PDA

View Full Version : ROMANIA - Polonia: 38-33



resita
30th November 2007, 07:21
Ultimul meci al Romaniei in Grupa D va avea loc marti de la ora 21:30

Discutii despre acest meci aici.

dan555
3rd December 2007, 16:40
normal ca va castiga!!!va iesi prima in grupa cu cel mai mare punctaj!!1!!SUCCES ROMANIA!!!!:D

YoYoyOi
3rd December 2007, 19:02
asta se presupune a fi cel mai tare meci al grupei, dar dupa meciul cu China, sper sa nu fie altul mai "tare" :rolleyes:

mikeyy
3rd December 2007, 21:03
Vom castiga grupa fara probleme!

resita
3rd December 2007, 21:07
Daca Polonia bate azi China, maine va fi care pe care pt. cele 2 pct.

resita
3rd December 2007, 22:38
meciul cu Polonia este foarte important pentru noi, trebuie sa castigam si sa mergem in grupa principala cu 2 pct.

ambele echipe se califica de la noi din grupa dar castigatoarea va intra in grupa principala cu 2 pct. in timp ce invinsa cu 0

HAI ROMANIA :yeah::yeah::yeah::yeah:

Adi Da Samraj
4th December 2007, 00:31
Vom castiga meciul fara probleme !

rob_din
4th December 2007, 00:31
POL este o echipa cu care n-am avut niciodata probleme. Sincer m-a mirat rezultatul de azi al polonezelor, dar nu vad cum ar putea sa ne puna noua probleme.

Sentient7
4th December 2007, 02:07
Polonia s-a aparat azi bine si dupa ce le-a luat tare pe chinezoaice la inceput,acestea s-au pierdut.sper sa ii dam pe sus la portarita aia poloneza ca chinezoaicele au facut-o mare pe jos...

resita
4th December 2007, 06:47
POL este o echipa cu care n-am avut niciodata probleme. Sincer m-a mirat rezultatul de azi al polonezelor, dar nu vad cum ar putea sa ne puna noua probleme.

numai anul acesta le-am batut de 3 ori :D

Gabri3l
4th December 2007, 12:19
batem azi si Polonia si suntem in grafic...HAI ROMANIA!

TenisFan
4th December 2007, 12:29
Nici nu se va arunca de la 9 m... :( Contra-atacuri mega fulger cu Maier si Galca in prim-plan... Plus jocul cu Galca la pivot ne vor detasa cam la 7-10 goluri distanta... :( :shocked: :groggy:

Sorin Blaj
4th December 2007, 12:38
Ieri am pierdut meciul doi, deoarece credeam ca vor fi din doua in doua zile. Totusi, trei meciuri in trei zile? De aici si strategia lui Tadici de a odihni unele jucatoare.

resita
4th December 2007, 12:38
Nici nu se va arunca de la 9 m... :( Contra-atacuri mega fulger cu Maier si Galca in prim-plan... Plus jocul cu Galca la pivot ne vor detasa cam la 7-10 goluri distanta... :( :shocked: :groggy:

ca sa joci pe contra-atac trebuie sa ai aparare buna, in meciul cu china chiar apararea ne-a tradat, in cel cu tunisia a fost OK.

si eu cred ca vom castiga acest meci, dar nu chiar asa de usor

Marcus99Narci
4th December 2007, 14:35
Succes fetelor si sa le tinem pumnii. Cu o victorie azi suntem cu un pas mai aproape de sferturi :)

junior
4th December 2007, 16:54
cāt a fost China - Polonia???

PS victorie la peste 15 goluri:drak:

resita
4th December 2007, 17:05
cāt a fost China - Polonia???



China - Polonia 20-27

rob_din
4th December 2007, 17:27
POL se poate considera multumita daca face meci strans. Le-am batut de fiecare data. Nu cred ca azi se poate un miracol pt poloneze

Sorin Blaj
4th December 2007, 17:28
E clar ca astazi intalnim cel mai puternic adversar din grupa si ca in meciul cu China am mers la economie.

dan555
4th December 2007, 18:58
da normal ca o sa castige!!sunt in mare forma jucatoarele!!!!!!HAI ROMANIA
HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

YoYoyOi
4th December 2007, 19:34
offfff eu stiam ca e de la 19,30 meciul :headbang:

si m-am grabit sa-mi termin treaba sa pot savura in tihna :D

resita
4th December 2007, 21:21
Pentru acest meci Tereza Tamas si Florina Barsan nu au fost incluse in lot.

