PDA

View Full Version : Parazitii - Slalom printre cretini



Vlad
2nd December 2007, 04:12
Nu stiu cum se face ca nu am auzit mai devreme de aparitia albumului, dar niciodata nu e prea tarziu. Nu am apucat sa-l ascult, dar o voi face foarte curand :D

Ce parere aveti despre noul album de la Parazitii? Chiar is curios...

r0bby
2nd December 2007, 09:54
Nu stiu,am ascultat cateva piese pe youtube.Ar trebui sa fie un album bun.

Datenshi
2nd December 2007, 11:02
Chiar este. Mai putin piesele in engleza care nu sunt foarte stralucite.

Tyler Durden
2nd December 2007, 11:04
De ziua ta, e preferata mea deocamdata.

Dani3l
2nd December 2007, 13:01
Mesaj pentru Europa- e o melodie putin magulitoare la adresa fanilor rapidului...lebede ,alea alea:D

irinaidu
2nd December 2007, 13:14
habar nu aveam ca exista un nou album. mersi de info!

Vlad
2nd December 2007, 14:07
Am ascultat deja jumate din album si mi se pare fain iar melodiile din engleza de la ei tot timpul mi-au placut. Au un accent inimitabil si hilar. Plus ca au featuring-uri cu Killa Kela sau Cilvaringz si Shabazz asociati cu Wu-Tang.

YoYoyOi
2nd December 2007, 14:17
De ziua ta, e preferata mea deocamdata.

aia imi place si mie cel mai mult :D

am ascultat zilele trecute intreg albumul de cateva ori. E foarte reusit si am si retinut anumite expresii extrem de interesante :D

Tyler Durden
2nd December 2007, 14:18
Mesaj pentru Europa- e o melodie putin magulitoare la adresa fanilor rapidului...lebede ,alea alea:D
se vede ca locuiesti in turnul de fildes, daca ai mai iesi din cand in cand afara ai avea suprize mari...

Gontel
2nd December 2007, 19:58
Acelasi stil inconfundabil Parazitii, caterinca la maxim. Dar as mai vrea sa vad si altceva, in afara de caterinca. Pot sa zic insa "Slalom printre cretini" > "Confort 3". Albumul a fost lansat oarecum in anonimat pt a se evita pirateria excesiva pe net.

Piesele mele preferate de pe acest album sunt: Mesaj pentru Europa, De ziua ta, Total dubios. Imi place si monologul lui Micea Badea.

YoYoyOi
2nd December 2007, 20:05
da :D si Badea a fost tare de tot :happy

Mie mi-a mai placut si aia fara resentimente (parca) :D

De fapt toate sunt bune, cu exceptia colaborarii cu cei de la WU, parca nu se prea imbuca partile straine cu cele romanesti...

razwan_vs
2nd December 2007, 21:50
fff tare albumul....mie imi place unul pt toti ..:)