PDA

View Full Version : ROMANIA - China: 31-29



resita
29th November 2007, 07:16
Primul meci al nostru la C.M. este duminica 02.12.2007 de la ora 18:00 si este in direct pe tvr2.

rob_din
29th November 2007, 09:47
China pierdut la DEN la 22 de goluri. Asa ca singura problema e scorul

YoYoyOi
29th November 2007, 10:33
bateeeeeeeeeem :cheer:

SORENSEN
29th November 2007, 23:42
Hmmm China e mai slaba ca si Coreea dar sunt periculoase...urmeaza olimpiada si stim ce fac ei in preajma olimpiadelor..

rob_din
30th November 2007, 00:13
Hmmm China e mai slaba ca si Coreea dar sunt periculoase...urmeaza olimpiada si stim ce fac ei in preajma olimpiadelor..

Chinezii progreseaza enorm in sporturile individuale, in cele de echipa e mai greu oricat de aproape sunt JO.

Insa atentie fiindca dupa ce au fost spulberate in primul meci amical de Danemarca 41-19 in urmatoarele doua scorurile au fost foarte stranse: 27-24 si 26-24, in ultimul chinezoaicele au condus la pauza.
Asadar infrangerea usturatoare din primul meci s-ar putea sa se fi datorat unei acomodari mai greoaie. Si-au intrat chinezoaicele in mana.

SORENSEN
30th November 2007, 00:19
S-au au folosit rezerve..eu greu de stiut...

rob_din
30th November 2007, 00:24
Pe lista marcatoarelor in meciul 2 sunt tot cele din meciul 1. Nu stiu inca despre meciul 3

DA
Onsdag d. 28/11-07, kl. 19.00
Vejle Centret
DEN - CHN
27-24 (14-13)

Målscorere: Gitte Brøgger Led 6, Rikke Skov 6, Mette Sjøberg 5, Berit Kristensen 4, Maibritt Kviesgaard 2, Malene Dalgaard 1, Louise Mortensen 1, Line Jørgensen 1, Lene Lund Nielsen 1.

resita
30th November 2007, 00:28
din cate am auzit china se apara avansat, cam nasol pentru fetele noastre

Sentient7
30th November 2007, 03:41
nu chiar.pot sa se apere avansat,daca contratacul merge bine se vor retrage.cum contratacul merge de obicei bine la noi,se vor retrage sigur,zic eu...

SORENSEN
30th November 2007, 08:12
Apoi o aparare avansata e convenabila pt un pivot cum este Ionela...

TenisFan
30th November 2007, 22:01
Rupem...Sa vina rusoaicele... :( Echipa Romaniei e atat de versata incat poa' sa se apere chinezoaicele la 15 metri de poarta tot pierd... :( Om la om sa tina tot pierd... :( Echipa Romaniei poate anihila in timp orice tactica...In timp inseamna pe parcursul celor 60 de minute... :(

rob_din
30th November 2007, 22:05
Rupem...Sa vina rusoaicele... :( Echipa Romaniei e atat de versata incat poa' sa se apere chinezoaicele la 15 metri de poarta tot pierd... :( Om la om sa tina tot pierd... :( Echipa Romaniei poate anihila in timp orice tactica...In timp inseamna pe parcursul celor 60 de minute... :(

De-ar fi cum spui tu ROM e deja campioana mondiala. Ma tem ca supraestimezi Romania. Mie la ora asta RUS si NOR mi se par mai puternice

Geografu
30th November 2007, 22:33
Sa vedem cum va fi oricum chinezoaicele nu au venit aici doar ca sa faca turism in Franta.Sa speram ca vom invinge ! :yes:

resita
30th November 2007, 22:37
de meciul asta mi-e cel mai frica :shocked::shocked:, pentru unele fete aceasta este prima participare la un C.M. si nu se stie cum vor rezista presiunii. Totusi de castigat vom castiga dar sa vedem cum merge jocul :ok:

Dani3l
30th November 2007, 22:49
De-ar fi cum spui tu ROM e deja campioana mondiala. Ma tem ca supraestimezi Romania.
Asteapta 2 saptamani!:D Care e sistemul de desfasurare?!Am inteles ca se joaca sistem grupe...primele 2 merg mai departe,apoi,iar grupe,corect?:D Pentru fete e destul de mult sa joci un meci la 2 zile...

rob_din
30th November 2007, 22:56
Asteapta 2 saptamani!:D Care e sistemul de desfasurare?!Am inteles ca se joaca sistem grupe...primele 2 merg mai departe,apoi,iar grupe,corect?:D Pentru fete e destul de mult sa joci un meci la 2 zile...