Hai Romania, sper intr-un meci fara probleme, sa castigam usor

YoYoyOi
4th December 2007, 21:27
sper sa nu intre Talida in poarta :mda:

canta imnul de stat in picioare :D

hai fetele :cheer:

Sorin Blaj
4th December 2007, 21:31
Steluta Luca: 1-0, iar Luminita Hutupan a aparat. Asa sa fie tot meciul. :) :ok:

YoYoyOi
4th December 2007, 21:38
offff nu e bine :(

Sentient7
4th December 2007, 21:40
dom'le ce tot insista cu Bese?aia nu e jucatoare.

rob_din
4th December 2007, 21:42
De castigat vom castiga. Sunt sigur. Dar mie nu-mi place cum arata echipa la acest turneu.

Sorin Blaj
4th December 2007, 21:43
Ne cam inghesuie polonezele. Apararea e varza, inscriu la fiecare faza. Si noi, e adevarat, dar nu joci in fiecare zi cu Polonia.

resita
4th December 2007, 21:43
unde-i apararea noastra? :headbang::headbang::headbang:

Sorin Blaj
4th December 2007, 21:44
Intra Tolnai, ca nu se mai poate.

YoYoyOi
4th December 2007, 21:45
nu-mi place, nu-mi place :headbang:

rob_din
4th December 2007, 21:45
Apararea care era punctul nostru forte alaturi de contraatac (cele 2 se leaga) merge foarte prost la acest turneu. Chiar nu stiu de ce jucam asa slab cand toata echipa este practic Oltchim. Daca veneau de la 5 echipe diferite mai intelegeam

Sorin Blaj
4th December 2007, 21:45
Si la antrenamente se pune mai mult osul: 10-10.

Sentient7
4th December 2007, 21:49
si nu aruncam nimic de-afara.tot patrunderi.e obositor asa.

Sorin Blaj
4th December 2007, 21:51
Motogna a mai incercat ceva de la noua metri, dar polonezele sunt ceva de speriat. Orice aruncare de pe noua metri e gol. Acum am si ratat pe superioritate. :(

YoYoyOi
4th December 2007, 21:51
buna Nechita asta, a facut foarte bine si apararea, dar in atac e chiar criminala :ok:

resita
4th December 2007, 21:54
cum dracu se intampla cu Romania? Nu jucam nimic in aparare, degeaba schimba tadici portaritele ca nu acolo este hiba :headbang::headbang::headbang:

YoYoyOi
4th December 2007, 21:58
eh, are si poarta importanta ei ;)

dar eu nu inteleg de ce dracu nu jucam cui pivotul? dupa ce naiba o tine pa aia acolo daca nu o joaca? :mda:

macar atacurile sa le fructificam pe toate, daca in aparare bate vantul :headbang:

Lordliv
4th December 2007, 21:58
15 goluri luate in 25 de minute!

SORENSEN
4th December 2007, 21:59
praf in aparare ..nu ne regasim ..unde o fi ionela

Sentient7
4th December 2007, 21:59
si ziceti ca nu era de lot Gogarla?era singura care ar fi aruncat de-afara in meciul asta...

resita
4th December 2007, 22:00
vai de capul meu, jucam groaznic

tadici se pare ca nu mai stie ce sa faca

resita
4th December 2007, 22:01
si ziceti ca nu era de lot Gogarla?era singura care ar fi aruncat de-afara in meciul asta...

exact la ea ma gandeam si eu

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:02
Apararea e problema.

SORENSEN
4th December 2007, 22:02
nu pe atac e problema...poarta si apararea e problema

Leviss
4th December 2007, 22:02
Cam slaba evolutia fetelor ,pana acum poloneza cu nr 88 inscrie din orice pozitie fara ca cineva sa o poata opri.:(

YoYoyOi
4th December 2007, 22:03
si ziceti ca nu era de lot Gogarla?era singura care ar fi aruncat de-afara in meciul asta...

au aruncat si astea de afara dar au facut lumanari mai mult :D

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:03
si ziceti ca nu era de lot Gogarla?era singura care ar fi aruncat de-afara in meciul asta...

La cate modificari a facut in primele trei meciuri, Gogarla trebuia sa fie in teren.

