PDA

View Full Version : Thereau la Steaua! Urmeaza, Camus?!



Dani3l
28th November 2007, 15:59
BECALI: "M-AM INTELES CU THEREAU PENTRU UN IMPRUMUT"

Francezul Thereau s-a inteles cu Steaua si se intoarce in Ghencea de la iarna. Gigi Becali a anuntat astazi ca a ajuns la un acord cu Thereau iar francezul a acceptat sa se intoarca la Steaua chiar daca a recunoscut ca nu-i place in Romania. Finantatorul Stelei a anuntat ca sunt sanse mari ca sa ajunga la o intelegere si cu celalalt francez Fabien Camus.

"Suntem in discutii avansate cu Thereau si Camus. Cu Thereau aproape ne-am inteles sub forma de imprumut si in vara le dau bani daca vreau sa-l cumpar definitiv. Thereau a zis ca uraste Romania, dar si Carlos a zis ca uraste Romania si il suna pe Argaseala si il intreaba de mine. Atunci isi dau seama ce au pierdut, dupa ce pleaca." a declarat Gigi Becali.

"Bineinteles ca in iarna vor pleca doi-trei jucarori si vor veni maxim doi-trei jucatori", a mai dezvaluit Becali
sport.ro
Ma bucur ca Allez Thereau s-a intors!:yeah:

dardar_3
28th November 2007, 16:02
Alez...alez.. Thereau....:D

Rupem tot:D

DinamoBoy
28th November 2007, 16:07
dca nu mai rupe el ceva cu coatele ca in turu cu Dinamo :)

Nightwish
28th November 2007, 16:38
Asa, si sa intelegem ca daca zice Becali ca Thereau s-a intors trebuie sa-l credem? Poate nu ati remarcat o nuanta:

BECALI:" Cu Thereau aproape ne-am inteles "

Lordul
28th November 2007, 16:41
exact...ramane de vazut daca va veni

Dani3l
28th November 2007, 16:43
FANATIK: Fabien, Cyril este foarte aproape de Steaua. Cit de mult conteaza asta in decizia ta?
CAMUS: Da, este adevarat, am vorbit chiar ieri cu Cyril si mi-a spus ca este foarte aproape de o revenire la Steaua. Daca el se intoarce in Romania, vin si eu la Steaua!

F: Ai fi de acord sa vii sa locuiesti in Romania? Cind a plecat de aici, in vara, Cyril a plecat destul de suparat.
C: Nu este adevarat! Cyril este foarte incintat de Romania. De-aia si vrea sa se intoarca, pentru ca mi-a spus ca i-a placut mult acolo, si tara si clubul si colegii. Da, de ce sa nu vreau sa locuiesc in Romania? Este o tara din Uniunea Europeana. N-am nicio problema de acest fel!

F: In vara ai spus ca astepti oferte de la cluburi puternice din Europa. Despre ce cluburi mari a fost vorba si de ce nu s-a concretizat nimic?
C: Asa este, am fost in discutii cu mai multe cluburi importante din Spania, Italia sau Franta…

F: Lazio?
C: Nu, nu este vorba de Lazio. Alte cluburi importante, dar nu pot spune care. Nu s-a ajuns la un acord, eu am ramas la Cherleroi, dar acum sint pregatit de o noua aventura.

F: Cit de mult conteaza pentru tine faptul ca Steaua nu va mai juca in primavara europeana?
C: Nu conteaza acest lucru. Eu iau decizia pentru viitor, nu doar pentru un retur de sezon. Poate vom juca la anul din nou in Champions League.

F: Esti multumit de ce iti ofera Steaua?
C: Foarte multumit, contractul este unul avantajos, dar trebuie sa se mai inteleaga si cluburile intre ele, pentru ca eu mai am contract cu Cherleroi pina in 2009.

F: Ce ti-a povestit Cyril despre Gigi Becali?
C: Despre cine?

F: Despre Gigi Becali.
C: Aaa, da. Am vorbit si eu cu domnul presedinte zilele trecute si mi-a lasat o impresie buna. Si Cyril mi-a spus ca este un domn foarte de treaba, care isi face bine treaba la Steaua.