Primele 3 meciuri se joaca consecutiv, duminica luni marti.

Sistem: grupe preliminare de cate 4, se califica primele 2. Se fac grupele principale de cate 6, primele 4 intra in sferturi

TenisFan
1st December 2007, 04:28
De-ar fi cum spui tu ROM e deja campioana mondiala. Ma tem ca supraestimezi Romania. Mie la ora asta RUS si NOR mi se par mai puterniceNorvegia... :cry: Comic... :( Pai d00h... Orice alt rezultat pentru Romania ar fi un esec zic eu... Singura problema si unica la acest campionat mondial va fi Rusia... Tre' sa le bata inca o data pentru a dovedi ca ele sunt campioanele mondiale... ;)

Gabri3l
1st December 2007, 10:06
victorie clara pt Romania in acest meci...

resita
2nd December 2007, 15:57
din pacate o sa fiu plecat si nu o sa vad meciul de aceea le spun felelor noastre de acum MULT SUCCES si HAI ROMANIA :yeah::yeah::yeah:

ps. astept de la cei care il vad o scurta descriere a jocului :ok:

mikeyy
2nd December 2007, 16:29
Mult succes fetelor!!! Am incredere ca meciul se va termina cu victoie pentru noi!

moty
2nd December 2007, 16:40
din obisnuinta era sa scriu "hai baietii!". deci, "HAI FETELE!"

resita
2nd December 2007, 18:02
HAI ROMANIA

ROMANIA - CHINA 1-5 min. 4

ce prost am inceput

resita
2nd December 2007, 18:08
2-7 ce dracu fac fetele noastre :headbang::headbang::headbang:

rob_din
2nd December 2007, 18:14
Joaca foarte prost iar China foarte bine. Se pare ca China chiar vrea aurul la JO. Pare o echipa foarte foarte buna

In plus Cristina Neagu e mana moart pt Romania

resita
2nd December 2007, 18:17
de meciul asta mi-e cel mai frica :shocked::shocked:, pentru unele fete aceasta este prima participare la un C.M. si nu se stie cum vor rezista presiunii.

doamne, nu-mi vine sa cred cat de slab jucam
7-10

resita
2nd December 2007, 18:21
foarte bine Tolnai :yeah::yeah::yeah:

mikeyy
2nd December 2007, 18:36
Meci greu...in ultima parte a fost mai echilibrat, dar China e puternica. Sper sa se termine cu bine

dumy84
2nd December 2007, 18:36
Sunt convins ca vom reveni in partea secunda, cu putin mai multa atentie in faza defensiva. Oricum, fara paradele Talidei Tolnai avantajul chinezoaicelor ar fi fost mult mai mare.

effect
2nd December 2007, 18:41
In plus Cristina Neagu e mana moart pt Romania

E debutanta ce draq . Si-a revenit insa , 7 goluri din 11 aruncari parca ;)
Galca,Bese,Lecusanu(cu o angajare superba in ultimul minut) joaca iarasi foarte bine .
Ce ne facem insa cu extremele ? R.Maier a inceput prost , iar Balint nici nu stiu daca joaca :mda:
Are grija Tadici la pauza de fetele noastre :D

TenisFan
2nd December 2007, 18:42
Jocul nu-mi place absolut deloc... Chinezoaicele sunt chiar bune iar Romania joaca de la slab in jos... :| Daca nu le explica Tadici cum trebuie sa jucam dupa pauza e posibil sa avem mari probleme desi nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva... :headbang: Trebuie sa ne aparam mult mai sus si trebuie sa ne miscam mult mai mult in aparare...Si s-o puna naibii pe Maier pe extrema stanga... :shocked:

resita
2nd December 2007, 18:43
incepe repriza a IIa, sper sa rezolvam meciul in repriza asta :ok:

resita
2nd December 2007, 18:49
pentru prima data conducem 18-17, hai fetelor ca se poate :yeah:

resita
2nd December 2007, 19:19
Asa cum ma asteptam primul meci este cel mai greu

ROMANIA - CHINA 31-29 :yeah::yeah::yeah:

MagicTouch
2nd December 2007, 19:21
Meci sub orice critica comparativ cu ce ne obisnuisera handbalistele noastre. Daca au mai fost situatii in care un compartiment mai scartia, azi parca toata echipa de la portarita pana la atac a mers ingrijorator de slab. O victorie e o victorie; ingrijorator totusi felul in care s-a jucat si mai ales s-a ratat azi. Sper ca au prins doar o zi slaba si vor reveni la normal incepand cu jocul de maine.