Sentient7
4th December 2007, 22:04
hahaha,"atacati-o pe brat si va orpiti cand fluiera"?ala e doua minute clar...Tadici tacticianu'.

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:04
Nechita a luat si doua minute, cu 7 metri si avantaj de un gol pentru poloneze. Chiar doua goluri.

Noroc cu Meirosu: 19-18, cu gol de la noua metri.

Leviss
4th December 2007, 22:05
Deja incepe vaicarelile cu arbitri..

YoYoyOi
4th December 2007, 22:05
ne mai lipsea sa ne fecundeze arbitrii :ciocan:

SORENSEN
4th December 2007, 22:06
lamentabil pe aparare..nu vad de unde acest recul al fortei noastre defensive...

Lordliv
4th December 2007, 22:07
intradevar ,avem o formula de echipa cristalizata...

ps. cristian gatu,spunea ca este o diferenta uriasa intre un campionat mondial inter- tari si o competitie intercluburi...sa l credem pe cuvant?:rolleyes:

resita
4th December 2007, 22:07
18-20, daca nnu castigam cu Polonia atunci ce pretenti sa mai ai ,vrem sa castigam C.M. si nu suntem in stare sa batem Polonia :headbang::headbang::headbang:

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:10
Tadici iar se cearta cu arbitrii, mai bine ar vedea de joc, ca suntem varza in aparare.

krydo
4th December 2007, 22:10
Noroc ca si apararea polonezelor e varza ca altfel era si mai naspa de noi...

TenisFan
4th December 2007, 22:11
Ba esti prost? Ma doare capul iar... Parca vad acelasi ***** pe care l-am vazut cu atatia ani urma cand erau handicapate psihic... Exista asa ca si nivel ierarhic: excrementele de balena mai jos avem nimicul si mai apoi jocul nationalei Romaniei de handbal feminin... Vreau sa schimbe tot: sa joace cu Neagu Bradeanu si Lecusanu ca nu mai suport sa ma uit la asemenea horror movie... Si Tereza in poarta ba orbeteeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!

effect
4th December 2007, 22:12
Hai ca si arbitrii parca prea usor dau eliminarile alea de 2 minute . Le forteaza pe fetele noastre sa renunte la jocul agresiv si sa le lase pe poloneze sa se desfasoare. Atacul e foarte bun , Meirosu si Bese joaca la cel mai inalt nivel , pacat ca nu ne merge jocul cu pivotul . Poate ar trebui introdusa si Narcisa , ea e printre putinele care stiu sa deschida extremele si sa paseze decisiv pentru pivoti

Leviss
4th December 2007, 22:14
Eu cred ca nu are rost sa ne apuce vesnica noastra boala a romanilor indiferent de sport si anume arbitrii , adevarul e ca echipa joaca mai bine spus nu prea joaca nimic.

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:15
Hai ca si arbitrii parca prea usor dau eliminarile alea de 2 minute . Le forteaza pe fetele noastre sa renunte la jocul agresiv si sa le lase pe poloneze sa se desfasoare. Atacul e foarte bun , Meirosu si Bese joaca la cel mai inalt nivel , pacat ca nu ne merge jocul cu pivotul . Poate ar trebui introdusa si Narcisa , ea e printre putinele care stiu sa deschida extremele si sa paseze decisiv pentru pivoti

Ce joc agresiv? Ca au avut 20 de minute de joc, de parca erau la plimbare pe corso.

MagicTouch
4th December 2007, 22:16
Se spune ca ziua buna se cunoaste de dimineata...cel putin la campionatul asta mondial dimineata romancelor a fost groaznica. Chiar daca unii au precizat ca ar fi o tactica de conservare pentru meciurile mai grele, ingrijorator nu este lejeritatea cu care au abordat pana acum meciurile ci greselile elementare facute...inadmisibile la jucatoarele de valoare. Apararea e varza, atacul face unele greseli copilaresti...ce ar mai fii de spus. Chiar daca le batem pe poloneze se pare ca finala de acum doi ani va ramane o amintire placuta care...nu o vad sa se mai repete anul acesta. Sper sa ma insel dar...jucam sub orice critica.:confused::angry:
Si ca sa puna capac la toate mai e si un comentator extrem de enervant care a inceput cu milogeala si vaicareala la adresa arbitrilor. Sa fim seriosi, au fost jocuri in care romancele au fost MULT mai dezavantajate dar...valoarea si-a spus in final cuvantul chiar si dezavantajate de arbitri.