F: Acela este Valeriu Argaseala, presedintele Stelei. Eu te intrebam de patron.
C: Aaa, da? Nu stiu, de el nu stiu nimic…
fanatik.ro
asta cu noaptea...si voi va vedeti campioni(cfr) vezi nuanta?nu sunteti oficiali..acu, sush

Jerry20cm
28th November 2007, 16:44
asa zic si eu.
cate dreq a mai declarat becali si nu s-au realizat ...
pana nu-l vad in Romania, la antrenamentele Stelei, nu zic nimic.

blaga
28th November 2007, 16:49
Ma bucur ca Allez Thereau s-a intors!:yeah:

Si noi, ca faceti transferuri de UEFA:yes:
Credeam ca luati cativa de la Sevilla:shocked:
il stiam pe Becali prost, nu si zgarcit.
Urmeaza si Camus ?! :happy cum vreti voi :happy:happy:happy

SAMM
28th November 2007, 16:54
nu cred ca astia sunt jucatorii care ar face din Steaua o echipa redutabila in UCL

mai degraba ne-ar trebui si un antrenor

lacatus e fiara la declaratii la schimbari si stil de joc e iepuras

Dani3l
28th November 2007, 16:56
nu cred ca astia sunt jucatorii care ar face din Steaua o echipa redutabila in UCL

mai degraba ne-ar trebui si un antrenor

lacatus e fiara la declaratii la schimbari si stil de joc e iepuras

redutabila?pai kiev si shaktior care au bugete peste 60 de milioane de euro nu s-au calificat..la fel tska moscova....cand o sa avem buget de cel putin 80 de milioane de euro,atunci sa fim suparati dc nu ne calificam in 1/8 CL;)
PS shaktior are o sansa,insa nu cred ca se va califica..si-o ia azi de la celtic:D\
blaga,cat esti dispus sa platesti pe un bilet la un meci de fotbal?!

Vladek
28th November 2007, 16:57
Antrenor avem mai Samm. Nu-i el cel mai tare din lume, dar macar e mai bun decat ce-a fost inainte. Cu ce-i de vina Lacatus ca aseara la faza golului cehilor Goian visa cu ochii deschisi transferuri prin strainatate ?

Nici Thereau (DACA vine) nu-i el vreun Eto'o sau Henry, dar fata de ce avem acum e un pas inainte. De Camus ala nu mai zic nimic ca m-am saturat de subiect pana peste cap.

Dani3l
28th November 2007, 17:03
Transferul mijlocasului francez Fabien Camus la Steaua este ca si rezolvat. Asta a dat de inteles directorul sportiv al celor de la Charleroi, Mogi Bayat, intr-o discutie purtata cu FANATIK.

“Nu pot sa dezvalui daca ne-am inteles cu Steaua pentru transferul lui Camus. Vorbiti cu George Becali sau cu Vali (n.r. presedintele Valeriu Argaseala). Mie mi-au interzis sa vorbesc cu presa romana, iar eu le-am interzis lor sa discute acest aspect cu jurnalistii belgieni. Veti vedea rezultatele cit de curind”, a spus Bayat.
Patronul Stelei a confirmat faptul ca mijlocasul lui Charleroi, Fabien Camus, vrea sa semneze cu Steaua, dar ca trebuie sa se mai inteleaga si cu clubul belgian pentru trasnferul acestuia.

“Camus e posibil sa vina, el s-a hotarit sa vina, dar sa vedem daca ii da drumul clubul”, a spus Gigi Becali.
fanatik.ro

YoYoyOi
28th November 2007, 17:15
Thereau :yeah: Thereau :yeah: Thereau :yeah:

Nightwish
28th November 2007, 17:20
Thereau :yeah: Thereau :yeah: Thereau :yeah:

Totusi, pe Thereau de ce l-a vandut Steaua? Sau tinea el neaparat sa plece? Totdeauna mi s-a parut un jucator bun...

SAMM
28th November 2007, 17:34
Antrenor avem mai Samm. Nu-i el cel mai tare din lume, dar macar e mai bun decat ce-a fost inainte. Cu ce-i de vina Lacatus ca aseara la faza golului cehilor Goian visa cu ochii deschisi transferuri prin strainatate ?.

eu zic ca e de vina pt ca i-a bagat pe surdu si bicfalvi, si cred eu ca erau cele mai proaste schimbari posibile, schimbari fara sens

Vladek
28th November 2007, 17:55
Totusi, pe Thereau de ce l-a vandut Steaua? Sau tinea el neaparat sa plece? Totdeauna mi s-a parut un jucator bun...