TenisFan
2nd December 2007, 19:24
Ma doare capul dupa jocul asta... Nici nu stiu ce sa cred... China se apara foarte bine sau noi am jucat foarte prost... Trebuia sa transam meciul mult mai devreme dar Maier care in sfarsit a fost trecuta acolo unde-i este locul a ratat vreo 2-3 contra-atacuri in mod jenant... :headbang: Victoria e victorie dar jocul scartaie foarte mult... Sper sa se remedieze problemele pana maine si de asemenea sper sa aiba mai multa atitudine in joc deoarece le-am vazut extrem de deconcentrate... :angry:

effect
2nd December 2007, 19:24
Nu trebuie sa ne facem probleme , era normal sa incepem mai greu , mai ales ca evoluam contra unei echipe cu un stil de joc necunoscut . E bine ca ne-am concentrat pe final si am adus primele puncte .
Ati auzit de presiunea unui campionat mondial ? stiti ca Rusia (campioana mondiala) s-a chinuit la fel cu Macedonia ?
Repet , nu e cazul sa ne facem probleme , fetele si-au intrat mai greu in mana atata tot

Sentient7
2nd December 2007, 19:25
inceputul e mai greu intotdeauna.de-acum va fi mai bine.

Sorin Blaj
2nd December 2007, 19:27
Cine este China in handbal?

effect
2nd December 2007, 19:29
Veti vedea ca asiaticele vor obtine locul 2 in aceasta grupa ;)

resita
2nd December 2007, 19:30
tadici ar trebui sa faca o analiza si sa vada unde a gresit, azi am avut mare noroc cu Tolnai, care in unele momente parca a inchis poarta.

sa speram ca maine lucrurile vor sta altfel ca daca nu e grav

TenisFan
2nd December 2007, 19:31
Cine este China in handbal?Echipa care a batut pe Norvegia 24-23 intr-un turneu de pregatire? :( China arata o viteza de joc foarte buna plus aruncatoare de la 9 metri eficiente... Eu zic ca va fi surpriza campionatului astuia mondial daca o tine tot asa... Nu stiu daca nivelul atins in jocul cu Romania a fost cel mai mare pe care-l puteau sa-l atinga si nici nu stiu daca aceasta nationala a Chinei are puterea fizica sa fie constanta... :shocked:

resita
2nd December 2007, 19:34
Cine este China in handbal?

viitoarea campioana olimpica :D


Veti vedea ca asiaticele vor obtine locul 2 in aceasta grupa ;)

daca joaca asa cum au jucat cu noi sigur termina pe 2

DIXX
2nd December 2007, 19:42
tadici ar trebui sa faca o analiza si sa vada unde a gresit, azi am avut mare noroc cu Tolnai, care in unele momente parca a inchis poarta.

sa speram ca maine lucrurile vor sta altfel ca daca nu e grav

Au facut aceleasi greseli in aparare pe care le-au facut si-n cupa cu Franta si Norvegia,am crezut ca perioada asta Tadici a reparat totul dar de fapt nu s-a intamplat nimic adica prin apararea noastra se intra ca pe autostrada.

rob_din
2nd December 2007, 19:47
Cine este China in handbal?

O echipa buna care la JO va pune probleme foarte mari. Sa stii ca nu-ti trebuie zeci de ani de traditie ca sa faci o echipa buna. In plus CHN are un bronz la JO.

Sorin Blaj
2nd December 2007, 19:49
Eu ma refeream la performante reusite la CM, JO etc. :)

resita
2nd December 2007, 19:51
Eu ma refeream la performante reusite la CM, JO etc. :)

sorine, important e prezentul si viitorul, degeaba ai fost campion mondial acum 20-25 de ani dar in prezent nu faci performanta

rob_din
2nd December 2007, 19:52
Eu ma refeream la performante reusite la CM, JO etc. :)