TenisFan
4th December 2007, 22:16
Ce-ai ba resita nu sesizezi prea bine intelesul cuvintelor? :(

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:16
20-18 la pauza si polonezele au atacul. Apara Tolnai. Hai cu golul.

Kudlacz la a doua eliminare. Hai cu a treia. :) Sunt rau, dar nu se mai poate. :)

20-19 si suntem in efectiv complet.

resita
4th December 2007, 22:18
hai fetelor ca se poate, putina concentrare in aparare

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:19
Putina? Eu zic ca trebuie mai multa.

Ce ciocnire! A fost fortare la Nechita.

Maier, 7 metri si egalitate la 20.

YoYoyOi
4th December 2007, 22:20
na ca m-am luat cu Stolo si Boc si am uitat de impotentele astea :D

Sentient7
4th December 2007, 22:20
Nu Mai Aruncati Pe Jos La Portarita Aia Poloneza!!!!

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:21
Al doilea fault in atac. Tadici cred ca este multumit acum. :)

Sentient7
4th December 2007, 22:26
dom'le nu se poate la 6 cu 5 sa arunci de-afara in blocaj.nu se poate!si nu sepoate sa joci cu Bese si cu alea doua extreme pe superioritate numerica.

resita
4th December 2007, 22:26
bravo meirosu, 23-22

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:27
Extremele sunt la numar, sa nu jucam in cinci.

M-a auzit Balint si a dat gol, cu o bolta superba: 24-22.

Sentient7
4th December 2007, 22:29
Scoate-o Pe Bese Ca Innebunim!!!

YoYoyOi
4th December 2007, 22:31
ce mama dracului fac arbitrii astia? nu vad ca alea au iesit ca tancurile pe teren? :mda:

numai accidentari ne mai tre' :mda:

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:31
NE BATEM JOC DE NOI. Avem ocazie de 26-23 si apoi luam un gol rusinos: 25-24.

Noroc ca am reusit sa marcam imediat: 26-24.

YoYoyOi
4th December 2007, 22:32
ce gol a dat Meirosu :shocked:

acum s-a vazut determinarea :cheer:

resita
4th December 2007, 22:32
in sfarsit ne ducem la 3 goluri, din nou meirosu

Lordliv
4th December 2007, 22:34
se pare k castigam...:yes:

ps. cate clase are varzaru?

Sentient7
4th December 2007, 22:38
Maier e de-o prostie rara...

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:39
Ce dribling a facut Lecusanu, a la Gatu sau Dobrin. :)

Sentient7
4th December 2007, 22:40
deci i-a trebuit lui Tadici mai bine de-o repriza sa isi dea seama ca trebuie sa se apere avansat si sa joace cu Meirosu centru in loc de Bese...

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:41
Bine ca si-a dat seama pana la urma. :)

YoYoyOi
4th December 2007, 22:42
parca ne-am mai revenit in aparare :yes:

dar daca facem tot asa si in meciurile viitoare prin minutul 50 o sa fim conduse cu 10 goluri de echipe mai tari :(

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:44
Ce s-a bucurat poloneza, de parca ar fi condus cu 10 goluri! :) Atata bucurie sa aiba si ele.

resita
4th December 2007, 22:48
bravo MEIROSU :yeah: cea mai buna de la noi

33-30 :ok:

iuli
4th December 2007, 22:52
Hutupan nu scoate niciun sut

YoYoyOi
4th December 2007, 22:56
ba chiar ca a scos destule, de fapt de la interventiile ei in 2 faze consecutive am reusit sa ne desprindem :rolleyes:

Sentient7
4th December 2007, 22:57
deci meciul asta se castiga usor daca Tadici nu ar fi un cretin.

Sorin Blaj
4th December 2007, 22:57
Pana la urma am castigat.

E bine, dar ne asteapta meciuri si adversari unul si unul.

Sentient7
4th December 2007, 22:58
hahaha,Spania a batut Ungaria.

YoYoyOi
4th December 2007, 22:58
corect :D daca ar fi evoluat de la inceput cum au facut-o in ultimele 10 minute nu aveam emotii :mda:

georg40
4th December 2007, 23:00
Bravo Romania !

(Dar uite cum s-au chinuit Rusia si Ungaria, doar rezultate egale !)

Incet dar sigur se reduce cercul echipelor favorite.

zamolxe
4th December 2007, 23:00
o alta surpriza. Rusia a facut egal cu Brazilia. Au egalat pe final rusoicele. Era sa mai avem o surpriza cu Franta. Puteau pierde meciul, dar si-au revenit de la 3 glouri diferenta.

rob_din
4th December 2007, 23:01
Sincer cred ca ne-am pus prea mari sperante. La cum joaca Romania deja la mai mult de calificarea la turneul preolimpic nu putem spera. Sigur poate isi revin dar deja 3 meciuri slabe e prea mult. Meciul cu KOR e decisiv. Daca nu castigam o sa avem mari probleme sa prindem sferturile. Mai ales dupa ce-am vazut cum joaca HUN si ESP

effect
4th December 2007, 23:02
Hutupan nu scoate niciun sut

Asta e problema cand te uiti din minutul 50 :D
In curand o sa ma imbolnavesc de scepticism din cauza voastra , hai domne' ca nu e dracu asa de negru ..avem forta sa devenim campioana mondiala trebuie doar sa ne recapatam increderea in fortele proprii si inca ceva ..extremele sa aiba curajul sa depaseasca in situatie de 1 la 1 pentru ca n-am vazut un gol in meciul asta prin acest procedeu (la care altadata eram maestri)
BINE ROMANIA !
Bravo in special Meirosu , Maier si Lecusanu :yeah:

resita
4th December 2007, 23:05
hahaha,Spania a batut Ungaria.

egal, 26-26 :D

rob_din
4th December 2007, 23:05
Asta e problema cand te uiti din minutul 50 :D
In curand o sa ma imbolnavesc de scepticism din cauza voastra , hai domne' ca nu e dracu asa de negru ..avem forta sa devenim campioana mondiala trebuie doar sa ne recapatam increderea in fortele proprii si inca ceva ..extremele sa aiba curajul sa depaseasca in situatie de 1 la 1 pentru ca n-am vazut un gol in meciul asta prin acest procedeu (la care altadata eram maestri)
BINE ROMANIA !
Bravo in special Meirosu , Maier si Lecusanu :yeah:

Cu un asemnea joc n-avem cum sa ajungem campioni mondiali. N-am avut portari, joc slab in aparare, joc slab cu pivotul, numeroase greseli tehnice.

Dar mai sunt doua zile, poate isi revin fetele

TenisFan
4th December 2007, 23:08
Jesus Christ ce mai chin... 0 absolut in aparare... 0 barat... Multimea vida... Cu o jucatoare de hiper-mega-clasa cum este Meirosu ai putut sa bati si tu Polonia... S-au aparat mai bine in repriza a doua dar tot catastrofal... Nu prea-mi place sa ma gandesc la meciul cu dubla campiona olimpica (is it?) a Coreei... :shocked: Sau taman pe astea le batem mar? :( :shocked: Mai zic o data: vreau Lecusanu Bradeanu si Meirosu in atac... Ai viteza ai fantezie ai pase la pivot ai tot... De ce nu vede Tadici? De ce? :headbang: :angry:

effect
4th December 2007, 23:11
rob_din ..eu inca n-am vazut vreo echipa la acest campionat mondial pe care sa o pot caracteriza drept "dominanta" . Pur si simplu si Rusia ,Ungaria au probleme pentru ca sunt sigur ca nu si-au intrat in mana si nici nu vor sa joace la capacitate maxima acum pentru ca mai apoi sa se piarda pe final
Parerea mea e ca fetele joaca cat pot ele de bine la aceasta ora si totusi incearca sa se menajeze, pentru ca atat timp cat castigam chiar nu conteaza la ce diferenta si in ce maniera evoluam ..daca campionatul asta mondial s-ar baza doar pe 4 meciuri as fi si eu nemultumit , dar nu uita ca greul d'abia acum incepe si sunt sigur ca o sa vedem o alta fata a Romaniei dupa aceste 2 zile de pauza ;)

rob_din
4th December 2007, 23:11
KOR-dubla campioana olimpica, dubla vicecampioana olimpica. Alaturi de DEN a dominat handbalul la JO in ultimii 20 de ani

rob_din
4th December 2007, 23:13
rob_din ..eu inca n-am vazut vreo echipa la acest campionat mondial pe care sa o pot caracteriza drept "dominanta" . Pur si simplu si Rusia ,Ungaria au probleme pentru ca sunt sigur ca nu si-au intrat in mana si nici nu vor sa joace la capacitate maxima acum pentru ca mai apoi sa se piarda pe final
Parerea mea e ca fetele joaca cat pot ele de bine la aceasta ora si totusi incearca sa se menajeze, pentru ca atat timp cat castigam chiar nu conteaza la ce diferenta si in ce maniera evoluam ..daca campionatul asta mondial s-ar baza doar pe 4 meciuri as fi si eu nemultumit , dar nu uita ca greul d'abia acum incepe si sunt sigur ca o sa vedem o alta fata a Romaniei dupa aceste 2 zile de pauza ;)

NOR joaca excelent, a maturat pe jos cu adversarele. GER la fel. Noi ne-am chinuit cu doua nationale slabe precum POL si CHN

effect
4th December 2007, 23:19
Da sunt sigur ca Republica Dominicana,Angola si Austria sunt formatii de temut pt Norvegia
Iar Germania e foarte dominanta ...o sa domine fix pana in faza a doua a grupelor

Sentient7
4th December 2007, 23:21
Angola joaca excelent.le-am vazut cu Austria.

resita
4th December 2007, 23:28
hai sa lasam threadul asta pentru a discuta despre meciul Romania - Polonia, pentru Grupa Principala am deschis un nou thread http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=188769

iar pentru primul meci: ROMANIA - COREEA aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=189096

SORENSEN
4th December 2007, 23:32
Austria e praf ...oricum ROmania mai trebuie sa isi gaseasca jocul de aparare ...sa vedem 18-20 in prima repriza si apoi 20-13 ...cam asa trebuie sa vedem sa ne uitam la pct slabe...sa vedem dc putem sa le indreptam...

Echipele mari nu au stralucit..am vazut Ungaria si un pic Germania...nemtoiacele par in forma..dar am spus-o ..ele vor pune mari probleme marilor favorite..

Distractia adevarata abia incepe...

resita
4th December 2007, 23:36
Ce pot sa spun despre acest meci, decat atat - groaznic.
Singura jucatoare care a jucat intradevar a fost MEIROSU

resita
4th December 2007, 23:39
ROMANIA

http://img231.imageshack.us/img231/479/capture1zn2.jpg (http://imageshack.us)

Sentient7
4th December 2007, 23:42
Austria e praf ...oricum ROmania mai trebuie sa isi gaseasca jocul de aparare ...sa vedem 18-20 in prima repriza si apoi 20-13 ...cam asa trebuie sa vedem sa ne uitam la pct slabe...sa vedem dc putem sa le indreptam...

Echipele mari nu au stralucit..am vazut Ungaria si un pic Germania...nemtoiacele par in forma..dar am spus-o ..ele vor pune mari probleme marilor favorite..

Distractia adevarata abia incepe...

tu vorbesti ca din carti asa... "politically correct".problema e ca ne-ar trebui alt antrenor pentru a indrepta lucrurile pe care le zici tu si poate cateva jucatoare schimbate...

rob_din
5th December 2007, 00:00
tu vorbesti ca din carti asa... "politically correct".problema e ca ne-ar trebui alt antrenor pentru a indrepta lucrurile pe care le zici tu si poate cateva jucatoare schimbate...

Niciodata n-am fost fan Tadici dar nu vad cu ce ne-ar ajuta alt antrenor. Ba din contra, am avut destui antrenori in ultimii 10 ani care aua vut rezultate foarte proaste chiar cu jucatoare mai bune decat avem acum

SORENSEN
5th December 2007, 00:09
nu sunt fan Tadici..are niste metode arhaice dar la ora asta e cel mai bun antrenor roman ...

Dc ar fi sa vina krumbolch sau pytlick...numai zic de breivik ...super sa vina ...dar la ora asta din "anonimele" de pana in 2005 le-a facut sa joace altceva la echipa antionala sa joace ca o echipa in primul rand...

Si acum pana nu s-au strans randurile si fetele nu au jcuat ca o echipa n-am batut Polonia...
Adica sa nu fie Tadici ? cine ? nu e antrenor in RO care sa fie mai bun...iar din afara nu prea vad cine ar veni la noi...