Pentru ca Becali a ramas acelasi bisnitar imputit. Cand a auzit ca are oferta de 2.9 milioane pentru Thereau, gandacul a sarit in sus de bucurie. La urma urmei, se potriveste cu sistemul lui de "afaceri" : cumpara ieftin (600.000 de euro) si vinde scump (2.9 milioane). Interesele echipei nu intra in ecuatia asta, bineinteles.

danpuric78
28th November 2007, 18:35
Se vede ca GIovanni sa impacat cu varul sau. Manevra tipica impresarului - vindem in vara luam banii, imprumutam fotbalistul in iarna.
Therreau a dat ceva goluri pentru steaua. Ce-i drept putine din ele importante, aducatoare de puncte, insa cred ca pe ansamblu e peste ce are steaua acum.

BAK
28th November 2007, 18:43
blaga,cat esti dispus sa platesti pe un bilet la un meci de fotbal?!

de ce, ai bilete la U-Cfr?

relansat
28th November 2007, 18:50
Totusi, pe Thereau de ce l-a vandut Steaua? Sau tinea el neaparat sa plece? Totdeauna mi s-a parut un jucator bun...

Bani? :thinkso:

Sa vedem daca se va misca la fel de bine ca prima data :D

vlad1607
28th November 2007, 21:58
bun dc tot revine thereau henry nu revin si Saban,elton,andrey,gigel coman si tibi lung? :D :D

avand in vedereca thereau henry a marcat in special cu retrogradatele sezonului trecut.....e clar :D

dardar_3
29th November 2007, 12:02
Totusi, pe Thereau de ce l-a vandut Steaua? Sau tinea el neaparat sa plece? Totdeauna mi s-a parut un jucator bun...

3mil-700.000(suma de transfer)-1mil(30%partea lui Charleroi)=1mil 300 profit..;)...

steauasv
29th November 2007, 12:29
eu l`as vrea pe Edson....http://www.youtube.com/watch?v=jxuPNVa6d-0&feature=related...eu zic ca bate loviturile libere mai bine ca Dica + Niculescu...
am voie sa visez, nu? :D...si cum se cheama melodia? :X

steauasv
29th November 2007, 12:38
am gasit Ricky Martin...The Cup of Life....e de fapt...La copa de la vida :X

Tyler Durden
29th November 2007, 12:40
vine Albert Camus la Steaua? :shocked:

Dani3l
29th November 2007, 12:53
vine Albert Camus la Steaua? :shocked:

Vai,ce gluma de langa sine...tyler,vrei caterinca,du-te in alta parte..tii sa aduni cat mai multe mesaje?!:happy daca doresti sa postezi,scrie ceva serios..asa si eu as putea sa zic orice despre jucatorii de la rapid.Mersi.

steauasv
29th November 2007, 12:55
Fabien Camus :)

Tyler Durden
29th November 2007, 12:58
Hehe, ce cazona punere la punct... evident ca tin sa adun cat mai multe posturi, doar asta mi-ar aduce un venit in plus. Nu pot sa fiu serios pentru ca sunt o fire mai ludica. Cu placere.

Nico21
29th November 2007, 13:02
vine Albert Camus la Steaua? :shocked:



Pai la cati "morti "are Steaua in lot,nu crezi ca le-ar trebui un laureat al Premiului Nobel,chiar daca e oale si surcele de vreo 47 de ani?...sau crezi ca e Mieitza Nesu 'mai viu" ca el ?:):):)

dardar_3
29th November 2007, 15:57
Pai la cati "morti "are Steaua in lot,nu crezi ca le-ar trebui un laureat al Premiului Nobel,chiar daca e oale si surcele de vreo 47 de ani?...sau crezi ca e Mieitza Nesu 'mai viu" ca el ?:):):)

Mesajul asta de ce dracu nu e sters.... e tare on topic nu mister Vladek?

:rosu:

Dani3l
29th November 2007, 17:09
Update:D
"Președintele lui Anderlecht a fost plecat și nu am putut sta de vorbă cu el. Mai sunt detalii de pus la punct, dar sper să nu apară nimic neprevăzut. M-am simțit bine în România, iar când aud că suporterii Stelei abia așteaptă să mă întorc, sper să vin cât mai repede în Ghencea", a spus Thereau, conform Fanatik.

"Nu am spus niciodată că nu m-am simțit bine acolo. Puțini știu că soția mea face parte dintr-o fundație socială. Cât a stat în România a ajutat foarte mulți copii ai străzii, a participat în mod direct. Acum nu va veni în România, pentru că este implicată într-un proiect în ceea ce privește femeile maltratate sau abandonate de soți. Glumind puțin, aș putea spune că nu vin cu soția, dar vin cu Camus. Dacă se rezolva ambele transferuri va fi foarte bine și pentru mine, și pentru el”, a declarat Thereau, potrivit Fanatik.
Allez,Thereau!:D

Nico21
29th November 2007, 17:26
Update:D
"Președintele lui Anderlecht a fost plecat și nu am putut sta de vorbă cu el. Mai sunt detalii de pus la punct, dar sper să nu apară nimic neprevăzut. M-am simțit bine în România, iar când aud că suporterii Stelei abia așteaptă să mă întorc, sper să vin cât mai repede în Ghencea", a spus Thereau, conform Fanatik.

"Nu am spus niciodată că nu m-am simțit bine acolo. Puțini știu că soția mea face parte dintr-o fundație socială. Cât a stat în România a ajutat foarte mulți copii ai străzii, a participat în mod direct. Acum nu va veni în România, pentru că este implicată într-un proiect în ceea ce privește femeile maltratate sau abandonate de soți. Glumind puțin, aș putea spune că nu vin cu soția, dar vin cu Camus. Dacă se rezolva ambele transferuri va fi foarte bine și pentru mine, și pentru el”, a declarat Thereau, potrivit Fanatik.
Allez,Thereau!:D



Uite de asta il iubesc stelistii asa de mult,ca pe tatal lor...:D:D:D

Radu
29th November 2007, 17:39
Uite de asta il iubesc stelistii asa de mult,ca pe tatal lor...:D:D:D
nicoleta ce e asa de rau in asta???eu cred k a facut un lucru bun ca a ajutat niste copii amarati...

PerVersion
29th November 2007, 17:47
Nu e nimic rau in ce a facut, dar cred ca tu nu ai inteles ce vroia sa zica. :)

BAK
29th November 2007, 17:48
thereau a fost cel mai profesionist jucator de la steaua anul trecut...nu neaparat cel mai bun sau cel mai talentat, insa se vedea clar diferenta de atitudine intre el si restul jcuatorilor....

dardar_3
29th November 2007, 17:58
Nu e nimic rau in ce a facut, dar cred ca tu nu ai inteles ce vroia sa zica. :)

Decat sa ajute unguri mai bine ajuta niste copii amarati... ;) ... Insa n-ai ce sa le zici unor oameni care pur si simplu nu isi vad barna din nasul lor...

PS: nu-i asa puisorilor ceferisti?

Radu
29th November 2007, 18:18
Nu e nimic rau in ce a facut, dar cred ca tu nu ai inteles ce vroia sa zica. :)
am inteles foarte clar la ce s-a referit...mai bn s-ar uita sub pod...si ar gasi destui akolo....:ok:

Nightwish
29th November 2007, 23:22
Decat sa ajute unguri mai bine ajuta niste copii amarati... ;) ... Insa n-ai ce sa le zici unor oameni care pur si simplu nu isi vad barna din nasul lor...

PS: nu-i asa puisorilor ceferisti?

Nu stiu la ce te referi, vorbesti tampenii ca de obicei, culca-te, esti beat...

Dani3l
30th November 2007, 00:11
asta cu dorinta,macar,el merge la meciurile echipei pt care simpatizeaza...nu ca tine,in loc sa fii pe stadion.."lupti" pe un forum...
on topic:Fabien Camus, capul listei de achizitii a Stelei a recunoscut pentru FANATIK ca este aproape sa ajunga in curtea clubului din Ghencea. Mijlocasul lui Charleroi spune ca desi anul trecut, in momentul primei oferte, Steaua avea o cota europeana mult mai buna, sansele ca transferul sa se perfecteze sint mult mai mari acum.

"Paradoxal, atunci cind am avut prima oferta am ezitat, desi aveam posibilitatea sa joc in Liga Campionilor. Acum cind nu am aceasta sansa, poate parea ciudat, dar sint mult mai decis sa vin in Ghencea", a spus Camus pentru FANATIK.

Transferul are mari sanse sa se realizeze la sfirsitul acestei saptamini, atunci cind Adrian Ilie se va deplasa in Belgia pentru a finaliza ultimele detalii ale tranzactiilor in care sint implicat Cyril Thereau si Fabien Camus.
:D

Telenovela transferurilor francezilor Fabien Camus si Cyril Thereau la Steaua se apropie de sfârsit.
Contactat telefonic de ProSport, impresarul jucatorului de la Charleroi a dezvaluit ca atât clubul belgian, cât si Fabien Camus sunt încântati de propunerea venita de la Steaua. "Jucatorul meu a acceptat oferta Stelei si este încântat sa evolueze în România. Am vorbit cu Valeriu Argaseala si am stabilit ca eu sa ajung la Bucuresti în cinci zile pentru a discuta detaliile contractului. Dupa aceasta întâlnire va sosi în România si Fabien", a declarat Baressi.

Referitor la transferul celuilalt jucator dorit de Steaua, Thereau, agentul FIFA a mai precizat: "Sper ca Thereau si Camus sa evolueze împreuna la Steaua pentru ca sunt un cuplu complementar. Ei se cunosc cu ochii închisi". In urma unei discutii telefonice, Cyril Thereau ne-a marturisit ca ramâne interesat sa activeze la clubul din Ghencea. "Cum am mai spus, prioritatea mea ramâne Steaua. Astept în continuare sa fiu contactat de oficialii români, pentru ca pâna acum nu s-a întâmplat acest lucru", a precizat Thereau.
prosport.ro
Allez Thereau & Camus!:yeah:

YoYoyOi
30th November 2007, 06:54
Astept în continuare sa fiu contactat de oficialii români, pentru ca pâna acum nu s-a întâmplat acest lucru", a precizat Thereau.


ha? :shocked:

cum adica? :mda:

Nightwish
30th November 2007, 08:13
ha? :shocked:

cum adica? :mda:

Hai ca-i tare asta: Camus a aceeptat oferta Stelei si impresarul va veni in Romania pentru a discuta detaliile contractului iat Thereau inca nu a fost contactat de Steaua?!?! Weird :lol:

Universal
30th November 2007, 14:23
A semnat odata imprumutul? :o:

BAK
5th December 2007, 00:32
heheh, din prosport despre venirea sigura a lui camus....

"M-am intalnit cu presedintele Stelei, care mi-a prezentat propunerea sa. La inceput am fost deschis catre aceasta oferta, dar acum lucrurile s-au schimbat. Ma gandesc serios sa nu accept aceasta oferta. Am discutat despre acest subiect cu Cyril Thereau, dar acest lucru nu schimba cu nimic situatia", a declarat mijlocasul francez legitimat la gruparea belgiana Charleroi.In schimb, mai am si alte oferte, printre care una de la Twente Enschede"


deci ala alege celebra echipa twente enschende in locul celei mai bune echipe din europa de est....cum este posibil ? raspundeti va rog aici

p.s. ce argentinian de 15 milioane urmeaza sa vina in cazul esecului transferului lui camus?

steauasv
5th December 2007, 11:00
p.s. ce argentinian de 15 milioane urmeaza sa vina in cazul esecului transferului lui camus?

sincer sa fiu nu cred ca este vreun argentinian cotat la 15 milioane...echivalentul a 450 de euro...si oricum nu cred ca are fata de Steaua...daca te refereai la 15 mil de Euro...imi pare rau..nu cred ca poti macar visa la o asa suma data de Steaua

BAK
13th December 2007, 19:33
deci nici thereau nu mai vine....cica becali il ia numai daca anderlecht il da pe gratis....puteti inchide threadul........

vlad1607
19th December 2007, 22:33
Francezul Thereau s-a inteles cu Steaua si se intoarce in Ghencea.
Ma bucur ca Allez Thereau s-a intors!:yeah:


:happy :happy vezi ca a si plecat intre timp :happy