La JO au performanta peste ROM

TenisFan
2nd December 2007, 19:53
Au facut aceleasi greseli in aparare pe care le-au facut si-n cupa cu Franta si Norvegia,am crezut ca perioada asta Tadici a reparat totul dar de fapt nu s-a intamplat nimic adica prin apararea noastra se intra ca pe autostrada.Nu-i adevarat... Pentru meciul asta nu s-au concentrat aproape deloc... Au trebuit sa revina cam de la 5 goluri diferenta pentru ca chinezoaicele au inceput foarte tare... Romancele au jucat ca si cum s-ar fi plimbat prin parc in primele 15-20 de minute... Revenirea le-a relaxat in loc sa le indarjeasca si mai mult... Eu zic ca portarita n-a fost intr-o forma prea mare... Desigur a scos cateva mingi dar era normal sa le scoata deoarece aruncarile au fost telefonate... N-am vazut nimic special in poarta astazi... Credeam ca se obisnuiesc mai repede cu tactica chinezoaicelor si mai ales in atac or sa gaseasca solutii... Au tratat totusi meciul putin degajate si cu ideea ca sunt castigatoare... Maine si poimaine vedem echipa Romaniei cred... Sau din contra poate c-o sa vedem echipa Romaniei abia dupa grupa asta... ;)

rob_din
2nd December 2007, 19:56
Romancele mi s-au parut total deconcentrate, parca jucau cu Posta Calnau. Sper sa iasa din letargia asta

YoYoyOi
2nd December 2007, 20:02
vai de capul meu ce meci greu :(

cati nervi mi-au facut azi fetele astea nu stiu daca mai rezist. Sa reusim egalarea abia in min 28, sa fim conduse atata timp, sa reusim o victorie chinuita cu o echipa a Chinei asa slaba....

Penibil au jucat fetele azi, au tratat adversarele cu superioritate si era sa si-o ia peste nas :(
Sper sa se schimbe lucrurile pana maine, altfel e jale :(

TenisFan
2nd December 2007, 20:16
Eu zic sa stam flex deocamdata... Stie Tadici ce face... El vrea titlul mondial... Sunt foarte multe jocuri pana a ajunge acolo... Azi a menajat 3 piese de baza zic eu: Luca, Hutupan si Meirosu... De asemenea nu le avem pe Varzaru si Elisei doua extreme de super-mega clasa... Va trebui sa castigam si fara ele nicio problema... ;) Cred ca Tadici vrea sa ruleze lotul ca sa gaseasca si posibilitati de surprize in fazele mai avansate... Dupa cum am zis si la inceput va trebui sa stam flexati si sa urmarim cum se desfasoarele lucrurile... N-avem motive de ingrijorare jocul l-am castigat... Asa face si Italia la fotbal la campionatele importante si de fiecare data ajunge in fazele ridicate ale competitiei... Pun pariu ca de maine o sa fie mai usor... :shocked:

YoYoyOi
2nd December 2007, 20:21
Motive de ingrijorare e inevitabil sa nu avem dupa un asemenea meci. Zici ca stie Tadici ce face, dar inainte de meci zicea ca trebuie sa batem clar azi ca sa luam un start bun care sa ne dea moral... Dar n-am vazut asa ceva, doar o echipa debusolata, transpirata si epuizata in urmarirea chinezoaicelor...

TenisFan
2nd December 2007, 20:38
Pai si puteam sa facem chiar asta numai ca nu s-au concentrat la unele faze clare de gol si nici portarita n-a mers dupa cum am spus... ;) Nu stiu ce a zis Tadici inainte de meci dar probabil ca a fost surprins de replica jucatoarelor chineze... Eu zic sa asteptam pana maine si apoi dam cu biciul... :shocked:

resita
2nd December 2007, 20:57
hai sa vedem si marcatoarele noastre:
Cristina Neagu 10 goluri
Valeria Bese 5 goluri
Adina Meirosu 4 goluri
Adriana Nechita 4 goluri
Ramona Maier 4 goluri
Ionela Galca 3 goluri
Aurelia Bradeanu 1 goluri


Din pacate azi la noi apararea nu a mers deloc, mare noroc am avut cu Talida Tolnai

YoYoyOi
2nd December 2007, 21:15
mie nu mi-a palcut deloc Talida, chiar as fi vrut sa intre Hutupan in locul ei, mai ales in repriza secunda...

rob_din
2nd December 2007, 21:21
Nici pe mine nu m-a impresionat Tolnai. Jur ca nu inteleg cum de a fost mentinuta aproape tot meciul pe teren. Putea s-o mai introduca pe Hutupan macar in repriza a doua

Oricum un meci foarte prost in care jucatoare ca Maier sau Motogna au parut ca au gandul in cu totul alta parte. Repet puteam face un meci prost si intelegeam dar romancele au parut ca nu le prea intereseaza meciul

rob_din
2nd December 2007, 21:23
De remarcat si transmisia execrabila a francezilor. E inadmisibil ca la un asemnea nivel sa n-ai grafica

SORENSEN
2nd December 2007, 21:27
am facut un meci slab pe aparare..punctul forte ...dar am avut un adversar diferit fata de ce am jucat pana acum...china in schimb a jucat f bine...si au avut o mobilitate a actiunilor deosebita..
Oricum Neagu cum spnueam va fi surpriza noastra ...doar pe aparare are nevoie de mai multa concentrare...
Maier a jucat azi slab rataand f mult in situatii favorabile...
\Bese totusi a facut un meci mediocru ..dar cand a fost nevoie a facut diferenta...

rob_din
2nd December 2007, 21:27
Si fiindca sunt la capitolul TV inadmisibil este si faptul ca sonorul e decalat si stii cum se termina faza inainte sa vezi. Chiar nu poate face nimic TVR-ul, o sa ma uit cu sonorul inchis

YoYoyOi
2nd December 2007, 21:57
De remarcat si transmisia execrabila a francezilor. E inadmisibil ca la un asemnea nivel sa n-ai grafica

aici ai dreptate... ma uitam la ceas ca sa stiu cam cat mai este din meci, n-am realizat nici cand se terminau eliminarile de 2 minute... o porcarie totala. La capitolul organizare stau binisor, dar pe faza de transmisii sunt pe spate. Au fost si multe faze in care transmiteau tampenii in timp ce in teren se juca si se marca :groggy:

resita
2nd December 2007, 22:27
poate ca pana la urma nu este asa rau acest joc al nostru, poate realizeaza si cei care trebuie sa realizeze ce este de facut. sunt convins ca la sedinta tehnica de dupa meci Tadici a avut multe de reprosat fetelor dar si multe de invatat in urma acestui meci. este bine ca am castigat totusi dar daca vrem sa castigam C.M. trebuie schimbat ceva in jocul nostru

Adi Da Samraj
2nd December 2007, 22:36
Motive de ingrijorare e inevitabil sa nu avem dupa un asemenea meci. Zici ca stie Tadici ce face, dar inainte de meci zicea ca trebuie sa batem clar azi ca sa luam un start bun care sa ne dea moral... Dar n-am vazut asa ceva, doar o echipa debusolata, transpirata si epuizata in urmarirea chinezoaicelor...

start perfect : echipa debusolata, transpirata si epuizata in urmarirea chinezoaicelor...

Avem timp sa remediem :ok:

YoYoyOi
2nd December 2007, 22:42
si ce-i asa perfect? :happy

resita
2nd December 2007, 23:15
o mica statistica a echipei noastre

http://img230.imageshack.us/img230/9199/capture1ff5.jpg (http://imageshack.us)


http://img231.imageshack.us/img231/8320/capture4jr0.jpg (http://imageshack.us)

Sentient7
2nd December 2007, 23:29
inceputul e intotdeauna mai greu... iar nationala Chinei nu este atat de slaba pe cat ne asteptam.Neagu si-a justificat convocarea,cel putin in meciul asta,sunt curios cum se misca cu o echipa europeana mare insa.poarta slabuta astazi,putea fi incercata Hutupan mai mult...extremele sunt un dezastru,aici Tadici a gresit clar,nu ma poate nimeni convinge ca nu e asa.Bese putin peste media sa,Luca a jucat putin,sper sa nu fie accidentata,Lecusanu nu are nicio treaba,Galca de baza si constanta ca de obicei.

SORENSEN
2nd December 2007, 23:40
Tadici a zis ca nu a dat randament cat a jucat ...vreo cateva minute si a scos-o ( se referea pe aparare)

Sorin Blaj
3rd December 2007, 00:44
Neagu si Bese ne-au salvat ieri, Maier, Olteanu, Bradeanu si Meirosu au ramas datoare.

Sa speram ca Hutupan si Luca vor aduce forta necesara pentru a ne lupta la medalii.

resita
3rd December 2007, 11:49
alte statistici ale meciului
http://img232.imageshack.us/img232/8453/capture1oi9.jpg (http://imageshack.us)
http://img216.imageshack.us/img216/745/capture2wk3.jpg (http://imageshack.us)

rob_din
3rd December 2007, 12:13
N-am stat foarte bine ncii la capitolul nostru forte-contraatacul. Aici s-a vazut lipsa lui Hutupan

effect
3rd December 2007, 16:34
N-am stat foarte bine ncii la capitolul nostru forte-contraatacul. Aici s-a vazut lipsa lui Hutupan

Subscriu .
Plus ca Maier a ratat vreo 3 contra-atacuri :headbang:
Cred ca am fi castigat mai clar daca le aveam pe Elisei si Varzaru

Adi Da Samraj
4th December 2007, 00:29
si ce-i asa perfect? :happy

ca nu am plecat cu motoarele turate la maximum