De ex stiu intr-o declaratie de prin 2000-2002, dc nu ma insel, pytlick a spus ca singura nationala in afara de cea a Danemarcei ar antrena Romania...a spus ca avem ceva special...
Krumbolch este mare admirator al handbalului romanesc dar nu cred ca ar veni vreodata la noi....

Consideram ca in viitor Tarca este o solutie pt nationala...dar momentan tadici a pus umarul la ridicarea acestei generatii si are acest hop de a o duce la Olimpiada si dupa acest moment ar trebui trasa o linie...sa treaca cam 3 ani..hai sa nu ne gandim la schimabre antrenorilor mai ales cand rezultate sunt...

rob_din
5th December 2007, 00:15
Tare ma tem ca la mentalitatea romanilor singurul tip de antrenor care ar avea rezultate ar fi tot tipiu Tadici. Asta se cam vede pe la toate sporturile.

Adi Da Samraj
5th December 2007, 00:34
suntem in progres fata de meciurile cu China si Tunisia

Sentient7
5th December 2007, 00:37
foarte corect,ce se vorbeste despre antrenori.de vreo 5 ani tot spun ca ne trebuie antrenor strain la nationala.

MagicTouch
5th December 2007, 02:20
Nu ai rezultate...in 5 luni se schimba antrenorul, ai rezultate...TOT se cere schimbarea antrenorului :headbang::headbang:. Ce ar trebui facut sa fie si romanul multumit? Pana una alta INCA vorbim de vice-campioanele lumii cu Tadici la carma. Pana in prezent s-au obtinut niste rezultate pe care unii nici nu le visau dar tot e nemultumire :rosu:! Avem o echipa de fotbal in primavara europeana...WOOW...e sarbatoare nationala. Avem vice-campioane mondiale...vrem schimbari de antrenor.
Avem jucatoare de valoare dar, OARE faptul ca a fost constanta si foarte multe dintre ele joaca impreuna si la club si la nationala sub acelasi antrenor nu a avut un rol important in obtinerea unor performante? Tot s-a facut praf fotbalul romanesc cu 5 antrenori schimbati in 3 luni...hai sa facem si handbalul praf ca tot avem prea multe satisfactii pe plan sportiv :groggy:. Englezii au o vorba: If it's not broken, DON'T MEND IT!!! Ca multi altii, sunt nemultumit si ingrijorat de ultimele prestatii ale echipei. Totusi, sa vedem ce iese pana la sfarsit si pe urma, daca e ceva stricat, sa asteptam schimbari. Nu sunt adept Tadici datorita unor atitudini grosolane la adresa fetelor dar, pana acum si la nivel de club si de echipa nationala i-a iesit pasenta in procent foarte mare si a adus mai multe satisfactii decat dezamagiri.Aducem antrenor strain???? Ce au au nostri??? Cel putin la handbal rezultatele au fost satisfacatoare si un aport l-au avut si antrenorii. Facem la fel ca englezii...aducem cu surle si trambite un Sven Goran care ne ia banul si il doare fix in pix daca mananca bataie sau castiga??

Sentient7
5th December 2007, 08:47
baiete,dupa ce am fost vice-campioane mondiale am furat-o rau de la sarboaice in barajul pentru Campionatul European.daca nu cunosti te documentezi si apoi apari si dai cu paru'.ai nostri nu sunt buni.pana la performanta de la ultimul Campionat Mondial am tot schimbat de nebuni antrenori pentru ca nu aveau rezultate.Tadici/Musi/Macovei(asta a luat un loc 4)/Draganescu,desi aveau loturi foarte bune nu reuseau sa scoata nimic...pana acum,Tadici,nu mi-a demonstrat cu nimic ca performanta de la Mondiale i se datoreaza in mare masura lui...cand a dat de un antrenor mare,ca si Anderssen,cand aceasta antrena Serbia,a furat-o de nu s-a vazut,asta dupa ce tot el a fost cu gura mare.

effect
5th December 2007, 12:37
Daca Tadici duce aceasta echipa pana in semifinalele mondiale pentru a doua oara consecutiv , nu prea avem ce sa-i reprosam . Pentru a castiga insa aurul , avem nevoie de un joc consistent din partea tuturor ( portar+extreme) . Linia de 9 metri isi face datoria , pivotul la fel , din pacate extremele nu prea sunt puse in evidenta , iar portaritele noastre nu se regasesc in top 15 ..ceea ce e grav