timisoara iar vina CLAR nu este a lui Uhrin. Banuiesc ca omul a adus la echipa disciplina, munca si ambitie...iar cum jucatorul roman de fotbal nu are asemenea cuvinte in vocabular....nu m-ar mira sa-l sape sa scape de el. In ce ma priveste mai degraba m-as debarasa de 6-7 jucatori de la Poli decat sa il dau afara pe Uhrin. A fost un meci dupa care un ochi rade, altul plange...i-mi plac ambele echipe din motive diferite.

Dani3l
10th December 2007, 14:40
Felicitari echipei venite de la Bucuresti,sunt pe "val".:D

2stupiddogs
10th December 2007, 14:53
:shocked: Zau?Din bucuresti? Atunci sa ne.....traiesti!:evil:

MagicTouch
10th December 2007, 15:07
:shocked: Zau?Din bucuresti? Atunci sa ne.....traiesti!:evil:

Dai pace Banatean...daca te uiti la tot ce a postat azi e clar ca i-a venit ciclul si e intr-o pasa proasta....ori se ia de CFR ori de voi. Invidia bat-o vina...nu vezi mlastina din gradina ta dar vezi noroiul din curtea altora. Iar daca nu e deloc...inventezi ;)

Dani3l
10th December 2007, 15:11
atingere,bat-o vina de cratima... poate "da-i",ar fi cazul sa atingi dex-ul:D
Ai dreptate...mor de invidie,o echipa care a jucat in CL,a castigat peste 20 de titluri de campioana a romaniei,cupa campionilor..sa fiu invidios pe o echipa care n-a castigat nimic(fosta STEAUA cfr,actuala cfr cluj) e ca si cum tu,fan al lui arsenal ai fi invidios pe rezultatele lui coventry city...:happy esti?:lol:
ciclu poate are sor-ta sau ******;) intreaba-le diseara,asta daca nu esti de sex feminin si treci prin acest moment..:D

MagicTouch
10th December 2007, 15:17
atingere,bat-o vina de cratima... poate "da-i",ar fi cazul sa atingi dex-ul:D
Ai dreptate...mor de invidie,o echipa care a jucat in CL,a castigat peste 20 de titluri de campioana a romaniei,cupa campionilor..sa fiu invidios pe o echipa care n-a castigat nimic(fosta STEAUA cfr,actuala cfr cluj) e ca si cum tu,fan al lui arsenal ai fi invidios pe rezultatele lui coventry city...:happy esti?:lol:
ciclu poate are sor-ta sau ******;) intreaba-le diseara,asta daca nu esti de sex feminin si treci prin acest moment..:D
Da...ai dreptate...nu e ceva temporar...asa esti tu nesimtit si lipsit de buna crestere din nastere. Hey, bine ca ai vazut greseala mea...pun o vorba buna la mos gerila ptr tine. banuiesc ca de mult iti doresti o suzeta noua.
peste 20 de titluri de campioana a romaniei...Te uimeste si pe tine ce pot realiza unii cand fura pana le-a sta ceasul la mana, nu-i asa???
Acum fugi, numai sta pe la calculator ca iar te prinde mamica si te taie de la portia de desene animate drept pedeapsa.

radcom
10th December 2007, 16:43
nea arbitru :jerk:
asta pt ca la fauturile de cartonas ale gazdelor ai uitat sa arati galben iar la fauturile care nu prea erau de carton ale oaspetilor n-ai ezitat sa le arati!

Te cred ca esti suparat, dar nu ai deloc dreptate.:(

manu10
10th December 2007, 21:20
Felicitari echipei venite de la Bucuresti,sunt pe "val".:D

rade ciob de oala sparta ....:happy

manu10
10th December 2007, 21:22
Te cred ca esti suparat, dar nu ai deloc dreptate.:(
pai tu ai fost prea fericit ca mai dai atentie cartonaselor :P

codrind
13th December 2007, 19:19
De data asta Timisoara va castiga fara probleme ,spre surprinderea unor ''lucizi,,



Tu fiind ...sub influenşa :scsa: http://suporteri.ro/images/smilies/alcool.gif- erai trans-lucid sau poate doar :ciocan: sau prenandezul era expirat!! :rosu: